Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Csigák, fõképp a nagyobbak


  • Please log in to reply
1071 válasz a témához

#1001 Norka

Norka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 4. - 11:34

Hát gondolom nem vertek át. Nem tudom, hogy honnan kellene tudnom, hogy tényleg az-e, mert a neten fenn lévõ képek abszolút nem egyértelmûek.

#1002 Ferkog

Ferkog

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 134 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 19. - 19:56

Kikeltek a csiguk. Naggggyyyooonnn aprók!Én amikor kaptam õket kb fél cm-sek voltak. Tök furi!

#1003 Loona

Loona

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 42 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 24. - 11:55

Csak el ne szökjenek :)Jelentem, a Nyunyókám szerintem elment alukálni a télre. Ilyenkor ez ugye már normális?

#1004 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 24. - 14:21

Az enyémek már három hete durmolnak. (Fellélegzõs-megkönnyebbülõs szmájli) Nem semmi volt naponta 158 kiscsigát etetni, pelenkázni...:rolleyes: Rengeteg energiát (telefon, benzin, idõ) beleöltem, hogy a többi 2oo-nak jó gazdit keressek-találjak. Most megegyeztem egy szomszéd falusi iskola igazgatójával, viszem nekik úgy ahogy van az egész terót. Csigástól-teróstól-rászabott hálós-fedelestõl.Szóval kedves csigás barátaim, eddig tartott az én csiga-õrületem. Sajnálom, mert nagyon kedvesek voltak, és (amíg nem született egy csiga-országnyi ugye) nagyon sokat gyönyörködtem bennük, élveztem a létüket, fotóztam-kényeztettem õket. De egy állatot semmibõl nem szeretek tartani. Ha már kettõ van, ezek fél pillanat alatt "többszörös-köb"-hatványozódnak...:DMax. úgy jöhetne szóba, hogy még egyszer legyen, ha közben tartanék ékszertekit is. Azt meg most - egyenlõre - köszi, nem. Majd ide-idenézek azért, mert jó volt itt eszmecserélni, és szégyellem is kicsit, hogy így felbuzdultam, és elég volt másfél év, hogy "beleunjak", de egyszerûen nem bírom energiával, hogy többszáz csigát tartsak, és még élvezzem is... Az azér' nem járja, hogy az a kevés idõm-erõm, ami lovazásra kutyázásra maradna, elmegy a csiguk pelenkázásával...:(

Edited by Ágimam, 2006 november 24. - 14:24.


#1005 Ferkog

Ferkog

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 134 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 24. - 16:41

Loona:Hát akkor lenne nagy meglepetés, mert az ágyam mellett vannak a jószágok :) !De most ahogy kelegettek - megelõztem a bajt - belerektam õket egy "befõztes üvegbe". Ágimam:Igen elég megterhelõ az, hogy mindig friss cuccot adjunk nekik. Meg is lepõdtem most a héten, hogy hirtelen 500HUF kilója az ubinak. És ezt azért megkajálják egy héten.

#1006 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 24. - 17:38

Az ubi hagyján, meg pár csigunál... De 158 darabot jóllakatni... Ezek naponta megettek fél salátát, fél kígyóubit. (És még nem is biztos, hogy jól laktak. Hetente (v. inkább 4-5 naponta) megettek egy 2oo,- Ft-os szépiát. És nem is ez volt a nagyobb gond. De ennyi zaba után gondolhatjátok, hogy nézett ki naponta a teró. Minden egyes nap minden egyes csigut lemostam-átöblítettem (a tésztaszûrõmben, és emiatt vennem kellett egy újat :rolleyes: :kv: ), és friss homok... aztán a teró falát sóval ledörzsölni, stb. Komolyan már nagyon untam, na. Három hete , mióta alszanak, úgy érzem, szabadságon vagyok. :D

#1007 Norka

Norka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 26. - 19:36

Ágimam!Ha nem fáj értük a szíved, add föl a kiscsigukat postán (címem ugyanaz)! Több teknõstenyésztõ ismerõs is jelezte, hogy akármikor korlátlan mennyiséget hajlandó feletetni a tekikkel! :dev: Sõt! Alig várták, hogy az enyémek most kikeljenek! Azt hittem, hogy a tied már "elpasszolódtak" valahová, azért nem kerestelek meg hamarabb. :ang:

#1008 Keselyüstök

Keselyüstök

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.132 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 3. - 13:35

Az én csigum nemrég ébredt fel. Másfél hétig durmult. Átaludta a szülinapját! :DMegragadom az alkalmat, hogy megkérdezzem, tart e otthon valaki nyílméregbékát?! Sajnos nincs külön topic nekik, ezért írok ide. Szeretnék kis segítséget kérni, hogy mennyibe kerülhetnek átlagosan, és hogy mégis hogyan nyúl hozzájuk az ember? Tud nekem segíteni valaki?

#1009 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 3. - 15:02

Nocsak! Mérgezett nyilakat gyártunk? :kv: Lehet, manapság tényleg jó biznisz.... :D Norka! Köszönöm, hogy próbálsz segíteni, de már bevittem õket az általános iskolába. Igaz, most alszanak, de majd tavasszal, ha ébredeznek, a biológia tanár és az igazgató (õ nagyon régi barátom) gondoskodnak róluk, illetve aki arra érdemesnek itéltetik, kaphat belõle. :) Szóval jó helyen lesznek. (Nem, nem bírnám elviselni - fõleg így, hogy mostanra szép példány lett mindegyik) - hogy tekiélelem legyen belõlük... :rolleyes:

#1010 wax

wax

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 14 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 12. - 0:25

Sziasztok!10db Kifejlett és 10db iskolás achatina csikát elajándékoznék.Budapest és környéke.Elérhetõségem: poho kukac prolabor pont hu

#1011 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 12. - 11:23

Sárga, kerek házú, zárható ajtajú, légzõcsöves vizicsigát nem akar valaki elajándékozni? :D(a nevét persze nem tudom, de ilyenem volt és szeretnék egyet-kettõt megint)

Edited by emeset, 2006 december 12. - 11:23.


#1012 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 december 15. - 17:20

Gondolom almacsiga lesz...

#1013 Guest_Tut_*

Guest_Tut_*
  • Guests

Közzétéve 2006 december 27. - 20:26

A csigákkal kapcsolatban csak annyit írnék, h. próbálom õket eltávolítani az útból, hogy megmentsem az életüket ! Persze nem mindig sikerül ! :gm:

#1014 Loona

Loona

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 42 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 10. - 17:33

Tudja valamelyikõtök, hogy kb mikor kell fölébredni a téli álomból a csiguknak? Zsuzsa, a finn csigás ismerõsöm nagyon aggódik, nehogy alva maradjanak: megígértem, megpróbálom megkérdezni.Apropó Zsuzsa, rákérdeztem, hogy bírja a két fulicát, és azt mondta, még egyszer sem petéztek, nem csinálnak semmit! No ilyet se nagyon hallottam még :D(azt kötve hiszem, hogy csak nem venné észre, olyan nincs...)

#1015 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 11. - 10:12

Sziasztok!A segítségeteket szeretném kérni. Egy barátnõmnek elpusztultak a csigéi...és hiányoznak neki nagyon...ahogy rohangálnak és lobog a szemük.... :dev: A lényeg, hogy nincs-e véletlenül valakinél épp némi többlet afrikai óriás csigékbõl?Elõre is köszi és üdv : psziho :yeah:

Edited by pszihopata, 2007 január 11. - 10:13.


#1016 Loona

Loona

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 42 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 11. - 23:41

például 5 hozzászólással följebb máris van egy kupac :)

#1017 Guest_evee__*

Guest_evee__*
  • Guests

Közzétéve 2007 január 17. - 16:59

Sziasztok!A segítségeteket szeretném kérni. Egy barátnõmnek elpusztultak a csigéi...és hiányoznak neki nagyon...ahogy rohangálnak és lobog a szemük.... :dev: A lényeg, hogy nincs-e véletlenül valakinél épp némi többlet afrikai óriás csigékbõl?Elõre is köszi és üdv : psziho :yeah:

Hali, nekem is vannak, épp alszanak, ha még aktuális....

#1018 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 18. - 10:30

Loona köszi :ang: evee Szia!Nannááá hogy aktuális :D Ha kapok valami elérhetõséget, továbbítom is az illetékesnek :)

#1019 Norka

Norka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 18. - 12:47

Sziasztok!Elajándékozom a csigáimat. Hogyha lehet, akkor egyben odaadom mindet. Egy nagy mûanyag terráriumuk van (20 literes fauna box) csak annak az árát szeretném elkérni.Van négy Achatina iradeli Ágimamtól és négy Achatina achatina egy német börzérõl. Mind olyan 5 cm körüli házúak.Privátban adok telefonszámot, hogyha valakit érdekelnének.

#1020 Guest_evee__*

Guest_evee__*
  • Guests

Közzétéve 2007 január 19. - 14:36

Loona köszi :ang: evee Szia!Nannááá hogy aktuális :D Ha kapok valami elérhetõséget, továbbítom is az illetékesnek :)

Küldtem üzit. :yeah:

Sziasztok!Elajándékozom a csigáimat. Hogyha lehet, akkor egyben odaadom mindet. Egy nagy mûanyag terráriumuk van (20 literes fauna box) csak annak az árát szeretném elkérni.Van négy Achatina iradeli Ágimamtól és négy Achatina achatina egy német börzérõl. Mind olyan 5 cm körüli házúak.Privátban adok telefonszámot, hogyha valakit érdekelnének.

Mi történt Norka? Miért döntöttél így? Remélem jó helyet találsz nekik. ;)

#1021 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 25. - 9:48

evee köszi :) átadtam az infót az illetékesnek, zaklatni fog, nem úszod meg! :))

#1022 Katcabogár

Katcabogár

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 29 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 25. - 12:08

Tudja valamelyikõtök, hogy kb mikor kell fölébredni a téli álomból a csiguknak? Zsuzsa, a finn csigás ismerõsöm nagyon aggódik, nehogy alva maradjanak: megígértem, megpróbálom megkérdezni.

amíg kisebbek voltak az enyimek, én hetente egyszer fölébresztettem õket (langyos folyóvízb alatt tartva 1-2 percig), hogy egyenek, mert akkoriban még hamar kiszáradnak/eléheznek. de a fölnõttek már maguktól fölébrednek, ha éhesek ;) ha nagyon aggódik értük az ismerõsöd, fel lehet ébreszteni, de ne túl gyakran, az biztos nem tesz jót. nekem volt olyan csigám, amelyik bõszen végigdurmolt 4 hónapot (míg a többiek össze-visszamászkáltak rajta keresztül is), aztán felébredt és folytatta kis életét, és növekedésbeli lemaradását is behozta néhány hónap alatt.

Edited by Katcabogár, 2007 január 25. - 12:11.


#1023 Loona

Loona

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 42 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 19. - 18:45

No, jelentem, Nyunyókát fölkeltettük :) Ideje volt, mert már elég régóta aludt, és féltem, mi lesz vele.Pénteken csigázással töltöttem a napot (almacsigák kitatarítása, meg a Nyunyóka kitakarítása és fölélesztése), jó volt :) Olyan kis kótyagos volt, amikor fölkelt, aztán végigjárta a terráriumot (a takarításról ennyit...), hogy lássa: nem változott semmi, aztán nekiállt salit enni. Bezzeg amíg takarítottam a terráriumot, hiába raktam alá egy nagy kupac levelet, neki csak az azalatt levõ papír kellett, úgyhogy pakolhattam folyton alrébb. Persze az is a takarítás közben derült ki, hogy anyu elhasználta a virágföldet, amit pedig mindenképp ki akartam cserélni, elvégre abban aludt tavaly óta! Szerencsére van egy kis maszek virágüzlet a környéken, ami munkaszüneti nap ellenére nyitva volt, így ez a gond megoldódott. Persze amíg lementem, Nyunyóka megrágta a hõn áhított papírt... :gm: hiába mondtam hugimnak, hogy vigyázzon már rá, közölte, hogy õ ugyan nem ér rá (de könyörgöm, csak azt ne mondja, hogy a mai gimis gyerekek pénteken már elõre tanulnak hétfõre...). Baja nem lett tõle, hála az égnek (kipp-kopp, elvégre még csak négy napja volt), de megígértem, hogy elõkeresem neki az idõközben általam igencsak jól eldugott szépiát, ha már ennyire növényidegent akar (abban a papírban ugyanis nem hiszem, hogy sok a valaha-fa) - még mindig keresem... :mad: Ami a legaranyosabb: csak tegnap vettem észre, hogy szombaton pont egy éve volt annak, hogy elhoztam Csapostól :) Még jó, hogy ezen a szép napon már ébren volt - biztos valami tudat alatti gondolat :)

#1024 pupák

pupák

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 235 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 20. - 0:06

Sziasztok! :D Nem vagyok csigatartó,nem is értek hozzájuk,de ma találkoztam egy nagyon jópofa egyeddel:D ma esett az esõ és kedvem támadt fotózni,ezért kimentem a kertbe kattogni párat,és mit láttam? :D Csigát! :) Tudom ez egy egyszerû mezei Csigusz....de ez még baba,és nagyon jó fej volt :eek: :D Nem is hittem hogy egy csiga lehet ilyen aranyos :kir: felvettem és a kerítésre tettem elkezdtem tanulmányozni, õ meg csak nézett bambán,hogy én most mit bámulom Õt :D aztán a szemeit elkezdte forgatni,majd a gépem leraktam elé,és elindult meg tekinteni ... majd odaért és elkezdte tapogatni,csudapofa volt :D aztán megelégelte és megakart szökni... bár túl messze nem jutott.... :gm: majd tovább vittem és fotóztam... majd vissza raktam oda ahol találtam :) de nekem háttal volt... és vártam hogy most merre fog menni... erre elindult felém,megfordult és jött hozzám :huh: (persze ezt lehet hogy bebeszélem hogy jött felém... lehet hogy csak arra volt dolga:D ) Szóval õ egy nagyon édi csiga volt,legszívesebben beraktam volna valami terráriumba de jobb neki kint a szabadban :) itt van róla egy kép :) (a kép nem valami jó...még csak most kezdett el érdekelni komolyabban a fotózás ..) http://gallery.site....010197.JPG.html

#1025 Guest_evee__*

Guest_evee__*
  • Guests

Közzétéve 2007 április 3. - 11:56

Sziasztok! :D Nem vagyok csigatartó,nem is értek hozzájuk,de ma találkoztam egy nagyon jópofa egyeddel:D ma esett az esõ és kedvem támadt fotózni,ezért kimentem a kertbe kattogni párat,és mit láttam? :D Csigát! :) Tudom ez egy egyszerû mezei Csigusz....de ez még baba,és nagyon jó fej volt :eek: :D Nem is hittem hogy egy csiga lehet ilyen aranyos :kir: felvettem és a kerítésre tettem elkezdtem tanulmányozni, õ meg csak nézett bambán,hogy én most mit bámulom Õt :D aztán a szemeit elkezdte forgatni,majd a gépem leraktam elé,és elindult meg tekinteni ... majd odaért és elkezdte tapogatni,csudapofa volt :D aztán megelégelte és megakart szökni... bár túl messze nem jutott.... :gm: majd tovább vittem és fotóztam... majd vissza raktam oda ahol találtam :) de nekem háttal volt... és vártam hogy most merre fog menni... erre elindult felém,megfordult és jött hozzám :huh: (persze ezt lehet hogy bebeszélem hogy jött felém... lehet hogy csak arra volt dolga:D ) Szóval õ egy nagyon édi csiga volt,legszívesebben beraktam volna valami terráriumba de jobb neki kint a szabadban :) itt van róla egy kép :) (a kép nem valami jó...még csak most kezdett el érdekelni komolyabban a fotózás ..) http://gallery.site....010197.JPG.html

A képek azért igazán arik. Mindenkinek üdv, a csiguim felébredtek, legutolsó ittlétem óta gazdagodtam halakkal és Béluval a tekivel :) egyébként minden rendben sikeresen elajándékoztam még három csigumat és jelentem nagyon jó helyre kerültek :yeah: nagyon kihalt a fórum sajnálom, mert régen napi szinten írtunk ide. :( No most én is elpályázok dógozni. Üdv: evee_

#1026 rozijn

rozijn

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 19 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 5. - 11:54

sziasztoklenne vagy 12 darab achát csigám ami ingyen elvihetõ, ha kell akkor terráriummal együtt is. idõhiány miatt nem tudok velük foglalkozni. Nyiregyházán vannak.akit érdekel irjon: knapptomi@hotmail.com

#1027 Loona

Loona

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 42 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 6. - 12:01

pupák: tényleg nagyon aranyosak a képek, nekem leginkább a 26/32-es tetszik, amin lefele indul, de még nem ért "egyenesbe" :)jelentem: Nyunyóka megint alszik... igazodjon ki rajta, aki tud - olyan, mint a gazdája... :huh: mikor fölkeltettem, fönn volt 2 napig, aztán visszaaludt, majd megint fölkelt, és most megint alszik. Tudom, hogy hímnős, de ő biztosan látens nőnemű :dev:

Edited by Loona, 2007 április 6. - 12:02.


#1028 pupák

pupák

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 235 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 7. - 20:54

Örülök hogy tetszettek a képek,nem rég megint össze futottam egy csigusszal de az nem igazán akarta hogy lefotózzam :( Õ csak bebújt a házába és nem jött ki vagy 10percig... :( Aztán feladtam...

#1029 Beija

Beija

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 13 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 25. - 17:38

Szijasztok! Úgy látom, mire sikerült beregiznem ide, igencsak kihalt lett a táj... Nem is olyan régen beszereztem négy darab achátcsigát, 2 picúrt, meg 2 nagyobbacskát. Mit ne mondjak, amíg nem voltak sajátjaim, nem értettem a lelkesedésetek. Jó, jó, cukik, de ennyire? Aztán most meglettek a sajátok, és egészen "beléjük bolondultam"! Ugrat is mindenki rendesen... Ma is megláttam egy éticsigát az út közepén, és legalább 10-en néztek hülyének, mire biztonságba helyeztem... :gm: No igen... Remélem, azért visszaszoknak az emberkék, és fog majd úgy pörögni ez a fórum is, mint régen! :ang:

#1030 Guest_evee__*

Guest_evee__*
  • Guests

Közzétéve 2007 május 3. - 14:19

Szijasztok!

Úgy látom, mire sikerült beregiznem ide, igencsak kihalt lett a táj...
Nem is olyan régen beszereztem négy darab achátcsigát, 2 picúrt, meg 2 nagyobbacskát. Mit ne mondjak, amíg nem voltak sajátjaim, nem értettem a lelkesedésetek. Jó, jó, cukik, de ennyire? Aztán most meglettek a sajátok, és egészen "beléjük bolondultam"! Ugrat is mindenki rendesen... Ma is megláttam egy éticsigát az út közepén, és legalább 10-en néztek hülyének, mire biztonságba helyeztem... :gm:
No igen... Remélem, azért visszaszoknak az emberkék, és fog majd úgy pörögni ez a fórum is, mint régen!
:ang:


Én is szoktam néha olvasgatni és sajnálom, hogy így kihalt a fórum. :( Régebben nagy élet volt itt. Örülök, hogy vannak csiguid. Az enyémek is ébredeznek. :) Na most megyek is majd még benézek.

#1031 Degulo

Degulo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 306 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 7. - 20:13

Tegnap lebabáztak az afrikai csigáim. Most elõször. Nincs szívem elvenni tõlük, mert olyan fejlettek azok a "tojások". Viszont hely és idõhiányban szenvedek, szóval nem szeretnék több csigut. Hány nap alatt kelnek ki a picik, és általában hány csiga marad életben? Tatabánya környékén nincs teknõstartó? Talán ez lenne a legjobb megoldás. Bár nagyon sajnálnám õket :-(

#1032 Szilaj

Szilaj

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.212 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 8. - 13:41

Sziasztok nagyonnagyon rég írtam már ide :rolleyes: ..sajnos most is rosszhír miaatt.. mert nemtudom már gondozni az afrikai achát csigámat(peterakó), túlsok az elfoglaltság.. többek közzött 2 hörcsög és egyéb..., :hupp: és nem akarok rosszat a csigámnak sem, h ellegyen hanyagoolva vagy h évekig téli álmot aludjon.. :( Ezúton szeretmném elajándékozni õt már leglább van vagy 10-12 cm a háza hossza és nagyon szereti ha fürdetik :P és néha kilóméter hiánya van tehát nagy helyet igányel :dev: :) Akit érdekel (Shumi(mert így hívják :kir: ) magán üziben elér vagy telon /06702443494/ )

Edited by Szilaj, 2007 június 8. - 13:43.


#1033 Timsz

Timsz

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 8 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 11. - 16:36

hali!
2db, most kb 2cm házzal rendelkezõ csigut elajándékoznék!
az egyik háza vége le van törve (biztos hancúroztak, mert nem ejtettem le vagy hasonló) szóval a megkülönböztetésük egyszerû. Bp-en tudok talizni, reggel vagy délután (még úgy 2 hétig). írjatok!!!! (vagy adjátok tovább a hírt) timsz@citromail.hu
köszi!!



#1034 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 11. - 22:42

Úgy látom, mire sikerült beregiznem ide, igencsak kihalt lett a táj...

Én is szoktam néha olvasgatni és sajnálom, hogy így kihalt a fórum. :( Régebben nagy élet volt itt. Örülök, hogy vannak csiguid. Az enyémek is ébredeznek. :) Na most megyek is majd még benézek.


Na, hogy ki ne haljon a csigás topik... :) Én ugyan már sikeresen elajándékoztam az utolsó 15O darab gyerkõcöt egy közeli falu általános iskolájának (az igazgató régi barátom, megígérte, hogy jó helyre kerülnek a kiscsigák), de még élnek emlékeimben azok a napok, amikor háromszázvalahány növendékcsigut etettem, tettem tisztába nap mint nap... :rolleyes:

A probléma nálam is az volt, hogy egy-kettõvel boldogultam volna ugyan, de ahol már kettõ van, ott hamarosan kétszázkettõ lesz... :rolleyes: És hamarosan négyszázkettõ, és így tovább. Ha nem tudtok gondoskodni a "hovategyem-micsinájjakvele"-rõl, besokalltok.

Hím-nõsségénél fogva iszonyú szapora állatok, és csak úgy érdemes tartani õket, ha megfelelõ helyet, környezetet, táplálékot tudtok biztosítani. Namost többszáz - napról-napra növõ, fejlõdõ - kiscsiga elõbb utóbb kinövi a lakást, az idõtöket, amit rá tudtok fordítani.

Szerintem igazán csak annak praktikus tartani ezeket az állatkákat, ahol van teknõs, v. egyéb kisállat, amivel fel lehet etetni a frissen lerakott tojásokat. Akkor a teknõs is szép, egészséges lesz, meg a túlszaporulat sem okoz problémát.

#1035 Degulo

Degulo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 306 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 18. - 14:45

Kikeltek a manók, kb 200-an vannak. Aki szeretne magának, jelentkezzen! Olvastam a National Geographic cikkét, ahol azt írják, hogy: "Az achátcsigák családjába tartozó afrikai óriáscsigák hímnõsek, azaz mindegyik csiga petéket és hímivarsejteket is termel. Ennek ellenére ahhoz, hogy csigaáldásban legyen részük, párt kell alkotniuk, hiszen önmagukat nem képesek megtermékenyíteni. A párzást követõen rendszerint mindkét állat petéket rak, két-három hónaponként 40-500 darabot. Az achátcsigák, a párzást követõen akár több hónapon keresztül is tárolhatják a hímivarsejteket. Ezzel magyarázható, hogy a magányos csiga az elválasztás után több hónappal is képes egész kolóniát alapítani. Ha az óriáscsiga a leggyakoribb Achatina fulica fajhoz tartozik, akkor két héten belül kelnek ki a kicsinyek a tojásból, ha a valamivel ritkább Achatina achatina vagy Achatina marginata fajokhoz tartozik, akkor az inkubációs idõ hat hét."

#1036 pupák

pupák

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 235 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 19. - 11:11

Nem kell valakinem vivicsiga? Még picik,akár teknõs kajának is :( Félek hogy nagyon elfognak szaporodni,õket sem akartam de egyik reggel csak úgy lettek :huh: Szóval bárkinek adok,egyenlõre csak 5en vannak,de nem szeretném ha holnapra már 50enen szálguldoznának,szóval ha valakinek kell akkor írjon és már viheti is :D

#1037 Degulo

Degulo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 306 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 1. - 14:04

Megszámoltam őket, 542-en vannak! Álomgazdik jelentkezzetek!!! Most 1 cm-ek. (Afrikai óriáscsigák)

Edited by Degulo, 2007 július 1. - 14:04.


#1038 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 10. - 14:23

Nálam is van egy csomó kiscsiga, ajándékba. (Ha nem lesz gazdájuk, menthetetlenül tekikaja lesz belõlük.)

#1039 Szti

Szti

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 7 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 10. - 20:23

. :huh:

Edited by Szti, 2007 július 24. - 19:30.


#1040 Loona

Loona

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 42 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 30. - 22:20

halihó, mindenki alszik? úgy látom, végleg kihalt ez a topic :nem: azóta jó sok minden történt, én például meglátogattam odakünn, Finnországban Gusztit és Gizust, azóta akkorák, hogy csak na! És jelentem, azóta megszerették egymást, úgyhogy az egész utca el lesz látva csigákkal, bár Zsuzsa innentől már elővigyázatosabb lesz, csak az első kupacból tartotta meg a túlélőket. A szomszéd néni rögtön le is csapott kettőre :D Nyunyó meg nagyban durmol, és Viisi is nagyban csápol az akváriumban - Kuusi a nyáron felszállt Teargas mellé, és fentről salátázik, úgyhogy Viisi már csak egyedül "úszkál". Úgy tűnik, kiheverte azóta a dolgot, de lehet, lassan beszerzek mellé egy másik almacsiguszt. szerk.: Finnországban gyönyörű pici, fekete testű csiguszok rohangásznak eső idején az utcákon, még sosem láttam ilyen kis tüneményeket! ha a másik géphez jutok, ahol a képek vannak, majd linkelek róluk fotót :)

Edited by Loona, 2007 december 30. - 22:22.