Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Western élet a Bakonyban


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
1494 válasz a témához

#1 misi western bakony

misi western bakony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.182 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 8. - 21:13

Weszternesek,-lovasok!Van kedvetek egy bulihoz 2003 januárjában?Remélhetõleg szép idõt fogunk ki,így akár lovazhatunk is.Van három hadrafogható pac.Ágy van 12,+rengeteg hely a matracoknak a melegben.Ha valaki megkockáztatja a lószállítást,még két box üres.Idõpontot egyeztetünk,érdeklõdés függvényében. Posted Image [ 30 Január 2003, 22:03: Az üzenetet átszerkesztette: misi western bakony ]

#2 Ramirez

Ramirez

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 309 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 11. - 22:37

Hi!Írnál részletesebben a helyrõl?Milyen lovak vannak?Mire van pontosan?etc... Ram.

#3 misi western bakony

misi western bakony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.182 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 11. - 22:57

Szia Ram! Pontosan a hely:WWW.fil-agenda.hu :D :D A további kérdésekre is szívesen válaszolok,sõt lassan összeszedem magam és megírom a bemutatkozómat is.Üdv.Misi ;)

#4 Luca

Luca

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 24 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 12. - 15:39

Hello misi!A teljes neved egy kicsit hosszú... Szóval elõször is várom a bemutatkozásodat, mert még nem hallottam rólad a fórumon, legalábbis én. A januári kiruccanás nagyon érdekel. saját lovat nem vinnék, mert még kicsit neveletlen a lelkem, így nem vállalkozok rá, hogy idegen helyre vigyem, úgy sem lehetne ott ráülni. Várom a bõvebb infókat! Üdv!

#5 misi western bakony

misi western bakony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.182 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 12. - 18:40

Szia Luca,látom nem úszom meg a bemutatkozó regényírást.Igérem,legkésõbb a hétvégén szerét ejtem :eek: .A honlapunkról elég sok infót legyûjthetsz addig.Remélem összetudunk jönni jópáran januárban Posted Image Posted Image Posted Image Célom a találkozóval,hogy ne csak a fórumon levelezzünk,hanem személyesen ,egy jó buli keretében megismerjük egymást mi:LÓBARÁTOK.

#6 sarolta

sarolta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 593 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 12. - 19:33

Sziasztok!Én nem vagyok western lovas,sõt bevallom,még ki sem próbáltam soha!De szivesen megtenném :D Esetleg én is mehetnék,igy tudatlanul is?Azért 10 éve lovagolok,és szeretem a lovakat is...Lehetne,hogy menjek??? :confused: Lécciiiii!sarolta

#7 misi western bakony

misi western bakony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.182 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 12. - 19:55

Örülök a mozgolódásnak,ide bárki jöhet aki szereti a lovakat,és rászánja magát az útra.Pacizni viszont csak westernben tud,mivel az én lovaim csak így mennek.Mióta megy a lovasudvar, 3 éve nyíltuk meg a nagyérdemûnek talán ha négy western lovasom volt.Az összes többi,vagy teljesen kezdõ lovas,vagy próbálni-tanulni jött.Vigyázat nagyon fertõzõ itt a levegõ Posted Image !Nálunk nincs western vagy angol,jól elvagyunk a környezõ lovasudvarokkal.Ha jönnek erre benéznek,és ha idõnk engedi,együtt megyünk tovább,vagy leragadnak és nagyon jól elvagyunk.Köszönjük,a Bakony lóhátról gyönyörû!!

#8 amigo

amigo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 986 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 12. - 23:49

idézet:
Eredeti szerzõ: misi western bakony:Ha jönnek erre benéznek,és ha idõnk engedi,együtt megyünk tovább,vagy leragadnak és nagyon jól elvagyunk.Köszönjük,a Bakony lóhátról gyönyörû!![/QUOTE]és ha nagyon távolrol jönnek akkor is be nézhetnek?(egy éjszakára)

#9 misi western bakony

misi western bakony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.182 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 13. - 0:14

Egyre,kettõre,sokra,kinek hogyan van ideje-kedve. Posted Image Konyhánk csak családi,így korlátozott,de minden szobához van felszerelt saját konyha is.Étkezésügyileg kell pontosítani csak,a lovaknak ilyen gondjuk nincs Posted Image

#10 amigo

amigo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 986 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 13. - 0:40

Tavasszal turázunk arra,és szeretnénk benézni hozzád,vagy hozzátok.(ha lehet). Posted Image

#11 Luca

Luca

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 24 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 13. - 10:59

Én sem vagyok western lovas, de semminek nem vagyok az elrontója. ezen kívül örülök, hogy nem probléma a vegyes csapat, hanem a cél az, hogy jól érezzük magunkat. Ha van rá igény egyszer itt Pesten is összefuthatnánk egy elõ ismerkedésre a bakonyiakkal, jelezzétek, hogy mi a véleményetek!

#12 misi western bakony

misi western bakony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.182 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 13. - 19:58

Luca,Amigó,nekem jó,az idõpontot és a helyet kell egyeztetni.Én valószínû,hogy most ,29-30.-án pesten leszek(rock koncert ügyileg),de az csak este lesz,így napközben ráérek. Posted Image Posted Image

#13 old cowboy

old cowboy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 187 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 14. - 1:38

Hello Misi!(rock koncert ügyileg)Hogy egy kicsit cikizzelek: Western = Country zene. Én nem tudom a kettõt szétválasztani. Milyen westernes vagy? Western lovaid vannak és angol (rock) zenét kedvelsz? Talán kobakot is teszel a fejedre? Nekem a legnagyobb élmény egy westernlovas versenyen country zenét hallgatni. Ki érti ezt?Remélem a bulidon akad majd olyan, aki ezt bõvebben elmagyarázza.Üdv OC

#14 Luca

Luca

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 24 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 14. - 10:45

Ezt a westwrn=country zene nem nagyon értem. Ez olyan mintha azt mondanám angol lovas=komoly zene, vagy mit tudom én. Misi!A 29-30. jó lehet, szívesen összefutnék veled, addig hátha még más is kapcsolódik. Azért az elérhetõségedet írdd meg addig!

#15 amigo

amigo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 986 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 14. - 12:09

idézet:
Eredeti szerzõ: old cowboy:Hello Misi!(rock koncert ügyileg)Hogy egy kicsit cikizzelek: Western = Country zene. Én nem tudom a kettõt szétválasztani. Üdv OC[/QUOTE]Nem is lehet, de a countryn kivül még sok olyan zene van ami kellemes a fülnek és szerered (Deat metáltol-Bartokig),lovaglási stilustól fügetlenül. Posted Image

#16 Ramirez

Ramirez

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 309 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 14. - 13:05

igazat adnék Amigo-nak!De azért a Country az király!! :D :D Ram.

#17 misi western bakony

misi western bakony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.182 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 14. - 20:32

Halihó Mindenki!Hol van az elõírva,hogy csak a country zenét szerethetem?Különben szeretem azt is,van pár cd-m,és kazettám a mûfajból.A félreértések elkerülése végett,nem vagyok egy vérmes-csápolós rocker(kinõttem már azt a kort), :D :D :D de egy jó barátom bõgõzik a Dirty Dance együttesben,és nekik lesz koncertjük.Amúgy a contryról érdeklõdj nyugodtan egy régi fórumostól(súgok kicsit RC), Posted Image Posted Image !!!Nekem azt tanították,8 év ének-zenei ált.isk. hogy minden zenei mûfajban vannak jó,és rossz szerzemények,ígyhát én ezen a téren mindenevõ lettem,westernes létemre is. Posted Image tongue.gif

#18 misi western bakony

misi western bakony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.182 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 14. - 20:58

Ja, az elõbb kimaradt.Kedves old cowboy :D ,remélem te leszel aki kioktat Posted Image :D :D ,és bõséges magyarázattal látja el western fílinghez nemértõ pici buksimat Posted Image

#19 old cowboy

old cowboy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 187 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 15. - 12:29

Hellotok!A fórumot olvasgatva nem :confused: csodálkozom, hogy kijelentésem ilyen visszhangot váltott ki. Viszont Ti sem csodálkozhattok, ha a sztorimat olvastátok. (Ti. Country zene rajongóból lettem western-feeling bolond, majd lovas.) Posted Image De gondoljátok csak végig: lovagol egy cowboy a végtelen pusztákon a lemenõ nap rózsaszín-lilásra festi az égboltot, ahol csak egy-két dögkeselyût látni, idõnként coyotok távoli üvöltése hallatszik. Közben aláfestõ zeneként szól a: rock :confused: rap techno house Bartók country Szerintem szavazzuk meg, kinek melyik megy hozzá.A westernlovas versenyeken sem véletlenül szól a COUNTRY. Posted Image Posted Image Posted Image Üdv OC

#20 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 15. - 22:19

Nekem azért country nélkül is kerek a világ! tongue.gif

#21 Angi

Angi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.074 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 15. - 22:26

Szerintem a leírt festõi kép alá Loui Armstrong (remélem jól írtam a nevét) -Csodálatos Világ zenéje illik, de a Country végképp nem.

#22 moly

moly

    Angyal

  • Fórumtag
  • 622 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 15. - 22:27

idézet:
Eredeti szerzõ: old cowboy:De gondoljátok csak végig: lovagol egy cowboy a végtelen pusztákon a lemenõ nap rózsaszín-lilásra festi az égboltot, ahol csak egy-két dögkeselyût látni, idõnként coyotok távoli üvöltése hallatszik. Közben aláfestõ zeneként szól a: [/QUOTE]szélfúvás. :D

#23 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 15. - 22:27

Ezexerint nem is lehet Real ez a Cowboy, igaz OC? Posted Image [ 15 November 2002, 21:28: Az üzenetet átszerkesztette: Zsuzska ]

#24 Tibor Úr

Tibor Úr

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 23 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 15. - 22:51

OC!És mi a helyzet Ennio Morricone néhány westernzenéjével? Egyik sem country, oszt mégis nagyon jól klappolnának az általad vázolt jelenethez! ;)

#25 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 15. - 23:08

OC!A leírt festõi képhez semmilyen zene nem passzol. A kép hibás. Ahol dögkeselyûk keringenek az égen, ott nem élnek coyotok. (Dögkeselyû ó világ - Európa, Ázsai, Afrika, coyot - Amerika)Bocs :D

#26 Angi

Angi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.074 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 15. - 23:23

Terembura!Ne légy ünneprontó. Ez egy film, itt minden lehet, pl. a rendezõ hozatott a film kedvéért. :D

#27 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 15. - 23:43

Csak a szörszálat többszöröztem hosszában. Nem tudom ismeritek-e Anand Mahangoe gitárzenéjét. Fantasztikus élmény. Én ezt tartom a legjobbnak a képhez, vagy egy madárdal egyveleget. Posted Image

#28 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 16. - 0:13

Már kezdek izgulni, hogy csak akkor leszek autentikus kóbboj szerû, ha büdös is leszek és napszámra lóg majd az arcomból a szivarvég

#29 old cowboy

old cowboy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 187 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 16. - 0:58

Háááát szóval kb. erre számítottam. Mindenesetre nagyon lesúlytó, hogy ennyi westernes között csak egy akadt, Ramirez (vagy van még valaki más is?), aki kiállt a country mellett. Posted Image Ramirez Posted Image Azért üdv mindenkinek OC

#30 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 16. - 1:33

OC!Én Ramirezt és RC-t is kedvelem, a westernt is, bár angol stílusban lovazok.De a country zene nélkül tudok élni... ;) Bár egy jó buli alkalmával szívesen hallgatom.Morricone rulez!

#31 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 16. - 10:21

Ha jól tudom, Ramirez még nem sokszor ült westernnyeregben. Akkor most mégis rendes westernes, mert a countryt szereti? :confused: (Vagy talán sokkal inkább a feeling miatt...?)

#32 amigo

amigo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 986 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 16. - 23:38

idézet:
Eredeti szerzõ: misi western bakony: minden zenei mûfajban vannak jó,és rossz szerzemények,ígyhát én ezen a téren mindenevõ lettem,westernes létemre is. Posted Image tongue.gif [/QUOTE]Ugy érzem nagyon sokan igy vagyunk ezzel(kellemes a fülnek,és szép a szemnek,az fáj a szivnek,de élvezzzzük) :D :D :D

#33 misi western bakony

misi western bakony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.182 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 18. - 19:08

Szevasztok,bár ezt a topikot nem ezért nyitottam,de valahol legalább ezt is megbeszéljük.Ígyhát "élvezzünk" :D :D :D Posted Image

#34 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 18. - 19:56

Johnny Cash! Csak ez az igazi!Ha lovagolok, az én fülemben mindig ez szól! Dögkeselyûvel vagy anélkül, coyottal vagy sem, de country nélkül nem cowboy a cowboy. Csak olyan izé! Hogyismongyák! A cowboy büdös, szivarozik, whiskyt vedel, country zenére táncol szombat éjszaka és lelövi azt, akinek rosszul áll a szeme. (Vagy beleköt olyasmibe, hogy hol él a dögkeselyû!)S remélem mindenkit sikerült vérig sértenem! Miért csak a Tündércsávó lehet mindig undok?

#35 old cowboy

old cowboy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 187 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 19. - 0:58

Howdy all,Hajrá Sheriff. Posted Image Ezt mindig is mondtam. Mondhatnám azt is: nyíííhááááááá!!!Más: Morricone, Volt egyszer egy vadnyugat, Hét mesterlövész, stb., aki nem tudná elárulom, hogy amelyik westernfilmnek köze van Morricone-hoz vagy Clint Eastwood-hoz, azok SPAGETTI WESTERNEK. És tudjátok miért illetik ezeket ezzel a névvel? Mert nem igazi westernfilmek. (Persze azért ezek között lehetnek ezek egészen jók is.) A legtöbbjük Olaszországban készült. A környezet sem lehet az igazi, a rendezõ fantáziája szerinti kosztümökben és díszletekben játszódnak. Ha valaki megfigyelte: a lovak pl. nem westernlovak, quarter-t elvétve látni bennük. A zenérõl nem is beszélve. Az eredeti amerikai westernfilmekben COUNTRY (bluegrass, tex-mex, amerikai folk, stb.) zene szól, s csodálatos lovak vannak bennük, mert csak ezekkel tudják autentikussá tenni a sztorit. Posted Image Posted Image Posted Image És igen is western = country. Ízlegessétek. Minden korosztály megtatálhatja benne a számára kellemes zenét. (Fiatalok, pl. Shania Twain, Dixie Chicks, azon túli korosztály pl. Willie Nelson, Kenny Rogers.) Posted Image Posted Image Posted Image So long, OC

#36 Angi

Angi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.074 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 19. - 1:04

Figyelgettem, figyelgettem.. Most köpök egy hatalmas csulát, és rekedt hangon azt mondom:Halál fia vagy OC!

#37 amigo

amigo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 986 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 19. - 1:15

OC.Akkor ha lennél szives egy pár igazi western film cimet emlits meg légyszives,a butáknak,a pap is holtig tanul,hát még a buta pék!!! :D

#38 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 19. - 2:05

Már készültem felhörpinteni az italomat s aludni térni így rövid leszek.Engedtessék megjegyezni,hogy a qvarter törzskönyv negyven éves.A Ronald Regan idejû western filmekben is vegyes a lóállomány.Meg mindenhol.A spagetti western kifejezés értõk szerint nem pejorativ megnevezés.És a Volt egyszer egy Vadnyugat ép oly hiteles,mint a Volt egyszer egy amerika!

#39 misi western bakony

misi western bakony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.182 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 19. - 21:48

Bravó,fog ez menni,csak így tovább Posted Image Posted Image és azért még ez is: Posted Image

#40 old cowboy

old cowboy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 187 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 19. - 21:58

Hi mindenkinek!Szori az off-ért. Olvassátok a PKN* SALOON & NIGHT(LO)CAL topicon a megjegyzéseim. Nálam valahogy a két topic összejött. (Mármint agyilag.)Üdv OC Posted Image