Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

LOT 2008!


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
447 válasz a témához

#401 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 11. - 6:41

sheriff!

dél-pesti lovastalálkozóként szerepel az esemény és aug. 21-24.-ig lenne megtartva.

Bocs, rosszul gondoltam. Azt hittem, az eredeti LOT idõpontra, annak elmaradása miatt, ahelyett szervezitek.

Köszönöm a meghívást, de nem valószínû, hogy el tudok menni. Lóval biztosan nem. Nagyon sûrû a programom október végéig. Meg az az igazság, hogy inkább kis csapatra, leginkább magányos lovaglásra vágyom mostanság. Janoval elhalasztottuk a Tarpa-tenkes túránkat családi okok miatt, de meg akarom csinálni szeptemberben. Az 2 hét. Meg tervezek egy erdélyi 5-7 napos túrát is Májkival és Foltos Csikóval, felelevenítendõ a régi idõk lovazásainak emlékét. Lesz még 3 OB forduló is addig, úgyhogy örülök, ha egyáltalán egyben tudok maradni, s nem kell szanaszét szakadni.

Ellendrukker nem vagyok, csak kíváncsi. Kíváncsi arra, hogy másnak sikerül-e, s ha igen,. akkor miért, mitõl? Én "nagy" LOT-ra gondolok ilyenkor, hiszen most a LOT helyett mi is ellovagoltunk tízen Eördögh Bandihoz, s voltunk ott vagy 100-an emberek, lovasok 20-an. Egy 10-15 fõs bulit bárki, bármikor összehoz, de egy 150 fõs LOT azért már más tészta. Most, hogy így összeadom a 10 fõs csapatokat, azt kell gondoljam, hogy Tutuékhoz is összejött volna 50-70 lovas. S nem minden évben volt ennél több. De a LOT nem létszám gondok miatt maradt el, hanem a közösség érzés elillanása miatt.

#402 szomjas szamár

szomjas szamár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.905 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 11. - 7:04

nem a vita kedvéért kell ellentmondanom, de én úgy érzem, hogy a közösségi érzés még mindig jelen van, viszont az emberek nem láttak semmilyen készülõdést és elbizonytalanodtak. a csikasz februárban, én márciusban, / bár tutunak ismeretlenûl / mau pedig áprilisban ajánlottuk fel mindenben a segítségünket tutuéknak. még válaszra sem leltünk............és az a 100 lovas elég necces. tán az akarat hiányába fulladt a buli, de sebaj, én hiszem, hogy lesz még lot ! :D

#403 iBIza

iBIza

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.273 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 15. - 9:46

Meg tervezek egy erdélyi 5-7 napos túrát is Májkival és Foltos Csikóval, felelevenítendõ a régi idõk lovazásainak emlékét.


Az ilyen mondatokra mindig bereagálnak a csápjaim ;) . Ha nem titok, mikor mentek? Melyik részre? Saját lovat vinnétek vagy ottaniakkal? Ha bármiben tudok segíteni, szívesen teszem.

Bocs az off-ért

#404 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 16. - 8:59

Az ilyen mondatokra mindig bereagálnak a csápjaim ;) . Ha nem titok, mikor mentek? Melyik részre? Saját lovat vinnétek vagy ottaniakkal? Ha bármiben tudok segíteni, szívesen teszem.

Bocs az off-ért

Saját lóval megyünk, Székelyföldre.

#405 Guest_Peter13_*

Guest_Peter13_*
  • Guests

Közzétéve 2008 július 16. - 14:18

Saját lóval megyünk, Székelyföldre.

Huu Sheriff.. eljönnek veletek.

Emlekeztesd Majkit: csapattagok voltunk a 2005-ös CART-on Silveradon.. talan beprotezsal a team-be..

A szamom 20-227-9951 hetvegeken, hetköznap SMS, mert külföldön vagyok.

Igy vagy ugy: jo utat!!!

#406 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 17. - 8:04

Ne haragudj Péter, de ez zártkörû túra lesz. (Ha ugyan összejön egyáltalán.) Maximum hatan lehetünk. Egy másik alkalommal viszont szívesen túrázom veletek.

#407 Guest_Peter13_*

Guest_Peter13_*
  • Guests

Közzétéve 2008 július 17. - 12:02

Sajnalom, mert Majkival meg nem turaztam.. de minden jot. Jo utat, jo szorakozast..

#408 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 13. - 21:17

csak gratulálni szerettem volna Peter13-nak, hogy ma ünnepli 99. születésnapját! szép kor!!!

#409 Guest_Pej Bandi_*

Guest_Pej Bandi_*
  • Guests

Közzétéve 2008 november 16. - 16:55

Üdvözlet. Csak azt kérdezném hogy LOT 2009 LESZ? Összefogással és össztartással széthúzás helyett? Pej Bandi.

Edited by Pej Bandi, 2008 november 16. - 16:55.


#410 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 29. - 11:05

Arra gondoltam, hogy ha nem szervezik meg valakik a klasszikus LOT-ot, akkor én szerveznék egy nem klasszikusat. A LOT eredeti szándékom szerint túralovasok összejövetele céljából szervezõdött. Talán emiatt is berzenkedtek sokan a pihenõnapra szervezett programok ellen. Ma sem értem ennek az okát, hiszen a LOT-okon nem a jelenlét volt a fontos igazán, hanem az odalovaglás és a haza lovaglás. Hiszen ez adta ki az idõ nagyobb részét, ekkor nyugodtan és tartósan együtt volt az ember a cimboráival. Lehetett sétálgatva eszmét cserélni, jókat vágtatni, mérgelõdni a csapatvezetõ tanácstalanságán egy-egy útelágazásnál, stb. A Kajdácsi tanyán a pihenés és a szemlélõdés lett volna a cél. De ha arra a napra nincs semmi program, akkor mit szemlélõdjön az ember? Na, mindegy mostmár. A következõ jutott eszembe: Szervezzünk igazi túra LOT-ot. Azaz nem egyetlen helyre koncentrálnánk, hanem egy hosszú, akár az egész országot átszelõ túrát képzeljünk el. Lennének olyanok is, akik az egészet megcsinálnák. lennének olyanok, akik csak egy-egy szakaszát. Kinéznénk valami jó kis útvonalat (Mondjuk: Túristvándi vízimalom-Siklósi Vár), s hajrá! Lekötnénk fix pontokat, ahol lehetne csatlakozni, vagy ki lehetne szállni. Leszerveznénk etetõ/itatõ helyeket, szállást adó tanyákat, istállókat. Meglehet nem lennénk 500-an, de kialakulhatnának kisebb csoportok, akik azonos tempóban haladnak, s jól megiusmerkednének egymással lóháton. Olyan kis magyar El Camino-ra gondolok. Mindenki a maga ura, a maga tempójában, a maga választotta társasággal vagy egyedül tenné meg a napi távokat. (30-50 km/nap) Esténként összegyûlnénk egy-egy szálláshelyen (persze nem szállodára gondolok, hanem valami fészerre, erdõszélre, karámok közelébe), fõznénk, sütögetnénk tábortûznél, s meglátnánk, hogy jobb-e így, mint a régi módon LOT-ozni. Mivel sokkal hosszabb ideig tartana a LOT (12-16 nap), mindenkinek volna esélye valamely szakaszára legalább becsatlakozni. Ha másképp nem is tudna részt venni, de a közelében elhaladó túrázókhoz betársulhatna egy-egy tereplovaglás erejéig, kalauzolhatná a lovasokat a saját istállójának környékén. Meg is szervezhetné a menet számára az aktuális éjszakai táborozás lehetõségét a környékén. Na, mit szóltok hozzá?

#411 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 29. - 11:36

Mint szurkolótábor, javasolom, tedd új topicba, hogy aki 3 hozzászólással késõbb jön, is hamar megtalálhassa ezt a szuper ötletet.

#412 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 29. - 14:51

Arra gondoltam,

Na, mit szóltok hozzá?

Nekem tetszik, egyben felajánlom, hogy egy "Isten Hánta Mögött"i helyen is lehet állomásozni!

#413 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 29. - 19:38

Tetszik...

#414 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 29. - 20:57

2009re tervbe volt véve nekünk is egy országot átszelõ túra, kettecskén Nyanyával. No de ez még annál is izgatóbb. :yeah: (Nyanya félre ne értsd, veled a legjobb csillagokat nézni a grábszéli parókiánál, na de...) :dev:

#415 Nyanya

Nyanya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.451 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 29. - 21:09

Valóban, tervezünk, terveztünk egy Mecsek-Mátra túrát, kettecskén, kézenfogva Chykivel... :kir: , az Óperencián innen és az Üveghegyen túl... :gm: :D De ez most beindította a fantáziámat, és már el is kezdtem álmodozni :rolleyes: Chyki, itt is nézhetünk csillaghullást, max. kicsit többen ülünk azon a lépcsõn ;) Amúgy pedig a nyáron is Tatárra gyúrtunk, csak mivel az elmaradt, így lett belõle a mi kis kétszemélyes akciónk... Sheriff, szerintem mi csatlakoznánk :yeah:

#416 Janó

Janó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.069 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 30. - 8:15


Sheriff, szerintem mi csatlakoznánk :yeah:


Ez gen!Még körkarám sem kellett ehhhez! :D :dev: :D :D Sherff tud valamit! :D :kir: :yeah:

#417 Nyanya

Nyanya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.451 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 30. - 8:24

Ez gen!Még körkarám sem kellett ehhhez! :D :dev: :D :D Sherff tud valamit! :D :kir: :yeah:

Hááát, mit ne mondjak, az a kis idõ, amit Nálatok töltöttünk a nyáron, teljességgel meggyõzött, hogy Veletek lenni jó :) És gondolom, hosszabb távon még jobb lehet... :D :yeah:

#418 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 30. - 11:29

Mi is beszállnánk egy ilyenbe, Sárkeszin tudunk szállást adni, innen egy nap lovaglás Veszprém, és még egy nap Taliándörögd, ezeken a helyeken szintén jó eséllyel tudunk szállást, (ló)kaját szervezni. Dörögd után pedig esetleg egy Oroszi-Porva-Hánta útvonal szóbajöhet, arrafelé laknak jó emberek. :) Azután meg a Vértes?

#419 szomjas szamár

szomjas szamár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.905 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 30. - 13:30

a világért sem kötekednék, de a túristvándi-siklós vonalhoz, hogy jön veszprém megye??? :D ez már egy hónapos túra!!! ennek a megszervezése / szállás, takarmány...etc / már rég túlnõ a LOT-on. teccik és a segítségem is felajánlom sheriff, ha tudok vmit tenni ezért, de sztem itt már a "ranger" is bekapcsolódhatna, me' ez mán a tv.nek is csemege+haszon. ez ojjan gyémánt amit érdemes még csiszólni és a kalapom már virtuálisan is a fõldet söpri. / csak ki ne pukkanjon / :yeah: :kocc:

#420 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 30. - 13:43

egy Oroszi-Porva-Hánta útvonal szóbajöhet, arrafelé laknak jó emberek. :)


Ne röhögtess! Hántán?

#421 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 30. - 14:38

Kár, hogy minket is kikerül ez az útvonal :( nem hiszem, sajnos hogy tudnék csatlakozni, de melegedõt szívesen biztosítottam volna :)

#422 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 30. - 15:08

Ne röhögtess! Hántán?

Hagyd õket tévhitben, mi bajunk lehet! :D

#423 Csapos

Csapos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.544 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 30. - 15:38

Hánta embert nem nehéz utolérni..... :kv:

#424 ExHunter

ExHunter

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 30. - 16:35

Ismét egy fantasztikus ötlet ... :yeah: Szívesen csatlakoznánk mi is (talán egy kicsit könnyebben, egyetértve Cav javaslatával ha Veszprém Megyét is érintené a túra valamelyik része :) ) Végig valószínûleg nem tudunk a csapattal tartani, (hej de jó lenne pedig), de egy pár napra biztosan meg tudjuk oldani. Természetesen szívesen segítünk szálláshely (elhelyezés, etetés, itatás) biztosításában, néhány rövidebb szakaszon pontos útvonal javaslattal (kalauzolással). Jó lenne ha a túra "szabadságát" sikerülne megõrizni, azzal együtt hogy ez sem nélkülözheti a jó elõkészítést, felkészülést.

#425 szomjas szamár

szomjas szamár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.905 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 30. - 16:54

ha mán ilyen erõszakos a veszprémi brigád, lehetne a vége halászi is.....de ezt csak halkan mondtam :) ja, és akkor egy itteni szállásban is tudok segíteni. :yeah: :kocc:

Edited by szomjas szamár, 2008 december 30. - 16:55.


#426 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 30. - 22:15

Most képzeljétek el, Trianon nélkül mekkora vita lenne itt. :) A lényeg az, Érd mellett haladjanak el. :) Bár, ha korteskedhetnék szülõföldem mellett, Halásziba máskor is jut lovasnép el, Siklósra meg kevesebbet. Pedig a Tenkes kapitányának szelleme ott kószál a dombok között.

#427 szomjas szamár

szomjas szamár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.905 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 31. - 3:37

éljen eke máté! :kocc: ha végig nem is, /pedig jó lenne/ de egy szakaszra csatlakoznék, monnyuk érdig.... :dev: :D

#428 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 31. - 9:05

Az "országot átszelõ"-be beleférhet bármi, nem? :) Azért írtam a lehetõségeket, vagyis, hogy mi mivel tudnánk beszállni, hogy a Sheriff tudjon majdan dönteni. Mondjátok el mind az ötleteket, és Sheriff majd felállít egy irányítóközpontot, kijelöli kis piros pöttyökkel egy naaagy térképen a lehetséges helyeket, aztán egy tetszõlegeset összeköt. Végülis az se lenne baj, ha a végére már senki nem maradna azokból, akik indultak, mint egy váltófutás. :) Miattam mehetünk Trianonba is, majd lepislantjuk a kastély oldalát. :D

#429 amatőr

amatőr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 968 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 31. - 17:28

"Ej, ha én is, én is köztetek lehetnék, szép magyar vitézek, aranyos leventék" Scheriff : :yeah: "csillagos" ötös az elképzelés, remélem lesz is belõle valami! Néhány gondolat az ötlettel kapcsolatban. Ha az óhatatlan szervezés mellett sikerül egy viszonylag spontánnak tünõ ilyen turát összehozni, az hatalmas élményt jelenthet majd minden résztvevõnek, sõt azon messze túlmutató (jó) hatásai is lehetnek. Azonban csak akkor, ha a résztvevõk elfogadják, hogy ez egy szervezett program, ahol vezetõk és szabályok is vannak. Ha már 10-20 lovas vonul, abból is adódhat sok bonyodalom, itt akár ennek sokszorosa is összejöhet, sokféle lovastudással és mentalitással, különbözõ ló vérmérséklet..., figyelni kell egymás biztonságára, állategészségügyre, közlekedésbiztonságra, az útba esõ ingatlanok kímélésére, az takermányellátásra, logisztikára..., és megelõlegezendõ sok támadást (például a lovazásban magát uralkodóosztálynak érzõ rétegek és támogatóik részérõl), megfelelõ médiatálalára is. Az esték romantikus elõkészítését, tábortûz, akusztikus zene, ének, tánc, ízlés szerint kultúrális mûsorral , elõadással fûszerezni néha... Elõbb gondoltam ilyenkre, mint lovastalálkozóra, de, habár mindig jó ötletnek tûnt, sose vágtam bele. Nagy falat egy embernek, fõleg, ha "hobbyból", (kölcsönös?) örömszerzés céljából áll neki valaki a szervezésnek. Nyugaton tudok hasonló megmozdulásokról, de ott általában vallási zarándoklat címén csinálnak ilyet. Az tény, ha adunk neki, hangzatos, nemes célt, könnyebb erkölcsi és ki tudja még milyen támogatókra is lelni. Néhány kisebb és több hatalmas túra történelmi inditattású. Én szívem szerint olyanokat látnék szívesen, amibe minden helyszín és résztvevõ tõkéletessen beleillik: a kulturált szabadidõlovazás és a LOVASTURIZMUS NÉPSZERÛSÍTÉSÉRE. Eddig részben ilyen címszóval a lovasturisztikát nagy erõkkel támogatták, hátha ilyen "ürüggyel" is sikerülne egy csepp segítséget szerezni. Sok gondolatom lenne még, de egyenlõre befejezem, azzal, hogy ha csak remény van arra, hogy ilyen programok lehetnek jövõre, én máris bizakodóbb vagyok a 2009 évre! :kocc: :kocc: :kocc: Ernest: "A lényeg az, Érd mellett haladjanak el. Bár, ha korteskedhetnék szülõföldem mellett, Halásziba máskor is jut lovasnép el, Siklósra meg kevesebbet. Pedig a Tenkes kapitányának szelleme ott kószál a dombok között." Maximálisan egyetértek. Viszont lehet majd folytatás, és ide -oda vonulunk :D :rolleyes: szerte az országban különbözõ meghívásokra, szervezésekre, egyszercsak Halásziba is ki lehet kötni. vagy bárhol máshol a Szigetközben, esetleg egy két kellemes nap programjáról és is gondoskodhatok. Most jó Szilvezter-ezést mindenkinek! BUÉK!

" Az én családomban aki egy szóval mondja el, amit tízzel is lehetne, az  lazsál." :)


#430 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 31. - 19:18

:) Ne legyen se vallási, se történelmi. Legyen lovasfórumos. :) Bemutatván, hogy az sem kevésbé fontos. :)

#431 Roby

Roby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 164 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 1. - 23:12

Engem érdekel ! Egy pár "kiskört" már mi is megtettünk, miért ne együtt, hosszan. .........fõzni is tudok....... :kv: állítólag nem rosszul :)

Edited by Roby, 2009 január 1. - 23:13.


#432 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 2. - 9:17

Semmiféle támogatóban nem gondolkodom. Csepin Petiéktől elég sok fogalmam van a támogatásokról. Ha egy 1600-1700-as évekbeli viseletben a Rákóczi emlékévben megejtett Várpalota-Rodostó-Várpalota túrát leszart a kulturális kormányzat, leszart a média, leszart mindenki pár eszelős hagyományőrzőn kívül, akkor miben reménykedhetne az, aki a saját és társai, Lóbarátai örömére szervez túrát? Ez egy egyszerű lovastúra lesz, ahol a barátság erősítése lesz a fő cél. A másodlagos cél a lovaglás, a lovastúrázás népszerűsítése. Az első cél elérése érdekében jól fogom magam érezni, s kész. A második cél érdekében pedig igyekszem úgy alakítani a dolgokat, hogy falusi iskolák udvarán, vagy faluvégi focipályákon lehessen megszállnunk, s cserébe az adott falu iskolásait mind meglovagoltatjuk, s tartunk lovas történelemórákat viszonzásként. Valaki mesélhet a Vadnyugatról, valaki a honfoglalásról, valaki a huszárokról, stb. Szerintem demonstráljuk egy kicsit, hogy van lehetőség a "Legyen a ló a falu tornaterme!" és a "Legyen nekünk az a lovasturizmus, mint az osztrák sógóroknak a síturizmus!" jelszavak véghezvitelére. Mutassuk meg, hogy nem csak dumálni lehet ilyenekről, hanem mindez kivitelezhető, csak akarat és elkötelezettség kell hozzá! Ráadásul szintén Csepintől tudom, hogy az iskolák és a kolostorok a legbefogadóbbak a vándorok iránt, s némi kaland beszámolókért, szívesen adnak szálláshelyet a kalandozóknak. Felőlem akárhová is mehetnénk, de már elemista korom óta vágyom erre a Tarpa-Tenkes lovastúrára. Idén meg kell csinálnom, ha a fene fenét eszik is. Ez lesz az útvonal! Úgy gondolkodjatok, hogy ezen a vonalon fogunk haladni. Aki tud ehhez igazodó segítséget, az ne kíméljen! Nagyjából 30-50 km távolságokra kellenek olyan szálláshelyek, amelyek akár 20-30 lovast is képesek befogadni egy-egy éjszakára, s nem fakadnak sírva, ha lócitromok maradnak utánunk a helyszínen. Májusban lenne a legjobb megcsinálni. Akkor a legjobb az idő ilyesmire. Már nincs nagyon hideg éjszaka, lehet kinn aludni. Az igaz, hogy elég sok esőt kaphatunk. Júniusban sok zivatar van, s az iskoláknak is vége van ebben a hónapban. Ha a hónap második felében csináljuk, akkor a tantermek már üresek, s esetleg esős időben benn is allhatunk az iskolapadok között. Júliusban őrjítően meleg szokott lenni, hatalmas viharok is vannak mostanság. Ekkor nem szeretném a túrát. A legyek és böglyök megőrjítik a lovakat is, az embereket is. Augusztus 2. fele is jó lehet. Akkor már elviselhetőbb a meleg. Én májust vagy június 2. felét javallom. Előbbi nagyon szép idővel, a fakadó természet csodáival kecsegtet, utóbbi pedig a hagyományos LOT időpontban van.

Edited by sheriff, 2009 január 2. - 9:23.


#433 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 3. - 14:10


Ernest: "A lényeg az, Érd mellett haladjanak el.
"



Támogatom! Így engem sem úsznak meg!!! JEEEEE!!!

Sheriff, nálunk meg tudtok szállni egy éjszakára, karámot tudunk biztosítani a lovaknak, szállást az embereknek. Aztán megyek veletek valameddig. :)
(Pl. Velence felé kívülrõl tudom az utat.)

Ja, a június jó, mert júliusban érik a sárgabarack! :)

#434 Sütyi

Sütyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.457 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 4. - 17:22

Sheriff! Ennek a túrának lehet, hogy több támogatója lenne (illetve lenne egyáltalán), mint pl. egy rodostóinak, spanyolnak... Több lenne a résztvevõ is, és nem kell semmit tudni hozzá a történelemrõl. Ez már alapból pozitív a támogatóknak. Talán.

#435 szomjas szamár

szomjas szamár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.905 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 4. - 17:54

ha van valami útiterv, ami már publikus, az jó lenne, a segítségek miatt.

#436 Hosszúhomlok

Hosszúhomlok

    A multimédium

  • Támogató
  • 1.895 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 4. - 17:56

ha van valami útiterv, ami már publikus, az jó lenne, a segítségek miatt.


Itt:

Felõlem akárhová is mehetnénk, de már elemista korom óta vágyom erre a Tarpa-Tenkes lovastúrára. Idén meg kell csinálnom, ha a fene fenét eszik is. Ez lesz az útvonal! Úgy gondolkodjatok, hogy ezen a vonalon fogunk haladni. Aki tud ehhez igazodó segítséget, az ne kíméljen! Nagyjából 30-50 km távolságokra kellenek olyan szálláshelyek, amelyek akár 20-30 lovast is képesek befogadni egy-egy éjszakára, s nem fakadnak sírva, ha lócitromok maradnak utánunk a helyszínen.



#437 szomjas szamár

szomjas szamár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.905 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 4. - 18:04

akkor konkrétabban....nyílegyenesen???, vagy netán van pár kötelezõen meglátogatandó város, falu, tanya, fészer....stb / etc / :)

#438 Hosszúhomlok

Hosszúhomlok

    A multimédium

  • Támogató
  • 1.895 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 4. - 18:20

Azt hiszem lesznek kötelezõ/maguktól értetõdõ helyek, de a pihenõ/szálláshelyek felajánlásai is befolyásolják majd az útvonalat. Hevenyészett rajzom ~500 km hosszú vonalat rajzol, de ebben majdnem csak légvonalak vannak. :)

#439 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 4. - 18:35



Hevenyészett rajzom ~500 km hosszú vonalat rajzol..

Nem látom.....

#440 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 4. - 18:52

Felõlem akárhová is mehetnénk, de már elemista korom óta vágyom erre a Tarpa-Tenkes lovastúrára. Idén meg kell csinálnom, ha a fene fenét eszik is. Ez lesz az útvonal! Úgy gondolkodjatok, hogy ezen a vonalon fogunk haladni. Aki tud ehhez igazodó segítséget, az ne kíméljen! Nagyjából 30-50 km távolságokra kellenek olyan szálláshelyek, amelyek akár 20-30 lovast is képesek befogadni egy-egy éjszakára, s nem fakadnak sírva, ha lócitromok maradnak utánunk a helyszínen.


Tarpa - Nyíregyháza mellett, Tenkes - a Mecsekben? Sheriff, te nem vagy kispályás. (Mondjuk ezt eddig is tudtam.)
Hogy lesz ez akkor? Elviszed a lovakat futóval Tarpára, s onnan indulsz?