Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Sörény


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
187 válasz a témához

#81 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 17. - 18:14

Az elcsapkodást nem tudod megakadályozni, de jóval egészségesebb és erõsebb lesz a szõre és a farka is, így nem is fog annyira eltöredezni, szerintem.Biotint használt barátnõm is, a lova patája száraz, repedezett volt és állandóan kitört belõle a szög vele is én vetettem meg. A patája 1 kúra után ruganyos és egészséges és a szõre is fényes lett.Ártani biztos nem ártasz vele, és szerintem megoldást fog jelenteni a problémádra.Annyit tehetsz még h. hagyod télen megdúsulni a farkát és nem téped meg tavasszal, így "lesz mibõl elhagyni".Ezenkívül okozhatja a problémát az is hogy túl erõsen fésülöd a farkát, ezzel kitéped a szõrszálakat.Farokápoláshoz ajánlom a ruhatisztitó kefét ill. lehet kapni u.ilyen erõsségû ló-kefét is csak az drágább de szemernyit sem jobb. Ez kb. a szõrápoló kefe (puha) és a jóval keményebb kefe (nem jut eszembe a neve) között van, ki lehet vele bontani a farkát de nem tépi ki.

#82 colonado

colonado

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 17. - 18:21

A lovak sörényének, farkának , szõrének ápolásában, kozmetikázásában, téli szõrének szakszerû lenyírásában szívesen segítek.pü, vagy telefon: 30/491-9484

#83 Dodó

Dodó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 639 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 17. - 19:21

chyki!Köszi,sokat segítettél, utánanézek a beszerzésnek, árnak stb. üdvDodó

#84 Dodó

Dodó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 639 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 18. - 13:12

Még egy kérdés.A Biotint csak egyedi kiszerelésben külön tudom megvásárolni, vagy esetleg van olyan táp, kiegészítõ, amiben ez is található??

#85 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 19. - 16:46

Nem tudom van e, de inkább ajánlom táp mellé kiegészítõ formájában, így koncentráltabb és amúgyis kúraszerûen javasolt.Nem olcsó de egy évben max 2x kell megvenni. ( a te esetetben elég tavasz vége felé amikor "felkészülsz" a nyárra , de szõrváltáskor is jótékony hatású)

#86 Dodó

Dodó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 639 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 19. - 19:04

Rendben. Köszi szépen. :)

#87 chestnut

chestnut

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.357 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 9. - 20:33

Mivel "lófarok" topicot nem találtam, így ide írok: ma ki szerettem volna fésülni lóm farkát, (mivel a volt tulaj aszonta, h majd fésülgessem ám, mert neki hamar csomósodik) de nem sikerült :nem: . Ugyanis a farokrépa alatt egy bazinagy gonbóc van. Farok-szõrzetbõl. Kb. úgy, mint a puli nemezes-csomós-rasztás szõre, csak lovon, farokszõrbõl. S.O.S. ! Mosmicsinájjjak? :eek: Van vmi szer, ami megkönnyíti a bontást? Mert attól tartok, h ha "csakúgy" nekiesek, egyrészt kitépem felét, másrészt fájni fog neki, mert a gubanc miatt az is kitépõdik, ami ott kéne, h maradjon. :rolleyes: :( Helpmíplíz

#88 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 9. - 20:41

ne ess neki, hanem szépen, alulról boncolgasd szét. veszteni fogsz belõle mindenképp, de ha óvatosan csinálod, akkor a nagy része megmenthetõ, ellentétben az ollós megoldással. utóbbi gyorsabb, de ugyebár nem célravezetõ mindig. rövid a hajad? :) ha véletlenül krokodil csattal a hajamban vezetek vagy alszom el este, akkor néha ilyen csomó lesz a nyakamnál. mókás a másnap reggelem.ja és tudtommal a sörény és farokszõrzetnél nincsenek fájdalomérzõ idegek. eztet tanították. sose voltam ló, nem tom.

Edited by Unicorn, 2005 november 9. - 20:42.


#89 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 9. - 20:52

Hát én még nem hallottam olyanról, hogy egy lónak különleges farka legyen, és hamarabb csomósodjon mint az átlag.. :rolleyes: Nem lehet hogy az elõzõ tulaj .. khm.. nem vitte túlzásba a fésülgetést :D, és emiatt van az a csombék? Amúgy elõször próbáld meg hogy megmosod neki lósamponnal (ha van olyanod), úgy általában könnyebben ki lehet fésülni. És mindig alulról kezdd. Mármint a csomóbontást. Egy kicsit válassz le a csomóból, fésüld ki. Aztán egy kicsit feljebb, azt is fésüld ki. És így általában ki lehet szedni a legnagyobb gombócokat is. (Tapasztalatból mondom, az én sörényemet is így szoktam :D)Amúgy lehet kapni még lovasboltokban kifejezetten erre kitalált "sörény-spray"-ket, úgy tudom nem a legolcsóbbak, de ki lehet bírni. Azt viszont nem tudom mennyire hatásos, mert nekem még nem volt dolgom vele. De csak jót hallottam róla.Amúgy néztem a lovad, nagyon tetszik :ang: Szép. Én is keresgetek már egy ideje, különösebb elvárásaim nincsenek. (najó, jó lenne ha sárga, és kanca, és arab lenne, más kívánságom nincs :kir:)Unival egyszerre

Edited by tötõ Zsó, 2005 november 9. - 20:56.


#90 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 9. - 20:53

Könnyû kifésülhetõséget biztosító hajbalzsam? Finom illatos is lesz tõle. :kir:

#91 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 9. - 20:56

a kifésüléses spray csak elõtte ér valamit.

#92 chestnut

chestnut

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.357 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 10. - 20:10

Hát én még nem hallottam olyanról, hogy egy lónak különleges farka legyen, és hamarabb csomósodjon mint az átlag.. :rolleyes: Nem lehet hogy az elõzõ tulaj .. khm.. nem vitte túlzásba a fésülgetést :D, és emiatt van az a csombék? Amúgy elõször próbáld meg hogy megmosod neki lósamponnal (ha van olyanod), úgy általában könnyebben ki lehet fésülni. És mindig alulról kezdd. Mármint a csomóbontást. Egy kicsit válassz  le a csomóból, fésüld ki. Aztán egy kicsit feljebb, azt is fésüld ki. És így általában ki lehet szedni a legnagyobb gombócokat is. (Tapasztalatból mondom, az én sörényemet is így szoktam :D)Amúgy lehet kapni még lovasboltokban kifejezetten erre kitalált "sörény-spray"-ket, úgy tudom nem a legolcsóbbak, de ki lehet bírni. Azt viszont nem tudom mennyire hatásos, mert nekem még nem volt dolgom vele. De csak jót hallottam róla.Amúgy néztem a lovad, nagyon tetszik :ang: Szép. Én is keresgetek már egy ideje, különösebb elvárásaim nincsenek. (najó, jó lenne ha sárga, és kanca, és arab lenne, más kívánságom nincs :kir:)Unival egyszerre

Hozzászólás megtekintése

Köszi a tanácsokat! Valószínû, h a volt tulaj nem fésülte már egy ideje, mert ha fésülte volna, kizárt, h így nézne ki. :( Haditerv: hétvégén kimosás, majd óvatos, alulról induló fésülgetés, és sok-sok türelem... :ang: Ha meg sikertelen lesz, még mindig ott a spray, egy próbát megér majd. Örülök, h tetszik a lóm! És nem csodálom, h sárga arab kancát szeretnél... :kocc:

#93 chestnut

chestnut

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.357 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 10. - 20:13

Könnyû kifésülhetõséget biztosító hajbalzsam? Finom illatos is lesz tõle. :kir:

Hozzászólás megtekintése

Biztos olcsóbb megoldás, mint a speckó lovasboltos cucc. A haditerv 2. pontja után még mindig tartalékos. Köszi a tippt :)

#94 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 10. - 20:25

Szerintem nyugodtan használhatod már az elsõ lépésben, valamennyire biztosan megkönnyíti a feladatot, és utána ki tudod öblíteni akár egy vödör meleg vízben is, nem kell eláztatni az egész lovat. :)

#95 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 11. - 18:17

Márpedig vannak lovak, akiknek extrém módon csomósodik a sörényük-farkuk (sk tapasztalat). Elõször mindenképp kézzel próbáld meg széthuzigálni a csomót. Nehéz lesz, reménytelennek látszik, de olyan 20-25 perc után már meg fog jelenni az arcodon a gyõzelem kis mosolya! (De tényleg...)Jah, és Uni, mi az a krokodilcsat? :confused: (Nekem simán gumitól is rasztásodik néha a tarkómnál a hajam - pláne, ha pár napig lusta vagyok fésülködni :gm:)

#96 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 11. - 18:26

Posted Image

#97 Grand

Grand

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 136 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 7. - 13:26

Én arra a problémára keresem a megoldást, hogy már hetek óta hozzádörzsöli a lovam a fenekét a falnak, de már olyan mértékben, hogy a farkából már rengeteg szál hiányzik. :huh: Miért csinálja, ennyire viszket neki, de mitõl? Amúgy férekhajtót kb. 3 hónapja kapott.

#98 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 7. - 14:30

Az enyém is csinálta, aztán mikor megint kaptak féreghajtót, azóta nem dörzsöli.Mivel negyedévente kell(ene) a lovakat féreghajtózni, pont itt az ideje, hogy megtedd.

#99

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 7. - 16:06

Ekcéma is lehet, fõleg, ha nem csak a faroktövét dörzsöli, hanem az oldalát, alját is koptatgatja, a bõre száraz és sebes (persze ez már a dörzsöléstõl is lehet)... Nedves idõben elõjöhet sajnos, mint embernél is. Konzultálj állatorvossal, mind a férgességet, mind a bõrproblémákat rendbe kell tenni :)Kérdés. Egyesektõl azt hallom, hogy az emberektõl ellentétben lovaknál semmit sem ér, másoktól pedig pozitív tapasztalatokat azzal kapcsolatban, hogy a sörény "tarvágása" erõsíti-e a lóhajat. Mi az igazság?.. Lóállatom sörénye nem hosszúságáról és dússágáról híres, rendes ápolás, lenolaj, stb mellett sem. Ez valószínûleg adottság (vagy korral jár már nála :D), de ha kicsit tudok rajta javítani vele, akkor üsse kavics, "megkopasztom". De volna foganatja?

#100 Grand

Grand

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 136 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 7. - 16:09

Az enyém is csinálta, aztán mikor megint kaptak féreghajtót, azóta nem dörzsöli.Mivel negyedévente kell(ene) a lovakat féreghajtózni, pont itt az ideje, hogy megtedd.

Köszi, holnap beadom neki.

#101 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 7. - 17:09

Dé!Állítólag a frízek és hafik sörényét csikókorban tövig vágják, hogy dúsabb legyen.Itt a lovardában most jó pár lónak, köztük egy hafi csikónak is tövig levágták a sörényét. Ha vársz pár hónapot, beszámolok, milyen lett nekik. :D

#102 Guest_waldstätten nannerl_*

Guest_waldstätten nannerl_*
  • Guests

Közzétéve 2007 január 7. - 17:20

Ekcéma is lehet, fõleg, ha nem csak a faroktövét dörzsöli, hanem az oldalát, alját is koptatgatja, a bõre száraz és sebes (persze ez már a dörzsöléstõl is lehet)... Nedves idõben elõjöhet sajnos, mint embernél is. Konzultálj állatorvossal, mind a férgességet, mind a bõrproblémákat rendbe kell tenni :)Kérdés. Egyesektõl azt hallom, hogy az emberektõl ellentétben lovaknál semmit sem ér, másoktól pedig pozitív tapasztalatokat azzal kapcsolatban, hogy a sörény "tarvágása" erõsíti-e a lóhajat. Mi az igazság?.. Lóállatom sörénye nem hosszúságáról és dússágáról híres, rendes ápolás, lenolaj, stb mellett sem. Ez valószínûleg adottság (vagy korral jár már nála :D), de ha kicsit tudok rajta javítani vele, akkor üsse kavics, "megkopasztom". De volna foganatja?

én tél elõtt vágtam le a söréynüket és sokkal dúsabb lett, szóval...nem tudom hogyis van ez...de nekem bevállt, itt a bizonyíték :)kb 3 cmesre vágtam le, szóval ha visszavágod akkor biztos még hatásosabb:)

Edited by waldstätten nannerl, 2007 január 7. - 17:21.


#103

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 7. - 19:18

Ilus, ha most levágom, pár hónap múlva már talán én is meglátom a hatást :Dwn, neked is köszi, a képet is (bíztató :cool:).Mondjuk azt nem tudom, hogy van-e értelme most, tél közepén (bár az idõ nem túl télies) lenyiszálnom, ilyenkor úgysem a növesztéssel vannak elfoglalva annyira, mint a fûtéssel... Vajon mikor érdemesebb?

#104 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 7. - 19:35

Viszont most nem kell használniuk a rovarok ellen. Tehát vagy õsz vége, vagy még most.Igaz, Haramiáé nyáron is rövid, de õ vastagabb bõrrel rendelkezik.Kis lenmagolaj, aztán nõ mint a fû. :dev: (Aztán korántsem biztos, hogy így van... :dev: )

#105 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 7. - 19:39

Dé! Vállaljak szolidaritást? mert lassan az olló egyszerûbb lesz Lindusnak mint a fésû :gm: :rolleyes: ;)

#106

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 7. - 19:42

Akkor üsse kavics, levágom most (mármint a héten, nem most izibe :gm:), aztán meglássuk, mi lesz. A lenmagolaj az megy bele ősztől tavaszig amúgy is...Csak keresem itt a bátorítást, mert azért para: 1. hogy fog kinézni tarkopaszon? 2. mi lesz, ha annyira se nő vissza, mint amilyen most? :D (ez csak vicc - remélem :gm:)PH! Szegény Lindus! :D De hajrá, vállalj ;)(És a jó kis bontó-spray?)

Edited by Dé, 2007 január 7. - 19:43.


#107 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 7. - 19:46

Az lesz... bontó. így elsõre. de azon szoktam magamban röhögni, hogy a lovam befonja a saját haját, mire meglátogatom :gm: najó nemvicces...

#108

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 7. - 19:56

Nem õõõõ, a pelék! :DEzt anno itthon Béla bácsi (lovász bácsi) mondogatta mindig, amikor a lónak úgy becsavarodik a sörénye; befonták a pelék... :)

#109 Encõke

Encõke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 435 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 7. - 20:43

Kérdés. Egyesektõl azt hallom, hogy az emberektõl ellentétben lovaknál semmit sem ér, másoktól pedig pozitív tapasztalatokat azzal kapcsolatban, hogy a sörény "tarvágása" erõsíti-e a lóhajat. Mi az igazság?.. Lóállatom sörénye nem hosszúságáról és dússágáról híres, rendes ápolás, lenolaj, stb mellett sem. Ez valószínûleg adottság (vagy korral jár már nála :D), de ha kicsit tudok rajta javítani vele, akkor üsse kavics, "megkopasztom". De volna foganatja?

Szia Dé!Az én quarter kancámmal az volt a baj, hogy a csikója lerágta a farokszõrét..... ezek után kb 35-40 centis farokszõrzete volt, és az állatorvosunk ajánlott egy Biotin nevû táplálékkiegészítõ por féle "izét" :kir: Ettõl a szertõl a patája is gyorsabban nõtt, de a farkán és a sörényén is meglátszott a változás.Nem túl olcsó, úgy emléxem, de 100%-osan megéri!

#110

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 7. - 21:06

Encő, ismerem a Biotint, de nem akarom etetni :) Annyira azért nem nagy a probléma, és a patái is rendben vannak szerencsére.Köszi az ötletet :ang:Ja, Encő, és boldog szülinapot! :D

Edited by Dé, 2007 január 7. - 21:20.


#111 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 7. - 21:14

Kérdés. Egyesektõl azt hallom, hogy az emberektõl ellentétben lovaknál semmit sem ér, másoktól pedig pozitív tapasztalatokat azzal kapcsolatban, hogy a sörény "tarvágása" erõsíti-e a lóhajat. Mi az igazság?.. Lóállatom sörénye nem hosszúságáról és dússágáról híres, rendes ápolás, lenolaj, stb mellett sem. Ez valószínûleg adottság (vagy korral jár már nála :D), de ha kicsit tudok rajta javítani vele, akkor üsse kavics, "megkopasztom". De volna foganatja?

Én a Szamócát mindíg megkopasztom õsszel sörényileg, mert szerintem úgy csinosabb, férfiasabb ;) :P, a Lizát pedig nem, és a Szaminak jóval dúsabb a sörénye, de a farokszõrzete is, pedig azt nem vágom egyikknél sem... Szóval nem tudom, hogy genetika-e vagy a vágás használ, de kb. 4* annyi sörénye van mint a másiknak (apáról testvérek, szóval hasonlónak kéne lenni a genetikai adotságaiknak)

#112 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 7. - 21:24

Nos nemrég hallottam, hogy a biotin kb. ugyanaz mintha egy nagy halom répát etetsz folyamatosan a lovaddal. és egy doboz biotin árából mennyi répát lehet venni?? ;)

#113 lulu89

lulu89

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 538 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 7. - 21:53

Mi is rendszeresen megkopasztjuk õsszle a lovakat. Így sokkal jobban ki lehet tisztítani a sörényét. És tavaszra nõ meg pont akkorára hogy eldõl, ami nekem pont ideális a versenyekre (bogyózás szempontjából). Az egyik lovamnak nagyon sok a sörénye, már durván. Duplán is van neki. Ez ellen nem tudtok vmit? Sörénytépõvel szoktam ritkítani, de még így is eléggé dús, meg nem is tart olyan sokáig. A másiknak meg olyan pont jó.:)

#114 Guest_waldstätten nannerl_*

Guest_waldstätten nannerl_*
  • Guests

Közzétéve 2007 január 7. - 22:22

Az lesz... bontó. így elsõre. de azon szoktam magamban röhögni, hogy a lovam befonja a saját haját, mire meglátogatom :gm: najó nemvicces...

ez enyém meg pej szeretne lenni... ezért mindig sötétpejt csinál magából... melyik a jobb? :D a szürke télen biztos nem:D

#115 Guest_Gerjén_*

Guest_Gerjén_*
  • Guests

Közzétéve 2007 január 8. - 0:02

Sziasztok!Nekem egy olyan kérdésem lenne a (sörény) rövidre nyírásával kapcsolatban, hogy ha most télen nekiesek (ridegtartásban vagyunk), akkor nem lesz rossz ha a hideg víz ráesik a sörényélére?Akkor nem fázik meg a nyaka?Vagy ilyesmi?Vagy ez már túlzott aggódás?Vagy nem kell olyan rövidre levágni?Nyáron viszont nem akarom, mert "megeszik" a legyek. (Kissé tanácstalan vagyok :rolleyes: )Mit javasoltok?

#116 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 8. - 0:12

Sziasztok!Nekem egy olyan kérdésem lenne a (sörény) rövidre nyírásával kapcsolatban, hogy ha most télen nekiesek (ridegtartásban vagyunk), akkor nem lesz rossz ha a hideg víz ráesik a sörényélére?Akkor nem fázik meg a nyaka?Vagy ilyesmi?Vagy ez már túlzott aggódás?Vagy nem kell olyan rövidre levágni?Nyáron viszont nem akarom, mert "megeszik" a legyek. (Kissé tanácstalan vagyok :rolleyes: )Mit javasoltok?

Szerintem semmi baja nem lesz! ;) Viszont nyáron lenyírni a ló sörényét állatkínzás. Szerintem...

#117 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 8. - 13:41

Szegény fjordok! Szemét gazdák! :gm:

#118 Guest_waldstätten nannerl_*

Guest_waldstätten nannerl_*
  • Guests

Közzétéve 2007 január 9. - 10:58

Sziasztok!Nekem egy olyan kérdésem lenne a (sörény) rövidre nyírásával kapcsolatban, hogy ha most télen nekiesek (ridegtartásban vagyunk), akkor nem lesz rossz ha a hideg víz ráesik a sörényélére?Akkor nem fázik meg a nyaka?Vagy ilyesmi?Vagy ez már túlzott aggódás?Vagy nem kell olyan rövidre levágni?Nyáron viszont nem akarom, mert "megeszik" a legyek. (Kissé tanácstalan vagyok :rolleyes: )Mit javasoltok?

sztem ridegtartásban ne vágd le teljesen, hanem pár cm-re, nyáron meg tényleg ne:)

#119

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 9. - 13:45

Kész, passz, innen már nincs visszaút :DMa megejtettem a tarvágást, és reménykedem, hogy nem volt hiábavaló ;) A végeredmény nem is lett olyan borzasztó, mint vártam, íme G.I. Jane lóban :gm:

#120 Guest_Gerjén_*

Guest_Gerjén_*
  • Guests

Közzétéve 2007 január 9. - 22:47

greyhound, waldstatten nannerl!Köszi a tanácsot! Akkor tüsi lesz.(Remélem nem fog nagyon utálni érte…)