Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Miért van kevés magyar lovas a nagyobb külföldi lovasversenyeken?


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
60 válasz a témához

#1 horsegirl

horsegirl

    Csikó

  • Fórumtag
  • 7 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 10. - 20:09

Sziasztok!Sokat gondolkoztam már rajta,vajon mi lehet az oka hogy a nagyobb versenyeken nincs egy magyar lovas se, jó nagyritkán van 1-2 .Nektek mi a véleményetek?? :confused: [ Március 11, 2003, 01:10: Az üzenetet átszerkesztette: Huxley ]

#2 Frankie

Frankie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 273 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 10. - 20:19

Hát szerintem a válasz egyszerû magyarországon nem olyanok a pénzkeresési lehetõségek. Pénz nélkül meg nemigen van rá lehetõségünk lovat tartani. Sajnos nekem is ez a bajom. Nincs elég PÍZ! Másik baj az hogy valaki még azt se teheti meg hogy lovagoljon. Pedig sok jó lovas lenne ha sokat idõt és pénzt fordítanánk a lovasoktatásra. Hiszen nagyszinten kevés edzõvel büszkélkedhetünk. Én a Rezin és a Szász Attilán kívül igazán nem sok jó lovast ismerek. Jaj és ki ne hagyam Dallos Gyulát! Megoldást a dolgokra kéne találni! Több szponzor vagy én nem is tudom...

#3 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 10. - 20:36

Lehet, hogy azért, mert aki megteheti, mert pénze van, az Angliába szakadt lovász parasztgyereket futtat, amikor hazatérnek? Meg kéne találni az igazi lovasembereket, és közülük megtalálni a világbajnokokat. Ez meg máshogy nem megy, csak úgy, ha olyan jó szemû edzõknél kezdenek el tanulni emberek, akik észreveszik a tehetséget. Cav

#4 Frankie

Frankie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 273 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 10. - 20:45

Igaz! Posted Image Én elmentem egy ilyen edzõhöz és aztmondta hogy tehetséges vagyok. Csak egy a bibi hogy lovat kéne venni...

#5 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 10. - 21:05

Ez enyhén nagyképûen hangzott...

#6 Frankie

Frankie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 273 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 10. - 21:11

De komolyan montam tényleg nemrég voltam. De nem azt akartam mondai hogy született Rodrigo Pessoa vagyok csak azt hogy tehetségesnek tartanak.

#7 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 10. - 21:17

Hááát, lehet, hogy azé mondja az edzõ, hogy növelje az ember önbizalmát. :D Posted Image Az jó edzõk nem foglalkoznak ilyen apróságokkal, nincs entyempentyem, aki komolyan gondolja a lovazást abban van elég kitartás önbizalomnövelés nélkül is. Posted Image Cavps: tudom, tudom, Degecen születtem... :D

#8 olaj

olaj

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 421 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 10. - 22:51

idézet:
Eredeti szerzõ: Frankie: De komolyan montam tényleg nemrég voltam. De nem azt akartam mondai hogy született Rodrigo Pessoa vagyok csak azt hogy tehetségesnek tartanak. [/QUOTE]Nekem is mondták már, hogy okosabb vagyok, mint Albert Einstein, és szebb, mint Alain Delon...

#9 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 10. - 22:53

És legalább adtál kölcsön? :D

#10 olaj

olaj

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 421 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 10. - 23:11

idézet:
Eredeti szerzõ: realcowboy: És legalább adtál kölcsön? :D [/QUOTE]Nõ volt, másképp viszonoztam a kedvességét. És amit adtam, azt nem szoktam visszakérni...

#11 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 10. - 23:14

Frankie biztosan adna kölcsön. :D Frankie!Azt mondom, a lovam 70 éves. Elhiszed?Szerinted hányan dicsekedtek még ilyennel itt? Én nem sokra emlékszem.

#12 ImRe

ImRe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.250 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 11. - 0:04

idézet:
Eredeti szerzõ: Frankie:Én elmentem egy ilyen edzõhöz és aztmondta hogy tehetséges vagyok. Csak egy a bibi hogy lovat kéne venni... [/QUOTE]És rögtön tudott is egy pont neked való lovat jó pénzért? Posted Image BTW tudod mit szoktak csinálni néhány helyen azzal, aki azt mondja magáról, hogy tud lovagolni? Posted Image Ha igen, akkor el tudod képzelni, hogy mit csinálnának azzal, aki azt mondja, hogy lovas tehetség? Posted Image [ Március 10, 2003, 23:04: Az üzenetet átszerkesztette: ImRe ]

#13 Frankie

Frankie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 273 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 11. - 16:20

Irigykedsz mi? Énis ezt mondanám a helyedbe ha nem tudnék lovagolni! Posted Image

#14 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 11. - 16:29

idézet:
Eredeti szerzõ: Frankie: Irigykedsz mi? Énis ezt mondanám a helyedbe ha nem tudnék lovagolni! Posted Image [/QUOTE]Nana!Kicsit vegyél vissza. Már épp kezdtem volna írni, hogy azért nem kéne sárba döngölni Frankie-t erre írod a fentit. Arra ugye emlékszel még az ált.iskolából, hogy a tanár MINDIG tud olyat kérdezni amire nem tudod a választ bármennyit is készültél....... és MINDIG lesz olyan ló, amelyiken nem tudsz lovagolni.

#15 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 11. - 16:32

Frankie! Erre csak Ikácskát tudnám idézni:
idézet:
Eredeti szerzõ: ikácska: Ez enyhén nagyképûen hangzott... [/QUOTE]:mad:

#16 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 11. - 16:47

Miért bántjátok mindig Frankiet? (e-mailcíme kapomany@freemail.hu - ide írjátok le a dehonesztáló véleményeteket, de ne szapuljátok a plénum elõtt!!!)Frankie, én meg tudlak érteni. Nagyon rossz érzés, amikor a tehetséges edzõk látnak benned fantáziát, csak a körülmények miatt nem tudod megvalósítani álmaidat. Lehet, hogy én tudok segíteni neked.Nekem van egy lovam, kiválóan ugrik, ha nem is a legmagasabb szinten, de középszinten elversenyezhetsz vele, ingyen viheted versenyekre és tréningezhetsz rajta, egyedül a szállítás fele díját kérem el. Így osztozunk meg. Neked érdeked, hogy versenyre menj, nekem érdekem, hogy folyamatosan edzésben legyen és versenyezzen a lovam. Szerintem látogass meg bennünket, próbáld ki (van akadálypálya, homokos talaj, minden, ami kell) és ha látsz a lóban fantáziát, nyugodt lélekkel viheted versenyre. Lószállító van az istállónál, 75 forint/kilométer áron szállítanak lovat.Nekem is ugyanez a bajom, ami neked... Mármint, hogy én westernt lovagolok, látott már Bozo Rogers, Dennis Schultz, Ludwig Grischa és mindhárman seggreültek, amikor megmutattam, hogy mit tudok. Egybõl azt mondták, hogy a versenyeken a helyem, csak hát nincs igazi jó westernlovam (Aggienak van, de Õ nem adja kölcsön), ezért nem tudok orrba-szájba versenyezni, pedig mint mondtam, született tehetség vagyok a legnevesebb trénerek szerint.Úgyhogy futtasd be a lovamat (nagyon nyugodt, emberszeretõ, ha úgy tetszik, kifejezetten gyerekek mellé ajánlható), nyerj vele egy csomó versenyt, s miután rangot szerzel neki eladom és veszek egy jó westernlovat. Meg tudunk egyezni?

#17 Orsi

Orsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 859 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 11. - 17:05

Porfelhõõõõõõõõõõ, csináljunk üzletet!Én lovagolom a lovad, ha eladjuk, a ló árának 50%-a az enyém :D

#18 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 11. - 17:12

Á, Orsi, Te még annyira sem tudsz díjugratni, mint én. Láttalak párszor versenyen (mániákusan látogatok minden díjugrató versenyt), de - legnagyobb sajnálatomra - azt kell mondanom, hogy nálad azért én jobban díjugratok, meg a lovam is sok lenne neked. Én igazi lovast keresek hozzá, a Jövõ Reménységét, jobban megbízom Frankie-ben.

#19 Orsi

Orsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 859 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 11. - 17:15

Más!Az eredeti kérdéshez hozzászólva, nekem is birizgálta ez a kérdés a fantáziámat, és megkérdeztem egy öreg lovast, hogy régen miért tudott több lovas kijutni a versenyekre?A válasz ez volt: Régen nagyon sok ló volt Magyarországon és nagyon sok lovas.A lovaglás járulékos költségei pl. lószállítás, nevezési díj alacsonyabbak voltak.Több ember járt versenyezni, több lovat kipróbáltak (például a galoppról évente több száz ló jött le, ezeket ugratásban is kipróbálták)nagyobb volt a szelekció.Így többen kijutottak külföldre versenyezni.Erre persze megkérdeztem mi a megoldás?Az öreg azt mondta állami támogatás kéne a tenyésztéshez és a járulékos költségek csökkentéséhez, különben zsákutcába kerülünk, nem lesz fejlõdés és eredmény.

#20 Frankie

Frankie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 273 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 11. - 17:16

Köszi!! Én benne vagyok. Hol található ez a pacc?

#21 Orsi

Orsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 859 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 11. - 17:21

Különben meg nem értelek Porfelhõ, már két hete tanulok díjugratni, egy gyorskiképzõ táborban.Mi itt a probléma? Posted Image

#22 Aggie

Aggie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 359 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 11. - 17:29

idézet:
Eredeti szerzõ: Porfelhõ: ...csak hát nincs igazi jó westernlovam (Aggienak van, de Õ nem adja kölcsön), ezért nem tudok orrba-szájba versenyezni, pedig mint mondtam, született tehetség vagyok a legnevesebb trénerek szerint.[/QUOTE]Ne mondja nekem senki, hogy én állok westernes karriered útjába! Tudod mit? Jobbat ajánlok neked, mint Te Frankie-nek. Lovat - mit lovat, egy igazi Mûvésznõt -, felszerelést, szállítást én állom. Neked csak végig kéne menned a pályán. Egyet kérek: a bíró maradjon épségben!!! Posted Image

#23 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 11. - 17:56

Frankie, rendjén! Csömörön van a ló, ha úgy gondolod írj magánüzit!Orsi! Így már egészen más a leányzó fekvése! Ha már két hete díjugratsz, akkor visszavonok mindent, ez szerintem bõven elég idõ ahhoz, h. sikerre vidd a lovamat, úgyhogy hajrá! Te is indulhatsz vele. Ha elakadsz a képzésben, akkor Frankie majd segít. De két hét gyorstalpaló után nem lesz semmilyen gondod.Aggie!Ne kérj lehetetlent! Elmegyek vele a pályán, de a bírók biztonságát ne legyen má' kötelezõ szavatolni. Egy kis úthengerrel? Erre azért nem vállalkozom. :D

#24 Aggie

Aggie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 359 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 11. - 18:30

Tudtam, hogy meg fogsz hátrálni! :eek: Posted Image Hangember...

#25 Aggie

Aggie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 359 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 11. - 18:48

Arra az esetre, ha meggondolnád mégis magad, most megyek és elkezdem felkészíteni Mûvésznõt a versenyre... ;)

#26 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 11. - 20:03

idézet:
Eredeti szerzõ: olaj:[/QUOTE]Nõ volt, másképp viszonoztam a kedvességét. És amit adtam, azt nem szoktam visszakérni... [/QUOTE]Úgy persze egészen más.A nõknek több mindent elhiszünk.Megjegyzem lehet,hogy szerencséd volt, mert nem kaptad vissza kérés nélkül amit adtál. :D

#27 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 11. - 20:13

Eredeti szerzõ: Aggie:Egyet kérek: a bíró maradjon épségben!!!Porfelhõ!Ezt azért írásba ne add! Posted Image [ Március 11, 2003, 19:20: Az üzenetet átszerkesztette: realcowboy ]

#28 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 11. - 21:43

Porfelhõ, Porfelhõ! Én is akarok ugratni, mért nem nekem ajánlod fel a lovadat? Én nem mondom magamról, hogy tehetséges vagyok, mert azt borzasztó nagyképûségnek tartom. De biztosan jól elboldogulnék vele, mert már van gyakorlatom, csak nincsen jó ugrólovam. És ha Te úgysem akarsz vele versenyezni, akkor én nagyon szívesen... :D

#29 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 11. - 22:03

Össze ne vesszetek már szegény Csírnyán! :D Porfelhõ!Ha megkérhetlek, lennél olyan kedves, és tájékoztatnál engem a verseny idõpontjáról? Errõl semmiképp sem szeretnék lemaradni. A "nagy" és tehetséges (csak lóhiányban küszködõ) Frankie látványát Csírnya hátán (ha ugyan feljut odáig), amint szeli az akadályokat... Na ez az, amit ki nem hagynék. :D

#30 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 12. - 10:19

Szerintem ti egyszerûen irigykedtek Frankie tehetségére, és önbizalmára. :rolleyes: Mert ti sosem lesztek olyan tehetségesek mint õ. tongue.gif (Jajj, de bunkó vagyok!)

#31 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 12. - 10:34

Rossz hírem van, Frankie nem tudja lovagolni Csírnyát, mert messze van neki Csömör. Két lehetõsége van: vagy lovagolja és akkor elhanyagolja a tanulmányait, vagy tanul és inkább lemond az álomlóról. Én igen helyeseltem, hogy elsõsorban az iskolai tanulmányaira összpontosít.Csajok, rossz hírem van. Úgy döntöttem, hogyha Frankie nem, akkor senki nem lovagolhatja Csírnyát. Piaffe, Te pláne nem, neked még egy kicsit gyúrnod kell, mert Csírnya díjlovaglásban is kiemelkedõ eredméyeket képes elérni, de csak tehetséges lovassal. tongue.gif

#32 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 12. - 10:49

Fáj nekem mikor csírájában halnak el a nagy dolgok! Posted Image

#33 Aggie

Aggie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 359 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 12. - 10:55

idézet:
Eredeti szerzõ: realcowboy: Fáj nekem mikor csírájában halnak el a nagy dolgok! Posted Image [/QUOTE]Vagy inkább csírnyájában ....Jajj, ez még nekem is fájt :eek:

#34 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 12. - 11:57

idézet:
Eredeti szerzõ: Porfelhõ: ...senki nem lovagolhatja Csírnyát. Piaffe, Te pláne nem, neked még egy kicsit gyúrnod kell, mert Csírnya díjlovaglásban is kiemelkedõ eredméyeket képes elérni, de csak tehetséges lovassal. tongue.gif [/QUOTE]Posted Image Pedig én már indultam díjlovagló országos bajnokságon is középosztályban. És ha lenne egy olyan lovam, mint Csírnya... :D :D :D

#35 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 12. - 12:04

Piaffe!Akkor együtt Csírnyátok együtt nevetnétek! Posted Image OFF.Nekem legalább is, mert nem ülhetek itt tovább!

#36 Aggie

Aggie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 359 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 12. - 13:12

Piaffe!Csak hogy ragozzuk: ezek szerint még ki kéne ismerned csírnyát-bínját ...

#37 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 12. - 13:15

:D

#38 Ferenc

Ferenc

    Vágtabetolós

  • Fórumtag
  • 866 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 12. - 13:28

Miért kevés magyar lovas van a nagyobb külföldi lovasversenyeken?/ Tudna valaki kölcsönadni egy vesszõt? / :D

#39 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 12. - 13:36

idézet:
Eredeti szerzõ: Ferenc: Miért kevés magyar lovas van a nagyobb külföldi lovasversenyeken?[/QUOTE]Mert Porfelhõ nem adja oda nekem Csírnya lovát. :D

#40 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 12. - 14:43

Végre egy frappáns ésszerüen indokolt válasz.Itt és most be is lehetne zárni! :D