Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Madarak


  • Please log in to reply
458 válasz a témához

#121 froclee

froclee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.663 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 24. - 21:47

Gólyakamera

#122 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 2. - 9:03

Reggeli toalett

#123 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 4. - 9:32

Ez a madárka Posted Image miért nem hiszi el, hogy ezen a gerendán Posted Image NEM maradnak meg a fűszálak és mohák Posted Image?

Minden évben próbálkoznak. Volt, hogy sikerült és költöttek, akkor meg a fiókák potyogtak ki. Mit lehet tenni, hogy segítsek nekik? És milyen madar ő?

Edited by Csuti, 2012 április 4. - 9:32.


#124 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 4. - 11:20

Hát, ha beáldozod az esztétikát, felszögelhetsz egy deszkát, 30x 30 ast mondjuk. Ha van egy-két cm pereme is, akkor még inkább rajta tudnak maradni a fészek hozzávalók.

"Qei me amat, amat et canem meum."


#125 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 4. - 11:40

És arra nem lehet rávenni, hogy máshova fészkeljen? :D

#126 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 4. - 11:45

Nem tudom, madarat még nem próbáltam megsuttogni. :D De amúgy nem hiszem, ha ráfixálódnak egy helyre, akkor ragaszkodnak hozzá, mint te is látod. De tényleg ilyen a színe? Nem tudom, milyen madár lehet.

"Qei me amat, amat et canem meum."


#127 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 4. - 12:31

Hát madarász barátom aszondja, hogy próbálj meg felszereli az oszlopra egy kis csirke háló darabot. Azon jobban megtapadnak a dolgok.
Vagy lehet kitenni madár odút. Mi is szoktunk gyártani anyagköltségen, szóval ha kell akkor szólj, vagy rendelhetsz is az MME-tõl (bár akkor drágább), de mindenképp C-típusú odút javasonánk. (ha nem neki más madárnak tuti jó lesz ;)

Ha mindezek ellenére még mindig oda akar féskelni akkor így járt. Sajna a természetes szelekció már csak ilyen, rá kell jönnie, hogy valami nem jó...

(ha kell odú, vagy más egyébb segítség szólj nyugodtan :) )

Edited by telivér, 2012 április 4. - 12:34.


#128 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 4. - 13:30

És milyen madar õ?

Az írták a helybeli madarászok, valószín kerti rozsdafarkú tojó.
a kék szín megtévesztõ. :D :gm:

#129 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 4. - 18:02

Telivér, mennyibe kerül Tõletek egy odú? Nagyon gyorsan kéne! Ugyanoda kell rakni, ahová most próbálkoznak? Kistáltos, köszi! Persze rossz a színe a képnek, mert árnyék volt. Nem kék.

#130 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 4. - 22:08

Csuti: írtam magánt :)

#131 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 5. - 14:10

Fura kis suttogások, finom gyenge hangok az akácosból. Elõ a gépet és felvettem: feketerigó udvarolt a párjának. Olyan gyengéden, olyan érzékien, mint senki más. :D

#132 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 6. - 7:48

Na, tegnap egyeztettem telefonon Bee Serious-szal, hogy egy kis dobozt kéne felrakni a gerendára, pl cipõsdobozt. A gerenda nagyon magasan van, létráról sem érem el, de kapóra jött, hogy a 2. szomszédban alpinisták vágtak ki egy fûzfát (:() és áthívtam õket, létrástul és segítettek felrakni a dobozt. Raktunk bele a már összehordott mohából, fûszálakból. Még nem volt idõm kilesni, hogy járnak-e a dobozba a kis rozsdafarkúim. :) Azért nem szép, hogy a hím nem segít fészket építeni a tojónak! Ejnye! :D

#133 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 12. - 16:59

Madarásztúra a Rákos-pataknál.

#134 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 15. - 12:55

Nagyon jó volt! A szöszmötölõ esõben a madarak igen virgoncak voltak, nagyon sok fajt láttunk - hallottunk. A túravezetõk felkészültsége (és humora is :D ) kiváló volt, ez az egész túrát élvezetessé tette, észre se vettük azt a 10 km-t. Hoztak profi távcsöveket is, amin mindenki (aki nem készült, mint én) megnézhette a nyugton ülõ madarakat. A teljesség igénye nélkül: Vörösbegy, kis és nagy fakopács, zöld küllõ, fészken ülõ egerészölyv, nyaktekercs, barna kánya, de sok madárnak a hangját ismertették, néha telefonról is, ha az élõ nem volt hajlandó tovább énekelni. :D Meglepõ volt az érdeklõdés, most az esõs idõben is negyvennél többen voltunk, de volt már százfõs csapat is (igaz, azt hiszem, számomra az már zavaró lett volna. ) "Hálistennek" a fényképezõm az elsõ kismadár fókuszálásánál megadta magát, így ezzel sem kellett kínlódnom :P de azt hiszem, csak mérgelõdtem volna, mert ehhez a munkához komoly felszerelés kellett volna. (lehet, talán csak ezért egyszer beinvesztálok, most nagyon érdekelne a madárfotózás. ) Furcsa, hogy nem is kell büdöspestrõl messze menni és mennyi madarat láthat, aki akar. A túra Bp. határától indult és a X. kerületben ért véget, végig a gyönyörûen zöldellõ Rákos patak partján. Május 5.-én a MME szervezi a fülemülék éjszakáját. Errõl bõvebbet majd az oldalukon. Utójáték ma reggel. A tanyától nem messze autóztam, egy egerészölyv az út melletti kerítés oszlopán, tõlem 3 méterre ücsörgött. Lassítottam, nem repült el. Tudta, hogy rossz a fényképezõmmm... :P

#135 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 23. - 11:54

Tegnap megérkeztek a fecskék. Hangosan csivitelve repülték át a tanyát. Olyan vidító élmény volt. :)

#136 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 23. - 12:05

Hozzám is tegnap :) Épp a zivatar után, mondtam is, na a szél hazafújta õket :) Akkora zsivajjal voltak, mint egy óvodai csoport :)

#137 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 23. - 14:18

Akkor egy csapatban jöttek. :) Máshol más is jelezte. :)

#138 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 23. - 15:59

Ide Bajorországba három napja érkeztek. Az istállóban, Meglepi feje fölötti fészek alá kartonlap került, (különben pont a fejére, vagy a jászolba piszkítanának), na az nagyon gyanus nekik. Remélem azért nekiállnak a renoválásnak.

#139 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 24. - 12:44

Táltos, jó lehetett ez a madárlesõ túra. :) Lehetséges, hogy énekes rigót láttam a kertünkben? Pöttyös volt az egész hasa. És mi az aminek zöld a hasa és piros sapija van és viszonylag nagy méretû madár? Itt a Somlyón van belõlük.

#140 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 24. - 14:55

Táltos, jó lehetett ez a madárlesõ túra. :)

Lehetséges, hogy énekes rigót láttam a kertünkben? Pöttyös volt az egész hasa.

És mi az aminek zöld a hasa és piros sapija van és viszonylag nagy méretû madár? Itt a Somlyón van belõlük.

Énekes rigóból rengeteg van, itt minden bokorban dalol egy. :)
Lehet, hogy zöld küllõt láttál.

Kezdenek beindulni a fülemülék is, eddig a fészekrakással voltak elfoglalva, gondolom, anyu már ül a tojásokon, apu meg danol. :D

#141 Annie90

Annie90

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.552 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 24. - 16:03

Lehet, hogy zöld küllõt láttál.


Zöld küllõnek a háta a zöldebb inkább, nem? (hasa sokkal halványabb, fehéres) Bár a hátáról nem tudunk még infót, hogy milyen :)

#142 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 25. - 8:34

Szerintem nem zöld küllõ, megnéztem a fotóját a neten. Ez a madár nagyobb szerintem. Tippek még? Tegnap ringatom a lányom a teraszon, felnézek és a rozsdafarkúm néz minket a fészekbõl (doboz). :) Olyan aranyaos volt!

#143 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 26. - 10:59

Élõ adásban

#144 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 15. - 8:34

Kikeltek a kis rozsdafarkúak. Apa és anya szorgalmasan hordják nekik a kaját. :)

#145 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 15. - 9:32

:) Láttad, hogy Vegas felett is röpködnek már a fecskék? Zsolt mondta, hogy kellene nekik egy kis sárgödröt készíteni. Már egyet csinált Mokány karámjában.

#146 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2012 május 15. - 10:24

Zsolt nagyon figyelmes. :) Csak Britney nehogy lecsapjon a sárgödörre! :D

#147 Bee Serious

Bee Serious

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 77 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 19. - 8:20

Ismét itt a hõség, ha eddig nem tettétek, kérlek tegyetek ki vizet a madaraknak is! :ang:

#148 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 21. - 9:13

Kösz, hogy szóltál! Fecskéim a tavalyi lapos fészek helyett újabbat építettek. Ez már mélyebb, de a fészek egy lelógó fóliadarabba került, szövőmadár stílusban. Az sem zavarja őket, hogy a szél időnként meglengeti a fészket. Remélem, nagyobb szélvihar nem jön, míg kirepülnek a fiókák. :rolleyes:

Edited by Kistáltos, 2012 június 21. - 9:14.


#149 Bee Serious

Bee Serious

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 77 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 21. - 9:49

de a fészek egy lelógó fóliadarabba került, szövõmadár stílusban.

Nem egyszerû a fecskékkel. :) Véletlenül nem készítettél képet errõl?

#150 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 21. - 15:39

De igen, de épp nem enged be a fészbuk, oda raktam.

Sajnos beigazolódott, nem tartós a fészekalap, gondolom,a melegtõl-súlytól megnyúlt, két kisfecske kiesett. Megpróbáljuk helyrehozni a dolgot, remélem, visszafogadja a pár a kicsiket.

Na, itt: http://www.facebook....3...6433&type=1

#151 Bee Serious

Bee Serious

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 77 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 21. - 22:20

Tovább etetik a visszatett fiókát, ha fészek megmarad. Elképesztõ szerkezet, rendes fecske az eresz alá, meg a gerendára ragasztja a fészkét. :) Alá lehet tenni valamit?

#152 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 22. - 14:38

Tettünk. Akkor már csak egy fecskécske volt benne, meg a két mentettet visszaraktuk. Majd meglátjuk. Rosszabb arány, mint a tavalyi. :(

#153 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 24. - 21:44

Fecskeprojekt nulla. :( Eltûntek a szülõk is.

#154 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 24. - 22:11

Itt az istállóban öt kirepült fióka után a szülõk új építkezésbe kezdtek. Nem tudom, miért nem a régiben költik a második fészekaljat. Mondjuk járványtani/higiéniai szempontból logikus, de nem tudom, általános-e ez a módszer.
Posted Image

Edited by Fifikusz, 2012 június 24. - 22:19.


#155 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 8. - 15:53

Azt hiszem, a fecsketársadalom örökre megutált. :( A felnõtt fecskék elmentek, nem láttam azóta õket, a fészek átalakítás ne tetszett nekik. Ráadásul már gyilkosságot is elkövettem. A napokban autóztam haza a lakópark közepén, mikor a nagy melegben egy kis fecske lerepült a forró aszfaltra, az út közepére. Frissen kirepült fecske lehetett, kis idétlen, nem ment arrébb, mikor fékeztem. Gondoltam, megállok és eltessékelem az út közepérõl. Szokásom, hogy nem kézfékkel állok meg, hanem egyesbe rakom a járgányt. A kerék csak egyet fordult a lejtõn. A kis hüle addigra bemenekült a kerék árnyékába... Éreztem a kerék alatt, kipukkant, mint egy paradicsom. :( Azóta is szörnyen érzem magam. :(

#156 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 8. - 18:43

Sajnálom :( Sajnos az ilyen szörnyû érzés tud lenni. Én így vagyok akkor is, mikor csigára lépek :( Sajnos ezen tovább kell lépned. Amúgy meg lehet, hogy a fecskéid csak idénre adták fel a költést, de jövõre újra ott lesznek :) Eddig nekünk se alakult túl jól az idei projektünk. Hoztak az egyesülethez pár fiókát, sérült madarat, de eddig mind elpusztult, nem bírták a meleg, fogság, idegen általi etetés együttes stresszét :( Drukkoljatok, mert most van egy kis kék vércse fiókánk, lassan kezd tanulni repülni, remélem õ legalább megmarad....

#157 telivér

telivér

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 802 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 15. - 14:32

Sziasztok! A Szekszárdi Madarász Egyesület Augusztus második hetében (6.-10.) tábort rendez Bogyiszlótól körülbelül 8 km-re a Doromlási gátõrház és kutatóközpontban. A tábor célja A magyar természetvédelem és az élõvilág megismerése a gyakorlatban, környezettudatosság megalapozása az ifjúságban játékos módszerekkel. A programok között lesz madárgyûrûzés, növényhatározás, rovarok megfigyelése. Délelõttönként rövid terepbejárások, délután vetélkedõk, kézmûves foglalkozások, a terepen gyûjtött anyagok, ismeretek rendszerezése. Fotósiskola, a természetfotózás alapjainak ismertetése, tábori fotós verseny. Esténként rövid elõadások, filmvetítések, beszélgetések, csillagászat. Idõjárás függvényében kenuzás, fürdés a tolnai holtágon. Természetesen a tábor kimaradhatatlan programja a tábortûz és a sütögetés. Az ára összesen 8000Ft, testvérek esetén kedvezménnyel. Ha valakit érdekel, vagy ismer a környezetében olyat, akit érdekel, az írjon nekem magán üzenetet, vagy email-t, a szeift.anna@freemail.hu címre, és küldök bõvebb tájékoztatót :) Nagyon jó lesz, várunk mindenkit szeretettel :ang:

#158 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.321 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 17. - 15:28

http://index.hu/belf...tt_parlagi_sas/

#159 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 20. - 14:59

Ez jó hír. :) Szerencsémre fecskéimet is néha látom cikázni a tanya fölött. Készült új épület, reménykedem, jövõre stabilabb fészekhelyet találnak és maradnak.

#160 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 28. - 18:54

http://index.hu/tudo...magyarorszagon/