Ugrás a tartalmakhoz

Fotó

Lóvá tettek? Vagy hol és mennyibe kerülnek, milyenek a western lovasfelszerelések?

Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
135 válasz a témához

#1 realcowboy

realcowboy

Magnum

• Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 13. - 22:18

Lóvá tettek!Hogy népiesen szóljak. De mondhatnám azt is, hogy átverni akartak.A napokban az Anivetben rendszeresen vásárlóknak, vagy nagy összegben herdálóknak levelet hozott a posta. Ebben a reklám levélben bélelt vaxos kabátok vásárlására csábítottak, minimum öt darab vásárlása esetében rendkívüli kedvezményes árat ajánlva. Ez az ár, 17 ezer párszáz Ft. volt bruttóban értve.Hm! Ez jól hangzik mi? Küldték ezt egy reklám ujságban, ahol fotók is voltak a kabátokról.Nem kedvelem az Anivet áruházat egyébként, nem szeretem az értékesítési módszereiket, a belépéskor "rámugró" lányokat akik a "miben segíthetek kérdéssel" nyitnak, követnek, de halvány gõzük nincsen semmirõl egyébként. Soha, most sincsen egy normális használható egyszerûbb megfizethetõ felszerelés együttes, csak vagy gagyi, vagy méregdrága épp istállót építõ újgazdagok számára nagyon fontos cuccok.Tele olyan "termékekkel" amirõl süt, hogy a lovazáshoz köze nincsen annak aki gyártotta, beszerezte õket. Utáltam régebben, hogy a dollár legkisebb rezdülését is követõ áraik csak a kódszámokon láthatóak számunkra ismeretlenül jelezve. Azon csak vigyorogtam mindig, hogy mennyi baromságot, lsd lócipõ és társai és mennyi silány minõségû árut akarnak ránksózni. Az meg már a legsötétebb cocálizmust idézte amikor olyan valaki volt a "western ágazatvezetõ" aki délután ezt a saját boltjában tette! :D ( ;) pusszantalak K.)Régebben azért tudtam vásárolni idõnként tõlük. Akkor tettem ezt, amikor a hozzáértõk túlrendelése, illetve egyéb körülmények okán kiárusítottak ezt-azt. Akkor fillérekért lehetett megvenni olyan dolgokat amik sokezer forintba kerültek azt megelõzõen. 2500 Ft-ért gumis western heveder, 150 Ft-ért csúszópatkó, 200 ft-ért pánik karabíner stb. Most is azon morfondíroztunk Rancher barátommal, hogy vajon mi lehet az oka ennek a nagy akciónak?Õ óvatosságból elõször felhívta céget és kikérdezte õket arról, hogy a fényképen az a kabát van-e amit majd megveszünk, mekkora méretek vannak és hasonlók.Miután minden stimmelni látszott nekiálltunk, hogy megszervezzük az ötösfogat vaxosvevõket. :D elõször telefonáltunk újra és félre tettünk öt darabot biztos ami ziher jelszóval. Azt hittük jól is tettük, mert mondták, hogy a kereskedõk viszik, mint a cukrot! :D Méretek L-es tõl XX-L ig voltak. Ez sem volt egyszerû persze de összeálltak a vevõk, sõt már nyolc kabátra volt jelentkezõ összesen.Ma délben elindult három felnõtt ember Dabasról, Harasztiról, Tökrõl a helyszínre kocsikázva, hogy olcsó vaxossal lepjék meg magukat így karácsony táján. Aztán jött a pofára esés. Az áruházban egy olyan kabát fogadott ami nyomaiban sem hasonlított a fényképen lévú Új-Zélandi remekekre! Egy gagyik gagyija, vékony, vaxtalan, kellemesen fosbarna vékony szemét. Kb annyira hasonlított az ajánlott remekekhez, mint a valamikori NDK farmer az öreg Luíz gatyájához. Azt már csak mellékesen említem, hogy a kint lógó rongy két xl-es méretrõl nyilatkozott a gallérjában, de kb akkora volt, mint Hofi Géza érettségizõ zakója!Mérgünkben rákukkantottunk a western felszerelésekre, amik halmozottan hiányosak és ócskák voltak. Bár volt két nagyon jó, valami WEST jelzéssel ellátott old timer nyereg-kantár 345 ezer Ft-ért ;) (Nehogy ott vegye meg valaki, inkább keresse Mike-t itt!)Bekocsiztunk a hétfõi kupiba vidékrõl, két autóval négy felnõtt ember, akit ovodásnak nézve próbáltak hülyére venni!Gratulálunk! Posted Image és :cool: [ December 15, 2004, 16:26: Az üzenetet átszerkesztette: realcowboy ]

#2 Cessidy

Cessidy

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 42 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 13. - 22:26

Ez nem semmi! Jól át vertek titeket! Én is jártam már hasonló képpen, csak fehér verseny gatyával.Azt mondták van 4000Ft-ra leértékelt nyári horka.Elmentem, de fehér nem is volt. Ráadásul csak extra kicsi, vagy csak ló méret. Én is megjártam az Anivettel.

#3 Ilusta

Ilusta

Törzsvendég

• Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 13. - 22:37

Már többször bementem úgy hozzájuk, hogy soha többet..Semmi normális cuccuk nem volt..nincs, már jó ideje.A westernnyergekrõl ne is beszéljünk...úgy látom, egyedül Májki nyerge miatt lenne érdemes benézni. Posted Image (Húúú, hogy milyen nyergem és egyebem lesz tõle!!! :D Posted Image )

#4 tötõ Zsó

tötõ Zsó

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 13. - 22:45

Én a Nagylovas-lánc Gyõri "kirendeltségére" lettem dühös.. Meg is fogadtam hogy nem megyek oda többet.Sajnos ma ez van.

#5 Zsubaba

Zsubaba

Csendes Patak

• Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 13. - 22:55

A Puskás nyergek is szinte duplájáért vannak az Anivetben...

#6 Ilusta

Ilusta

Törzsvendég

• Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 13. - 23:17

Igazad van..és nem csak ott. A Nagy Lovasban is..A múltkor láttam egyet, az is 300 volt..mindkét helyen!! Igaz, a nagy Lovaséban díszesebb volt.Kíváncsiságból megkérdeztem az eladót, hogy ebbõl lehet-e alkudni?A válasz az volt, hogy az áruházvezetõvel kell megbeszélnem.Nos azt már nem tettem, mert azért annyira nem érdekelt a dolog, de kíváncsi lettem volna mennyit lehetett volna lealkudni. Arra meg pláne kíváncsi lettem volna, hogy ez hogyan mûködik?Õk haszonnal adják-e el, vagy annyiért, amennyit a Puskás mond? Ezt biztos nem kötötték volna az orromra.. Posted Image De úgy gondolom ahogy RC írta, aki itthoni gyártótól akar nyerget, egyszerûbb azokat személyesen megkeresni..sokkal jobban jár.Azért kíváncsi lennék, arra a 345ezres Májki nyeregre is.Lehet, hogy megsasolom..csak úgy.. :cool: [ December 13, 2004, 22:18: Az üzenetet átszerkesztette: Ilusta ]

#7 amigo

amigo

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 986 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 13. - 23:29

idézet:
Eredeti szerzõ: Ilusta: Igazad van..és nem csak ott. A Nagy Lovasban is..A múltkor láttam egyet, az is 300 volt..mindkét helyen!! Igaz, a nagy Lovaséban díszesebb volt.Kíváncsiságból megkérdeztem az eladót, hogy ebbõl lehet-e alkudni?A válasz az volt, hogy az áruházvezetõvel kell megbeszélnem.Nos azt már nem tettem, mert azért annyira nem érdekelt a dolog, de kíváncsi lettem volna mennyit lehetett volna lealkudni. Arra meg pláne kíváncsi lettem volna, hogy ez hogyan mûködik?Õk haszonnal adják-e el, vagy annyiért, amennyit a Puskás mond? Ezt biztos nem kötötték volna az orromra.. Posted Image :cool: [/QUOTE]A Puskást ki sem fizetik amig el nem kell a nyereg.Egyébként 150000huf -ot fizetnek neki/db

#8 NauTiLUS

NauTiLUS

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 461 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 14. - 8:19

A bizományis termékekben áll a pénz, ezért természetes hogy többe kerül, ráadásul ezen már többen akarnak keresni...

#9 Old Shatterhand

Old Shatterhand

A nagy vadász

• Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 14. - 15:30

Én még lovasboltban magyarországon nem láttam nemlehúzós történetet felszerelés terén. 17000 egy szár? Májkinál 8. És "kicsit" jobb minõségû. Westernnyerget egy helyen láttam komolyat itthon( Májkit leszámítva, dehát Õ készítõ, nem bolt). 650-750 ezerért. Külföldön a fele. Pont. Lehetne még sorolni. Auszrál waxos itthon 100-110 ezer bélelve. A Donauban 65. 90-ért nem akármilyen bõr, waxos szabású lovaskabátot árulnak. Filmben se látni olyat. Nálunk eladható minden szar. Jó western kengyelt itthon még boltban nem láttam...Sajnos egyre jobban az a szomorú érzetem, hogy a western itthon leginkább a lehúzásról szól. [ December 14, 2004, 14:32: Az üzenetet átszerkesztette: Old Shatterhand ]

#10 BoKa

BoKa

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 14. - 15:49

Hûûû Osh, hogy ezért te mit fogsz kapni kedvenc lovasboltosodtól, azt demegnézném Posted Image

#11 Old Shatterhand

Old Shatterhand

A nagy vadász

• Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 14. - 16:34

Boka, westernrõl volt szó...

#12 Nócy

Nócy

Csikó

• Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 14. - 17:10

én még szerencsére nem találkoztam ilyen átveréssel. Jó, nem is szoktam sok mindent venni, pálca, kesztyû, kobak, póló, gatya... Szóval a nyereg, kantár árakkal nem is vagyok tisztában. Abban a boltban, ahova én járok, szerintem reálisak az árak. Szóval szerencsém van.

#13 P 2000 lovasboltos Kati

P 2000 lovasboltos Kati

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 959 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 14. - 17:44

RC, ha összefutunk, majd jól felhomályosítalak. Posted Image És látod, nem jöttél el megnézni az én gagyi waxosaimat! Pedig jók!Nem vagyok benne biztos amúgy, hogy western, és a többi mûfaj feltétlenül a lehúzásról szólna az itthoni boltok mindegyikében. Tény és való, hogy az említett pár üzlet, a neve ismertsége alapján jobban úgy érzi, hogy etikátlan árakat szabhat, a minõség figyelembevétele nélkül. Nem az árakkal van a baj szerintem, mert bemész, és eldöntöd, hogy annyiért kell-e vagy sem. Hanem azzal, hogy egy egyszerû kérdésre, nagy szavak használatával félrevezetnek. Legalább vennék a fáradtságot, az eredeti ausztrál kabátból vágnák ki a madinindia feliratot. :D Nálam kevés dolog eredeti vagy egyedi (leszámítva engem Posted Image ), de akik ismertek engem, az árakat és portékákat, úgy hiszem, nem a lehúzásról vagyok híres. Bár lehet, hogy én csinálom rosszul. :confused:

#14 Old Shatterhand

Old Shatterhand

A nagy vadász

• Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 14. - 18:12

Sajnos Kati pedig arról szól. Ezt, hangsúlyozom, csak a westernre értem. És nemcsak lovasboltokra.Kabát, bõrcuccok, csatok, csizmák, ingek... Pl az normális, hogy 60 alatt nincs csizma, Gábor bácsi viszont 30-ért klasszissal jobbat csinál akármelyik spanyol márkánál? Persze, nagy nehezen lehet találni normális árakat, de azért Hozzád sem olyan egyszerû eltalálni... ;) És akkor még csak a felszerelésrõl és ruháról beszéltünk...

#15 realcowboy

realcowboy

Magnum

• Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 14. - 18:32

idézet:
Eredeti szerzõ: P 2000 lovasboltos Kati: RC, ha összefutunk, majd jól felhomályosítalak. Posted Image És látod, nem jöttél el megnézni az én gagyi waxosaimat! Pedig jók! [/QUOTE]Állok elejbe. Egy jó kis felhomályosítás soha nem késõ! ;) Még nem tettem le róla, hopgy eljutok hozzád. A múltkor egy barátom számára érdeklõdtem nálad vaoxos ügyiben, de õ megoldotta nélkülünk.Ez most jól hangzott egyébként, ha nem lett volna átkettyintés ízû.Nem gondolom, hogy feltétlenül a lehúzásról szólna a western, de valóban lehet egy ilyen szemlélet itt-ott, hogy aki weckót' akar az fizesse meg! Szerintem az is baj, hogy általában gõze nincsen senkinek az illetékes helyeken, hogy mi a szükséges és mi a minõség, minõségi. Az csakugyan hagy persze némi rossz szájízt persze, hogy ugyn az a gagyi kantár a különbözõ üzletekben nagy, nagyon nagy eltérést mutat az árában. A legdrágább soxor a dabasi vásárban. :D

#16 sheriff

sheriff

Egyszerû fórumtag, semmi extra

• Fórumtag
  • 4.839 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 14. - 19:36

Nekem van Gábor csizmám, amit 24.000 -ért vettem. Kifejezetten meg vagyok vele elégedve. Hétköznapi viseletre használom, általában abban lovagolok. Van 60.000 Ft-os Sancho-m is, utcai viseletre hordom. Az igazság az, hogy valóban van ennyi különbség a két csizma között. Egy napon vettem õket. Elõször a Gábor cipésznél jártam, s megvettem a viszonylag olcsó, de elsõ ránázásre is strapabírónak tetszõ csizmát. A Szöllõ utcába, a Wild West Store-ba véletlenül vetõdtem el még ugyanazon a napon. Megláttam ott a Sancho csizmát, s olyan jól nézett ki, hogy felpróbáltam. Eszem ágában sem volt megvenni. Sajnálok ennyi pénzt egy csizmára. Ráadásul már ott volt a csomagtartóban egy új csizma. De ez a Sancho olyan átkozottul jó viselet volt, annyira simult, idomult, tartott, ragyogott meg minden, hogy meghökkentem. S végül azt mondtam, hogy egye meg a fene az egész világot, de megveszem, mert ilyen jó csizmám esetleg az életben nem lesz többé. Vaxos kabát. Idehaza csak szar, hitvány vaxos kabát kapható. Átáznak egy kisebb esõtõl is. A zipzár esik szét magától. Az ócskábbakon meg csak patentok vannak, amik gyakorlatilag kutyagumit érnek. A hazai forgalmazók mentségére, de az idei Americana vagy a Fieracavalli kínálatában se láttam jót kabátot. A Fieracavallin 55-120 Eurot kóstáltak a kabátok. Egy ismerõsömnek volt egy fekete vaxos kabátja, amit 4 évvel ezelõtt 76.000-ért vett. Mindig hülyének tartottam, hogy ennyi pénzt ad egy kabátért. Igaz, hogy jobban nézett ki, mint bármelyik itthon kapható, de akkor is. Azután felvettem egy alakalommal, mert kölcsönadta. És leesett az állam. Felhõszakadásban sem ázott át. Jól szellõzött, de jól is zárt. Olyan kényelmes volt, mint a fene. Úgy állt rajtam, mintha rám öntötték volna. Ja, hát ezért kerül háromszor annyiba, mint a másik? Mert 10-szer annyira jó? Így már nem is olyan drága.West P.V. nyergek? Miért kerülnek 345.000-be? Mert nem fizetünk érte többet Májkinak, ha belegebed sem. Mert szegények vagyuink? Ezek a nyergek ugyanis baromi olcsók. Vicc nélkül. Az Americanán caplattam nyergek után Walterrel az õszön. Agyongyötört, elöregedett, valaha szebb napokat látott, hajdanában-danában márkás és jó minõségû western nyergek kerültek 700 euróba. Én most vettem nemrég három nyerget Májkitól, amelyek cirka 1 mFt-ba kerültek együtt. Egy darab tehát nagyjából 345.000-be. Ez nagyon sok pénz ugyan, de az Americanán egy hasonló nyereg 4000 euróba került. S ott egy készet veszel meg. Én meg elmentem a Májkihoz, s megmondtam neki, hogy ide tegyél egy laposüveg tartót, ide egy lasszó tartót, ide ezt a kést, oda azt a puskát, ilyen legyen a minta, ennyi coll az ülõfelület hossza, stb. Meg is lett ennek az eredménye. Beleültem a Májkitól elhozott nyeregbe, s az egybõl olyan érzést keltett, mintha az anyám ölébe ültem volna. Maga a tökély. Ilyen kényelmes nyeregben még nem ültem soha. Ilyen praktikus (nekem, az én igényeim szerint készült) nyerget még soha nem láttam.Szerintem a western cuccok nem lehúzósak. A minõség mindig drága. Ha meg réteg igényrõl van szó, akkor különösen. Sajnos ezt tudomásul kell venni. A lehúzós a tömegtermék. A 29.000 ft-os vaxos kabát a drága, s nem a 70.000 ft-os. Mert az elõbbi nem való arra, amire szánták. Hazudik! Az utóbbi egyszerûen csak elérhetetlenül drága. De igazat mond!Rohadt ez az élet! Miért kell nekem 25.000 ft-os vaxos kabátban, 12.000 ft-os chapsben, 24.000 ft-os csizmában, 14.000 ft-os kalapban villognom? Ismerek olyat, akinek egyedül a kalapja 300.000 ft (háromszázezer) volt. Hülye gazdagok! Vagy én csak ne ugassak? Örüljek, hogy meg tudtam venni a kabátot, kalapot, chapset, csizmát? Igaza van annak, aki ezt mondja! Tényleg örülök. Hiszen végsõ soron mégsem ez számít. Csak lovagolhassak! Majd gyalogolok egy kicsit, ha fázom a kabátban. Majd megszáradok, ha a vaxos átázott. Majd vakarászom a fejbõröm, ha viszket a gagyi kalaptól. Stb., stb. Amíg lovazhatok, addig oké nekem bármilyen ringy-rongy. Legfeljebb nem seriffnek néznek, hanem útonállónak. Vadnyugat-vadnyugat, egyre megy.

#17 Kozifru

Kozifru

Csikó

• Fórumtag
  • 1.455 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 14. - 20:43

Eengem egyszer az Anivetben egy kutyának való rágócsontra azt mondták,hogy pár száz forint,aztán a pénztárnál kiderült,hogy 2000 Ft. vagy mennyi volt.Mondtuk akkor köszönjük szépen,de nem kérjük!

#18 Dreamcatcher

Dreamcatcher

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 14. - 21:02

idézet:
Eredeti szerzõ: sheriff: A 29.000 ft-os vaxos kabát a drága, s nem a 70.000 ft-os. Mert az elõbbi nem való arra, amire szánták. Rohadt ez az élet! Miért kell nekem 25.000 ft-os vaxos kabátban, 12.000 ft-os chapsben, 24.000 ft-os csizmában, 14.000 ft-os kalapban villognom? Hiszen végsõ soron mégsem ez számít. Csak lovagolhassak!Amíg lovazhatok, addig oké nekem bármilyen ringy-rongy. Legfeljebb nem seriffnek néznek, hanem útonállónak. Vadnyugat-vadnyugat, egyre megy. [/QUOTE]Minden igaz, amit írtál a Magyarországi cuccokról, meg arról, hogy aki gazdag az nem sokat kérdez (kell?kell.), megveszi; aki meg nem annyira tehetõs, az meg figyelni próbál minden részletre, és csak megfelelõ mennyiségû átgondolás után határozza (vagy nem határozza) el magát, és próbál az adott lehetõségek közül számára elérhetõt választani.De a végére felcsendült, ami a lényeg: a lovazás. Ez esõben rázós, ha nincs megfelelõ cucc, ilyen esetben -bár nem vagyok idénylovas- inkább nem kockáztatom a megfázást, mert akkor nem pár napig, hanem rossz esetben pár hétig nem mehetek lózni. Ha "csak" hideg van, akkor meg megteszi 2 gatya, chaps, 3 pulcsi, vastag kabát bakanccsal. Ez mondjuk az én elgondolásom, a ti szinteteken nem ismerem a dolgok alakulását. Nekem egyrészt nincs alkalmam heti több lovaglásra, ezért megfelelnek az alapcuccok is; másrészt a ló felszerelésérõl a tulajdonosa gondoskodik.

#19 amatőr

amatőr

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 962 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 14. - 23:26

Hú!Most szégyellem magam! Eddig azt hittem, hogy ha eljutok lélekben odáig, hogy fel merjek öltözni(anélkül, hogy amatõrségemmel lejárassam ezt az általam nagyra becsült stílust) "westernbe", szépen-lassan kiizadom azokat a cuccokat.Ha jól számolok ez már csak 3-4 évtized és menni fog. Addig meg van idõm tanulgatni, hogy elérjek egy tehetséges kezdõ szintjére...A témához kapcsolódik, hogy rég szerettem volna egy kiszuperált ( mert az az álmom), használható westernnyerget vásárolni, de Veresegyházon olyan szerencsém volt nyár végén, hogy egy újat tudtam venni. Szép olasz nyereg, amit Titz Sanyi hetekkel korábban a Kastélynál nyert, de "valamiért", nem akarta használni. 28 ezer Ft ért vettem és madarat lehetett fogatni velem. Csak épp nem tudom, merem használni, mert eleve nem jól áll, (ezt a tíz szót ne ragadjátok ki!), csavarok, szögek, és kápapozdorja potyog belõle.(Nem törött, csak málik.) De különben nagyon szép, és nem is volt drága....

" Az én családomban aki egy szóval mondja el, amit tízzel is lehetne, az  lazsál." :)

#20 vegeta

vegeta

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 15. - 1:01

Nem bántom a magyar nyergeseket, mert jó nyergeket (kevésbé jókat is) készítenek. A tiédet is meglestem Sheriff a múltkor a katlanban ;) és életemben elõször is egy magyar western nyeregben ültem. De én soha nem adnék ki 350E Ft-ot egy magyar nyeregért, az tutibiztos. Egyszerûen azért, mert nekem nem ér annyit. Mi a fene kerül benne több mint negyed millió Ft-ba, amikor ennyiért, vagy kicsit többért olyan nyerget is tudok venni (talán még újat is), aminek az árában az anyag- és munkaköltségen kívül már benne van vagy 150 év tapasztalata, a márkaérték, a márkára költött igen tetemes marketing és reklámköltség, hosszú évek kísérletei, fejlesztései, és egy olyan országban gyártották, ahol néhány évvel korábbra nyúlik vissza a szakma múltja. Félreértés ne essék, nem vagyok egy amerika-majmolós, sznob márkafan, sõt, az is tény, hogy nem minden arany, amit az USA-ban gyártottak (sõt), de a minõséget fel lehet ismerni. Ezt sem azért mondom, mert van pár eladó és 1 nem eladó amerikai western nyereg a birtokomban ;) (igaz, használtak), hanem mert egyszerûen a kapott termékért sokallom a fizetendõ árat. Nagyon.Egy nagy elõnye van a magyar nyeregnek, ami sokaknak megér ennyi pénzt, de ez természetesen nem a magyarságából, hanem a földrajzi adottságaibõl adódik: Magyaroszágon készül, tehát optimális esetben emberre és lóra méretezve, és ez kétségtelenül megelõz egy csomó problémát. Meg persze lehet a saját anyagból nyeregtáskát, szügyelõt, egyebet varrni, ami szép.Megmondom õszintén, életemben elõször idén nyárom ültem western nyeregben, korábban használt angol nyergekkel foglalkoztunk, akkor még a western nem volt ilyen népszerû. De az alig fél éves western nyereg ismeretem alatt ültem néhány magyar, számos amerikai + egy német western nyeregben. Valószínû, hogy nem a legjobb magyar nyergeket sikerült kipróbálnom, de a különbség jelentõs volt közöttük, sok szempontból, nem részletezem.Igazából nem célom gyõzködni senkit, de én magamnak inkább veszek egy használt amerikai nyerget 150-250E Ft között, minthogy 350-500E-ért magyar nyerget csináltassak.Ezt nem követendõ példának szántam, CSAK vélemény.Szóval a magyar drága. De az anivetben, meg itt-ott kapható indiai, pakisztáni, fröccsöntött mûanyag vázas, lóhát-gyilkos csodákat egyenesen bûnnek tartom, angol és western téren egyaránt.vega

#21 Aniko

Aniko

Törzsvendég

• Főmoderátor
  • 6.633 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 15. - 1:05

idézet:
Eredeti szerzõ: amatõr: (Nem törött, csak málik.) De különben nagyon szép, és nem is volt drága.... [/QUOTE]Nem azt a tízet ragadtam ki! Posted Image Na, szerinted Titz Sanyi miért nem akarta használni? Posted Image

#22 Old Shatterhand

Old Shatterhand

A nagy vadász

• Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 15. - 13:51

Sheriff, 100%-ban egyetértek azzal, amit írtál. De félreértettél: nem azért lehúzós itthon a wesco, mert drága. Vagy, mert minõség. Ha az. Azért, mert ugyanaz, ami itthon 110, kint 65. Ugyanaz tehát. Mondjuk egy márkás waxos.Láttam én jobb nyerget 350-400-ért Ausztriában mint itthon a 750-es.Nyerget soha nem vennék már máshol, csak Májkitól. Több okom is van erre. LEgelõször is az, hogy félvérre originált ami nyerget rakni macerás a ló felépítésbeni különbségei miatt. Valamint a Májki nyergek életre szólnak. Míg az "olcsó" 50-90 ezres indiai kb 2 évre. És mázlis vagy, ha nem esel pofára, mert vágtában eltörik a kengyeled. Aztán meg, ha egy halom pénzért még ugyanaz is jön szembe, tán rosszul is lennék... :D Vega, ha veszel egy quarterre való nyerget- mert erre készítik az eredeti nyergeket - egy magyar félvérre, könnyen nyeregtörés lehet a vége. Aztán meg akkor is futószalag ízû. Ha maga a tökély. Egy jó magyar nyerges pedig a lovadra készíti a nyerget. Nekem ez megér pár pézt. És az egyediség. Mellesleg Májki eredeti minták alapján készíti a mindent. De még a csatokat is úgy önteti, eredeti fotók alapján. A technika, a felépítés, minden olyan, mint a 19-században. Amikor a kóvboj egy életre csináltatta a nyerget, pedig "kicsit" többet használta, mint mi. A 350 pedig olyan két használt nyereg ára... A boltival meg szerintem sértés összehasonlítani is.

#23 P 2000 lovasboltos Kati

P 2000 lovasboltos Kati

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 959 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 15. - 14:34

OSH,a boltira nézve? Posted Image

#24 vegeta

vegeta

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 15. - 15:05

OSH! az indiai nyereg kérdésben egyetértünk. A másik: lehet, hogy Májki nyergei jók, de vajon honnan tudod, hogy egy életre szól? Ha jól tudom, de cáfoljatok meg, Májki kb 4-5 éve gyárt western nyerget, elõtte semmilyen nyerget sem gyártott. Az pedig egy tengerimalac átlag életkora, nem egy kóvbojé Posted Image ;) Mindegy, nem ez a lényeg, egyáltalán nem a minõségébe kötök bele, komolyan, az majd elválik.(egyébként mit jelent az, hogy "eredeti minta"? Hol, milyen, mekkora, ki készítette AZ eredetit? Ez nem szõrszálhasogatás, csak érdekel.) A harmadik dolog: nyilván nem quarter nyerget teszek egy félvérre, nem vagyok idióta. De szerencsére a nagy múltú, általam preferált gyártók felismerték a piacban rejlõ potenciált és az "európai" western számára is ugyanolyan jó minõségû nyerget gyártanak, félvérre való vázzal.Sõt, még amerikában sem minden ló quarter... ;) Lehet fa (én emellett vagyok), de most éppen a könnyebb, fa-mûanyag equiflex váz a sláger odakint, ami a ló hátához könnyebben idomul, csak, hogy egy kis részletet kiragadjak ebbõl a szakmából, iparból. Hogy a tapasztalat súlyát érezd ebben: külön gyárak szakosodtak nyeregváznak alkalmas fa kitermelésére és megmunkálására, költenek vagyonokat fejlesztésre, valamint ugyanígy a nyeregbõr-ipar, a nyeregnek legmegfelelõbb bõr feldolgozása és eddzése is külön kutató munkát igényel. Én ebben látom a profizmust. A ki-mire esküszik magánügy, de nemrég láttam egy barátomnál egy 130 éves ámerikai roper nyerget: bár muzeális értékû, még használják.Aztán meg tessék kipróbálni minél többet, én is ezt teszem, mert érteni akarom a különbséget.És futószalagról pedig nem lehet ott beszélni, ahol a nyereg végleleg formája (díszei, színe, bõrmintája, egyebe) sok esetben egyedileg készül, egyedi számozással, esetleg rendelésre, egyedi igények alapján. Hogy mindezt nem én rendeltem, hanem vk elõttem, engem a legkevésbé sem érdekel, ha tetszik, jó minõségû és passzol az én alvázamra, a ló hátára.Na. De nem ám veszekedni. Ez itt egy vélemény ;)

#25 vegeta

vegeta

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 15. - 16:45

Csikasz, amikor megkérdeztem Hamiskártyást nyáron, hogy milyen lesz az új nyerge (Májki): a saját lovára, Fantára (gidrán) szabják, vagy fogadott lovára Stetson-ra (arab), azt mondta, ez a nyereg minden lóra jó és az õ feneke alá tökéletes lesz.Én nem hiszem, hogy van olyan nyereg, ami minden lóra jó, de tény hogy Hamisra lett szabva a nyereg. Viszont ezek szerint mégsem lóra-emberre, hanem ember fenékre készül. Aztán meg az is változhat ám néhány inch-et idõvel Posted Image ;) , sõt, a ló izmai, erõnléte, még a csontjai is - ebbõl lesznek a használt nyergek. Mert hiába szól örökre egy nyereg, ha idõközben a ló izmosodik, lefogy, a gazdája szül, vagy sörfeneket növeszt, vagy új ló jön a házhoz.Én nyilván odaadom kipróbálni a nyerget, mert csak úgy lehet megmondani, hogy jó, vagy nem jó, ha használod egy kicsit különbözõ helyzetekben. Azt azért hozzáteszem, hogy eddig még egy western nyerget sem hozott vissza senki, bár még nem olyan nagy daranbszám ez, hogy említésre legyen méltó, de angolból is csak néhányat, és szerintem inkább az ára miatt, abban nagyobb a kínálat itthon.

#26 Ilusta

Ilusta

Törzsvendég

• Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 15. - 16:59

Na nekem is olyan 40.000.-es (béléssel) AniVetes, ausztrál rögtön átázós waxosom van..tavaly meg is lepõdtem rendesen. Abszolút nem fázok benne mínusz x fokban sem, csak ne essen az esõ, meg a havasesõ. Most csinál nekem Májki nyerget, kompletten mindent ami létezik. Drága lesz, de akkor is megéri, mert minden (!!) fog passzolni Haramiára. Mindent lemért ugyanis. Még a fejkerületét is, homlokszélességét (na az neki amúgy is nagyobb, mint a félvéreknek, biztos a sok ész csak úgy fér el benne :D ), meg a szügyelõk oldalhosszát, és alját is..már alig várom, hogy készen legyen, bár azt mondtam neki, annyira nem sûrgõs, hogy a karácsonyfa alatt lássam..szegényeknek olyant találtam ki, hogy készen sem lennének addigra vele. De mint tudjuk jó munkához idõ kell... Nem titok, 380 lesz.De ebben tényleg minden benne van (nyereg, "kaktuszvédõ", elsõ-hátsó nyeregtáska, szügyelõ, elsõ-hátsó hevederek, kantár, fegyvertok), sõt teljesen igaz, amit Sheriff írt, olyan mintát, nagyságot, minden dolgot választasz ki, amilyen tetszik. Ráadásul én nagyon szívatós munkát adtam nekik, mert hát ugye igényeim is voltak a kinézetével kapcsolatban. Mondta is, hogy csuklani fogok.. :D Nos, ezért is kerül ennyibe. Egyébként nála az alapnyereg 250. De, ha kész lesz, csoda lesz, az biztos! OSH-val egyetértve, ez biztos nem fog szembejönni velem...és a lovam is remélhetõleg teljesen elégedett lesz vele, ami nem utolsó szempont! Õ már nagyon nem fog változni alakilag, Májki szerint annyit a nyereg is tud változni rajta. Az áraival meg nagyjából tisztában voltam Sheriff írásaiból. Kimondottan gyûjtöttem erre, hogy akkor tényleg legyen passzentos a lóra és olyan amilyet tényleg szeretnék.Egy év alatt már a második nyerget vettem a lóra. Ami most van, sem volt használtan olcsó kategória, majd 200, nagyon szeretem, kényelmes, de ahogy Haramia "nõtt" úgy lett szûkebb a marrésznél. RC kitömte nekem (akkor már sajna volt sok fehér szõrszál a lovon), de igazából ez a nyereg félvérre az igazi. Haramia túl hamar kerekedik marból. Szóval nem egyszerû eset. Itt van a lovardában egy srác, azt most vett 50-ért egy vadi új (Úgy hozta valaki) westernnyerget. Nem is rossz anyag maga, belül faváz, nyersbõr, ahogy kell, nem is néz ki rosszul, de már vinni kell javíttatni, mert hol ez, hol az jön le róla, ez itt gyenge, az ott nem jó...hát kösz. Ha anyagilag kevesebb is, de engem megõrjítene a sok apró hiba és az elvesztegetett, lovaglásra szánt idõ. [ December 15, 2004, 16:08: Az üzenetet átszerkesztette: Ilusta ]

#27 realcowboy

realcowboy

Magnum

• Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 15. - 17:29

Egy kis félig off!Nagyon jól alakul a téma, nem gondoltam volna, csak bedurrant az agyam az Anivetre ezért írtam tegnap. De ez a történet megér azért még egy két mesét. ;) Este beszállok, most dolgom van.

#28 Ilusta

Ilusta

Törzsvendég

• Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 15. - 17:47

Még valamit elfelejtettem..Vega!Hiába próbálod ki a vett (használt) nyerget párszor.Nem akkor a pár alkalommal fog fehér szõrzet jelentkezni a lovon, ha igen, akkor az már nagyon durva.Haramián kb. pár hónap alatt lett ilyen. Ami nem feltörés, nem durva megnyomás, de akkor is érzékelteti, hogy valami nem stimmel! Vastag, szõrõs alátét is volt rajta, vadi új. A mostani is 3 cm vtg.Nekem annyiból is szimpatikusabb ez a méretre készítés,meg, az hogy magyar, mert aki készíti elérhetõ.Ha mégis van problémám a méretre készült nyereggel, akkor tudok hol reklamálni, próbálkozni.Az, meg, hogy nem vittek még nyerget vissza, nem jelent semmit. Tudják, hogy úgysem tehetnek semmit. Megvették, kipróbálták stb. Azt, hogy hosszútávon netán nem stimmel, a kutyát nem érdekli. Max. õk is megpróbálnak túladni rajta.

#29 vegeta

vegeta

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 15. - 18:08

idézet:
Eredeti szerzõ: Csikasz: Igaz sokmindent meg lehet oldani lópokróccal, izzasztóval stb..., [/QUOTE]hát igen...1-2 órát kibír. De ha a bakancs nyom, vehesz bele akármennyi és akármilyen zoknit (frottier, gyapjú, filc, neoprén Posted Image ), ha elmész benne a Kékesre túrázni, úgyis véresre töri a lábad.Valóban fontos, hogy jól feküdjön a nyereg, de nem hiszem, hogy a világon azért él meg számos nyereggyártó, mert minden lovat odaszállítanak a gyár vagy mûhely bejáratához és lemérik a farka végétõl a füle hegyéig. Neizer Laci szerintem nagyon jó kis nyergeket készít, elérhetõ áron, nagy tapasztalattal (Popovics). Nekünk is 6 éve megvan egy, semmi baja, nagyon szerettem, bár egy fél éve már nem használom ;) . A Hugi is Neizer ugrónyeregben versenyzett, de amikor régen kipróbáltam egy Stübben ugrónyerget, meg egy Prestige ugrónyerget, akkor éreztem igazán, hogy mi a különbség ugró és ugró nyereg között. Máris jobban ment az ugrás...a Stübben pl hosszú évek alatt kifejlesztette az ember anatómiájához igazadó vázakat, amikre mellesleg örök garanciát vállalnak. Hát...igazodik. Ültet és nem ülsz rajta. És ez nagyon fontos egy nyeregnél, nyilván az alapanyagok mellett. Angolnál, western-nél is.Tehát nem a magyar ellen vagyok nyilván, csak elismerem olyanok tapasztalatát, akik sok idõt és energiát szántak a "legjobb" kialakításra.Nem azt a kis logo-t kell bennük értékelni és átgondolni, amit a bõrbe ütnek, hanem ami a kis logo mögött van.Ilusta: a te eseted pl egy jó példa, mert a lovadra és a te fenekedre is illeszkedni fog.A kóvboj számára a nyereg anno fontosabb volt, mint maga a ló. Ha a nyereggel esetleg elszaladt az állat, kilõtte alóla. Hiszen lovat fog, vesz, vagy lop akárhol, de a rá szabott nyerget, amiben az életét tölti csak a mesternél tudott csináltani, nem kevés idõ és pénz árán. Egy olyan hõs tipusú kóvboj alatt mondjuk átlagosan mondjuk 5 ló dolgozta le aktív életét. Gondoljátok, hogy mindegyikre új nyerget csináltatott? Egy fenét. Ismerték az ott honos leggyakoribb, legáltalánosabb lótípust és ahhoz készült a nyereg. De elsõsorban az ember számára. Mi itt, Magyarországon (Amerikában is és bárhol, ahol minõségi nyereg készítéssel foglalkoznak) ismerik a legáltalánosabb lótípusokat. Ehhez képest pl western nyeregvázak készülnek quarter, semi-quarter, araber-vázzal stb. Persze, hogy vannak egyedi esetek, de legtöbbször a típusvázak típuslovakra jók. Tovább finomítható a méret meghatározása a markamra méretekkel, a nyereg hosszával, szélességével stb. stb.Nyilván a legjobb a méretre szabott, ezt nem vonom kétségbe, de azért azt túlzásnak érzem, hogy csak ez lehet a jó megoldás. Mellesleg nem mindenki tudja kifizetni.

#30 vegeta

vegeta

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 15. - 18:15

idézet:
Eredeti szerzõ: Ilusta: Még valamit elfelejtettem..Nem akkor a pár alkalommal fog fehér szõrzet jelentkezni a lovon, ha igen, akkor az már nagyon durva.Haramián kb. pár hónap alatt lett ilyen. [/QUOTE]Nyerget felnõtt, megfelelõ kondíciójú lóhoz kell választani, az tény. És még akkor is sokat változhat. Akkor Haramia még növésben volt?És milyen nyergek voltak, ha nem titok?

#31 sheriff

sheriff

Egyszerû fórumtag, semmi extra

• Fórumtag
  • 4.839 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 15. - 18:31

Hátborzongató, ahogyan sokan a nyeregkérdéshez (szerszámok, felszerelések, ruházat, stb.) hozzá állnak. Ránéz az egyszeri vevõ három, egymás mellett kiállított nyeregre a boltban, s dönt. Az egyik nagyon barátságos árú, s alig valamivel dísztelenebb a másik kettõnél. Forgatja a delikvens, nézegeti, s már hajlik is a megvételére. Hiszen harmadába kerül a középsõnél, s nyolcadába a legdrágábbnál. Nem tudja persze, hogy a váz üvegpaplanra felhordott mûanyag, amelyben a csavarok, szegek az elsõ felülésig tartanak. 5 óra lovaglás után a 3 mm vastag mûanyagból a bõrt rögzítõ csavarokat puszta kézzel ki lehet húzgálni. A bõr kifejezetten ócska, puszta kézzel majd egy centit lehet nyújtani pl. a fenderszíjon. (Titz Sanyi olyan mérges volt Akasztón a nyereménye miatt, hogy az ideg majd szétvágta. Egy pénzdíjas versenyen korábban csak jó minõségû nyerget adtak nyereményként. Ez a nyereg viszont még az avatatlan szem számára is szemmel láthatóan hitvány szemét volt. Bocs, Amatõr!)Ha szerencséje van a vevõnknek, akkor lemond a nagyon olcsó nyeregrõl, s vesz mondjuk egy használt amerikait, mint ahogyan Vega ajánlja. Lehet, hogy mákja lesz, s még a lovára is passzol. De kizárt pl. az, hogy a nyeregtáskái, a szügyellõ, a martingál, a kantár és a szár is összeillõ, netán azonos anyagokból készüljenek. A hátsó heveder olyan hosszú legyen, amilyennek lennie kell, stb. Igen, 200-ért lehet jó nyerget venni. És csináltathatsz hozzá egy hátsó nyeregtáskát (40.000), egy elsõt (28.000), egy szügyellõt (25.000), egy kantárt szárral (30.000), stb. És már ott is vagy, mintha vettél volna egy vadonatújat. Ha a használt nyereg tényleg jó bõrbõl készült és tényleg jó vázra, akkor nem jártál sokkal rosszabbul, mint ha újat készíttetsz. De kaphat az ember nyerget újat is 200 körül. Magyart is, nem magyart is. Ezeknél talán már valamivel jobb a helyzet, de ha jobban megvizsgálja az ember a dolgot, ijesztõ dolgok derülhetnek ki. Pl. van hazai gyártó, akinek a termékeire sokan esküsznek. Az illetõ simán eladja a nyergét két darabból készített fenderrel. Pér hónap lovaglás, s a varrás az igénybevételtõl megadja magát, s esetleg pont egy éles kanyarban szakad le a lábad alól a kengyel. Ja, hogy meg is halhatsz miatta? Ez a gyártót valószínûleg nem nagyon érdekli. Vagy megnéztem ugyanennek a gyártónak a nyergeit az alkalmazott bõrök vonatkozásában. Bõr és bõr között fényévnyi távolságok vannak. Egy marha legjobb bõre a háta. Jó még az oldala, s a legalkalmatlanabb lószerszámokhoz a hasa alja. Ennél a gyártónál a szügyellõ mindig hasbõrbõl van, de még a fenderei sem állják ki menden esetben a próbát. Milyen nyereg az, amelyiknek esõben megnyúlik a fenderszíja? Számomra - aki elég sokat használom a nyergemet - elfogadhatatlan az ilyen minõség. Ráadásul engem kifejezetten irritál a Cipõkellék szaküzletben kapható tucat termék veretek gazdagon történõ alkalmazása.A harmadik, legdrágább nyereggel valószínûleg nem fizetne rá a vevõ, hiszen annak a váza valószínûleg direkt erre a célra termelt és kezelt fa vagy equiflex, a bõr garantáltan jó minõségû, a díszítés valódi kézimunka, a veretek nem alpakkából hazudják magukat ezüstnek, hanem valóban nemesfémbõl vannak. Vegetával ellentétben azonban azt állítom, hogy a nagy gyártói tapasztalat, az évszázados múlt, a szakosodás és egyebek dacára (vagy pont e miatt) ezek a nyergek 2500 eurótól kezdõdnek bármely európai lovasboltot vagy nagy kiállítást végigtekintve. Az meg bizony nem 200 eFt, akárhogyan is számolom. A nyergeim ellopásakor én sem akartam elkölteni 1 mFt-ot azok pótlására és végignéztem fél Európa kínálatát. Lopott nyerget lehetne venni 150 eFt-ért vagy akár alatta is. De új, jó minõségût 400 eFt alatt nem. S azokon még nincs nyeregtáska, laposüvegtartó, elemlámpa tok, térképtároló, hely a konzervnyitónak, titkos rekesz a pénznek, stb. Soha, senki nem fog meggyõzni arról, hogy van olcsóbb nyereg Magyarországon, mint Májkié. S nem azért mert kedvelem ezt a gunyoros tekintetû, jó humorú, megingathatatlan lovas tudással rendelkezõ embert, hanem azért, mert kipróbáltam, végigjártam minden verziót. Volt nekem 45 eFt-os nyergem is, Continental nyergem is, ültem már Billy Cook nyeregben, csináltattam Májkival rossz nyerget is (õ megmondta elõre, hogy mitõl lesz rossz, de ragaszkodtam az olcsósághoz, s belementem a kompromisszumba), jót is. Tudom mirõl beszélek. Láttam májki nyergeit váz állapotukban, láttam hogyan szerelik össze. Aki azt végignézi, megérti, hogy mitõl nem lehet egy igazán jó, puskatokkal, kakukkosórával, fittyfenével felszerelt, személyre gyártott nyereg olcsóbb, mint 350.000 Ft.

#32 Ilusta

Ilusta

Törzsvendég

• Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 15. - 18:53

idézet:
Eredeti szerzõ: vegeta:
idézet:
Eredeti szerzõ: Ilusta: Még valamit elfelejtettem..Nem akkor a pár alkalommal fog fehér szõrzet jelentkezni a lovon, ha igen, akkor az már nagyon durva.Haramián kb. pár hónap alatt lett ilyen. [/QUOTE]Nyerget felnõtt, megfelelõ kondíciójú lóhoz kell választani, az tény. És még akkor is sokat változhat. Akkor Haramia még növésben volt?És milyen nyergek voltak, ha nem titok?
[/QUOTE]Az elsõ egy olcsó mexikói tipusú, gyenge minõség.A másik, egy eredeti amerikai, a márkáját ne kérdezd, a mai napig nem tudom, sosem néztem meg mi van ráírva.. :D

#33 vegeta

vegeta

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 15. - 18:55

idézet:
Eredeti szerzõ: sheriff: A harmadik, legdrágább nyereggel valószínûleg nem fizetne rá a vevõ, hiszen annak a váza valószínûleg direkt erre a célra termelt és kezelt fa vagy equiflex, a bõr garantáltan jó minõségû, a díszítés valódi kézimunka, a veretek nem alpakkából hazudják magukat ezüstnek, hanem valóban nemesfémbõl vannak. Vegetával ellentétben azonban azt állítom, hogy a nagy gyártói tapasztalat, az évszázados múlt, a szakosodás és egyebek dacára (vagy pont e miatt) ezek a nyergek 2500 eurótól kezdõdnek bármely európai lovasboltot vagy nagy kiállítást végigtekintve. Az meg bizony nem 200 eFt, akárhogyan is számolom. [/QUOTE]Nem bizony. Nem is újat veszek ;) De én errõl a kategóriáról beszélek.És ha egyedi nyerget csináltatnék itthon, akkor semmi esetre sem azt a magyart venném, amelyiken rugalmasan nyúlik a fender az esõvel...az ülõfelülete is vékony és túlpárnázott. Egy közepesen hosszú túrán sebesre töri a hátsót. És leesik az alpakka csicsa. És a kiegészítõkkel kapcsolatban igazad van: valóban szép, ha minden harmonizál. De olyan piszok sokba kerül... :(

#34 vegeta

vegeta

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 15. - 18:56

idézet:
Eredeti szerzõ: Ilusta:A másik, egy eredeti amerikai, a márkáját ne kérdezd, a mai napig nem tudom, sosem néztem meg mi van ráírva.. :D [/QB][/QUOTE]Hiba volt :D Super Texas made in Pakistan :D

#35 Ilusta

Ilusta

Törzsvendég

• Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 15. - 19:26

A méretre készült nyeregnél Májki nem elégedik meg annyival, hogy hozza a "halszálkát" (mitomén hogy híjják.. :D )aztán csak rányomogatja a lóra.Ha a kész a váz, azt újból rápróbálja, megnézi stimmel-e. Gondolom ott még lehet változtatni, ha kell..persze késõbb már nem.

#36 Ilusta

Ilusta

Törzsvendég

• Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 15. - 20:08

idézet:
Eredeti szerzõ: vegeta:
idézet:
Eredeti szerzõ: Ilusta:A másik, egy eredeti amerikai, a márkáját ne kérdezd, a mai napig nem tudom, sosem néztem meg mi van ráírva.. :D
[/QUOTE]Hiba volt :D Super Texas made in Pakistan :D [/QB][/QUOTE]Nem hiszem, de azért az is megeshet.Akkor engem is nagyon lóvá tettek. :D Én már úgyis megfizettem a tanulópénzt mindenért, ló, nyereg, autó, már egykutya. Posted Image

#37 Ilusta

Ilusta

Törzsvendég

• Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 15. - 21:08

Egykutya: van már abból is kettõ. :D Éppen Vegetáék miatt csináltattam anno elsõ lovamra ugyanolyan Neizer nyerget, ami nekik is volt, mert egyszer ültem pár percig az egyikben. Kicsit ugyan kemény volt eleinte, de megszokva jóval mélyebb ülése volt, mint a sima olcsón vett, elsõ univerzális nyeregnek, ami elõreültetett. Ja és a lovon egyszer nem volt feltörés sehol még egyszem fehér szõrszálka sem. :D

#38 vegeta

vegeta

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 15. - 21:09

Aztán még egy fontos dolgot csak felületesen említettünk (csak röviden, mert közben fõzök pompás vega vacsorát): MIRE kell a nyereg?Mert pl Sheriffnek kell lámpatartó a nyeregre Posted Image ;) de MM hülyeségnek tarja a hátsó hevedert. Ha valaki többnyire túrázni jár, annak kényelmes a "satu" szerkezetû old timer, de egy komolyabb idomításnál, neadjisten' reining gyakorlatban próbáljon csak bárki tökéletesen adni benne egy testsúly segítséget.Az lenne a legjobb, ha egy lovasnak a lovához egy méretre szabott idomító és egy méretre szabott túra nyerge lenne, passzentos kiegészítõkkel. De mi van, ha 2 lovad van. Vagy 10??? akkor az már 20 nyereg/fõ??Nyilván kompromisszumokat kell kötni, pl. Sheriff, Te melyik lovadra szabattad ezt a mostani nyergedet? Jól néz ki, meg jól is állt a lovon, de szerintem nem õ volt a méretalany, annál talán régebben készül ez a nyereg, jó régóta mondogatod, hogy keresztüllövöd Májki barátodat, ha hétvégére nem lesz nyerged (lehet, hogy tévedek, nem tudom pontosan a sárga munkakanca Posted Image mióta lakik nálad). Attól Te még az összes lovadra tuti, hogy ebben anyeregben vagy hajlandó felülni. Mert ez a Te nyerged. És ha lovaglósorba kerül a fakó quarter? bele fog férni? Eleinte talán.Aztán meg újat kell csinálni? Nehéz ügy, mert túl sok mindentõl függ a tökéletesség.Szerintem típusváz-típusló nem lehet nagy tévedés, a marformát látod, a fekvést, a váll szabadságot nagyjából látod, amikor felteszed, kipróbálod. Akkor már inkább az a fontos, hogy neked kényelmes legyen és igen, azt az indoklást, hogy kakukkos órát, és húspuhító tasakot akarok és a nyereg legyen pöttyös...azt elfogadom. De nem mindenkinek ez az igénye, sem a pénztárcája mélysége.Egyébként milyen a Májki alap nyereg?És mit tegyen az a szerencsétlen, fedeles lovardás sport westernes, aki reining nyerget akar és nincs rá 2500 EUR-ja? Ilyet nem csinál Májki, ugye? A másik meg a közhiedelemmel ellentétben egyáltalán nem reining nyereg.nem volt túl összeszedett, de jöttek a kérdések, hát leírtam. Van még. Ez egy érdekes és jó téma.A teljesség kedvéért: nekem egy Billy Cook munkanyergem van. Van rajta minden nyavaja, lasszófelkötõ szíjtól a késtartóig, bár nem emiatt vettem, még semmire sem használtam. Nincs is lasszóm Posted Image Viszont kellõen szabadon lehet benne mozogni, nem magas kápás old timer. Egy számmal nagyobb, mint az én méretem, de még így is tökéletesen ültet és nagyon kényelmes, hosszú távon is. Gyönyörû kivitel, igényes bõr, igen erõs faváz, nehéz, mint a dög. A conchok sem alpakkából vannak...Csak akkor adnám el, ha ugyanilyet találnék 15" méretben.

#39 Ilusta

Ilusta

Törzsvendég

• Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 15. - 21:52

No igen. Jómagam tuti nem fogok reiningnyerget venni, mert olyat ugye nem csinálok, meg nem akarok párnázott nyerget. Nálam a tereplovaglás, túrázgatás a cél. A lovam sem annyira képzett /tõlem nem is nagyon lesz/, hogy komolyabb dolgokat megcsináljak vele. Nálam a cél a lónál, hogy eljussak vele biztonságba akár a világ végére is. Az meg, hogy láthatóan adom-e a segítséget, meg milyen segítséget adok, hogyan lovagolom, arra már teljesen összeszoktunk. Nos ehhez, kell az a nyereg amit Májki csinál. Igen, õ bavallotta, nem szívesen csinál párnázott reiningnyerget. Mondjuk Sheriff ezerszer jobban ismeri õt, tudna mesélni, milyeneket csinál, alapban és milyeneket szeret csinálni. Jó munkához kedv is kell. :D Nekem a mostani nyergem sem reining nyereg, jó kemény, bejött. Ez is olyan lesz, nem tudom szaknyelven hogy hívják: munkanyereg, vagy ranch-nyereg, esetleg más, egyre megy.Ha versenyezni akarnék, akkor lehet, hogy ez a tip. nyereg nem lenne jó, pont azért amit írtál.Valóban jók lehetnek a típusnyergek, de jómagam nem típuslóval vagyok együtt, bár láttam külföldi honlapon, kimondottan haflingikra készült westernnyerget, de megmondom õszintén külsõre egy sem tetszett. De az haflingi, ez meg fjord. Újabban a haflingikat is keresztezik a sport miatt telivérekkel..akkor már nem stimmel. Igaz, Haramia is 1/4 arab, de nem rizikózok többet. Szóval típusnyereg, típuslóra.Egy frízre, vagy hidegvérûre, esetleg egy igen csontos kis arabra sem lenne jó a típusnyereg. [ December 15, 2004, 21:05: Az üzenetet átszerkesztette: Ilusta ]

#40 tomsawyer

tomsawyer

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.115 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 15. - 22:44

Csikasz!Jut eszembe a tanulási lehetõséget kérdezted Neizer Lacitól?