Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Te szent bálamadzag!


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
96 válasz a témához

#41 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 29. - 19:41

idézet:
Eredeti szerzõ: Titok: Szerintetek mi legyen az új divatszín? Piros..? :rolleyes: [/QUOTE]Átlátszó, ahhoz nem kell festék :D Vagy valami rikító szín, hogy lássuk Posted Image piros jó... vagy narancssárga... de olyan neonos :D :rolleyes:

#42

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 1. - 19:21

Ha divatos színt akarsz, akkor babaseggrózsaszín vagy pink... De én, mint Bálamadzag, ezt nem javallom, nekem a kék meg az olajzöld a kedvencem... De persze ezek túl komorak és különben se szólok bele, mert még máglyára kerülök... :( Ide jut az igazság...

#43 misi western bakony

misi western bakony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.182 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 1. - 19:27

Dé, még nem vettél bálamadzag oltót, ej, ej :D Zsubabának, babaseggszin? Posted Image Posted Image

#44 Pampalini

Pampalini

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 344 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 3. - 17:06

"""Csongorral beszelgettem a multkor errol, o felvetette azt az apronak nem igazan nevezheto problemat, hogy ha az a balamadzag szent, akkor a kereszteny egyhazkorbe kell, hogy tartozzon, ahhoz meg colibatus is jar"""No erre a beszélgetésre én nem igazán emlékszem, lehet akkor már nem volt színe a keringési rendszeremben található folyadéknak... :rolleyes: => Ez okozhatott akár hibás megfogalmazást (lapsus linguae)is, ami megzavarhatta Fillyt. De..."[QB]Csongorra ráférne még egy kis mûvelõdés! Posted Image Amirõl õ beszélt (szentek, cölibátus), az nem a keresztény, hanem a katolikus egyház!! Akik ugyan keresztények. :D "Lehet hogy van olyan dolog amit kigyelmed, KUNDK uram jobban tud mint jómagam, de az is bizonyos, hogy van olyan amit viszont Én tudok jobban, mégsem tartanám illdomosnak, a mûvelõdés folytatásáról való elméncségek papírra illetve képernyõre vetését, egy vélt vagy valós hiba észlelése esetében, különösképp ha egy olyan eset merül fel amikor valakit, ugyan nem szándékosan, de helytelenül idéznek. tongue.gif Tengermély tisztelettel,Csongor=Pampalini

#45

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 3. - 19:57

Ugye, milyen vicces lenne a Zsubabának a babapopsi árnyalat??? Direkt azért javasoltam!.. :D Ami az oltót illeti, feltétlenül beszerzem!!!

#46 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 3. - 21:40

Nekeeeemm??? Misi vigyázz! Még kapsz pink alátétet magadra, vagy citromsárgát! Aztán nézhetsz... meg kapsz zöld fülvédõt! Posted Image Posted Image

#47 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 3. - 21:47

Pampalini!Most mit izélsz itt? Pont olybá tûnik a hozzászólásod, mintha megsértõdtél volna. Nem ismerek rád. Gyere, lovagoljunk egyet a hétvégén! Megkapod Karimot. Addig pihentetem, s majd meglátjuk, hogy mi a véleményed egyéb vallási fogalmakról, mint pl. a pokol, a purgatórium, kínhalál, megváltás.Korcsolyát hozzál!

#48 Sac

Sac

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 3. - 22:33

Sheriff! Te csak ne csábítgatsd a Csongort lovagolni erre a hétvégégre, mert még a végén elmegy ;) (pedig síelni kéne menni).

#49 misi western bakony

misi western bakony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.182 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 3. - 22:50

Zsubaba, arany szívem, nem keversz Te össze engem valakivel? Posted Image Hát ki hord itt kettönk közül liberót, meg egyéb alátéteket. A színösszeállítást meg rádbízom, ahogy kicsiny nöi szeszélyed diktálja éppen Posted Image A fülvédök ellen nincs kifogásom, bár egy szürkének jobban örülnék, jobban megy a lovascuccomhoz :D :D Na pá, találkozunk a pelenkázóban tongue.gif

#50 Pampalini

Pampalini

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 344 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 4. - 12:17

Csak tûnik. Nem seérteõdtem meg cseppet sem csak figyelmeztetés, miheztartás végett, írtam le amit írtam, ugyanis a "pillangóm" a farzsebemben, nagyon rímánkodott felszállási engedélyért. :rolleyes: Sértõdés nem lett volna akkor sem ha megkapja, csak sérülés... Posted Image

#51 Pampalini

Pampalini

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 344 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 4. - 12:27

Külön köszönet a meghívásért,de a Sac által jelzett okok miatt, sajnos ezen a hétvégén nem tudnék megjelenni Silveradoban, bármennyire is szeretnék ugrani hívó szavadra :rolleyes: . Viszont ha lehetséges a meghívást következõ hétvégére átírni, azt szívesen venném, különös tekintettel arra, hogy addig egy héttel többet tud pihenni a Karim. :D Remélem addig még csak megmarad a hó meg a jég a korcsolyának és sílécnek kedvezõ állapotban. :cool:

#52 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 4. - 17:50

idézet:
Eredeti szerzõ: misi western bakony:Zsubaba, arany szívem, nem keversz Te össze engem valakivel? Posted Image Hát ki hord itt kettönk közül liberót, meg egyéb alátéteket. A színösszeállítást meg rádbízom, ahogy kicsiny nöi szeszélyed diktálja éppen Posted Image A fülvédök ellen nincs kifogásom, bár egy szürkének jobban örülnék, jobban megy a lovascuccomhoz :D :D Na pá, találkozunk a pelenkázóban tongue.gif [/QUOTE]Tudod mit? tongue.gif És ha megyek Bakonyba, nem hozzád megyek, Kölyökhöz! És nem is köszönök neked! Bunkó leszek! De vérig sértettél! Csúnya vagy! :mad:

#53 misi western bakony

misi western bakony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.182 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 5. - 1:42

Olvastam máshol is, hogy fujsz rám. Aztán miért? :confused: Mert elfogyott a szusz a szópárbajhoz ;) A Kölyköt is figyelmeztettem, hogy csak akkora magasra dobja a labdát, hogy a lecsapása után is vissza tudja adni. Lásdd másik topik, Jégmezök lovagja. :D Különben sem baj, ha haragszol most, mert tudommár hol a türéshatárod Posted Image Te meg bunkó ugysem tudsz lenni, így nyugodt szívvel várom a találkozást. Kicsit elszomorodtam, hogy elmarad a rodeó, de legalább abbahagyhatom a javasolt erö edzést Posted Image Ha netán mégis kitartasz a mostani álláspontodnál, akkor gyere csak a Kölyökhöz, a Bakony nélkülem is Bakony, csak sokkal unalmasabb :D Szia, Te mérges Posted Image lány, pusssz

#54 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 5. - 15:43

Misi! Nem haragszom, ha te sem haragszol...Én már csak ilyen vagyok... egy darabig bírom a harcot, de ha annyira elharapódzik, akkor már magamra veszem... Én nagyon sértõdékeny vagyok!!!! Én nem szeretek veszekedni másokkal, se rosszban lenni, pláne haragudni nem szoktam! És nem vonok vissza semmit! Nyáron megyek Hozzád, meg Kölyökhöz, téged elkaplak, és megyünk Kölyökkel egy naagy terepet... de te leszel a lovam! :D :rolleyes:

#55 misi western bakony

misi western bakony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.182 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 5. - 15:58

Kedves hölgyem, nomámé haragudnák, a haraghoz elöbb idegesség kell, aztat meg én nem ismerem :D Aki nem bír, tud, röplabdázni, az maradjon a partvonalról bekiabálók között Posted Image Akkor most kezdjem az erösítést ujra :D

#56 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 5. - 16:23

Én igenis nagyon jól tudok röplabdázni... néha olyan erõset ütök, hogy az osztálytársaim bele sem mernek érni...úgyhogy jól vigyázzál te is magadra! Posted Image ;) tongue.gif

#57 Kölyök

Kölyök

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 443 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 5. - 16:31

Hol vagyok én attól, hogy beléd merjek érni Posted Image

#58 Pampalini

Pampalini

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 344 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 27. - 15:06

A mai szent napon pakkot veszek kézhez, (mint Nyilas Misi, otthonról) jóapámtól származót, mit ad a Fennvaló? Posted Image Há' nem bálamadzaggal van esszekötözgetve. Posted Image Szegény, nem is gondolhatta, hogy ettõl a húzásától, milyen harminckétfogas 100 decibelles diplomatamosoly keveredik már reggel korán a fizimiskámra. :D :D :D T.i. neki semmilyen kapcsolata illetve köze nincs se lovakhoz, se takarmánybálához. Hogy honnan szerezte??? Vállrángató smiley

#59 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 27. - 15:12

:D :D :D

#60 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 27. - 16:50

Vajon volt-e már szó ebben a topikban a bálamadzag kifejezetten nyári felhasználhatóságáról? Mivel épp ma fürdettem lovat, svickés nélkül, eszembe jutott ismét a szent bálamadzag õsi felhasználási módja svickés gyanánt: remek! Posted Image

#61 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 27. - 18:16

És a bálamadzag még a testi épséget is megõrizheti (ha már az orromat nem tisztíccsa), ha jókor kötik jó helyre!Legutóbb, ha a zabla karikáját nem kötöm fel a pofaszíjhoz, akkor csutkavágta közben kiesett volna a paci szájából, mivel menet közben széttéptem jobb oldalt a szárat. Az adott volna ám szép kis munkát a csontkovácsomnak!Ezek után: Hova lehet menni áldozatot bemutatni a Szent Bálamadzagnak?U.I.: jelenleg a fehérnek, bár nálunk néha f*sbarna is elõfordul.

#62 Lóbarát

Lóbarát

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.143 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 27. - 19:00

Ha már itt vagyok hozzászólok...:Azt gondolom, hogy Szent Bálamadzag valóban szentnek minõsíthetõ, hiszen mennyi bajunkra ír!Ezért:Áldozatot kell bemutatni (mint azt már vki elõbb meg is mondta)Én nem látok mindenki kezén 1 db bálamadzagot!Lehet, hogy nekem itt nincs jogom törvényt hozni, de ezzennel kéréssel fordulok a nálam nagyobb hatalommal bírókhoz:Kérem törvénybe adni, hogy a Szent Bálamadzag imádók nyakán, vagy csuklóján esetleg lábán kötelezõ legyen a bálamadzag!(egyébként néhány javításra váró lószerszámomat is ez popntosabban Õ tartja össze!) :D

#63 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 27. - 19:40

Csuklón? Nyakon? Lábon?Én egyenlõre maradok annál, hogy mindig van a zsebemben egy hossznyi darab.De ha mégis egyszer-egyszer úgy döntök, hogy büszkén hordom, akkor mint "hajgumi" is alkalmas, és így hátha magasabb szintre is emelkedik, "magasztosul".Amúgy én egyes felszerelések nem rövidtávú javítására is használtam már. Inkább szétszedtem a gyárit, mert nem bíztam tovább meg benne, míg a "mûvemben" mások is bíznak (arra a gyárira már ráfáztam, a javítottra még nem!). Ez spec. egy w.nyereg volt. -ill. még mindig van! ;)

#64 Lóbarát

Lóbarát

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.143 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 27. - 20:12

Tulajdon képpen a szerszámaimon már annyi ideje rajta van, hogy azt hiszem elég végleges. Posted Image

#65 Peckes

Peckes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 29. - 10:22

Nálunk extra zõd,piros és koszfehér szinben vannak és fõleg a karámajtó rögzitését szolgálják. Meg néhány kisebb-nagyobb javítást eszközlünk velük néhány szerszámon.pl a zablarögzítés nekünk is bejött... :cool:

#66 mandula

mandula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 445 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 29. - 11:23

Talán már írta valaki(vagy én?): remek szénahálót lehet belõle készíteni.

#67 Neduddki

Neduddki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.889 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 29. - 13:22

És az ilyen legalább olyan tartós, mint a gyári, legalábbis nálunk sokáig bírták!

#68 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 29. - 17:50

Sõt! Jurtaépítéshez egyenesen elengedhetetlen!Magyarul: Miért használnánk mást, ha van kéznél Szt. Bm!

#69 Lóbarát

Lóbarát

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.143 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 29. - 19:20

Sõt "nálunk" a lovaskocsit is nagyjából ez tartja össze! Posted Image Vagy ezt már írták????? :confused:

#70 csutihubi

csutihubi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 236 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 2. - 18:35

Nekünk leginkább arra volt jó,hogy ha evvel volt megkötve a Hubika amíg patkolás,pucolás esete zajlott,azt rágta el és nem a drága kötelet,kikötõszárat,lovaglószárat.Sok ezrest spórolván.Ja Misi én ezért is nem tudok lovat kikötni nem volt szükséges figyelembe vennem,hogy el is kell tudni engedni.Csh

#71 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 2. - 19:22

idézet:
azt rágta el és nem a drága kötelet,kikötõszárat,lovaglószárat.Sok ezrest spórolván [/QUOTE]Néhány ezer forint miatt feláldozni a Szt. Bm-ot?!Ezt a szentségtörést! :D

#72 csutihubi

csutihubi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 236 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 3. - 17:50

Na jó!Szentségtörõ vagyok,de legalább nem gazdag.A szent bálamadzag legalább akkoriban megsegített.Kölönben is Hubika a karám javításra áldozott bálamadzit is szétrágta.

#73 Neduddki

Neduddki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.889 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 3. - 22:11

Én meg tegnap kötõféket gyártottam belõle egy csikónak. Éljen a Szent Bálamadzag!!! (persze ennek hatására a gazdi ma hozta ki a kicsinek a kötõféket, és nem tudott az én gyártmányomról)

#74 pikeur

pikeur

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 29 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 4. - 0:55

Hevenyészett megoldásként az egyszerû pléd lóra való rögzítése céljából szûgy tájékon pokróc sarkait összefogva tehet jó szolgálatot, vagy,ha leszakad a vödör füle helyettesíteni lehet vele, (csak aztán gyorsan odavinni a lóhoz, különben jajj az ujjaknak!) :D

#75 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 4. - 10:03

Az eddig írt felhasználási módozatokkal mind-mind egyetértek! (Bár 20 literes vödröt tele vízzel, nem vinnék úgy!)További felhasználási módok (ha már volt, akkor bocsi):- karámok tér-idõ hiányosságainak kezelésére,- köldökzsinór elkötésére,- bicskahiány esetén a bálamadzag elvágására (fûrészelõ mozdulatokkal) ("Ez ilyen kutyaharapást szõrével" dolog),- cipõfûzõ helyettesítésére is láttam már,- ostorra csapó helyett, befonva,- slagot itatóhoz való rögzítésre (nehogymá' 10 percig fogni kelljen, amíg megtelik!).Most több nem jut eszembe.

#76 csutihubi

csutihubi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 236 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 5. - 9:03

Úúúúú!Hogy ez eddig nem jutott eszembe!Mármint a"slagot az itatóhoz"talán így némi"félek a víztõl"histit is megspórolhattam volna.Oppá már megint szentségtörés!Na és olan kígyóbûvölõ sípval idomítható?Szerintetek.Csak mert akkor a locsolást is megúsznám.(Pedig nem is én locsolok.)Vivá Szt.Bm.

#77 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 5. - 11:42

idézet:
Oppá már megint szentségtörés! [/QUOTE]Ez most miért? :confused:

#78 Katy

Katy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 38 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 8. - 12:49

Sziasztok! Ha már a bálamadzagnál tartunk,nálunk a karám vízszintes elemei helyett bálamadzi van felkötözve ideiglenesen és múlt héten csináltunk madziból futószárat!Idõtálló és olcsó megoldás(feltéve ha van otthon madzagod).Katy

#79 csutihubi

csutihubi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 236 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 8. - 21:00

Gondoltam a spúr természetem miatt vagyok galád mód szentségtörõ.Vagy mégsem?A hiszti spórolás nem minõsül annak?

#80 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 9. - 20:59

Tudod mit? Én sem tudom mit járatom itt a lóarcomat. Nincs is jogom senkit szentségtöréssel vádolni. Vagy én vagyok leginkább szentségtörõ? :confused: Filly itt az illetékes, mint megalapító!Filly segíts! Feloldozást kérek az elkövetett (hibás?) belepofázásaim miatt! Posted Image Mostantól Posted Image leszek!Vagy mégsem? Posted Image