Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Elsõ lovasélmények


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
197 válasz a témához

#161 Pata

Pata

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 22 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 26. - 20:25

Na hella mindenkinek!Én is mesélek már nektek egy kicsit.Szóval már nagyon kicsi koromtól kezdve rajongtam a lovakért. Amikor elkezdtem lovagolni tanulni szinte az összes oktatóm, ha ugyan annak lehet õket nevezni, azon volt, hogy megváltoztassam azt az elhatározásomat, hogy én lovagolni fogok. (Azt tudni kell, hogy a környékünkön ez így megy általában úgyhogy csak a kemény mag és a jó helyre fekvõk maradnak meg a"szakmában" (bocs)) Nos, hát nem sikerült egyiknek sem. Bár még masem adták fel, de most már tudok annyira lovagolni, nem függök olyan szinten tõlük.Sok hányadtatás után egy gyünyörû fekete csõdör pacin tanultam meg lovagolni, akit még azon a nyáron el is adtak, (nyereghelyen sütött volt, mostanra már kiherélték, Tornádónak hívják, most valahol az Alföldön van, ha valaki tud róla valamit, árulja el nekem, plííííííz)Õt nagyon imádtam és nagyon megsirattam, de nem hagytam abba a lovadzást, sokak nagy bánatára. Posted Image

#162 Pata

Pata

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 22 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 26. - 20:28

Tök jó, oldalkezdõ lettem. :D Sajnálom Oxigént, olyan lelkes volt az elején.

#163 tomsawyer

tomsawyer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.115 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 28. - 0:33

idézet:
Eredeti szerzõ: Pata: Tök jó, oldalkezdõ lettem. :D Sajnálom Oxigént, olyan lelkes volt az elején. [/QUOTE]Pata!Áááá, ez kispálya, ugyanis enyém az év elsõ hozzászólása :D .

#164 Pata

Pata

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 22 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 28. - 20:52

Nem igaz, mert Adrienné az elsõ, 2003. jan. 02. Látod-látod.

#165 tomsawyer

tomsawyer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.115 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 29. - 2:04

Pata!Rosszul tudod :D .A topic címe:BÚÉK-Szilveszter(csak azért is elõkerestem), üzenetem elküldve 2003 jan.1 00:06-kor Posted Image :D Posted Image .

#166 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 29. - 7:30

idézet:
Eredeti szerzõ: Tyda: Gondoltam elsõ lovasélményként leirom ezt a kis eszmefuttatást, afféle mit is éreztem az elsõ vágta során cimmû szösszenetként. A szembeszél könnyeket csal szemembe, kócólja hajam, a ruhát is letépné rólam.A táj akár egy esõáztatta vizfestmény suhan jobb s bal oldalamon. Semmit sem látok tisztán, s lassan eltûnik a külsõ és belsõ világ közti határvonal. Egyé válok mindennel mi körülvesz; már nem csak én ülöm ki lovam vágtáját, hanem mintha az egész világ velem együtt mozogna fel és le.Egyszeriben érthetetlen, hogy valaha is az útirány, a cél volt a fontos, hisz a lényeg az maga az út.Ez a vágta maga volt a szabadság, nemhogy külsõ de belsõ hatások sem értek.Csak egyetlenegy dolgot éreztem: Egy eddig soha nem ismert, tapasztalt érzés gyönyörködtetett, mely elhitette velem, hogy én vagyok a természet és a természet én - egyek voltunk. Mintha testem atomjaira hullott volna szét, és az egyes atomok a legkülönbözõbb élõlényekben landoltak volna. Mindannyiukat külön - külön s mégis egyként éreztem. S mindeközben szálltam, szálltam ... Lovam lassított, majd ügetésbe váltott s megállt. Lassan , nagyon lassan fogtam csak fel , hogy mi történt, s hogy én, én vagyok. Visszatértek megszokott érzéseim,de köztük egy újat véltem felfedezni, s eme újonc szinte toporzékolón követelte az elõzõ, tudathasadásos állapot megismétlését. [/QUOTE]Ezt csak most olvastam. Írjál még Tyda!

#167 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 29. - 20:57

Elsõ lovasélmények a tatterban: :mad: redface.gif :( Posted Image

#168 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 29. - 21:28

Zsubaba!Írásod, látványos, tömör és lényegretörõ! :D Posted Image

#169 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 április 29. - 21:57

Ilusta! A rajtengedélyvizsga c. topicban olvashatsz bõvebben, hogy hogyan szívtunk a tatterban, hogyan szitkozódtunk, hogyan szenvedtünk... :rolleyes: :D

#170 Pata

Pata

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 22 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 2. - 19:07

Tomsawyer, na jó, te nyertél.

#171 tomsawyer

tomsawyer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.115 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 2. - 20:28

Pata! :D Posted Image

#172 Dalmó

Dalmó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 38 hozzászólás

Közzétéve 2003 augusztus 25. - 11:24

Sziasztok!!!0Én 3 ével ezelött õssszel tanultam meg lovagolni 1 Dalma nevezetü pici pacin tongue.gif .És még mindig õ a kedvencem.Pont akkor volt vemhes.Nagyon féltem minden lovaglás elõtt.Pedig nem volt rá okom ;)

#173 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 6. - 17:51

Aha, szóval ezért nem találtam!Ez egy kõkori topik!Úgy látszik mostanában én vagyok errefelé az egyetlen (újra)kezdõ!Bocsi de mindenkivel meg akartam osztani az élményeimet!

#174 sarolta

sarolta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 593 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 6. - 22:34

Kedves kt-gyu!Akkor tedd meg! Kiváncsian hallgatunk! Posted Image sarolta

#175 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 7. - 11:45

Hát akkor lássuk csak!Íme újrakezdésem rövid története!A múlt szombaton hosszas tervezgetések, szervezgetések után eljutottam végre addig, hogy végre újra nyeregbe ûlhettem!ÖT éve vártam erre a napra!És alig hittem el aznap reggel, hogy eljött!Begördült az autó a lovastanyára és kapásból magávalragadott a környék!Miután kiszálltam rögtön megcsapott a semmivel össze nem téveszthetõ "édes" lószag!Mióta az eszemet tudom lovakkal akarok foglalkozni(bármilyen formában) és akkor, ott ez az érzés totálisan a hatalmába kerített!A formaságok után megnézhettem a számomra elõkészített pacit!Egy gyönyörû, Sába nevû kanca volt!Ha lehet ilyet mondani; azonnal beleszerettem!A nyeregbe csak kisebb nehézségek(vagy túl kicsi, vagy túl nagy lendülettel próbálkoztam) árán tudtam beülni, de végül sikerült!És innentõl kezdve újra átéltem azt amit legutoljára több mint öt évvel ezelött!Azt akartam, hogy megfagyjon az idõ, hogy az az óra örökké tartson!Abban a pillanatban minden szépnek és felhõtlennek látszott!De sajnos az óra véget ért és én visszazuhantam a mindennapok szürkeségébe!Ez a nap igazán nagy hatást gyakorolt rám!És már alig gyõzõm kivárni a következõ alkalmat(e hét vasárnap), amikor újra átélhetem ugyanezt a csodálatos élményt! :D TimiJa, még valami!Nagyon szépen köszönöm a fórumozók segítségét, mert nélkülük mindez nem jöhetett volna létre!És külön köszönet Pendemoniumnak! :D [ December 13, 2004, 16:58: Az üzenetet átszerkesztette: kt-gyu ]

#176 Arodoet

Arodoet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.769 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 9. - 21:12

Mikor is ültem elõször lóháton? :rolleyes: Asszem ovis koromban. Felültem arra az aranyos kis pónira, jó erõsen megkapaszkodtam a nyeregben, és a bácsi végigvezette a pályán :D Az elsõ igazi lovaglásom most júliusban volt. Hosszú-hosszú töprengés után úgy döntöttem, megkockáztatok egy lovastábort. Lovastudásom nulla volt, de ez zavart a legkevésbé. Elsõ nap a lovász felültetett a ló hátára futószárra. Léptünk pár kört, aztán ügetés. Mondanom sem kell, úgy kapaszkodtam a nyeregbe, mintha az életem függött volna tõle. Le is szállított a lóról 5 perc után (mint mindenki mást Posted Image ) Két nap múlva már kapaszkodás nélkül ügettem Posted Image A harmadik napon terepre mentem. A lovak csak azt figyelték, hogy mit csinál a lovász ott elõttük, én viszont így is éreztem, mikor visszaértünk, hogy elvesztem örökre Posted Image Ott maradtam még egy hetet. A végén már galoppoztunk. Nagyon élveztem.Sajna ebben a táborban nem tanultam mást, mint hogy hogy maradjak fenn a lovon, azt is csak tapasztalatból. Viszont beleszerettem a lovakba, úgyhogy most Csikasznál tanulok lovagolni, már amikor ráérek.Csak egyet tudok mondani: Posted Image Posted Image Posted Image

#177 GabiPeti

GabiPeti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 286 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 12. - 21:52

Sziasztok!Engedjetek meg egy kis élménybeszámolót, ha nem is a legelsõ, de két év után az elsõ lovaglásomról.Tegnap mikor meginvitált minket Rongyoval Realcowboy Peti a PKN ranchra lovagolni, még nem tudtam, hogy mire mondok igent. Most csak úgy tudtam ide ülni, hogy kb egy óráig áztam egy forró fürdõben, és párnát tettem a fenekem alá.Szóval Rongyoval reggel hétkor értünk a lovardába, rövid nézelõdés után kaptunk két tündéri aranyos pacit, én Indiánt, Rongyo pedig Sárkányt. Szerencsére végig nyugodtak voltak, és fegyelmezettek. Aki lovakat eddig ismertem, velük az elsõ kilómétereket se éltem volna túl.Szóval lópucolás, nyergelés... után kb fél kilenckor elindultunk ki. Mindjárt elkapott a félelem, mikor megtudtam, hogy olyan útvonalakon fogunk egy ideig közlekedni, ahol kerékpárral is alig merek. Aszfalton még sose lovagoltam. De még az aszfaltra nem is annyira tudtam odafigyelni, mert az elsõ kilóméterek azzal teltek, hogy a kenygyelben maradjak, és ne essen ki a szár a kezembõl. Utána jöttek az elsõ könnyedebb vágták, amire még az elején szintén nem éreztem rá. Csak az utolsó vágtáknál sikerült arra ráéreznem, hogy hogy könnyebb nekem is, meg Indinek is.Szóval elértünk a Taksonyi hídhoz, ahol még további lovasokkal csapódtak hozzánk, majd végigszaladtunk a kiserdõn a Duna felé. Ott még hatvanezer forinttal gazdagabb voltam mint most, mikor észrevettem, hogy pacizás közben elhagytam a telefonom is.Betértünk egy házhoz egy kis pálinkára, amibõl én szerencsésen nem fogadtam el, majd továbbmentünk a Dunatöltéshez, ahol megálltunk.Ott követtem el, a legnagyobb hibát az egész út alatt. Megkínáltak egy amúgy isteni halászlével, meg némi feles whiskeyvel, amibõl jól belaktam. Utána egy pokollá vált az utam, mert a végéig liftezett bennem a kaja. Azt nem értem, hogy Johny, aki szórakoztatott bennünket egész úton, hogy nem dobta ki azt a csomó sört meg whiskeyt, amit megivott. Továbbmentünk a Duna felé, ahol ketten is megborultak a lóval, RC Peti egyenesen a Dunába lovastúl. Nem írigylem, hogy úgy lovagolta tovább végig vizesen az egész utat. Utána nemsokára besötétedett, miután átvágtattunk az útra Szigetszentmiklós felé, majd megint aszfalton mentünk. Néha komoly próblémám volt már lépést tartani. Az utolsó kb 10 kilométeren már a lépés is fájt. A HÉV-hídján jöttünk vissza Dunaharaszti felé, onnan meg már rettentõen fájt minden lépés. A végén az utolsó egy két kilóméter pedig már a ló mellett gyalog töltöttük Rongyoval. A western stílusról most nem tudok se jót, se rosszat nyilatkozni, akkor tudnék mit mondani, hogyha elõtte végiglovagoltam volna ugyanezt az utat angol nyeregben, és összehasonlíthatnám a fájdalmakat, ami utána jár. Jelenleg nem tudom, hogy hogy fogok felállni a székbõl.Kíváncsi leszek, hogy mennyi idõ alatt fogom kiheverni. Legközelebb okosabb leszek talán, és csak kisebb túrákat fogok bevállalni, és eszembe se fog jutni enni, inni közben.

#178 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 13. - 18:29

Kezdeti örömöm nem tartott sokáig, mert a paci megbetegedett!Tehát én várhatom az ujjabb alkalmat!

#179 rongyo

rongyo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 830 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 13. - 19:16

:D :D Azt hiszem az mindent elárul, hogy még a közértig sem merészkedtem ma el és a majdnem házastársi kötelezettségeimet sem tudtam ellátni. De a túra csodálatos volt, mégha tegnap nem is így gondoltam.

#180 rongyo

rongyo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 830 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 13. - 19:18

Kezdeti örömöm nem tartott sokáig, mert a paci megbetegedett!Tehát én várhatom az ujjabb alkalmat! --------------------------------------------------------------------------------Remélem nincs komoly baj!

#181 GabiPeti

GabiPeti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 286 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 13. - 19:42

Szia kt-gyu!Mi történt a lóval? Remélem nem komoly, és hamar meggyógyul.-----------------------------------------------Tegnap én is féltem, hogy a lovaink meg fognak fázni, mert le voltak izzadva rendesen, és csak úgy gõzöltek a hidegben. Lehet, hogy én a saját lovamat nem merném így megizzasztani a hidegben. De tegnap nem volt más választásom, csak mentünk a többiek után.Nekem már nem sajog úgy annyira mindenem, de majd holnap kiderül, hogy bírok-e ülni majd 9 órát a buszban.Amúgy abszolut nem bántam meg, hogy bevállaltam a túrát, mert csodálatos volt. Máskor is szívesen megismételném, hibáimból tanulva, lehet, hogy a következõ alkalommal már nem lennének olyan súlyosak a következmények.

#182 Rajmund

Rajmund

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.755 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 13. - 20:17

Szeptemberben kezdtem el a lovaglást és nagyon szuper dolog. Ami az "élményeket" illeti eddig 3-szor vágtáztam és a legutóbbi volt a legdurvább:most próbáltuk ki elõször kengyel nélkül és eleinte ment a dolog ,de (mivel persze futószáron lovagoltam) elkezdtem csúszni oldalra ,mígnem 90 fokos szöget zárhattam be a lóval. Röhejes látvány lehetett ,mikor ügetésben visszahúztam magam. Én nem élveztem túlságosan ,de azért adrenalinban nem volt hiány. Mindebbõl a tanulság: Mielõtt a lóra szállunk jól válasszuk meg a nadrágot ,mert nem jó ha nem tapad eléggé.

#183 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 14. - 12:17

Sajnos kehes(tüdõtágulata van)és errõl nekem nem szóltak, csak egy nappal a második alkalom elött!Mindegy a lényeg, hogy a pacinak ne legyen még nagyobb baja!Én találok elöbb vagy utóbb(remélem mielöbb) más megoldást!Csak olyan nagyon beleéltem magam!Kár!

#184 GabiPeti

GabiPeti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 286 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 14. - 17:58

kt-gyu:Az nagyon szomorú dolog, azon nem nagyon lehet segíteni. Úgy sajnálom.

#185 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 15. - 15:25

Tudom!És leginkább a paccot sajnálom nem is magamat!Én találok más lovaglási lehetõséget...!

#186 rongyo

rongyo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 830 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 15. - 21:23

Ha találtál, szólj nekem is!

#187 GabiPeti

GabiPeti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 286 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 15. - 22:37

Engem meg itthon hagynátok?

#188 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 16. - 11:41

rongyo:Ha találok szólok!GabiPeti:Azt hiszed megúszhatod? :D Ki van csukva! :D

#189 GabiPeti

GabiPeti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 286 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 16. - 21:28

Szia kt-gyu!Miért nem látogatsz el a PKN-ranchra? Vállalj be egy hasonló túrát mint én, hadd fájjon a popód úgy neked is, mint ahogy nekem utána...Felhõtlen szórakozás, fenékfeltörés, izomláz garantált!!!

#190 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 17. - 15:32

Mert!Mert én még nem vagyok kész egy fenékfeltörõs túrára, sõt még terepre se!Majd errõl talán tavasszal eshet szó!Egyenlõre még vár rám egy-két alkalom futószáron, aztán az osztálylovaglás!Sajnos mint írtam mindent elfelejtettem!Tehát újra tanulok!Egyébként, ha nem marad ilyen sz.r az idõ, akkor vasárnap megyek egy új helyre!

#191 rongyo

rongyo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 830 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 17. - 15:53

Kötelezõ élménybeszámoló utána!

#192 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 17. - 15:56

Már ha nem esik semmi féle égi "áldás"!Megkapjátok a magatokét, csak gyõzzétek törölgetni a könnyeiteket! :D

#193 dad

dad

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 17. - 17:32

Én is szorítok hogy minden jól alakuljon- már csak azért is mert mi is megyünk ugyanoda lovazni vasárnap :D

#194 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 17. - 17:43

dad!Mostmár havazik is!Miben reménykedhetünk mi egyszerû halandók még?Panasszal fogok élni az idõjárás miatt!...csak azt tudnám kinél kell... :confused:

#195 GabiPeti

GabiPeti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 286 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 17. - 20:18

Szia kt-gyu!Csak nem ilyedsz meg egy kis havas-jegesesõtõl? Legalább annál jobban csúsznak a lovak... Mondjuk lehet, hogy igazad van, hogy az alapoknál akarod kezdeni, mint a matekot középiskolában. Végül is nekem kimaradtak az életembõl az alapok. Dolgoztam lovászként egy helyen, ahol tanítani nem akartak, mikor megkérdeztem, hogy kimehetek-e lovagolni, mutatták, hogy ott a ló, megtalálom, ugye? Szóval annyit tudtam, amit láttam, meg olvastam. De persze nem ez a követendõ, hanem inkább az elrettentõ példa.Hol van az az új hely?

#196 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 20. - 15:53

Felsõgödön!Tök jó idõt fogtam/fogtunk ki!Ugyan volt egy kevés dagonya, meg jég és itt-ott némi hó...Izomlázhoz, popó fájáshoz nem kellett nekem túra, vagy terep, hisz megkaptam a csapatból a legmakacsabb lovat!Mindent akart csinálni csak azt nem amit én akartam, hogy csináljon!Pláne miután a lovászlány leszerelte a futószárat és megpattant a karámból(na akkor egy picit megszeppentem, mivel elsõ alkalom volt ott)!Nincs itt a fõnök, lehet bohóckodni gondolta a paci!De minden jól ment, csak nekem kell egy kicsit határozottabbá válnom!Sétálgattunk fel s alá a karámba, de persze leginkább arra amerre a hölgyemény szeretett volna!GabiPeti!Nem tudodm a helyedben mit csináltam volna, de bennem ott lapul egy kis egészséges gyávaság!Remélem ez mielöbb elmúlik és tényleg felhõtlenül élvezhetem a lovaglás "örömeit" tongue.gif A héten ha minden jól alakul újra kinézek és akkor remélem már nem lesznek ilyen problémák!

#197 GabiPeti

GabiPeti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 286 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 21. - 0:44

Szia kt-gyu!Szerintem még az is fél egy kicsit lovaglás elõtt, akinek már nagyon megy. Nézd meg pl Supermant (Christofer Reeve). Gondolom tudott lovagolni, és mégis tolókocsiban végezte. Na persze azért kevés emberrel történik meg, de olyan is van. Szóval szerintem nem kell tulzottan félni, csak számítani kellrá, hogy a ló akármelyik pillanatban csinálhat váratlan dolgokat. Én nem félek túlzottan, de mert nem is annyira tudok lovagolni, azért bennem is szokott lenni egy kis egészséges aggodalom lovaglás elõtt.Az bizti, hogy minél jobban megy a lovaglás, annál jobban lehet élvezni. Meg ha nem vagy teljesen határozott, akármit is ráhagysz a lóra, akkor azt fogja csinálni, amit õ szeretne. Én is így vagyok vele...Majd legközelebb, már talán nem a ló fog téged irányítani.Jó lovaglást, és kellemes ünnepeket, ha már a héten nem tudnék netezni!

#198 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 21. - 12:06

köszönöm és viszont kívánom!