Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Miért van kevés magyar lovas a nagyobb külföldi lovasversenyeken?


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
60 válasz a témához

#41 borsi009

borsi009

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 76 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 12. - 20:27

Na én most jól megválaszolok mindent!Nos szerintem azért nincs sok versenyzõ külföldön mert nincs pénz és mivel nincs pénz ezért nemlehet olyan lovat venni amelyikkel külföldre kilehetne jutni versenyezni és ezért még ráadásul kevés az olyan ember/edzõ/oktató aki megtanitana ugy lovagolni hogy kilehessen jutni versenyezni éppen ezért akinek meg lenne pénze az se tud annyira nagyon külföldön versenyezgetni :D Porfelhõ!Még mindeg keresel lovadnak lovast igaz én még nem tettem le a Rv-t de már lassan 4-5 éve lovagolok folyamatosan s ebben a 4-5 évben olyan lora is ültem amelyik olyan volt s eddig amit legmagasabban ugrottam az 120-volt s egész közel lakok csömörhöz mit gondolsz? ;)

#42 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 12. - 20:46

Borsi009!Én most már lelövöm a poént, mert úgy tûnik, hogy nem mindenki veszi észre, hogy Porfelhõ csak gúnyolódik, mint ahogy mi is csak viccelõdtünk. Van egy Csírnyája valóban. De az a ló a jól kezelhetõségtõl és a jó ugróképességtõl nagyon messze van. Hát még attól, hogy tehetséges díjló legyen valaha... tongue.gif

#43 borsi009

borsi009

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 76 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 12. - 22:29

Hát akkor puff ez jó vicc volt kössz hogy szóltál :D

#44 Vas tag

Vas tag

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 185 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 14. - 11:17

Porfelhö! Feledékeny vagy!Aki seggreesett ès valójában a Te westernlovas tudományodtól az Én voltem az ANGYALI( Roger ) VAS tag! Posted Image Igaz utánna átkoztalak is de hát nem vállaltad a Westernszamaraink belovaglását!? :D Különben mi az hogy kevés lovasunk szerepel külföldön? Kastély Petö Európa Bajnokság elsö második hely Posted Image Posted Image a harmadik hely minket nem érdekel ezértb többen nem is indultak a Magyar westernlovasok közül!Szerintem ennyi minden versenyen elég lenne! Üdv Vas tag Posted Image

#45 horsegirl

horsegirl

    Csikó

  • Fórumtag
  • 7 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 15. - 13:52

Sziasztok!Köszönöm hogy ilyen szorgalmasan válaszolgattok! ;)

#46 borsi009

borsi009

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 76 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 16. - 12:06

Horsegirl!Én tényleg válaszoltam nem? :D Posted Image

#47 horsegirl

horsegirl

    Csikó

  • Fórumtag
  • 7 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 16. - 18:34

borsi009:dehogynem, válaszoltál!És szerintem igazad van. Posted Image

#48 borsi009

borsi009

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 76 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 16. - 18:54

az jó legalább mi ketten ugyanúgy gondoljuk :D ;)

#49 ImRe

ImRe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.250 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 17. - 20:25

A minap döbbentem egy nagyot azon, hogy amíg a sportoktatás az adómentes, addig a lovasoktatás az adóköteles. Éljenek a lovassportot népszerüsítõ törvények :mad: [ Március 17, 2003, 19:25: Az üzenetet átszerkesztette: ImRe ]

#50 Frankie

Frankie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 273 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 19. - 20:48

Egy ? :Mi is kell ahoz hogy külföldre menjek versenyre ? :D

#51 ImRe

ImRe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.250 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 19. - 21:14


    [*]Legalább néha lóraülni Posted Image
    [*]Jó ismerettség vagy sok pénz
    [/list]

#52 Frankie

Frankie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 273 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 19. - 21:24

Lécci fejtsed ki hogy mire gondolsz mert ez így nekem nagyon kínai és nemértem amit mondani akarsz.

#53 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 19. - 21:38

Frankie!Szerintem elõbb tanulj sokat... lovagolni, meg a lovaglásról. Aztán esetleg indulhatsz hazai versenyeken. Szerintem kicsit még korai gondolkodni a külföldi karriereden.Ha valaki itthon igazi, elismert lovas, az már kijut külföldre is.

#54 Frankie

Frankie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 273 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 19. - 21:41

Igen, igazad van! Csak érdekelne ez az egész dolog. Milyen papír kell stb. Az egésznek a menetére lennék kíváncsi. Még nem gondoltam rá ,hogy megyek, csak érdekel. :D Lécci ha van valami tudás e téren a birtokotokban akkor oszátok meg velem.Köszike! :D Addigis megyek tanulni. Még van mit! :D

#55 Ámor

Ámor

    Csikó

  • Fórumtag
  • 2 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 20. - 17:51

Megmondom hogy, miért nincs sok MAGYAR versenyzõ!Mert Magyarországon nem értékelik és nem fizetik meg az igaz lovasokat! EZ A NAGY MAGYAR HELYZET!!!!

#56 Frankie

Frankie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 273 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 20. - 22:45

Imre légyszi fejtsd ki hogy mit akartál mondani , mert nekem nagyon kínai volt!Köszi! :D

#57 Frankie

Frankie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 273 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 21. - 19:08

Imre!Please írd le mit akartál mondani mert a kis hülye 15 éves agyam nemigazán fogja az adást.

#58 Vas tag

Vas tag

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 185 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 21. - 20:38

Halló kedves Franki!Eddig még nem volt szerencsénk egymáshoz, de most foglalkoztat a könyörgésed, mert ezek a fórumosok nagyon nyeglék!1, Papírok:Szemályigazolvány Útlevél ez az alap. mégjobb ha van rajtengedélyed, sokkal jobb ha még van olyan papírod amin ilyenek állnak Pld. 500€ Posted Image és ebbõl sok kb 30 db. Ha ezek a papírok megvannak akkor olyasmi mint papírzsepkendõ kell, mert ha meglátod hogy a 15éves kollégák milyen lovakkal érkeznek, szükséged lesz rá.NAGYON FONTOS PAPÍR van belöle kamillás is hogy ne csípje a segged ha betojsz ;) amikor látod hogy ezek a 15 évesek mit mûvelnek azokkal a lovakkal ami az övék.Ha ezeket a papírokat és a szerencsét a vitathatatlasn tehetséged mellé összegyüjtöttél akkor mehetsz külföldre versenyezni.Kivánok sok szerencsét , mert önbizalmad az van, én ezt plusz pontnak tekintem , hozz sok trófeát és szeresd a lovakat.Üdv Vas tag Posted Image

#59 Frankie

Frankie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 273 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 21. - 20:55

Köszi!A papírzsepibõl a mentolos az :cool: .Betojni a kamillás kíváló!Nem nyugszom még nem szerzek pár trófeát! Posted Image Én lovagoltam egyszer külföldön. Olyan nagy élmény volt! Ott amelyik lovon ültem az olyan volt mint egy álom a belovagoltsági foka olyan nagy volt még egy ilyen bérlónakis. Nagyon jó volt! Azért bámulatos milyen idomítottsági fokon vannak kint a lovak. Bár az elején még nem akartak felültetni mert az õ felelõségük meg minden, de fölültem! Ha külföldön jártok pláne ha németországba , ha van lehetõségetek mindenképp lovagoljatok!

#60 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 21. - 21:27

frankie. ha 85ször leírod neki, nem fogja gyorsabban megválaszolni. vagy olvasta és nem akarja, vagy nem ovlasta, akkor meg mit vered magad?megmondom, mire gondolt.lovastudás kell hozzá és hihetetlen mennyiségû pénz.a részletek ne érdekeljenek szerintem, majd ha egyszer eljutsz oda, úgyis megtudod, addig meg minek keseríteni ezzel az életed?

#61 Frankie

Frankie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 273 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 21. - 21:32

Jóvanna!Csak 3szor írtam, de nem erõszak a disznótól!Hát odáig el kell jutni,de olyan jó hangulata lehet és most olvastam asszem a februári Lovas Magazinban ,hogy magyar lovasok arattak külföldön, tök jó lehetett nekik. Amúgy csak érdekel.