Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Csikó születik


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
299 válasz a témához

#281 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 20. - 13:46

Nem a leendõ csikója miatt ilyen. Neveletlen, tiszteletlen az emberrel szemben. Hozzáértõ segítséget hívjatok. Te annyit tudsz tenni, hogyhatározottan rászólsz és nem hagyod rá a dolgot. Ha megellik még ennél is "hisztisebb" lehet majd. Szóval mihamarabb keressetek segítséget/megoldást. Keresgess itt a fórumon, sok téma van, ami hasonló problémáról-megoldásról szól.

#282 Lovaska

Lovaska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 35 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 20. - 14:01

Köszönöm szépen. :) Akkor keresgélek majd itt is. Köszi mégegyszer :D

#283 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 31. - 9:41

A csikót meddig (hány hónapos, éves koráig) kell távol tartani a nyalósótól? Ahogy növöget, ezt egyre nehezebb megoldani, a felnõtteknek meg szükségük lenne rá... Másik kérdésem: a szakirodalomban elõírt abrakmennyiséget ugye nem kell mindenáron odaadni neki? Mert most a töredékét eszi, de így is meglehetõsen vaskos...

#284 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 31. - 9:57

Elvileg a Cavalloban 6 hónapot írtak, de az enyém is bele-bele nyal 4 hónaposan, és már nincs gondja vele. Ha nem f....-sik, a dokim szerint már nem gond ;) Abrak igény szerint,melyik csikónak mennyire van szüksége.Nem csak fajtánként, de akár egyedenként is eltérõ igény mutatkozott rá nálunk.Míg szopik, és a Mami vitaminban oké( tudom, hogy Nálad az ;) ), addig még az sem, késõbb, fõként az ilyen nagy növekedési erélyû csikóknál porc, ízület védõ vitamint én adnék. :)

Edited by lilith, 2011 augusztus 31. - 9:57.


#285 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 31. - 10:07

Köszi. :ang: Sanos õ nem bele-bele nyal, hanem függ rajta. Én is az ízületeit féltem, mert egy igen izmos test libeg finom, hosszú lábacskákon. Olvastam felfújtatott csikókról, amik jól mutatnak, de hamar elkopnak, ezért is vagyok óvatos. Bár én nem igazán fújtatom, csak jó a legelõ, meg valszeg a Z teje is. Milyen porcvédõt ajánlasz?

Edited by ori, 2011 augusztus 31. - 10:08.


#286 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 31. - 10:31

Én sem tudtam választani ezért a dokimat kérdeztem, mert elég széles ár skálán mozognak, õ a CORTAFLEX-et ajánlotta, tõlük lehet csak rendelni, 30 e körül van az ára, de csikónak, az közel 1 évre elég, a többi meg 1-2 havi adag.
Igen, a hajtatott csikónevelés eredménye az OCD :(

#287 lovasleba

lovasleba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 89 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 11. - 16:37

Sziasztok, tavasszal mindig ez volt a kedvenc topikom, mert nagyon szeretem a kiscsikókat. Nekem sajnos nem lesz az idén, de örülnék, ha akinek van, tenne ide képeket és történeteket a születésrõl. Köszi elõre is.

#288 naatha

naatha

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 653 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 11. - 16:53

Posted Image
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Posted Image
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Posted Image
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Posted Image
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Posted Image
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Én sem tudtam választani ezért a dokimat kérdeztem, mert elég széles ár skálán mozognak, õ a CORTAFLEX-et ajánlotta, tõlük lehet csak rendelni, 30 e körül van az ára, de csikónak, az közel 1 évre elég, a többi meg 1-2 havi adag.
Igen, a hajtatott csikónevelés eredménye az OCD :(

egyebkent melyiket, a simat vagy a HA-t? meg lonak milyen dozisban lehet? lehet, hogy kellene nalunk (nem csikonak egyelore) azert kerdezem. meg hogy adtad be? poritva vagy hogy? egyebkent csikonak nalatok mikor volt szukseg ra?

#289 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 11. - 18:51

Simát etettem, por, rajta van az adagolás, csikónak nem sok kell.6 hónapost kortól kapják másfél éves korig, takarmányra szórva, de az idén váltottam, a Pavo tápokban benne van, így azt etetünk :) Meg Chevinalt, és évente egy kúra Muscle max-ot. ;)

#290 naatha

naatha

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 653 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 11. - 20:05

a foran termekeket en is ismerem, szeretem:) a pavoval nincs semmi tapasztalatom, nekem uj. de ezek szerint akkor jok:) milyen arban vannak a csikotapjaik? a kanca folyamatosan kap tapot stb, de a csikonal kicsit tanacstalan vagyok, hogy mikortol es mit.

#291 lovasleba

lovasleba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 89 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 11. - 21:33

Köszi a csikós képeket, nagyon szép, én is elfogadnám! Na, hátha jövõre lesz nekem is.

#292 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 12. - 9:10

a foran termekeket en is ismerem, szeretem:)
a pavoval nincs semmi tapasztalatom, nekem uj. de ezek szerint akkor jok:) milyen arban vannak a csikotapjaik? a kanca folyamatosan kap tapot stb, de a csikonal kicsit tanacstalan vagyok, hogy mikortol es mit.



Itt találsz róluk sokmindent,, én két hetes korban már szoktam kézbõl kóstoltatni, 1 hónaposan már szépen esznek anyu mellett. Nem olcsó, de egy csikónál azért megfizethetõ.
Szerintem még a Havens csikótápja is jó, nagyjából 1500ft-tal olcsóbb zsákonként.

#293 naatha

naatha

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 653 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 12. - 9:30

es akkor ilyen csikozabolobol adod, hogy anyu ne tudjon rarabolni? :gm: neztem ezt az oldalt, tok jo, hogy ilyen reszletesen le van irva sok dolog, csak pl. arakat nem talaltam, azert kerdeztem. de lehet csak bena vagyok. egyebkent van kiszallitas x mennyiseg utan? vagy el kell erte menni? vagy esetleg vhol meg forgalmazzak?

#294 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 12. - 10:14

Nem, elõször kézbõl adom, aztán ha már eszik simán, akkor az etetésnél anyu ki van kötve, míg a csikó eszik, vagy míg anyu dolgozik, csikó a boxban falatozik, kinél hogy válik be. Az áraik mindig függenek az euro árfolyamtól, utoljára én még ezeken az árakon kaptam: Pavo podo lac 20 kg vemheskanca táp 6500 ft Pavo podo start 20 kg kiscsikótáp 7000 ft Pavo podo grow 20 kg növendékcsikó táp 6500ft azóta változott. :( Kihozzák, sok zsáknál, de 1-2 t postán feladnak, emailben tudsz egyeztetni, meg nagyobb versenyeken ott vannak, árulnak. A havens is kiküldi, 10zsákig 5000 ft-ért, megrendeled, másnap ott van. ;)

#295 naatha

naatha

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 653 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 12. - 16:21

koszi a sok hasznos infot ;)

#296 naatha

naatha

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 653 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 13. - 9:47

na, nekem a havens lesz a jobb, mert azt az imagine forgalmaz, az meg van kecskeméten, ugyhogy igy a legegyszerubb :) jovoheten mar lesz is nekik, amugy 7ezer valamennyi egy 25kg-s most ebbol.

#297 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 13. - 11:07

Mármint a Havensbõl? 6400-ért hozták hétfõn, bár gondolom a bolt jó sokat rátesz ... :(( Bár, ha ott van helyben akkor meg nincs postaklts, szóval ugyanott vagy :) Jó étvágyat a csicsókának! :D

Edited by lilith, 2012 április 13. - 11:07.


#298 naatha

naatha

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 653 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 13. - 12:49

hat nagyon durva, h mennyiket raraknak...mondjuk nekem igy tenyleg nagyjabol ugyanott van. kivancsi vagyok, mit fog hozza szolni :)

Edited by naatha, 2012 április 13. - 12:50.


#299 Equifirst

Equifirst

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 1 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 17. - 10:38

Sziasztok! Már írtam az apró részben(takarmány),hogy új Belga takarmány érkezett a piacra.Equifirst néven Elérhetõ áron nagyon magas beltartalommal.Mindenféle tápunk van. Kérlek nézzetek be oda és keressetek meg! Köszönöm szépen!

#300 naatha

naatha

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 653 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 20. - 16:49

Mármint a Havensbõl? 6400-ért hozták hétfõn, bár gondolom a bolt jó sokat rátesz ... :(( Bár, ha ott van helyben akkor meg nincs postaklts, szóval ugyanott vagy :)
Jó étvágyat a csicsókának! :D

na megvolt a kostolas :D eloszor bevette a szajaba,osszenyalazta, majd ki is esett belole :gm: aztan megegyszer be, akkor jott a csodalkozo arc,h jee ez kaja, es utana mar ette :ang: szep komotosan, kicsit neha benazik, de ugy tunik izlik neki :) egyebkent milyen adagokban/mikor emeled a mennyiseget? meg igy a tap mellett mennyi zabot fogsz adni, milyen aranyban?
koszi