Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lovak naplója


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
24 válasz a témához

#1 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 10. - 17:23

Arra gondoltam, hogy mivel itt állandóan csak a lovakról van szó, most nézzk egy kicsit a lovak szemszögével is a világot :D Kezdeném is akkor én.... 2002, december 08. -Tök naplója- Kedves Naplóm!A mai napon reggel, miután kihajtottak minket a legelre, és megnyugodtunk, hogy hjajjdejó, ma sem kell dolgoznunk, hirtelen megjelent gazdánk, Bazs és Iván. Odaszóltam Carmen-asszonynak, hogy hé! te! vigyázzá', jönnek minket befogni... Hallod?!Erre visszaröfögte, hogy és? Majd arrébsétálok!Na, véglis nem volt kedvem nekem elfutni, nem úgy, mint Carmennek, aki hihetetlenl látványosan tudja elõadni, hogy õ nem akarja, hogy megfogják. De hát, csak kivittek minket, majd jött a szokásos vakargatás, meg miegyéb. Állítólag azért csinálják, hogy tiszták legyünk. biztos..õ tudják...Aztán kilovagoltak rajtunk -Bazs és Rettegett Iván- a közelbe, hál Istennek nem a pályára.DE ahogy visszaérkeztünk,a két izgómozgó emberféleség -ha jól értettem, akkor ök ketten Zsubaba és Apple...- rögtön felpattantak ránk. És persze hova vezettek be minket? Na? A pályára, igen, kedves naplóm...Szerencsére nem kellett nagyon megerõltetnem magam, egy-két kört ügetett velem az egyik, addig szegény Carmen-kolleginát ugratták. No, nem viccet mondtak neki, hanem azokat a csíkos izéket kellett átszökkennie, és láthatóan örült is a feladatnak...az áruló... De sebaj, õ tudja...Aztána másik emberke ült fel rám, õ se erõltetett túl...Aztán hamarjában leszedték a hátunkról a büõrszagú üléseket -nem vagyok benne biztos, de mintha nyeregnek hívnák...-nekem nyolc, hogy hogy hívják, amit a hátamra raknak-, és bevittek a helyemre, ahol gyorsan megettem az elémrakott kaját, nehogy valaki -ugyan, ki?- megegye elõlem. De felesleges volt a rohanás, mert utána kaptam répát. Tisztára, mint ha nyúl lennék.. De sebaj, amíg ízlik, addig nincs gond. Még egy kis húst is kaptam, tudniillik nem bírtam ellenállni a csábításnak, hogy meg ne kóstoljam az emberfajzat ujját. Nem nyammoghattam el sokáig, mert hamarjában kikapta a számból. Aztán visszatereltek a legelõre. A nap végéig ott voltunk, néha elvertük az asszonyokat...csak úgy..hogy tudják, ki az úr.Ennyi lenne mára, kedves naplóm. Most Éppen az ágyamban fekszem, és mivel fáradt vagyok, beteszlek a párnám alá, és majd ha történik valami érdekes, vagy fárasztó, akkor újra elõveszlek!

#2 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 12. - 18:42

én kis naív aszittem ez egy jó téma :confused: Posted Image

#3 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 12. - 18:49

[ 12 December 2002, 22:35: Az üzenetet átszerkesztette: realcowboy ]

#4 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 12. - 18:59

Ez nem ér! Reklámozod a másik topikot? eeeeejjjnye :D

#5 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 12. - 19:13

[ 12 December 2002, 22:35: Az üzenetet átszerkesztette: realcowboy ]

#6 Ramada

Ramada

    Csikó

  • Fórumtag
  • 38 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 12. - 21:16

Szerintem jó a Tma, csak nekem most nincs ihletem, h írjak bele. :rolleyes: Csak így tovább Apple ;) , ha lesz 5letem én is írok :D

#7 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 12. - 21:17

a következõ naplórészlet holnapra tuti meglesz. merthjogy megyek lovazni!! Posted Image

#8 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 13. - 17:04

Höhöhö, holnap talán én is írok, ha nem fagytunk meg a lóval :D :rolleyes: :D

#9 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 16. - 18:03

Nah, nem fagytunk meg, de a gondolataimat még nem sikerült rendeznem, úgyhogy még várnotok kell :rolleyes: tongue.gif

#10 Petshu

Petshu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.207 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 16. - 22:02

Úgy látszik ezzel Epöl is így van... Posted Image

#11 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 17. - 17:54

idézet:
Eredeti szerzõ: Petshu:Úgy látszik ezzel Epöl is így van... Posted Image [/QUOTE]jajjjjj!!! :D nemsokára itt a téli szünet, és akkor telírogatom nektek, jól :D És más is írogasson, hey! Posted Image

#12 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 18. - 12:32

Én meg még mindig nem írtam.... Posted Image Valszeg csak 7végén fogok már Posted Image

#13 Nood Lee

Nood Lee

    Csikó

  • Fórumtag
  • 564 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 18. - 13:57

Mit írogassak, ha közel 3 hete nem láttam lovat? :confused: Posted Image És most hétvégén sem fogok, mert mégse gyógyultam meg, most a fülem fáj, stb ... De majd ha egyszer, csak egyszer is kijutok a lovardába ... Akkor majd írok jóó sokat! :D

#14 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 18. - 18:32

Alig várom Posted Image Posted Image :D ;) Posted Image

#15 Petshu

Petshu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.207 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 18. - 23:05

idézet:
Eredeti szerzõ: Nood Lee:Mit írogassak, ha közel 3 hete nem láttam lovat? :confused: Posted Image És most hétvégén sem fogok, mert mégse gyógyultam meg, most a fülem fáj, stb ... De majd ha egyszer, csak egyszer is kijutok a lovardába ... Akkor majd írok jóó sokat! :D [/QUOTE]Nekem ma van 3 hete, h nem lovagoltam úgyhogy kezdenek rajtam kijönni az elvonási tünetek. :D Még szerencse, h láttam lovat (élõben) mert már a doktorbácsinál lennék.(mármint azon kívül amit "így" is ott töltöttem. :( )

#16 teddy

teddy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 496 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 22. - 21:38

Csibész egy napja:"Hú de jó itt a szép nagy karámban, csak az a kár, hogy innen el van takarítva a hó, pedig olyan szívesen meghempergõznék benne. De kárpótlásul ittvan nekem Rozika, akivel imádjuk egymást. tongue.gif Lépteket hallok, gyorsan kidugom az édes kis buksimat a karám kerítésén, hogy lássam ki jött. Jaj, hát a gazdi jött! Remélem hozott nekem répát. Rozika is ideballagott mellém, gondolom õ is répa után áhítozik. De nem, ahogy látta, hogy kik jöttek, rögtön meg is fordult. Nem baj, majd akkor én megkapom az õ répa adagját is. Ahogy ideért a gazdi, rögtön elkezdtem szaglászni a zsebeit, de semmi. Hát ez nem lehet igaz! Nincs répa! Hálátlanok!Azzal fancsali képpel megfordultam, hogy kövessem Rozikát, de ekkor szépen rámrakták a kötõféket és kivezettek a karámból. Ezek még elvárják, hogy dolgozzak, mikor nem kaptam répát?! Na mindegy, majd aranyos leszek mint mindig, és akkor hátha megszánnak.Kikötöttek egy szép nagy póznához, hogy lecsutakoljanak. El is kezdték, de ekkor megakadt valamin a szemem. Jajj-jajj, szénát hoznak nekem! Fincsi hamit! Nyamm, ez nagyon finom! De ekkor félbe kellet hogy szakítsam mindennapos tevékenységemnek, merthogy felrakták rám a kantárat, és elvezettek, hogy lovagoljanak rajtam.Nahh, ezen is túl vagyunk, újra a karámban állok Rozika társaságában. Hé-hé, hát hova mennek a gazdiék? Hol a répám? Jaj, már hozzák is. Úgyis nagyon megéheztem, jól fog esni. Jól van Rozika, neked is adok belõle. Na, a gazdiék már el is húztak, újra álldogálhatok egy kicsit a karámban."

#17 Flash

Flash

    Csikó

  • Kizárt tag
  • 61 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 25. - 18:35

Flash & Villám"Áhh,reggel van.De uncsi.Hol van már az a lovász?!Mindig elmarad.Áh,fent vagy már Villám?""Szia Flash,megjött már a répaadagom?""Még nem.Jajj,hol vannak már?Na végre jönnek.Hé,Villám itt a répa!Hmm,ez finom volt!Megyünk ki a karámba!Megyünk ki a karámba!"Kint a karámban:"VÁÁÁÁÁ,csúsziik a föld!!!!!!!Hideg átlátszó és nedves valami van rajta!!!!!!!"Folyt.köv.netezéskor mer már így is több mint öt órát voltam a neten!Hát ugye ebbõl a részletbõl is lehet gyanítani hogy az én kis Flash-em milyen kis gagyi. :D

#18 mac

mac

    irka-firka

  • Fórumtag
  • 341 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 25. - 20:04

Kedves naplóm!A gazdám ma is tiszteletlen szavakkal szólt hozzám. Azt mondta rám, hogy 'kisanyám', pedig nem szolgáltam rá. Meg azt is mondta, jó hangosan, hogy 'mennyémá'arréb, te tehén', pedig és igenis arrébb akartam, csak elõbb be akartam fejezni azt a finom kis szénacsomót ott elõttem. Erre hangoskodni kezdett. Velem! Meg különben is, végig zavart az evésben, mert amíg én finomságokra koncentráltam, õ mindenféle kemény és hideg dolgokkal illette az oldalamat. Nem mondom, nem volt kellemetlen. Hmm. Illetve kellemes volt. Csak az evés élvezetét kellett megosztanom. És én igenis odébb akartam menni! Jó, kicsit késõbb, és nem akkor, és nem arrafelé, amerre a gazdi szerette volna, dehát ne legyen már maximalista! És még akkor is hangoskodott, amikor a szomszéd csajokat elvezették a boxom elõtt, és én ki akartam röfögni nekik, meg megkérdezni tõlük, hogy mizujs? Ja, hogy a gazdi éppen ott állt, az ajtóban? A kis mafla... Azért volt már hangosabb is. Például amikor a patkómat nagy ügyesen lerúgtam nemrégen. Igen, másnap, azután, amikor a másiktól is megszabadultam. Dehát olyan hülye volt az a kemény valami a talpamon, ki is lógott egy picike, de olyan picike, hogy marha sokat kellett dolgoznom azon, hogy ráléphessek a hátsómmal. Szóval, összejöttek vagy hárman, hogy visszategyék rám. Azt persze nem kérdezték meg, hogy én akarom-e? Még jó, hogy nem kérdezték. Egyszerûen fogták a kötõfékemet, felhúzták a fejemre, beleakasztották a hosszú kötelet, és kihívtak a boxom elé. Hah, a kis egyszereûagyúak! Azt hiszik, hogy egy magamfajta, magasan kvalifikált (de jó szó, harmadszorra tudtam csak leírni) nõszemély elsõ szóra... Meg ahogy képzelik ezek, rólam. A gazdám mellém állt, és csak úgy egyszerûen, minden teketória nélkül a lábamat akarta! Képzeld el kedves naplóm, egy magamfajta egyedülálló, hajadon lány, aki védtelen és gyenge, az elsõ szóra adja oda a lábát egy ilyen jöttmentnek. Noneeeem... Kérje, sõt, könyörögjön. Álljon elém térdre, és kérje meg a kezem...Akarom mondani a mellsõ lábam. De ezek az erõszakos disznók piff-puff a lábamat kezdték rángatni. Ha tudnék, belepirulnék a szégyenbe. A többi ló persze kinn lógott az ablakokban, ki nem hagyták volna a szégyenem megtekintését!De én nem adtam egykönnyen a testemet! Tudom én, hogy mi kell ezeknek a perverz disznóknak! Feladtam a lábacskámat, aztán nemes egyszerûséggel elvettem. Illetve el akartam. Mert a gazda bizony nem adta vissza, hanem megmarkolta, aztán tartotta. Én meg ott álltam, lebõgve. De azt már nem engedhetem! Kicsit odébb ugrottam, azt gondolván, hogy a kettõnk között megnövõ távolság majd csak kitépi a kezébõl. Jött utánam! És én ott álltam lebõgve. Ráadásul a hajamból kiordította a frissen beleondolált szalmaszálakat, pedig kemény munka volt azokat oda beépíteni.Hja, mondhatja erre bárki, hogy nem éppen sikertörténet, legalábbis a mi szempontunkból egy lábápolás, mert csak az erõszak, meg durvaság. Mondjuk, ha belegondolok, az én gazdám sose volt se durva, se kemény velem, csak ha alkalmat adtam rá.Kedves naplóm! Végülis a mai nap nagyon unalmas volt, annak ellenére, hogy a csúszós fehér ellenére kiengedtek minket anyuval meg hugival. Sokat nem voltunk kint, csak éppenhogy. Azért az érdekes volt, hogy kivezettek minket a három nap fogság után, óvatosan levették a köteleket, aztán gyorsan távoztak. Hmmm. Talán azt hitték a kis bohók, hogy majd úrilány létünkre virgonckodni fogunk, fejünket tekergetve lerúgjuk a varjakat a felhõk alól, meg futni fogunk. Futni! Hogy miket nem képzelnek rólunk ezek a... ezek a kétlábúak.

#19 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 25. - 20:21

Irkafirka!Vártam már, hogy mikor írsz, szeretem az írásaidat! Ez is jól sikerült!Csak legközelebb se legyen hosszabb (lustaság fél egészség :D ) ;)

#20 mac

mac

    irka-firka

  • Fórumtag
  • 341 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 25. - 20:41

idézet:
Eredeti szerzõ: Zsubaba:Irkafirka!Vártam már, hogy mikor írsz, szeretem az írásaidat! Ez is jól sikerült!Csak legközelebb se legyen hosszabb (lustaság fél egészség :D ) ;) [/QUOTE]Köszi. Pirulós szmájli van valahol? Posted Image

#21 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 26. - 0:48

Én úgy tudom, hogy õ volna az: redface.gif :D

#22 mac

mac

    irka-firka

  • Fórumtag
  • 341 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 26. - 18:07

idézet:
Eredeti szerzõ: piaffe:Én úgy tudom, hogy õ volna az: redface.gif [/QUOTE]Te, az nem valami agyelborulásos fószer, aki éppen tízig számol magában, mielõtt boritja a bilit? Posted Image

#23 teddy

teddy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 496 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 27. - 11:44

Nebil egy napja a nyári lovastáborban:"Huhh, reggel van. Áh, de álmos vagyok. Posted Image Megrázom magam egy kicsit, aztán hozzáfogok a finom szénához, amit kikészítettek nekem. Úgyis mindjárt jönnek a táboros gyerekek, megmaszírozzák kicsit a hátamat valami vakaróval, aztán meg felnyergelnek. Meg persze kantároznak. De ezt a részt én nagyon utálom, mivel jönnek az elszántabb gyerekek, hogy 'na én ezt a lovat akkor is felkantározom, ha még életemben nem csináltam ilyet'. És ekkor jön az, hogy a zablát elkezdik az orrlyukaimba gyömöszölni, és amikor végre a számba találtak vele, és éppen felrakják a kantárt, akkor addig hagyják a füleimet a tarkószíj alá szorítva, amíg nem jön az áldott lovász, és kiszabadítja õket. Posted Image Most éppen kivezettek engem a többi lóval együtt az udvarra, hogy a kis töpszlik felüljenek ránk. Még az a szerencse, hogy nem vagyok futószáras...Aúúú! Hé mit csinálsz te kis ördögfajzat?! Kitéped a sörényemet! Na. Végre fent vagy a hátamon. Már eléggé untam, hogy a sörényemben csimpaszkodtál.Már a pályán sétálgat ez a szép hosszú osztály, aminek én is tagja vagyok. Hát, mit ne mondjak, eléggé uncsi. Csak lépés meg ügetés. Sehol egy kis vágta. Ahogy látom, már a többiek is eléggé ki vannak borulva. Ajajaj, ne csináld, ez nem jó ötlet Csintalan! De most már késõ. Csintalan levágott egy gyönyörû bakolás sorozatot, aminek következtében a kis emberke lepottyant a hátáról. Ezt látva a többi lónak is megjött a kedve, ezért néhány perc múlva gyerekek záporoztak az égbõl, és lovak rohangáltak a karámban. De én nem csináltam. Szépen nyugodtan álltam a pálya szélén, és vártam, hogy a többieket elkapják. Hát nem egy Posted Image vagyok?Most újra az állásban vagyok, a többiek eléggé pikkelnek rám, hogy nem voltam benne a buliban. De hát tudod kit érdekelnek? Senkit."

#24 Playng

Playng

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 74 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 29. - 20:59

"Megint egy reggel, itt a boxban.. bezzeg nyáron, mikor a legelõn ébredhettünk! Gyorsan meghempergek, mielött a gazdi bejön, had bosszankodjon, hogy tiszta kakis a hátam tongue.gif A sörényemet nem kócolom össze, mert mikor azzal a sok fogú valamivel tépegeti, azt nagyon nem komálom! Remélem ma kivisz terepre, ha jól látom nem esik az esõ! Nagyon van kedvem egy jó hosszú vadászvágtához Posted Image Na, itt a gazdi, hozza a sok keféjét, meg sokfogúját, meg patapakaró, vagy hogy monnyák.. Hozott nekem répát, és kamillateát, jajj de szeretem Posted Image Azthiszem, sikerült felbosszantanom a hempergéssel. Kiköt, és lepucol. Azthiszem, nem áll jól ez a sötétzöld kötõfék.. Aztán kipucolja a sok kakit a boxból, felsikálja a betont, aztán új almot rak alám Posted Image Kantároz, nyergel, tehát lovagolunk! Kivisz a leglõre.. ITT A BÁRÓ! Azthiszem, tetszem aBárónak, bár az anyja lehetnék.. ki tudja, lehet, hogy az idõsebb csajokra bukik.. kár hogy már nem fiú.. ha akkor találkozunk, mikor még fiú volt, biztos összejöttünk volna! Ugratunk.. ez nem olyan jó móka, de szeretm ahogy Báró néz, mikor ugratok.. egyszer még azt is mondta, hogy : "te dögös maca!" kicsit megsértõdtem.. De azóta már kibékültem vele Posted Image nahh, ennyi volt a lovaglás.. érzelgõs búcsút veszek Bárótól, és bevezetnek a boxba. Jó meleg az alom, le is fekszem Posted Image De elötte megeszem a zabom, és megitatnak. Jó volt ez a mai nap, remélem máskor is ilyen lessz. Ma jó kislány voltam, nem is bakoltam! Viszlát naplóm, jóccakát Posted Image "

#25 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 30. - 10:24

Tök naplója, II. rész alcím: December 27., terep Reggel van, már kinn vagyunk a legelõn, amikor feltûnik gazdánk (Bazsnak hívják a szentem), s nagyon cseles módszerrel -a zabbal- kompromisszumot köt velem, Carmenemmel, és Baba naccsasszonnyal: van zab, ha lovagolnak rajtunk. Najó,rendben. Baba-hölgyikével -ez persze szigorúan gúnyos hangnemben, ugyanis nem csipázzuk egymást- gondok vannak, a hét folyamán eltörte egy kislány állkapcsát.Nademindegy, hamarjában megmasszírozott minket gazdánk azzal a sok kefével, és felnyergelt.Ezután hirtelen megjelent két fiháncoló emberlány, akik mostanában feltûnõen sokat gyötörnek minket. Gondolom, már kitaláltad kedves naplóm, hogy az a két lélek nevezetesen Zsubaba és Epöl volt. Hjajjajj... Legutóbb Epöl ült fel rám, de sikerült (hurráá!!!!) legyõznöm õt, meg kiborítanom, mert én uuuuuutálom a pályamunkát, így hát nem kmegkönnyítve a dolgát, hoztam a leglassabb, legmakacsabb formámat. Ennek az lett a vége, hogy az emberlény szipogni kezdett, viszont békénhagyott. Szerintem feladta... Posted Image Na, hát, a kantározásnál már látszott, hogy megint õt kapom. Már elõre örültem magamban, hogy jajjdejó, most is én leszek az úr. De nem így történt. Sajnos be kell, hogy valljam, amikor a kengyeleket állította, és kicsit belecsíptem, teljesen váratlanul adott egy maflást, és miután a hangjából ítélve elég határozottnak tûnt, úgy döntöttem, hogy terepen legalább rajta lesz a felelõsség, neki kell vigyáznia rám, hisz most õ a nagyobb rangú...Szóval, elindultunk. Élveztem, ezúttal pöpecül ügettem, a vágtát egyenesen imádtam. Viszont teljesen hidegen hagyott, hogy Baba naccsasszonyt móresre tanítja a gazdánk... Meg kell, hogy mondjam, kedves naplóm, igazat adok a gazdinak... Mégse járja, hogy Baba azt csináljon, amit akar, hisz most jég van, hó van, szánkózó kölkök vannak, leselkednek ránk a nagyobbnál nagyobb veszélyek. Na, miután õk is rendezték soraikat, folytattuk utunkat. Nem tettünk hosszú kirándulást, épp csak elbaktattunk a patakhoz, majd a visszafelé vezetõ út nagy részén furcsa módon végig ügettünk. De nem baj, legalább jól aludtam aznap éjjel. Csak ez a fránya Cirát zavart meg néha-néha az álmomban, izgett-mozgott, kicsit fázhatott, bár ezt kétlem. Lehet, hogy rosszat álmodott? Lehet. Majd megkérdezem tõle. De most megint abbahagyom, teljesen elzsibbadt a patám az írástól...