Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lovasdi priváttopik (nanehogymá csak a tüncicsávóknak lehessen!)


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
471 válasz a témához

#441 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 28. - 21:13

Aranyos!Olvass vissza, akkor megtudod, hogy mi lett Bodzával.

#442 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 28. - 21:51

Örülök az új kutyádnak Filly! Nincs róla képed?

#443 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 28. - 21:51

Ohh, ez szörnyû! :( Visszaolvastam.Remélem az új kutyus méltó utódja lesz Bodzának!

#444 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 29. - 9:49

Szerintem meg zárja csak le a topicját! Már rég meg kellett volna tennie ezt valamelyik moderátornak. Posted Image Szörnyû, hogy egy tatteros is képes érdekes dolgokat írni, nem csak wescos. Ez mára már tarthatatlanná vált. Vesszen a lovasdi priváttopic! Vesszenek a Guldenburgok! Vesszenek meg a rókák! Én már megvesztem ettõl a Fillytõl. Nem elég, hogy volt mersze egy érdekes életet bevállalni, még jól is érzi magát benne! Ráadásul sohase jön Silveradoba pálinkázni, hiába hívom. Az lenne a legjobb, ha nem is Stájerosrzágba menne, hanem kissé még távolabb! Mondjuk egy szeles, félsivatagos nevadai ranchra, ahol marhákat kellene billogoznia fúrton-fúrt. Onnan még ritkábban ehetné haza a fene, s talán kivernék belõle végre ezt a tatteros kórságot, hogy ugróedzés, meg díjlovas edzés. :mad: Bár ha jól meggondolom, akkor Stayermark a világ legjobb síterületei közül fel tud mutatni párat, s még az is elõfordulhat, hogy nem Silveradoban, lóháton akarok majd Fillyvel találkozni, hanem 2000 méter magas hegyek között, snowboardon. Tudsz te síelni vagy hódeszkázni, Filly? Ha nem, akkor megtanítalak a következõ télen. Posted Image

#445 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 6. - 20:04

Drága Sheriff! Tudok síelni, anno még iskolai versenyt is nyertem tongue.gif De lehet, hogy hamarabb találkozunk, mint azt gondolnád. Ugyanis: Levél a Purgatóriumból (Reitverein Purgstall)Eléggé úgy néz ki, hogy sz@r csapódott a ventillátorba, úgyhogy, ha minden igaz, jövõ hét végén hazajövök. Levonulok a balaton-felvidéki nyaralónkba, és õszig munkáról hallani sem akarok. Körbejárom az országot, meglátogatom a közeli és távolabbi barátaimat, mindenhol jól meghivatom magam ( Posted Image ) enni-inni, szórakozni, lovagolni. Aztán majd kitalálom, hogyan tovább :D Részletekrõl most ne faggassatok, ha hazajöttem, majd mindent részletesen megírok. Addig is pusszantás mindenkinek!

#446 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 6. - 20:07

Cicke tündéri, aranyos, imádnivaló. Kép még nincs róla, de úgyse tudnám feltenni a netre, mobilról kicsit drága mulatság lenne. Élõben majd megismeritek!

#447 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 6. - 21:30

Tele a kert szerelmes nyulakkal. Hozd a kutyát! Posted Image

#448 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 21. - 11:20

Filly, hazajöttetek-e már Hobóval és Cickével?

#449 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 23. - 20:03

Hali! Már a múlt héten megjöttünk Cickével, de a Balaton-Felvidéken kellett 18 db finnt boroztatnom (tiszta Picasso kalandjai voltak :D ).Hobó egyelõre maradt kinn, majd meglássuk, mi lesz vele.Na, akkor a sztori, márha le tudom írni érthetõen:Amire hívtak: napi 2 óra trágyázás, 4-5 ló lovaglása.Amit kaptam: napi 5-6 óra trágyázás, 20 lovat, wazz... (+ a 3x etetés még 2 és fél óra, ezek után kellett még 3-4 lóval foglalkoznom). Azért 18 napig csináltam, bebizonyítottam, hogy igenis képes vagyok rá. Bár az igaz, hogy csak úgy ment a munka, hogy játékot csináltam belõle: A Nagy Gombócvadászat :D +100 pontot ért, ha az épp trágyázott boxban a ló épp gombócot gyártott, és mindet sikerült a villával felfogni. -20 pontot ért, ha ezen mûvelet közben a takaró farok alatti kötõje eltérített egy-egy gombóckát... A trágyázás amúgy is nehezítve volt a trágyadomb elhelyezkedésével: a teli talicskát át kellett tolnom a terménytárolón, ami olyan 50 centis küszöbbel rendelkezett. A friss faforgácsot meg erõsst hegynek felfele kellett mozgatni. Gondoltam, jelentkezhetnék a cirkuszban egy talicska-egyensúlyozó számmal :D Képzelhetitek, milyen lelkiállapotban voltam, ha ilyeneket találtam ki.

#450 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 23. - 20:12

Edzések nem voltak, mivel a tulaj csajszi olyan mérhetetlenül lusta, hogy azt el nem tudom mondani. A 6 lovából jó, ha naponta 1-re felült (a többire én). Volt, hogy a másodikat nyergeltem neki, mire közölte, hogy sajnos nincs ideje lovagolni, azzal bevonult a házba egy barátnõjével beszélgetni. Ebben a házban akkora kupi és kosz van, hogy az leírhatatlan. Én sem vagyok épp a rend õrangyala, de iszonyatosan éreztem magam. Ráadásul az elõzõ lovászfiúra mondták, hogy disznócska volt. Majdnem megkérdeztem, hogy akkor ti mik vagytok? Görények??? A 6 hónapos Jack Russel terrier nem volt még szobatiszta (persze, mert nem engedték ki, ha ki akart volna menni - pl. reggelente, mert 9-nél elõbb sose keltek). Ez nem akkora baj, ha a nyomokat rendesen eltakarítják. A csajnál ez abból állt, hogy a pisit feltunkolta, majd a felmosót nem kimosva beállította a sarokba, a következõ pisit megint ezzel tunkolta (fertõtlenítõ??? még sima vízzel se mosta ki). Néha tényleg olyan szag volt, mint egy-egy jobb görény-lyukban.

#451 Flóra_1

Flóra_1

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 108 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 23. - 20:13

idézet:
Eredeti szerzõ: Lombardo: Gratula Filly! Posted Image De én nagyon lemaradtam. Mi lett Bodzával? :confused: Közben nekem is lett egy Borostyánom, íme: :D [url="http://"http://kep.tar.hu/lombardo/images/pic4667508.jpg"]http://kep.tar.hu/lombardo/images/pic4667508.jpg[/url] [url="http://"http://kep.tar.hu/lombardo/images/pic4720063.jpg"]http://kep.tar.hu/lombardo/images/pic4720063.jpg[/url] Bocs, ha kicsit OFF!Lombardo [/QUOTE]Aranyos! [ Április 23, 2004, 20:14: Az üzenetet átszerkesztette: Flóra_1 ]

#452 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 23. - 20:18

A szobát, ahol laktam, rendszeresen használták mindenfélét tárolni. Az ajtót persze nem csukták be maguk után, minek következtében a 4 macska szinte egész nap az ágyamban aludt. Ez persze nagyon jót tett az allergiámnak. Régi ház lévén, az ajtókon 2 centis rések tátongtak körbe. Mellettem, a nagyszobában majdnem minden éjjel reggelig szólt a tv, amitõl nem különösebben tudtam aludni, illetve, hajnali 3-4 körül úgy tudtak egy-egy buliból visszajönni, mintha felrobbant volna a ház. Nem elég, hogy reggel 7-tõl este fél 9-ig egy db fél órás ebédszünettel dolgoztam, még kipihenni se tudtam magam. Modern kori rabszolgaság. Csak azt nem értem, hogy mi a jó fészkes fenének hívtak oda. Nem fogom fel ésszel.

#453 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 24. - 22:23

[url="http://"http://kep.tar.hu/vaszil/images/pic4925326.jpg"]CICKÉRÕL KÉP ITT![/url] Ma voltunk coursing-en Sóskúton. Cicke remekül futott, többek szerint is nagyon szépen.

#454 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 24. - 22:28

Ja, egyébként rájöttem, hogy Barefoot ismeri már Cickét. Tavaly Sherifféktõl hazafelé (asszem) Beugrottunk 2 magyar agarat megnézni. Rémlik, Bare? Na, Cicke az egyik :D

#455 Devil_girl

Devil_girl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.068 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 24. - 22:32

És akkor most hogyan tovább?

#456 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 24. - 22:53

Kis pihi, oszt majd meglássuk. (A vak is megmondta!)

#457 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 24. - 23:06

A bábolnai Pettkó-Szandtner Lovasiskola igazgatói posztra írt ki pályázatot. Tegnap jelent meg.

#458 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 24. - 23:10

:D

#459 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 24. - 23:38

Az rémlik, zokon vették, hogy az ismerkedés után visszazártuk õket Posted Image

#460 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 25. - 14:30

Cseszd meg Filly, ez nem jött be. :( De fel a fejjel! Bármikor ráakadhatsz az igazira, aki ha nem is királyfi, de egy szép szürke arabon (fehér lovat csak hülye meseírók emlegetnek, és arab, mert megérdemled!) érkezik, s mellesleg ferrarija is van az 50 láb hosszú yachtja mellett, és kacsalábon forog a nyári rezidenciája is. Egyébiránt nem akarsz Silverado kormányzója lenni? Bérbeadnám a ranchomat bagóért. Csak neked, csak most. Nagyívû terveim vannak, amiket meg kéne valósítani. Ne beszélgessünk errõl? Ne lovagoljunk egyet együtt ennek ürügyén?

#461 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 25. - 14:38

Jó. ( :D )

#462 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 25. - 14:39

Hát igen, vannak pofáraesések az ember életében, de ettõl még nem dõl össze a világ, sõt...

#463 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 25. - 20:29

+36 30 95-89-034, ha esetleg elfelejtetted volna. Posted Image

#464 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 29. - 16:12

Filly! Sajnálom, hogy ilyen rosszul sült el a dolog, de látom, hogy nem kell beléd a lelket önteni, mert az van elég. Bátor voltál hogy elvállaltad, az hogy nem a várakozások szerint alakult a dolog nem rajtad múlott, úgyhogy sajnálhatják...

#465 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 29. - 18:38

Zápolya, örülnék, ha ez lenne életem legnagyobb kudarca :D Azért írok picit az ottani lovakokrúl:Kövér haflingi: akaratos, önfejû, úgy cseszi át a gazdája fejét, ahogy akarja. Engem is megpróbált, pl. trágyázás közben kioldalogni a nyitott boxajtón (közben felborítva a talicskát), de csak egyszer kellett neki elmagyaráznom, hogy ki a fõnök, utána nagyon szépen és illedelmesen tudott már a sarokban ácsorogni :D Tüncimünci 4 éves kisbéri csikasz: errõl írtam Prflh topikjába, hogy vagy Csirnya az anyja, vagy mindegyik kisbéri köcsög Posted Image De nem is, nem Csirnya az anyja, megnéztem a származási lapját Posted Image Elsõ élményem ezzel a lóval az volt, amikor még az elõzõ lovász megpróbálta visszatenni rá a takarót. Szegény gyerek 3x kenõdött fel a falra, miközben a takaró 3x landolt a két boxot elválasztó rácson, felakadva, nagy zajt, zörgést csapva. A srác úgy próbálta meg visszadobni a takarót, mint ahogy a spanyol torrérók lengetik a vörös posztót a bikák elõtt: messzirõl, nagy lendülettel :mad: Másnap picit megsuttogtam a lovat. Bár a szeme vadul forgott, a takarófelrakás alatt úgy állt, mint a cövek tongue.gif Trágyázás közben meg vagy a fülemet próbálta lemajszolni, vagy fejtámasznak használta a vállamat :D De ha megkapta a kajáját, onnantól kezdve nem lehetett a közelébe menni. Eddig mindig kicsit túlzásnak éreztem egyes klasszikus lovaskönyvek rajzolt ábráit a támadó lóról, hát elmondhatom, hogy láttam megelevenedni ezt a rajzot. Munkában meg az elsõ 10 percben rodeózott, utána 5 perccel pedig halálosan elfáradt :D

#466 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 29. - 18:55

Aztán ott volt még a 3x díjugrató osztrák bajnok ló. Nemtom, milyen keverék lehet, mert erõsen foltos, azok meg általában nem tudnak jól ugrani, ez viszont hihetetlenül... Egyik délután a csaj mondja nekem, hogy lovagoljam le. Mire a barátja megkérdezi, elég halkan, hogy te figyu, nem félsz? A csaj válasza egy vállrándítás volt, hogy nem. Hát, illllyen közel voltam hozzá, hogy leessek :eek: Laza száron belovagolok a pályára, fél kört megteszek, majd arra eszmélek, hogy ellenkezõ irányba vágtatok, de úgy, hogy a jobb kengyelben állok, a felhúzott bal lábammal meg térdelek a nyergen, és mindeközben veszettül kapaszkodom a szárba. Az a fránya centrifugális erõ majdnem levitt a lóról, wazz... Biztos páran voltatok már ilyen helyzetben, ilyenkor erõs kudarcérzés fut át az emberen, hogy hát igen, most le kell, hogy essek. Mert ebbõl a testhelyzetbõl iszonyat nehéz a csípõt (popót :rolleyes: ) visszaügyeskedni az eredeti egyensúlyi helyzetbe. De nem! Ilyenkor csak egy egészen picike mozdulatot kell TUDATOSAN végrehajtani: a nyereg feletti, behúzott lábat egész egyszerûen KINYÚJTANI (kirúgni). Ettõl a test magától visszabillen. Eddig 1x volt ilyen élményem: Meggyes koma Lidérce csinálta meg velem ezt a pördítést, és már akkor nagy felismerés volt, hogy milyen egyszerû is az egész. Ez most megerõsítést nyert. De tényleg annyira egyszerû és könnyû, hogy biztos nem hiszitek el, mert úgysem tudom rendesen megfogalmazni. Most is erõsen csodálkoztam a lábnyújtás után, hogy azonnal egyensúlyba kerültem, és hogy ehhez mennyire ici-pici mozdulatot kellett csak tennem. Úgyhogy nem estem le tongue.gif (A következõ pár körben is próbált hasonlóan viccelõdni velem a ló, de már felkészült versenyzõ voltam.) Viszont késõbb megtudtam, hogy egyrészt a hosszú szárat ennél a lónál el kell felejteni, másrészt, hogy bár gyerekek azt csinálhatnak vele, amit csak akarnak, a jobb lovasokat elõszeretettel teszteli a paci (köszike, hogy szóltál...).

#467 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 29. - 19:53

Mivel Sandokan lezárta a lovastúrás fórumon a csömöri club-avató bulis topikot, kénytelen vagyok ide írni, hogy kedden én is felavattam ám a nemes mûintézményt! :D De mint kiderült, az eredeti nyitóbulin is ott voltam, mert Norbi beszélgetett velem (igaz, hogy pár perc múlva a beszélgetõpartner megkérdezte tõle, hogy véletlenül nem keversz valakivel össze? :D )

#468 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 3. - 13:12

Ja, arról a lóról meg jól elfelejtettem írni, akin a legtöbbet lovagoltam: egy punnyadék, ocsmány, ge.i kanca, aki (akármit is csinál vele az ember fia-lánya) a lovarda egy pontján lefossa a bokáját. Az elsõ körben is, meg másfél óra munka után is. Késõbb megnéztem a származását: hát nem egy shagya-arab?! Gyorsan pár bûnét meg is bocsátottam neki, hisz nem tehet róla szegény... Posted Image

#469 Cirmos

Cirmos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 188 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 3. - 15:35

Filly!latom korulotted megy az elet. Regen ultem mar ilyen paccokon.. Lovaglas kozben ugy erzem, hogy a lovak feluton megdoglottek.. s mar csak a szelleme visz..De ez sem rossz csak.. leszokni a "mozgekony" izgagan pacikrol..hat a lovaglas mar tul biztonsagos sportnak tunik:)))

#470 safranek

safranek

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 238 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 4. - 11:40

idézet:
Eredeti szerzõ: Cirmos:latom korulotted megy az elet. ....hat a lovaglas mar tul biztonsagos sportnak tunik:))) [/QUOTE]Hát Te még - hálistennek - élsz? Ügy tünt szürkeszamarat játszol! Mi van veled?

#471 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 7. - 21:32

Na, miután itt csak szétoffolás folyik, és ezek után sem várható más, emlékezetemben örökre megõrzöm e topikot, és szépen elhantolom...

#472 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 8. - 11:00

Folyt. köv.