Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Amatõr fotók topic


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
527 válasz a témához

#1 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 16. - 7:27

Tudom, hogy van két fotós topic is, az egyikben lovas fotók, a hónap képei, a másikban profi fotósok, közülük kiszorulnak az amatőrök.

Nos, ide minden képet berakhatsz.
Bármilyen témában, lehetnek pókok, rovarok, rákok, emberek, lovak, házak, tájak, csillagok.
Lehet bármilyen homályos, kiégett, rossz beállitású, vágású, lehet telefonos kép is.
Minden, amit meg szeretnél mutatni nekünk és mi szeretnénk megnézni.
Kritika néllkül. ;)

Posted Image

Csibéim: :)

Posted Image

Edited by Kistáltos, 2009 október 16. - 7:29.


#2 Rajmund

Rajmund

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.755 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 16. - 9:33

Nem tartom jó ötletnek. :) Az remek, hogy legyen egy topic ahol kifejezetten az emlékképeket meg lehet osztani, anélkül, hogy a fotó milyenségéről lenne szó. ;) De akkor már rossz a címválasztás, mert azok sem kifejezetten amatőr fotók. Van aki csak a családját és a környéket fotózza, de mesteri módon. Amit meg írsz, hogy lehetnek csillagok, pókok ilyesmi, szóval amatőr fotózás... az nem emlékkép kategória és nem igazán értem, hogy ha valaki késztetést érez arra, hogy ilyesmiket fotózzon, azt miért ne érdekelné egy-két építő jellegű vélemény. :) A sima fotós topic pedig elviselné szerintem az ilyen képeket, mert valójában nincsenek profi fotósok. Senki ne vegye magára, de akikről tudom, hogy hivatásból fotózik, az szinte hozzá se szól a topichoz, meg országosan elismert tehetségek sem írogatnak ide. Mi többiek pedig magunkat amatőrnek/hobbifotósnak hívjuk... :gm: Én négy éve az első fotóimat (amik kb olyasmik voltak mint itt az első fejreállított fotód :D ) ide tettem fel, tucatjával, miközben akkor még sokkal többen írtak abba a topicba, jobbnál jobb képekkel, de én feltettem a gyenge próbálkozásaimat, kérdeztem, érdekelt az egész és ezen volt a hangsúly. ;) Volt már egy olyan kezdeményes is, hogy legyen külön téma a fotós ketyeréknek, technikai kérdéseknek, egy ideig működött a kettő egymás mellett, de törvényszerű volt, hogy az egyik elsüllyedjen. Itt is ez lesz, csak most a Fotó topic süllyedhet el, így is kevés az a kb féltucat ember ahhoz, hogy rendesen fenntartsa, így pedig meg lesz osztva a társaság. Szóval ha marad is, szerintem legyen "Emlékképek" a topic neve és az "amatőrködés" meg a "kreatívkodás" pókokkal, csillagokkal meg ilyenek mehetnek a Fotó topicba. Max. ha nem akarsz még egyszerű fogásokat sem tanulni, akkor odaírod, hogy ne véleményezzük. ;)

Edited by Rajmund, 2009 október 16. - 9:34.


#3 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 16. - 10:26

Szvsz maradhat, megfér. Ide az linkel aki nem akar véleményezést, oda meg az aki akar.

#4 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 16. - 10:28

Nem tartom jó ötletnek. :)

...az "amatõrködés" meg a "kreatívkodás" pókokkal, csillagokkal meg ilyenek mehetnek a Fotó topicba. Max. ha nem akarsz még egyszerû fogásokat sem tanulni, akkor odaírod, hogy ne véleményezzük. ;)

Nem mehetnek. Uni nem engeni :D
Mert odairtam, hogy nem kérek véleményt. Pont.
Én pedig jó ötletnek tartom. Ha nem érzem magam jól a fotóimmal ott, ahonnan kidobnak.
Mert életlen, mert kiégett, mert légy, mert... nekem jó igy is.
Én nem szeretnék fotózást tanulni, ennél komolyabban, felszerelésem se lesz hozzá. Az a Ti mûfajotok.

#5 Rajmund

Rajmund

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.755 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 16. - 10:36

Sajnálom, hogy elvették a kedved. :)

#6 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 16. - 10:37

Szafarin :kir: : http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

Edited by tipara, 2009 október 16. - 10:37.


#7 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 16. - 10:39

Nem a kedvét vették el, hanem õ valaki akinek nem szabad megmondani hogy mire való egy topik - aminek elsõ hozzászólásában le van írva miért hozták létre, csak nem olvasta el - és most megmutatja, hogy neki aztán senki ne merje megmondani hogy mit ne tegyen. Ezt alátámasztandó nyitott egy olyat ahová úgy gondolja hogy õ aztán majd linkeli jól a képeit. Megteheti. :) Hozzáteszem az ilyen alkotások nyugodtan hadd jöjjenek csak ide, végül is nem baj ha elszeparáljuk a két vonalat.

#8 gidrángirl

gidrángirl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 726 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 16. - 10:41

Szerintem is jó ötlet ez a topic :) Ide legalább jöhet bármi, amit hirtelen felindulásból lövöldözünk a hétvégén :D Bár szerintem lehet itt is véleményezni, csak értelemszerûen amatõr fotókhoz méltó módon. Pl. tudom, hogy a képeim életlenek, a kamerám meg gagyi bóvli, viszont a táj, amit lekaptam, az szép :D

De hogy legyen kép is, beteszek egy-két sajátot. Kritika jöhet, de csak finoman, mert - akárcsak Kistáltos - sosem tanultam fotózni, nem is szeretnék, csakis és abszolúte amatõr vagyok :D

Törökmezõi halastó
Dunakanyar
Balatonföldvári kikötõ

#9 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 16. - 10:44

Szerintem van egy csomó kép, ami "szar" minõségû, de a tartalma az ott van. Ezeket nem fotós szemmel kell nézni, hanem úgy, hogy azt látod, amit mutatni akar. Szerintem jó, hogy lett egy ilyen topic. Az annyát: gidrangirl: szerintem ezek a másik topicban is megálnák a helyüket. Gyönyörû képek szerintem. Bár én tényleg amatõr vagyok, engem szinte csak a tartalom megörökítése érdekel.

Edited by tipara, 2009 október 16. - 10:45.


#10 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 16. - 10:50

Sajnálom, hogy elvették a kedved. :)

Köszönöm. Neked is, Leo. :D Megértettem, mire való az a topik. Azért nyitottam ezt! :D
Nem vették el a kedvem, de ha oda nem tehetem be, valahova csak jó az a kép :D
Látod, engem igazolnak a lányok!!! :D
Ha pedig mégis szeretnék véleményt a képeimről, majd olyat kérek meg, akit én szeretnék. Akinek tetszenek a képei, és akitől nem fikázást kapok, hanem valódi kritikát.
Üdv mindenkinek! :D

Edited by Kistáltos, 2009 október 16. - 10:51.


#11 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 16. - 10:52

Az igazi kritikát sokan fikázásnak veszik rá se ránts, vannak ilyen mimóza lelkûek, elõferdül.

#12 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 16. - 10:56

Az igazi fotós nem gondolkodik az én fejemmel. :D


Azok a vizes képek nagyon szépek! Jó lenne ott lovazni :)
Posted Image

Edited by Kistáltos, 2009 október 16. - 10:59.


#13 Rajmund

Rajmund

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.755 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 16. - 11:01

Az annyát: gidrangirl: szerintem ezek a másik topicban is megálnák a helyüket. Gyönyörű képek szerintem. Bár én tényleg amatőr vagyok, engem szinte csak a tartalom megörökítése érdekel.


Itt nem szabad véleményezni! :P

jólvan, nekem8, hozok én is:

Egy átlagos pillanat a Gépészkari napokon :D
http://fotokor.ktk.b...482.preview.jpg

Edited by Rajmund, 2009 október 16. - 11:04.


#14 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 16. - 11:03

De lehet, csak a kép minõségét fikázni nem! :kir: Az én képeimnél a tartalmat se tessék fikázni! :kir:

#15 gidrángirl

gidrángirl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 726 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 16. - 11:03

Hát köszönöm a bátorítást :) Még valamikor régen a másik fotós topicban is próbálkoztam (én is), azt nem mondom, hogy kinéztek, de azért azt meg kell hagyni, hogy tényleg nem oda valók a képeim. Egyébként én úgy vagyok vele, hogy még örülök is a kritikának, ha az építõ jellegû :)

Azon meg szerintem ne vesszünk össze, hogy szabad-e itt véleményezni. Azt mindenesetre megígérem, hogy én senkinek a képét nem fogom "fikázni"... az lenne szerintem a bagoly mondja verébnek ;)

Itt van még 2 kép, elvégre ennek a topicnak, ha minden igaz, képekkel kéne megtelnie :) De ne csak az enyémekkel :)

oldtimer autó kiállításon
a kedvenc képem :) :)

(Jav. oka: nem volt jó a link ;) )

Kistáltos, a vízen átugrós képed nagyon bejön! :yeah: Nagyon jól sikerült elkapni szerintem! :)

Edited by gidrángirl, 2009 október 16. - 11:07.


#16 Rajmund

Rajmund

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.755 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 16. - 11:08

jólvan, csak kötekedtem ám :D persze még mindig fenntartom, hogy nem értek egyet ezzel a mentalitással, de majd vmi agykontroll révén biztos, túlteszem magam azon, hogy az "Emlékképek" topic neve látszólag az, hogy Amatõr fotók... :gm:

#17 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 16. - 11:10

Nem tudom,Rajmund, beengedjünk - e ide :D Mert Te vérprofi vagy, és kv jók a képeid! (na, nem mind tetszik, azért ne bízd el magad :gm:) De ez, huuu :dev: Gidrángirl, az utsót is Te fotóztad? (irigykedőss...) De miért lenne emlékképek, ha én nem úgy akarom elnevezni? :D bocsi...)

Edited by Kistáltos, 2009 október 16. - 11:12.


#18 Rajmund

Rajmund

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.755 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 16. - 11:14

nem vagyok vérprofi, csak vettem a fáradtságot megtanulni ugyanazokat a tartalmakat,amik itt titeket is érdekelnek szalonképesebb formába csomagolni... nem nehéz, meglepődnétek, hogy pár apró fogás (nem feltétlen technikai humbug) mennyire feldobja még az emlékképeket is... :) de azért köszi, örülök, hogy tetszenek! :)

Edited by Rajmund, 2009 október 16. - 11:17.


#19 gidrángirl

gidrángirl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 726 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 16. - 11:15

Jah, én voltam, a másik vitorlásról :D

Errõl:

Wincellér

(Ja és ezt is én fotóztam, az elsõrõl, de egy másik alkalommal... bonyolult :D )

Hát nem tudom, nekem az Emlékképek is jó, meg az Amatõr fotók is... szerintem mindkettõ ráhúzható :D

#20 Rajmund

Rajmund

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.755 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 16. - 11:17

Mivel a Fotó topic szól(na) az amatőr fotókról én az elsőre voksolok, és akkor tárgytalan minden eddigi kötözködésem :gm: Pl nem értem, h gidrángirl fotója mérnem férne el ott. Nagyon szép kép lett, pár apróságot lehetne felhozni kritikaként max, de azok javíthatók, értékes alapanyag. :)

Edited by Rajmund, 2009 október 16. - 11:19.


#21 gidrángirl

gidrángirl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 726 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 16. - 11:25

Köszönöm tényleg a pozitív kritikát :) Hát, próbálkoztam már ott is, de mi tagadás, eléggé lehúztak... Milyen javítandó apróságokra gondolsz, Rajmund? Csak, hogy tudjam, miben fejlõdjek :) Amúgy meg, ahelyett, hogy a topic címérõl vitatkozunk, valaki linkelhetne még be képeket :) Ha meg már voksolunk a címérõl, akkor én tartózkodom... lehetne akár Emlékképek és amatõr fotók is... :rolleyes:

#22 Rajmund

Rajmund

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.755 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 16. - 11:32

Dől és szemcsés... :) mindkettő javítható, a képzajt nem is lehet hibaként felróni, géptől függ, hogy mire lehet menni,de egyszerű szűrni... a dőlés meg olyan,hogy vagy egyenesre hozod ki (bár ugye elég szűk a teteje, de meg lehet oldani photoshopban, hogy ne kelljen vágni az árbócból) vagy pedig mégjobban megdöntöd, a vitorlás képeken elég hatásos ha az árbóc majdnem átlóirányban van :) viszont érdemes foglalkozni vele, mert kellemes színei vannak és nagyon békés a hangulata ;) éééés máris ott tartunk ami a Fotó topicban is lehetne :) ;)

Edited by Rajmund, 2009 október 16. - 11:33.


#23 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 16. - 11:40

Rajmund! Téged nem eccerû meggyõzni, igaz? :dev: :dev: :D

Dõl és szemcsés... :) mindkettõ javítható, a képzajt nem is lehet hibaként felróni, géptõl függ, hogy mire lehet menni,de egyszerû szûrni...

Hogy? Nekem ezt a képzaj kérdést még mindíg nem sikerült megnyugtatóan megoldani. Ha csak nincs olyan baromi jó fényerejû lencséd, akkor csinálhatsz utólag bármit... Az utókezelésekkel én még csak azt értem el, hogy az egész olyan szfumátós lett.

Bocs az off!... :D

Edited by Bokorugró, 2009 október 16. - 11:41.


#24 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 16. - 11:44

offnak off, de az imagenomic noiseware professional igen jó kis program a képzaj ellen.

#25 SNAKE

SNAKE

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 206 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 16. - 11:50

Az jó lenne, ha a szakmai topikban ilyeneket vitattok meg. Néha potosan azért nem megyek oda, mert nem objektívekrõl, zajokról akarok olvasni.

Ide csak egyszerüen:
UFO

#26 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 16. - 11:52

:confused: ÁÁÁ :hu: :kir: Mármint nem az Ufótól ilyedtem meg. Csak nem értem, hogy egyesek itt mit káromkodnak, de lehet az egy csúnya betegségnek is a neve. :confused: :kir: :ang:

Edited by tipara, 2009 október 16. - 11:50.


#27 gidrángirl

gidrángirl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 726 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 16. - 12:04

Igen, ebben a zaj dologban igazad van :) Hát én GIMP-el szoktam utókezelni a képeimet, de ezután majd kicsit jobban utókezelem õket... meg a dõlésben is igazad van, csak azt viszont nem tudom, hogy hogy lehet "visszadönteni". Valaki, aki jártas GIMP-ben vagy Photoshopban? Ilyen spéci programjaim meg nekem nincsenek, és nem is hiszem, hogy lesznek valaha, hacsak nem ingyenes. De azért a GIMP-el is lehet ügyködni, amatõr szinten legalábbis. Snake, nekem tetszik az "ufo"! :) A naplementés képek kicsit elcsépeltek ugyan (tudom, az enyémek is), de ez egy olyan fotótéma, amirõl szerintem nem lehet elég képet csinálni. :)

#28 Rajmund

Rajmund

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.755 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 16. - 12:11

Fotó topicban elmondom! ;)

#29 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 16. - 12:16

:confused: ÁÁÁ :hu: :kir:

Mármint nem az Ufótól ilyedtem meg.
Csak nem értem, hogy egyesek itt mit káromkodnak, de lehet az egy csúnya betegségnek is a neve. :confused: :kir: :ang:

Ok, már be is fejeztük, csak... ha már Rajmund belekezdett, gondoltam vitassuk meg ezt a kérdést akár itt, ilyen amatõr szinten. :D

Nekem tetszik, hogy ide mindent szabad berakni. :)

#30 Rajmund

Rajmund

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.755 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 16. - 12:23

jah, áttereltem a technikai témát a Fotó topicba, akit érdekel az jöjjön :D a többieknek jó játékot... :P

#31 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 16. - 14:16

majd vmi agykontroll révén biztos, túlteszem magam azon, hogy az "Emlékképek" topic neve látszólag az, hogy Amatõr fotók... :gm:

ez nagyon tetszett :D
Ésakkormostvégülis lehet ide belinkelni lovacskás képeket is?

#32 pacifan96

pacifan96

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 856 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 16. - 15:29

kistáltos én nagyon örülök ennek a topicnak :D szerintem az én képeim sem odavalók... ott mindig azt vártam hogy amatõr fotóhoz képest fogják értékelni de ez nagyon kevésszer fordult elõ :D itt legalább majd nyugodt szívvel mutathatom :D ez a topic szerintem arra jó hogy amatõr szinten értékelhetjük a képeinket... :) és nem profi fotósokhoz képest... olyan képet ugysem fogok sosem csinállni ami olyan jó mint az övék :D de itt valószinûleg többeknek fog tetszeni :D bár remélem egyszer majd olyan szintre fejlõdök hogy oda is nyugodt szívvel rakhassam a képeket XD

#33 Jucc

Jucc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 16. - 15:42

pacifan! Ha fejlõdni szeretnél, akkor pont a másik topikba kéne betenni a képeidet. Ott hozzáértõk mondják meg neked, hogy mit kellene máshogy itt meg max. annyit kaphatsz, hogy jajj, de széép!

#34 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 16. - 16:04

ha az kell neki, h körülrajongják, akkor pedig azt itt fogja megkapni. amúgy egyetértek, jucc. csak ahhoz meg kell tanulni elviselni, ha vki megmondja a véleményét.

#35 Jucc

Jucc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 16. - 16:27

Én úgy érzem, fejlõdtem a fotós topik gyakori látogatásával. Még mindig nagyon sok kritikán aluli képet gyártok, de azért már van vmi sejtésem, hogyan kell (kellett volna) megkomponálni egy képet. Fogalmam sincs mi a zaj, vagy hogy ne legyen kiégett egy kép, de sokkal inkább van szemem akár arra, hogy fotózzak, akár arra, hogy meglássam egy képben a jót/rosszat. Persze, tehetség híjján sosem fogok szuper képeket gyártani, ezzel tisztában vagyok. De szívesen fogadok épülésemre szolgáló kritikát. (Eddig ha jól rémlik 3 egész képet tettem be a másik topikba és egyikre kaptam egy sóhajnyi "hangulatos" jelzõt, a másik ekttõre meg semmit. :dev: A hallgatást úgy vettem, hogy annyira nem volt szar. ;) ) Én ott szinte minden második képre írnám, hogy aztamindenit, de jóóó! De ezzel valószínûleg nem sokra mennek az illetékesek, így csendben gyönyörködöm. Eszembe sem jut a hirtelen felindultságból lõtt képeket berakni oda és nem is szívesen mutogatom a bénaságomat. Én sem nagyon értem ezt a topikot.(Meg sok másikat sem! :rolleyes: ) A lovas képeknek ott a másik topik, ami egyéb, annak a fotós, a "béna" képekre meg ki kíváncsi? :dev: (Meg ne haragudj Kistáltos! Téged csipázlak amúgy és láttam én tõled tök jó képeket is. ;) )

Edited by Jucc, 2009 október 16. - 16:28.


#36 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 16. - 16:49

ki állapítja meg, h van-e tehetsége valakinek mindaddig, míg nem kap a kezébe egy olyan gépet, amivel értelmes képet is lehet lõni? persze, sok dologra jó a kompakt és azt mondják, hogy aki igazán tud, az azzal is tud. ja. csak éppen a gép erõsen behatárolt a legtöbb esetben és hiába akarsz te jó képet lõni, ha a színei pocsékok lesznek, mert a gép nem tud megküzdeni vele. jó a meglátás? dehát agyonvágja a kiégés, a bemozdulás, az egyéb dolgok és élvezhetetlen lesz. szóval kategorikusan így kijelenteni, hát nem tudom. lehet, sokak szerint nekem sincs tehetségem, én mégis elég sok képemmel meg vagyok elégedve (érdeklõdõknek egy kis lóképes válogatás itt) , de ezeket nem tudtam volna kompakttal ellõni és nem csak úgy tanultam, hogy leültem és olvastam, hanem úgy is, hogy a gép tanított. most újranézve azért pár képet kivennék :gm:

#37 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 16. - 17:26

Én teljesen megértem Kistáltos topiknyitó szándékát! Az, hogy a topik neve jó-e azzal nem foglalkozom. Én is éreztem már azt a másik fotós topikban, hogy hú, de beraknám oda 1-2 képem, mert ez most aztán milyen jó lett, de tudtam, hogy minõségben nem illik azok közé És az a topik tényleg tele van gyönyörû fotókkal, ugyanazt szoktam érezni, mint Jucc, hogy ha szakmailag nem tudok hozzászólni, akkor minek. Csak azt ismételgetném, hogy húúú, de szép! Meg aztán ott tök magas szinten folyik már a beszélgetés a fotózásról és -ahogy Kistaltos is írta- nekem már se idõm, se kedvem, se energiám olyannyira beletanulni a fotózásba. Nekem is nagyon fontos, hogy olyan pillanatokat örökítsek meg akár tök pocsék képeken is, ami láttán elmosolyodom, visszaemlékezem, újraélem, stb. És hátha másnak is felidéz valamit vagy meglát benne valamit. Pl. Kistáltos topiknyitójában a 2. kép szerintem irtó aranyos! A kislányok mozdulatai! :) És a cím is elmond még valamit, hogy Kistáltos mennyire szereti õket, a kis tanítványait. Hajrá! :) És végül: én is rosszul bírom a negatív kritikát (még ha építõ is). :D :o ui: akkor viszont ebben a topikban ne várjon senki szakmai, építõ jellegû kritikát, az a másik topik. Gondolom én. :)

#38 Rajmund

Rajmund

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.755 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 16. - 17:43

Uni, azért nem értek teljesen egyet! A kritikát tudni kell elviselni, de megfogalmazni is. Aki nem képes emberségesen csinálni az jobb ha nem teszi. Másrészt a fotózás nem csak a képekről szól, hanem egy élményről, ez a hozzáállás, hogy nem fotózunk, vagy nem tartjuk valamire azokat a képeket amik a technikai korlátok miatt gyengébbek, ez a hivatásos fotósoknál jogos, de az amatőr fotózásnál megint halvaszületett dolog, aki csak ezért csinálja az nagyon hamar görcsösen hajt majd a jó képekre és szórakozásból idegbaj lesz... Amikor valaki elkezd fotózni, egyértelmű, hogy nem fog egyből mindennemű hibától mentes fotókat csinálni, nagyon sok múlik a körülményeken, hogy kinövi-e magát egy kedvteléssé, vagy inkább leírja az illető, hogy áh, úgy sincs tehetségem hozzá... Ez nagyon a kritikát megfogalmazók felelőssége!!! ;)

Edited by Rajmund, 2009 október 16. - 17:44.


#39 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 16. - 17:51

akkor inkább ne kritizáljak képeket? :gm: én azt utálom, amikor valaki utána elkezdi magyarázni, h jó, de ez vagy az volt. ha az elején nem tanulja meg, hogy ez senkit se érdekel, akkor késõbb mitõl tanulná meg? próbálja újra. igen, néha görcsös a tanulás. amúgy interneten vagyunk, nem fogja tudni egyik kritizáló se tudni kitalálni, milyen a lelke annak, aki kérte a kritikát és ezt a kérõnek is tudomásul kell vennie. van egy másik lehetõség, keres valaki olyan "mentort", aki megfelel a lelkének és megkérdezi magánban, hogy kritizálná-e a képeit. akkor nyugodtan feldolgozhatja, tanulhat is és nincs a mások elõtt való leégés sem, valamint akkor aztán nincs az, hogy olyan szól hozzá, akinek a véleményét nem akarja hallani. sok emlékképem van, amit soha senkinek nem mutatok meg. ha valaki tanul, szelektálni is meg kell tanulni. ezeket én nézegetem, itt vannak a DVDken kiírva, de egyszerûen hemzsegnek a technikai hibáktól, viszont az én kis ügyülübügyülü lovaim vannak rajta. most ebbe a topicba betehetném, mert erre van, de nem akarom lerombolni kétes hírnevemet :D

Edited by Unicorn, 2009 október 16. - 17:52.


#40 Rajmund

Rajmund

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.755 hozzászólás

Közzétéve 2009 október 16. - 18:07

hát én kaptam már nyers odamegmondós kritikát is, meg olyat amiben korrekten hívták fel a figyelmem a hibákra, van különbség abban, hogy reagálja le az ember... mostanában többször fotózok embereket, így még kényesebb a dolog, mert egy kép kritikája elsülhet a modellrõl való ítéletként,h rosszul van elõadva... egyszerûen itt nem játszik a racionális/objektív megmondás, még ha igaz is... Csomagolni kell a véleményt, ha barátokat akarunk, vagy legalábbis nem szeretnénk, hogy eggyel több emberrel fajuljon anyázásba a szóváltásunk és tartsuk mindenféle szemétládának... Jól szétoffolom itt a rögeszmémmel a topicot. :D :gm: