Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

ismerkedés


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
907 válasz a témához

#81 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 19. - 13:26

Az ideális megoldás neki talán egy másik ló mellett "társként" való szereplés lenne. Ha nem fáj neki a lét... Csak ilyet gondolom nagyon nehéz találni :(

#82 Deryl

Deryl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 124 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 19. - 13:38

Igen, enyhén nehéz...

#83 Degulo

Degulo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 306 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 19. - 13:44

KundK!Te nem vagy semmi! Ne haragudj Deryl, de ezen jót röhögtem! Nem rajtad, illetve azon, hogy nem ismered a Degut, hanem hogy ezt jól megkaptad!Nagyon rossz volt a kedvem, ez az elmúlt hét kegyetlen volt velem, de most egy kicsit jobb kedvem lett! Hála nektek!

#84 Degulo

Degulo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 306 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 19. - 13:51

Bocsi az offért, de mindenkinek, aki nem ismeri a degut, nyitottam egy új témát a háziállatos részben, ott lehet róla olvasni! Persze aki ismeri annak is!Deryl!Írok e-mailt!

#85 skopi

skopi

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 4 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 19. - 16:15

Sziasztok!Ritkán vagyok itt,de ha tudok idõt szakítani rá mindig benézek a lovas oldalakra,köztük ide is.Öt éve lovazom,de saját lovam csak 1 éve van.Sajnos nem tehettem meg hogy lovat tartsak.Nem bértartásban vannak, én gondoskodom róluk. Most intézem az állattartással kapcsolatos teendõket,mert szeretném a saját tanyámon elhelyezni õket.Hát mit mondjak ez nem is olyan egyszerû!Ha a stílusomra kiváncsiak vagytok csak is a magyar csikós. :)Gyermekkoromban falun nõttem fel és a nagyapámnak is voltak lovai.Innen a lószeretet.Sajnos az élet úgy hozta hogy csaak késõbb kezdtem lovagolni.Nézzétek meg a képeket amin a lányaimmal lovaglok:[url="http://"http://kep.tar.hu/skopi/index.phtml?aid=27527687"]http://kep.tar.hu/skopi/index.phtml?aid=27527687[/url]

#86 Urbanista

Urbanista

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 247 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 19. - 16:25

Szia Skopi!Üdv a fórumon. Legjobb tudomásom szerint csikós még nem volt köztünk. Jó, hogy idetaláltál, legalább erõsítheted a "hazai" oldalt. ;)

#87 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 19. - 19:21

Az utolsó megszólalásom óta eltelt pár óra, azóta a párommal megyegyeztünk, hogy egy utolsó esélyt adunk a lovunknak és megröntgeneztetjük a csípõjét (a többi része már meg volt, nincs sehol semmi), hátha "csak egy apró" dolog ami a bajt okozza, mondjuk idegbecsípõdés, vagy porcleválás amit egy egyszerûbb mûtéttel orvosolni lehet.Nagyon örültem ennek a döntésnek, remélem a legjobbakat...Végülis, ha egy újabb lovat veszünk, belekerül vagy 3-4-5száz-ba..

#88 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 19. - 19:47

Deryl! Mit meséljek még? vagy Mit folytassak?Ilusta! Hajrá, hajrá! Remélem nincs nagy baja a pacidnak! Posted Image

#89 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 19. - 19:52

Szia Skopi!Aranyosak a lovaid! Tetszik a sárgának az a nagy zoknia! Posted Image De a pej is szép, látom, szinte teljesen jegytelen! Teccenek! :D

#90 ikumuk

ikumuk

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 2 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 19. - 20:09

Sziasztok!Szlovákiából írok most nektek! Imádom a lovakat. Igaz nincs saját paripam, de talan majd egyszer!Nem lakik véletlenül valaki Szlovákiához közel akivel megismerkedhetnék?Mindenkinek jó nyarat, a csajoknak jó pasikat, a srácoknak jó nõket és jó bulikat kívánok!Puszika ! CuPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP

#91 tomsawyer

tomsawyer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.115 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 21. - 22:24

Hali!Én Tamás vagyok,24 éves és régóta"lóbolond".Eddig nem nagyon volt lehetõségem lóközelben lenni,de a bátyám egyik barátja jóvoltából sikerült eltölteni néhány délutánt egy bizonyos Szandra nevû kisló mellett egyenlõre a földrõl,de az maga volt a mennyország,pedig akkoriban még embert is evett Posted Image .Azóta kb.2 hete mintha kicserélték volna,olyan kezes(az ismerõs gyerkõcei lovagolják).Így tehát én is eldöntöttem hogy elkezdem a lovazást.A fõ cél egy saját paci itthon tartva(talán 2-3év múlva).Egyenlõre a szakirodalmat+ezt a fórumot bújom,és igyekszek minnél többet megtudni a lovakról és a kapcsolódó dolgokról.Ezen kívül érdekel(ne)a nyeregkészítés is,bízok benne hogy ezt is sikerül valakitõl megtanulni.Amíg ez nem megy addig folytatom a gyûjtést Posted Image eddig 5 angol,és egy ausztrál van itthon.Bocs ha hülyeséget csinálok(majd kérdezek,sokat) Posted Image de az index után még szokatlan a kezelés.Majd az elsõ órák tapasztalatairól beszámolok.Addig is üdv minden fórumlakónak. [ 14 November 2002, 18:31: Az üzenetet átszerkesztette: tomsawyer ]

#92 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 22. - 0:58

Üdv Nektek is, újak. Érezzétek jól magatokat és kérdezzetek, szívesen segítünk. Posted Image Tomsawyer, Bp.-n van olyan nyerges suli, ami levelezõs, talán így elérhetõ Miskolcról is, ha közelebb nem találsz...

#93 ingóbingó27

ingóbingó27

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 13 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 22. - 11:08

Ilusta!Gratulálok a picihez! :cool: És (szerintem a többiekkel egyetemben) szurkolunk a pacidért! Posted Image

#94 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 22. - 12:49

Köszönöm.Ha meglesz a röntgen beszámolok róla, hogy mi a helyzet.Reméljük helyre lehet hozni a lovat,egy kisebb mûtéttel, eleget variáltunk már, hogy végülis mi legyen vele..

#95 Ferenc

Ferenc

    Vágtabetolós

  • Fórumtag
  • 866 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 22. - 13:34

idézet:
Eredeti szerzõ: Zsuzska:Tomsawyer, Bp.-n van olyan nyerges suli, ami levelezõs ....[/QUOTE]Nyeregkészítés levelezõn? Most már értem, hogy honnan kerülnek a boltokba a "mexikói" nyergek. :D

#96 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 22. - 14:37

Kedves tanítványom, Ferenc! Talán még nem meséltem neked, de én is ott végeztem, és én is levelezõn. De azért ne remegjen a kezed, amikor legközelebb felemeled a tolókést, a rádlizót vagy az árat. Posted Image A levelezõ ott (Felsõfokú Népi Játék- és Kismesterség Szakoktató Képzõ - mostmár lehet, hogy rövidebb lett a neve) és akkor azt jelentette, hogy minden második héten hétvégén voltak a foglalkozások. Pénteken elméleti elõadások, szombaton és vasárnap egésznapos gyakorlati mûhelymunka. Nagyon sokan jártak be vidékrõl is, nekik kollégiumi szállást is biztosított a suli.Ha jól tudom valahol van szakmunkás része is az iskolának; akit csak simán a szíjgyártó-nyerges szakma érdekel, az így megspórolhatja a pedagógia, pszichológia, néprajz, mûvészettörténet tantárgyakból álló elméletet.

#97 Szertelen

Szertelen

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 28 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 22. - 14:43

Sziasztok!Én most íratkoztam be a suliba szíjgyártó-nyerges képzésre LEVELEZÕN és Sárvár mellõl fogok bejárni. Bevallom, kicsit furcsán hangzott, hogy levelezõn oktatják, de biztosan megy.Mert ha nem menne, már megszüntették volna.Egyébként elég családias a környezet és a hangulat is. Majd ha már lesz tapasztalatom is, és valakit érdekel, megírom milyen is valójában. Az elsõ "konzultáció" valamikor szept. második felében lesz. Hux! Mesélj! Milyenek a vizsgák? Már úúgy izgulok... :D

#98 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 22. - 19:06

Tomsawyer!Én is üdvözöllek a fórumon, örülök, hogy végre már van egy fórumos viszonylag közel hozzám. Én valahogy mindenkitõl távol esem. :(

#99 mac

mac

    irka-firka

  • Fórumtag
  • 341 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 23. - 19:54

idézet:
Eredeti szerzõ: Szertelen:Sziasztok!Én most íratkoztam be a suliba szíjgyártó-nyerges képzésre LEVELEZÕN és Sárvár mellõl fogok bejárni. [/QUOTE]Gyerekek! Valaki homályosítson fel, hol lehet jelentkezni ebbe a suliba? Naggyonnn érdekel!Köszmac

#100 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 23. - 23:40

HA! Bezzeg mikor én ott kilincseltem, hogy csókolom, megvagyon-é már a minimális létszám amivel a csoportot indítják, akkor csak a nagy pangás volt! Most meg: Posted Image (ugye Hux, mégis használható :D )Az iskolát a muveszetek@axelero.hu címen éred el, ha megírod nekik a címed, küldenek tájékoztatót. Egyébként Ónodi utca akárhány, egy ronda lakótelep közepén, kint a világ végén :(

#101 Deryl

Deryl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 124 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 24. - 7:18

Nyugalom! Annyi jól felkészült - és lelkes - lovas van itt, hogy a nyeregkészítés sem lehet akadály - na halljátok, egy "paci.hu"-s tagnak...Üdv. mindenkinek a fórumon... Posted Image

#102 mac

mac

    irka-firka

  • Fórumtag
  • 341 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 24. - 8:04

idézet:
Eredeti szerzõ: Barefoot:HA! Bezzeg mikor én ott kilincseltem, hogy csókolom, megvagyon-é már a minimális létszám amivel a csoportot indítják, akkor csak a nagy pangás volt! Most meg: Posted Image (ugye Hux, mégis használható :D )Az iskolát a muveszetek@axelero.hu címen éred el, ha megírod nekik a címed, küldenek tájékoztatót. Egyébként Ónodi utca akárhány, egy ronda lakótelep közepén, kint a világ végén :( [/QUOTE]Változnak az idõk Posted Image Ez lesz most a felkapott mesterség. Posted Image Kösz a címet.mac

#103 mac

mac

    irka-firka

  • Fórumtag
  • 341 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 24. - 9:55

idézet:
Eredeti szerzõ: Barefoot:Az iskolát a muveszetek@axelero.hu címen éred el, ha megírod nekik a címed, küldenek tájékoztatót. Egyébként Ónodi utca akárhány, egy ronda lakótelep közepén, kint a világ végén :( [/QUOTE]email nyet haraso :( viszont konkret telefonszam:1/28 30 893ha valakit erdekel, 08.07 az utolso beiratkozas, amit szemelyesen kell megejteni.mac

#104 Remény

Remény

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 1 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 24. - 12:09

Kinek van Lipicai,lustiano,Kisbéri stb. lófajtákról képe ???? Has van kérlek írjatok! :) Posted Image

#105 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 24. - 12:17

felmászol a [url="http://"http://lovas.lap.hu"]lap.hu lovas oldalára[/url] és ott fel vannak sorolva a lófajták! Jó válogatást! :D

#106 Szertelen

Szertelen

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 28 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 24. - 12:29

Akit érdekel a suli, elmondom, hogyan lehet eljutni oda. Vagyis így csináltam én:mivel a keletiben szálltam le a vonatról, ezért a 2-es metróval elmentem a Deák térig, ott átszálltam a 3-as metróra. A Határ úton leszálltam. 52-es villamossal a Török Flóris útig, de azon is a második megállóig. Kérdezd meg, merre van a Spar. Ha azt elmondták, menj mögé és balra tartva indulj el felfelé az úton, míg a lakótelep kellõs közepén bekerített, fás udvart nem találsz, téglaépülettel. Na, az az iskola. Megkérdezni nem érdemes, mert úgysem tudják, hol a suli. Nekem 2 órámba került, mire megtaláltam. Oda-vissza ingáztam a 20.kerületben, mire véletlenül rá nem találtam. Valószínûleg rossz embereket választottam :cool: Pedig ott álltunk az utca sarkán és a 20 éve ott élõ bácsika nem tudta megmondani, merre induljak (igaz átnevezték az utcát :D ),de még csak névrõl sem ismerte a sulit...Egyébként a régi címén Ónodi u. 14.Jó keresgélést! Hátha valakinek a csoporttársa leszek ;)

#107 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 24. - 13:25

idézet:
Hux! Mesélj! Milyenek a vizsgák?[/QUOTE]Jártál már a pokol mélységes mélyén? Sültél már fortyogó üstben szenvedõ embertársaid társaságában, miközben feldühödött ördögök bökdöstek vasvillával? - Na a vizsga ott nem ilyen. A tanárok nagyon rendesek és jó fejek, ha tanultál, készültél rendesen, vagy látszik rajtad, hogy tényleg érdekel a téma és konyítasz is hozzá, akkor nincs mitõl félned. Nagyon segítõkészek, türelmesek, és még azt is kiszedik belõled, amirõl nem is tudtad, hogy tudod.Mondjuk az húzós volt, amikor négy szigorlat volt egy napon (mûvtöri, néprajz, pedagógia-pszichológia, szakma elmélet). Szerencsére sok az átfedés a különbözõ tantárgyak anyaga között, és tantárgyakon belül is a tételek között.Ha csak a szakmát tanulod, a szakoktatói rész nélkül, akkor persze sokkal egyszerûbb a dolgod, de ha idõd engedi, szerintem nagyon megéri a elvégezni a szakoktatóit, mert rengeteg érdekes dolgot lehet tanulni.Persze azóta változhattak a dolgok (én 93-tól 97-ig jártam oda), remélem a magas színvonal és a jó hangulat megmaradt. Majd meséljetek! Posted Image

#108 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 24. - 13:31

A Határ úttól a 66-os busszal is lehet menni, az közvetlenül a Spar elõtt áll meg, így kevesebbet kel gyalogolni a sulig. Erre még emlékszem, de olyan rég jártam arra, hogy ha most oda kéne találnom, lehet, hogy én is bajban lennék. Posted Image

#109 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 24. - 13:39

Még valami: ha tételekre, jegyzetekre, lenne szükségetek, szóljatok (fénymásolás is megoldható nálunk).

#110 Szertelen

Szertelen

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 28 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 24. - 15:00

Köszi Hux!Majd jelentkezem, ha gondjaim támadnának. Ja, és a buszos tipp sem rossz. Egy kicsit közelebb visz a sulihoz:))ergo, kevesebbet kell gyalogolni :D Eddigi (nagyon kevés) tapasztalataim alapján nagyon kedvesek és barátságosak a suliban. Persze ez még oktatás és vizsgáztatás elõtt van.

#111 Lear

Lear

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 677 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 24. - 22:02

Sziasztok!Már egy éve olvaslak Titeket és nagyon tetszik az itteni légkör. Pár szót ejtenék magamról, hogyha hozzászólok valamihez tudjátok, hogy nagyjából kirõl van szó. Elõször 2-évesen ültem egy rokonunk csacsija hátán és ezután nem birtak elhajtani a lovak közelébõl.Igazán 10 évesen kezdtem lovagolni egy vidéki lovardában, 12-éves koromtól edzõ mellet, 14-évesen indultam az elsõ dijugrató versenyen és ezt csináltam elõbb hobbiszinten, majd edzõként is.Belekóstoltam még a távlovaglásba is pár alkalommal, és két évig dolgoztam lipicai fogatlovakkal segédhajtó és idomitóként. Ekkor lett elegem a másik háta mögötti mocskolódásokból és egymás leszólásából és kiléptem a lovaséletbõl, ami akkori barátomnak, azóta férjemnek is köszönhetõ. Az utóbbi pár évben bepótoltam a lovak miatt elhanyagolt tanulmányaimat és most teljesen más területen(pénzügy) dolgozom . Most mindig más lovardákba járunk a barátnõimmel és hetente egy-két órára megyünk tereplovagolni. Bemutatkozásul ennyit.Üdv: Lear

#112 Deryl

Deryl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 124 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 25. - 7:38

Szia Lear!Szép történet, isten hozott nálunk. (Hé, Sheriff! Mondhatom már így hogy "nálunk"?). Megvan az egyik jelöltünk oktatásra. Posted Image

#113 Bai

Bai

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 56 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 25. - 11:12

Szia Szertelen!Tudnál egy kicsit bõvebb információval szolgálni errõl a szíjgyártó-nyerges dologról (pl. tanfolyam hossza, díja stb.)??Elõre is köszi!

#114 Szertelen

Szertelen

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 28 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 25. - 15:11

Szia Bai!Hogyne tudnék Posted Image Nos ez van a tájékoztatóban:A képzés nappalin és levelezõn is két év, 90db ezres évente, aminek a felét a jelentkezéskor kell befizetni. Ezen kívül kb.30-40ezer az anyagköltség, amit részletekben lehet befizetni az év folyamán.Minden hónapban 1-szer konzultálunk péntek reggel 8-tól vasárnap délután 2-ig. Pénteken elméleti oktatás (mûvészettörténet,...stb)szombat-vasárnap gyakorlat. A képzés minimum 7 fõ jelentkezésével indul.Egy csoportban max. 10 fõ lehet. Tehát ha te 11.-ként jelentkezel, és nincs több ember, akkor várólistára kerülsz.Aztán majd szólítanak :D . Azt hiszem, valamikor aug. elsõ vagy második szombatján lehet utoljára beíratkozni. A telefonszámot már leírta valaki feljebb. Az elsõ konzultáció szeptember második felében lesz.Én ennyit tudok. Ha más is érdekel, javaslom, hogy hívd fel õket!Üdv.: Szertelen

#115 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 25. - 16:28

Mi történhetett? Amikor én jártam oda 3 és fél évig tartott a suli levelezõn is, és havonta kétszer volt oktatás péntektõl vasárnapig. Úgy mûködött a dolog, hogy az elsõ évben (mi nulladiknak hívtuk) még nem kellett szakot válaszatni, mindent szakmát kipróbáltunk; volt szövés, agyagozás, bõrözés, mézeskalácskészítés, fafaragás. Mellette tanultunk elméletet (a szokásos mûvészettörténet, néprajz, stb.) és voltak egyéb foglalkozások is (népi játékok, néptánc). Az elsõ év végén kellett szakot választanunk, és ennek a módszernek (Bauhaus módszernek hívják) köszönhetõen már mindenki tudta, mire számíthat, mihez van tehetsége, mihez érez nagyobb kedvet. Én persze már a legelején tudtam, hogy szíjgyártó-nyerges leszek, semmi más. Posted Image

#116 tomsawyer

tomsawyer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.115 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 25. - 20:34

Hali!Látom nem csak engem érdekel a nyerges-suli.Én most egyenlõre nem tudom aktualizálni a dolgot ugyanis egy mozdonyvezetõ tanfolyam kellõs közepén vagyok novembertõl 2hónap debreceni tartózkodással,de jó tudni hogy van ilyen lehetõség.Talán jövõre összejön nekem is.Amúgy kisérletezésképpen foglalkozok a problémával,mégpedi úgy hogy meglévõ olcsó nyereg vázára szabásminták alapján normális minõségû bõrbõl építek nyerget.Így két nyereg van félkész stádiumban(egy angol,és egy ausztrál).De ehhez a szakmához ez kevés mert az egy dolog,hogy úgy néz ki mint egy nyereg,de az egy másik,hogy illeszkedik a lóra,milyen a lovasnak....stb.Ezért lenne jó mindezt megtanulni szakavatott mesterektõl.Huxley!Esetleg valami szakirodalmat nem tudnál kölcsönözni ebben a témában?ikácska!A viszonylag közel mit jelent?üdv mindenkinek.u.i.Szertelen!Köszi a levelet,ezt veheted válasznak is.

#117 Menches

Menches

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 798 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 26. - 10:08

Sziasztok Lovasok! Elszeretném mesélni a tegnapi élményeimet,és mivel senki nem tud megakadályozni meg is teszem.4 óra 50 perc, ébresztõ, halk káromkodás,kávé,óvatos ház elhagyás. Azért kell csöndben lenni mert ha csepp lányom meghallja,akkor lõttek az önálló programnak. Imádom,de ilyenkor egy 5 éves gyerek még aludjon. Ugrás az autóba , teljesgáz irány barátom istállója. Megérkezem és elmullik a reggeli morcosság. Kinyitom az ajtot, 20kanca,12kiscsikó,8nagyobb csikó és 1.5 tized mén üdvözöl röhögve. Azért 1.5 mén,mert az egyik tudja Õ az áldozat. Szeret Õengem, de ilyenkor dolgozni? Nincs mese gyors Ló pucc,nyergelés,irány a karám. Szépek és ügyesek vagyunk. Aki nem hiszi annak toll a füllébe. Ma reggel a lendületes mozgásokat,megállásokat,ütemváltásokat gyakoroljuk. Jól dolgozunk,kiosztok magamnak 1 szóbeli vállveregetést,aLónak persze nem szóban. Ló vissza az istállóba,megjönn a gazda.2perc beszélgetés,este 6 óra körrül ugyan itt találkozzunk. Autóba tûz haza. Reggeli az asztalon,egy ilyen feleség aranyat ér, zuhany,öltözködés,autó,munkahely. Jaj,azt kihagytam,hogy a párom ez idõ alatt elrendezte kutyáinkat.Na szóval,meló.Jó nap,nincs semmi különös. Ebéd,2-kor tûz haza. 1 kis játék a kutyákkal,idomitás stb.3 óra 45,tûz az oviba. Kislány az autóba,tûz a közös lovak. 3 csikónk futószárazása és hosszúszárazása.Óriási szerencse,megjön 1 tanulom. Futoszárat rögtön akezébe nyomom,had gyakjon.Meg persze érdekel az is,hogy a csikó mit szól ehhez. Ugyanis eddig csak én futoszáraztam.Azelsõ 5 perc 1kicsit döcög,mivel acsikó keres engem.De utána szépen dolgoznak.Meg is dicsérem õket.Az viszont,titokban,bosszant,hogy a csikó szemmel láthatóan nagyon elfogadta új jártatóját! Üsse kõ, ha két jófej 1másra talál azt hagyni kell. Jártatás befejezve,csikó vissza karámba,anyukája és testvérkéje mellé.1 kicsit még nézzegetjük õket,mert ezt nem lehet megunni.De indulni kell. Autóba tûz areggeli helyre.Tanulom is jön,szegény nem tudja mi vár rá.Hoppá,telefon.Új jelentkezõ,jön Õ is velünk.Megérkezzünk és a tanulok neki állnak lovat pucc.Bevallom 2 dolgot utálok:söpörni és lovat pucc.Igaz ezt a 2 dolgot mindig lehet.A reggel nem dolgozot mén lesz most porondon.Jó vele oktatni,nyugodt,figyelmes és sokat tud. Az avéleményem,hogy oktatni csak olyan Lóval szabad amelyik tudja azt amire alovasát tanitani szeretném.Persze majd késsõbb kapnak problémásabb lovat is,de miért vegyem el akedvüket.Na meg a pénz is jól jön.Ügyessen dolgoztak,nem csak szerintem hanem a lovak gazdája szerint is.Ennek örömére meghivja az egész bandát vacsorázni!A menü:csödörvér{ez 1 szerb bor} és kecskesajt.Isteni! Jóllakottan,fáradtan hazaviszem tanuloim,pici lányom elalszik a gyerekülésben,de ezért a nappért érdemes volt felkelni. És{csak azért mondom,hogy irigykedjetek}szinte mindennapom ilyen!Hát csoda,hogy szeretek élni? Üdv Menches.

#118 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 26. - 18:30

Tomsawyer!Az adataimban benne van. Egyébként meg Debrecentõl 30 km-re vagyok.

#119 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 27. - 1:02

Tomsawyer: a nyeregkészítésrõl (angol nyereg) van két jegyzetem is megnézem használható-e valamelyik beszkennelve, ha lesz rá idõm, és ha igen, elküldöm emailben, vagy felteszem valahová, ahonnan letöltheted. A nyergek közül az angol nyereg a legbonyolultabb, könyvbõl szerintem képtelenség megtanulni az elkészítését, de szerintem erre rá fogsz jönni te is, ha a jegyzetet átböngészed. A Néprajzi Múzeum nyeregkiállításán van egy jó kis nyerges mûhely kiállítva, mesterem Pánczél Attila készítte, ott lehet videón megnézni, hogyan készül az angol nyereg, ha Pesten jársz, érdemes beugrani. Elmentünk egy csapat fórumossal megnézni a kiállítást: a videót nem sokan bírták végignézni, akikkel meg végignéztük, azok mind szörnyülködtek. Az angol nyereg ülése rengeteg rétegbõl áll, mind különbözõ anyagok: vászon, filc, laticell stb., az ülésbõr csak a teteje. Ha egy olcsó nyerget szétszedsz, nem biztos, hogy mindent megtalálsz benne, aminek ott kéne lennie. A váz sem mindegy, milyen anyagokból készült és hogyan, az olcsó nyergek vázát gyakran puhafából készítik, nincsenek rajta vasalások, vagy rossz helyen vannak, nincs rajta borítás, nem kezelik le, hogy vízálló legyen. Az ilyen nyergek életveszélyesek.Én egyetlen angol nyerget készítettem a suliban mestermunkának, azóta többet nem is (egyedül nem mernék rá vállalkozni) ezért nem is vallom nyergesnek magam, csupán szíjgyártónak. Az angol nyereg elkészítése a mesterség megkoronázása; tartalmazza az összes technikát és tudást, amit a szíjgyáró ismer (szabás, élszedés, szélszedés, bõrvarrás, kéderezés stb.) és még néhány újabbat is. Szóval amíg nem nézted végig, legalább egyszer, hogy hogyan készül egy jó angol nyereg, nem érdemes vele próbálkozni.A nyergek közül a bocknyergek elkészítése vagy javítása a legegyszerûbb (azok közül is a csuklóstalpúé), ezek eleve úgy készültek, hogy szükség esetén könnyen, gyorsan szét lehessen õket szedni, kicserélni vagy javítani az egyes elemeket. Az angol nyeregben minden egymásra épül és összefügg.A western nyereg szerkezete is kevésbé bonyolult, mint az angolé. Ausztrál nyerget még nem láttam belülrõl. (Ha van valakinek egy felesleges, amit szétszedhetek, szóljon - összerakni nem biztos, hogy össze tudom. Posted Image ) A régi magyar (tiszafüredi) nyergeket is érdemes nézegetni, azok is szép egyszerû szerkezetek.

#120 tomsawyer

tomsawyer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.115 hozzászólás

Közzétéve 2002 július 27. - 20:21

Hali!Huxley!Egyetértek a véleményeddel,ezért szeretném majd megtanulni valahol/valakitõl.Nekem is volt egy olyan gyanúm,hogy az olcsó nyereg nem mérvadó szerkezetileg(pl.széttöredezett váz,igénytelen összerakás).Van egy mûanyagvázas ugrónyergem amit 99-ben vettem miskolcon 50000-ért(a margitutcában mostanában láttam 10000-ért)de ég és föld a különbség(ebbõl kifolyólag hülye leszek szétszedni Posted Image ).Nem tudom te,hogy vagy vele de szerintem hiányzik a boltokból egy elérhetõ árú (kb.50000-60000-es),de viszonylag jó minõségû kategória amibõl esetleg választék is van(vagy én nem figyeltem eléggé).Amúgy voltam a kiállításon,csak sokalltam a fényképezési díjat :mad: más.Tegnap túl voltam az elsõ lovagló leckén is,de errõl bõvebbet a lovasélményes topicban.