Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Veszprém megye


  • Please log in to reply
2065 válasz a témához

#41 Grand

Grand

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 136 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 31. - 23:24

Szombaton volt a III. Pécselyi Tájékozódási Lovas Terepverseny. Ketten indultunk Mézzel, egy csapatot alkotva. Pár napot Balatonszõlõsön töltöttem, ami nagyon jó volt. :)Pénteken elmentünk Szõlõsrõl az erdõn keresztül a Koloska völgybe, azzal a két lóval, amelyikkel a másnapi versenyre neveztünk, vagyis Méz Tinával, én meg a herélt Szenátorral. Nagyon jó páros a méretbeli különbségeket nem számítva, mert Tina majdhogy póni méretû, Szenátor meg egy óriás. Fõleg sétáltunk csak (a terep miatt), de ügettünk is szakaszokat, és egy kicsit vágtáztunk. Én eddig csak ügetõ versenylovon lovagoltam (fõleg a sajátomon) és még nem voltam tereplovagláson, ezért nekem ez az egész újdonság volt, de nagyon élveztem, pláne Szenátor óriási vágta ugrásait. Jól kezelhetõ, barátságos ló, de kicsit lassú, legalábbis sétában lassabb Tinánál, ezért folyton gyûrni kellett, hogy ne aludjon el és ne maradjunk le. A túra összesen három órásra sikerült, eddig nem lovagoltam másfél óránál többet egyhuzamban! Szép hegyes-szakadékos, erdõs-mezõs terep, amit csak ajánlani lehet mindenkinek. ;) Elérkezett a szombat, átlovagoltunk reggel Pécselyre, ami csak pár kilométerre van a földeken át (kb. 40 percre). Ott kiderült, hogy mi csak két és fél óra múlva rajtolunk 12:30-kor, mivel 10 percenként indították a résztvevõket és mi az utolsók között voltunk. Két kategóriában lehetett indulni, amire összesen 44 fõ jelentkezett. Egy karám kerítéséhez kikötöttük a lovakat és ott várakoztunk. Sajnos nem messze szintén ki volt kötve egy arab csõdör, ami teljesen idegbeteg volt és nem bírt magával. Késõbb még a lovasa nekiállt bemelegíteni a lovat, ott vágtáztatta mellettünk. A mi két lovunkat meg nyugtalanította, fõleg a kanca Tinát, aki már nagyon felhúzta magát tõle. Mikor befejezte végre és elment az arab, Tina is megnyugodott.Elérkezett a mi idõnk, a rajt elõtt pár perccel megkaptuk a 21-es számot, térképet és az ellenõrzõ cédulát. Nyolc állomáson kellett kilyukasztani, hogy igazoljuk, ott jártunk.Legelõször rossz irányba indultunk, de hamar korrigáltunk és megvolt az elsõ pont. Azonban beért minket a következõ csapat a 22-es (három fõs), így velük kerestük tovább a második állomást, de mivel nem volt könnyû leolvasni a térképet, és azt hitték rossz irányba megyünk, ezért visszafordultak. Szerencsére mi nem, és még egy meredek kis lejtõ is utunkba esett, de kiderült, hogy jó helyen járunk, mert összefutottunk a már másfél órája bolyongó 8-as (szintén három fõs) csapattal, akik pár másodperce hagyták el a második lyukasztót. Sikerült nekünk is megtalálni és ezután együtt mentünk, így öten jártuk tovább az erdõt, mezõt, hegyet, völgyet. Nagyon szép vidék, jó panorámával Pécsely és környéke! Minden állomáspontot sikerült megtalálni és végül három és fél óra alatt teljesítettük a távot. Legnehezebb az volt, mikor egy 1 méteres vizes árkot kellett átugrani. Láttunk két esést is a másik két csapatból, mindkettõ vágtázás utáni feltartásnál volt, de szerencsére nem sérültek meg és rögtön visszaültek. Ezek után még át kellett lovagolni Szõlõsre és a lovakat ellátni, majd kocsival jöttek értünk, hogy Pécselyre visszavigyenek az eredményhirdetésre és a vacsorára. Nagy meglepetésünkre mi lettünk a másodikak! :yeah: Kaptunk egy szép serleget is, amit Méz tart meg. Megegyeztünk, hogy ha lesz szilveszterkor ügetõlovaglás a lovin, akkor indulni fog az én lovammal, és amit ott nyer kupát az az enyém lesz. ;)Fotó

#42 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 3. - 10:42

Nagyon jó volt a verseny, az idõ kegyes volt hozzánk, szuperül éreztem magam, a lovak is rendben vannak.:yeah: :kocc: Rajtunk kívül volt még ott valaki fórumos? :ang:

#43 bartorsi

bartorsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 276 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 3. - 18:29

Én is ott voltam, negyedikek lettünk. :D Nekem nagyon tetszett, jót lovagoltunk! Arrafelé tényleg gyönyörû a terep.

#44 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 5. - 20:27

Gratulálok, az nagyon szép eredmény a haladóban! Jó idõt futottatok. :kocc: Sajnálom, hogy nem találkoztunk. :(

#45 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 10. - 11:57

MEGHÍVÓSok szeretettel és meleg teával, süteménnyel várunk minden lóbarátot a 2005. december 10-én, szombaton 9 órától tartandó jótékonysági bolhapiacra!Helyszín: Aranypatkó lovasbolt Budapest Üllõi út 433.Szinte mindenkinek van otthon megunt, felesleges, de még használható lovasfelszerelése, szobanövénye, könyve, egyéb használati tárgya, vagy házilag készített lekvárja, süteménye, vagy bármi olyanja, amit jótékonysági célra felajánlana. A felajánlott holmik árából befolyt összeg egy olyan összefogás tõkéjét gyarapítaná, amely segítségre szoruló lovak gyógykezelésében, elhelyezésében, szállításában stb. segédkezne.Sok kicsi sokra megy!!!Tehát várunk mindenkit, aki eladni, venni, segíteni szeretne, illetve mindazokat, akik szívesen találkoznának, beszélgetnének lovasokkal egy finom, meleg tea mellett…Információ:Lukácsi Vera 06 70 385 02 72

#46 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 19. - 18:58

Kedves Veszprémiek!Hát nem nagyon pörög a topic, én csak éppen benéztem.Ja, pedig pénteken a festõi Kúp községben két élõ lovast is láttam az egyébként kellemes cudar idõben lovagolni (irigyeltem is a lányokat, sajna nekem dolgozni kellett) Õk példul megirhatták volna merre mentek, merpéldául oda szerintem nincs 2 óra Oroszi lóháton, ott meg minden fórumost szívesen látnak.............

#47 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 19. - 19:23

Kedves Veszprémiek!Hát nem nagyon pörög a topic, én csak éppen benéztem.Ja, pedig pénteken a festõi Kúp községben két élõ lovast is láttam az egyébként kellemes cudar idõben lovagolni (irigyeltem is a lányokat, sajna nekem dolgozni kellett) Õk példul megirhatták volna merre mentek, merpéldául oda szerintem nincs 2 óra Oroszi lóháton, ott meg minden fórumost szívesen látnak.............

Hozzászólás megtekintése

Hát látod, Laci... ilyen hülye egy helyzet. :rolleyes: Fizetik a 3000 meg az 5000 forintokat óránként, utaznak 60 km-t is, hogy lovagolhassanak, ezek a szegény páráim meg itt gebednek meg az unalomban... :rolleyes: :(

#48 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 19. - 21:19

Hát látod, Laci... ilyen hülye egy helyzet. :rolleyes:  Fizetik a 3000 meg az 5000 forintokat óránként, utaznak 60 km-t is, hogy lovagolhassanak, ezek a szegény páráim meg itt gebednek meg az unalomban... :rolleyes:  :(

Hozzászólás megtekintése

Hol kerül ennyibe egy óra? :eek: Kicsit le vagyok maradva lehet, de én ilyen árakról nem tudok. Az az 5000 különösen izgi... :rolleyes:

#49 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 20. - 10:00

Igazad van, Méz! Ezek nem óradíjak voltak... Bár ha átszámolod a 30 meg 45 percet órára, akkor már közelítik az 5000-et, de ez tényleg kirívó példa. ;) [quote name='bartorsi' date='2005.10.02, 14:31']Szia Bonamy!Helyben lehet bérelni lovat, csak elõre oda kell szólni, hogy lefikszáld. Ha jól emlékszem olyan 3000 Ft körül volt multkor, de nem tuti. Lassan letölthetõ már a nevezési lap az oldalukról, szerintem ott fönnt lesz a nevezési díj és a lóbérlet ára is. Mi ott leszünk, ha minden jól megy.

Hozzászólás megtekintése

[/quote][quote name='Méz' date='2005.10.02, 18:35']Múlktkor 5000 Ft volt a lóbérlés. Azért írtam, hogy szerintem ez nem drága, mert jó fél napos programról (lovaglásról) van szó.[/quote]De akkor keresgélek neked... hátha tényleg nem találkoztál még ilyen árakkal... Néhány 2002-es példa (!), mert elsõre épp ilyenbe akadtam:[quote name='Dragoon' date='2002.08.13, 12:33']Tudod ImRe, sok van abba amit mondasz... Írock egy érdekes példát:Ajánlottak egy helyet. Mint kiderült, a lovaglás karámban 3500, terepen 4500 óránként. ...A kenmény igazság: (avagy drága és szar)[/quote][quote name='Gumilovas' date='2002.08.26, 09:44']Örömmel vettem tudomásul, hogy amíg az eddig ismert lovardákban 2500-3000 Ft-ot is elkérnek egy-egy óráért...[quote]Aztán szintén jó három évvel ezelõtt:[quote name='Porfelhõ' date='2002.09.09, 13:10']Yesss! Tudjátok, hogy nálunk egy hölgy abszolút kezdõknek mennyiért ad órát nagy ritkán, ha ad egyáltalán? Kapaszkodjatok meg: 1000.- HUF / 20 perc. [/quote]Aztán nézzük az idei árakat:"Futószáras oktatás (30') 1.500,- Ft Osztálylovaglás (45') 2.400,- FtTereplovaglás (45') 2.400,- Ft" "Osztálylovaglás (karámban lovaglás) 55 perc: 2,500,- Tereplovaglás 55 perc: 2,700,-"És végül... az általad hirdetett:"Futószáras oktatás:2000 Ft / fél óraTereplovaglás:2500 Ft / óra"(Csak úgy mellékesen; böngészésem során akadtam erre, és érdekesnek találtam.)[quote name='Bazs' date='2002.09.08, 11:07']Számomra az a legszomorúbb az egészben, hogy ismét ez köszön vissza: ami ingyen van, az jó nem lehet. Ha az ember segíteni próbál, pusztán jószándékból, az rögtön gyanús. Ez az oka annak, hogy akik viszont jó drágán adják a szart, azok jól megélnek belõle. Mert mindenki abból indul ki, hogy ha ennyibe kerül, akkor már tuti csak jó lehet.Persze, akinek lova van, az biztosan gazdag, és mindent megtehet. Ezek az okosok arra nem gondolnak, hogy az illetõnek esetleg a gatyája is rámegy a lótartásra, állatorvosra, és egyebekre. Aki pedig esetleg még mindezek ellenére segíteni próbál a kevésbé szerencséseknek, és lehetõséget adni, az elmehet a fenébe.. :(

Hozzászólás megtekintése

[/quote]Ehhez még azt fûzném hozzá, hogy akik a hirdetéseikben konkrét árat írnak, azok általában az olcsóbbak. A "felháborítóan drága" óradíjakat csak telefonos (ill. személyes) érdeklõdés után tudod meg.A Veszprém megyei régiót illetõen csak az a bibi, hogy ezek a példák többnyire nem innét valók. De miért is beszélünk errõl? :rolleyes: :kv: :D Ja, megvan! Mert hogy azt írtad magadról: Lehet, kicsit le vagyok maradva"... Hátja. De lehet, hogy én is! ;)

Edited by Ágimam, 2007 május 30. - 19:28.


#50 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 20. - 10:17

Na látjátok rögvest jobb a hangulat, jobban zajlik a topic. :kv:

#51 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 20. - 10:23

Képzeljétek, a BoKa is veszprémi. Õrület, kik laknak a megyében!

#52 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 20. - 10:37

Ágimam! Díjazom a kitartásod, hogy ennyi rengeteg ezeréves hozzászólást végig tudtál böngészni. Bár kicsit feleslegesen. Mert mint ahogy Te is mondtad: "A Veszprém megyei régiót illetõen csak az a bibi, hogy ezek a példák többnyire nem innét valók. De miért is beszélünk errõl?" Akkor meg maradjunk VM megyénél. ;) És szerintem felesleges kiemelni extrém eseteket a 3500-4000Ft-os óradíjjal. Találkoztam ilyennel. Kb. egy vagy kettõ ilyen lovarda volt az országban, mikor jobban szétnéztem árak terén annó régen, mikor még azok közé tartoztam, akik pénzt adnak azért, hogy lovagolhassanak.Nem biztos, hogy hosszú távon életben marad a hely, mikor még az olcsó helyek is nehézségekkel küzdenek. Én meg bolodog-boldogtalannak adok kedvezményt-mert szeretem, amit csinálok. ;) És ezzel sokan vagyunk így a Balaton partján. Ahol - hozzáteszem - az átlagár még mindig 2500Ft. Vagy kevesebb, a kedvezményeknek köszönhetõen. Mert mindenki az életben maradásért küzd, és akinek egy csöpp esze van, az felismeri, hogy nem az extrém magasra emelt árakkal lehet fenntertani egy lovardát, hanem ha minél több vendég jön, alacsonyabb árak mellett.

#53 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 20. - 12:57

Képzeljétek, a BoKa is veszprémi. Õrület, kik laknak a megyében!

Hozzászólás megtekintése

Nem jött be :P Merthogy én szolnoki vagyok, élni meg Gödöllõn élek, lakni pedig Pesten lakom.Annyi az igaz, hogy haza Veszprémbe megyek :kir: És jártam erre is ;)Ágimam. Ezeket az órákat azért nem számolhatod, mert az ilyen helyeken elvileg (vegyük tehát a jó eseteket) nem csak rendesen kiképzett lovat kapsz a feneked alá, hanem okítást is. Ott, ahol a lovas oktatja a lovat, ott más a felállás: azért nem pénzt adni, hanem pénzt kérni szoktak ;) Most egy kicsit izgulok, hogy félre ne értsd a hozzászólásomat: én drukkolok neked/nektek, hogy sikerüljön az üzlet. Csak ezt azért vedd figyelembe a válogatásnál, hogy kit engedsz fel a lovadra, és kit nem ;) A megoldás a számodra tényleg egy több éve lovagoló helybéli, vagy környéki hobbista lehet, akinek épp nincs saját lova. Hogy ilyet hol találhatsz? Na igen, ez jó kérdés.

#54 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 20. - 13:39

Ágimam. Ezeket az órákat azért nem számolhatod, mert az ilyen helyeken elvileg (vegyük tehát a jó eseteket) nem csak rendesen kiképzett lovat kapsz a feneked alá, hanem okítást is. Ott, ahol a lovas oktatja a lovat, ott más a felállás: azért nem pénzt adni, hanem pénzt kérni szoktak  Most egy kicsit izgulok, hogy félre ne értsd a hozzászólásomat: én drukkolok neked/nektek, hogy sikerüljön az üzlet. Csak ezt azért vedd figyelembe a válogatásnál, hogy kit engedsz fel a lovadra, és kit nem  A megoldás a számodra tényleg egy több éve lovagoló helybéli, vagy környéki hobbista lehet, akinek épp nincs saját lova. Hogy ilyet hol találhatsz? Na igen, ez jó kérdés.

Hozzászólás megtekintése

Ájj! Ki a rosseb akar itt akármilyen órákat is számolni? Meg eggyátajján üzletelni? :confused: :eek: Ez több dolog miatt sem nagyon jöhetne létre:- Én nem vagyok üzletember(asszony) :rolleyes: :kv: - Ha az lennék, valószínûleg a saját kategóriám legveszteségesebbje címet viselném... :D )- Amíg van mit ennünk (meg a lovainknak) itt pézér nem lovagol senki! Akkor most mirõl beszélünk? A dolog abból indult ki, hogy én idegyüttem a veszprémi topicba. Mondom magamnak: te, Ágimam, azé' mégiscsak Veszprém megyei vagy, hogyan hagyhatod itten parlagon heverni ezt a vp-i topicot?! Különbenis óvassá! Hamá ittvagy, ugye...És olvastam. És olyanokat olvastam, hogy a fiatalok (az ÉN MEGYÉM FIATALJAI!) közül néhányan lovaglóhelyet keresnek, ilyen-olyan megfizethetetlen árakat emlegetnek, stb. Ezután jött RIDERMAN, aki mellékesen megemlíti, hogy énhozzájam meg lehetne bátran gyüszmékûni.Ezt megerõsítendõ akartam csak jelezni, hogy nem kellene ilyen-olyan árakat skubizni, meg 60 km-eket utazni, merthogy itt lennék én, az Ágimamus, megugye a paccok, s azt nem írtam ugyan, hogy éppen mostandék attam fel egy hirdetést, hogy IZÉ (29.üzi), de gondoltam, majd megrohamoznak ezek a környékembeliek, hogy mitis-hogyis tenálad, Ágimam...Abban nem tudom, mi az ÜZLET, (mámint nekem :guny: ) hogy ha valakinek nincs lehetõsége hogy fizessen (akár ezret, akár háromezret óránként) a lovaglásért, de eljöhet hozzám, akár hetekre, aludhat, fürödhet, ehet ingyen, lovagolhat, amennyi kifér a csövön, de gondoltam hátha nem tekintik ezt az ajánlatot kizsákmányolásnak. Aztán jött Méz, aki elszörnyülködve látta a 3-5000-es "félrenézésemet", és utánanéztem, hogy hunnan is szettem én ezeket a dolgokat. Aztán - szokásomhoz híven - kemény magyarázkodásba kezdtem, nem átallva bogarászni ilyen adatok után a fórumon... (De ne kérdezzétek, ezt is má' mi a fenének is csináltam, mikor egyszerûbb és érthetõbb lett volna, ha annyit írok: veszprémi fijatalok, aki akar, nálam lovagolhat, (meg lakhat is) ingyé, meg talán közelebb is vagyok, akit érdekel a dolog, keressen meg.)Namármost, mivel ma ulláccik ilyen vírusos-szájmenéses vagyok, mingyá elmesélem, hogy most jöttünk be a lovaktól, mivelhogy lovagoltunk Fecóval (aki tegnaptól kétheti szabadságát tölti itthon) egy nagyot, és Herceget is rendesen megmozgattuk. Csak elõbb megvárom, hogyan nyakaz le Méz-édes fórumostársam, aztán ha ez elült, akkor mesélek... :yeah:

#55 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 20. - 14:25

Má' mé' kéne lenyakaznia? :) Ide a mesét, most :)(üzlet meg minden, ahol valamit valamiért kapnak cserébe valakik ;) Még akkor is, ha nem pénz forog fizetségül ;) )

#56 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 20. - 14:29

Nem stílusom senkit lenyakazni. Úgyhogy nyugodtan jöhet a beszámoló.

#57 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 20. - 15:08

Má' mé' kéne lenyakaznia? :)Hát mert például - ha nem is kérek pénzt (nemhogy a lovazásért, de az ellátásárt sem) esetleg rontom azoknak az üzletét  (fõleg a megyében, hisz esetleg "elviszem" a potenciális, szóbajöhetõ kunchaftokat...), akik meg ebbõl élnek. (üzlet meg minden, ahol valamit valamiért kapnak cserébe valakik  Még akkor is, ha nem pénz forog fizetségül )Ebben meg igazad van, akkor maradjunk a "bót"-nál, én azt szeretném, ha ez a nyári dolog mindkét félnek elõnyös lenne.

Hozzászólás megtekintése

"Ide a mesét, most !"Hát az úgy volt, hogy megbeszéltük Fecóval, hogy ebben a két hétben minden nap kimegyünk a lovakhoz. Igaz, ma csak kedd van, és majdnem egész két hetünk van még, meg vásárolni is kéne menni, meg izé... de nem esik, nem fúj, nem halogatjuk, ma elkezdjük azt a bizonyos "minden nap kimegyünk kicsit" tervet.(Mondjuk úgy elképzellek, ahogy itt a hintaágyban ülve végigröhögöd a "kezdõ jelenetet"... :yeah: )Megbeszéltük ugyanis, hogy Fecó felnyergeli Mulattot, én meg Herceget. Õ futószárazza kicsit az öreglányt, aztán sétálgatnak a karámban valamennyit, közben én Herceget futószárazom a körkarámban. S mivel Hercegnek rendesen tele van a popója, ha megkúnta Fecó a "lovaglást", cserélünk, õ folytatja a futószárazást, én meg átülök Mulattra.Én már sokszor nyergeltem Mulattot, de Fecó még életében soha nem rakott fel lóra nyerget. Ehhez képest pikk-pakk szép szabályosan - ahogy illik - felnyergelte Mulát, miközben én (mert én meg western-nyerget nem raktam még életemben lóra... :D ) jó ideig töketlenkedtem a felrakással. Mondjuk "A" is megjegyezte, hogy valami valahogy nem stimmel ezzel a w.nyereggel, meg Herceggel (mármint a kettõ összeillõségével), de mivel õ is életében elõször rakott fel lóra w.nyerget, betudtuk annak, hogy biztosan van valami specialitása a dolognak, majd megtanuljuk. Na, ez itt abba is maradt, Hercegre ugyan nem ültünk fel, (azt "A" nélkül még azért nem is próbálnánk, de jön majd a két ünnep között õ is, meg mások is, együtt majdcsak kitalálunk valamit... :kv: ) de azt akartam, hogy legalább a nyereg súlya terhelje a lovat, had edzõdjön. Már párszor megfigyeltem, mégsem emlékeztem arra, hogyan is szokta "A" a futószárat befûzni a karikákba, vagy hovais... :rolleyes: Hogy én mit bénáskodtam össze, szegény Herceg, nem csoda, hogy únta már. A körkarám talaja elég dzsuvás, fele hóval borított, fele már felolvadt, füves ugyan, de a kitaposott körcsík agyagos-csúszós, szóval csuszkerált Herceg rendesen. De nem csak õ a talajon, hanem a nyereg is rajta. Próbáltam, kétszer is egy-egy lyukkal beljebb csatoltam a hevedert, de úgy a neoprén ny.alátét, mint a w.nyereg ide-oda csúszkált rajta, állandóan igazítgatnom kellett. Hát itt tartunk. Hogy pl. egy qva w.nyerget nem tudok tisztességesen felrakni egy lóra! Vagyis "egy lóra" lehet, fel tudnék rakni, de Hercegnek olyan gömbölyû a háta, hogy egyszerûen nem lehet úgy meghúzni a hevedert, hogy masszívan álljon. :mad: Eközben Fecó elsétálgatott Mulával a karám végéig, egészen a legelõig-akácosig, meg vissza, gyakorolta az elindulás-megállást , fordulást jobbra-balra, nyolcasokat, szûk kört, stb., nagyon ügyes volt, és még amikor odaértek a lóval a szénázóhoz, onnan is vissza tudta fordítani. Én közben mondtam neki, mikor dõl nagyon hátra, meg hogy szépen leszorította a sarkát...Aztán megint gond volt Herceg jobbkezes körével. Ill. a jobbkézre beindítással. Sikerült ugyan többször is, de Herceg megint (még mindig) próbálkozik, ellenkezik. És szegény a jobbkézre körben háromszor is majdnem eltanyázott... Azt hiszem, megint elõ kell vennünk az "A fiatal hátasló alapkiképzése" c. könyvet, és átnézni az "egyenesre állítás" fejezetet, mert Herceg szegény annyira suta a j.kézre körnél, és egyértelmû, hogy nem tehet róla, a természetes ferdesége akadályozza abban, hogy rugalmasan, elengedetten ügessen (v. akár lépjen) ebben az irányban a körben, hogy segítenünk kell rajta. Arra emlékszem, hogy erre vannak speckó gyakorlatok. (Na, pl. ebben is elkelne a segítség...)Szóval jó fél óra után cseréltünk, Fecó futószárazta Herceget, én meg sétálgattam vagy fél órácskát Mulattal. A talaj olyan, hogy ügetésrõl szó sem lehetett. Ja, elõkészítettem egy szíjat, hogy Mulatt nyakába rakom, - amolyan kapaszkodóként, leeséskori "segédszár"ként :D , de ott maradt a hintaágyon, el is feledkeztem róla. Hát így bénáskodtunk jó másfél órát, de legalább megtettük, ami tõlünk tellett. :) Ha pl. lett volna most valaki, aki megmutatja, hogyan kell masszívan felrakni azt a rohadt w.nyerget a lóra, vagy egyáltalán illik-e ez a nyereg Hercegre, az nagyon jól jött volna.[Most nézem az elõzõ üzim idõpontját, akkor jó két és fél órát voltunk kint!]

Edited by Ágimam, 2005 december 20. - 15:11.


#58 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 20. - 15:24

Ágimam, király :) Mármint hogy foglalkoztok velük. Amúgy miért futószár? Ha jól emlékszem van nektek egy jó kis körkarámotok. Nem jobb az?Ja, és ha Herceg háta kerek, mit fogsz szólni Angyihoz? ;)

#59 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 20. - 16:16

Ágimam, király : Mármint hogy foglalkoztok velük. Amúgy miért futószár? Ha jól emlékszem van nektek egy jó kis körkarámotok. Nem jobb az?Hát ott futószáraztuk... :kv: Ja, és ha Herceg háta kerek, mit fogsz szólni Angyihoz? ;)Õ talán fogy kicsit addigra... :rolleyes:  Már most is látszik (ha nem is a fogyás, de az izmosodás), igaz, nem a hátán, hanem a szügyén és a farán... X. most egy szügyelõvel megoldotta a "kerekség-kérdést" :kir:  Azt sem tudom,  milyen wescos nyerget tudunk addig venni...  :o Szóval ilyenkor tartok ott, hogy kb. ezren jöhetnének, tapasztalt emberek, hogy összedughassam a fejem valakikkel...valami okosságot kitalálni  :D

Hozzászólás megtekintése

Fõlendiccsük mija veszprémi topicot, csak szójjatok! :yeah: :D

Edited by Ágimam, 2005 december 20. - 16:17.


#60 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 20. - 16:24

Szóval ilyenkor tartok ott, hogy kb. ezren jöhetnének, tapasztalt emberek, hogy összedughassam a fejem valakikkel...valami okosságot kitalálni  :D

Hozzászólás megtekintése

Na abba lehet még csak igazán belebolondulni :D De tényleg, hülyéskedés nélkül is ám. Mindenki mond mindent, saját ízlésû dolgokat szentnek és sérthetlen alapigazságnak kikiálltva, aztán csak nézhetsz, úgy összekevernek, hogy még azt is elfelejted, amit tudsz :rolleyes:Szerintem egy a lényeg: ha még nem is érzed késznek magad az egyedüli lovaglásra (érthetõ), foglalkozz velük földrõl minél többet. Haladni fogtok szépen, meglásd.

#61 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 20. - 17:19

Szóval ilyenkor tartok ott, hogy kb. ezren jöhetnének, tapasztalt emberek, hogy összedughassam a fejem valakikkel...valami okosságot kitalálni  :D

Hozzászólás megtekintése

Na abba lehet még csak igazán belebolondulni :D De tényleg, hülyéskedés nélkül is ám. Mindenki mond mindent, saját ízlésû dolgokat szentnek és sérthetlen alapigazságnak kikiálltva, aztán csak nézhetsz, úgy összekevernek, hogy még azt is elfelejted, amit tudsz :rolleyes:Szerintem egy a lényeg: ha még nem is érzed késznek magad az egyedüli lovaglásra (érthetõ), foglalkozz velük földrõl minél többet. Haladni fogtok szépen, meglásd.

Hozzászólás megtekintése

Persze. Mondja mindenki. De én meg aszondom, a Fõnök meg a megérzéseim segítenek talán a "naagy IGAZSÁG" kiválogatásában... Csak osszátok az eszet! Nekem lehet. Meg aztat ércsétek meg, hogy nekem nincs már még egy fél évszázadom mindent a saját bõrömön kitapasztalni, na! :hupp:Komolyra fordítva: Ha ma fél 11-tõl itt lettél volna velünk, és együtt próbáltuk volna kiókumlálni, be kell-e csatolni pl. ezen a qva w.nyergen a hátsó szíjat, meg hogy pl. én vagyok-e gyenge ahhoz a hevederszorításhoz, vagy "végállomás/nemmegytovább" tényváladéka állott-e fenn... :rolleyes: Eccerûbb lett volna az életem... :kir:[Tartsunk össze, mi Veszprém megyeiek! :D :yeah: ]

Edited by Ágimam, 2005 december 20. - 17:19.


#62 Zorka

Zorka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 61 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 20. - 21:11

Én is én is Veszprém megyei vagyokHát Ágiman sajnos a w nyereg felpakolálásában nem tudok segiteni neked .

#63 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 22. - 17:54

Hát fehér lett Veszprém megye is... Szinte "hallom" a csendet a Bakony lankái között, s benne, ahogy meg-megroppan a frissen hullott, puha hó az õzikék, szarvasok patái alatt. A fenyvesek, tölgyesek, bükkösök most fehér ruhába öltöztek, így estefelé átcsillan ágaik között az ezüst hold, vaddisznó túrja a havat tövükben, makkot, tobozt kutatva.Belepte a hó a patanyomokat, ahol ti, lovas társaim nemrég elbaktattatok, és ha van egy kis szerencsénk, ezekben a napokban lesz egy kis (rég nem látott) csoda; felszikrázik a nap a veszprémi tájak hófödte tájain. Nem lehet kihagyni, érezni, látni, szagolni kell ezt a puha fehérséget, és ha "kéznél" van az a ló, hát rajta, pattanjunk fel a hátára, mert úgy jó a gyönyörûség, ha maxra van állítva... :yeah:

#64 Zorka

Zorka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 61 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 22. - 23:02

Nagyon szépet irtál de sajnos nálunk a Balaton parton nem maradt meg a hó csak az utánamaradt lucsok megfagyva.Csúnya és csúszik nagyon.Már nagyon jó volna errefelé is egykis hó igazi szép fehér és puha

#65 Katica431

Katica431

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 877 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 18. - 17:33

A Veszprém megyeiek eltûntek....Pont mikor én itt vagyok,akkor nem ír hetek óta senki...ejj

#66 aroon

aroon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.679 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 3. - 13:21

Sziasztok Már régen jártam a Paci.hu-n. Pápa környékén lakom. Van egy félvérem öt éves, és Pápa mellet az Aranypatkó lovasudvarban tartom. Ami a stílust illeti próbálkozom a westernel. Nálunk lehet lovagolni, itt a környéken cirk. hat lovarda mükszik.

#67 Fiatal-Csikó

Fiatal-Csikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 194 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 4. - 20:34

A Veszprém megyeiek eltûntek....Pont mikor én itt vagyok,akkor nem ír hetek óta senki...ejj

Hozzászólás megtekintése

Pedig azért sokan vagyunk :kir:

#68 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 4. - 20:38

Sziasztok                                          Már régen jártam a Paci.hu-n. Pápa környékén lakom. Van egy félvérem öt éves, és Pápa mellet az Aranypatkó lovasudvarban tartom. Ami a stílust illeti próbálkozom a westernel. Nálunk lehet lovagolni, itt a környéken cirk. hat lovarda mükszik.

Hozzászólás megtekintése

aroon! Akkor mi nem lakunk messze egymástól. Nekem legalábbis te vagy a legközelebbi fórumos lovas. Tudom, hogy Pápa környékén sok lovasudvar van. Egybe be is tévedtem egyszer (tényleg úgy "tévedtem" oda, de ez egy másik történet :D )Konkrétan melyik helység ez, ahol a lovad tartod? Nincs közel egy szociális otthonhoz?

Edited by Ágimam, 2006 február 4. - 20:38.


#69 aroon

aroon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.679 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 5. - 12:17

De közel van. Nem rossz hely de ráférne egy kis fejlesztés :rolleyes: . Az árak meg barátiak (boxos tartás saját kifutóval 18 000ft/hó. :)

#70 aroon

aroon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.679 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 5. - 12:25

Valaha regisztrálva voltam a forumon :guny: , csak közben a szolgáltatóval voltak gondjaim :dev: . A jelszvam meg elfejtettem a korral jár (cavington) :rolleyes: . Ezért most új felhasználó lettem megint

#71 Zorka

Zorka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 61 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 6. - 20:32

Hát nem tom kinél milyen idõ van de nálunk Veszprém környékénnagyon szar a terep már hetek ota nem lehet menniannyira össze van fagy va a hó, És borzasztóan unom nem is akar olvadni semmit -10 fokok folyamatosan.Legyen már végre jó idõ :(

#72 Katica431

Katica431

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 877 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 6. - 20:43

Itt nálunk is nagyon rossz a talaj,le van fagyva a hó,nem lehet semmit se kezdeni,és durva hogy semmit sem olvad hetek óta,ráadásul még rá is fog esni..Mi is csak az istálló mögötti kitaposott kis részen tudunk menni,de ott sem az igazi,botladozás,csúszkálás,terepre nem is emrészkedünk...TAVASZ GYERE MÁR!!!!

#73 Zorka

Zorka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 61 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 6. - 20:52

Igen én csak mezõlovaglást tartok már hetek óta :( De olyan uncsi nem szeretem és kész!Ezek szerint nálatok sincs fedett ??Kissé durva hogy február eléjén már tavaszt akarunk nem?Merrefelé lovagolsz?

#74 Katica431

Katica431

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 877 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 6. - 21:10

Hát ilyen állapotok mellett nem csoda,h vágyunk a jó idõre,legalább olvadjon kicsit.A karámokban is áll a jég,szegény pacik nem tudnak rendesen mozogni sem,de ha kivisszük õket,akkor sem lehet rendesen menni.Jól tele lehet mindegyik segge :D Én jelenleg Vámoson vagyok.És te merrefelé?

#75 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 7. - 0:43

Hát ilyen állapotok mellett nem csoda,h vágyunk a jó idõre,legalább olvadjon kicsit.A karámokban is áll a jég,szegény pacik nem tudnak rendesen mozogni sem,de ha kivisszük õket,akkor sem lehet rendesen menni.Jól tele lehet mindegyik segge :D Én jelenleg Vámoson vagyok.És te merrefelé?

Hozzászólás megtekintése

Nemesvámos, Katica? Mert ha igen, a végén még kiderül, mégiscsak vannak errefelé netezõs lovasok... :guny: :D

#76 Katica431

Katica431

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 877 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 11. - 12:33

Igen,Nemesvámos!!!Én is pont azt hiányolom,hogy ide igen kevesen tévednek fel,pedig biztos vagyunk páran...csak lehet õk nem neteznek:DTe merrefelé lovagolsz?

#77 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 11. - 16:28

Én errefelé - itthon :D . HÁROM LOVUNK VAN.Itt a HÁTTÉRBEN A SOMLÓ, ennek a tövében lakunk, Orosziban. Ezen a képen egyébként látszik, amikor csak egy "kifutót" hagyunk nekik a karám-legelõ végéig, mert "szakaszos legeltetés"-sel próbáljuk kihasználni az alig egy hektárnyi területünket. Persze ITT ELÖL ilyenkor is van egy jó nagy szabad területük a ficánkolásra. Mondjuk ezen a képen éppen nem ficánkolnak :D . A két csikó (illetve most tavasztól már: LÓ :yeah: ) belovaglás alatt van, a harmadik, egy atv. már 19. évében van, õ a mi lovaglós tanítónk... :) :ang:

#78 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 22. - 9:49

Halihó!Azt csicsergik a madarak, hogy április 22.-én ismét lesz tájékozódási terepverseny Pécselyen. 23.-án pedig lovas ügyességi verseny. Lehet kezdeni készülni... már akinek engedik a talajviszonyok.Nálunk nyakig érõ sár van, árvíz, belvíz és minden egyéb "finomság", ami utálatossá teheti a tereplovaglást.Itt is elújságolom, hogy született két csikó február elején Szõlõsön:Franci és Döme(ez a név még nem tuti). Mindkettõ csõdörcsikó. Franci hidegvérû, Döme pedig póni, és igencsak virgonc. :)

Edited by Méz, 2006 március 24. - 12:07.


#79 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 2. - 12:05

Jéé, Francinak milyen szeplõs kis orra van... :) :ang: Tünemények! De mintha sodrottak lennének...de lehet, hogy csalód a kép, nem sok látszik a mamákból. ( :confused: ) Milyen fajtájúak? Ne aludjatok, Veszprém megyeiek! Katica, Zorka, aroon, Fiatal Csikó - és a többiek! Hol vagytok?

Edited by Ágimam, 2006 március 2. - 12:15.


#80 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 2. - 19:35

ISTEN ÉLTESSEN, aroon! (Akkor te voltál a Gulyás L.! :D )