Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lovas etikett


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
92 válasz a témához

#41 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 29. - 18:16

Kanca!A hozzászólásod némely pontjaival alapvetõen nem értek egyet. Pl. úgy megindulni terepen vágtába, hogy a többiek lehetõleg mind leessenek, alapvetõen egy alattomos dolognak tartom. Attól függetlenül, hogy a Tietek egy baráti társaság, s jó apropót ad a leesés a további piszkálódáshoz, belegondoltál, hogy mi van akkor, ha egy ilyen meglóduláskor a leesés során valakinek keze-lába törik, vagy valami más, komoly baja történik? Hogy számolsz el a lelkiismereteddel egy esetleges maradandó sérülés után, amit Te okoztál a helytelen viselkedéseddel, még ha ezt annyira imádod is? A másik: kultúrember - nem beszélve arról, ha még természetkedvelõnek is tartja magát - nem azért megy ki a természetbe, hogy minél hangosabban üvöltözzön, s fõleg nem azért, hogy kergesse, zargassa a vadakat. Amit leírtál az nem csak etikátlan, de kultúrálatlan viselkedés is.

#42 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 29. - 18:32

Furioso! Posted Image Majd, ha Kanca is egyszer a saját kárán tanul, akkor talán belátja hova vezet ez a viselkedés.Csak az a baj, hogy ez nem biztos, hogy vele fog megtörténni, hanem a "vicc" ártatlan alanyával.Az ismerõs csaj szeretett menni, de többször leesett a lováról. Nagyon nem izgatta, míg súlyosan meg nem sérült. Betört a feje. Azóta "megtanult" normálisan közlekedni a lóval. [ December 29, 2003, 17:34: Az üzenetet átszerkesztette: Ilusta ]

#43 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 29. - 20:02

Most nem azért de olvassátok el újra, figyelmesen annak az üzenetnek a 3. pontját!Akár hogy is olvasom, az akkor is:"úgy indulj lovaddal rohamra, hogy véletlenül se lássák ezt a többiek, s mind leessenek!!"Nem ugyan az!

#44 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 29. - 20:07

Artin!Szerinted létezhet olyan, hogy kimész baráti társasággal és észrevétlenül le tudsz lépni?Vagy akkor minek mennek együtt?Én már elsõ olvasatra is értettem...csak furcsállottam..

#45 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 29. - 20:10

idézet:
Eredeti szerzõ: Artin: "úgy indulj lovaddal rohamra, hogy véletlenül se lássák ezt a többiek, s mind leessenek!!"Nem ugyan az! [/QUOTE]Tehát pont az a lényeg, hogy ne készülhessenek fel rá, így biztosan leessenek. Tényleg: így még rosszabb. Posted Image

#46 kanca

kanca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 69 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 29. - 20:16

idézet:
Eredeti szerzõ: furioso: Kanca!A hozzászólásod némely pontjaival alapvetõen nem értek egyet. Pl. úgy megindulni terepen vágtába, hogy a többiek lehetõleg mind leessenek, alapvetõen egy alattomos dolognak tartom. Attól függetlenül, hogy a Tietek egy baráti társaság, s jó apropót ad a leesés a további piszkálódáshoz, belegondoltál, hogy mi van akkor, ha egy ilyen meglóduláskor a leesés során valakinek keze-lába törik, vagy valami más, komoly baja történik? Hogy számolsz el a lelkiismereteddel egy esetleges maradandó sérülés után, amit Te okoztál a helytelen viselkedéseddel, még ha ezt annyira imádod is? A másik: kultúrember - nem beszélve arról, ha még természetkedvelõnek is tartja magát - nem azért megy ki a természetbe, hogy minél hangosabban üvöltözzön, s fõleg nem azért, hogy kergesse, zargassa a vadakat. Amit leírtál az nem csak etikátlan, de kultúrálatlan viselkedés is. [/QUOTE]Jéééézusom! Ennyire nem olvasható ki az ember soraiból az, hogyha viccelni akar??? Posted Image Természetesen az elsõ három törvényszerû!Amit a társaságom szabályairól írtam, azok megtörtént esetek, amikbõl tanultunk, na ne már..., ennyire nem fogalmazok rosszul, hiszen "szmájli" jelet is raktam!

#47 kanca

kanca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 69 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 29. - 20:26

idézet:
Eredeti szerzõ: furioso: A másik: kultúrember - nem beszélve arról, ha még természetkedvelõnek is tartja magát - nem azért megy ki a természetbe, hogy minél hangosabban üvöltözzön, s fõleg nem azért, hogy kergesse, zargassa a vadakat. Amit leírtál az nem csak etikátlan, de kultúrálatlan viselkedés is. [/QUOTE]Ide azért hozzábiggyesztek egy keveset:Nálunk a rikkantás megtanulása nemcsak kötelezõ, ma már szinte hagyomány! Bizony minél hangosabban, teli torokból! Túlzásokba ne essünk, természetesen nem azért megyünk ki a természetbe, hogy üvöltözzünk! Egyszerû lovas üdvözlési forma, legalábbis felénk!

#48 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 29. - 20:35

idézet:
Eredeti szerzõ: Ilusta: Artin!Szerinted létezhet olyan, hogy kimész baráti társasággal és észrevétlenül le tudsz lépni?Vagy akkor minek mennek együtt?Én már elsõ olvasatra is értettem...csak furcsállottam.. [/QUOTE]Én néha szeretek kicsit lemaradni észrevétlen, ha nem is nagyon, illetve más megközelítésbõl menni valahova. Közel sem lehetetlen (vagy csak ennyire senki lennék, hogy még ezt sem veszik észre :confused: :D )!Én amúgy semmi különösebb kivetni valót nem találok a kanca által leírt "szabályokban". Bár elképzelhetõ, hogy ez ismét csak a kicsit "más" gondolkozásomból adódik...

#49 kanca

kanca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 69 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 29. - 20:39

Egyébként ha már üvöltözés!Énekelni azt biza szoktunk, hangosan :rolleyes: !!!

#50 evet

evet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 35 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 5. - 20:51

Sziasztok!Remélem, sikerült jól értelmeznem kanca szabályait, és úgy gondolom, semmi kivetni való nincs abban, ha valaki terepen kicsit függetleníti magát a többiektõl. Már amennyire ez lehetséges, persze Posted Image Fõleg, ha baráti társaságról van szó, biztos tisztában vannak egymás képességeivel, és bizonyára mérlegelni tudják, hogy mi az, amivel várhatóan nem okoznak egymásnak kínos perceket. Mert ugye nem azért megy ki az ember bárhova lovagolni, hogy órákon át görcsölõ gyomorral várja, mikor érnek már vissza az istállók biztonságos menedékébe... ;) A rikkantással kapcsolatban együttérzésemnek kell, hogy hangot adjak. Ez olyan dolog, amit ha ép ésszel alkalmaznak, csak az adott dolog iránti kölcsönös rajongás kifejezése. A motorosok is intünk :D egymásnak, vagy ha csak sisakot, bõrszerkót látnak egymásnál/on, köszönnek , stb.Ez jó. Legalább így kommunikálunk egymással, ha másképp nem megy ;)

#51 evet

evet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 35 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 5. - 21:04

Artin!Ahogy olvasgatom a különbözõ írásokat, ragálásokat, azt veszem észre, hogy nagyjából ugyanúgy értelmezzük a fenn forgó probléma lényegét... Posted Image Ugye, hogy nem volt abban a 3mas pontban semmi rosszindulat?!Lehet sokféleképpen értelmezni, meg belekötni, de nem hiszem, hogy ez erre ment ki ;)

#52 evet

evet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 35 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 5. - 21:05

reagálásokra gondoltam... :D

#53 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 6. - 11:29

idézet:
Eredeti szerzõ: kanca: Egyébként ha már üvöltözés!Énekelni azt biza szoktunk, hangosan :rolleyes: !!! [/QUOTE]Fúúú, ez valami borzalom lehet! Lovon énekelni! Ehhhh!!( :D ;) :D )

#54 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 6. - 12:56

Szevasztok lovasok!Olvasgattam a topicot, de úgy néz ki nincs kimerítõ válasz Paint Horse kérdésére, úgyhogy még hozzátennék ezt- azt,de csak azért, hogy csillogtathassam mély,tudományos bugyrokat is megjárt elmémet! ;) :cool: Ebben az idõszakban, mikor a lovasok nagy része beszorul egy fedelesbe (kénytelen, vagy csak szimplán kényelmes és fázós, mint én), elég sok írott és íratlan szabályt kell betartania.Ha be ill. ki akarunk menni, mindig egy hangos "helyet kérek" (Kanca és BoKa biztosan tud órákat adni :D )mondattal kezdünk. Utána meg kell várni, amíg vki engedélyt ad.Ez azért jó, hogy ne érjen senkit váratlanul érkezésed- távozásod,mely az ijedõsebb lovakat aktív mozgásra késztetheti. :D Persze,ha nincsen bent senki, nem kell, csak akkor, ha esetleg még a hangszín v. a hangerõ nem megfelelõ és ezt akarjuk csiszolni. Posted Image Mindig az alacsonyabb jármód megy belül, tehát nem sétálgatunk a járáson,pl ha vki vágtáni akar ugyanott. Nem szaladunk bele a körívet lovagoló lovas ívébe.Egymással szembe lovaglóknál (Magyaro.on)a jobbkezek találkozása van érvényben.Futószárazás:Ha erre nincs külön fedeles beosztás, a lovasnak MINDIG körültekintõen kell lovagolnia,ha futószáraznak mellette.Ha nincs elég helye a féllovardában, átmehet a futószáras oldalra, de csak és kizárólag úgy, hogy NEM ZAVARHATJA azt.Kívül a járáson, és a futószáras kör ívébe még véletlenül sem belelovagolva. :cool: Ha mégis, sûrû bocsánatkérésekkel, majd a következõ "ne haragudj, lovaglás után kárpótlásul meghívlak egy sörre,borra stb.."szöveggel tud esetleg jóvátételt nyerni. Posted Image Félretéve a tréfát: a futószáras lóra és fõleg lovasára kell a legjobban vigyázni.

#55 safranek

safranek

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 238 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 6. - 13:24

idézet:
Eredeti szerzõ: hihi: .......Egymással szembe lovaglóknál (Magyaro.on)a jobbkezek találkozása van érvényben.[/QUOTE]Csak ehhez,és csak annyit,hiába verték belém az elmúlt 30 évben ugyenezt,szilveszterem egy része - egy ma is akívan edzõsködõ emberrel való - késhegyig menõ vitával telt, ugyanis õ a balkezes találkozást tanitja jövendõ díjugróinak. :(

#56 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 6. - 13:25

Dóra majorban is a balkezes találkozás a divat. Tehát vannak kivételek.

#57 safranek

safranek

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 238 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 6. - 13:31

idézet:


Eredeti szerzõ: safranek:

Eredeti szerzõ: hihi:[qb] .......Egymással szembe lovaglóknál (Magyaro.on)a jobbkezek találkozása van érvényben.

(Magyaro.on) Legalább itthon tartsuk az egységes szabályt,ne alkossunk minden ló mellé egy "helyi szokást" Posted Image (A kardommal + majd jól megsimertetlek) Posted Image (javitás oka:Béna az öreg,mán írni se tud:( ) [ Január 06, 2004, 12:32: Az üzenetet átszerkesztette: safranek ]

#58 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 6. - 13:42

Egyébként ez nagyon egyszerû, amikor új helyre mész lovagolni, megkérdezed az ottaniakat, hogy mi a dörgés arrafelé, és akkor nincs gond.

#59 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 6. - 14:34

No azért ugye ezeket a szabályokat pályára vagy fedelesre gondoljátok?! Mert terepen az fõdút jobb oldalán hazabaktatvást nincs az a pénz, hogy felébredjek és átkormányozzam magunkat balra, csak mert szembe lovas érkezik! Csakúgy, mint - ezért már soxor megróttak- amikor mászunk befele a lovardába és 100 méterrel a bemászás pontjától egy elkerített pályán köröz egy ló, lovas, há nincs az a pénz, hogy berikkantsak! A természet nyugalmában...? A Boka az más! Olyat sikít, hogy ha addig nem járt kétlábon a lú, majd attól fog! Posted Image Mellesleg nem is kellene, hisz nem keresztezem, vagy érintem a pályáját. Ezért csudálkozom mindig, amikor ezt ilyen esetben szóvá teszik.Valójában inkább a figyelmesség az, ami igény kellene, hogy legyen. Hogy odafigyu, hogy a másik ló épp ideges, és ne vágtázzunk épp 10 méterre el mellette. Van aki erre is érzékeny és hát jogos is az Õ érzékenysége... [ Január 06, 2004, 13:36: Az üzenetet átszerkesztette: Old Shatterhand ]

#60 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 6. - 14:55

idézet:
Eredeti szerzõ: Old Shatterhand:Csakúgy, mint - ezért már soxor megróttak- amikor mászunk befele a lovardába és 100 méterrel a bemászás pontjától egy elkerített pályán köröz egy ló, lovas, há nincs az a pénz, hogy berikkantsak! A természet nyugalmában...? A Boka az más! Olyat sikít, hogy ha addig nem járt kétlábon a lú, majd attól fog! Posted Image Mellesleg nem is kellene, hisz nem keresztezem, vagy érintem a pályáját. Ezért csudálkozom mindig, amikor ezt ilyen esetben szóvá teszik. [/QUOTE]Te Emberformájú, neked erõsen nem csak a hajad hiányzik tongue.gif Amikor egyszer szóvá tettem, sötétben (szintén bagoly tereprõl ;) ) érkeztünk be, és bent a pályán dolgozott valaki (szintén sötétben, az más kérdés, hogy az se a normálisabb rétegbõl került ki), nyilván szólok, hogy észrevegyen, és ne megijedjenek. Tudom, hogy Lidérc is mennyire figyel, mikor a kijárat felõl zajt hall, sötétben meg még jobban...Amúgy igen, van, hogy én is vigyorgok erõsen a "helyetkérek" mánián Posted Image (Mellesleg reagálni akartam én is erre a kérdéskörre, de aztán elolvastam, és láttam, hogy igen, Hihi ezt kifejezetten a fedelesre írta tongue.gif De nem lep meg, hogy ez a te figyelmed ismét elkerülte tongue.gif )

#61 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 6. - 15:00

Most nem akarok "csúnya" lenni, de a fedelesbe nem úgy kell bemenni, hogy:-"Helyet kérek!, hanem úgy, hogy: - Helyet csinálok! :D Posted Image

#62 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 6. - 15:14

Ilusta, most nem "csúnya" voltál, hanem csak elõjött a weszkós éned Posted Image Posted Image

#63 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 6. - 15:32

BoKa!Itt most épül a fedeles...Kiváncsi leszek, hogy lesz...Bár az is lehet, hogy be nem tehetem a lábam oda, de még a lovam se.. :D Majd ezt a kiváltságot kivívom magamnak.. :D

#64 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 6. - 15:34

Boka, Hihi valamit kiegészített. Merthogy pincit feljebb, igaz általánosabban errõl volt szó. Mellesleg ez nemcsak a fedelesre igaz, hanem pályára is éppúgy, ha érinted, keresztezed, stb. De nem szükséges visítani, ha nem mész rá, de még a közelébe sem!Valamint ez a topik az etikettrõl szól, ami egy bõvebb történet, mint a szabály.Az esti hangorkán hallatán, amivel helyet kívántál a békés, nyugodt, már bóbiskoló természetben, azon csodálkoztam, hogy szegény lovas alatt nem húzott kondenzcsíkot a lú a boxig! Posted Image Posted Image

#65 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 6. - 17:02

Evet! Egyetértek! Melyik 3-as pontra gondolsz a kettõ közül?Nem mintha nem lenne igaz mind a kettõre, csak kíváncsi vagyok.Rosszindulat egyinkben sincs szerintem, bár ha az ember bele akarja magyarázni, akkor mindkettõre ki lehet hozni szépségeket.

#66 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 6. - 17:29

Komolyra fordítva a szót.Még nem lovagoltam úgymond rendetlen társasággal.Nem is szeretnék. Az Ördög nem alszik.Én sem szoktam rendetlenkedni (nagyon kívételes eset persze elõfordult, de nem direkt)mert ugyanezt elvárom másoktól is, hogy ne veszélyeztessenek engem.

#67 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 6. - 17:34

Általában a lovardában, pályán lovaglóknál - az angol stílust lovaglóknál - azonos jármódban szembe lovaglóknál a jobbkezek találkoznak - kivéve a díjlovasokat, mert ott a bal kéz találkozása az általános. Különbözõ jármódban való szembe lovaglásnál pedig ugyanaz az elv, mint az egy irányban lovaglásnál, hogy az alacsonyabb jármódban haladó lovas tart beljebb. Ha valakit részletesen érdekelnek a (régi) lovardai szabályok, annak figyelmébe ajánlom a Lovaglás és málhásállat vezetés címû reprint kiadványt,amely a II. világháború elõtti lovassági szabályokat tartalmazza e téren.

#68 Sekhnemet

Sekhnemet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 92 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 6. - 18:51

Azt hiszem nekem is van egy, a témába vágó történetem!Egy siófoki lovardában dolgoztam. Többek között terepeket is vittem ki. Egyszer egy négy fõs német csoportot vittem ki nyugodt lovakon. A vendégek folyton vágtázni akartak. Én mondtam nekik, hogy elõször ügetés, mert be kell melegíteni a lovakat (és 40 fokban amúgy sem illik rohangászni!). Végül negyed óra után, egy alkalmas helyen szóltam nekik, hogy vágta. Épp, hogy csak elindultam rövidvágtában, már jobbról balról elõzgettek. Ekkor már én voltam az utolsó. Megnéztem el fér-e köztük a lovam, (egy arab heréltel kis helyen is el lehet férni a sodrott kancák között) és megeresztettem. Leráztuk õket és keresztbe álltunk az úton, hogy most aztán elég volt! Ez csak olaj volt a tûzre!! Ezt akkor még nem tudtam és késõbb indítottam még egy vágtát. Nem vártam meg amíg a sor végére kerülök ismét, hanem a második helyrõl hagytam ott õket. Hát itt a tó partja állította meg alattuk a lovakat. Utána még ügetni sem nagyon akartak!

#69 Haflingi

Haflingi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 717 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 6. - 20:34

furioso!A bal kezek találkoznak elvhez valószínûleg hamarosan más szakágak is alkalmazkodnak, mert a jobb kezesség magyar specialitás. Nemzetközi szinten mindenhol a bal az uralkodó és valószínûleg itt is átváltanak a legtöbb helyen, mert hosszú távon így van a legkevesebb kavarc.

#70 NauTiLUS

NauTiLUS

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 461 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 6. - 21:19

idézet:
Eredeti szerzõ: Sekhnemet: Azt hiszem nekem is van egy, a témába vágó történetem!Egy siófoki lovardában dolgoztam.[/QUOTE]Szabad megkérdezni, hogy ez melyik lovarda?

#71 evet

evet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 35 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 6. - 21:19

Artin!A legtöbbet vitatott második 3masra ;)

#72 evet

evet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 35 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 6. - 21:27

És a lovon történõ étkezésrõl, dohányzásról, vageszkodásból való alkoholizálásról mi a véleményetek?Szerintem nagyon-nagyon rendkívüli, kivételes helyzetben és csak óriási enyhítõ körülmények között megbocsátható!!De sajnos nem egyszer láttam ilyet :(

#73 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 6. - 21:37

Engem ez nem izgat, ha a lovamat sem izgatja..Magyarán, az nem érdekel, ha valaki részegen mondjuk leesik a lováról és nyakát töri, de az már igen, ha virtuskodásával engem is veszélyeztet, vagy a lovamat.Enni, már ettem lovon, nem dohányzom.

#74 Liti

Liti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 47 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 6. - 22:31

Sziasztok! Posted Image Én is úgy tudtam, hogy azért találkoznak a jobb kezek, mert a fegyverviselet ezt tette praktikussá(életmentõvé).És ez miért is magyar specialitás? :confused: Hiszen Angliában és a gyarmatokon nem pont azért van még mindig "fordított" közlekedés, mert õk még tartják ezt a lovon való fegyveres közlekedés dolgot? Ha valaki ezt meg tudná nekem magyarázni...

#75 discozombi

discozombi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 780 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 6. - 22:36

Fura lenne egy egész napos túrán minden korty ital, minden falat étel, minden szál cigi miatt megállni. (Mellesleg én nem dohányzom, így kétszeresen is hidegen hagy ha valaki cigizik a lovon.) Különben meg annak, aki volt már szüretin, annak a nem enni-inni a lovon egyenesen nonszensz.

#76 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 6. - 22:45

Nekem nagyon tetszenek a Liti által leírtak. Szeretem ha valamiben van logika.Evet! Végülis arra is igaz amit írtam...A lovon való étkezés engem egyáltalán nem zavar, pl egy hosszabb túrán marha jól el tudnék így képzelni mondjuk egy tízórait. A dohányzásról alapból rossz véleménnyel vagyok, ilyen esetben ráadásul a ló is szagolja. Inni, meg igyon ki mennyit akar, de ha utána belémköt, akkor nem magától fog lefordulni a lóról.És még az evéshez tartozik: Evet! Ahhoz képest, hogy elítéled a lovan való evést Sóskúton elég jól ment!!! :D Mit is ettél? Virslit?

#77 Sekhnemet

Sekhnemet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 92 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 6. - 23:19

Kedves Nautilus!A fennt említett lovarda a Kersák-lovasfarm.

#78 Liti

Liti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 47 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 7. - 9:36

Sziasztok! Posted Image Például az is lovas-etikett, hogy a versenyeken (díjlovas, díjugrató) vagy vadászlovagláson kötelezõ a fehér (világos) lovaglónadrág, sötét zakó. Szerintem a fehér nadrág nem praktikus (max nyáron, és tudom, akkoriban a lovasok nem maguk pucolták a lovakat) de ez a hagyomány, és nem baj, ha megtiszteljük ezzel egymást, és a versenyt.Az evés-ivással kapcsolatban:én belsõ ellentmondásba ütközöm: - ha a lovat nem engedem munka alatt legelészni, inni, akkor talán nekem sem kéne, a ló is legalább annyira lehet éhes/szomjas, mint én-gondolom - én nyáron bizony kiviszek magammal egy üveg innivalót, mert amúgy is kevés folyadékot iszom, nyáron lovaglás alatt a vízveszteség fokozódik, és ezt ugye pótolni kell. Ahogy ezt minden más sportban is bevett szokás, létfontosságú. Természetesen ez nem azt jelenti, hogy a ló hátán folyamatosan cuppogok, hanem egy feladat után, amikor kcsit sétálunk, akkor iszom.

#79 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 7. - 10:22

Én a lovon való cigizést nem szívlelem, de egyébként sem szeretem, ha a környezetemben bagóznak, elfogadom, de nem repesõ szívvel. Sajnos a dohányosok nagy része nem veszi figyelembe, hogy õk azok akik egy büdös, káros, stb. dolgot csinálnak, és ez esetleg zavarhat másokat. Az evés-ivás megengedhetõ, én is szoktam, de a lovamat is engedem olyankor legelni, túrán is lehet olyan, hogy megállunk pihenni pár percre, akkor nem érdemes leszállni, sõt jobb is, ha nem száll le az ember, leülni meg fõleg nem szabad. Viszont ha lemorzsázza az ember a lovat, vagy leeszi ketchuppal, akkor tessék letakarítani! :D Cav

#80 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 7. - 10:27

idézet:
Eredeti szerzõ: Cavalier: Én a lovon való cigizést nem szívlelem, de egyébként sem szeretem, Cav [/QUOTE]Azt én sem, mert mióta leszoktam, csak mardosó irigységgel telt szívvel vagyok képes nézni azokra az emberekre, akik lovon dohányoznak (vagy bárhol máshol). :D