Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Macskák


  • Please log in to reply
4979 válasz a témához

#4921 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 10. - 8:52

Annie,

ha még nem találtál cicát, szívesen felajánlok egyet. Fekete-fehér, kisfiú. Kb 2 (3?) hete nyílt ki a szemük, még nem esznek, de hétvégén gondoltam, hogy megkínálom már őket. Szerintem pár hét múlva vihető lesz. Pestre szállítás megoldható.

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

(van vörös-fehérben is kisfiú, ha valakit érdekel :) )

 

Jajj, csak most látom  :unsure:

Találtunk kiscicát, vasárnap hozzuk el. Pont emiatt néztem be ide, hogy feltegyek egy kérdést:

Ki milyen oltási programot javasol? Lakásmacska lesz, most kinti-benti. Nagyon sok verziót hallottam, pl. hogy érdemes FIV/FeLV tesztet csináltatni, hogy inkább az 5-ös kombináltat érdemes (Purevax), hogy elég teszt nélkül is a 3-as. Állatorvosoktól hallom ezeket, így teljes a zavarodás már, mert mindegyikük mást ajánl.



#4922 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2014 június 30. - 10:01

Aggódtam, hogy a kutya nem fogja elviselni a macskát. Nos extraszuper jólnevelt és ha már rég indokolt lenne, akkor sem morog rá meg semmi. Ellenben a macska rászokott arra, hogy Molly fekhelyét lepisili, hiába szobatiszta teljesen, hiába mossuk ki a kutyapárnát. Tegnap odáig fajult, hogy a kutyatálba pisilt...Hogy a manóba lehetne erről leszoktatni? Hiába kap ki érte, semmi...



#4923 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 4. - 7:47

Érdeklődnék, hogy nevelt-e valaki nagyon pici (kb 1 hetes) cicákat mesterségesen?

Mennyi esélyünk van a túlélésre? :unsure:

Vettem nekik cicatejet, az jó nekik "hosszútávon", vagy szerezzek be valami tápszert?

Napi 4-5 x tudom etetni őket, kb mekkora mennyiség "optimális"? Tegnap volt az első "közös"napunk, olyan 5 ml körül ettek injekciós fecskendőből (megy mellé is persze), de nem tudom, hogy evés után azért sírnak, mert sok, vagy azért, mert kevés? :unsure: Vagy csak simán anya-hiányuk van. :sad: (Az output működik, hasmenésük egyenlőre nincs).

 

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg


Edited by izland, 2014 július 4. - 7:55.


#4924 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 4. - 8:59

Nincs esetleg olyan kutyád, amelyikben túlteng a gondoskodó ösztön? 

FB-on kérdezd esetleg Vegáékat (VegasFarm), náluk nőtt már fel jó pár macskakezdemény.



#4925 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 4. - 9:03

A cicatej felnőtt macskának való "nasi", ha már boltból vásárolsz, mindenképp normális kutya-macska tejpótló tápszert vegyél!... Többen esküsznek amúgy a kecsketejre, amivel szakmailag nem tudok egyetérteni; viszont úgy tűnik, a tapasztalat meg a beltartalmi mutatók itt nincsenek egy platformon...



#4926 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 4. - 9:18

Köszönöm!

Tegnap csak a szomszédos Tescoba tudtam elmenni, ott csak ez a tej volt, majd ma bemegyek a városba, ott van spéci kutya-macska bolt, talán ott van tápszer. Kecske-birka tejem most nincs, van viszont boci tejpótló tápszer, nem tudom, az jó-e.

Fontos a laktóz-mentesség? (Láttam, hogy a cica-tej az.)

Eva, az öreg szukám lehet, hogy szeretné őket, de a másik kettőben már nem vagyok ennyire biztos. :unsure:  Most kaptak egy plüss kutyát, remélem, beérik vele.

Próbáltam másik anya macskát is, hátha megesik rajtuk a szíve, de nem. :mellow:

(Bárányt etetni egyébként sokkal egyszerűbb, mint ezeket a kis nyekergő-tekergő apróságokat. :D  Bár harmadikra már elég jól rácuppantak a fecskendőre.)



#4927 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 4. - 9:27

Amelyik gondozná őket, engedd oda. Sokat számít, hogy lenyalogatja, odabújhatnak stb... 

 

 



#4928 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 4. - 9:41

Jobban belegondolva ezzel annyi gondom van, hogy a szukának többször műtötték a cicijét daganat miatt (14 éves). Most is van benne pár pici, amire a doki azt mondta, hogy várjunk. Azt végképp nem szeretném, ha valami fellángoló anyai ösztön miatt beindulnának a daganatok (egyébként tüzeléskor szokott), és a legnagyobb kánikulában kellene műttetni megint. Ennyit nem ér a cicák lelki békéje...

De azért köszi a tanácsot, majd beszélek a dokinkkal, hogy ő mit gondol erről.

 

 



#4929 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 4. - 9:50

Amennyire tudom, az összes emlősállat tejében laktóz van szénhidrátként, a macskatej sem kivétel ezalól. A felnőtt állatok már nem tudják emészteni, és emiatt okoz náluk nagyon sokszor hasmenést, puffadást; a szopós korú kicsiknek még más az enzimkészletük.

 

Ebből a táblázatból kiindulva ha a bocitápszert kb kétszer olyan sűrűre kevered mint a boci számára tennéd, az viszonylag jó közelítés, igaz hogy így is kevesebb lesz benne a fehérje és a zsír, és több a tejcukor, mint az anyacica tejében lenne.

 

A daganat miatti aggodalmad nem alaptalan, inkább tényleg hagyd a fenébe így a dajkásítást; annyit nem ér.



#4930 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 4. - 10:33

Köszönöm!

Futok pár kört a macskatápszer után, remélem, lesz, de ha mégsem, akkor kapnak bocitápszert, (abból van vagy 5 kg, biztos elég lesz!) :)



#4931 novavera

novavera

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 71 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 28. - 11:08

Múlt héten találtam a szalmában egy anyacicát, két kicsinyével (ha jól látom egy fiú és egy lány). Úgy döntöttem, hogy megtartom őket, de mindenképpen ivartalanítani szeretném a kis családot. Mikor lehet legkorábban elvinni őket műtétre? (kutyánál már van tapasztalatom, ott 6 hónapos kortól lehetett, gondolom cicánál máshogy van ez...)  :rolleyes:


Edited by novavera, 2014 július 28. - 11:09.


#4932 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2014 július 28. - 11:10

A 6 hónapos kor cicáknál is ideális :)

A mamával ne várd meg a kicsiket, mert ö addigra újra vemhesülhet. (ami nem akadálya a mütétnek, de többe kerül) Ha már nem szoptat, vidd el ivartalanítani.


Edited by Fifikusz, 2014 július 28. - 11:12.


#4933 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2014 október 6. - 14:49

Klónok :D (igazából féltestvérek):

2014-08-09_19.33.17_www.kepfeltoltes.hu_

 

475677985009_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

(bocsánat, itt a sötétben leptem meg őket)



#4934 The Oldenburgi

The Oldenburgi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.562 hozzászólás

Közzétéve 2014 október 7. - 8:31

mivel hoztad rájuk a frászt az első képen? :D teljes a harci készültség. :)



#4935 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2014 október 7. - 9:05

mivel hoztad rájuk a frászt az első képen? :D teljes a harci készültség. :)

Én csak fényképeztem. Biztos valamelyik kutya volt mellettem/mögöttem, velük ilyen "műbalhés" a viszony. :)



#4936 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2014 október 10. - 11:50

Az iroda, ahol dolgozom egy társasházban van, és ideszokott a kertbe egy anyamacska, majd itt lefialt. Van két szép kis fekete cicája, a házban lakó nénik etetik a famíliát. Egyik szomszéd vállalta, hogy az anyamacskát ivartalaníttatja, és majd ellesz itt, mint a ház macskája, de a kicsiknek gazdát kellene találni. A gond az, hogy főnököm egy valódi macskagyűlölő, és már meglátta, hogy valamelyik kismacska felmászott az erkélyünkre, nem tudom, hogy mit forgat a fejében. :dev: Lényeg az, hogy nem kell valakinek egy-két kismacska?  :ang: 


Edited by zapolya, 2014 október 10. - 11:50.


#4937 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2014 november 19. - 18:08

Szombat éjjel elkeseredett nyávogásra értünk haza, egyből elkezdtünk bosszankodni, hogy megint szedhetünk le valami béna macskát a fáról az éjszaka közepén. Természetesen mi lúzerek vagyunk, így eszünkbe sem jutott nem megkeresni a hang forrását, ami igen hamar előkerült egy kerítés mögül. Kb 6-8 hetes óriás pocakú, doroboló, dagasztó szürke cirmos kandurka jött elő a hívásra. Namármost, ismerve a környék kóbormacska populációját ez egy lakásban tartott kis tökös, hogy kidobták vagy csak meglógott, nem tudom, de senki nem keresi a környéken. Ott nem hagyhattuk, mert a környék szarkái utaznak a kismacskákra, fene az ízlésüket. Meg amúgy is lerázhatatlan volt követett, ahogy arrébb mentünk, hogy megbeszéljük mi legyen a sorsa. Mi ugye nem vagyunk berendezkedve macska befogadásra és finoman szólva a kecó sem alkalmas rá, îgy aztán irány a Tesco megvenni a legszükségesebbeket, aztán a pince, mert ott vannak az üresen maradt nyúlketrecek, a kissebbikben is vígan elfér, almostúl, fekhelyestűl, eteő-itatótálkástúl :)
Gazdája lesz, nálunk csak átmeneti tárolása van, reméljük nem végleg :D

#4938 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2014 november 19. - 20:01

Az óriási pocak tele van férgekkel, szóval gyorsan féreghajtás!



#4939 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2014 november 20. - 11:39

Helyzetjelentés:

Merlin 2 hónapja ivartalanodott, utána a kutyafekhely pisilése alább hagyott. Aztán újra kezdte 1hónapja, kivittük hámmal a kertbe, hátha le tudja vezetni az energiáit. Azóta folyamatosan ki akar menni, és non-stop a kutya fekhelyére hugyozik. Nyilván a kinti-benti lét megoldás lehetne, de hamarosan panelba költözünk és oda vinni terveztük...Van vmilyen javaslatotok?



#4940 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2014 november 20. - 19:01

Óriási pocak némi túletetés után elfogyott. Konkrétan hétfő reggel megette 2 napi kajaadagját, azóta majdhogynem éhezik ( önként, mi kínáljuk minden földi jóval - wiskas junior, ma már macskatejet is kapott :), de abból is csak ici- picit lefetyel, aztán vissza ölbe, mert csak ott jó). Szóval kismacs intenzív fogyókúrába kezdett, mi meg vittük a dokihoz. Kapott 2 szurit, amihez igen bosszús képet vágott, harcias fül lapítással és halálnyervákolással, fél órát röhögtünk rajta :D Ma kapott még 2 szurit, meg féreghajtót, de ma már nem adott elő semmi extrát. Viszont azzal szórakozik, hogy felugrik rám, kicsit mosakszik, kicsit játszik, majd elhelyezkedik, aztán eszébe jut, hogy van a tálkában valami finom, leugrik, lefetyel párat, majd vissza rám. Immár sokadik körét futja.
Annie, valamikor láttam a tévében egy pont ilyen szituról szóló részt, valami macska nevetős sorozatban, de nem emlékszem mi volt a címe, sem arra, hogy mi volt a megoldás.

#4941 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2014 november 21. - 9:50

Ezek szerint mégis marad?



#4942 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2014 november 21. - 17:05

Csak átmenetileg, karácsonyig. Mindenesetre Tamagocsi rendeltetésszerűen működik mostanra, rossz mint a bűn :D
Már, ha engem kérdeztél :)

Edited by Eva, 2014 november 21. - 17:05.


#4943 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2014 november 21. - 17:46

Na, akkor beszámolok a legutóbbi cica-akcióról.

A hétvégén a Balatonfelvidéken jártam szőlő-ügben. A hegyen a kedves nyaralósok egész nyáron etetik a "kedvenceiket", majd ősszel összecsomagolnak, aztán boldoguljon, ki hogyan tud, beleértve az őszi születésű, picur  kölyköket is. Aki a tavaszt megéri, annak örülnek a visszatérő emberek, azok szaporodhatnak tovább, aki nem, annak nem volt szerencséje. Így aztán töménytelen nyeszlett kiscica rohamoz meg mindenkit, aki megjelenik. Engem teljesen kikészít ez a fajta lelkiismeretlenség, most is kiborultam rendesen. Egy itteni (Németo.) szomszédasszony mondta a nyáron, hogy elpusztult az öreg cicája, befogadna egyet, a menhelyen nem kapott, mindenféle papírokat küldtek vele haza, hogy töltse ki, aztán kijönnek helyszíni szemlére, meg a cica nem mehet ki a házból, stb., szóval hagyta az egészet.

Gondoltam, itt az alkalom, vittem egy cicaszállító kosarat, és halált megvető bátorsággal elkaptam a legnyeszlettebbiket, egy kis ronda fekete-fehér egyedet, aki azonban az életéért kűzdve komoly harapásos, karmolásos sérüléseket ejtett rajtam. :gm: Örültem, hogy sikerült az akció, de akkor jött a csinos, ámde szintén nyeszlett cirmos tesója is, és nem volt szívem otthagyni, gondoltam a szomszédaszzony is meg fogja érteni a dolgot. Őt már vastag kesztyűben kaptam el, így csak az első miatt kellett ovoshoz mennem kötözésre meg tetanusz injekcióra. Neki csak egy kilyuggatott kartondoboz jutott.

Igen ám, de a foltos szörcsög-fuldoklik időnként, szóval antibiotikum kell neki, hogy megmaradjon. A kilátás, hogy ezt a törpeszörnyet naponta kezeljem, annyira rémisztőnek tűnt, hogy - bár nem az ideális választás - eldöntöttem, az extrém hosszú hatású (méregdrága) antibiotikum lesz a befutó. Felhívtam egy volt évfolyamtársam, de neki nem volt ilyenje, viszont azt mondta, ha elmegyek Székesfehérvárra a nagykerbe, elhozom az injekciót, elmegyek hozzá X-városba a cicákkal, akkor beadjuk nekik a szurit. Nekem aznap kellett ide Bajorországba visszajönni, de akkor már úgy voltam vele, minden mindegy. A kutyáim mindenhez szokva vannak, a férjem is :gm:

Végigjártam az egész történetet, mindkettő prücsök megkapta a magáét, és valamikor hajnalban meg is érkeztem ide Bajorországba. Éjszakára a fürdőszobába zártam a szörnyecskéket egy nagyobb nyúlketrecbe, délelőtt pedig áthívtam a szomszédasszonyt, és kíméletesen közöltem vele, hogy egy helyett két macskája lesz. Egész sportosan fogadta a dolgot. :D

Két napja új otthonukban laknak a szerencsések, meglátjuk, megmarad-e mindkettő, egyelőre nem lehet a közelükbe menni, mert nagyon zokon vették a zaklatást, de a lakással elégedettek, meg a koszttal is. Szobatiszták, és vadócok. Tanácsomra az új gazdi minden porcelán-nippet eltávolított a nappaliból és a konyhából, ahova jelenleg bejárásuk van az új csaláádtagoknak.

Azt hiszem, nem vagyok teljesen normális, de most már csak drukkolni kell, hogy ne legyen felesleges az egész hajcihő.

Lehet valahogy képet idetenni anélkül, hogy előbb feltölteném a netre? Közvetlenül a gépről. Akkor megmutatom az egyiket.

 


Edited by Fifikusz, 2014 november 21. - 17:50.

  • Lótuszvirág, Kistáltos és Kaiser kedveli

#4944 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2014 november 21. - 18:28

Fifikusz, te sem vagy 100-as :D

#4945 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.589 hozzászólás

Közzétéve 2014 november 21. - 23:03

Fifikusz, te sem vagy 100-as :D

Miért? Van itt olyan?



#4946 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2014 november 22. - 9:12

Hát, ha van is, rejtőzködik :D

Edited by Eva, 2014 november 22. - 9:13.


#4947 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2014 november 23. - 15:38

Fifikusz... jó ilyet olvasni :)
Mármint nem a tetanuszos karmolásokat, a sorsukra hagyott félvadmacskákat, meg a rohangálást gyógyszer és állatorvos után, hanem úgy egyben a sztori nagyon tetszik.

Viszont kérdezni akarok
ugye emlékeztek, hogy a semmiből érkezett egy vagány kóborcica az életünkbe. Alkalmasak vagyunk az együttélésre, mert az elmúlt másfél évben minden klappolt, nem akart felmondani, szóval csupaöröm boldogság.
Elkezdtünk felkészülni arra, hogy hibázhatunk és egyszer megléphet majd, így a macskasorozatgyilkos kutyákat egyesével elkezdtük behordani hozzá a nappaliba, hogy ismerkedjenek. Ez is jól sikerült, idebent a kutyákkal ,,haverok" vagy igazából inkább úgy mondanám, hogy stresszhelyzetek nélkül megvannak egy légtérben.
Aztán múlthéten találtunk 3 kidobott macsekot, megfutottuk az állatorvosos kört, bevásároltunk nekik, berendezkedtünk a nagycsaládos létre és nekiálltunk gazdit is keresni. Egy kicsi már gazdisodott, maradt kettő.
Az alapmacska, Momó nem volt alapból nagy macskabarát, a kicsiket görényketrecben tartjuk a nappaliban, csak felügyelettel jönnek ki.
ilyenek voltak az első napok
Ha csak közel ment egy pici már fújt-támadott. Azóta viszont összehaverkodtak, esznek is egy tányérból, játszanak, macskálkodnak. Most látjuk csak mennyi minden hiányzott Momó életéből.
A kérdés, mennyire viseli meg, ha mindkét kicsit elviszik? Szabad ezt megtenni, nem veszi nagyon zokon majd? Normális dolog megtartani egy kicsit, csak hogy Momó ne legyen egyedül? Jó persze, nekem nem esne nehezemre akár mindkettőt megtartani, mert imádnivaló édes kis dorombládák, csak azért mégis... Momó az első talált, ő a mienk, neki kell hogy minden klappoljon. Meg ugye ott  a bibi, hogy 80 nm az egész ház, odakint pedig a három macskaölő lesi, hogy hibázunk e egyszer, mert oké, hogy idebent ha bejönnek már alakul a kutya-macska béke, de ha véletlen kilépne egyszer egy macska, én nem tenném tűzbe érte a kezem, hogy nem lenne nagy baj perceken belül
Mi a helyes? Ha megy mindkét kicsi, mennyire viseli meg vajon? Ha láthatóan boldogabb macshaverral, akkor jobb ha marad egy barátja?


Edited by Lótuszvirág, 2014 november 23. - 15:45.


#4948 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2014 november 23. - 17:00

Én a helyedben mindkettő picit továbbadnám, ha találnék megfelelő gazdit, ideálisan a kettőt egy helyre. Momo már élt egyedül nálatok, neki marad a környezet, meg a gazdik is, még ha most örül is a társaságnak. De jól megnézném, kiben bízok annyira, hogy rábízok egy kis életet. Arra gondolok, hogy ilyen történet jövőre is megeshet veletek, és akkor megint van lehetőség segíteni. Szóval a jó gazdinak ki kell közvetíteni, ami még nem nőtt széttéphetetlenül a szívünkhöz....


  • Lótuszvirág kedvelte

#4949 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2014 november 24. - 11:32

Az első dorombnál nőttek nagyon a szívemhez.
Sajnos sem jó tapasztalataink nincsenek az örökbefogadókról, sem jó emberismerő sem vagyok, így egy állatmentő szervezet segítségét kértük. Az ő megosztásaik alapján sokkal több emberhez ért el a gazdikeresés és a sokéves tapasztalat alapján sokkal profibban szűrik a jelentkezőket. Csak olyannal kötnek össze, aki szerintük okés.
Azt még nem tudom meghálálni hogy tudjuk, de hatalmas segítség ez nekünk, meg a kicsiknek is.
Szerinted akkor jól viselik a macsekok, ha lelépnek a haverok? Nem lesz világvége hangulat, ha egyedül marad újra?
Amúgy tök felemás a helyzet, mert az egyik kicsi nagyon összebarátkozott Momóval, alig várja hogy kiengedjük és játszanak kifulladásig, a másik meg belémzúgott, bármerre megyek, követ, ül az ölembe, bújik, brúg...
Így ha akarnék sem tudnék választani, mert kinek kedvezzek, magamnak, vagy a macskámnak? Fura helyzet



#4950 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2014 november 24. - 13:56

Nem könnyű, tudom, én is nehezen válnék meg tőlük.

Én is korán örültem, ma mondta a szomszédasszony, hogy mégsem tartja meg őket, mert összepisilték a szőnyegét, meg nem hagyják megfogni magukat :sad: Hát a szőnyeget sajnálom, a szelídség jött volna magától, ha ad nekik egy kis időt.... Most itt állok én is két rosszcsonttal, megtartani nem tudom őket, a menhely meg nem vesz be szívesen olyat, ami nem szelíd, szóval van egy külön épületrész itt nálam, ami lomtár jelenleg, oda fogom berakni őket, amíg eldől a sorsuk, meg egy kicsit kézhesz szoknak..... Meg a foltoska még nem biztos, hogy megmarad, de azért egy esélyt megérdemel.



#4951 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2014 november 25. - 17:58

Óbasszus akkor nagyon megmacskásodtál...
Amúgy lehet össze tudtunk volna beszélni, mert a hármas számú versenyzőt Pesten adtuk át újgazdinak. Ennyi erővel mehettünk volna mindhárommal és garantáltan szuperszelíd macsekokat kapott volna szomszédnéni.
Viszont tuti nagyon jól járt a két kicsi a németbeköltözéssel, nem tudom milyen eséllyel gazdisodnak kint, de ha már beköltöznek az új otthonukba, valószínű mindenük megvan. Gondolom ott nem kezelik őket annyi helyen ,,fogyóeszköznek"
Szurkolok a kis foltosnak
(képet a képfeltoltes.hu-ra regisztráció és bonyodalom nélkül fel lehet tölteni)



#4952 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2014 november 25. - 20:27

Nehéz lesz gazdit találni, meg most órákat ülhetek a lomtárban, hogy hozzám szokjanak.

http://kep.psharing.com/819127.jpg


Edited by Fifikusz, 2014 november 25. - 20:35.


#4953 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2014 december 6. - 23:14

Macska híradó: játszik, eszik, játszik, fürdik, eszik, alszik és így tovább :) Nagyon jól érzi magát és valljuk be, jól bánik a rabszolgáival is. Ma kapott egy kis békát, na azzal eljátszott egy órát, mintha igazi lett volna. Azt nem tudom mennyire fog majd örülni a leendő gazdája, mert macsek igen jól tud idomítani, ezért aztám már kialakult a rend: reggel kaja, utána fél óra játék, majd a másik szolgálól elbűvölése, esetleg közös fürdőzés. Délután üdvözlés, majd nyomban jelzés, hogy ott a kaja, kérem, de iziben! Utána másfél óra játék és, ha ellfáradt, akkor hajlandó tévét nézni és hagymi magát simogatni :D Egyszóval: tündér :) Lassan kinövi a fürdőt, hihetetlen ütemben növekszik, már duplája a megtaláláskori önmagának.
Találtam benne 1 szem bolhát, átnéztem alapodan, de többet nem fedeztem fel. Létezik, hogy csak egyetlen bolha lett volna benne? Ekkora macseknak lehet valamilyen bolhairtót adni?
Oltásait a jövő hét elején kezdjük, kíváncsi leszek, milyen képet vág majd hozzá : D

#4954 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2014 december 6. - 23:18

Frontline spray-vel ill. azzal analóg készítménnyel gyakorlatilag alsó korhatár nélkül be lehet fújni; és a legtöbb spot on is 8-9 hetes ill. 1 kg-os kortól már használható, ez a használati utasításokban szerepelni szokott.

#4955 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2014 december 7. - 10:55

Szerintem nincs 1 kg, köszi!

#4956 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2014 december 13. - 10:07

Sziámi vagy sziámi jellegű cicát keresek az egyik ismerősömnek. Valaki nem tud ilyet? A neten már mindent átkutattam, szaporítóktól pedig nem szeretnénk.


"Qei me amat, amat et canem meum."


#4957 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2014 december 30. - 11:23

Nos, macska nyúz:

Tamagocsi-Gyagyás-Pocak macska elköltözött karácsonyra újgazdihoz.

Valljuk be, 4 hét alatt igencsak szívükhöz nőtt, nem volt jó érzés összepakolni a holmiját és elvinni az új birodalmába.

Nálunk túl sok helye nem volt, a fürdőben lakott és éppen kezdte szűknek érezni a teret, már figyelni kellett, hogy ablak ne maradjon nyitva felügyelet nélkül stb...

Szóval kapott egy jó nagy padlófűtéses kecót, kerttel, kutyával és persze idomítandó leendő "rabszolgákkal".

Ott töltötte már a karácsonyt, segített feldíszíteni a fenyőfát és viharos gyorsasággal elraboltat újgazdi szívét :ang:

Jó munkát végzett.

Nekünk meg üres lett a lakás, nincs reklamálás, ha hazaérkezéskor nem vesszük elég gyorsan le a cipőt és reggel sincs örömködés, hogy hurrá, új nap van - támadáááás! Nincs türelmetlenkedés lefekvés előtt, hogy jöjjön már a meleg tejecske gyorsabban és nincs kis szőrös harapdálós, aki álomba rágcsálja magát, miután tele a pocakja.

Illetve, nem nálunk van. 

Tegnap egy halovány kísérletet próbáltunk tenni, hátha "kitelt" az esztendő újgazdinál, de nem, 1 hét alatt elbűvölte és megkezdte az "idomítását" :dev: nem adják  :D

Szeretik, jó dolga lesz, mégis rossz érzés, hogy nincs velünk - önző az ember na  :unsure:

 

 


  • zapolya, Bokorugró, Fifikusz és még valaki kedveli

#4958 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2015 augusztus 10. - 14:23

Variációk henyélésre... :kir:

20150803_182330_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

20150803_192032_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

20150809_184259_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

20150806_191523_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



#4959 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2015 augusztus 10. - 14:26

20150805_141328_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

20150803_190948_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

20150809_192908_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

 



#4960 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.319 hozzászólás

Közzétéve 2016 február 3. - 20:54

http://nol.hu/tud-te...macskat-1586743