Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Árt a lónak a költözködés???


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
5 válasz a témához

#1 Suntain

Suntain

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 66 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 30. - 9:24

Naralni megyünk Balatonra és a lovunkatis vinni szeretnénk!Oda menne vissza 1hónapra ahol régen lakott...ott vannak atesoi is!Utána visszajönne(1hónap után)a mostani helyére!Szerintetek ez lelkileg megviselné?Kérlek adjatok tanácsot!

#2 Bubus

Bubus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 330 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 30. - 11:58

Szia! Azt nem tudom, hogy árt-e. De az biztos, hogy az enyém nem szereti. Minden istálló váltás után 1 hónap volt amig kiheverte. De láttam olyan lovat is akit egyáltalán nem viselt meg.

#3 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 30. - 13:04

Nekünk van egy 3 éves csikónk, Ciprián. 2 éves koráig volt egy helyen, ahol megszületett. Utána levittük Silveradoba, majd 1 év után hazahoztuk. Lelkileg aligha viselte meg. Viszont ledobott magáról 100kg-t, de ez nem a költözés miat van, hanem azért, mert Silveradoban egész nap karámban volt, kapott rendesen enni, itt meg 2naponta jár ki fél napra a karámba, ott is ledolgozza a férfiúi agyakodással azt a keveset, amit magáhozvesz abrak formájában (kevsebbet kap enni, mint Kecskeméten, pedig ki van adva utasításként, hogy amiért így ledobott magáról egy csomót, tessék dupla adagot adni neki. de nem...! :mad: )Szóval, ha a régi helyére megy vissza, nem hinném, hogy olyan nagyon megterhelné. De még nem is halottam nagyon olyan lovat, aki teljesen kikészülne a költözéstõl...

#4 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 30. - 14:47

A lovakat általában megviseli a költözködés, gyakran fogynak is kicsit. Ha a régi helyére megy vissza akkor viszont ezt nem gondolnám biztosnak.Az én ménem öt évvel az utolsó egész nyári balatoni tartózkodás után, lábon érkezve késõ este Enying határában már láthatóan kinyílt, ordított és tudta, hogy hova megyünk. Ez késõbb is beigazolódott mikor újra mentünk.

#5 tücsök

tücsök

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.282 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 30. - 22:12

Az én paccom túlesett egy pár költözésen, és minig úgy megy be a lószállítóba, mintha a boxba menne. Szerintem kimondottan szereti a változatosságot. Vagy bekódolta az agyába, hogy új hely - új kancák! :D

#6 Suntain

Suntain

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 66 hozzászólás

Közzétéve 2003 július 31. - 10:50

hát nagyon köszike ezeket a tanácsokat!Ma apával majd beszélünk néhány lovasismerössel...ahol most tartjuk..aztán az lesz ami uy tünki hogy alonak a legjobb...szar lenne ha 1honapig nem látnám+nem tudnám lovagolni..bele is fogok betegedni..de az lesz, ami a lonak a yoo!Ö nekem fontosabb mint én ...nekem Ö a mindenem!Majd megirm hogy döntöttüöniK!Köszike mindenki!Cuppp