Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lovak, akiken lovagolni tanultunk, esetleg beleszerettünk, de nem sikerült megvennünk


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
259 válasz a témához

#1 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 20. - 15:52

Szóval,én itten nyitottam új topicot,de ti szétoffoltátok,aztán megsértõdtem,de már megbocsájtottam,és átneveztem az egészet.Úgyhogy most szégyelljétek magatokat,de csak annyira,hogy írni még tudjatok! :D Szóval a kérdés adott. Posted Image :D Posted Image [ Április 21, 2003, 09:50: Az üzenetet átszerkesztette: Huxley ]

#2 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 20. - 16:39

Nekem ezért nincs lovam... megvenni simán meg tudnánk venni, mert 200-300ezer forintot nem nagy dolog kicsengeti akár egy hobbylóra is... viszont utána havi 30-40-50 ezer forintokat nem tudnánk már kifizetni rá, és ez a gond.Még egyéb dolgok is viszik a pénzt... itt a kocsi, a nagy ház, két kutya, és anyukám tanári állása nem jól fizet... Jó, tudom, múltkor volt itt arról szó, hogy valakinek ugyanúgy tanár az anyukája, és csak ketten vannak egy családban, és mégis van lova... A másik meg, hogy érettségi elõtt nem nagyon lenne idõm saját lóra, és nem akarom, hogy egy hétig álljon a boxban, vagy esetleg a karámban, és heti egyszer földhöz vágjon... :rolleyes: Posted Image :(

#3 Szépike 2

Szépike 2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 187 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 20. - 20:04

Szia!Én a lovamat úgy vettem, hogy ismertem 5 éve. Mikor megláttam, beleszerettem. Úgyhogy én az évek alatt kitapasztaltam mik a hibái, szokásai, rossz és jó tulajdonságai.Úgyhogy én azon az állásponton vagyok, hogy elõtte (viszonylag) hosszabb ideig ismekedjetek meg, és utána döntsél. (Persze ha van rá mód.)Nekem például van egy barátnõm, akik kimentek Németbe, kipróbálták az összes lovat, megláttak egyet, azt mondták na ez jó lesz, és megvették. Én nem tudnék így lovat venni. (Amúgy jó ló.)Nekem ez a véleményem.

#4 Wenny

Wenny

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 66 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 20. - 20:32

Én kb. fél éve ismertem a pacimat,amikor megvettük.Rajta tanultam meg lovagolni,rajta vágtáztam elõször,velem mentem ki elõször terepre....és még sorolhatnám.Minden csoodálatos lovasélményt "hozzákötök".Tehát mielõtt megvettük volna õt mi már igazi barátok voltunk.Fél évig csak rajta lovagoltam és nagyon ritkán ültem másik lóra.Rettenetesen megszerettem õt,igazi "lelki társakká" váltunk!Szerintem is úgy érdemes lovat venni,ha elõtte sokat vagy vele és jó kiismered!

#5 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 20. - 20:47

Csatlakozom az elõttem szólókhoz.Én is úgy vettem meg a lovamat, hogy õ tanított meg lovagolni, rajta ültem elõször futószáron, vele vágtáztam elõször terepen... szerelem elsõ látásra. Posted Image Ismerem az összes jó és rossz szokását, most már összeszoktunk.Eltelt 1,5 év, és a sors úgy hozta, hogy meg tudtam vásárolni õt. Azóta is boldogan élünk, míg meg nem halunk. :D Nem tudom, milyen lenne vásárban vagy akárhol lovat venni. Nem mernék, mert nem értek a lovakhoz. Nem látom a hibáikat, és ha kipróbálnám sem tudnám, hogy most ez jó vagy rossz ló.Ha így kéne lovat vennem, vinnék magammal szakembert. ;)

#6 Petshu

Petshu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.207 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 20. - 21:29

Van egy ló amibe 2 évvel ezelõtt teljesen beleszerettem. Életemben 1szer ültem rajta és 2szer csak egy hajszálon múlt, h le ne essek. Imádom, szeretem. Ez a ló számomra a nagy Õ . :D Egy lányé aki szintén szereti és szerintem nálam jobban lovagol.(oktatóm szerint nem)Csak az a gond, h télen egy lovaglás alkalmával 5ször esik le róla. Najó ez talán egy kicsit túlzás. Lényeg, h nem 1szer és nem 2szer esett már róla. Petshudónak ugyanis az az aranyos szokása van (fõleg télen), h 1-2 bakolással mindenkit a földhöz vág. Édi nem? Posted Image Majdnem 2 év után a lány szülei úgy döntöttek,h eladják.Ez kb. 2-2,5 hónappal ezelõtt volt. A fellegekben jártam! A lovardában senki sincs jó véleménnyel róla. Anyum egyenesen utálja. Én mégis megpróbálkoztam. Apum azt mondta kifizeti a ló felét és a tartás egy részét he anyu is beleegyezik. Na itt a bökkenõ... Elmondtam az érveimet, érzéseimet majd õ is így tett. Közölte, h elõbb Pistinek (oktatóm) ki kell próbálnia a lovat és még nem döntött. (bár a hangjából már úgy hangzott) Nagyon sokba került. 300ezer forint kb reális ár lett volna érte, de ennek a kétszeresét kérték, ami nagyon sok ÉRTE.Meg volt beszélve, h edzõm elmegy kipróbálni, de elötte két órával a lány szülei lemondták a 'találkozót'. Utánna történt ez a Picur-ügy. Sok idõ eltelt. Mindenkit nagyon megviselt a dolog. Mikor legközelebb(kb 2 hónap múlva, vagyis pár héttel ezelõtt) el akartak menni kipróbálni közölték, h már nem eladó. Állítólag "megtáltosodott" nem rakja le állandóan a gazdáját és még a kõfalat is megugrotta vele. Posted Image Tény, h most per pillanat nem tudnánk megvenni, de remélhetõleg mire újra eladó lesz renbe jönnek a dolgaink.Amúgy onnan ismerem, h ott taroták Petshut, ahol régen lovagoltam. És Anikó (okttóm barátnõje) volt a lány edzõje és télen õ lovagolta a lovat. Úgy félt tõle a gazdája. Így sikerült 15-20 percre felülnöm rá, titokban.Sokan írtátok, h az lett a lovatok amin mindent megtanultatok. Nekem ez a ló a kedvenc lovam volt. Én is mindent vele csináltam löször: vágta, terep, ugrás, elsõ futószár nélküli óra. Aki járt régen a Favorit lovardába ismerheti. Õ Szultán. Ott volt bérló. Másfél évig lovagoltam A Favoritban és csak akkor nem rajta ültem amikor sánta volt. Amúgy róla volt szó régebben valamelyik topikban. Most nálunk van egy lányé. Nyáron oktatóm (még sántán) megvette, mejd eladta egy lánynak aki megígérte, h itt fogja tartani és néha letakaríthatom és fellhetek rá. Ez meg is történt. Hogy miért nem vettük meg? Nem akartam önzõ lenni vele. Jobb dolga van, mintha az enyém lenne, mert velem dolgoznia kéne és majd a jövõben versenyekre járni.És már nem fiatal a kincsem. Mostani gazdijával bármit megtehet. :D Nemrég egszerûen gondolt egyet és szépet felvágtázott a pályáról óra közben, a gazdi meg csak ült rajta. :D Nem tudom milyen lehet úgy lovat vásárolni, h elötte nem ismered. Nem is fogom megtudni.Ugyanis nekem nem kell más ló csak a szerelmem. Posted Image

#7 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 20. - 22:03

Ez egy szép (vagy szomorú) történet!Hát én gondban vagyok,mert abból a lovardából,ahova jártam,biztosan nem vennék lovat.Most viszont kinéztem magamnak [url="http://"http://www.equidom.hu/piacter/pages/046delceg_jpg.htm"]õt[/url].Annyira hasonlít régi nagy szerelmemre,hogy nagyon.Apu azt mondta tavaly õsszel,hogy ha jó lesz a félévi bizim,kapok lovat húsvétra.A bizim elég szar lett,de úgyis tudom,hogy ezt csak úgy mondta,tehát ha akarna lovat venni,akkor amúgy is kapnék.Eddig még semmi,de holnap majd rákérdezek,mert mindig hétfõn kaptam ajándékot.Mindennél jobban szeretném ezt a paccot,úgyhogy drukkoljatok! :D :cool: :rolleyes: Posted Image [ Április 20, 2003, 22:08: Az üzenetet átszerkesztette: kiwi ]

#8 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 20. - 22:05

Ezt most mér idézte?? [ Április 20, 2003, 22:13: Az üzenetet átszerkesztette: kiwi ]

#9 Guest_Ken Tacky_*

Guest_Ken Tacky_*
  • Guests

Közzétéve 2003 április 20. - 22:06

Drukk! ;) :D Posted Image

#10 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 20. - 22:09

Köszi!! :D Ez már egy drukkal több,mint ami eddig volt! :D [ Április 20, 2003, 22:11: Az üzenetet átszerkesztette: kiwi ]

#11 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 20. - 22:12

Én négy évig jártam Mátyásföldre lovagolni, itt ismertem meg egy lovat, [url="http://"http://www.freeweb.hu/zsubaba/Milli2.JPG"]Millit[/url]. Õ egy magyar félvér pacc, most 7 éves, és nagyon hisztis Posted Image Rengetegszer földhöz vágott, de nagyon szerettem, és nem haragudtam rá, csak abban a pillanatban, amikor az incidens történt Posted Image Négy év alatt legtöbbször rajta ültem, és nagyon megszerettem. Az évek során olyan kapcsolatot sikerült kialakítani vele, hogy jött utánam, amerre mentem a karámban, és amikor meglátott, "röhögött" nekem - ez nagyon jól esett. Aztán eljöttem onnan, Bazshoz. Mikor õsszel visszamentem, mondták, hogy el akarják adni az összes lovat, és lehet, hogy az egyik csaj megvenné, akinek van másik 3 vagy 4 lova, és díjugratna vele. Az nagyon rossz érzés volt, de tudtam, hogy nála jó helye lenne. Azóta nem jártam arra, nem tudom mi van vele... hiányzik. Ha olyan helyzetben lennénk, és megengedhetnénk magunknak, hogy megvegyük, és eltartsuk, akkor biztos megvettük volna már rég... akkor is, hogy tudom, hogy bakolós... Egy kis segítséggel le lehet szoktatni, és tovább lehet okítani a lovat.Szóval most nem tudom mi van vele, de hiányzik :rolleyes:

#12 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 20. - 22:14

Kiwi! Drukk, legyen holnap nagyon boldog nyuszi-napod! :D Posted Image

#13 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 20. - 22:18

Szegény kicsi Zsubaba!!! :rolleyes: Posted Image ;) Nekem tetszik a pacc.Aranyosnak tûnik.Olyan,mint egy kis Posted Image ,aztán lehet,hogy amúgy egy Posted Image :D :D

#14 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 20. - 22:21

Köszi Zsu!Már két drukkal több,mint ami eredetileg volt! :D Asszem átírom a témát "Lovak,akiken lovagolni tanultunk,esetleg beleszerettünk,de nem sikerült megvennünk" címre. Posted Image :D

#15 Petshu

Petshu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.207 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 20. - 22:22

Kiwi!Bocs, de nem olvastam a bemutatkozásodat, nem tudom milyen szinten lovagolsz, de ha jól emlékszem (mert én is néztem a lovat) ez egy B/3-as ifi versenyzõnek való ugróló. Én majd a jövõben a díjlovaglással szeretnék komolyabban foglalkozni, versenyezgetni, de ha ugrani akarnék is elég messze lennék a B/3 kategóriától. Ha te ilyen szinten vagy ezer bocsi. Nem tudtam... Kipróbáltad már a lovat? Vagy felhívtad a telefonszámot?Mert, ha nem szerintem nincs sok értelme reménykedned. Bocs nem akartam ünneprontó lenni...Én is sokat álmodoztam róla, h a szüleim majd meglepnek egy lóval pl karácsonyra. Meg, h egyszer majd mikor kimegyek oktatóm (ahogy Szultánnal is elõadta) közli, h sajnos eladták a Petshut. És az a jó hír, h nekem vették meg a szüleim. Posted Image De ez csak álom...

#16 Petshu

Petshu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.207 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 20. - 22:25

idézet:
Eredeti szerzõ: kiwi: Köszi Zsu!Már két drukkal több,mint ami eredetileg volt! :D Asszem átírom a témát "Lovak,akiken lovagolni tanultunk,esetleg beleszerettünk,de nem sikerült megvennünk" címre. Posted Image :D [/QUOTE]Nem is rossz ötlet... Posted Image

#17 Frankie

Frankie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 273 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 20. - 22:26

Énis lovagoltam két lovat akik nagyon a szívemhez nõttek. Szörnyû volt tõlük megvállni.A lényeg hogy nagyon szeretném viszontlátni õket. Nagyon sokat sírtam amikor eladták,pénteken lementem a loviba és nem volt a boxában. Lehet hogy már a vágón van. Rajta tanultam meg egy csomó mindent. Nekik köszönhetem a lovak iránti hatalmas szeretetem. Sok mindent kaptam tõlük, amit nem tudnék leírni. Na mindegy mindjárt bõgök és elég ciki lenne tehát abbahagyom. :( [ Április 20, 2003, 22:31: Az üzenetet átszerkesztette: Frankie ]

#18 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 20. - 22:36

idézet:
Eredeti szerzõ: Petshu: Ha te ilyen szinten vagy ezer bocsi. Nem tudtam... Kipróbáltad már a lovat? Vagy felhívtad a telefonszámot?[/QUOTE]Nem vagyok ilyen szinten.Bár már ott lennék! :rolleyes: De rajta fölmehetnék B/3-ig,nem?Vagy most nagy hülyeséget mondtam? :rolleyes: :confused: Hívtam,a ló esztergomban található,és nem próbáltam ki,mert még azt sem tudom,hogy megkapnám-e,addig meg csak nem próbálom ki. Most aztán azt a csöppnyi kis reményszikrát is kioltottad,ami eddig bennem égett. :( tongue.gif

#19 Petshu

Petshu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.207 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 20. - 22:36

idézet:
Eredeti szerzõ: Zsubaba: Én négy évig jártam Mátyásföldre lovagolni, itt ismertem meg egy lovat, [url="http://"http://www.freeweb.hu/zsubaba/Milli2.JPG"]Millit[/url]. Õ egy magyar félvér pacc, most 7 éves, és nagyon hisztis Posted Image Rengetegszer földhöz vágott, de nagyon szerettem, és nem haragudtam rá, csak abban a pillanatban, amikor az incidens történt Posted Image Négy év alatt legtöbbször rajta ültem, és nagyon megszerettem. Az évek során olyan kapcsolatot sikerült kialakítani vele, hogy jött utánam, amerre mentem a karámban, és amikor meglátott, "röhögött" nekem - ez nagyon jól esett. Aztán eljöttem onnan, Bazshoz. Mikor õsszel visszamentem, mondták, hogy el akarják adni az összes lovat, és lehet, hogy az egyik csaj megvenné, akinek van másik 3 vagy 4 lova, és díjugratna vele. Az nagyon rossz érzés volt, de tudtam, hogy nála jó helye lenne. Azóta nem jártam arra, nem tudom mi van vele... hiányzik. Ha olyan helyzetben lennénk, és megengedhetnénk magunknak, hogy megvegyük, és eltartsuk, akkor biztos megvettük volna már rég... akkor is, hogy tudom, hogy bakolós... Egy kis segítséggel le lehet szoktatni, és tovább lehet okítani a lovat.Szóval most nem tudom mi van vele, de hiányzik :rolleyes: [/QUOTE]Jó neked! Nálad csak az anyagiak a bökkenõ. Per pillanat nem tudnánk megvenni Petshut, de ha nem ezt a pár hónapot nézzük a vétel nem lenne gond legfeljebb a tartás, bár valahogy, sok dologról lemondva meg lehetne oldani azt is.(ezeket a dolgokat, amikrõl lemondanék össze is írtam anyumnak )Csak hát Ez a ló nem kicsit bakolós és semilyen kapcsolatot nem alakítottam ki vele. (hacsak "Plátói szerelmet" annak nem lehet hívni.) Ennek ellenére úgy gondolom sikerülne megváltoztatni és szuper ló lenne számomra. De anyum egyenesen gyûlöli, és oktatóm sincs elájulva tûle. Azt modja ha a bakolászásról le lehet szoktatni akkoris csak egy középszintû ló lesz, nem való nekem, fõleg ennyi pénzért.És hát tanulmányi eredményeim se valami fényesek, bár a "teljes lelki összeomlás Picur és Petshudó miatt" korszakot pár jó jeggyel már elkezdtem kijavítani. Csak az a baj, h hiába próbálom, nem sikerül túl tenni magam Picur elvesztésén, meg hát Petshu és megviselt egy kicsit.

#20 Petshu

Petshu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.207 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 20. - 22:43

idézet:
Eredeti szerzõ: kiwi:
idézet:
Eredeti szerzõ: Petshu: Ha te ilyen szinten vagy ezer bocsi. Nem tudtam... Kipróbáltad már a lovat? Vagy felhívtad a telefonszámot?[/QUOTE]Nem vagyok ilyen szinten.Bár már ott lennék! :rolleyes: De rajta fölmehetnék B/3-ig,nem?Vagy most nagy hülyeséget mondtam? :rolleyes: :confused: Hívtam,a ló esztergomban található,és nem próbáltam ki,mert még azt sem tudom,hogy megkapnám-e,addig meg csak nem próbálom ki. Most aztán azt a csöppnyi kis reményszikrát is kioltottad,ami eddig bennem égett. :( tongue.gif
[/QUOTE]Neharagudj... :rolleyes: De lagalább nem csak én vagyok mostanában rossz kedvû és (legalábbis én) olyan, mint a mosott sz... Posted Image Én biztos félnék olyan lovat venni, ami jobb nálam. Félnék, h:-elrontom-nem jutok vele olyan szintre, amin õ van-nem "futhatja ki" képességeit- és kiröhögnek, h minek nekem ilyen szintû ló.Szerénységem véleménye szerint inkább a lóval 'fejlõdnék tovább'.Nem tudom, h meddig tudnál eljutni vele. Nem láttaélak lovagolni. Posted Image

#21 Frankie

Frankie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 273 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 20. - 22:46

:rolleyes: [/qb][/QUOTE]Jó neked! Nálad csak az anyagiak a bökkenõ. Per pillanat nem tudnánk megvenni Petshut, de ha nem ezt a pár hónapot nézzük a vétel nem lenne gond legfeljebb a tartás, bár valahogy, sok dologról lemondva meg lehetne oldani azt is.(ezeket a dolgokat, amikrõl lemondanék össze is írtam anyumnak )Csak hát Ez a ló nem kicsit bakolós és semilyen kapcsolatot nem alakítottam ki vele. (hacsak "Plátói szerelmet" annak nem lehet hívni.) Ennek ellenére úgy gondolom sikerülne megváltoztatni és szuper ló lenne számomra. De anyum egyenesen gyûlöli, és oktatóm sincs elájulva tûle. Azt modja ha a bakolászásról le lehet szoktatni akkoris csak egy középszintû ló lesz, nem való nekem, fõleg ennyi pénzért.És hát tanulmányi eredményeim se valami fényesek, bár a "teljes lelki összeomlás Picur és Petshudó miatt" korszakot pár jó jeggyel már elkezdtem kijavítani. Csak az a baj, h hiába próbálom, nem sikerül túl tenni magam Picur elvesztésén, meg hát Petshu és megviselt egy kicsit. [/QB][/QUOTE]Énis csinálom egyfojtába összeírom mikrõl mondanék le! Egy ló bármilyen áldozatot megér! Posted Image

#22 Frankie

Frankie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 273 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 20. - 22:48

idézet:
Eredeti szerzõ: Petshu:
idézet:
Eredeti szerzõ: kiwi:
idézet:
Eredeti szerzõ: Petshu: Ha te ilyen szinten vagy ezer bocsi. Nem tudtam... Kipróbáltad már a lovat? Vagy felhívtad a telefonszámot?[/QUOTE]Nem vagyok ilyen szinten.Bár már ott lennék! :rolleyes: De rajta fölmehetnék B/3-ig,nem?Vagy most nagy hülyeséget mondtam? :rolleyes: :confused: Hívtam,a ló esztergomban található,és nem próbáltam ki,mert még azt sem tudom,hogy megkapnám-e,addig meg csak nem próbálom ki. Most aztán azt a csöppnyi kis reményszikrát is kioltottad,ami eddig bennem égett. :( tongue.gif
[/QUOTE]Neharagudj... :rolleyes: De lagalább nem csak én vagyok mostanában rossz kedvû és (legalábbis én) olyan, mint a mosott sz... Posted Image Én biztos félnék olyan lovat venni, ami jobb nálam. Félnék, h:-elrontom-nem jutok vele olyan szintre, amin õ van-nem "futhatja ki" képességeit- és kiröhögnek, h minek nekem ilyen szintû ló.Szerénységem véleménye szerint inkább a lóval 'fejlõdnék tovább'.Nem tudom, h meddig tudnál eljutni vele. Nem láttaélak lovagolni. Posted Image
[/QUOTE]Ebbe lehet valami! Minek vegyen az ember olyan lovat ami A1es amikor úgyiscak elrontja, vagy nem bír vel! Inkább törjünk föl eggyütt a csúcsra! Ez tettszik!

#23 Petshu

Petshu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.207 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 20. - 22:50

[url="http://"http://www.equidom.hu/piacter/images/074mira_jpg.jpg"]Õ[/url] se rossz. Fõleg azért, mert ismertem is. Posted Image

#24 Petshu

Petshu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.207 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 20. - 22:53

idézet:
Eredeti szerzõ: Frankie:
idézet:
Eredeti szerzõ: Petshu:
idézet:
Eredeti szerzõ: kiwi:
idézet:
Eredeti szerzõ: Petshu: Ha te ilyen szinten vagy ezer bocsi. Nem tudtam... Kipróbáltad már a lovat? Vagy felhívtad a telefonszámot?[/QUOTE]Nem vagyok ilyen szinten.Bár már ott lennék! :rolleyes: De rajta fölmehetnék B/3-ig,nem?Vagy most nagy hülyeséget mondtam? :rolleyes: :confused: Hívtam,a ló esztergomban található,és nem próbáltam ki,mert még azt sem tudom,hogy megkapnám-e,addig meg csak nem próbálom ki. Most aztán azt a csöppnyi kis reményszikrát is kioltottad,ami eddig bennem égett. :( tongue.gif
[/QUOTE]Neharagudj... :rolleyes: De lagalább nem csak én vagyok mostanában rossz kedvû és (legalábbis én) olyan, mint a mosott sz... Posted Image Én biztos félnék olyan lovat venni, ami jobb nálam. Félnék, h:-elrontom-nem jutok vele olyan szintre, amin õ van-nem "futhatja ki" képességeit- és kiröhögnek, h minek nekem ilyen szintû ló.Szerénységem véleménye szerint inkább a lóval 'fejlõdnék tovább'.Nem tudom, h meddig tudnál eljutni vele. Nem láttaélak lovagolni. Posted Image
[/QUOTE]Ebbe lehet valami! Minek vegyen az ember olyan lovat ami A1es amikor úgyiscak elrontja, vagy nem bír vel! Inkább törjünk föl eggyütt a csúcsra! Ez tettszik! [/QUOTE]Köszönöm, én is így gondolom.

#25 Petshu

Petshu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.207 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 20. - 22:54

idézet:
Eredeti szerzõ: Frankie: :rolleyes: [/QUOTE]Jó neked! Nálad csak az anyagiak a bökkenõ. Per pillanat nem tudnánk megvenni Petshut, de ha nem ezt a pár hónapot nézzük a vétel nem lenne gond legfeljebb a tartás, bár valahogy, sok dologról lemondva meg lehetne oldani azt is.(ezeket a dolgokat, amikrõl lemondanék össze is írtam anyumnak )Csak hát Ez a ló nem kicsit bakolós és semilyen kapcsolatot nem alakítottam ki vele. (hacsak "Plátói szerelmet" annak nem lehet hívni.) Ennek ellenére úgy gondolom sikerülne megváltoztatni és szuper ló lenne számomra. De anyum egyenesen gyûlöli, és oktatóm sincs elájulva tûle. Azt modja ha a bakolászásról le lehet szoktatni akkoris csak egy középszintû ló lesz, nem való nekem, fõleg ennyi pénzért.És hát tanulmányi eredményeim se valami fényesek, bár a "teljes lelki összeomlás Picur és Petshudó miatt" korszakot pár jó jeggyel már elkezdtem kijavítani. Csak az a baj, h hiába próbálom, nem sikerül túl tenni magam Picur elvesztésén, meg hát Petshu és megviselt egy kicsit. [/QB][/QUOTE]Énis csinálom egyfojtába összeírom mikrõl mondanék le! Egy ló bármilyen áldozatot megér! Posted Image [/QB][/QUOTE]Igen. Posted Image

#26 Frankie

Frankie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 273 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 20. - 22:56

Õse rossz! De az ára mennyiis? EBBe az Equidomba olyan drágárabecsült lovak vannak, hogy huha!Egyedül az a holsteini ér meg 3 milliót! Meg az óriás szerintem megéri az árát, de a többi egetverõ! [ Április 20, 2003, 22:58: Az üzenetet átszerkesztette: Frankie ]

#27 Petshu

Petshu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.207 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 20. - 22:58

Ezzel az erõvel nekem [url="http://"http://www.equidom.hu/piacter/images/001orias_jpg.jpg"]ez a pacc[/url] kell. Persze csak ha Petshu és Szultán nem létezne... Posted Image

#28 Frankie

Frankie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 273 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 20. - 22:59

Úgy õszintén!Kinek van képe úgy lefotózni lovát , mint aki most fetrengett a sz@rban! Röhej ! Legalább a kép erejéig pucolja máá le!

#29 Petshu

Petshu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.207 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 20. - 23:01

idézet:
Eredeti szerzõ: Frankie: Õse rossz! De az ára mennyiis? EBBe az Equidomba olyan drágárabecsült lovak vannak, hogy huha!Egyedül az a holsteini ér meg 3 milliót! Meg az óriás szerintem megéri az árát, de a többi egetverõ! [/QUOTE]450ezer pénz. Sztem kb annyit ér. Amennyit meg tudtam figyelni a viselkedésébõl.A fene. Megelõztél az Óriással...

#30 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 20. - 23:03

Nekem nem is kéne A/1-es ló!!
idézet:
Nem láttalak lovagolni [/QUOTE]Jobb is Posted Image :D Sztem is jobb együtt fejlõdni a lóval,de manapság már a jó ugróképességût-akivel együtt fejlõdhetnél-,sem mindig kapod meg 500.000.- alatt.Õ meg azért mégiscsak B/3 szinten van. :rolleyes:

#31 Frankie

Frankie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 273 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 20. - 23:03

Annyit tényleg megér, legalábbis így képrõl ítélve! De nézd meg a csikókat. Gusztusom nem lenne elmenni megnézni!

#32 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 20. - 23:06

Emberek!Észrevettétek,hogy rohadt gyorsan gyünnek a hozzászólások?Hát igen...az én topicom... :D tongue.gif Viszont most átírom a témát!

#33 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 20. - 23:10

Nálunk az a baj,hogy még csak a pénz se lenne gond,me apum tudná fizetni,csak bizonyos okokból nem vesz (még) lovat,amiket most itten nem szeretnék közzé tenni,de nem miattam,a természetében van.Na,ezt értse meg,aki tudja :D

#34

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 21. - 0:28

Hát ja, a pénz az mindig gáz... Én is most a lóvétellel szenvedek éppen... Minden szép és jó lehetett volna, mert volt egy kis édes nagyon komisz kis lovam, Jockey, nem az enyém volt persze, de nagy páros voltunk és beetettek, hogy eladnák nekem, aztán most lett volna lehetõségem megvenni, jó, kevesebbet ajánlottam érte, mint amennyit õk, ez tény, de közölték, hogy nem is akarták eladni... Mondtam, köszi szépen. Nagyon jól esett, imádtam a kis dögöt, de hát mit tehetek, ha amikor élesre fordul a dolog, visszalépnek. Jó, tényleg kevesebbet ajánlottam, mint amit õk mondtak, de nem akartam ráfizetni, mert nagyon ráfizettem volna... Úgyhogy most marad a keresgélés, de valszeg ebbõl is összejöhet valami, de én is úgy akartm venni, hogy már ismerem és kötõdöm hozzá. A barátnõm most vette meg az egyik bérlovat a Tatiból, akin én is sokat ültem régen és bírtam a fejét, no meg õ is, azért vette meg, és annyira örülök most nekik, legalább mostmár neki jó dolga lesz... Posted Image Elsõ igazi nagy szerelmem, Apacs, nekem is onnan került ki, vele aztán tényleg 100%-os csapat voltunk, imádtuk egymást, barmi jól kijöttünk, ilyen ideális nekem való lovat én még nem pipálam, és asszem többet nem is fogok, iszoinyú nagy koponya volt, nem is tudom leírni... De akkor még nem volt pénzem lóra (egyedül most se lenne, de ez megint más sztori) és mire valamit is kezdhettem volna, ínszalagszakadása miatt el kellett altatni szegényt... Ez 2 éve volt, de a mai napig ki vagyok tõle borulva teljesen... Posted Image

#35 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 21. - 7:47

Kiwi!Én nem is offoltam... :mad: Na mit hozott a nyúl?? :rolleyes:

#36 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 21. - 9:34

idézet:
Eredeti szerzõ: Petshu: Én biztos félnék olyan lovat venni, ami jobb nálam. Félnék, h:-nem jutok vele olyan szintre, amin õ van- és kiröhögnek, h minek nekem ilyen szintû ló.[/QUOTE]Szerintem a lovasok önbizalmát pontosan ez tudja a földig lerombolni... HOgy törõdnek a vadidegenek véleményével, akiknek semmi, de semmi közük hozzá, hogy mit csinálsz és mlyen lóval!!Ennyi erõvel én már rég abbahagytam volna Carmenen a lovaglást... Rajta tanultam (tanulok) lovagolni, 2 éve nyúzom, és õ már versenyez, én meg csak majd nyár égén kezdek neki a vizsgának. Sokkal jobb, mint én, de elvagyunk. Ha ezzel marcangolnám magam, már rég a lovaglást is abbahagytam volna a sok kudarctól. De az utóbbi idõben nagyon sok dícséretet kapok Dóritól, ami nekem sokat jelent, és ebbõl erõt gyûjtök!Te meg ne töõdj a rosszindulatúakkal!! Posted Image

#37 calypsoo

calypsoo

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.080 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 21. - 10:03

Hali!Nekem volt több ilyen beleszerettem és nem tudtam megvenni típusú paccom :( Az elsõ aki lovagolni tanított Sanszi, mfv. heréltke, szegény a vágóba ment Posted Image , aztán Borostyán egy gyönyörû kanca. Sajnos nem tudtam egyiket sem megvenni. Igazában meg kellett volna õket menteni, mert a bérlovardában nem éppen álomhely volt a lovaknak.Az utolsó sztorim Posted Image BASA.4éve ismerem õkelmét, beleszerettem, nem csak azért mert shagya arab, hanem mert õ egy különleges karakterû ló Posted Image igaz nem éppen vagyunk méretileg összhangban, de én mindigis szerettem / szeretem Posted Image Azért volt idõ amikor veszélyben volt a ló tulajdonlásom.... az edzõm el akarta adni. Felajánlotta hogy nekem adja ingyen a loavt és csak bértartást kell fizetnem ugyanis az elõzõ gazdi nem fizette és ezért lett a lovardáé.Felajánlotta egy másik csajnak miután én nemet mondtam. Szerencsére õk nem vették meg, igaz a lánynak sok bajt opkozott volna a ló mert nagyon észnél kell lenni annak aki felül rá, õ meg kezdõ volt, és az az elalszom a lovon és nyávogok közben típus (anyuci persze a pálya szélén állt mindig, és a ló a hibás nézetet vallották). Látszik hogy nem birtam õket??Tavaly az edzõmnek vmi õrült gondolat suhant át az agyán:Nekem adta a lovat és a bértartást ledolgozzuk közösen a paccommal :D ennek jó és rossz oldalai is vannak, de a lényeg hogy enyém életem legnagyobb szerelme : BASA, most 9 éves bottal 148cm, kis szürke képek õkelmérõl itt (mûvészet oldalon):[url="http://"http://calypsoo_84.tripod.com"]http://calypsoo_84.tripod.com[/url]

#38 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 21. - 11:04

idézet:
Eredeti szerzõ: Petshu: Jó neked! Nálad csak az anyagiak a bökkenõ. [/QUOTE]Ez az, hogy nem csak az anyagiakkal van baj, hanem idõvel is... Suli közben nem tudok kimenni lovagolni, csak hétvégén, és akkor minek legyen lovam, ha szerencsétlen egész héten egy helyben áll? Ha meg saját lovam van, nem szívesen adnám oda másnak úgy, hogy nem látom, mit csinál vele... :eek:

#39 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 21. - 11:13

idézet:
Eredeti szerzõ: kiwi: Szegény kicsi Zsubaba!!! Nekem tetszik a pacc.Aranyosnak tûnik.Olyan,mint egy kis Posted Image ,aztán lehet,hogy amúgy egy [/QUOTE][url="http://"http://www.freeweb.hu/zsubaba/Milli3.JPG"]Millike[/url] nagy angyal tud lenni, ha nincs a közelében csikó, másik ló, amelyiket utálja, csönd van és a környezõ bokrokban nincs madár! :rolleyes: :D Amúgy nagyon szépen megy, jó a járása, kényelmes, puha. A vágtát rövidítheted, nyújthatod, szépen megy, és olyan lassan is tudsz vágtázni, hogy aki üget, az utolér! Posted Image És olyan összeszedetten, lassan is tud ügetni,hogy szinte piaffozik! :D Tényleg egy Posted Image , csak meg kell egy kicsit nevelni!

#40 tomsawyer

tomsawyer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.115 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 21. - 16:03

Zsubaba!Szép Posted Image .