Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Milyen legyen egy jó lószállító?


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
61 válasz a témához

#1 P 2000 lovasboltos Kati

P 2000 lovasboltos Kati

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 959 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 29. - 18:56

Sziasztok. Azt hiszem, a kérdés adott. Anyaga, felépítmény, belsõ tér, burkolatok. Spéci extrák, általános kifogások, hibák. Akinek van tapasztalata, jó lenne, ha megosztaná velünk. Posted Image

#2 WinchEszter

WinchEszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 592 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 29. - 20:01

Mint a miénk: 1975-ös gyártmány, a ponyvája kicsit már ütött-kopott, de amúgy még mindig tip-top. (Épp ma dicsérték meg, amikor vizsgázni vittük.) Sajnos a márkáját nem tudom, Németországból hozta be valaki, az okosok szerint valami Mercedes alvázon van a felépítmény.De ami a legfõbb: korábban szállítás és megkötésfóbiás Barka lovam is szívesen utazik benne Posted Image De persze ebben nem kis érdeme van állandó sofõrjének is Posted Image

#3 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 29. - 20:11

Mindenképp úgy legyen kialakítva, hogy belseje, mint a jól felépített ugrás, meghívós legyen.Így a korábban nem szállítható ló is beleszalad majd könnyedén.Ezenkívül a megszokott tartozékokon túl, jó ha van benne ágaskodást megakadályozó cucc is.Biztos ami biztos,jó ha egyben a kaloda is.

#4 Petshu

Petshu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.207 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 29. - 20:59

Pl jó ha van benne egy legelõ. Az elég hivogató egy éhes ló számára. ;) :D Olyan meghívós... Posted Image

#5 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 29. - 22:21

idézet:
Eredeti szerzõ: Petshu:Pl jó ha van benne egy legelõ. Az elég hivogató egy éhes ló számára. ;) :D Olyan meghívós... Posted Image [/QUOTE]Az már kamion, ha nem tévedek :D

#6 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 29. - 23:17

Amúgy a jó lószállítót a következõképpen képzelem el:Ha nem az enyém.Ne bérelt legyen.Ha mégis kölcsön van, ne nálam törjön el az anyagfáradást követõen a húszéves kerékagy tengelycsonkja.amit nem lehet ellenõrizni.Tisztán kapjam, hogy nyugodtan adjam tisztán vissza.Meglegyenek hozzá a biztosító szegek és ne dróttal kelljen pótolni.Egy kicsit legalább fogjon a fék rajta.Extrákként legyen rajta az indulás napján mûszaki,nem szólva a biztosítási csekkrõl.Pótkerék emelõ.A padló ne teljesen legyen korhadt.Ha az enyém:Ne kelljen kölcsönadni.Ha szeg kerül a gumikba az ne egy oldalon egy tengelyen legyen és ne rögtön eresszen le.Ne kerüljön három millába de mégis Böckmann legyen ,üvegszálas,dobozos,etetõvel, nyeregtartóval.Természetesen anyagában festett,dekorált.Ne az én nevemen legyen, mert akkor nem könnyû elvenni sem tõlem.Soha ne kelljen vele sérült vagy nagybeteg lóval kórházba menni!Ha mégis akkor ne kelljen üresen hazahozni, kõnehéz szívvel.A forgalmi néha üvöltsön a zsebemben,hogy menjünk mûszakira, mert hiába tûnik újnak lejárhat az érvényessége.Ha ez nem jön össze ne ötven rugó legyen az újra forgalomba állítás.Nem baj ha csak egy fehérvári de ezeknek a kritériumoknak megfelel!Mert a lószállítók bizony ilyenek meg olyanok.Izlés,pénztárca,szerencse,meg a jó öreg sors amik elénk guritják.Ha gurítják.

#7 tücsök

tücsök

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.282 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 29. - 23:44

Egyszer béreltem egy Richardsont (a neve is király). Nem tudom az hol van a toptól, de volt -elöl kis kocka ablak, a kocsiból is láttuk a ló fejét, -volt olvasólámpa (viccen kívül), hogy este is lásd a ló fejét és be tudd vezetni sötétben is (és hogy elolvassa az idõjárást a Blikkben),-és az oldalajtón is ki tudtad vezetni, nem kellett tolatni (és félrelépni, csûdöt zúzni)- a szellõzõk flottul záródnak nincs huzat,-kívül oldalt is meg van világítva.Nekem az a nagy kérdésem, hogy van-e olyan mobil elem a lószállítóba, ami mondjuk a két ló fejét elválasztja (mondjuk mén-kanca). Vagy marad a 2X fordulás?

#8 WinchEszter

WinchEszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 592 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 30. - 0:05

Látod, ez egy jó kérdés, Tücsök! És nem csak mén-kanca esetben jönne bizony igen jól. Rondán össze tudják egymást csipkedni a lovak, ha nincsenek elég rövidre kikötve. Egyszer Aggie Dusikája meg az én Barkám (mindkettõ kanca) úgy összevesztek a lószállítóban, hogy mögöttük autózva egyszer láttam Dusika hátsó patáit felvillanni a felhajtott rámpa fölött :eek: Azóta sem jöttem rá, hogy volt képes ilyen bûvészmutatványra!A másik: miért nem lehet (bár biztos van már ilyen lószállító is) az adott ló méretének megfelelõre beállítani a szélességet is? Mert ami egy jól megtermett hatmázsásnak biztonságosan passzentos jobbról-balról, az egy karcsúbb másfél éves csikónak igencsak imbolygós. Az egyszerûbb lószállítókban ugye csak a fenekénél állíthatod be kb. 15 cm játékkal, hogy hová dugod be a keresztmerevítõt.(Ügyes kupecek persze ezt úgy oldják meg, hogy a kettes lószállítóból kiveszik az elválasztót, és három lovat tuszkolnak be Posted Image És ha már a méreteknél tartunk: egy csikós kancát néhány hónapos csikójával együtt hogyan utaztatnátok a legbiztonságosabban? Merthogy ott is felmerül a legelsõ gond: ami a mamának jó, az a csikónak egy egész boxnyi méret. Megkötni meg, ugye, elég keserves volna. Ráadásul elöl is átfér a vas alatt...

#9 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 30. - 0:09

A mobil elem ott utazik velük.Menetiránynak háttal arcal a vasút.... Akarom mondani a lovak felé és ott osztja a maflásokat igény és lehetõség szerint. :D Lehet,hogy lehetne csinálni erõs ponyvából valamit.Szerintem fixen keményet nem lehetne betenni,mert ott már kicsi lenne a hely és belevernék a fejüket.

#10 WinchEszter

WinchEszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 592 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 30. - 0:13

A pofonokat osztó mobil elemmel csak az a baj, hogy igen macerás a rendõrnek megmagyarázni, hogy mit keres ott a potyautas, nem szokták szeretni :D

#11 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 30. - 0:17

Újabb lényeges szempont lehet, hogy B kategóriás jogosítvánnyal is lehessen húzni.

#12 WinchEszter

WinchEszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 592 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 30. - 0:27

Az nehéz ügy. Ugyanis egy tengely vagy két tengely, a lényeg, hogy a B-s jogsiddal csak 750 kg-ig húzhatsz vontatmányt. Abba meg nem sok lószállító fér bele lovastul. A papír szerint még talán, de ha lemérnek az út mentén a KPM-esek...Ettõl függetlenül sokan húznak B-s jogsival lószállítót, akár kettest is. A rendõr elõtti magyarázkodásra meg vannak módszerek. Az eddigi legjobbat Titz Sanyitól hallottam, aki a Petõ Böckmannját húzta keresztül-kasul az országon B-s jogsival. Ha meglátott egy rendõrt, azonnal leállt, mielõtt még leintették volna, kipattant a kocsiból, és ezerrel mondta, mondta, hogy gõze sincs merre jár, segítsen már rajta valaki, elküldte a fõnöke, itt van a nyakán ez a két ló is, és azt se tudja, hol van most. Annyira kétségbeesetten magyarázta, hogy - legalábbis elmesélése szerint - egy rendõr sem akadt, akinek ne esett volna meg a szíve szegény eltévedt alkalmazotton, megmutatták, merre menjen, aztán elengedték. A jogsiját meg elfelejtették elõtte megnézni :D

#13 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 31. - 0:00

Hali.A B kategóriás jogsival vontatásra van valami egészen csinos kiskapu; mi aszerint vontatunk. Fõnököm vontatásnál mindig magánál hordja a kinyomtatott joganyagot. A vontató jármû tömege, a futó saját tömege illetve megengedett össztömege kell hogy bizonyos relációban legyen egymással. Ha jól dereng, 1200 kg-ra van vizsgáztatva a futónk (most attól tekintsünk el, mennyire reális hogy két jó kondijú sportló plusz a futó együtt ennyit nyomjon); és ezt egy Toyota Camryval simán lehet vontatni.üdv:Õz

#14 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 31. - 1:36

idézet:
Eredeti szerzõ: Õz:Hali.A B kategóriás jogsival vontatásra van valami egészen csinos kiskapu; mi aszerint vontatunk. Fõnököm vontatásnál mindig magánál hordja a kinyomtatott joganyagot. A vontató jármû tömege, a futó saját tömege illetve megengedett össztömege kell hogy bizonyos relációban legyen egymással. Ha jól dereng, 1200 kg-ra van vizsgáztatva a futónk (most attól tekintsünk el, mennyire reális hogy két jó kondijú sportló plusz a futó együtt ennyit nyomjon); és ezt egy Toyota Camryval simán lehet vontatni.üdv:Õz[/QUOTE]Pontosan az autó öntömegének kell nagyobbnak lenni a futó össztömegénél, és akkor lehet sima B-s jogsival vontatni. Egyéb esetben nehézpótkocsis vizsga kell, B+E. Cav

#15 WinchEszter

WinchEszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 592 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 31. - 9:34

Nem akarok senkivel vitába szállni, mi is sokáig húztuk ebben a boldog tudat(lanság)ban B-s jogsival a lószállítónkat, de (idézem a kis rózsaszín izébõl):"B" - 3500 kg-ot meg nem haladó megengedett együttes tömegû gépjármû (eddig O.K.) szem. száll. max. 9 fõ könnyû pótkocsival (és sajna itt a lényeg!)"E" - B, C vagy D kategóriába sorolt jármûvek nehéz pótkocsival is (könnyû pótkocsi = 750 kg)

#16 tücsök

tücsök

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.282 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 1. - 22:49

Kedves "B" jogsis sporttársaim! Ezúton szeretném közzétenni, hogy a biztonságos, zsebbecsúsztatás mentes lószállítás érdekében jó pénzé' kölcsönadom kisportolt barátomat multifunkcionális jogosítvánnyal (nem piaci Posted Image ).Ár megegyezés szerint vagy taxiórával. :D :D :D

#17 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 22. - 18:05

Sziasztok!Komolyan utána jártam mielött megcsináltam a C+E jogsimat. "B" jogsival igaz, hogy csak könnyü(75okg) pótkocsi húzható, de van kivétel: A pótkocsi összsúlya nem lehet több a vontató önsúlyánál, és az egész nem lehet több 3500kg-nál. A legjobb erre az egyik Skoda diesel, mert az összsúlya 2000kg, az önsúlya meg 1500kg. Így lehet vele húzni 1500kg-ig pótkocsit szabályosan, én mindig magamnál tartottam egy kresz könyvet, hogy a rendöröket ne kelljen sokáig gyözködni.

#18 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 22. - 22:25

Az a baj,hogy itt is elnyomja a bürokrácia a valóságot.Mert miért ne lehetne üresen húzni egy lószállítót mondjuk ami nincs hétszázötven kiló?Erre egyébként szükség lehet a hétköznapokban anélkül, hogy lovat akarnék húzni.Természetes,hogy elvárható egyfajta felelõsség ha felteszel két lovat és elindulsz.Erre jogos valahol az elõírt vizsga.De ha betudod tuszkolni õket egy kisbuszba akkor mindjárt mehetsz.Idönként felvetõdik,hogy a tényleges súly számitson a vontatásnál de ezt sosem fogják elfogadni.Az országban a leggyakrabban látható futó a papírjai szerint 500 kg.Ténylegesen kerek 600.Raktam bele egy centi vastag gumiszõnyeget és a legközelebbi vizsgán megmérték,680-ra hízott.(+ 5000 Ft.) Papír szerint 1200 kg.a terhelhetõsége,ami azért van ha mégis megmér a k.felügyelet akkor beleférjen a két ló.Két átlag lovam is több tíz mázsánál.Ha papír szerint 500 kg az önsúly és 1500 az összsúly és megérnek, isten ments,hogy még ott legyen egy kis felszerelés, zab,széna.Amúgy elég nehéz elképzelni egy 500 kg.-os kettes lószállítót.Hacsak nem a NASA fejlesztette ultrakönnyû anyagból van. :D [ 22 Február 2003, 21:28: Az üzenetet átszerkesztette: realcowboy ]

#19 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 22. - 22:56

rossz tapasztalat böckmann-kétlovassal:felágaskodott a kancám és felakadt a lába elõre, az etetõcsészébe, alig bírtuk kiszabadítani. szerintem úgyis csak szénázik útközben.

#20 sellõ

sellõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 243 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 27. - 1:41

Sziasztok!A vontatással és a jogosítvánnyal kapcsolatos hozzászólásokban nagyon sok részigazság van.Egy rendõrségi állásfoglalásból és egy idevonatkozó jogszabályból idéznék néhány részletet:"A jelenleg hatályos jogszabály szerint - a közúti jármûvek forgalomba helyezésének ós forgalomban tartásának mûszaki feltételeirõl szóló 6/1990. (IV 12.) KÖHEM rendelet a vontatásnál a pótkocsi össztömege nem haladhatja meg a vonójármûre irányadó vontatási adatokat.Vontatás: a ténylegesen vontatott össztömeg a mértékadó, vagyis a vontatmány saját tömegének, a rajta lévõ személyeknek, a rakománynak és egyéb tárgyaknak az együttes tömege. Az össztömeg mindig egy adott állapotra érvényes tényleges érték, amelyet a jármû mérlegelésével (esetleg fuvarlevél alapján) lehet megállapítaniA vonó jármû forgalmi engedélyében lévõ bejegyzés nem zárja ki a forgalmi engedély szerint megengedett legnagyobb össztömegû pótkocsinál nagyobb megengedett legnagyobb össztömegû pótkocsi vontatását, azonban a pótkocsi csak olyan mértékig terhelhetõ, hagy a valóságos össztömege a bejegyzett vontatható össztömeg alatt maradjon."Ennyit a vontatásról, most jön a jogosítvány:"35/2000. (XI. 3O.) BM rendeletA közúti közlekedési feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról."B" kategória - a 3500 kg-ot meg nem haladó megengedett legnagyobb össztömegû gépkocsi, amelyben vezetõ ülésén kívül legfeljebb 8 állandó ülõhely van- az ilyen gépkocsiból és a 750 kg megengedett‚ legnagyobb össztömeget meg nem haladó pótkocsiból álló jármûszerelvény- az ilyen gépkocsiból és nehéz pótkocsiból álló jármûszerelvény feltéve, hogy a nehéz pótkocsi megengedett legnagyobb össztömege nem haladja meg a vonó gépkocsi saját tömegét, és az összekapcsolt jármûvek megengedett legnagyobb együttes össztömege sem haladja meg a 3500 kg-ot."Ha valami nem érthetõ szívesen segítek.Bocsi ha kocsit hosszúra sikerült.Üdv mindenkinek: A "Sellõs" Kriszta (férje) [ 27 Február 2003, 01:11: Az üzenetet átszerkesztette: sellõ ]

#21 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 27. - 2:05

Üdv Kedves Sellõs Kriszta Férje!Hiába a rizsa helyett tisztább dolog a precizen leirt jogszabály.Az már persze érdekes, hogy miképpen tudsz a rendõrrel megküzdeni helyszínen.Én is hallottam ezt a "kibúvást" csak nem tudtam pontosan idézni meg annyira nem izgatott már a nehéz pénzeken szerzett E után.Azon külön ettem a kefét,hogy ez csak "kis" E.A röhej az, mint sok más bürokrata gyakorlatnál itt is, hogy nem a biztonságot segíti a szabály hanem az állampolgárról való pénz leszedést.Felelõs dolog lovat szállítani.Ez stimmel.Részint ,mert meg kell tanulni a technikát, részint pedig nem krumpliról van szó mondjuk.De ugyanakkor ha felaksztasz egy egyes lószállítót a kutya nem kérdezheti meg felelõsen huzigálsz e? Mert a kilók eldöntik. A semmit.De légyszives ird meg mi a helyzet az autó önsúlya és a vontatható össztömeg viszonylatával?Mert nyílván Te is tudod,hogy ugyanaz az autó tipus is futhat különbözõ megengedett össztömeggel a forgalmi engedélyében.

#22 sellõ

sellõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 243 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 27. - 2:24

idézet:
Eredeti szerzõ: realcowboy:...De légyszives ird meg mi a helyzet az autó önsúlya és a vontatható össztömeg viszonylatával?Mert nyílván Te is tudod,hogy ugyanaz az autó tipus is futhat különbözõ megengedett össztömeggel a forgalmi engedélyében.[/QUOTE]Nálunk még él a "KÖHÉM 6-os" amiben:"21. § (1) Arra nézve, hogy a jármû vontathat-e és ha igen, hány darab és milyen pótkocsit, a hatósági engedélyben foglaltak az irányadók.(2) A pótkocsi (pótkocsik) össztömege nem haladhatja meg a vontatásra használta) személygépkocsi össztömegét,...3) Üzemi fék nélküli könnyû pótkocsi gépjármûvel, mezõgazdasági vontatóval és lassú jármûvel abban az esetben vontatható, ha a pótkocsi össztömege nem haladja meg a vonó jármû 68 kilogrammal növelt saját tömegének a felét.(4) Ráfutó fékkel felszerelt pótkocsi abban az esetben vontatható, ha a pótkocsi össztömege nem haladja meg a vonó jármû össztömegének a háromnegyedét."Ezek felsõ határértékek, tehát ha a jármû gyártója vagy a vonóhorog mûbizonylata kevesebbet határoz meg, akkor azt vezetik bele a forgalmi engedélybe és az az irányadó. Minden Magyarországon forgalomba helyezett autónak kell rendelkezni az adott típusra "típus bizonyítvánnyal" amiben ezek az adatok megtalálhatók.Ha az adatok eltérnek akkor az egy másik típus bizonyítvány, tehát egy másik típus. Elvileg ugyanaz a típus nem jelenhet meg más adatokkal. [ 27 Február 2003, 01:27: Az üzenetet átszerkesztette: sellõ ]

#23 sellõ

sellõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 243 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 27. - 2:33

idézet:
Eredeti szerzõ: realcowboy:Az már persze érdekes, hogy miképpen tudsz a rendõrrel megküzdeni helyszínen.Én is hallottam ezt a "kibúvást" csak nem tudtam pontosan idézni meg annyira nem izgatott már a nehéz pénzeken szerzett E után.[/QUOTE]Egy barátom szerezte be errõl a rendõrségi állásfoglalást, de az engedélye nélkül nem akartam felrakni a netre, miután a neve és a lakcíme is szerepel benne.Ha kéri vki akkor nagyon szívesen lemásolom, pecsétes aláírt dokumentum.Ha jól tudom a közeljövõben lesz vmi talitok, de ha nem leszel ott, postán is eljuttatom.

#24 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 27. - 2:51

Köszönöm.Akkor ha az én 1450 kg saját tömegû 2320 kg eggyüttes tömegûautóm a forgalmija szerint 2500 kg ráfutófékes megngedett össztömegû vontatmányt vontathat akkor ki a jóindulatú, aki levizsgáztatta így vagy a rendõr aki nem szól ezért?Mert akkor ez nem frankó, bár még sosem szóltak érte.Megköszönve a részletes tájékoztatást javaslom regisztrálj be a fórumra dr Úti- Tuti néven :D

#25 sellõ

sellõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 243 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 27. - 3:01

idézet:
Eredeti szerzõ: realcowboy:Köszönöm.Akkor ha az én 1450 kg saját tömegû 2320 kg eggyüttes tömegûautóm a forgalmija szerint 2500 kg ráfutófékes megngedett össztömegû vontatmányt vontathat...[/QUOTE]Ez valóban egy érdekes forgalmi. Posted Image

#26 WinchEszter

WinchEszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 592 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 27. - 3:11

idézet:
Eredeti szerzõ: realcowboy:2320 kg eggyüttes tömegû[/QUOTE]együttes Posted Image

#27 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 27. - 9:52

:eek: [ 27 Február 2003, 11:32: Az üzenetet átszerkesztette: realcowboy ]

#28 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 27. - 10:10

:D :D :D Ez lehet, hogy ki lesz moderálva? :D

#29 Aggie

Aggie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 359 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 27. - 11:31

OFFMegrendezte a fórum az Arany Plajbász szavazást. Elõször egy kategóriában. Aztán ez kevés volt, és lett külön szakmai és irodalmi (apropó, hol a hivatalos végeredmény???).Jövõre nézve javaslom a "nyelvészei" avagy "akik a leghelyesebben írtak" kategória bevezetését is!De amíg ez meghírdetésre nem kerül, nem lehetne egy kicsit szüneteltetni? Majd a verseny elõtti finish-ben újra kezdhetik... Posted Image UFF

#30 Aggie

Aggie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 359 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 27. - 12:47

idézet:
Eredeti szerzõ: WinchEszter:... A rendõr elõtti magyarázkodásra meg vannak módszerek. Az eddigi legjobbat Titz Sanyitól hallottam... :D [/QUOTE]Elképzeltem a szitut... tényleg nem rossz módszer. :D Egyébként pont tegnap kérdezte meg egyik ismerõsöm a KM-t, és ott az illetékes (akit fogadjunk el, mint hivatalos szervet) azt mondta, felejtsük el, hogy bármifajta (!!!) lószállítót lehetne húzni B kategóriával. Nincs kibújó az alól, hogy meglegyen a "kis E". Ráadásul ez csak szigorúbb lesz az EU-csatlakozással.UI: az elõzõ hozzászólásomat nem törlöm, bár a kiváltó elõzménye átkerült a PKN SALOON-os topikba. ;)

#31 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 27. - 12:48

idézet:
Eredeti szerzõ: Aggie:meghírdetésre[/QUOTE]Meghirdetésre, kedves. Rövid i-vel. Posted Image :D :D :D :D

#32 Aggie

Aggie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 359 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 27. - 12:57

idézet:
Eredeti szerzõ: Porfelhõ:
idézet:
Eredeti szerzõ: Aggie:meghírdetésre[/QUOTE]Meghirdetésre, kedves. Rövid i-vel. Posted Image :D :D :D :D
[/QUOTE]Azért is csak a pozitívumot vagyok hajlandó észrevenni! Azt, hogy lekedveseztél!!! Posted Image

#33 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 27. - 13:13

Én lehet,hogy tévedek de az egyszerû német polgárnak a jogsija olyan, hogy x a kilót nem tudom pontosan de valószínüleg 3.5 tonnáig azt csinál húz vagy tol amit akar.

#34 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 2. - 18:44

Megtaláltam az ideális megoldást! Külön jogsi sem kell hozzá!!! Posted Image [url="http://"http://www.distinct.hu/kundk/kepek/kon2.jpg"]Egyik kép[/url] [url="http://"http://www.distinct.hu/kundk/kepek/kon1.jpg"]Másik kép[/url][Bocsi KK, de kicsit óriási az elsõ kép is.] [ Április 02, 2003, 18:47: Az üzenetet átszerkesztette: Zsuzska ]

#35 tomsawyer

tomsawyer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.115 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 2. - 20:14

KundK!Mi is így szállítottuk haza mütyürkét, igaz õ akkor csak egy napos volt.Bánom, hogy nem fényképeztem le.De ezek egyszerûen királyságosak Posted Image :D .

#36 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 2. - 20:27

Királyságosak???Szerintem botrányosak!Ha jól látom a rendszám szlovák, csak fordítva van a zsigán.Vagy nem jól látom?Remélem nem 300 km-t tettek meg így a szerencsétlennel! :( Ez a ló volt az harmadik, negyedik és ötödik személy, mint utas? :D

#37 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 7. - 19:11

Bocs, de most látom, hogy megelõztek. [ Április 07, 2003, 19:12: Az üzenetet átszerkesztette: sheriff ]

#38 Simba

Simba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 121 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 11. - 22:20

Sziasztok! Bocsi, hogy belekontárkodom e témába, de megmernék esküdni rá, tegnap láttam valahol errefelé egy lószállító kerestetik címû topict! :confused: v. meghülyültem? , mert nem találom...., pedig én úgy eladnám enyémet.... :( Simba

#39 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 17. - 10:41

Sziasztok!Nekünk egyszer volt egy nagyon csúnya balesetünk egy lószállítóval. Álló helyzetben, de az is baleset, nem?Szóval, kisbéri tenyészszemlén úgy döntött a csapat, hogy az egyik már felvezetett kancát (mármint a szemlén, nem a futóra) hazavisszük, amíg a többit felvonultatjuk. Szegényke alig akart felmenni a futóra, és az egyik ellenszegülésnél felágaskodott, elfordult balra az elejével és pont úgy érkezett le, hogy az egyik lába bement a futó oldalán lévõ merevítõ és a futó oldalfala közé. Tudjátok biztos, ez olyan sima ponyvás, préselt farostlemez oldalú futó. A merevítõ, a hátsó lámpák és az oldalfal háromszöget zárnak be és oda ment be a lába. Ezután kifordult farral balra, a lába beakadva, szegény annyira fájdalmasan nyerített. :( Nem tudom mennyi ideig tartott kiszedni, de óráknak tûnt. Ömlött a vér a pártaszélbõl. Egy dokitól kapott elsõsegélyt (köszönet érte!) és azt javasolta, hogy ne is haza hanem egybõl a bp-i klinikára vigyük. Megmûtötték, eltávolítottak egy részt a pata feletti csontból, nagyjából helyrejött(ha ez érdekel valakit Posted Image ). Na, szóval, egy jó futón ilyen hely ne legyen, ahova beakadhat a ló lába!!! Ui.: lehet, hogy most azt mondjátok, hogy bénák voltak a lovászok, akik fel akarták vezetni a lovat, de higyjétek el gyakorlott lovasemberekrõl van szó!

#40 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 17. - 10:55

Szegény :( Azóta próbáltátok már szállítani? Hogy viszonyult hozzá?