Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Öreg ló- nem vén ló


  • Please log in to reply
524 válasz a témához

#281 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 24. - 12:23

Hali! Itt is megkérdezem, az Öreglovasokat. Ki mit javasol egy nyugdíjas lovacska hizlalásához? Vitamin, vagy ásv.anyag kiegészítõ, vagy Vajákos Biri recept, akármi. Most folyamatosan szénázik + csipegeti a füvet, plusz napi 2-szer 4 liter zab, plusz 2-szer 2 liter lómûzli az adagja, de egy dekát sem hízott, amióta a szõrét növeszti. Gondoltam, megtolom egy kis valamivel , hátha nem árt neki. Szóval mi az a készítmény, amit érdemes beletolni abba a nagy fejébe, nem meríti le teljesen a pénztárcát, és még hasznos is? köszi

#282 Peter13

Peter13

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 1.855 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 24. - 12:41

A mi 17 es 18 eves lovainknal nagyon bevalt recept: * mozgas elöfelteteleit megteremteni (egeszseg, ertelmes körmöles, fogreszeles, feregtelenites stb) --> mozgas megfelelö motivacioval (erdekes tereplovaglas barati lovak tarsasagaban) --> jo etvagy --> naponta 2x 2 fangli nagyon jo minösegü kukoricadara pormentesre vizzel kikeverve (fontos a jo iz, nem minden dara egyforma.. lo visszajelez) A daras grizt szinte ragatlanul nyelik le, megis jol hasznosul. Ennyi. Egeszsegesek, sportosak, szepen bundasodnak, böralatti zsirreteg megfelelö, edzettek, szivesen-lelkesen mennek. Tapasztalatom szerint a zab nem hizlal öreg lovakat, talan mert nem ragjak meg rendesen.. tulsagosan kisszemü.

#283 Kabos

Kabos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 314 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 24. - 12:51

Sziasztok! A zabot mi roppantjuk(Kati Mama)és ,ha gyors hízást akarunk elérni akkor plusz árpa,és purinás táp,valamint vitamin.

#284 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 24. - 12:53

Jaja, a zabot én sem gondolom tökéletes megoldásnak, fõleg hogy nincs lehetõségünk roppantani. A mûtéte elõtt az egyik etetésre kukoricát kapott, szintén fél napig áztatva, lehet hogy visszatérünk rá. A kukoricát házilag daráljátok?
Próbáltam árpát is adni, de az két nap alatt kiütötte.

A fogreszelés pár hete megtörtént, féreghajtás detto, körmölés rendben. Most "csak" annyi van, hogy az eddig egészséges bal hátsó lába fáj neki (mechanikai hatástól bekövetkezett patairhagyuszi, dunsztolom, várjuk, hogy kifakadjon), gondolom, ez sem viszi elõrébb a gyarapodást.

Kabos, a vitamin az mit takar nálatok pontosan?

#285 Kabos

Kabos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 314 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 24. - 13:16

Kedves Hitetlen! A vitamin purinás kis vödörben van granulált,a nevének utánna nézek. Az én egyik lovam Tókirály 21 éves angol telivér és nagyon jó formában van.

#286 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 24. - 13:19

Próbáld meg a st Hippolytot. Van hízótápjuk is, sovánka lovaknak, meg az instant széna,(Pre Alpin és Luzerne MIX) szintén öregebb, nehezebben emészthetõ lovaknak. Mi zabos keverékhez adunk ilyeneket, kb 25%-a a takarmánynak (3 fandli zabos keverék, 1 fandli St Hip.) Persze pénztárcához mérten lehet növelni az adagokat. Eddig lómüzlit is adtam, de áztatás ellenére télen nehezen emésztették. viszont ezek a tápok sokkal több mindent tartalmaznak (len, melasz, törköly, gyógynövények, himalájasó stb). szivesebben eszik az ilyen keveréket.
itt találsz néhány terméket, de majd lassan bõvitem a leirásokat.nem mi forgalmazzuk, de mi is innen vesszük és nem vészes az ár. http://kistaltos.gpo...php?pg=28954445
már minden Aniv-es cuccot végigpróbáltunk, de ez vált be a legjobban.

Edited by kistaltospk, 2008 november 24. - 13:24.


#287 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 24. - 13:43

Hitetlen!
A szõrváltás nálunk is nehéz idõszak (Lótusz idén 19). Nálunk bevált ez a kiegészítõ (nem pont öreg lovaknak van szõrváltásra, de minden benne van, amire szükségük van), meg kifejezetten van nekik való müzli, én csak ezt ismerem, nálunk nagyon-nagyon bevált.
Akármilyen jól tartják is magukat, azért a szõrváltást ált nehezebben vészelik át, mint a fiatalok :ang:

Edited by Lótuszvirág, 2008 november 24. - 13:43.


#288 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 24. - 13:56

Hubazmeg. 20 ezer Ft az a lötyi... Jól "bevásároltunk" Belmondoval. :(
Ilyenkor értékelem Malájt, akire a körmözésen, féreghajtáson, oltáson kívül jóformán csak az ivóvízre költünk (almaéréskor, esõs idõben hetekig még arra sem), mert a levegõbõl is kivonja a tápanyagot magának... :ang:

#289 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 24. - 13:57

szép összeg...ezen 4 zsák tápot veszek.

#290 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 24. - 13:58

Van kisebb kiszerelésben is, csak ezt linkeltem be, mert ehhez legalább leírás is volt :D


jav: a nyavalyát sok! most számolom, még ha mindennap adnád is majdnem egy évig elég :eek:

Edited by Lótuszvirág, 2008 november 24. - 14:04.


#291 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 26. - 19:09

20 éves ló...
Posted Image
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Edited by kistaltospk, 2008 november 26. - 19:10.


#292 Szehmet

Szehmet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.201 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 2. - 17:19

20 éves Monte CarloPosted Image

#293 Vessy

Vessy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 809 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 1. - 20:03

Már korábban linkeltem be néhány képet lovamról, Trudiról.

Most itt egy videó összevágás...mert holnap lesz 24 éves!!!
Boldog szülinapot Trudi!!!

#294 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 1. - 20:42

Már korábban linkeltem be néhány képet lovamról, Trudiról.

Most itt egy videó összevágás...mert holnap lesz 24 éves!!!
Boldog szülinapot Trudi!!!



Boldog szülinapot, élj sokáig:)

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#295 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 1. - 20:59

Már korábban linkeltem be néhány képet lovamról, Trudiról.

Most itt egy videó összevágás...mert holnap lesz 24 éves!!!
Boldog szülinapot Trudi!!!


Vessy, konnyeket csaltal...
Isten eltesse meg sokaig egeszsegesen ...

#296 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 1. - 22:15

Én is csak gratulálni tudok! Remélem még sok évig fog ilyen boldogan élni :)

#297 Vessy

Vessy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 809 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 1. - 22:16

Köszönöm/köszöni szépen!! Mi is nagyon reméljük!! :)

#298 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 1. - 22:37

Már korábban linkeltem be néhány képet lovamról, Trudiról.

Most itt egy videó összevágás...mert holnap lesz 24 éves!!!
Boldog szülinapot Trudi!!!


Boldog Születésnapot Trudinak! :)
Az én lovam is pont február másodikán született. :ang:



Petra

#299 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 1. - 22:44

Boldog szülinapot Trudi! :kocc:

#300 Almelita

Almelita

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.361 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 1. - 23:03

Most döbbentem meg igazán. Azt hiszem sok öreg-nem vén lovam van. Van egy 28 éves, kettõ 21 éves, három nagykorú 18 éves, és még egy 16 éves- a többi hozzájuk képest szemtelenül fiatal. :D Ebbõl mindössze egy nyugdíjas, a többi dolgozik. Ilyen szép öregkort kívánok minden lónak-gazdának egyaránt! :yeah:

#301 amatőr

amatőr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 968 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 2. - 7:37

Na, ha ma van az a szölinap, én is gratulálok! Szerencsés ló, nagyon szeretik, alkatilag örök fiatalnak tûnik... Nem olvastam a topik korábbi hozzászólásait, biztos korábban is volt errõl szó, meg lehet ez a gyönyörû ló is csak a sportból vonult vissza, de kikívánkozik belõlem egy magánvélemény: egy nyugdíjast is lehet, sõt ajánlott lovagolni, ha nincsenek panaszai. Ha csak csavargós, nyugis terepre van igénye, akkor csak azt, de tapasztalatom szerint jót tesz a testi és lelki egészségének megõrzésében, ha hetente egyszer kétszer lovagolgatva is van. ( Mondjuk az õ környezete a képek alapján úgyis nagyon jó!) Nem csak kívánom, hanem hiszem is, hogy 5-10 SZÉP évetek ilyen feltételekkel lesz még EGYÜTT! :kocc:

" Az én családomban aki egy szóval mondja el, amit tízzel is lehetne, az  lazsál." :)


#302 Vessy

Vessy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 809 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 2. - 19:13

Még egyszer köszönöm mindenkinek a jókívánságokat! Legközelebbi látogatásomkor kap a nevetekben fejenként 1-1 kiló répát :D ...mondjuk ezt amúgy is kapna :kir: Amatõr! 20 évesen még indult Trudival nõvérem verseny jellegû díjugrató nyílt edzésen, és az utolsó versenyét szépen zárta, mert megnyerték. Utána még egy évig lovagoltuk, fõleg terepen. De azért döntöttünk a lenyugdíjazás mellett, mert talán a képekrõl is látszik, hogy egy kis lóról van szó. Angol telivér, vékony lábakkal. Egy kisgyerekkel még biztos évekig vígan elszaladgált volna, de azért a mi súlyunkkal már nem akartuk terhelni. Az egészsége ugyan bármit megengedhetett volna még, ugyan kehes, de évek óta tünetmentes a Ventipulminnak köszönhetõen. Az utolsó lovaglós, terepes évben rendszeresen volt, hogy nem tudtam megállítani, csak a mezõ végén a fasor mondta azt neki, hogy lassíts... de hát telivér. Viszont ebbõl kifolyólag nem gyerekló. Némelyik képen talán az is látszik, hogy a vezetõszárat az orrára csavartam, hogy egyáltalán vezetni lehessen, és ne õ vezessen engem. :D

#303 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 2. - 20:00

Mindenkivel egyetertek :D
Amburrel meg mentunk egesznapos marhahajtasra , kutatasokra a hegyekben nehez terepeken, es az Augusztus vegi Nemzeti Polocrosse Bajnoksagra, O most 21 eves.
Es a regi jatekosok akik ismertek ot Texasbol vagy Minnesotabol , Nebraskabol mindig mikor megkerdeztek "kivel jatszotok? ' -Amburrel es Willow-al jottunk.
Erre ok: -"Ambur............ ?!?Posted Image Oh My GOD! She is a hard player.. I have no chance than.... " :kir:
Montak ezt 5-6-7 eves lovakkal :D
Igaz, utana minden meccs utani lesetaltatas utan masszirozgattam husito, gyulladasmegelozo kremet a laban...
De meg mindig tuz es ero... " Hatalmas szive van" , ahogyan ezt itt mondjak..
De en mar csak konyebb marhazasokra Posted Imagefogom neha vinni, terepre es esetleg taborba , itt egy Juliusi kep , az izuletei az evek soran elegge elhasznalodtak a sok es valtozatos munka miatt, de eppen azert amit Amator is irt, kell nekik nemi munka rendszeresen.
Azok a lovak akikkel sokat van foglalkozva, odafigyelve, rendszeresen lovagolva, nagyszeru elmenyeket tudnak adni ahogyan mellettunk oregednek... es mi pedig velunk oregszunk :D
No most megint elmelaztam.... Ne zokkentsetek ki man no :D

#304 amatőr

amatőr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 968 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 3. - 8:38

:) QS: Gratulálok hozzá! Kár, hogy felénk az efféle huncutságokban az embernek ritkán lehet része. :D :) Vessy! Hát, a nyugis csavrgós terep, egy élénk telivérrel tényleg nem egyszerû. Értem, hogy nem is nagyon erõltetitek. Az is látszik, hogy tényleg vékonylábú ("telivéres" :D ) kis lovascsaka, de az is, hogy "szervezeti szilárdsága" nagyon jó. Hobbiszintû használata, (nem "zötyögõs"-) lovassal 70-80 kg-ig, biztos nem terhelné túl a lábait, szervezetét. (Ahogy nézem, ott biztos nem vagytok ;) !) Viselkedésébõl is úgy tünik, õ igényelne néha többet, bár kétségtelen, a LEGTÖBB LÓ ILYEN NYUGDÍJAS ÉVEKRÕL ÁLMODHAT. De ahogy az ember is hasonlót remél a hajtós aktív ideje utánra, néhány hét vagy hónap után ha nem talál, célt, feladatot magának, kezdõdik egy gyorsuló leépülési folyamat. Szerintem a hosszú élet titka csak részben genetika, "egészséges" életmód, szerencse az elkerült/túlélt balesetek és betegségek miatt, hanem saját feladatunk fontosságának érzete is. (Hogy én mekkora pszihológus vagyok :dev: !, És ingyen :) !) Kedves Vessy! Nehogy azt hidd, hogy az észt akarom osztani, én maga vagyok, minden szempontból, a NEGATÍV PÉLDA. 4 lovat tartok, és úgy tengetjük egymás mellett az éveket, hogy havonta csak egyszer-egyszer jutunk fel a hátukra. Pedig a legöregebb csak tíz, a legfiatalabb 5 éves. " Bírnák" még. :) Én meg az év háromszázsoksok napján "beérem "annyival, hogy nézzem, ettessim, itassam, gondozzam õket. Meg dolgozzak a takarmányukért. Évente néhány nap van, amikor tényleg semmihez fogható örömöt élhetek át segítségükkel, ezek a túrák. A reményt táplálják, hogy ez a jövõben esetleg gyakrabban... Na, nagyon elkanyarodtam :( Ezt csak azért írtam le, hogy ne gondold, hogy kritizálni akarnálak, azért, mert "jól megérdemelt" nyugdíjba küldtétek a lovatokat, ráadásul kitünõ körülmények közé, sõõõt... Csak annyit szerettem volna jelezni, ,ogy nem biztos, hogy az a legjobb neki. (Az elrohanás megelõzésére hozzáértõk biztos adnak tanácsokat más topikban, vagy átképeztetitek magatokat valahol, ha súlyos. ;) ) A legjobbakat nektek és lovatoknak! Amatõr

" Az én családomban aki egy szóval mondja el, amit tízzel is lehetne, az  lazsál." :)


#305 Vessy

Vessy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 809 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 3. - 16:15

Amatõr! Nem gondoltam egyáltalán azt, hogy észt osztassz :) (Nála az "elrohanás" sosem volt megakadályozható terepen :D Soha nem ültem még másik ilyen lovon, akiben ekkora szív volt, hogy legyõzze a távolságot. Pedig a galoppon anno nem volt jófej ló, mert állítólag féltávig mindig vezetett, aztán megfordult, és visszament az indítóállomásba :D Ezért hamar félbe is szakadt a galoppkarriere.)

#306 gidrángirl

gidrángirl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 726 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 6. - 17:07

Hát akkor én el is bújhatok itt az én kis 16 éves Napsimmal... A felvétel amúgy tegnap készült :)

Bár õ még messze van a nyugdíjkorhatártól, õ is az a fajta ló, akit - mint a videón is látható - nem egyszerû nyugisan, kényelmesen mozgatni. Ez a felvétel úgy készült, hogy minden nap kinn van karámban, és a lovászok elmondása szerint egész nap fel-alá rohangál :) Ezen a felvételen amúgy még kimondottan jó napja van... általában úgy szoktam lobogni a futószár végén, mint a gyõzelmi zászló :)

Amúgy meg hadd rohangáljanak az öregek is, ha jól esik nekik :)

#307 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 17. - 7:39

Sziasztok:) Shannon alias Sanyi nevû parittyám tegnap nagykorú lett:) Sok boldog táproppantós napot kívánok még neki:) Mercy

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#308 qvatro25

qvatro25

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 359 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 17. - 8:53

Sziasztok:)

Shannon alias Sanyi nevû parittyám tegnap nagykorú lett:)

Sok boldog táproppantós napot kívánok még neki:)

Mercy



Még sok boldog közös évet kívánok!!!!! :kocc:

#309 Robina

Robina

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 523 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 17. - 15:28

Nyári a kép, mert most foszlik a szõre, de acélos és fitt a mai napig: Jótálló, 22 múlt februárban.

Posted Image

Edited by Robina, 2009 március 17. - 15:42.


#310 canossa

canossa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 130 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 29. - 7:44

Mici lovam ma 20 éves. :ang: 13 éve vagyunk együtt. Jó pár egészséges évet kívánok még neki, amit természetesen remélem, hogy egymás mellett töltünk el. Képet sajnos nem tudom hogyan kell feltenni. :hupp:

#311 Vessy

Vessy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 809 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 10. - 22:02

Muszáj betennem ezt a két képet. Frissek. A 24 éves angol telivér kancámról:

Trudi 1

balra a harcos kedvû :)

#312 Dodó

Dodó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 639 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 11. - 8:38

Vessy!
Aranyos Trudi, és látszik, hogy majd kicsattan az egészségtõl. :)


Én is mutatok akkor egy kancát, aki idén múlt 20 éves. Nagyon jófej lovacska, nagyon játékos, de imád dolgozni. Nagyon kellemes lovaglású ló, hatalmas szívvel és még mindig elég élénk vérmérséklettel. :) Mai napig a korát meghazudtoló módon dolgozgat a gyerekekkel. A képek is kb egy hete készültek.

Dorina

Dorina2

Dorina3

#313 Szökikeee

Szökikeee

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 8 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 29. - 22:10

Keresztanyumnak most télen pusztult el a legelsõ pacija :(. De 30 év fölötti fekete herélt volt... De mikor utoljára láttam(2008 telén) akkor még nagyon játékos, életvidám pacó volt... Csapattársam lova 18 éves és még mindig versenyzik ;) jó kis kondija van neki :D

#314 Varbóc

Varbóc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 497 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 9. - 14:38

Hahó, Egy kérdés: (lehet, hogy már megbeszéltétek itt a fórumon, de nem volt idõm, erõm minden eddig leírtat elolvasni, szóval bocsi, ha ismétlésre kérlek benneteket) Van egy húsz éves kanca, akit mostanság lovagolok. Kb 165 cm marmagas, vékony lábú, a hátán már kezdenek kiállni a csigolyák, de a bordái nem látszanak, úgyhogy nem gondolnám, hogy soványságról van szó. Akaratos, öntudatos teremtés, nem megy szomszédba egy-két seggbe-puffért. Na most én 173 cm magas és 70 kg vagyok. Nem vagyok én túl sok ennek a lónak? Ha igen, akkor leszállok róla, ha viszont azt mondjátok, hogy nem, akkor abban kérnék segítséget, hogy milyen munkát lehet egy ilyen - amúgy elég tûzrõl pattant - mamzellel végeztetni. Hobbista vagyok, úgyhogy versenyzésrõl eleve szó sem lehet, én csak némi pályamunkára, lazább terepre gondoltam eddig, sok sétával és inkább ügetéssel. Elõre is köszönök minden meglátást.

#315 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 9. - 15:35

Figyeld az esetleges árulkodó jeleket, amik arra utalhatnak, hogy a szervezete nem kívánja a dolgot - pl. hátérzékenység, rendellenes légzés, izzadás, stb. Annak nem szabad bedõlni, hogy a ló menne, mert van, hogy a lelkesedése viszi, de a lába, tüdeje és egyéb alkatrészei már nem bírják tartani a lépést, de valószínûleg valami ilyesmitõl tartva tetted fel a kérdést. Szóval ha a ló egyébként egészséges, nem fáj a lába, stb, akkor az apró jeleket figyelve szerintem nyugodtan lovagolhatod, fõleg, hogy amúgy is csak óvatos meneteket terveztél. :)

#316

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 9. - 19:52

Az én 20 éves Mamikám is pont ilyen... Vinné a szíve - néha nekünk kell az "eszüknek" lennünk! :)

#317 Varbóc

Varbóc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 497 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 10. - 8:25

Nagyon köszönöm Rosie a választ és Dének is a beírást. Már ezer éve nem láttam õt sem itt, se az iwiw-es lovasfórumunkon. Hiányzol Dé, gyere vissza! :)) Hogy van Szelcsi? A hátfájással kapcsolatban lenne kérdésem, mert az gyanús, hogy van. Amikor vakaróval tisztítom, a gerinc táján ágyékrészen elkezd rugdalózni, azonkívül nem hagyja, hogy felszálljanak rá. Eddig háromszor ültem rajta, egyszer szõrén. Akkor feldobtak rá, nem volt gond. Másodszor és harmadszor nyereggel mentünk és különösen a harmadik alkalommal, amikor eleve azzal a céllal mentem ki hozzá, hogy kiderítsem miért táncol el a felszállás elõl, volt egy másodperc, amikor egy olyan sugallatom volt, hogy bakker, lehet, hogy nem esik jól neki, hogy féloldalról húzom a hátát? A felszállás alatt rúgott két lábbal mint a veszedelem, de amint felértem a tetejére abbahagyta. Hm, szerintetek az jó ötlet, hogy legközelebb megnézem, hogy akkor is gázos-e ha székrõl ülök fel a hátára és a lovaglás alatt figyelem, hogy mennyire merevíti meg magát? Illetve ti milyen módszerrel állapítanátok meg, hogy hátfájós? Amúgy tényleg nem akarom erõltetni, mert nekem sem élvezet egy olyan lovaglás, amit a ló nem díjjaz. Eddig kb 5 perc ügetésre 10 perc lépést csináltam és max 3 kör vágta mindkét kézre (kör átmérõje kicsi, egy lapfutószár hatósugara).

Edited by Varbóc, 2009 augusztus 10. - 8:26.


#318 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 10. - 9:17


Illetve ti milyen módszerrel állapítanátok meg, hogy hátfájós?

Amúgy tényleg nem akarom erõltetni, mert nekem sem élvezet egy olyan lovaglás, amit a ló nem díjjaz. Eddig kb 5 perc ügetésre 10 perc lépést csináltam és max 3 kör vágta mindkét kézre (kör átmérõje kicsi, egy lapfutószár hatósugara).

Kézzel végigsimítod a hátát, ha félti be fogja ejteni.
A helyedben akkora körön nem vágtáznék még fiatal lóval sem.. Öreg lónak inkább "kikapcsolódós" terep mint monoton pályamunka.

#319 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 10. - 10:01

maximálisan egyetértve packával, öregló tulajdonosként még egy ötlet: alapos és körültekintõ bemelegítés (ami természetesen minden lónál alapszabály, de öreg lónál hosszabb idõt vehet igénybe a "munkaképes" állapotba hozás)

#320

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2009 augusztus 10. - 11:54

Varbóc, köszi! :D
Szelcsianyó, köszöni, jól van, a már elõttem tönkretett lábait leszámítva, amikre oda kell figyelni, illetve idõnként sajnos már kezelni, teljesen fitt és friss, élvezi az életet. :)

A felszálláshoz annyit fûznék hozzá, hogy én, ha csak tehetem, padról szállok fel (nyeregbe is), Anyókára meg már különösen. (Nyilván, ha mondjuk terepen leszálltam, és vissza kell, akkor földrõl, de amikor lehetõség van rá, megkönnyítem a dolgunkat ennyivel.)

Az alapos, és körültekintõ bemelegítés pedig, ahogy elõttem már írták, tényleg fontos, minden lónál, de idõsebbnél meg pláne.
A lazább, kikapcsolódósabb, óvatosa munka, amit lentebb írsz, hogy szánnál neki, még jól is eshet neki, ha nem terheled túl vele, hiszen kell egy kis mocorgás nekik is. :) Csak nyilván fokozottan figyelni kell.