Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Jõring


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
128 válasz a témához

#1 WinchEszter

WinchEszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 592 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 16. - 13:22

Bár a téma maga már egy ideje itt lebeg a fórumon (A vadnyugatos topicban), és ugyanott remek kis (kis?) beszámolók olvashatók a silveradói jõringes hétvégérõl, na meg a hó is elkezdett olvadni, de azért hátha…És persze azért is, mert tegnap ugyan már feltettem az alábbi hozzászólást a Vadnyugat-ban, de ott úgyis elvész a silveradós beszámolók közt az, amivel el szeretné(n)k büszkélkedni.Szóval: Oktatófilm jõringezõknek avagy sztárok a médiábanRendkívül fárasztó napunk volt tegnap. És ezért bizonyára mindenki nagyon, de nagyon sajnálni fog minket. Ugyanis hétköznap ide vagy oda, lovaglással és jõringezéssel kellett töltenünk ezt a szerdát. A dunaharaszti és a szigetszentmiklósi iskolák padjai kiürültek, anyukák szabadságot vettek ki a munkahelyükön, és a vészes mértékû olvadással, csöpögõ ereszcsatornával, dagonyává lett karámmal mit sem törõdve, már kora reggel puccba vágtuk a Green Country Ranch-et. A Bázist, ahol a Dunaharaszti Westernlovas Egyesület oszlopos tagjai folyton múlatják az idejüket. Meg a Bázist, ami egy kocsma, nem messze a tett színhelyétõl.Merthogy fényes napra virradtunk: jön a tévé!Jön a tévé? Mit keres ezeknél a tévé? Kérdezhetnék joggal a kedves olvasók. Persze csak azok, akik nem tudhatják: komoly, mondhatni, több napos (mit napos! hetes!) síjõring múltra visszatekintõ lovascsapat van itt kérem szépen. Kedden például egész délután gyakoroltunk. Elõször is: legfotogénebb lovasunkat, a hatéves Noémit gyorsan meg kellett tanítanunk síelni. A lovakkal meg nem csak úgy össze-vissza, keresztül-kasul, hanem egymás mögött, mellett, keresztben, hosszában és minden elképzelhetõ módon rohangászni a hólepte kis szigeten, ahol lakunk. A lovak mögött persze kötélen vontatva kisebb gyerek, nagyobb gyerek, anyuka, apuka, sztárvendég, több gyerek, több apuka, több anyuka, apuka szlalomozik, gyerek szlalomozik, ló szlalomozik, szamár szánkót húz, meg minden, ami kell.Szerdán ugyanez pepitában. Csak a síruhát már felváltotta a chaps, a bojtos sapkát a westernkalap, kamera indul, na még egyszer, gyerekek, ez így nem lesz jó, még egyszer vágtában, jó, most ne ess el, balra! mondom, balra! ne borítsd fel az operatõrt a lóval! Vigyázz, most, ez az, gyere még! Gyere még!Folytassam? Négy órán keresztül száguldoztunk ide-oda, utána jót ettünk-ittunk, válaszoltunk néhány értelmetlen mondatot a kedves riporterlány kérdéseire, aztán jövõ héten adás.Három perc. Merthogy ennyi idõre villanunk fel majd a Delelõben, az RTL-en, jövõ csütörtökön. De azért mégiscsak. Egy kis western, meg síjõring.Megnézitek? [ 16 Január 2003, 12:25: Az üzenetet átszerkesztette: WinchEszter ]

#2 Alain_delon

Alain_delon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 52 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 16. - 13:52

Sziasztok !Nézzétek meg a [url="http://"http://www.viktor.hu"]www.viktor.hu[/url] oldalon van egy lovas sí video a képre kattintva( tegnap csináltam )Várom a véleményeket.... Ha valaki tudja, linkelje ide

#3 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 16. - 16:30

A Delelõben? Mégis kb. mikor? Hát... én dolgozok akkor. De ha a videóm (a sz.gépemhez nem hasonlóan) még mûködik, akkor megpróbálom felvenni.

#4 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 16. - 18:25

Alaindelon! Nekem tökre nem történik semmi, ha a linkre kattintok, mármint a síelõsre.A Delelõt tuti megnézem, de elõtte azért hozza fel valaki a topikot. Posted Image

#5 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 16. - 19:49

Alain Delon! Überjó ez a videjó! Posted Image Zsuzska elküldjem neked (bár sztem nagy)...Ilyet én is akarok! Legyen még hó nyáron, hogy tudjak síjöringelni! Posted Image Végülis füvön is csúszik a síléc... Betonon meg a gördeszka (snowboard), vagy a görkori (sima léc Posted Image )ÁÁÁÁ Akarok!!! :rolleyes: redface.gif

#6 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 16. - 21:15

Alain_delon!Örömmel tapasztalom, hogy rajtunk kívül is vannak még ütõdött alakok. Véleményt kértél?A ló és a lovas profi, a sízõ nem annyira. De attól még õ is Posted Image

#7 Alain_delon

Alain_delon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 52 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 17. - 13:12

Jól, van azt hittem már senki nem tudja megnézni.Majd egyszer kipróbáljuk fordítva, én nem tudok síelni, a cimbora meg nem tud lovagolni... Az biztos viccesebb lesz. Posted Image

#8 Alain_delon

Alain_delon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 52 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 17. - 16:21

Arra gondoltam, hogy északon ezt úgy mûvelik, hogy nem ül senki a lovon és egy hámmal köti össze magát a síelõ a lóval és a gyeplõvel irányítja ( tudom, hogy ez a szó, hogy gyeplõ sokaknak bántja a szemét, de van ilyen ) Csakhogy itt jön legalább három probléma:1. Mi van ha netán a sível elesünk ? A ló nem nagyon fogja hallani a hóval teli szánkból az üvöltést. Posted Image 2. Mi van ha a zablát erõsebben meg akarom húzni ? Ugyanis akkor én közeledek a ló hátuljához, nem pedig a száját húzom. :confused: 3. Mi van ha hirtelen megtorpan a ló ? Hehe, ezt nem akarom magyarázni Posted Image

#9 WinchEszter

WinchEszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 592 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 17. - 16:27

idézet:
Eredeti szerzõ: piaffe:A Delelõben? Mégis kb. mikor? Hát... én dolgozok akkor. De ha a videóm (a sz.gépemhez nem hasonlóan) még mûködik, akkor megpróbálom felvenni.[/QUOTE]Tizenegy és egy között, ennél közelebbit valszleg nem is fogunk tudni.Amúgy meg: Mi van, mi van? Tanulgatnák kicsit a profiktól? :D Hogy hogyan ne szántsuk orral a havat Silverado kapujában? :D :D A távoktatáson túl persze lájvsó keretében is tarthatunk okítást, de az adás után már csak sztárgázsiért leszünk hajlandók dolgozni :D

#10 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 17. - 16:33

Alain_delon! Én pont ezt fejtegettem a (Vad)nyugatban, csak nem jutottam sehova. Viszont most már tényeg kipróbálom, míg el nem olvad a hó.Remélem, hogy egy kis hóekézéssel megálljt tudok parancsolni a jófej kis lovamnak. :rolleyes: [ 17 Január 2003, 15:34: Az üzenetet átszerkesztette: piaffe ]

#11 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 17. - 16:37

idézet:
Eredeti szerzõ: WinchEszter: Amúgy meg: Mi van, mi van? Tanulgatnák kicsit a profiktól? :D Hogy hogyan ne szántsuk orral a havat Silverado kapujában? :D [/QUOTE]:D Az csak azért volt, mert hülyéskedtem és a spárgából nem sikerült visszajönni, a léceimet kivitte alólam a hó. Tehát spárgázni nem tudok, nem jöringezni. :D Tanulni Tõletek? Höhö, na persze! :D [ 17 Január 2003, 15:38: Az üzenetet átszerkesztette: piaffe ]

#12 Sac

Sac

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 17. - 16:43

Húúúúú, ez a videó nagyon jó!

#13 Alain_delon

Alain_delon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 52 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 17. - 17:01

Köszi !De hát mi csak ipari tanulók vagyunk, akiket minden hétfõn újra be kell tanítani. Posted Image Na de majd a vérprofiktól ellessük, hogyan is kell a szamár után kötni a szánkót. Posted Image Persze, csak ha sikerül bekapcsolni az ostorral a videjót meg az anternát bejállítanyi. Posted Image

#14 WinchEszter

WinchEszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 592 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 17. - 17:10

A szánkó szamár után kötésében nem az a nagy kérdés, hogy hogyan kötöd össze õket, hanem hogy mitõl indul el.Nálunk ez úgy mûködik, hogy a tanyától elfelé hárman húzzuk-toljuk Mágust (a Szamarak Szamarát), aztán hátra arc! És az állat ordítva üget vissza, a szánkón meg (aki fönt marad) az hasonlóan ordít.

#15 Alain_delon

Alain_delon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 52 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 17. - 17:43

OK, viccet félretéve, hámmal is síztetek ? Úgy hogy nem ült senki a ló hátán ?

#16 WinchEszter

WinchEszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 592 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 17. - 19:13

Nem, épp a már említett gondok miatt. Hogy mi van, ha pl. elesem, és hozzá vagyok kötve a lóhoz. Mert ha nem vagyok hozzákötve, akkor mitõl húz? A szájánál fogva nem húzathatom magam. (Nálunk legalábbis biztos nem, mert akkor azonnal hátralépnek, ahelyett, hogy húznának.) Nem tudom, hogyan csinálják azon a svájci galoppversenyen, St. Morizban, ahol biztos, hogy csak egy hajtó - egy ló a felosztás. Vagy ott egyszerûen beledõlnek a ló szájába, mert egyébként is azt szokta meg a ló? Én egyetlenegyszer láttam évekkel ezelõtt jõringet a tévében egy sportcsatornán. Ott lovas ült a lovon, és húzta külön a síelõt, akinek még mindenféle buckákat is átt kellett ugrania.Nincs valahol egy jõringes honlap?Számítógéptudorok!!! Jõringes honlapot ide!

#17 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 17. - 20:03

Szerintem egy normál lónak, ami tud húzni pl. kocsit, meg kellene állnia, ha meghúzod kicsit a szárat. Különben a kocsiló is hogy áll meg az olyan kocsi elõtt, amin nincs fék? Ha elesel, akkor is van azért az emberben annyi, hogy meghúzza kicsit (szerintem), ha esés közben már nem húzol bele önkéntelenül. Nekem volt egy olyan jelenetem póni mögött szánkón, hogy elõbb indult el helybõl vágtába, mint azt én szerettem volna, nem volt idõm megkapaszkodni, így csúsztam hátra szép rendesen (emelkedõn volt). Megkapaszkodtam volna a hosszanti lécekbe, de mind a kezemben maradt (kissé odafagyott a szög :D ), így aztán végsõ menedék a szár volt, egyrészt hogy megálljon, másrészt hogy ne zuhanjak be a két szánkó közé (mert persze nem csak egyet kötöttünk mögé Posted Image ). A pacika meg is állt egybõl. Persze ennek az egésznek az a feltétele, hogy a lovat tudd irányítani hanggal, hátulról.

#18 Alain_delon

Alain_delon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 52 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 17. - 20:48

A kocsis lónál a hajtó betámaszthat a lábával és ha kell erõvel foghatja vissza a lovat. A sívontatásnál egy speciális karabinert használnak ( úgy láttam mindenféle oldalakon ) aminek van egy pánikszalagja ami eséskor kihúz egy tüskét amitõl kinyílik az egész aztán mehet amerre lát.Azt meg ne gondolja senki, hogy az istrángot ráköti a derekára aztán majd jót síelget és ha esik akkor majd szól a vágtázó lónak, hogy lécci ne szaladj tovább.Szerintem ez leginkább a felnégyeléshez, vagy ehhez hasonlóhoz vezet.Fõleg olyan lovaknál, akik nincsenek ehhez hozzászokva, ha valami furcsa nagy dolog jön mögöttük nagy zajjal ( mint például egy üvöltõ ember ), akkor általában nem a megállást választják.Szóval szerintem ezt speciális - erre a célra kifejlesztett - karabiner nélkül életveszélyes kipróbálni, még megbízható, nyugodt fogatos lóval sem.

#19 WinchEszter

WinchEszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 592 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 17. - 21:29

idézet:
Eredeti szerzõ: Alain_delon:A sívontatásnál egy speciális karabinert használnak ( úgy láttam mindenféle oldalakon ) [/QUOTE]Például hol? Nagyon szeretnék bekukkantani néhány ilyen honlapra!

#20 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 17. - 22:46

"Katschbergben felejthetetlen élmény a lovas-síjöring, amikor a síelõket kötéllel lovak húzzák fel a hegyre. Már tréfás új neve is van: ez a biolift." Posted Imageforrás: [url="http://"http://www.klikk.hu/hirmix/sajtoszemle/temakor/Viva/utazas/januar/v0103_havas.shtml"]http://www.klikk.hu/hirmix/sajtoszemle/tem...103_havas.shtml[/url] [ 17 Január 2003, 21:47: Az üzenetet átszerkesztette: Zsubaba ]

#21 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 17. - 22:59

Nem sokat találtam a témáról... Ez itt egy oldal megvásárolható [url="http://"http://www.mushingsix.de/Seiten_E/skijoring.html"]felszerelésekrõl.[/url] Ez pedig egy [url="http://"http://www.altabadiaski.com/lavilla/immagini/manif1G.jpg"]kép[/url]. Bár itt szintén lovassal csinálják.

#22 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 17. - 23:03

Posted Image

#23 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 17. - 23:08

Ez itt hámos tandem: Posted Image

#24 Petshu

Petshu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.207 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 17. - 23:09

:D :D :D

#25 Petshu

Petshu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.207 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 17. - 23:11

A francba!... Zsubé, ne ilyen gyorsan.

#26 Aggie

Aggie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 359 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 19. - 22:02

Jól látok???? A másodok képen csak nem egy haflingit látok???? Posted Image :D :D :D Posted Image

#27 Petshu

Petshu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.207 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 19. - 22:39

idézet:
Eredeti szerzõ: Aggie:Jól látok???? A másodok képen csak nem egy haflingit látok???? Posted Image :D :D :D Posted Image [/QUOTE]Jééé!... Lehet. Bár ilyen pózban és fényviszonyokban nehéz megállapítani. :rolleyes:

#28 Aggie

Aggie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 359 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 19. - 23:30

De ott az az árulkodó szõke sörénytincs! ;) Na és a rubensi termet is elárul valamit. :D

#29 WinchEszter

WinchEszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 592 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 20. - 12:23

Csak ez itt nem vett hófürdõt, mint Dusika, Sasvári Sándor vontatása helyett :D De reméljük, az majd adásba kerül csütörtökön :D :D :D

#30 Aggie

Aggie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 359 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 20. - 14:52

Most muszáj engem beégetni??? Posted Image Azt azért remélem, hogy EZ kimaradt a felvételbõl! Posted Image

#31 WinchEszter

WinchEszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 592 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 20. - 14:57

Nem is égetés... :rolleyes: Így legalább a nagyközönség láthatta Dusika hasát is :D és az esemény talán lepipálta még azt a jelenetet is, amint Mágus szamarat meg a szánkóját húzzuk-toljuk néhányan Posted Image

#32 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 20. - 15:40

Nem hagy békén ez a paccos sí. És ahogy elnézem ezügyben más sem profi, így elõhozakodom a magam kitalálmányával Posted Image .Sieltem is lovagoltam is. Jó lehet lazításként ez a pacc-sí. Gondolom nálunk azért nem terjedt el, mert viszonylag ritka, hogy alkalmas hó van. Ezért aztán a technikák is kialakulatlanok.Nem vagyok betoji, de hogy oda nem kötném magam csak úgy fixre egy ló mögé sem, az tuti! Még cérnával sem! Ez egy sarokpont! Mindenképpen valami be nem akadó, kézbe fogható és szükség esetén azonnal elengedhetõ kötél vagy szíjjvég kell. /esetleg csomóval a végén, nem ráhurkolva a kézre, szigorúan csak fogva/.Ha lovas van, megoldja az irányítást. Szólóban szerintem kell egy hosszú hajtószár, meg valami heveder, ami a száraknak a vezetését ellátják. A vonókötelet elég egy, a ló nyakára csatolt szélesebb szíjjhoz, vagy igás nyaklóhoz kötni. A hossza legyen szinkronban a gyeplõ hosszával, hogy egyszerre tudjunk kapaszkodni /nem kell túl nagy vonóerõ a csuszáshoz/ és irányítani. Valahogy úgy képzelem, mint a nagykantár és csikózabla szárfogás, csak itt az egyik a vonókötél vége. Továbbá jó ha a ló hangra is hajlandó lassítani, megállni. Nem mindegyik lóval lehet ezt a játékot ûzni, mert van amelyik belefekszik a szárba és annálfogva visz hegyen-völgyön, mint a rongyot.A sítalp meg legyen minél rövidebb, így egyszerûbb manõverezni. És azt hiszem, valami síma ,egyszerû terepen kell kipróbálni. Magam sajnos nem tudom, mert ezeknek tele van a seggük és nem is az ényémek. Ezért is hezitáltam, hogy leírjam-e, mert úgye könnyû más farkával csapkodni a csalánt... Posted Image

#33 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 20. - 18:47

idézet:
A vonókötelet elég egy, a ló nyakára csatolt szélesebb szíjjhoz, vagy igás nyaklóhoz kötni. A hossza legyen szinkronban a gyeplõ hosszával, hogy egyszerre tudjunk kapaszkodni /nem kell túl nagy vonóerõ a csuszáshoz/ és irányítani. Valahogy úgy képzelem, mint a nagykantár és csikózabla szárfogás, csak itt az egyik a vonókötél vége. [/QUOTE]Fec! Ezt így ki is próbáltad? Szerintem ezzel a módszerrel nem lehet felvenni a lovat, mert csak közelebb húzod magad a lóhoz és a szájára egyáltalán nem hatsz.

#34 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 20. - 19:55

Írtam, hogy csak kitaláltam a sieléshez! De sztm. mûködnie kell egy kicsit bekocsizott, nem érzékeny szájú nyugis lónál. A szárakat felül a ló hátán a heveder vezetõkarikáin keresztülfûzve, /mint az igáshámoknál/ ugyanolyan hatású. Gyerekkoromban így hajtottuk, irányítottuk a kukoricasorok között a lovat, meg szántásnál is így kell fogatolni. Persze ott azért nem rohan el, ha beleakasztom az ekét a földbe. Az igáshám biztosan jó, de az már sajnos nem minden bokorban van.Itt a topicban, a tandemes képen is valahogy így csinálják.A sielésnél nekem nem is az a fõ gond, hogy hogyan írányítom, hanem ha gáz van azonnal le lehessen válni a lóról.Lehet a vonókötél vége az egyik kézben, a másikban a szár, aztán ha kialakult a megfelelõ hossz, összedolgozik a két kéz.Kell hozzá ügyesség, de megint csak a tandemes kép! [ 20 Január 2003, 19:12: Az üzenetet átszerkesztette: Fec ]

#35 Aggie

Aggie

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 359 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 20. - 23:16

WE!Szerinted nem látszik a Mûvésznõ hasa enélkül??? Van szemed??? :confused: ;) Ha valaki közelebbrõl is kíváncsi rá, annak jõringezés közben szabad a pálya, becsúszhat alá Posted Image Posted Image Posted Image

#36 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 21. - 13:16

Értem én, hogy az elved hasonló az igás lovaknál alkalmazott technikához, magamtól is rájöttem, hiszen én is próbálkoztam már ilyesmivel anno a nagypapám segítségeként. Csak ott azért az eke sokat segít. És még így is láttam olyat, hogy a nagypapám lova megijedt valamitõl, megindult a földben levõ ekével a háta mögött, nagypapám hasra esett és õt is húzta magával, majd két erõs férfi kapaszkodott két oldalról a kantárjába és alig tudták megállítani, mielõtt átszakította volna a drótkerítést.Jõringnél nincs nehéz eke és nem tudsz úgy kitámasztani a lábaddal.Szerintem jõringezni csak olyan lóval érdemes, amelyik nagyon finom segítségekre reagál (mint Dalnok :D ) és akkor talán a Te módszered is használható, de szerintem annál jobb egy derék köré kötött kötél biztosító karabínerrel.

#37 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 21. - 15:30

Én SEMMIFÉLE karabinerrel, de még gondolatban sem, még cérnával sem!! kötném magam a lóhoz. Egyszerûen veszélyes! A gépelemekhez, kötõelemekhez /karabiner/ és a finommechanikához, meg a pneumatikához, meg mittudom én mihez volt (van) közöm.DE!! Murphy törvény: 1, ha valami elromolhat az el is romlik 2, pont akkor amikor, amikor a legnagyobb baj lehet belõle...Gondolj bele: csk kicsit nedvesedik meg a bámilyen karabíner, és befagy miközben önfeledten jöringezel, aztán a kritikus pillanatban: csütörtök .. és nem oldott ki, és lehet, még szétcibálni sem tudod. Még belegondolni is rossz hogy mi lehet a következménye.Maradok annál: ha olyan a helyzet, elengedem a kis kezemmel és kész.A lóban meg olyan kell ami nagyon tudja hogy Hóóó meg Gyííí és nem szúrja a seggét a zab, és nem ijedõs. Szerintem.

#38 WinchEszter

WinchEszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 592 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 22. - 21:42

ADÁS: HOLNAP (CSÜTÖRTÖK, JAN. 23.) RTL KLUB, DELELÕ, valamikor 11.30 és 13.00 között Posted Image Posted Image Posted Image Üdv:WinchEszter

#39 Sac

Sac

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 22. - 23:37

És aki dolgozik azzal mi lesz??? Posted Image

#40 WinchEszter

WinchEszter

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 592 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 22. - 23:44

Az sürgõsen vegyen ki szabadságot! Posted Image Ilyen okra hivatkozva nem lehet olyan szõrösszívû munkáltató, aki ne engedné haza a munkaerõit :D De el is küldhetjük neked majd a kazettát, ha ennyire szeretnéd ;)