Ugrás a tartalmakhoz

Dámalovaglás

Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
1399 válasz a témához

#1 Guest_flint-maci_*

Guest_flint-maci_*
  • Guests

Közzétéve 2005 október 12. - 20:05

Itt mindenki írhat amit akar a dámalovaglással kapcsolatban.Ha kérdésetek van nyugodtan írjatok.

#2 lisawica

lisawica

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 12. - 20:06

Én nagyon-nagyon szeretném megtanulni - hol lehet ilyet ?- van önképzésre lehetõség :gm: ? Nehezen jutok el bárhova...és szeretnék egy dámanyerget is :) - reális áron...

Edited by lisawica, 2005 október 12. - 20:08.

#3 realcowboy

realcowboy

Magnum

• Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 12. - 20:09

Ha kérdésetek van nyugodtan írjatok.

Hozzászólás megtekintése

Kérdés: Hány éves kortól nevezhetjük magunkat lovasoktatónak? :D

#4 Zsubaba

Zsubaba

Csendes Patak

• Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 12. - 20:10

Nektek is két pálcátok van?

#5 realcowboy

realcowboy

Magnum

• Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 12. - 20:13

Zsubé!Nekünk még elég sok pálcánk van. Régrõl. :D

#6 Guest_flint-maci_*

Guest_flint-maci_*
  • Guests

Közzétéve 2005 október 12. - 20:15

lisawica!Lehet az Anivetben dámanyerget kapni 64 000 forintért, de ezt Afganisztánból hozzák, így még egy nyeregkészítõvel fel kell újítattni, így összesen kb. 120 000 forint.Legalábbis ez a legolcsóbb ahogy tudom.Két dámalovas egyesület is van Magyarországon:-Magyar Dámalovas Egyesület-Erzsébet Királyné Dámalovas egyesület.Ha jól tudom mind a kettõ tart tanfolyamokat.Én önképzéssel tanultam dámalovagolni, és már bemutatózom.A személyes fotómon éppen egy fellépés után vagyok, dámanyeregben.Ha van még kérdés írj.

#7 Zsubaba

Zsubaba

Csendes Patak

• Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 12. - 20:16

milyen az az önképzéses dámalovaglás?

#8 Guest_flint-maci_*

Guest_flint-maci_*
  • Guests

Közzétéve 2005 október 12. - 20:17

realcowboy!Ha van megfelelõ tudásod, akárhány éves kortól.Szerintem. :cool:

#9 realcowboy

realcowboy

Magnum

• Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 12. - 20:17

:cool:

Edited by realcowboy, 2005 október 12. - 20:18.

#10 Zsubaba

Zsubaba

Csendes Patak

• Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 12. - 20:18

én nagyon ügyes vagyok, de még nekem sem megy egyedül :D

#11 Guest_flint-maci_*

Guest_flint-maci_*
  • Guests

Közzétéve 2005 október 12. - 20:18

Olyan, hogy saját magadtól tanulsz meg dámalovagolni, meg a lovat beidomítani, nincs oktató hozzá.Persze díjlovas ismeret is kell, elég magas fokon.

#12 Zsubaba

Zsubaba

Csendes Patak

• Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 12. - 20:19

te hány éves vagy?

#13 Guest_flint-maci_*

Guest_flint-maci_*
  • Guests

Közzétéve 2005 október 12. - 20:19

Van dámanyerged?

#14 Guest_flint-maci_*

Guest_flint-maci_*
  • Guests

Közzétéve 2005 október 12. - 20:20

14

#15 realcowboy

realcowboy

Magnum

• Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 12. - 20:21

magasfokú díjlovas ismeret... :rolleyes:

Edited by realcowboy, 2005 október 12. - 20:22.

#16 Zsubaba

Zsubaba

Csendes Patak

• Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 12. - 20:21

nekem nagy böszme western nyergem vanAz egyik "bagázst" láttam már párszor lovagolni, õk Kistarcsán vannak.

#17 Tyda

Tyda

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 316 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 12. - 20:24

Szia flint. Mióta lovagolsz? És mióta dámázol?

#18 tötõ Zsó

tötõ Zsó

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 12. - 20:25

14

Hozzászólás megtekintése

Ammmindenitneki.. :rolleyes: 14 évesen lovasoktatni.. szép eredmény...

#19 realcowboy

realcowboy

Magnum

• Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 12. - 20:28

Szarvason láttunk két lányt dámázni. Együtt voltunk a melegítõpályán. A kettõjükön volt kábé egy ló ára ruha, plusz paróka, kozmetika. Az edzõjük pedig nagyon aggódott, hogy ne lõjünk, mert leesnek. :D És nem is lõttünk, mert Tücsök is ezt akarta. Szívén viselte ugyanis a két dámalovas sorsát. :rolleyes:

#20 Zsubaba

Zsubaba

Csendes Patak

• Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 12. - 20:29

Jajj Tötõ! Olyan kritikus vagy! Hát ha már van magasszintû díjlovas-tudása, akkor simán dámalovas-oktathat ennyi idõsen!Hintaló volt a jele az oviban is!

#21 Guest_flint-maci_*

Guest_flint-maci_*
  • Guests

Közzétéve 2005 október 12. - 20:29

Ugye.Csak sok szorgalom kell hozzá.

#22 tötõ Zsó

tötõ Zsó

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 12. - 20:31

Áj vant tu rájd máj BÁÁÁÁJ SZIKÖL BÁÁÁÁJ SZIKÖLáj vant tu rájd máj BÁÁÁJ SZIKÖL BÁÁÁJ SZIKÖL :D :D :D :D :D

Edited by tötõ Zsó, 2005 október 12. - 20:31.

#23 Guest_flint-maci_*

Guest_flint-maci_*
  • Guests

Közzétéve 2005 október 12. - 20:31

Katicabogár volt a jelem. :) 6 éve lovazok és 2 éve dámázok.A barátnõim voltak azok Szarvason!

#24 tötõ Zsó

tötõ Zsó

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 12. - 20:37

Elmeséled nekem hogy kell beidomítani egy lovat dámalovaglásra, és hogy ne okozzon neki semmi fájdalmat hogy egy oldalán van a súly?(....)

#25 Guest_flint-maci_*

Guest_flint-maci_*
  • Guests

Közzétéve 2005 október 12. - 20:48

Elõször is:Arab lovakon és 5 évesnél fiatalabb lovakon nem lehet dámalovagolni.Dámanyerget kell venni ill. dámahevedert, mert a hevederen van egy szíj ami ellensúlyoz a másik oldalra.A hátukat nem nagyon terheli meg, mert tulajdon képpen csak a jobb lábad súlya van még pluszban a bal oldalon.Másodszor díjlovagolni kell a lovat, amíg LEGALÁBB helyesen lesz a súlypontja, tud száron menni, állításokat, és a segítségeket nagyon jól veszi, illetve finom lesz a szája(erre dámalovagláskor is figyelni kell, mert vannak akik elkezdenek biztonságképp kapaszkodni a ló szájába).Onnantól kezdve át kell ülni dámanyeregbe elõször futószárazni, és csak úgy ráülni, mert eleinte még furcsa lehet a lónak.Pálca mindenképp szükséges, hiszen a jobboldali lábadat helyettesíti.Eleinte elég rossz mert a lovak nem tudják mire vélni a dolgot.(az én lovamra mikor elõször felültem dámanyeregbe, elkezdett vágtázni mint valami rakéta).És szépen megszokjátok majd.Onnantól kezdve saját módon alakíthatod a dolgokat.Mindez beletelik nagyon sok idõbe!nekem 1,- 1,5 évbe került.

#26 agrobe

agrobe

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 13. - 7:16

Nem kötözködés, deArabon miért nem?Tényleg nem értem, mivel kényelmesek, intelligensek. Mi az oka?És ha az ötéves lovadat kezdetektõl fogva, tehát csikókortól kezdve már így idomítod, akkor se lehet?Mert 1-1,5 év alatt (3 éves kortól számítva) még beleférne az 5 évbe.Tehát pl. 3 évesen elkezdem belovagolni (fél év) és utána még egy év az 4,5 év.

#27 flint

flint

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 636 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 13. - 9:09

Nem egészen pontosan tudom, nem akarok hülyeséget mondani az arabokkal kapcsolatban.Velem is közölték hogy arabot nem, és kész.A fiatal lóval meg az a gixer , hogy ilyen fiatalon még nagyon megterhelné a hátukat a dámanyereg, meg a dámaülés.

#28 Pluto

Pluto

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 13. - 14:35

Flint-maci, Én láttalak bemutatozni a L. lovasparkban.Jól emlékszem, hogy Te voltál?

#29 bigblue

bigblue

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 398 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 13. - 14:53

Nem egészen pontosan tudom, nem akarok hülyeséget mondani az arabokkal kapcsolatban.Velem is közölték hogy arabot nem, és kész.

Pontosan én sem tudom, nem is akarnék hülyeséget mondani, de mintha nyakcsigolya & támaszkodás problémakör lenne...

Edited by bigblue, 2005 október 13. - 14:53.

#30 Filly

Filly

Biodegenerált

• Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 13. - 15:06

Egyszer kipróbáltam a dámanyerget, hihetetlen, de teljesen egyensúlyban ültem. Szerintem a jobb alsólábszár miatt terhelõdhet talán pár dekával több a ló bal oldalára, de semmiképp sem annyi, hogy az érdemben zavarja a lovat. (Bezzeg az én derekam jobb oldalát... :mad: :D)

#31 Guest_flint-maci_*

Guest_flint-maci_*
  • Guests

Közzétéve 2005 október 13. - 20:07

Ebben pontosan igazatok van, én is ezt írtam le , kivéve az arab esetben.Nem én lehettem a bemutatón, mert én még csak miskolcon meg a szûk környékén bemutatóztam a dámaavatáson kívül.

#32 Pluto

Pluto

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 14. - 10:34

Bocsi, összekevertelek egy másik dámalovas fórumossal..Mea Culpa.

#33 Guest_flint-maci_*

Guest_flint-maci_*
  • Guests

Közzétéve 2005 október 14. - 13:17

Semmi baj.

#34 tücsök

tücsök

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 1.282 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 14. - 21:19

Szarvason láttunk két lányt dámázni. Együtt voltunk a melegítõpályán. A kettõjükön volt kábé egy ló ára ruha, plusz paróka, kozmetika. Az edzõjük pedig nagyon aggódott, hogy ne lõjünk, mert leesnek. :D És nem is lõttünk, mert Tücsök is ezt akarta. Szívén viselte ugyanis a két dámalovas sorsát. :rolleyes:

Hozzászólás megtekintése

Szarvason 4 dámalovas volt, két csapat. A "barnalovas" lányokat csíptük, jófejek voltak, a "fehérlovas" lányok voltak a hisztisek, meg beesett az esõ az orrukba, olyan szárfölött mentek (nem a lovak :gm: ). Utólag belegondolva plusz a felebaráti viszonyunkból kiindulva alájukdörrenthettünk volna párat. :dev: Akkor neked most melyik is a barátnõd?? :gm:

#35 Guest_flint-maci_*

Guest_flint-maci_*
  • Guests

Közzétéve 2005 október 15. - 12:43

Mind a négy.

#36 Virág

Virág

Új vendég

• Fórumtag
  • 22 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 15. - 17:29

Szia! szeretnék gratulálni neked,nagyon ügyes vagy,h már 14évesen dámalovazol. Én is lovagolok dámában is,és tényleg nem egyszerû feladat.:) Gratulálok mégegyszer!

#37 Guest_flint-maci_*

Guest_flint-maci_*
  • Guests

Közzétéve 2005 október 15. - 18:53

Köszi! cuki vagy!

#38 Kozifru

Kozifru

Csikó

• Fórumtag
  • 1.455 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 15. - 18:57

Én nagyon ügyesen tudok dámázni! :gm:Zsubaba tudja igazolni. :P ;)

Edited by Kozifru, 2005 október 15. - 19:02.

#39 amigo

amigo

Törzsvendég

• Fórumtag
  • 986 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 15. - 19:09

Hozzászólás megtekintése

Szarvason 4 dámalovas volt, két csapat. A "barnalovas" lányokat csíptük, jófejek voltak, a "fehérlovas" lányok voltak a hisztisek, meg beesett az esõ az orrukba, olyan szárfölött mentek (nem a lovak :gm: ). Utólag belegondolva plusz a felebaráti viszonyunkból kiindulva alájukdörrenthettünk volna párat. :dev: Akkor neked most melyik is a barátnõd?? :gm:

Hozzászólás megtekintése

Kár hogy ezt csak most mondod ,mert mi Muzulmánal már Szarvason megálapítottuk,hogy szivesen alájuk durrantanánk ,akár napjába töbször is!!! :kir: :yeah:

Edited by amigo, 2005 október 15. - 19:13.

#40 Guest_flint-maci_*

Guest_flint-maci_*
  • Guests

Közzétéve 2005 október 15. - 19:24

Gratu Kozifru! :kocc: