Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Csigák, fõképp a nagyobbak


  • Please log in to reply
1071 válasz a témához

#921 Loona

Loona

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 42 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 28. - 14:31

Jah, a napokban egy terrarisztikai boltban rákérdeztem, össze lehet-e rakni különbözõ korú, fajtájú csiguszokat. Azt mondta a nõ, hogy a korral nincs gond, és azzal se, ha testvérek: ez náluk nem vészes, nem úgy, mint a nagyobb állatoknál és az embereknél - csigák esetében a testvérek közti "szerelem" maximum új színváltozatokat hozhat.Más fajtájúak egy helyen tartására is azt mondta, hogy nincs akadálya (bár nekem ez még mindig nem hangzik túl határozott válasznak), mert szerinte nem fognak semmi vészeset csinálni, tehát nem eszik meg egymást, és babák se lesznek; mint ahogy az egy fedél alatt kutya meg macska sem mászik egymásra. Na, azért a kutya-cica kicsit messzebb van egymástól, de remélem, igaza van.

#922 Guest_evee__*

Guest_evee__*
  • Guests

Közzétéve 2006 július 31. - 10:14

Na helló mindenki!Újra itt csoki barnán. Nagyon jó volt ez a kis pihi. Kár hogy haza kellett jönni. De már hiányzott.Loona az enyémekre a tesóm vigyázott és a maradék kb 160 kiscsigám kimászott a helyérõl egy éjszaka alatt és ellepték a lakást. Huh. A tesóm nem gyõzdte õket összeszedni. Amikor tegnap hazajöttem én is találtam négyet és alukáltak. :eek: Remélem neked is olyan klassz lesz a nyarad mint nekem. Ne aggódj a hirtelen nem várt indulás miatt. Szerintem annál jobb lesz. :kocc: Most megyek majd még benézek pá!

#923 Ferkog

Ferkog

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 134 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 3. - 8:55

A WestEndbe is lehet csigut kapni a kisállatkereskedésben! - viszont szerintem azok fulicák:( - így úgy döntöttem, hogy inkább nem hozok belõlük.Nem nagy becsben vannak tartva - el voltak dugva a terók állványzatának legalján.Nah, jó pihit mindenkinek!

#924 stibu

stibu

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 4. - 7:56

Ferkog Nem tudod hogy mennyibe kerültek ott a csigák?

Edited by stibu, 2006 augusztus 4. - 7:56.


#925 Ferkog

Ferkog

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 134 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 4. - 18:35

Ferkog Nem tudod hogy mennyibe kerültek ott a csigák?

Hozzászólás megtekintése

Nem kérdeztem! Láttam, hogy nekem már olyan van - így a dolog tovább már nem is érdekelt. De el tudsz menni akkor kérdezd meg. Na csá!Ágimam?!?!?! Merre jársz?

#926 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 4. - 18:39

Hátittenvagyokééén!:) De még mindig tartanak a "munkálatok" :(. A százötvenakárhány kiscsigu nõdögél, s zalaegerszegi kisállatkereskedõ nem jött értük.:( Az életbe' még egyszer nem akarok szaporulatot!!!! :rolleyes:

#927 Degulo

Degulo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 306 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 4. - 21:43

Készítettem róluk fotókat, a http://kep.tar.hu/degulo képtárban meg lehet tekinteni õket Paul és Amanda néven!Nõnek, mint a gomba!

#928 Ferkog

Ferkog

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 134 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 6. - 11:47

Sza Ágimam!Pedig mennyire vártad az elsõ szaporulatot. Érdekes, hogy az enyémek nem petéznek - pedig ki van nyalva a seggük. Úgy gondolom hogy elég változatos a kajájuk is. De lehet valami abban, hogy kell nekik az a pihizõs idõszak a szaporodáshoz. Eddig még nem döntöttek úgy, hogy erre szükségük lenne - ha el is bújnak a földbe - 1 napnál tovább nem maradnak el. De úgy látom, hogy addig örüljek amíg nincs szaporulat!Ja a kiscsiguk amit kaptam tõled - fejlõdnek - lassacskán fogyogatnak. Hétfõn megy majd Szegedre is egy adag.További jó munkát!

#929 Ferkog

Ferkog

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 134 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 6. - 12:14

Sza Ágimam!Pedig mennyire vártad az elsõ szaporulatot. Érdekes, hogy az enyémek nem petéznek - pedig ki van nyalva a seggük. Úgy gondolom hogy elég változatos a kajájuk is. De lehet valami abban, hogy kell nekik az a pihizõs idõszak a szaporodáshoz. Eddig még nem döntöttek úgy, hogy erre szükségük lenne - ha el is bújnak a földbe - 1 napnál tovább nem maradnak el. De úgy látom, hogy addig örüljek amíg nincs szaporulat!Ja a kiscsiguk amit kaptam tõled - fejlõdnek - lassacskán fogyogatnak. Hétfõn megy majd Szegedre is egy adag.További jó munkát!

#930 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 6. - 14:27

Hát... szó, mi szó, nem gondoltam, hogy ekkora nyûg lesz. Nagyon aranyosak, jó nézni, ahogy fejlõdnek, nõdögélnek, élnek-virulnak. Na de ha nem találtam volna ki ezt a párolórácsos króm-edényt, belegebednék a naponkénti homokcserébe. És egyre nagyobbak, egyre többet esznek-piszkítanak. Gondolj bele: 158 db.! És ezek már nem borsószemnyiek... :rolleyes: És fogalmam sincs, mit kezdek ennyivel. :(

#931 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 6. - 18:36

Gyorsan add oda valami teknõstenyésztõnek... :dev:

#932 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 6. - 21:12

Ha mondasz egyet, (mert ezen a környéken nincs ilyen! :( ), már küldöm is neki...Az a dilemmám, hogy én egyedül nem tartok semilyen állatot. Ha meg már párja van, akkor elkezdik a szaporodást ezerrel. És én nem tudom minden "csúcsidõszak" többezer példányát elpostázgatni-elajándkozni. Ez lehetetlen. :(

#933 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 7. - 10:10

Akkor kénytelen leszel venni pár darab teknõst is.... :D Egyébként nem hiszem, hogy a csigák annyira lelkükre vennék, hogy egyedül "maszatolnak". :dev:

#934 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 7. - 11:25

Te szeretnél egyedül "maszatolgatni"? :confused: Én nem! :kv:

#935 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 7. - 16:42

Azért az ember nem csiga....bár vannak köztük azok is... :D A maszatolgatást egyébként csúszás-mászásra gondoltam..

#936 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 7. - 18:32

A maszatolgatást egyébként csúszás-mászásra gondoltam..

Hozzászólás megtekintése

...azt én nagyon jól tudom! ;)

#937 Orca

Orca

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 22 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 8. - 9:58

Sziasztok!Újabb 200-250 kiscsiguval lettem gazdagabb... és ha nem jelentkezik senki pár darabért õk is az elõzõ szaporulat sorsára fognak jutni:(tehát.. kell valakinek kis fullicia?:)Üdv,Orca a kegyetlen :)

#938 Guest_evee__*

Guest_evee__*
  • Guests

Közzétéve 2006 augusztus 8. - 15:25

Sziasztok!Újabb 200-250 kiscsiguval lettem gazdagabb... és ha nem jelentkezik senki pár darabért õk is az elõzõ szaporulat sorsára fognak jutni:(tehát.. kell valakinek kis fullicia?:)Üdv,Orca a kegyetlen :)

Hozzászólás megtekintése

Lemaradtam az elõzõekkel mit csináltál te kegyetlen :huh:

#939 Norka

Norka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 8. - 16:09

Sziasztok!Kikeltek nálam is a kis fulicák, cirka kétszázan "rohangásznak" a terkóban. :) Sajnos én kegyetlen leszek és teknõskaja lesz belõlük. Ennyit elosztogatni lehetetlenség, pláne, hogy ahogy nézem most eléggé csúcsidõszak van.Sajnos Knight még mindig nem jelzett semmit sem, hogy megkapta-e egészben a kiscsigákat, remélem minden rendben van velük...

#940 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 8. - 18:43

Gyanítom, hogy akik nagy csigások voltak valaha, ezért hagyták abba. Nekem nincsenek ékszertekijeim, és különben is... :rolleyes: :kv: Ráadásul egy "szezonban" két-háromhetenkénté megismétlik (felváltva!) ezt a kétszázas peterakást! :huh: Szóval ez kész! És csiga vagy nem csiga, én azt az elvet vallom, hogy egyedül minden állat magányos. Nem tudom még, mit kezdek ezekkel a csigukkal, már diónyiak, (és még 158 db. van! :hupp: ) lehet, hogy szeptemberben nyakamba veszem a környékbeli iskolákat, és mindenhova lerakok 2o-3o-at, osszák szét! :yeah: :kir:

#941 Ferkog

Ferkog

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 134 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 8. - 22:06

Csak az a legdurvább, hogy annak idején amíg nem voltak ún. "csigás" ismerõsök, addig szinte lehetlen volt csigut szerezni. Most meg annyi van mint a fene.

#942 Deni

Deni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.056 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 8. - 23:36

Csak az a legdurvább, hogy annak idején amíg nem voltak ún. "csigás" ismerõsök, addig szinte lehetlen volt csigut szerezni. Most meg annyi van mint a fene.

Hozzászólás megtekintése

Rengeteg csiga van, garázsunk elõtt 7 csiga összegyûlt bizti tanácskoztak, szegényeket odébb kellett raknom, mert nem akartam õket elütni. De most lehet õkjet szedni, persze a nagymelegbe nehezen talál az ember. Persze Balaton mellett meg Meztelencsigák tömkelege van.

#943 Guest_evee__*

Guest_evee__*
  • Guests

Közzétéve 2006 augusztus 9. - 9:33

Sziasztok!Kikeltek nálam is a kis fulicák, cirka kétszázan "rohangásznak" a terkóban. :) Sajnos én kegyetlen leszek és teknõskaja lesz belõlük. Ennyit elosztogatni lehetetlenség, pláne, hogy ahogy nézem most eléggé csúcsidõszak van.Sajnos Knight még mindig nem jelzett semmit sem, hogy megkapta-e egészben a kiscsigákat, remélem minden rendben van velük...

Hozzászólás megtekintése

Az ékszerteki megeszi õket csak úgy? :confused:

#944 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 9. - 10:39

Az ékszerteknõs is csak addig tudja megenni, míg egy bizonyos nagyságot el nem érnek. Amekkora a szájukba belefér, és nem túl kemény a ház.Nálunk a telken van rengeteg éti csiga. A csigagyûjtõk imádnák a telkünket. De én meg utálom a csigakínzókat (is).De én sem vagyok állatkínzó, így inkább összeszedegetem õket és átdobom a szomszéd telkére, ahol évek óta még csak nem is kaszáltak. :dev:

#945 Guest_evee__*

Guest_evee__*
  • Guests

Közzétéve 2006 augusztus 9. - 15:01

Az ékszerteknõs is csak addig tudja megenni, míg egy bizonyos nagyságot el nem érnek. Amekkora a szájukba belefér, és nem túl kemény a ház.Nálunk a telken van rengeteg éti csiga. A csigagyûjtõk imádnák a telkünket. De én meg utálom a csigakínzókat (is).De én sem vagyok állatkínzó, így inkább összeszedegetem õket és átdobom a szomszéd telkére, ahol évek óta még csak nem is kaszáltak. :dev:

Hozzászólás megtekintése

Az étiket én is úgy csináltam. Én most ajándékoztam el 160 darabot. Nem akartam megölni õket. Nem is tudtam volna csak egy kérdés volt. Az ismerõseimnek van ékszertekije :dev:

#946 Knight

Knight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 9. - 18:49

Szijasztok! Hát a csiguk meg vannak, bár még fél úton járnak, de nagyon el vok havazva. Amint lehet értük megyek... De nyaraltam is meg jártam az országot, meg most dolgozom hogy mehessek megin el... :) Jó hír viszont, hogy hétfõn szabad vagyok és ha nem alszok délután 5-ig akkormindenképp meglátogatom az állatkereskedést, és végre magamévá teszem a csigáimat... Ja amúgy még jó hogy ennyi csigát kértem, mert hál égnek az enyémek is lepetéztek... :eek: Ja meg, nekem vannak tekijeim, és elég termetesek a maguk 9-10 évével, és az éticsigákat egy mozdulattal kiszippantják a házukból, és csak az üres ház marad. (ja meg a sekély vízben fürdõzõ madarakat fognak... eszméletlen)

Edited by Knight, 2006 augusztus 9. - 18:51.


#947 Loona

Loona

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 42 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 9. - 20:31

Sziasztok!Én is hazajöttem a nyaralásból, bár nekem színem egyáltalán nem lett, egyfelõl mert végig esett, másfelõl mert ha épp sütött a nap, is menekültem elõle. Nem szeretem se a napot, se ha színem van :D Az ismerõsök megszokták már, a környékbeliek is, de a szállodában érdekesen néztek rám 40 fokban feketében, meg strandon fekete fürdõruciban, fekete papucsban és fekete törülközõvel :kv: én, az az igazság, kb 8 éve így mászkálok, úgyhogy nekem a meleg már fel se tûnik. Nagyon rosszul bírom a meleget, de nálam a jó idõ úgy 27 fok körül fejezõdik be, úgyhogy voltaképp mindegy, hogy 30 vagy 40...Más, fõleg evee-nek: a nyaralás alatt kaptam hírt arról, hogy Zsuzsáék a kis fulicával már Stockholm felé járnak, és éppen most jött egy másik levél: Guszti (ezek szerint ez ragadt rá :) ) él és virul, és kapott egy nagy üveget lakni :kocc:Ami viszont számomra is kérdés: egy pici éti csiga is ment velük, és Zsuzsa most azt kérdezi, vajon lakhatnak-e együtt? Én, pláne a legutóbbi hozzászólásomban leírtak után azt mondanám, hogy bajt nem okozhatnak egymásnak, lévén más fajták, viszont szerintem nem árt, ha a pici éti még egy pár hétig külön marad, de közben ugyanúgy házikosztot eszik, háziföldben lakik és gyakran fürdik, hogy kitisztuljon belõle, ha esetleg hordozna valamit - a mai világban sajna sose tudni, és õ ugyebár kint született. Szerintetek ha ezt megírom neki, az OK?Az én picim pedig szintén él és virul, a szomszéd hölgy szerint semmi gond nem volt vele (hm. ezek szerint csak itthon rakoncátlan :dev: ), és máskor is szívesen vigyáz rá :)

Edited by Loona, 2006 augusztus 9. - 20:33.


#948 Guest_evee__*

Guest_evee__*
  • Guests

Közzétéve 2006 augusztus 10. - 9:12

Sziasztok!Én is hazajöttem a nyaralásból, bár nekem színem egyáltalán nem lett, egyfelõl mert végig esett, másfelõl mert ha épp sütött a nap, is menekültem elõle. Nem szeretem se a napot, se ha színem van  :D Az ismerõsök megszokták már, a környékbeliek is, de a szállodában érdekesen néztek rám 40 fokban feketében, meg strandon fekete fürdõruciban, fekete papucsban és fekete törülközõvel  :kv: én, az az igazság, kb 8 éve így mászkálok, úgyhogy nekem a meleg már fel se tûnik. Nagyon rosszul bírom a meleget, de nálam a jó idõ úgy 27 fok körül fejezõdik be, úgyhogy voltaképp mindegy, hogy 30 vagy 40...Más, fõleg evee-nek: a nyaralás alatt kaptam hírt arról, hogy Zsuzsáék a kis fulicával már Stockholm felé járnak, és éppen most jött egy másik levél: Guszti (ezek szerint ez ragadt rá :) ) él és virul, és kapott egy nagy üveget lakni :kocc:Ami viszont számomra is kérdés: egy pici éti csiga is ment velük, és Zsuzsa most azt kérdezi, vajon lakhatnak-e együtt? Én, pláne a legutóbbi hozzászólásomban leírtak után azt mondanám, hogy bajt nem okozhatnak egymásnak, lévén más fajták, viszont szerintem nem árt, ha a pici éti még egy pár hétig külön marad, de közben ugyanúgy házikosztot eszik, háziföldben lakik és gyakran fürdik, hogy kitisztuljon belõle, ha esetleg hordozna valamit - a mai világban sajna sose tudni, és õ ugyebár kint született. Szerintetek ha ezt megírom neki, az OK?Az én picim pedig szintén él és virul, a szomszéd hölgy szerint semmi gond nem volt vele (hm. ezek szerint csak itthon rakoncátlan :dev: ), és máskor is szívesen vigyáz rá :)

Hozzászólás megtekintése

Üdv újra itt Loona,látom jól telt a nyarad. Köszönöm, hogy referálsz a csiguról. Örülök, hogy jó helyre került. Az én kicsikéim akik maradtak szépen fejlõdnek. Majd hozok már képeket....

#949 Loona

Loona

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 42 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 11. - 19:19

Ha már képekrõl esett szó, íme:"Kukucs! Ez vagyok én, már több, mint 6 hónaposan, mert anyuci ugyebár lusta volt elõbb lefotózni. De nem is baj, mert most már nagy és erõs vagyok! És ugye, milyen ennivaló? - na, az nem, mert aki megpróbál megenni, azt anyuci felnégyeli ;)"Posted Image"Itt meg nagyon bájosan pislogok a kamerába"Posted Image"Ugye, milyen kis tündér vagyok?":) :) :)A többi kép sajna homályos lett, mert a lelkem alrébbszaladt, mire a kép kész lett...

#950 Guest_evee__*

Guest_evee__*
  • Guests

Közzétéve 2006 augusztus 14. - 15:25

Ha már képekrõl esett szó, íme:"Kukucs! Ez vagyok én, már több, mint 6 hónaposan, mert anyuci ugyebár lusta volt elõbb lefotózni. De nem is baj, mert most már nagy és erõs vagyok! És ugye, milyen ennivaló? - na, az nem, mert aki megpróbál megenni, azt anyuci felnégyeli ;)"Posted Image"Itt meg nagyon bájosan pislogok a kamerába"Posted Image"Ugye, milyen kis tündér vagyok?":) :) :)A többi kép sajna homályos lett, mert a lelkem alrébbszaladt, mire a kép kész lett...

Nagyon édike én is csináltam a hétvégén igyekszem elhozni õket. :)

#951 Ferkog

Ferkog

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 134 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 15. - 15:24

Mi újság van veletek csigások?Kánaán van a csigáknak - fõtt kukorica, szilva + a régi szokásos kaja. Kukoricát imádják, a szilvát is szívesen kóstolgatják!

#952 Loona

Loona

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 42 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 29. - 18:02

Nálunk az az újság, hogy a tündérke új lakást kap - rendeltem neki méretre egy terráriumot, remélem, mihamarabb elkészül :)

#953 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 4. - 21:28

Mi újság van veletek csigások?Kánaán van a csigáknak - fõtt kukorica, szilva + a régi szokásos kaja. Kukoricát imádják, a szilvát is szívesen kóstolgatják!

De jó, hogy mondod... Nekem a kukorica eszembe sem jutott. És eszik a szilvát is? Már azt sem tudom, mit adjak a -még mindig - 158 db. csigának. Csak lenne idõm valamelyik suliba elmenni, aztán az elsõ gyerek kezibe nyomom az összeset, hogy adja el darabonként akár 5o,- Ft-ért, lesz pénze! De most csak had térjenek észhez ezek a szegény gyerekek, hogy vége a szünetnek... Aztán megyek, túladok a csiguhadon.

#954 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 4. - 21:35

Kedves csigások! Egy kérdésem volna hozzátok. Az almacsigáim az akváriumom falára egy rahedli petét nyomattak fel, és most nem tudom, hogy védjem meg a csigabébiket a falánk aranyhalaimtól, akik tutti, hogy azonnal be akarják majd falni õket, amint a vízbe érnek. Már próbáltam leszedni a petecsomót egy alkalommal, de úgy nem maradtak meg az elkülönítõben a csagabébik.

#955 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 4. - 23:05

Segítséééééég! Újabb petecsomót rak az egyik csigám! :eek:

Edited by Bokorugró, 2006 szeptember 4. - 23:05.


#956 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 5. - 7:10

http://www.applesnai...ngarian.htm#tophttp://64.233.183.10...Q...t=clnk&cd=2 (itt legalul van a lényeg)http://64.233.183.10...-...t=clnk&cd=3 (itt is a lap alján)Ha jól emlékszem, Ilusta tartott almacsigukat az aksijában, neki talán van ezzel kapcsolatban tapasztalata.

#957 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 5. - 8:29

Sziasztok! beleolvastam a csigás topikotokban, mert érdekelt, hogy mit is lehet ennyit írogatni csigákról. Aztán rájöttem, hogy régen nekem is volt egy hatalmas, sárga, légzõcsöves, ajtós házú vizicsigám az akváriumban, és szerettük is egymást (már amennyire ez a szeretet létezhet csiga és gazdája között). Még azt is képes volt megtanulni, hogy a halak etetésekor 'odarohant' és várta, hogy a szájába tegyek egy kis halkaját. Nagyon édes volt. Sajnáltam, amikor feldobta a csigatalpát. A háza azóta is az akvárium tetejét dísziti. Nincs valakinek Debrecen környékén ilyen tipusú csigája? 1-2-t szívesen befogadnék. Illetve teki-kajának bármilyen apró csiga jöhetne (a kertben szoktunk ilyeneket gyûjtögetni a gyerkõcökkel).

#958 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 5. - 14:06

http://www.applesnai...ngarian.htm#tophttp://64.233.183.10...Q...t=clnk&cd=2 (itt legalul van a lényeg)http://64.233.183.10...-...t=clnk&cd=3 (itt is a lap alján)Ha jól emlékszem, Ilusta tartott almacsigukat az aksijában, neki talán van ezzel kapcsolatban tapasztalata.

Köszönöm Mam! Tegnap néztem a kiscsigák egy része már lemászott a vízbe. Egy hét alatt kikeltek, ami elég turbós! :eek: Viszont este nem láttam, hogy az aranyhalak egyet is megzabáltak volna, nem tudom ez meddig tart, de ezzel az eresztéssel kipróbálom, hogy nem veszem ki õket az akváriumból. Ha nem maradnak meg, még mindíg ott van a másik tojáscsomó, amit tegnap éjszaka rakott a nõstény.

#959 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 5. - 17:48

Igen gyorsan kikelnek.Azt nem tudtam, hogy az aranyhalak netán ennék őket.Nekem elég sok megmaradt a csigukból a végén már "untam" őket, tele volt az aksi csigával.Annyira véded őket, a végén kereshetsz teknősös ismerőst, hogy elvigye a felesleges szaporulatot. :dev:(Az hogy lemászik túlzás, inkább belepotyog a vízbe :))

#960 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 5. - 17:52

Igazából nem célom, hogy ellepjék az akváriumot, de eddig még nem maradt meg egy darab sem. Pedig néhány "porszívó" még elkelne. :D