Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Ridegtartás vagy istálló?


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
90 válasz a témához

Poll: Ridegtartás vagy istálló? (56 member(s) have cast votes)

Ridegtartás vagy istálló?

  1. Ridegtartás (30 votes [53.57%])

    Percentage of vote: 53.57%

  2. Istálló (18 votes [32.14%])

    Percentage of vote: 32.14%

  3. Télen istálló, nyáron kint! (8 votes [14.29%])

    Percentage of vote: 14.29%

Vote Guests cannot vote

#81 moly

moly

    Angyal

  • Fórumtag
  • 622 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 6. - 13:18

idézet:
Eredeti szerzõ: Szittya:Tudod mit? Ha engem most Miskolcról felviszel Pestre, akkor én fizetek neked :D De egyszer élek a meghívással.[/QUOTE]Posted Image Szittya!Az orrod két oldalán van két fényes gömb, szivárványos, bogárközepû, tudod, azokkal lehet NÉZNI. Ha megfelelõen kapcsolod ezt a tevékenységet a koponyatartalmaddal, akkor látni is. Posted Image A Saloon itt van a fórumon. :D moly, a minimum tizenöt évvel fiatalabb nõ(je, yeah!). :D

#82 Szittya

Szittya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 43 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 7. - 9:37

Szia!"Az orrod két oldalán van két fényes gömb, szivárványos, bogárközepû, tudod, azokkal lehet NÉZNI. Ha megfelelõen kapcsolod ezt a tevékenységet a koponyatartalmaddal, akkor látni is. A Saloon itt van a fórumon."Tudod megrögzött antialkoholista vagyok, így nem vagyok ismerõs a szalonokban. tongue.gif De majd egyszer kézenfogsz és elviszel.... ;) "moly, a minimum tizenöt évvel fiatalabb nõ(je, yeah!)."Szittya, akinél nem vagy 15 évvel fiatalabb tongue.gif

#83 Szittya

Szittya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 43 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 11. - 10:06

Sziasztok!Megkérdem újra:"Mivel és hogy kell etetni ilyen körülmények között és kb. mibõl mennyivel, mert ez utóbbi okozza a legtöbb gondunkat??"Sokat segítene.../-/o

#84 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 11. - 10:21

Szittya!Amit Moly mondott a gombokról amivel nézünk,az itt is bejön. az elsõ oldalon vagy a másodikon részletesen le van írva minden.A mit és mennyit azt innen nehéz megmondani.Mindenesetre ha szabadon vannak tartva, több szálast kell kiadni.Nem mindegy hány ló van egy karámban együtt meg ilyenek.Azon meg ne izgulj, hogy nem mennek be.Majd bemennek ha kell.

#85 Kitty

Kitty

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 105 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 12. - 23:16

Kislovas, Petshu, Noir, Painthorse!Ne haragudjatok, nem vesztem el, csak rossz a gépem! Petshu írtam e-mail-t! Sajnos magánüzit nem tudok küldeni, megpróbálok mindenkinek e-mail-ban válaszolni, de sajnos az is csak ritkán jön össze! Remélem hamarosan megoldódik a dolog! :(

#86 Szittya

Szittya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 43 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 13. - 9:58

Szia!"Amit Moly mondott a gombokról amivel nézünk,az itt is bejön. az elsõ oldalon vagy a másodikon részletesen le van írva minden."Vagy az én szemeimmel van baj vagy a tietekkel, mert végigolvasván másodszor sem találtam erre nézve semmit."Azon meg ne izgulj, hogy nem mennek be.Majd bemennek ha kell."Nem izgultam egy percet sem. Jól teszik ha nem mennek be.Gondoltam pár általánosságot ide lehetne kanyarintani egy lóra vetítve.

#87 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 13. - 11:22

Szerintem a félextenzív lótartásról már szinte minden leírásra került e topicban.Szerintem egyedi takarmányozási módszereket hiába írogatnánk le itt. Az komolytalan lenne.Hasonló mikor a fogyni kényszerülõk összejönnek és a különbözõ diétákkal ,módszerekkel, receptekkel,hüjítik egymást.Amilyen takarmányra én beállítom a lovamimat mondjuk, nem biztos, hogy jól teszed ha holnaptól te is azt kezded etetni anélkül,hogy akár egy lovatokat is ismerném (nénk).Nálunk (PKN ranch)20 ló, csikó eszik de ezen belül sem mindegy a mennyiség és összeállítás nem csak mérettõl, kortól függõen.Nem ehet teljesen ugyanazt a 19.évében járó ménem egy három éves kanca csikóval.Takarmányozási tanácsot felelõséggel nehéz is adni.Elfogadom, hogy a félrideg tartásról nehéz érdemben hiteles vagy annak tûnõ információkat beszerezni,mert még a mai alkalmazása viszonylag újnak mondható.Az elõzõ oldal valamelyikén megtalálod a L.É.-bõl betett cikkben Walter András telefonszámát.Ha a komolyan érdekel a dolog és nem úgy,mint Kittyt aki a topicot nyitotta, beszélgess el vele.Õ majd "kiokosít"! Bátran elfogadhatod a tanácsait évek óta gyakorolja ezt.Természetesen, mint szinte mindent a lovakkal kapcsolatosan az embernek a maga teremtette körülményekhez kell igazítani. [ 13 Február 2003, 10:25: Az üzenetet átszerkesztette: realcowboy ]

#88 Kitty

Kitty

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 105 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 13. - 22:27

idézet:
Eredeti szerzõ: realcowboy:és nem úgy,mint Kittyt aki a topicot nyitotta, .[/QB][/QUOTE]Kedves RC!Még mindig úgy látom, hogy felkapott téma vagyok nálad. Én nem szeretnék rólad innentõl egy szót sem írni legyen az negativ, vagy pozitív kritika, és nem szeretném többet megvédeni sem magam. Ezt már nagyon unom. Kérlek te se emlegess engem örökké, bár azt teszel amit csak akarsz! Tényleg igazad van, nem érdekel ez a téma!Akármennyire megalázó lesz következõ leveled, nem fogok rá reagálni! Üdvözlettel!

#89 Peckes

Peckes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 14. - 11:21

Szerintem is jó kint egész nap esetleg iszonyat idõben had álljon be a paci egy szélfogó mellé. Mi is így tartjuk patásainkat, holott legelõ nincs igazán, mégis szellõznek ridegtartásban.

#90 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 14. - 11:34

idézet:
Eredeti szerzõ: Kitty:Még mindig úgy látom, hogy felkapott téma vagyok nálad. Tényleg igazad van, nem érdekel ez a téma!Akármennyire megalázó lesz következõ leveled, nem fogok rá reagálni![/QB][/QUOTE]Tévedsz!CSak példa voltál, ez azért még nem a listás helyezés! Posted Image Nem akartalak megalázni és nem is tettem! Arra nem adtál okot. Posted Image És kérlek ne izgasd magad!Pláne Valentin napon! :D

#91 tetke

tetke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 213 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 25. - 12:51

Sziasztok ha engem kérdeztek bár tudom ezt nem tettétek én a ridegtartás mellett szavazok.Persze ennek is van elõnye és hátránya isElõny:A kehes lovam most elõször nem szorúlt orvosi kezelésre a téli párás idõ alatt.Tudom a rideg tartás se gyógyíthatja meg de ha akár csak 1 évet meghosszabította az életét nekem ez m,ár akkor is sokat jelent.gyógyszerek nélkül szinte tünetmentes.Itt meg kell említenem egy kevésbé súlyos de sajnos számottevõ dolgot is hogy a gyógyszeres kezelé árát sem kellett kifizetnem ami kb70ezer Ft volt évente.Van egy másik pacim is õ 2évesen került ridegtartásba ezt is lekopogom semmi légzõszervi panaszom nem volt vele.Nem tudom hogy véletlen e de a környékünkön egy megfázásos köhögéses lázas járvány tombol a nálam lévõ hat ló nem fertõzödött meg pedig versenyekre járunk rendszeresen.Ez lehet véletlen is.Hátránya:lovasok szempontjából mindenképpen nagy élmény például tavasszal a vedlés amikor 2méteres szõrszállak vannak az ember szájába stb.Télen a sárba elõszeretettel dagonyáznak a lovak stb.Szerintem ez elhanyafgolható amellett hogy sokkal egészségesebb környezetet tudunk nekik biztosítni.