Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Segítsen a lovam


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
127 válasz a témához

#41 zsezse

zsezse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 11. - 12:49

idézet:
Eredeti szerzõ: kiwi: Nekem van 4 kutyám,fajtiszta német juhászok. [/QUOTE]Fajtiszta német juhász? Az milyen? :confused:

#42 moly

moly

    Angyal

  • Fórumtag
  • 622 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 11. - 12:52

Milyen, milyen?! Tiszta vérû, eredeti KUTYA! Nincsen sem borz, sem ember, sem patkány az õsei között. Ez csak világos. Hogy lehet ezt nem érteni? :D

#43 moly

moly

    Angyal

  • Fórumtag
  • 622 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 11. - 12:58

idézet:
Eredeti szerzõ: kiwi:haszonlesõ állat[/QUOTE]Hm. Bájos. És fõként valósághû. Posted Image

#44 Afi

Afi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 438 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 11. - 20:51

idézet:
Eredeti szerzõ: moly: Milyen, milyen?! Tiszta vérû, eredeti KUTYA! Nincsen sem borz, sem ember, sem patkány az õsei között. Ez csak világos. Hogy lehet ezt nem érteni? :D [/QUOTE]Ezt lefordítva,az õsei közt is német juhászok voltak,mert moly hozzászólása,olyan volt,mintha amelyik kutya keverék fajta,az már egy kis korcs .szal nem teljes értékü eb...

#45 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 11. - 20:59

Csakhogy értsétek:A faj egy család, olyan mint a macska, kutya,lovak stb.A fajta: ezen a családon belüli fajta, tehát kutyaFAJTA, mint németjuhász, boxer és társai.Legalábbis így tanultam anno.

#46 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 11. - 21:49

idézet:
Eredeti szerzõ: Ilusta:Legalábbis így tanultam anno. [/QUOTE]Bezzeg ha minden idõdet a gép elõtt tölthetted volna akkor most sokkal okosabb lennél Te is.De hát nekünk még szomorú gyerekkorunk vót! :(

#47 olaj

olaj

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 421 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 12. - 10:20

idézet:
Eredeti szerzõ: Ilusta: Csakhogy értsétek:A faj egy család, olyan mint a macska, kutya,lovak stb.A fajta: ezen a családon belüli fajta, tehát kutyaFAJTA, mint németjuhász, boxer és társai.Legalábbis így tanultam anno. [/QUOTE]Rosszul tanultad...Törzs: gerincesek (Vertebrata)Osztály: emlõsök (Mammalia)Rend: ragadozók (Carnivora)Család: kutyafélék (Canidae)Nemzetség: kutyák nemzetsége (Canis spp.)Faj: farkas (Canis lupus)Alfaj: mexikói farkas (Canis lupus mexicanus)Forma: ...Változat: ...A kutya és a farkas rendszertani kapcsolatáról a mai napig viták folynak, ebbe ne menjünk bele. A kutya jelenleg érvényes latin neve: Canis familiaris, alfajokra nem osztjuk. A fajta egy kultúrkategória, rendszertanilag nem foglalkozunk vele, csak számontartjuk:Fajta: német juhászkutya, angol cocker spániel, puli, stb.

#48 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 12. - 11:10

Na, látod! :D Ennyire nem másztam bele.De a lényeg a FAJTA és nem a faj. :D

#49 zsezse

zsezse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 12. - 12:09

Sziasztok!Egy kicsit szomorú vagyok, hogy senki sem tudott nekem kielégítõ magyarázatot adni, hogy milyen is a fajtiszta német juhász Posted Image Bár valójában nem is lehet válaszolni a kérdésre, mert a kifejezés már önmagában is egy nagy, elnézést, de marhaság.Akit érdekel a téma egy kicsit bõvebben, az olvassa el a következõket Posted Image Igyekszem közérthetõ lenni.Mi a faj? A faj, leegyszerûsítve, nagyon hasonló külsõ és belsõ tulajdonságokkal rendelkezõ egyedek összessége, akik egymás közt szaporodni képesek, és termékeny utódokat tudnak létre hozni. A fajok, elméletileg, nem képesek keveredni, erre azonban van látszólagos ellen példa mind a kutya, mind a ló esetében is, de errõl majd késõbb. A faj a rendszertanban majdnem legalul helyezkedik el. A kutya esetében:Emlõsök osztálya, A húsevõk és patások csoportja, (eddig azonos a lóval),Ragadozók rendje,Szárazföldi ragadozók alrendje,Kutyaszerûek öregcsaládja,Kutyafélék családja,A családon belül következnek a fajok.A kutyával az a probléma, hogy nem önnálló faj. Mint gyûjtõfogalom létezik olyan, hogy Canis familiaris, vagyis házi kutya, de a faj, ahová az általunk is kedvelt egyedek tartoznak, az a Canis lupus, vagyis maga a farkas. Tehát, ha nagyon sarkosak akarunk lenni, akkor a fajtiszta kutya az farkas. A farkas és a kutya képes egymással szaporodni és termékeny utódokat létrehozni. A helyzetet bonyolítja, hogy egyes házi kutyákon megfigyelték a sakál, ami szintén önnálló faj, viselkedését. Közösen nevelt házi kutyák és sakálok között szintén elõfordult, hogy egymással szaporodtak. A mára kialakult "kuszaságnak" természetesen az ember volt az okozója, amikor néhány ezer évvel ezelõtt háziasította, valószínûleg, a farkast és esetleg más földrajzi területeken a sakállal is próbálkozott.Amit ma német juhásznak, vagy erdélyi kopónak hívunk, azok a házi kutya fajtái, amit az ember hozott létre, tudatos, vagy nem tudatos tenyésztõi munkával. Tehát fajta tiszta német juhász van, fajtiszta német juhász nincs. A háziállatfajokon belül a fajta csak egy rendszerezõ elv, ami az eligazodásban segít, ezért a fajtán belül alfajták, vonalak, családok, tenyészetek, tehát bizonyos rendszer van.Nézzük a lovat!Helyzete az emberi beavatkozás miatt hasonlóan bonyolult, mint a kutyáé. A "házi" ló (Equus caballus) szintén nem önálló faj. Rendszertani helye:Emlõsök osztálya,Húsevõk és patások csoportja,Páratlanujjúak öregrendje,Páratlanujjú patások rendje,Lóalakúak alrendje,Lószerûek öregcsaládja,Lófélék családja.A ma élõ összes házi lófajta õse a jégkorszakot egyedül túlélõ, középnagy testû vadlófaj, az un. Equus ferus Bodaert lehet. Ez a faj három alfajra osztható, a tarpánra, a takira vagy Przewalsky-lóra, és a nyugat-európai vadlóra. Ez utóbbi nagyon kis számban maradhatott fenn, így a háziasításban sem volt jelentõs szerepe. Kedvenceink tehát a tarpánból és a takiból alakultak ki, valahol Ázsiában sok ezer évvel ezelõtt. A tarpánt azóta sikerült kipusztítani, a Przewalsky-lovat viszont sikerült megmenteni, és mostmár telepítgetik vissza a génrezervátumokból eredeti lakóhelyére, az ázsiai sztyeppékre.A ma élõ összes ló, vad és házi egyaránt, tehát egyetlen faj egyedei, különbözõ fajtákkal, és fajtatiszta tenyésztéssel Posted Image Az Equus (lovak) fajon belül a fajtát tágabban értelmezzük és használjuk, mint pl. a kutya esetébenEgy ló lehet pl..melegvérû, vagy hidegvérû fajta;.világfajta (pl. arab, v. angol telivér) vagy helyi jelentõségû fajta;.keleti vagy nyugati fajta;.telivér vagy félvér fajta;.gidrán, lipicai vagy trakehneni fajta;.palomino, pinto vagy appaloosa fajta (szinek szerinti csoportosítás);.ügetõ vagy sportló fajta stb.A Lófélék családjába tartoznak a lovak rokonfajai, ezek a Szamarak, Félszamarak, Zebrák. A fajok közötti keveredés itt a ló és szamár között jöhet létre, mint tudjuk ennek eredménye az öszvér. Az öszvér többnyire terméketlen, és tovább szaporítani nem lehet.üdvzsezse [ Március 12, 2003, 11:14: Az üzenetet átszerkesztette: zsezse ]

#50 Afi

Afi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 438 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 12. - 15:25

jajneee,már nem elég csak a suliba tanulni??? :mad: :mad: :mad: :D

#51 Ferenc

Ferenc

    Vágtabetolós

  • Fórumtag
  • 866 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 12. - 15:29

Ennyien még nem kaphattatok napszúrást. Esetleg fagyállót ittatok? :D :D :D

#52 kicsi huszár

kicsi huszár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 716 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 12. - 16:08

Látod Frenkiii? Vannak itt ötletek, csak figyelni kell. A lovaddal bemagoltatod olaj és zsezse disszertációját. Elviszed a cirkuszba, ahol vállalkozókedvû látogatók jó pénzért leülhetnek vele vitázni.Ha már jól megy különórákat adhat bioszból bukásra álló kisdiákoknak. Aztán segíthet a kaposvári hallgatóknak szakdolgozatot írni, kiegészítve saját tapasztalatokkal.És még nem is szóltam az egyébb lehetõségekrõl tv-s, rádiós fellépések, ródsók stb.. :cool:

#53 moly

moly

    Angyal

  • Fórumtag
  • 622 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 12. - 16:39

idézet:
Eredeti szerzõ: Afi:
idézet:
Eredeti szerzõ: moly: Milyen, milyen?! Tiszta vérû, eredeti KUTYA! Nincsen sem borz, sem ember, sem patkány az õsei között. Ez csak világos. Hogy lehet ezt nem érteni? :D [/QUOTE]Ezt lefordítva,az õsei közt is német juhászok voltak,mert moly hozzászólása,olyan volt,mintha amelyik kutya keverék fajta,az már egy kis korcs .szal nem teljes értékü eb...
[/QUOTE]Okos vagy. És fõként világosan értetted (egyenesen félre), amit írtam. Én a faj és fajta közti különbségrõl beszéltem, mint fentebb még néhányan, igaz, én némi iróniával. Megjegyzem, nekem is egy kis korcsom volt. Egy általam állítólag nem teljes értékûnek nyilvánított állat. Ha felmenõi is német juhászok voltak, akkor a fajTA az, ami tiszta, kicsikém. Ennyit szerettem volna. [ Március 12, 2003, 15:44: Az üzenetet átszerkesztette: moly ]

#54 Afi

Afi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 438 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 12. - 17:24

Hát bocs,úgy gondoltam,hogy mindenki tudja,hogy a fajtiszta a fajtatiszta hivatalos röviditése.Akkor a díjló az egy olyan ló,amit az ügyesek kapnak ajándékba? Posted Image

#55 olaj

olaj

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 421 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 12. - 18:17

idézet:
Eredeti szerzõ: Afi: Hát bocs,úgy gondoltam,hogy mindenki tudja,hogy a fajtiszta a fajtatiszta hivatalos röviditése.Akkor a díjló az egy olyan ló,amit az ügyesek kapnak ajándékba? Posted Image [/QUOTE]Melyik hivatal tette hivatalossá?

#56 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 12. - 18:39

olaj :D :D Hihetetlen hogy milyenek tudtok lenni :D Posted Image :D

#57 Afi

Afi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 438 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 12. - 18:59

Gonosz disznók vagytok.Maradjunk annyiba,hogy kicsinyesség ilyenen pattogni.

#58 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 12. - 19:23

idézet:
Eredeti szerzõ: Afi: Gonosz disznók vagytok.Maradjunk annyiba,hogy kicsinyesség ilyenen pattogni. [/QUOTE]Ez talán egy kicsit erõs!Talán maradjunk ANNYIBAN, hogy nincs humorod!A sertés egyébként nem ismeri a gonoszságot.Maximum piszkosként lehet emlegetni.Azt is csak tartási hibák miatt.Ezenkívül csak csúnyán eszik.különben intelligens kedves állat. [ Március 12, 2003, 18:27: Az üzenetet átszerkesztette: realcowboy ]

#59 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 12. - 19:33

idézet:
Eredeti szerzõ: realcowboy: A sertés egyébként nem ismeri a gonoszságot.[/QUOTE]Még szerencse :D

#60 Afi

Afi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 438 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 12. - 19:36

RC,ne egy fórumon állapítsd meg,hogy milyen a humorom,ok?kösz.És ha megsértödök,akkor valszeg nem azt vágnám az ember fejéhez,h gonosz disznó...Hol a ti humorotok?

#61 borsi009

borsi009

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 76 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 12. - 20:57

Figyusztok a segitség a lovam topicbol hogy lett biológia óra?mert én aztat nem tudom Posted Image tongue.gif

#62 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 12. - 21:41

Afika!Már meg ne bántódjál de kedvesebb valakit lehumortalanozni, mint ledisznózni.Amúgy finom voltam szerintem.És a disznókat védtem meg.Mert kedvelem õket.A táskád be van már rakva?Mindjárt kelned kell vár az iskola! :D

#63 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 12. - 22:11

idézet:
Eredeti szerzõ: borsi009: Figyusztok a segitség a lovam topicbol hogy lett biológia óra?mert én aztat nem tudom Posted Image tongue.gif [/QUOTE]Te "figyusz"-hatnál jobban.Vagy olvashatnál jobban.... Posted Image

#64 Afi

Afi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 438 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 12. - 22:46

RC,ne erölködj,nem megyek suliba tongue.gif tongue.gif Tudod épp beteg vagyok ;) Persze 7végére ,amikor lovazni kell akkorra meggyogyulok.És szerintem én pojénbol használtam a disznót,amig te komolyan lehumortalanoztál,pedig ez a legjellemzötlenebb dolog rám :(

#65 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 12. - 22:56

idézet:
Eredeti szerzõ: Afi: ,pedig ez a legjellemzötlenebb dolog rám :( [/QUOTE]Hogy micsoda???????? :D Posted Image

#66 Afi

Afi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 438 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 12. - 23:17

Nincs ilyen szó? :D Tök jól hangzik,de ne próbáljatok meggyözni,hogy nincs,mert én ugyis megvesztegethetetlen maradok forevör! ;)

#67 Aggie

Aggie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 359 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 13. - 16:30

Elgondolkodtam... Ide akartam írni, aztán rájöttem, hogy már épp elég OFF született már itt, így a Havas Betonba került...

#68 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 13. - 20:02

Ilusta!Mért vitatkozol olyan dolgon,aminek nem (vagy csak nagy vonalakban) ismered a hátterét? :confused: 1:nem vagyok kutyaszaporító!És itt csatlakoznék Frankie hozzászólásához.Attól,hogy nincs 45 kutyám,még tenyésztõ vagyok,csak nem ez a legfõbb hivatásom!2:Csak az 1ik kutyám diszpláziás.A diszplázia nem feltétlenül öröklött betegség.Van 1 olyan fajtája,amit porckopásnak hívunk,és ez a korral jár.3:A kutyáim törzskönyvezettek,a tenyészszemlén "tenyésztésre ajánlott" minõsítést kaptak,járnak versenyekre,és hát az apjuk,de arról már a Frenki írt.4:Tagja vagyok a MEOE-nek.Ja,és csak megnyugtatásként közlöm,hogy Elza kölykei közül 1ik sem hajlamos diszpláziára!!Igazából nem is akartam veled leállni ezen vitatkozni,csak idegesített,hogy úgy hozol elõítéleteket,hogy az egészrõl semmit nem tudsz! :mad:

#69 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 13. - 20:03

zsezseeeeeeeeeea házi ló equus caballus domesticus Posted Image (csak h tökéletes legyen a szõrszál csíkókra hasogatása)

#70 Frankie

Frankie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 273 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 23. - 12:51

Most egy hatalmas OFF ?-em lesz.Nemtudja valaki a KLP honlapját?

#71 Frankie

Frankie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 273 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 26. - 18:19

Remélem tudtok segíteni. Én errõl a támogatószerzõs dologról szeretnék valamit tudni.Mondták a tv-ben hogy az audi karolja fel a fiatal lovasokat. Hogy tud magának az ember támogatókat szerezni? Nem ismertek pár olyan céget akik támogatnak vagy meg lehet érdeklõdni hogy nem tervezik e valaki támogatását.

#72 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 26. - 18:35

Ez jól hangzik. Felhívom az Audi képviselõjét, megbeszélem vele, hogy ha én támogatom magamat, õk ezen mennyit spórolnak, és adjanak már egy Audit nekem. :D Frankie, milyen eredményeid vannak, az alapján lehet intézni bármiféle támogatást. Sajnos az nem elég, ha azt mondják páran, hogy tehetséges vagy... :( Posted Image Cav

#73 Frankie

Frankie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 273 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 26. - 18:39

Ok indulj! Szorítok! De TT- nél lejebb ne add. :D Ez a baj tudod nincs eredmény, de az egész lovaglásomat reménytelennek tartom. Sajnos nem elég az ha elmegyek nyáron dolgozni, évközbe pedig lehetetlen, a suli miadt. Nemtudom mit csináljak, tök reménytelen.

#74 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 27. - 0:52

Drága Frankie, még mindig akadnak helyek, ahol adnak alád lovat ha _igazán_ tehetséges vagy; csak keresgélni kell; no meg megfelelõ szabadidõvel rendelkezni. Sok sikert!

#75 Frankie

Frankie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 273 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 27. - 18:31

Köszi! Mehetnék a tatiba, de én oda úgy vagyok vele, hogy soha!A honvédról meg elég rossz véleményeket hallottam. [ Március 27, 2003, 17:32: Az üzenetet átszerkesztette: Frankie ]

#76 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 28. - 23:22

Te tudod... Végülis a nyafogás is egy út; de szinte biztosan nem az A3 felé vezet. :rolleyes:

#77 calypsoo

calypsoo

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.080 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 29. - 9:09

Hali!Na én most az eredeti témához szólnék hozzá:Az én lovam úgy segít mindkettõnkön, hogy a fele bértartást õ dolgozza le, futószáron. (Kezdõknek, de még a haladóknak sem szívesen adnám oda, mert abból totális elkanászodás lenne a lovam részérõl, a kedves lovasok meg megismernék a Rettegés a fullvágtától címû vígeposz kezdetét: Fohász :D )Üdv: Calypsoo

#78 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 29. - 22:51

idézet:
Eredeti szerzõ: Õz:Te tudod... Végülis a nyafogás is egy út; de szinte biztosan nem az A3 felé vezet.[/QUOTE]Teljes mértékben egyetértek. Ilyen hozzáállással nem várj nagy sikereket. Tudod, másoknak sem biztos, hogy olyan egyszerû, mint képzeled...

#79 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 30. - 12:29

De Frankie nem úgy mehetne a tatiba,hogy õ most odamegy,és egybõl kap egy edzõt,meg egy jó lovat,hanem amikor van üres hely,lovagolhatna öttusa lovat. :rolleyes:

#80 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 30. - 14:23

Miért, szerintetek van olyan, aki alá csak úgy adnak egy nagypályás lovat és mellé egy jó edzõt? Mert ez egy kezdõ esetében egyáltalán nem így megy és szerintem a fellegekben jártok, ha így gondoljátok. És egy öttusa lovon nem lehet tanulni? Éppenhogy pont azt a kevés lehetõséget kellene egyelõre kihasználni, ami van. Hol voltam én akkoriban attól, hogy legalább egy "nyavajás" öttusalóra felülhettem volna...