Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

A fiatal ló belovaglása


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
95 válasz a témához

#1 Orsi

Orsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 859 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 12. - 18:55

Segítségeteket szeretném kérni.Tegnap elõtt bementem az istállóba és látom, hogy eggyel több lovacska van bennt. Lovászunk vigyorogva közli, hogy megjött az új lovam, csak épp nincs belovagolva. "Jajj ne!" Posted Image Így felkerestem csikós barátaimat és persze vigyorogva ecsetelték lóbetörési kalandjaikat és 2 percben összefoglalták, hogy hogyan is kell ezt csinálni, vállon veregettek és közölték, hogy "csak keményen, 5-6 hét és nyereg alá lehet szoktatni a lovat!" :D Na nem mintha nem olvastam volna elég irodalmat róla, de kicsit le vagyok törve.Elég szép nagy darab lovacska, elég erõsnek is látom, minden új dologra figyel, mindentõl fél, egésznap nyerít a többiek után, igazi csikó, aki most jött meg új otthonába.Már elõre látom, hogy mekkorákat fogok esni róla, miközban lélekszakadva próbál menekülni vissza az istállóba a többiekhez. :( Légyszi adjatok tanácsot, hogy hogyan is csináljam, vagy akinek van tapasztalata légyszi írja le.Azt hiszem elõveszem Klimke Fiatal lovak idomításáról szóló könyvét, mielõtt végleg elásom magam. Posted Image

#2 olaj

olaj

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 421 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 12. - 19:30

idézet:
Eredeti szerzõ: Orsi:...Légyszi adjatok tanácsot, hogy hogyan is csináljam, vagy akinek van tapasztalata légyszi írja le.[/QUOTE]Mind a a ló, mind a saját testi épséged érdekében javaslom, hogy keress valakit, aki már csinált ilyet jó párszor, és bízd rá a dolgot, vagy kérd meg, hogy irányítsa a munkádat!Kéz- és lábtörést! Posted Image

#3 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 12. - 19:46

na ez szerintem a következõ nem internetes megbeszélési téma...egyetértek olajjal...

#4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 12. - 20:30

Bizony, semmiképp se egyedül vágj bele!!!! (különben honnan lesznek nekem fotóim Apacsról, amiket oly epedve várok!.. :D )A Klimke könyv nagyon jó, azt olvadgasd!!!Amúgy meg ahhoz, h hamarabb megnyugodjon és megszokjon és elfogadjon (ami nem árt, ha egyszer fel akarsz ülni), én megsuttognám!.. A saját öreg lovamat is bedobom néha a nem létezõ körkarámba és sokat használ a dolog... Utána minden könnyebben és zökkenõmentesebben megy...Amúgy milyen a paci (neme, színe, jelleme etc)? :D

#5 Orsi

Orsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 859 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 12. - 21:00

Szia Dé!Esküszöm, holnap megnézen azokat a fotókat. Tényleg, délelõtt otthon leszek, holnap írok majd, mennyit találtam meg.Az új lovacska nagyon jó kiállású, szerintem elég erõsnek néz ki, ahoz képest, hogy 4 éves.Az apja Laky Layoner-nem tudom jól írom-e.Már ma egy barátnõmtõl kaptam egy kis segítséget, elmondta, hogy is kezdjem el.

#6 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 12. - 21:50

Lucky Lionel, ha nem tévedek Posted Image A Klimke könyv futószárazással kezdi, és nem hülyeség. Alkalom arra, hogy megszokjon téged, a hangod és egy kicsit feloldódjon. Lovam (3,5 éves)megvétele után rögtön kézhez vettem ezt a könyvet és próbáltam asszerint foglalkozni vele. Az a meglátásom, hogy nagyon körültekintõ volt Klimke és a lehetõ legproblémásabb lóra vetítette le a dolgot. Vagy legalábbis nekem fele annyi idõbe sem telt egyik feladat sem, mint amennyit õ elõírt. Valószínûleg a ló felfogási sebességétõl is függ. Amúgy én is csak ajánlani tudom ezt a könyvet, szerintem nagyon jó.Üdv: Palo

#7 Petshu

Petshu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.207 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 12. - 21:59

Egyetértek olajjal és Unicorn-nal. [ November 12, 2003, 20:59: Az üzenetet átszerkesztette: Petshu ]

#8 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 12. - 22:09

Próbáld meg kötõféken, vezetõ száron sétáltatni. Amikor már nyugodtan megy veled, tegyél a hátára egy nyeregalátétet. Aztán sétáltasd így is jó párszor. Aztán tedd fel rá a nyerget, hevedert ne tedd fel, és séta. Utána a hevedert a két szélsõ lyukba beakasztva és séta így. Majd naponta 1-1 lyukkal bejjebb a hevedert. Próbáld meg a kantárt is feladni. Elõször csak a zablát add be neki, had rágcsálja, de a fejére ne tedd még fel. Ha már a zablával megbarátkozott, tedd fel rendesen. Amikor már felkantározva, felnyergelve is tudod nyugodtan sétáltatni, tegyél fel valami nehezebbet a nyeregre pl. zsák zabot. Vezetgetés közben halkan, nyugodtan beszélj hozzá mindíg. Ha már mind ez együtt van, kérj meg valakit,hogy vezesse õ a lovat és próbálj meg felõlni a nyeregbe és hasalj rá a nyakára. Mindíg legyél nyugodt ez sokat számít. Ne érezze a ló, hogy te félsz vagy izgulsz, mert akkor õ is izgatott lesz és még nehezebben fogja megcsinálni a napi feladatokat. Hidd el, türelemmel sokkal kevesebb problémád lesz vele. Ne okozz felesleges lelki streszt neki, meg fogja hálálni!

#9 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 12. - 22:52

Az én lovam nem olyan vérmérsékletû, mégis elõfordult már, hogy elrántott ha csak egy kötõfék volt rajta (megijedt). Ha a csikó amúgy is új helyen új emberekkel van, és egy kicsit idegesebb természetû, akkor nem sok jó fog a sétáltatásból születni. Ez így leírva túl egyszerûnek tûnik és a legjámborabb viselkedést feltételezi.

#10 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 13. - 0:23

idézet:
Eredeti szerzõ: Unicorn: na ez szerintem a következõ nem internetes megbeszélési téma...egyetértek olajjal... [/QUOTE]De! Szerintem éppen az! ;) És Itt majd folytatni [url="http://"http://www.paci.hu/cgi-bin/lovas/paciforum/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=1;t=000070#000003"]lehet![/url]

#11 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 13. - 9:15

4 éves, ereje teljében lévõ csikót kötõféken, vezetõszáron vezetgetni, ráadásul új helyen!?!?! :eek: Hát ilyet Klimke sem írt! redface.gif Szerintem elõször is szokja meg az új helyet. Ha lehet rakjátok ki sokszor karámba, esetleg a pályára, ahol késõbb foglalkozni fogsz vele. Aztán döntsd el melyik módszer szerint szeretnél vele foglalkozni és azt kövesd pontról pontra!Én, személy szerint, nagyra értékelem Klimke könyvét! Egy tapasztaltabb segítõ meg mindig jól jön! ;) [Ezt a többieknek is mondom: lehet, hogy van egy tapasztaltabb segítõ a közelben, de az nagyon konzervatív elveket vall a csikóval történõ foglalkozás terén, akkor merésznek kell lenni és meg kell próbálni alkalmazni olyan módszert is, amivel esetleg a segítõ nem ért egyet, de mégis talán jobb eredményt lehet vele elérni. Pl. nekem a fiúk próbáltak segíteni futószárazásnál, de csak összevesztek a lóval, én mással próbálkoztam: türelemmel és bevált! Posted Image ]A "minden nap húzz egy lyukat a hevederen" típusú dolgok pedig teljesen lófüggõek! Van amelyiknek már a 2.-3. alkalommal meg lehet húzni rendesen, mert rá sem hederít és van az ellenkezõje is...Fokozatosság, következetesség és türelem! Posted Image

#12 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 13. - 10:01

idézet:
Eredeti szerzõ: Csuti: Fokozatosság, következetesség és türelem![/QUOTE]És kitartás, mert mindez eltarthat akár két órát is. ;) :D

#13 amigo

amigo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 986 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 13. - 10:06

[QUOTE]Eredeti szerzõ: Csuti: [Ezt a többieknek is mondom: lehet, hogy van egy tapasztaltabb segítõ a közelben, de az nagyon konzervatív elveket vall a csikóval történõ foglalkozás terén, "Konzervativ elveket vallani" ezt hogyan kell értelmezni :confused: :confused: akkor merésznek kell lenni és meg kell próbálni alkalmazni olyan módszert is, amivel esetleg a segítõ nem ért egyet, de mégis talán jobb eredményt lehet vele elérni. Merész a tengerész,meg a kaszkadõr,és nekik jól is áll.Szerintem acsikóval való foglalkozáshoz ,inkább nyugalom,türelem és tudatosan felépitett munka szükséges.

#14 olaj

olaj

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 421 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 13. - 10:10

idézet:
Eredeti szerzõ: Csuti: 4 éves, ereje teljében lévõ csikót... [/QUOTE]Ezek szerint a 7 éves, 4-5 éve dolgozó ló csak satnya árnyéka annak, ami 4 évesen volt? :confused: :D

#15 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 13. - 10:22

Olaj! Szerinted úgy értettem? :confused: :D Rc! Neked csak egyszerûen: tongue.gif Amigo!Konzervatívon azt értettem, aki nem "tutujgatja" elõtte hetekig a csikót, hanem fölrakja a kantárt, meghúzza izombúl a hevedert, oszt' kész a hátasló. Na most kicsit túloztam... Posted Image Az új elvek kipróbálásában pedig nem azt értettem, hogy rúgja fel a jól bevállt szabályokat, vagy kaszkadõrködjön, hanem: szerintem területenként, lovardánként változhatnak a szokások, szabályok és azokhoz képest egy pici újat lehet belevinni, pl. ahogy valaki a suttogást/hívjuk inkább csatlakoztatásnak/ ajánlotta. Na nálunk az új módszer lenne és hülyének néznének az itteniek, mégis szívesen kipróbálnám, mert úgy érzem hatásos lehet! Így már jó?

#16 amigo

amigo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 986 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 13. - 11:04

[QUOTE]Eredeti szerzõ: Csuti:[QB] Olaj! Szerinted úgy értettem? :confused: :D Rc! Neked csak egyszerûen: tongue.gif Amigo! Konzervatívon azt értettem, aki nem "tutujgatja" elõtte hetekig a csikót, hanem fölrakja a kantárt, meghúzza izombúl a hevedert, oszt' kész a hátasló. Na most kicsit túloztam... Posted Image Hogy kell a lovat "tutujgatni",vagy mit jelent pontosan?Esetleg azt hogy az öledbe veszed és ringatod,közben tömöd almával meg miegymással.Vagy csak egyszerüen hagyod hogy a habitusához mérten megszokja az ujj környezetet stb...és szépen megnyugodjon,mert ha igy érted akkor nem egy hátrány a tutujgatás.Sõtt a nagyok(Istenes Csilla,Nádai Péter,Titz Sanyi,) állitolag igy csinálják! Posted Image

#17 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 13. - 11:08

Amigo! Hát nem én is ezt mondtam??? Olvass lécci vissza!Túlzás képpen írtam, hogy tutujgatás, hiszen egy konzervatívabbnak a szoktatás, türelem, stb, annak tûnhet!Én pl. kicsit elkényesztettem Ropit, mert mindig adtam neki valami jutalomfalatot(alma, répa, egy marék zab, egy nyaláb lucerna).

#18 mókuska

mókuska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 186 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 13. - 14:02

A nyeregre szerelt zsákos dologgal vigyzáni kell, mert ha valaki nem atombiztosan rögzítette, mint egyik ismerõsöm, akkor csuda dolgokat tud produkálni a csikó. :D

#19 thunder

thunder

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 20 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 13. - 14:10

Mi tök jól jártunk a tutujgatással, a kis pici lovunk alig múlt 1 éves és próbáltuk megnyerni a szívét a hasán keresztül: eredmény az lett, hogy amikor férjem kezébõl harapdosva akarta kiszedni a finomságot és pofont kapott ezért, akkor szépen ránk ágaskodott. Azóta kajáltatás csak akkor van, ha már mindent befejeztünk körülötte és indulnánk haza. Jobban is viselkedik. Szóval, ÕK is egyéniségek, szerintem nincs recept. Én is kíváncsi leszek, hány* bucskázok majd le róla jövõ tavasszal...Egyelõre ott tart (2,5 éves) hogy fel lehet kantározni, elviseli a futószáras hevedert és fel lehet rá mászni. Persze mindez játékból. Arra lennék kíváncsi, nemrég láttam egy filmet, ahol labdáztak a lovakkal. Nosza, rögtön vettem egy 60 cm átmérõjû labdát és kipróbáltam a karámban, csak épp a ló nem akart labdázni. Viszont tanulságos volt, mert amikor begurítottam a lába közé, teljesen nyugodtan elviselte.Szóval, jó csikasznevelést, egy cipõben járunk!!!

#20 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 13. - 16:58

idézet:
Eredeti szerzõ: Csikasz: Viszont amikor csak idõd engedi tegyél egy kötõféket rá és menj vele sétálni, mint az ebekkel. Amint nem halja a többi pacot csak rád hagyadkozhat és hamarabb kalakúl benne a bizalom irányodban. Sok-sok türelem és semmi verés! Üdv [/QUOTE]Na ezt nem tenném...én megtettem a 4 éves nyers lovammal. Épp tél volt. Útközben imádkoztam (halál komolyan!!) hogy épségben, egyben hazaérjek! Volt úgy, hogy a földön húzott...stb. nem részletezem, megírtam valamelyik topicba anno.Soha többet nem tennék ilyet, csak zablával a szájában, de az sem biztos hogy jobban sül el...

#21 Orsi

Orsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 859 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 13. - 17:35

Sziasztok!Köszi, hogy ennyien hozzászoltatok.A problémám az, hogy teljesen egyedül vagyok erre a feladatra, nincs segítségem. Nem tudok megkérni senkit, csak a lovászt, hogy segítsen majd. ( A lovarda messze van mindentõl )Tehát egyedül kell megpróbálnom.Egyszer már belovagoltam egy arab kancát, de az arab lovak értelmét nem múlja felül semmi és kissebbek is.A másik problémám, hogy egyetlen karám van, az sem körkarám. A pályám az istállón kívül esik, ki kell mennem a kapun, tehát a ló egyfolytában arra felé akar majd behúzni.Azt mondta egy ismerõsöm, hogy mindenféleképpen zablával probálkozzam elõször is, mert a kötöfékkel nem fogok vele bírni. Valahol van egy kapicánom is, meg kellene keresni.Most szombaton kezdem, addig a kényeztetés idõszakát éljük: alma, zab lassan a kezemmel eggyütt.Nem tudom hányszor fog végighúzni a földön, de szerintem nem fogom megúszni. :(

#22 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 13. - 17:49

na EZÉRT nem internetes téma ez...mindenki másképp csinálná... és ha tapasztalatlan vagy, nem tudod kimazsolázni belõle a jó megoldást, ha meg tapasztalt vagy, nem ilyen jellegû tanácsot és nem itt kérnél, hanem életben megnézetnéd valakivel a csikót, sõt, továbbmegyek, olyannal nézetnéd meg, aki tisztában van a te képességeiddel és tapasztalatoddal, egyáltalán meg tudod-e csinálni JÓl a dolgot, mert szvsz egy csikót belovagolni 1 dolog, jól belovagolni meg egy egészen más dolog...egy fórumon csak vita lesz belõle, meg hogy az öregebbek (RC Posted Image ) ajánlgatják a zuhanós topicokat, hogy lássák, nem csak õk estek annak idején oltáriakat Posted Image

#23 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 13. - 17:58

Orsi!ha elsõ alkalommal azonnal zablával viszed ki és neadjisten megugrik, megijed valamitõl, amitõl te beletépsz a szájába, egy fiatal csikónak (többieknek: nem azt mondom, hogy az öregebb lovaknak nem, de a fiatalabbaknak könyebben és mélyebben) olyan szép traumát tudsz okozni, hogy a fal adja a másikat, utána meg majd lesheted, fel tudod-e majd kantározni vagy milyen verekedések árán tudod megcsinálni.most nem bunkóságból, de miért nem mondod azt, hogy nem vállalsz el valamit, ha ehhez ennyire nem adottak a körülmények? pisztolyt tartanak a fejedhez?ezt csak ketten szívjátok így meg. te meg a csikó. jó esetben csak ketten.

#24 olaj

olaj

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 421 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 13. - 18:11

idézet:
Eredeti szerzõ: Unicorn: Orsi!ha elsõ alkalommal azonnal zablával viszed ki és neadjisten megugrik, megijed valamitõl, amitõl te beletépsz a szájába, egy fiatal csikónak (többieknek: nem azt mondom, hogy az öregebb lovaknak nem, de a fiatalabbaknak könyebben és mélyebben) olyan szép traumát tudsz okozni...[/QUOTE]Tudod mit? Inkább õ szenvedjen el egy kisebb traumát, mint hogy a lovas a baleseti sebészeten kössön ki! Nem árt ha a ló már az elején megérti, hogy a zabla az nem a design kedvéért van a szájában, és bár nem a fegyelmezés eszköze, azért figyelmeztetésként néha hasznos lehet egy-egy "belerántás".És most jöhet Okán fekete haragja a fejemre...

#25 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 13. - 18:24

Különben csak azt tudom tanácsolni, hogy kérj segítséget tapasztaltabbaktól (akár itt a neten magánba,) vagy menj el valakihez megnézni közelrõl mik az elsõ lépések...megéri.Pláne, ha egy hisztis, mindentõl félõ lovat kaptál ki..Igaz, ettõl még nem biztos hogy meg is fogod tudni csinálni, de támpontod már lesz..

#26 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 13. - 19:20

A zabla jó magyar neve az, amire (is) való: megzabolázásra.

#27 mandula

mandula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 445 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 13. - 19:35

Kapicán? Láncos vezetõszár? (Mint köztes megoldás)

#28 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 13. - 21:05

a kapicánnal kiegyezem, a zablával akkor sem, ha olaj bemorcosodik rám Posted Image egy kancacsikó is tud meglepetést okozni, sõt, mégsem tettem a 2 éves kanca szájába zablát, inkább megneveltem, h ugyannerántsonmárelhaegymódvanrá...mondjuk utána nem elrántott, hanem a nyakamba mászott, de ez egy másik történet Posted Image

#29 Petshu

Petshu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.207 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 13. - 21:10

idézet:
Eredeti szerzõ: realcowboy:
idézet:
Eredeti szerzõ: Unicorn: na ez szerintem a következõ nem internetes megbeszélési téma...egyetértek olajjal... [/QUOTE]De! Szerintem éppen az! ;) És Itt majd folytatni [url="http://"http://www.paci.hu/cgi-bin/lovas/paciforum/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=1;t=000070#000003"]lehet![/url]
[/QUOTE]Jellemzõ... tongue.gif Posted Image Orsi,Az zablával kapcsolatban Unicornak adok igazat.Ugyenezen oknál fogva nem kötjk ki zablával a lovat.KAPICÁN... Posted Image

#30 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 14. - 9:15

Szerintem álmokat kergetnek azok, akik azt gondolják, hogy egy 300-400-500 kg-os, önálló akarattal rendelkezõ állatot bármilyen helyzetben meg tudnak gyõzni/fékezni kizárólag szeretettel, türelemmel. Nem elég, ha morcosan nézel rá, amikor el akar szaladni!!!Hát ezek után jól bekevertük Orsit! Remélem azért elolvassa a Klimke könyvet, mielõtt bármit is csinál. Posted Image Csikasz a Te módszered szerintem csak 1000-bõl 1 lónál jön be, úgyhogy nem nagyon adnám ötletként másoknak, max. csak elmesélés szinten. Próbáld ki ugyanezt egy drabális magyar sportlóval. De szerintem még miden arabnál sem jönne be.Egyébként, ha az említett ló a nyereg ellen is ágált volna, akkor azt is ráhagyod és akkor szõrén lovagolsz életed végéig? :rolleyes:

#31 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 14. - 10:36

idézet:
Eredeti szerzõ: Csikasz: Mai napig ágál a nyereg ellen, :D mégis felnyergelem.( Tisztázni kell ki a fönök) [/QUOTE]Hát pont ezért kérdeztem!!! A zabla-ügyben is lehet és kell tisztázni ki a fõnök! A Te eseted kivételes, hogy ezt így meg lehet oldani: "Nem akarsz zablát drágám? Jó, akkor nem kell bekapni azt a csúnya zablát." Posted Image Ez nagyon ritka és én nem is értek ezzel egyet...Amúgy Orsi és nem Dóri! :D

#32 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 14. - 10:56

akkor is az atanácsom, hogy ne fogadja meg az internetes tanácsainkat...

#33 olaj

olaj

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 421 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 14. - 11:21

idézet:
Eredeti szerzõ: Unicorn: akkor is az atanácsom, hogy ne fogadja meg az internetes tanácsainkat... [/QUOTE]Hallod, Orsi!Meg ne fogadd a tanácsot, ami azt tanácsolja, hogy ne fogadd meg a tanácsokat... :D

#34 Petshu

Petshu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.207 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 14. - 16:00

idézet:
Eredeti szerzõ: Unicorn: akkor is az atanácsom, hogy ne fogadja meg az internetes tanácsainkat... [/QUOTE]Ez is tanács volt... tongue.gif

#35 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 14. - 16:30

idézet:
Eredeti szerzõ: Csuti: Szerintem álmokat kergetnek azok, akik azt gondolják, hogy egy 300-400-500 kg-os, önálló akarattal rendelkezõ állatot bármilyen helyzetben meg tudnak gyõzni/fékezni kizárólag szeretettel, türelemmel. [/QUOTE]És nagy meglepetés érheti azokat akik feltétlen megbíznak a különféle zablákban! :D

#36 moly

moly

    Angyal

  • Fórumtag
  • 622 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 14. - 18:56

Nem lehet, hogy akinek interneten kell tanácsot kérni a belovagláshoz, annak nem kellene senki lovat belovagolnia? [Önmagát csendben, kétkézzel fõbe-, majd gyomronlövõ szmájli.]

#37 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 15. - 14:56

Teljesen egyetértek moly aggodalmával. Több okból is, mert: 1. gyakorlatlan, s fizikailag nem kellõen kondícionált személy részére rendkívül veszélyes ez a tevékenység; 2. az esetleg megriadt, elszabadult csikó másokra is (emberre, lóra) veszélyt jelent; 3. a betanítás során szerzett "élmények", hibás gyakorlat a ló késõbbi egész tevékenysége során visszahathat...stb.Orsi! fogadd el ezeket az észrevételeket (szándékosan nem tanácsokat írtam) egy oyan embertõl, aki egy idõben csikók nyereg alá tanításával, s versenyre felkészítésével (is) foglalkozott. Nem bánod meg!

#38 amigo

amigo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 986 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 15. - 18:38

idézet:
Eredeti szerzõ: moly: Nem lehet, hogy akinek interneten kell tanácsot kérni a belovagláshoz, annak nem kellene senki lovat belovagolnia? [Önmagát csendben, kétkézzel fõbe-, majd gyomronlövõ szmájli.] [/QUOTE]De,lehet,hogy meglehet,ha lazán lebeg a tongue.gif lehelet!! tongue.gif

#39 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 15. - 23:32

ha moly írja, mindenki érti, ha én fogalmazom meg másképp, mindenki beleköt...örvendek. nem ezt írtam még feljebb egészen véletlenül, hogy lehet, h meghaladja a képességeit ez a dolog?afenébeismár...most duzzogok.

#40 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 17. - 15:50

idézet:
Eredeti szerzõ: Unicorn: ha moly írja, mindenki érti, ha én fogalmazom meg másképp, mindenki beleköt... [/QUOTE]Unicorn!Együtt érzek veled. Hasonló a problémánk! Posted Image Mitõl lehet az, hogy minket senki sem ért meg? Posted Image