Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Csigák, fõképp a nagyobbak


  • Please log in to reply
1071 válasz a témához

#881 Orca

Orca

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 22 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 5. - 21:27

Biztos igazad van Orca én csak ennyit tudtam.  :)

Hozzászólás megtekintése

Nem nekem van igazam hanem a petsnails-nek:)énis csak azt olvastam/fordítottam.. egyébként amiket te mondtál az is helyes :)ui. fentvagy achatinán már..

#882 Guest_Xerxe_*

Guest_Xerxe_*
  • Guests

Közzétéve 2006 július 7. - 20:04

Sziasztok!Lenne egy kérdésem. A csigum alá elõször a kertbõl szedtem földet, aztán tettem alá ilyen szép fekete földet mulccsal összekeverve. Nos amióta ez a föld van, azóta ilyen kis fehér kukackák, vagy nemtom mik kezdtek el nyüzsögni benne. Van ötletetek mi lehet ez és hogyan lehet kiírtani? :confused: Köszönöm!

#883 Guest_evee__*

Guest_evee__*
  • Guests

Közzétéve 2006 július 9. - 11:35

Sziasztok!Lenne egy kérdésem. A csigum alá elõször a kertbõl szedtem földet, aztán tettem alá ilyen szép fekete földet mulccsal összekeverve. Nos amióta ez a föld van, azóta ilyen kis fehér kukackák, vagy nemtom mik kezdtek el nyüzsögni benne. Van ötletetek mi lehet ez és hogyan lehet kiírtani?  :confused: Köszönöm!

Hozzászólás megtekintése

Szia, Szerintem vedd ki az egészet azonnal!!!!!!! Tegyél virág földet a helyére a csiguknak nem igazán használ a kukacos föld. :eek: Az általános virágföld a legjobb. Egyenlõre nincs más ötletem. Üdv: evee

#884 Guest_evee__*

Guest_evee__*
  • Guests

Közzétéve 2006 július 9. - 11:38

Szia Norka,Ne haragudj, hogy nem tudtam elmenni a találkozóra, de úgy megbetegettem a hétvégére hogy csak na. :(.Ha van még lehetõség és jösz legközelebb is pestre szólj kérlek. Itt a fórumon is jó, vagy küldj egy üzit a 06305389415-re. thx.

#885 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 9. - 11:47

Mire Norka net-közelbe kerül, már várja egy pár üzi... :D(Íjjárnak a drealerek... :gm: ) Én ismét nem érlek el telefonon... :rolleyes: Az lenne a kérésem, hogy amit megbeszéltünk, (hogy Ferkognak átcímezed azt a dobozt, amiben küldtem a csigukat, és 15 db. elevenszülõvel továbbítod) mihamarabb tedd meg. :) Mert én az összes kamasz-elevenszülõt (mea culpa) abba pakoltam, amit hozzád irányítottam. Ha gond, a címedre feladom a postaköltséget.Én lassan le kell, hogy szereljem a computeremet, és elkezdõdik a festés-mázolás, kb. egy hét múlva leszek. (Hacsak a teraszon v. az istállóban fel nem állítom az egész kócerájt... :kir: ) Addigra remélem minden csigu ott lesz, ahol lennie kell, és tele lesz a topic örömteli beszámolókkal. :)

#886 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 9. - 12:37

Na, most meg Norka hívott. Azt mondja, evee-n kívül senki nem jelentkezett a csigukért. :(Szolgálati közlemény: Ferkog! A te csiguid hétfõn elindulnak, ha adsz Norkának egy címet. Knight, Szilaj, jelentkezzetek a csigukért! :kv:

#887 Knight

Knight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 9. - 14:41

Nah! Sziasztok! Szia Norka! Mikor lehetne megoldani ezt a csigacserés találkozót? Nekem csütörtök és péntek kivételével bármikor jó és bárhol(pesten belül). Vagy hogy könnyebb legyen a dolgod, akkor is találkozhatunk amikor evee_ -nek hozod a csigukat.

#888 Ferkog

Ferkog

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 134 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 9. - 15:00

Ágimam:Már megadtam neki a nevem és egyéb fontos információt - elküdtem neki SMS-ben. De küldöm is rögtön - ezen ne múljék!!!!Norkát csak asszem telefonon tudod csak elérni - Knight: tehát Norka tel száma06-70/285-62-44

Edited by Ferkog, 2006 július 9. - 15:13.


#889 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 9. - 17:00

Ok., Ferkog, én ezt nem tudtam, úgyhogy biztos megvan neki a címed. :kv: Gyerekek, én mostmár tényleg szerelek lefelé, ill. elõször az akvárium vízét engedem le, mert az almacsigáim abban vannak (halak társaságában), a konyha-étkezõ már a teraszon van ( :yeah: ), a papagájom is ott volt, és valahogy kinyÍlt az ajtaja...vagymi, és most nincs meg. A nagy cipekedés-pakolás kellõs közepén..Már minden kertet (szomszédokét is) átkutattuk, ötpercenként megyek ki "beszélni" neki, hogy "sziaaaa, puszi-puszi-puszi....cupp-cupp-cupp...", (ezeket mondta már)... hátha a hangomra visszajön. Kezdek megõrülni. A csigákat is fogalmam sincs, hova rakom, lehet, hogy az istállóban kötnek ki (3 nagy teró :mad: ). Ha nem lennék sokáig, tuggyatok róla, hogy a diliházban vagyok! Pusz mindenkinek!

#890 Ferkog

Ferkog

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 134 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 9. - 18:47

Sza Ágimam!Akkor jó "örületet" :) !!!!Egyszer úgyis vége lesz!

#891 Szilaj

Szilaj

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.212 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 12. - 19:20

ITT VAGYOK! hol kell a csigukért jelentkezni???

#892 Knight

Knight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 12. - 21:19

Szia Szilaj! Norkánál jelentkezhetsz a csigudért... A tel száma:06-70/285-62-44 Sajna még én se jelentkeztem érte, mert nem igazán tom mikor lesz alkalmas...

#893 Szilaj

Szilaj

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.212 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 13. - 9:43

deeeeee hol lehet õket átvenni engem fõleg az érdkelne :)

#894 Ferkog

Ferkog

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 134 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 13. - 13:48

Szasztok!Az enyémek már megérkeztek - cool!Adtam nekik sárgadinnyét - folyadékveszteséget pótolni tudják - nagyon élik. De a "végeredmény" ami kijön belõlük az sem semmi - az akvárium amibe elhelyeztem õket tele van olyan narancs-sárgás gubacsokkal!!!! Felettébb vicces :)

#895 Knight

Knight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 13. - 14:23

Szilaj, hívd fel Norkát... és beszéld meg vele, hogy hol és mikor tudtok talizni.

#896 Guest_evee__*

Guest_evee__*
  • Guests

Közzétéve 2006 július 14. - 11:18

deeeeee hol lehet õket átvenni engem fõleg az érdkelne :)

Hozzászólás megtekintése

Szilaj, beteg voltam most akarom hívni Norkát csiga ügyben, akkor elhozzam a te csigáidat vagy ne?SOS válaszolj

#897 Guest_evee__*

Guest_evee__*
  • Guests

Közzétéve 2006 július 14. - 11:27

Szilaj,Beszéltem Norkával ma átveszem a te csigáidat is. Mivel nem nagyon leszek net közelben kérlek, hívj, hogy mikor jönnél érte. A számom 06305389415.üdv: Évi

#898 Loona

Loona

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 42 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 14. - 12:14

Sziasztok!Húha, ezer éve nem jártam erre... mentségemre legyen, hogy csúnyán tele voltam ZH-kkal, vizsgákkal; de több-kevesebb sikerrel (szerencsére inkább több!) sikerültek, és most megint itt vagyok :)Látom, jócskán törént változás, mióta utoljára itt jártam; azért nálunk is: a babacsigum már annyira nem is baba, úgy kétszer akkora, mint mikor hozzám került. Makk egészséges, és... harap! :gm: Mindent megkóstol, amit az orra elé dugunk, úgyhogy vigyázni kell vele :eek: De ettõl még egy kis tündér, és igazi egyéniség :ang: Ne tudjátok meg, milyen grimaszokat tud vágni :) Ráadásul miközben eszik, ívben lehajlított szemekkel sasolja a kaját - még sose láttam olyan csiguszt, aki nézi, mit eszik :D Szerencsére a szégyenlõssége is elmúlt, bár legtöbbször még mindig a földben alszik - számomra szintén szokatlan módon.Más: ez viccesen fog hangzani, de néhány hónapja, egy véletlen folytán anyu megtalálta egy rég elveszett kollégáját, és egyben jó barátját, aki (errõl elõször csak anyu mesélt, aztán találkoztunk, és tényleg!) szintén ilyen kisállat-bolond, és mikor megtudta, hogy nekem van csigám, õ is szeretett volna egyet. Az említett jóbarát a rendszerváltás után családjával Finnországba költözött, és azóta is ott lakik (igen, ennyi ideje nem látták anyuval egymást. Azt mondja, ilyenrõl, hogy eleve díszállatként tartható csiga, még nem is hallott. Most egy hónapra hazajöttek meglátogatni a szülõket-barátokat, én meg megígértem neki, hogy amíg itthon vannak, kerítek neki egy babacsiguszt :) (õ meg már el is újságolta az otthon maradt finneknek :huh: )---Apropó, kérdezte, hogy nem gáz-e nekik a hideg, mert ugyebár Finnország nem a melegrõl híres. Én erre azt válaszoltam, hogy õk ott ugyanúgy befûtenek a szobában, ha hideg van, úgyhogy szerintem nem lehet gond, de azért arra figyeljenek, hogy ne legyen hûvös, huzatos helyen. Rosszat mondtam volna?Látom, hirtelen sok kiscsiga lett, olyannyira, hogy egész elvesztettem a fonalat, kit kéne megkérdezni róluk. Kit hívjak, ha érdeklõdni szeretnék? Illetõleg, egyáltalán maradt még ajándékba szánt pici? Ti mint mondtok, kezdõ csigatartóként fulica, vagy iradeli lenne számára ideálisabb? Persze ha van választásom, hogy milyet vigyek neki. Az állattartáshoz ért, világ életében voltak mindenféle állatai, de csigája még nem. Szerintetek melyik "tetszene" jobban neki?Én is gondolkozom, hogy csigum mellé beszerzek egy társat, mi a véleményetek arról, hogy különbözõ korú csigákat tesz valaki össze, szerintetek nem lehet belõle baj? Illetõleg, ahogy látom, az újszülött iradelik ismét Csapostól valók, mint az enyém. Így ha még egy ide kerülne hozzám, az azt jelentené, hogy minimum féltestvérek. Szerintetek ebbõl nem lehet gond, ha esetleg késõbb õk is családot alapítanának?Loona

Edited by Loona, 2006 július 14. - 12:17.


#899 Guest_evee__*

Guest_evee__*
  • Guests

Közzétéve 2006 július 14. - 12:45

Sziasztok!Húha, ezer éve nem jártam erre... mentségemre legyen, hogy csúnyán tele voltam ZH-kkal, vizsgákkal; de több-kevesebb sikerrel (szerencsére inkább több!) sikerültek, és most megint itt vagyok :)Látom, jócskán törént változás, mióta utoljára itt jártam; azért nálunk is: a babacsigum már annyira nem is baba, úgy kétszer akkora, mint mikor hozzám került. Makk egészséges, és... harap!  :gm:  Mindent megkóstol, amit az orra elé dugunk, úgyhogy vigyázni kell vele  :eek: De ettõl még egy kis tündér, és igazi egyéniség :ang: Ne tudjátok meg, milyen grimaszokat tud vágni :) Ráadásul miközben eszik, ívben lehajlított szemekkel sasolja a kaját - még sose láttam olyan csiguszt, aki nézi, mit eszik :D Szerencsére a szégyenlõssége is elmúlt, bár legtöbbször még mindig a földben alszik - számomra szintén szokatlan módon.Más: ez viccesen fog hangzani, de néhány hónapja, egy véletlen folytán anyu megtalálta egy rég elveszett kollégáját, és egyben jó barátját, aki (errõl elõször csak anyu mesélt, aztán találkoztunk, és tényleg!) szintén ilyen kisállat-bolond, és mikor megtudta, hogy nekem van csigám, õ is szeretett volna egyet. Az említett jóbarát a rendszerváltás után családjával Finnországba költözött, és azóta is ott lakik (igen, ennyi ideje nem látták anyuval egymást. Azt mondja, ilyenrõl, hogy eleve díszállatként tartható csiga, még nem is hallott. Most egy hónapra hazajöttek meglátogatni a szülõket-barátokat, én meg megígértem neki, hogy amíg itthon vannak, kerítek neki egy babacsiguszt :) (õ meg már el is újságolta az otthon maradt finneknek :huh: )---Apropó, kérdezte, hogy nem gáz-e nekik a hideg, mert ugyebár Finnország nem a melegrõl híres. Én erre azt válaszoltam, hogy õk ott ugyanúgy befûtenek a szobában, ha hideg van, úgyhogy szerintem nem lehet gond, de azért arra figyeljenek, hogy ne legyen hûvös, huzatos helyen. Rosszat mondtam volna?Látom, hirtelen sok kiscsiga lett, olyannyira, hogy egész elvesztettem a fonalat, kit kéne megkérdezni róluk. Kit hívjak, ha érdeklõdni szeretnék? Illetõleg, egyáltalán maradt még ajándékba szánt pici? Ti mint mondtok, kezdõ csigatartóként fulica, vagy iradeli lenne számára ideálisabb? Persze ha van választásom, hogy milyet vigyek neki. Az állattartáshoz ért, világ életében voltak mindenféle állatai, de csigája még nem. Szerintetek melyik "tetszene" jobban neki?Én is gondolkozom, hogy csigum mellé beszerzek egy társat, mi a véleményetek arról, hogy különbözõ korú csigákat tesz valaki össze, szerintetek nem lehet belõle baj? Illetõleg, ahogy látom, az újszülött iradelik ismét Csapostól valók, mint az enyém. Így ha még egy ide kerülne hozzám, az azt jelentené, hogy minimum féltestvérek. Szerintetek ebbõl nem lehet gond, ha esetleg késõbb õk is családot alapítanának?Loona

Hozzászólás megtekintése

Kedves Loona, szerintem nem lenne gond a különbözõ korú csigák összeengedését illetõen. Bár ha az egyik túl kicsi a másikhoz képest, az nem biztos, hogy jó, de ha nagyságra egyformák, és korra meg nem az jó lehet. Nekem vannak még kicsi fuliciáim. Ha gondolod szívesen adok ajándékba. Olyan sokan vannak, hogy örülök, ha valaki szeretne belõle. Már szép nagyok. Ha gondolod írj, vagy hívhatsz is, a telószámom valahol feljebb megvan.üdv: Évi

#900 Ferkog

Ferkog

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 134 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 14. - 13:41

Sza!Sztem ha nem egykorúak - akkor sincs gáz. Az enyémek sem azok. A nagyobbik már kb 6 hónapos lehetett amikor hozzám került, a másik meg még nagyon piccc. Meg hát remélem is hogy nem csinálnak nagy galibát a nagyobbak - ma raktam be a kis elevenszülõket hozzájuk. Nagyobb élettér jobb élet!

#901 Guest_evee__*

Guest_evee__*
  • Guests

Közzétéve 2006 július 14. - 14:01

Sza!Sztem ha nem egykorúak - akkor sincs gáz. Az enyémek sem azok. A nagyobbik már kb 6 hónapos lehetett amikor hozzám került, a másik meg még nagyon piccc. Meg hát remélem is hogy nem csinálnak nagy galibát a nagyobbak - ma raktam be a kis elevenszülõket hozzájuk. Nagyobb élettér jobb élet!

Hozzászólás megtekintése

Én is oda akarom õket rakni, de szerinted az nem gáz tényleg? Azért mégis két fajták vagy mi.... :eek:

#902 Knight

Knight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 14. - 17:34

Nah akkor már csak az én csigujaimat kell elhozni Norkától...De mikor...? Lehet hogy illene felhívnom... :D Ha végre lesz rá idõm és Norkának is jó, és végre meglesznek a csiguk akkor én is össze rakom õket...

Edited by Knight, 2006 július 14. - 17:38.


#903 Szilaj

Szilaj

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.212 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 16. - 16:12

Szia evee! Nagyon köszi :)!!! A héten biztos jelentkezek a csigukért ;)

#904 Ferkog

Ferkog

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 134 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 16. - 17:57

Evee_Tényleg nem gáz - sõt sztem a kicsik nagyon élvezik - legalábbis nálam - most is az öregen potyán utazik.

#905 Guest_evee__*

Guest_evee__*
  • Guests

Közzétéve 2006 július 17. - 8:28

Hahó! :yeah: Jelentem a csigák ideértek éppen és egészségesen. Elõször is Ágimam köszi, hogy elküldted, másodszor Norka köszi hogy elhoztad. Olyan édes kis manók. :ang: Szilaj, mihamarabb jelentkezz kérlek péntektõl nyaralni megyek, úgyhogy addig kéne valamit egyeztetni......Üdv és köszi. evee

#906 Norka

Norka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 17. - 11:47

Hello mindenki!Örülök, hogy egyben megérkeztek a csigák, már nagyon aggódtam, de csak nem jött sms... :hupp: Knight, te meg majd hívj, mert elõre nem tudom fixen, hogy melyik nap megyek fel Pestre, de mennem kell minden héten egyszer. Ha más nem otthagyom a csigukat, ahol az evee-ét, aztán amikor tudsz elmész értük. Ok? :)

#907 Ferkog

Ferkog

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 134 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 17. - 13:03

Sza Norka: megkaptad a levelet - elég a pénz?

#908 Guest_evee__*

Guest_evee__*
  • Guests

Közzétéve 2006 július 17. - 13:58

Hello mindenki!Örülök, hogy egyben megérkeztek a csigák, már nagyon aggódtam, de csak nem jött sms...  :hupp: Knight, te meg majd hívj, mert elõre nem tudom fixen, hogy melyik nap megyek fel Pestre, de mennem kell minden héten egyszer. Ha más nem otthagyom a csigukat, ahol az evee-ét, aztán amikor tudsz elmész értük. Ok?  :)

Hozzászólás megtekintése

Ne haragudj, de két csempézés között mentem el értük :( Annyira siettem velük haza, mert nagyon meleg volt, ami a telimnek is megártott. :hu: Azért jelentkeztem itt, hogy mondjam minden rendben. :ang: Ilyen kis :ang: -kák. Már adtam nekik répát és salit és rávetették magukat. Köszi, hogy írtál Norka, meg hogy elhoztad a bigukat. Örök hála érte.Üdv: Évi

#909 Loona

Loona

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 42 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 17. - 15:58

no, evee-nek köszönhetõen úgy néz ki, anyu barátnõjének sikerült pici csiguszt találnom (így nyilvánosan is köszönet! ;) ), most majd a nehezebbik fele jön: vele egyeztetni, hogy oda tudjam valamikor adni, amíg még itthon vannak :eek: (így, hogy egy évben egyszer jönnek haza, képzelhetitek, mennyire vannak betáblázva, mindig valakivel találkoznak :kocc: )kis iradelit kitõl tudnék szerezni? hátha a picim örülne egy - még kisebb - társnak :)

#910 Knight

Knight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 32 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 18. - 10:24

Szia Loona! Ha Norkával sikerül egy olyan idõpontot találnunk ami mindkettõnknek jó, akkor én tudnék neked 2-3 elevenszülõt adni. Tényleg hova valósi vagy?

#911 Loona

Loona

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 42 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 19. - 12:08

Szia Loona!      Ha Norkával sikerül egy olyan idõpontot találnunk ami mindkettõnknek jó, akkor én tudnék neked 2-3 elevenszülõt adni.           Tényleg hova valósi vagy?

Hozzászólás megtekintése

Szió!Budapesti vagyok, és jövõ hét végéig nincs túl sok programom, úgyhogy idõpontban rugalmas lennék.De a többit szerintem ne itt beszéljük meg, mindjárt írok egy PM-et ;)

Edited by Loona, 2006 július 19. - 12:08.


#912 Loona

Loona

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 42 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 20. - 11:18

Hûha, tegnap hazajöttem a pici fulicával, és rájöttem, hogy az én "picim" már nem is annyira pici :rolleyes: viszont a kicsi állítom, hogy többet eszik :eek: persze nem is baj, ha picit felszed az út elõtt :)mindenképpen megkérem majd Zsuzsát (a barátnét), hogy írja meg, hogy van a csiga, evee is kért rá, de egyébként is megkértem volna, jó lenne róla hallani - remélem, nem lesz semmi baja a hosszú út alatt, meg azután se! Majd mellékelek neki szépiát meg egy csomó salit ;)

#913 Guest_evee__*

Guest_evee__*
  • Guests

Közzétéve 2006 július 20. - 13:35

Hûha, tegnap hazajöttem a pici fulicával, és rájöttem, hogy az én "picim" már nem is annyira pici  :rolleyes: viszont a kicsi állítom, hogy többet eszik  :eek: persze nem is baj, ha picit felszed az út elõtt  :)mindenképpen megkérem majd Zsuzsát (a barátnét), hogy írja meg, hogy van a csiga, evee is kért rá, de egyébként is megkértem volna, jó lenne róla hallani - remélem, nem lesz semmi baja a hosszú út alatt, meg azután se! Majd mellékelek neki szépiát meg egy csomó salit ;)

Hozzászólás megtekintése

Okés Loona, köszi. Én most nem leszek csak augusztus elején legközelebb. Remélem nagy nyugalom lesz itt is csigaügyben.Üdv mindenkinek: evee

#914 Guest_evee__*

Guest_evee__*
  • Guests

Közzétéve 2006 július 20. - 13:37

Szilaj,Ne aggódj! Ma még nyolckor.... a szokott helyen. Viszem a kicsikéket. Hogy van a kis fulid?

#915 Szilaj

Szilaj

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.212 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 21. - 10:14

NAH HELLO! evee köszi a csigukat meg Ámimanak meg Norkának!!! Nagyon édik :)) abszolult nem félõsek. Betettem kicsit a nagy fuli mellé õket... öcsém befogadta a picurokat. Õ lett az óvó néni... Az egyik most sztem épp a föld alatt tartózkodik mert enm látom :dev: .. Másik meg randalírozik a z öreggel :gm: ...

Edited by Szilaj, 2006 július 21. - 10:17.


#916 Ferkog

Ferkog

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 134 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 21. - 15:01

Szasztok!Ágimammal nem tudjátok, hogy mi van? Nagyon el van veszve! Még mindig festegetnek?Elõbb tak. ki a csigák helyét - élvezik piszkosúl!Kaptam egy pár nem piacképes ubit - zabálhatnak a jószágok nyakra-fõre! :)

#917 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 21. - 15:16

Sziasztok, vagyogatok 1-1 percre. Gyorsan azt még elmesélem, hogy az öregeket (az összeset) meg 3o kicsit elajándékoztam. A 158 kicsi fulicáért jön egy Zalaegerszeg-i kisállatkereskedõ (remélem, mert ígérte), és csak kettõt tartok meg összesen belõlük. Iszonyat-sok munka van a kicsikkel. Már beraktam õket egy krómacél párolóedénybe, aminek lyukak vannak az alján, a tetején egy függönydarab legumizva, és így esténként csak a kádba be kell raknom, átzuhanyozni, (ne tudjátok meg, mennyi zöld trutyi jön ki minden este alóluk :eek: :rolleyes: ) mert nem bírnám a homokcserét, amit minimum háromnaponta meg kéne ejteni.(Még nem végzett a festõ sem, és én is lassan haladok, mert mindenre egyedül vagyok.)Örülök, hogy örültök a csiguknak ( :D ), iõnként majd bekukucskálok hozzátok. :)

Edited by Ágimam, 2006 július 21. - 15:17.


#918 Csapos

Csapos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.544 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 22. - 13:55

Szia Csigások!Nekem is van vagy 20 elajándékozásra váró csigám már megint.Nem tudom pontosan milyen fajta, de elevenszülõ azt tudom. Az elsõ példányt Lombiktól kapta a lányom, s most megentcsak szaporodtunk.Azt kérem ha valakinek kell akkor írjon magánt és megdumcsizzuk, hogy hol és hogy tudja megkapni. Postázós ötletbe elvbõl nem vagyok benne. haliCs.

#919 Degulo

Degulo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 306 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 27. - 15:08

Mától én is beléptem a csigatartók körébe!Van 2 minibabám. Nagyon kis aranyosak. Most kezdhetem olvasgatni a hozzászólásokat a legelejétõl :-)(na jó, néha néha bekukkantottam ide, meg azért a tartásukról olvastam, de azért minden részlet és tapasztalat számít)

#920 Loona

Loona

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 42 hozzászólás

Közzétéve 2006 július 28. - 14:26

Jelentem, a pici fulicáért ma jön a gazdi, majd jól elmondom neki, mit-hogyan tegyen. Kap tiszta földet, kaját, meg vettem neki páncélerõsítõ port, ugyanis úgy tûnik, a szépiát õ se kedveli (biztos eltanulta a nagytól :nem: , ne tudjátok meg, mit utánozták itt egymást...) Fölszedett pár millimétert, míg itt volt nálam, de az nem is baj, nagyobb csiga = erõsebb csiga; õ meg szerencsére nagyon kis életre valónak tûnik :)Jó utat kívánok neki a messzi fehér országba! :yeah: Igaziból nem is miatta aggódom, hanem saját kis babám miatt, ugyanis holnap elutazunk a családdal Balatonra, és nagynéném, aki egyébként a viráglocsolással, haletetéssel van megbízva, eléggé kétes érzelmeket táplál a csigák iránt, úgyhogy eleinte gondban voltunk, hova tegyük, mert õ bizony nem eteti (mily' kedves :mad: ). Párom egész héten éjszakázik, így neki nem adtam oda, mert amilyen fáradt lesz, még elfelejti; végül a szomszéd néninek adjuk, aki nagy állattartó, van mindenféle kis rágcsálója, de csigát még sose tartott. No jó, egy hét nem olyan sok idõ, meg azért nem nagyon lehet ezt elrontani, de attól még nem nagyon örülök, hogy itt kell hagyni...Legszívesebben magammal vinném, de nem merem. Ilyen sokcsilagos hülye szállodába megyünk (igen, jól látjátok, nem nagyon fûlik hozzá a fogam, de ez egy hosszú történet. kb: apum hirtelen belevette a fejébe az egészet, és kb. másnapra már el is volt intézve a dolog - véletlen se kérdezte tõlünk, hogy szeretnénk-e menni...), ahol nem hinném, hogy lehet állatot tartani, mert ha igen, akkor azt a tájékoztatóban leírták volna. Az meg a legkevésbé se hiányzik, hogy napközben, mikor mi távol vagyunk, a takaríó néni jól kidobja :huh: Meg cipelni sem akarom nagyon, épp elég neki ez a dögmeleg. Remélem, rendben lesz.Apropó, hamarosan (ha hazajöttünk) kap egy szép méretre készített terráriumot, hogy végre rendes helye legyen, mert a mostanit már kezdi kinõni, meg látom is, hogy szeretne többet mászkálni.

Edited by Loona, 2006 július 28. - 14:27.