Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Mókás lovak


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
17 válasz a témához

#1 vegeta

vegeta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 30. - 13:46

A kesergõben szóba kerültek a lapulevéltõl rettegõ lovak.Ez elég vicces téma, és biztos a Ti lovaitok, vagy kedvenc lovaitok is sok marhaságot csinálnak lólétük során.Szóval meséljetek mókás sztorikat, amit lovak mûveltek.(remélem nem volt még pont ilyen topic, nem néztem meg)A lapu-félelem után mesélek még imádott gebéimrõl egy-két rövidet.Ouzo csikónk rendkívüli intelligenciája már egész kicsi korában kiütközött. Az a ló mindig gondolkodik, mielõtt cselekszik. Õ sosem ugrana bele egy kerítésbe, nem törné össze magát azért, hoyg a többi után rohanjon észvesztve.Szóval okos ló lévén, kifigyelte, hogy ha nagy meleg van, akkor a víz igen jól tud esni. Akkori karámunk elég kicsi volt, így a balesetek megelõzése végett az itatókád a karámon kívül volt, a karámfa alatt kihajolhattak inni.Ouzo, aki még csak 1,5 hónapos volt, elég rövidke nyakkal rendelkezett, viszont imádott a vízben pancsolni. Éppen õt néztük, ahogy a karámfa alatt tornázik, locsog és bugyborékol a vízben, ezért láttuk pontosan, hogy mit mûvelt.A nyakát kidugta a rúd altt. Aztán utána lépett az egyik elsõ lábával. Már rohantunk volna kiszabadítani, de õ simán visszahúzta. Ezzel játszadozott pár percig, majd egyszercsak azt láttuk, h mindkét mellsõ lába a kádban van, a hátsók meg bent a karámban. Ismét rohannánk menteni, mire a drága kiscsikó egyszerûen beugrott a kádba. Jó nagy kád volt. És benne hasalt egy 1,5 hónapos csikó. Próbáljátok elképzelni. Azt gondolnád, mindjárt elkeztd kapálózni és össsze-vissza töri magát. Hát Ouzo nem. Nyugodtan elkezdett inni úgy, hogy a kád vízben feküdt. aztán szépen felállt, midenféle botladozás nélül kiszállt a kádból, természetesen a karámon kívül, megrázta magát, lehempergett és mint a szélvész, elrobogott a szomszéd gyümölcsöskertbe.Persze megtaláltuk egy sárgarépa-vetemény közepén legelészve...szépen kigyomlált...vega

#2 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 30. - 14:22

Egyszer többen kilovagoltunk terepre és épp a Fiat Koncz karamjai mellett vitt el az utunk. Az a karám olyan, hogy tele van gyümölcsfákkal. Jöttünkre és láttunkra az ottani lovak ugye felbolydultak, és volt köztük egy kb 2 éves méncsikó, aki annyira meg akarta mutatni, hogy ki is az úr, hogy felágaskodott. Sajnos az ágaskodás túl nagyra sikerült - a tetõponton ugyan volt egy pár másodperc, amikor még kérdéses volt, hogy csikszi hanyatt esik-e vagy sikerül megõrizni legalább halvány foltokban a méltóságát, de a vége csak az lett, hogy borzalmasan hanyattesett, szerencsétlenségére épp 2 fa közé. Ott feküdt szegénykém égnek meredõ lábakkal, mint egy bogár, de annyi helye sem volt, hogy az oldalára forduljon. A lovász ugyan egybõl odaszaladt, de nem igazán tudott mit kezdeni a kapálózó csõsörkével. Végül szegénykém nagy nehezen talpraállt, (ott láttam életemben elõször lovat elvörösödni a szégyentõl), igaz ugyan, hogy lejött pár helyen a plezúr az oldaláról, de semmi komolyabb baja nem lett. Na persze ha azt leszámítjuk, hogy önbizalma ennek a lónak nem nagyon lesz már a továbbiakban, ám ha mégis, ágaskodni tuti nem fog többet ebben az életben :)))))Mindenesetre én majdnem leestem a lóról a röhögéstõl.

#3 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 30. - 19:47

Nálunk van egy ló, aki egész különleges dolgokat szokott mûvelni, amikor rá jön az inger. Vagyis éppen ez a poén, hogy neki tök természetes amit csinál, de én még más lovat nem láttam lovas alatt ilyeneket csinálni. Például ha megállunk egy kicsit pihenni és már nagyon viszket neki a kantár, akkor fogja magát, megkeresi az egyensúlyát 3 lábon és az egyik hátsó lábával elkezdi vakarni a füle tövét. Nos ez elég fura érzés, ha rajta ül az ember. Másik ilyen szokása, hogy megrázza magát. De nem ám csak a fejét vagy a nyakát, hanem az egész testét úgy, hogy õ is alig találja utána az egyensúlyát. :)))) Én pl ekkor szoktam röhögõ görcsöt kapni, ha éppen rajta ülök. Nem mindennapi érzés. :)))))

#4 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 30. - 22:06

Korábbi üdvöském, Szultán névre a legcsekélyebb mértékben sem hallgató hatéves pej furi egy egyéniség. Elõször is magasabb az IQ-ja, mint egy átlagos lovásznak, ennek következtében õ tartja az istállóban a szökési rekordot. Szintén ennek köszönhetõ, hogy már a harmadik nyakláncát hordja - karórágó ugyanis, de azt a nyakörvet rühelli, és teljes következetességgel igyekszik megsemmisíteni - tipikusan rálép, ha a hatósugarán belül tesszük le. Szeret továbbá rálépni emberi lábakra is, de nem ám csak úgy vaktában, elõtte jól megnézi hova lép, és biztosra megy :) A legfurcsább benne viszont az, hogy bár nagyon gyakran botlik, soha nem esik el. Abszolút vesztes helyzetekbõl is fel tud állni. Pl terepen egyszercsak feltûnt, hogy süllyedünk - elfelejtette letenni a lábait :) már majdnem a földre ért a lábam, amikor felállt - mindezt vágtában. Vagy múltkor néztem, ahogy beronyolt a hármasba és az utolsó elemtõl egy méterre majdnem a szügyére érkezett - egyértelmû volt, hogy most aztán rombolás, bukás, vérfürdõ, de nem, kilõtte magát helybõl, majdnem hasról, és még csak le sem verte!Visszajött hozzánk egy fiatal lipicai kanca, nemtom mi az eredeti neve, most Ricse a beceneve :) Jó zöld még, be kell lovagolni, amihez én kevés vagyok, de mindenesetre tartottam neki egy erõnléti edzést múltkor. Utána irány a patamosó (bement egy szó nélkül), babrálok a csappal, hogy ne jéghideggel öntsem nyakon, erre odafordítja az okos nagy kosfejét, és mintha mi sem lenne természetesebb, inni kezd a gumicsõbõl! :)

#5 vegeta

vegeta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 31. - 8:39

Ouzo tényleg tud dolgokat mûvelni.Két és fél éves volt, éppen a futószárazás rejtelmeit tanulta. Sáros talaj, olvadó hó, csúszós terep. Csak lépésben kellett volna bandukolnia, és a megáll-tovább feladatsort gyakorolni.Õ persze elkezdett vagánykodni a futószár végén, jó nagyokat ugrott, süvített körbe-körbe. Egyre gyorsabban, egyre több ugrálással, egyre szûkebb körben bedõlve. Már láttam, h azonnal pofára fog esni, de nem érdekelte a szép szó.Naná, hogy el is taknyolt: olyan klasszikus lábak oldalra ki, fél méteres becsúszás a sárban.Jót röhögtünk rajta, aztán arcunkra fagyott a mosoly, mert a ló nem mozdult. Döbbenten nézett ránk, és a szeme azt kérdezet: mi a franc?? ÉN elestem?Mentünk volna oda, hátha vm je megrándult és akkor, mintha mindez szándékos lett volna, elkezdett hemperegni. Közben végig figyelt, hogy tisztában vagyunk-e azzal, õ NEM esett el, csak direkt lefeküdt hemperegni.Na ezen tényleg jót szórakoztunk, a nyakig sáros ló, ahogy fölkel és mintha mi sem történt volna, megy körbe tovább (bár kevesebb lendülettel).Ezt a szokását máig megtartotta, ha a nagy fickándozásban elhasal, egy pillant a döbbeneté, aztán azonnal hempereg.vega

#6 vadlo

vadlo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 31. - 10:38

Egykori lovardámban kedvenc lovammal Hajnallal kimentem terepre, de nem vihettem az akkor 4 hónapos csikóját a gazda parancsára.Nagy nehezen betuszkoltam a csikót az istállóba és rázártam az ajtót.Persze benn eszeveszett nyihogás, meg minden. Hajnal nem foglalkozott azzal, hogy hol a csikó, így 1 tök tuti terepen vettem részt. Hazaérve irány a patamosó, csikó kienged, Hajnal üdvözli, csikó örömköröket fut. Majd Hajnal állásba beköt, csikó odasettenkedik mellém, megszagol, megnyalogat, majd megfordul és egy gonosz gondolattól vezéreltetve jól belémrúg. Persze úgy combon talált, hogy megnémultam és nagy nehezen a saroglyába kapaszkodva belehúztam magam a vályúba, ahol kb. fél órát feküdtem. Ezután a kis mocsok odajön és bólogat nagyokat, közben látszik rajta, hogy azt gondolja:"Te kis tetü, legközelebb nem szakítasz el az anyámtól, mert ugyanígy fogsz járni."Fecske lovamnak új szokása van. Ha kiengedem az istállóból, úgy fut, mint akit puskából lõttek ki és rögtön beáll az udvaron egy sarokba és ott nyalogatja a földet.Ha vissza akarom vezetni, úgy áll, mint akit odabetonoztak. Tegnap már seprûvel kellett elkergetnem, mert mindig visszament.Ez odáig fajult, hogy most már én vezetem, más hajtja hátulról. Sóhiány? De akkor miért nem jó neki a nyalósó? Hétfõn hozok talajmintát az egyetemre és kiderítem mit imád a kis drága.

#7 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 31. - 10:44

Hasonló esett meg velünk is tavasszal. Kimentünk lovazni két szabad csikóval. Persze a kicsit ugrándoztak, lemaradtak, utánunk szaladtak.Nem is volt gond sokáig, de egyszer az egyik a friss szántásban próbált vágtázni. Be is süppedt az egyik lába a mély földbe, pillanatok alatt bukfencezett egyet az orrán keresztül. Felállt, nézett körül, hogy most mi történt. Az orrán a hóka egészen fekete lett. :)))))

#8 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 31. - 11:02

Ahol lovagolni tanultam, volt egy 18 éves Vihar nevû kanca.Abszolút nem látszott rajta, jól táplált erõs, gyors , szóval szuper ló volt. Az õ szokása a vadászat volt!Balatonfüreden volt akkoriban tartva és volt baromfiudvar. Õk együtt voltak a tyúkokkal és a kacsákkal. Az egyik tyúknak éppen kiscsirkéi voltak. Drága Vihar pedig egyenként levadászta õket! Ment, mendegélt köztük és placcs, a mellsõ lábával addig tapicskolt, míg rá nem taposott egyikükre! Aztán szép sorban jött a többi! Egy sem maradt hosszú életû! Szó szerint vadászott rájuk!! (még jó, hogy én nem láttam!:))

#9 polgap

polgap

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 47 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 31. - 11:38

Kedves KundK!Az esett sokkal vicceseb volt, mint ahogy leirtad, az illetõ csödör, nagyon kis vagány és mint az örült rohangált mindenfelé, csak nem számolt a friss szántás talajmélységével, de legalább a bukfenc szabályos tigris volt. Élete elsõ esése volt, persze ezt is hozzá kell tenni, hazafelé mint egy jógyerek jött a mami mellett

#10 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 9. - 21:04

1. Imadott Fonixem altalaban a patamosoban tok nyugis. De van, amikoregyszeruen nem tud nyugodni, ilyenkor toporzekol osszevissza, meg rohog. Eznala azt jelenti, hogy szomjas. Namarmost, en, a rendes (?!) lovas engedek avodorbe egy csomo tiszta vizet, paci megszagolja, es elnez a masik iranyba.Kiontom a vodor tartalmat. Eltelik kb. fel perc, ujra toporzekol. Odatartomneki kis sugarral a slagot, hat nem abbol iszik ez a 1/2 eszu?!:)))))))) Ilyenkor egyebkent az egesz lovarda rajtunk rohog.2. Nehany lovacska mindenevo... Nade ennyire??? Kozel a Honvedhoz, aBudagyongyenel van egy Mc Donald's, ahova az ehes nep elmegy kajalni. Pl. miis. Meghozzuk a tobb tonna kajat (minden szembejovo aszongya: jajjj, csaknem a Mekibe mentek, ugye hoztok nekem x sultkrumplit, y hamburgert, deuborka nelkul, z dl Fantat, nameg mondjuk egy kis shaket... es persze majdutana fizet. :))))) Szoval, leulunk a kajaosztas utan a sajat, kihultszendvicsunkkel a padra, ahol az eppen patamosasra varo emberkek es lovaknezelodnek. Megjelenik Demonpaci, aki igen sovargo szemmel nez asultkrumplira. Na jo, adjunk neki. Erre az a tokfej megevett egy fel kisadagot!!! :))))))) Persze semmi baja nem lett. Lodokik, ne szidjatok!!!:)))))) (nem minden nap kap haromszor, hanem mongyuk kethavonta 1-2falatot. )3. Kisorosziban Bence, a poni ugy megy terepen, hogy amikor setalunk azelejen es vegen, a foldon van a feje, es ket pofara zabal, mert hat ugyeszegeny, arva pacinak meg soha nem adtak enni. :)))) Ez meg csak hagyjan.Nade hogy ugetesben es neha vagtaban (!!!) hogy talalja ezt ki, arra meg nemjottunk ra. Kivivja maganak a hosszabb szarat, es az elso adando alkalommallecsippent egy rakacsintgato inyencfalatot. :)))) Ha pedig nem akarjukhagyni enni, akkor halalosan megsertodik :)))))))Ezeket egy régebbi listás levélbõl kopiztam be, de ha még eszembe jut valami, leírom!

#11 Norisz

Norisz

    Csikó

  • Fórumtag
  • 3 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 15. - 21:19

Sziasztok! Egyszer kimentünk terepre valamikor tavasszal. Duna mellett szoktunk lovagolni ahol van egy szabad nudista strand. Tavasz elején voltunk és ilyenkor nem gondoltuk hogy lesznek ott eberkék így hát arra lovagoltunk. A bokroktól nem láttam én se és a lovam se az embert és ezért a Mona Lisa ( a paci neve ) úgy megilyed a nudista hapsitól hogy majdnem a vízbe ugrott. Van olyan ló is aki a pocsojától is megilyed. :rolleyes:

#12 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 15. - 23:58

Nem vagyok valami tapasztalt lovas, de a gyengébb nem lovas tudományokban kevésbé jártas egyedeinek nem szoktam fukarkodni az ész osztásával. A munkarendem lehetõvé teszi, hogy hétközben is kijárjak kies környéken levõ tanyánkra, fõképp nézelõdni meg idõt agyonvágni. Ezen esetben Gabi, az edzõ megkért, hogy a lovagolni vágyó fiatal lányoknak pucoljam meg Cilike nevû kis termetû pej kancánkat és mutassam meg a lányoknak is, hogyan szokás eme nemes cselekedetet elvégezni. Kezembe vettem hát a vakarót és a kefét, szépen átvettük az alapokat. Egyre jobban belemelegedtem, mondhatni megtaláltam a hangot a lányokkal, mígnem eljutottunk a patakaparó használatának bemutatásához. Mutatom, milyen mozdulatokra, szavakra adja a fel a lábát a ló, miképp kell megfogni, szépen meg is teszem, de egyszercsak finom érzéki matatást érzek hátsómon. Balra nézek, a lányok feszült figyelemmel nézik a tevékenységem, ezekszerint nem õk vágynak társaságra. A matatás persze nem marad abba, de erre hangkos koppanással leesik mi is van készülõben: "-Cilike, ne harapj a seggembe !?!" Kb kimondtam hogy "-mbe" már csattantak is a fogai feszes hátsómon. Mondanom sem kell, a verejtékes munkával megszerzett tekintélyem azonmód porba hullt... A legfurább, hogy nem szokott csípkedni, erre most vezényszóra rombolja az értékes tekintélyt... Posted Image

#13 bonny

bonny

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 49 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 3. - 16:53

Kevermesi rokonaimnak van egy Tündér nevû kancájuk, most kb 4 éves. Csikókorában a gazdájával volt egy nagyon érdekes szokásuk: bújócskát játszottak! Posted Image A koma elbújt egy szénabála mögé, kurjantott egyet a csikónak, az meg föl s alá kezdett rohangászni, míg meg nem találta. Aztán jött a kergetõzés, felváltva kergették egymást. Alig hittem a szememnek, amikor láttam! Olyan jól elvoltak együtt, mintha két gyerek játszana. Azóta Tündérbõl egy nagyon kezes kocsisló lett, és életet adott egy szép csõdörcsikónak is. Bújócskázni sajna már nem szokott. Posted Image

#14 Nócy

Nócy

    Csikó

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 4. - 14:38

Én egyszer Nesvil nevû lovammal épp megálltam pihenni, mikor látom ám, hogy egy aljas szúnyog közeledik a ló feje felé. Rá is szállt (mármint a ló fejére), én meg elkergettem, hogy ne szemvedjen szegény Nesvil. A szúnyog még mindig ott körözött a lovam feje alatt. Ekkor Nesvil (aki mellesleg 19 éves) egy jól irányzott nyálcseppel as földre terítette a vérengzõ fenevadat [ Május 23, 2004, 22:30: Az üzenetet átszerkesztette: Nócy ]

#15 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 28. - 12:52

Rashid lovam köztudottan olyan mint emberben a balekhülyegyerekakimosolyogavilágbutaságainésnagyonillikhozzá.A tetejébe ehhez még némi hiper-aktivitás is járul,így nehéz a drágám figyelmét lekötni.Ezt kiküszöbölendõ találtam még fénykoromból a sufniban egy olyan felfújható,hatalmas zöld gömböt,amire anno felültem,fogtam a fogantyúit és ugrálgattam vele körbe-körbe.Felfújtam neki és kivittem a karámba.A többi ló fejvesztve menekült a gömb elõl,Rashidka ezzel szemben elõször szagolgatta kicsit,majd rálelt a fogantyúkra,fogai közé vette és vidáman lófrált vele.Kis idõ elteltével rájött,hogy ezt lehet rángatni is,így õrületes fejrázásba kezdett,oldalra lóbálta a gömböt,majd kiszakadtak a fogai belé,és nekiállt rohangálni ezzel a tárggyal fel s alá.A maga igen laza és szétesett mozgását valamint a lufit nézve a szájában már csak egy rapper nadrág hiányzott volna róla és fülhallgató a fülébõl,mert a gömb olyan hatást keltett,mintha rágóból fújta volna.

#16 Paris

Paris

    Csikó

  • Fórumtag
  • 602 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 28. - 15:23

Chilly! Posted Image ...elképzeltem a lovat... :D Lebbencs...róla asszem már meséltem egy kicsit...ha nem, az se baj!Tehát Lebbi nagyon szeret enni (mint ahogy én is, de ez most nem tartozik ide).Mikor este etetés van, leteszem elé a földre a zabos tálat. Meg is eszi (ennek a tálkának van egy szééép naaagy, füle). Matatok a sok zabos zsák között, egyszercsak valami furcsa zajt hallok. Hát mit látok??? Drága Lebbencs koma szájába vette a tálat, és ki-ha-jí-tot-ta a boxból! :eek: Tudom, hogy ebben nincs semmi egetrengetõen fantaszztikus dolog, de csak képzeljétek el... Tudom, hogy nem

#17 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 28. - 17:30

Van nem messze tõlünk egy lovarda,egyszer ott álltunk az egyik kanca bokszának ajtajában,beszélgettünk és néztük a lovat,amint zöldjét fogyasztotta,farral nekünk,a sarokban.Egyszercsak megfordult õkegyelme,és egy hatalmas gyökérbõl és gubacsokból álló csomót tartott a szájában.Odabattyogott a boksz ajtóhoz,átemelte nagy munkával ezt a gyökérzetet az ajtón,majd "kiejtette" a szájából.Gondos Gazdi megfogta a csomót,és visszadobta neki,Nem pazarolunk! felkiáltással.Alig telt el egy perc,a kis kanca ismét kifelé tuszkolta a csomót a bokszból,valami hihetetlen,"Mondtam hogy nem kérem!"kifejezéssel az 'arcán'.És ez megismétlõdött még kétszer,legutoljára a kis kanca már láthatóan fel volt háborodva...

#18 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 2. - 16:40

Egyik lovunk igencsak találékony bár erõsen hasonlít egy csecsemõhöz mert mindent a szájába vesz (lehet az pálca, invédõ, söprû... bármi). Tudni kell a történethez hogy fiatalka és kanca. Állásban van a ló, és a szokásos gumigömb van a lánc végén ahogy ki van kötve. Namármost egyik nyáron gyanús lett hogy nagyon nedves a ló alatt az alom, pedig tök egészséges, nyalósó nincs elõtte tehát nem ezért van. Ámde egyszer lefüleltük õfelségét amikoris egy ravasz de jól irányzott mozdulattal szépen a gumigömb fölött közvetlenül a fogai közé csippentette a láncot, majd belehelyezte az önitatóba és ott elkezdte nylogatni/rágni. Irtóra tetszett neki (meg nekünk is). Bement hozzá valaki és elmagyarázta hogy ezt nem szabad és visszaállította az eredeti állapotokat. De amint a illetõ hátat fordítva kiment az állásból, azonnal újra az itatóban landolt a gumigömb. Posted Image Másik aranyos történet: Fõnixnek lovaglás után sosem hagyom hogy a lábába dörgölje a fejét mert ezzel erõsen csökkenti a kantárom/ínvédõm élettartamát. Ebbe már bele is törõdött mert amint közelít a fejével lefelé, és megnyikkanok egybõl szinte fütyörészni kezd hogy õ nem is csinált semmit. Egyszer páran várunk a lovakkal a patamosónál, velünk szemben az egyik lány a lovával, de pont merõlegesen ránk. A ló fogta magát és szépen módszeresen beledörgölõzött a lány lábába-hátába és jól megvakarta a fejét. Fõnix egy darabig elkerekedett szemmel nézte hogy ezek meg mi a fenét csinálnak és olyan fejet vágott mint aki totál nem érti hogy most mi van. Erre másnap mi történik?! Hát persze hogy az én gyagyás lovam elleste a másiktól hogy hogyan lehet vakarózni anélkül hogy rászólnának! :D Óriási fazon. Azért le szoktam állítani amikor már a két bordám közé beékelõdött a zabla. Posted Image