Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Kutyaiskola


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
127 válasz a témához

#41

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 7. - 17:09

Köszi :)Most épp abban a fázisban tartunk, hogy állatira tetszik neki, mindenre fog, egyre erősebben, ami tök jó, csak néha elfelejti, hogy a kezemre bizony nem kéne. :gm: De igyekszem minél gyorsabban rávezetni a gazdi testrészei és a kiadott parancsra csibészelendő akármi más közötti különbségre, mielőtt fájó pont lesz a vége :gm:Néha az az érzésem, hogy a kutyám kicsit nehezebb eset a többinél :rolleyes: Mostanában pl mindenki azt kérdezni tőlem a suliban, hogy mennyi idős - lehet, hogy nagyon gyp-s színvonalat üt meg időnként? :dev: Igazából csak viccelek, de az tény, hogy engedelmességin nehezen koncentrál, elkalandozik, néha megunja a banánt eléggé - hiperaktív kisgyerek :D Remélem, kinövi, vagy legalábbis tanul egy kis önuramlat, már jó úton jár, csak elég rögös ez az út, úgy látszik...Ha már munkakutyázás. A sulivezetőnk honlapjáról:http://gallery.site....yakNo1.WMV.html (itt ő a csibész, a kutya az csúcsfej :D)Amúgy olyan brutálnak tűnik szerintem ez a "fejbeveregetés" a bottal, persze tudom, hogy nem az*, de így kívülről nézve, csak maga a látvány... :rolleyes:*mármint nem üti meg

Edited by Dé, 2006 október 7. - 17:13.


#42 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 9. - 15:49

Jee, ilyet fog csinálni Kyruka is. :DKíváncsi leszek a kis fekára.Konkrétan mikor lehet elkezdeni az örzõ-védõt? Elõtte kell alap engedelmességi is, nem? Nyilván.De elõbb egy kutyasulit kéne találni. :DKyra ma fél éves. :ang:

#43

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 9. - 15:55

Az õrzõvédõ "alapozó képzésében" úgyis csak pórázon, rongyokkal, majd késõbb karral "heccelik" a kutyát, ott még nincs akkora szerepe az engedelmességnek. Ráengedni is csak késõbb szokták, a videón látottak azok pedig már tényleg csak akkor jöhetnek, ha engedelmes a kutya, természetesen. De a fogást azt elkezdheti elõbb is. Én mondjuk vártam vele egy kicsit, míg az egész környezetet megszokta, meg azért egy kis engedelmesség becsúszott az arcába. De az inkább csak a beszoktatás rész miatt volt, hogy ne izgassam az agyát rögtön 2 órán át mindenféle új dolgokkal. :dev:Boldogot a kis szépnek :ang:

#44 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 10. - 10:43

Kloéval is járunk már egy pár hete. (És ha a nyüves képtár mûködne, akkor fel tudnék rakni képeket, de nem. :mad: :( )Nálunk (bár szerintem a kutyaiskolák többségében) az engedelmességi gyakorlatok után következik az örzõ-védõ. Csak utóbbira járni nem is szerencsés.Kloé egész ügyes, szépen fejlõdik csak még sûrûn elkalandozik a figyelme az engedelmességin. De egy kis jutifali és már figyel is! :D Ezt egyenlõre betudom a kelekótyaságának, aztán majd meglátjuk, hogy halad. Dorisz kutyám ebbõl a szempontból könnyebb eset volt.Az örzõ-védõn ugat, mint a veszedelem és már fogja a rongyot, nem engedi el hiába cibálja a csibész. Aztán büszkén hozza magával. Az eresztéssel van még gondunk, de ez a kisebbik baj. Lényeg, hogy szinte ösztönbõl fog, nem csak odakapkod.Viszont akadálymunka nálunk nincs, pedig az elõzõ helyemen az engedelmességi gyakorlatok után következett.Nálatok hogy van?

#45

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 10. - 20:19

Nálunk is így van; engedelmes, aztán egy kis szünet, majd õrzõ-védõ. Nálunk sincs szerintem olyan, aki csak utóbbira járna, valóban nincs is sok értelme.Burkus sem egyszerû engedelmesen igazság szerint, nagyon kajla még, meg hisztizik, ha megunta :dev: Meg húz is idõnként, amit már egyre kevésbé bírok, úgyhogy, bár eddig korainak tartottuk a sulivezetõvel együtt, de vasárnap elött az ideje, hogy vegyek neki egy fojtót :rolleyes: Sima egy soros lánc, nem nagy ügy, de ez talán némiképp több figyelemre és fegyelemre készteti majd, plusz nekem sem kell minden 3. másodpercben belerántanom. nemtom, ki hogy van vele, én ezt nem érzem "brutalitásnak", mikor Blökim anno hozzánk került, õt tényleg alig lehetett pórázon vinni az utcán (Burkus azért nem durva, csak simán lelkes, és nem figyel oda rám sokszor, és ezért húzna el), mindnekinek (ember, állat) neki akart menni. Volt egy régi, elég masszív darab fojtónk itthon (ez Burkusra nagy? meg túl széles is), pár hétig azzal jártam ki vele, semmi különöset nem csináltam, csak az volt rajta. Pikk-pakk leszokott a vadulásról. Persze utána is fenyegetõzött idõnként az utcán (én ezt nem bántam :dev:), de nem akart rárntani senkire. Úgyhogy asszem Burkusnak sem fog ártani, persze bántani nem fogom vele :) Õrzõ-védõre meg értelemszerûen amúgy is leveszem.Burkus úrfi is fogott elejétõl, csak sokáig nem tartotta eléggé, most már úgy fog, mint akit odaszögeltek. Viszont állati jófejül ereszt is, vasárnap már, mint a nagyok, odavittük a megszerzett csibészt középre a többi eszközhöz, és "Ereszd!"-re simán letette. Tök jó fej. Szerintem tudja, hogy az nem az övé igazából, csak "kölcsön" kapta :D Itthon nehezebben adja oda a saját játékait :dev:Agility nálunk sincs standarul a programban, bár két hete asszem a középhaladósoknak, ahol vagyok, olyan órát tartottak, amiben volt elég sok ugra-bugra, de csak hordókkal gyakoroltunk, nem kimondott agility volt. De vannak akadályok (libikóka, palló, kúszni is lehet, akadályok is vannak), aki akar, gyakorolhat velük szünetben, vagy óra elõtt/után. Én szoktam is, Bukrus nagyon vágja, még a libikókával sem volt gond, pedig az azért már komolyabb dolog, sok kutya fél is tõle az elején.

#46 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 11. - 12:42

No megjavult a képtár, részben legalábbis.Pár kép a kutyasuliból: :) engedelmesmegérdemelt "jutifali"megfogta a "csibészt"És otthon: :D beüléskériKloét eddig sima bõrnyakörvvel vittem és szerintem nem is fog kelleni a 20 kilójához az egysoros fojtó, bár tényleg az a szabvány itt is az engedelmességihez.Az akadálymunka alatt nem az agility-t értettem. Régebben nekünk volt olyan a normál kiképzés keretein belül, hogy sima ugrabugra különbözõ méretû akadályokon, kuszó, palánk, stb. Az agility ezen felül volt még más idõpontokban.Palánk és akadályok itt is vannak, de nem használjuk õket, pedig az engedelmes vizsgán az apportozásnál követelmény, hogy visszafelé akadályon át hozza be az apportfát. Vagy ez már változott? Dorisz még így vizsgázott.Tényleg nem tudja valaki az aktuális engedelmes vizsga követelményeit?Nincs ez valahol meg írásban?

#47

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 11. - 17:27

Jól néz ki a büdös, meg olyan tipikus jóiskolás a képeken ;) :ang: Jók lettek! Én is szeretnék majd fotókat, de egyelõre nem volt senki, aki kijött volna, v kihívtam volna, majd egyszer...Hát, én sem terveztem be a fojtót, de azóta rá kellett jönnöm, hogy egy karakán kannal van itt dolgom, nem holmi szobacicával :dev: De inkább ezzel gyorsan megtanulja, mint hosszú ideig veszõdjünk egymással feleslegesen - tudod, finom segítségadás :DÉn sem rendes agility-re gondoltam, de nekem az akadálypálya használata már agility, így rövidebb :)Ez lenne az engedelmes vizsga? Csak rábukkantam, de pontos (számomra érthetõ :D) megnevezés nem volt hozzá, h mi ez :cool: Minden esetre annak, v olyasminek tûnik. De azt sem tudom, mikori...Én nem szándékozok vizsgára menni ebbõl, mert tenyészteni ugye nem fogok... Mondjuk, ha marad a munkakutyázás, és esetleg felfejlõdik valami komolyabbá, amihez kell engedelmes vizsga is, akkor persze igen, de csak úgy nem hiszem.(Mi engedelmesen amúgy nem is apportozunk, ezért sem tudom, hogy ez, amit írsz, követelmény-e még az engedelmes vizsgán :rolleyes:)

#48 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 12. - 9:54

Valami olyasmi lehet, de ez csak egy része a vizsgának. Majd valahol megérdeklõdöm most mi dívik, mert az már feltûnt, hogy a képzésben is vannak újdonságok a régiekhez képest. Doriszékkal még tizenvalahány éve jártunk.Nálam valahogy az engedelmes vizsga az alap. Munkakutyázni biztos nem fogunk, sem idõm sem energiám rá a lovazás mellett, de amik ehhez a vizsgához kellenek azt elvárom a kutyáimtól. (ergo nem is magán a vizsgán van a hangsúly, hanem az ehhez szükséges tudáson). A kutyasuli hangulatát meg szeretem és Kloé is élvezi. :) Amúgy tényleg egy stréber. Ha elront valamit rendesen szégyenli magát, már a kiképzõ is röhögött rajta! :D Kutattam kicsit és ezt találtam: engedelmességi vizsga leírás és egy video(Átszerkesztettem: Ilusta)

Edited by Ilusta, 2006 október 12. - 17:52.


#49 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 12. - 10:17

Egyébként mi ide járunk: Eb-Dorádó Kutyakiképzõ Iskola - Érd :)

#50

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 12. - 16:46

Lombik, akkor már beidézhetted volna az egész beszélgetést... :)De, akkor már itt folytatom, merthogy ez párbeszéd vót vala :D Szóval az engedelmességi követelményei természetesen nálam is elvárás, de vizsgára nem hinném, hogy elmegyünk. Arrl nem is beszélve, h egy jó őrző-védő kutyának is kell az engedelmesség, nagyon is ;) Úgyhogy ennek fontosságát én sem vitattam el semmiképp :DÖöö... most órán vagyok és elteszem, ha hazamentem, folyt köv. Minden esetre jó tudni, h volt ilyen topic is ;)No, voltaképpen még annyit akartam, h jó ez a leírás, amit linkeltél, és a videó is mutat egy pár dolgot. Csak ehhez kellett szabadidő, hogy megnézzem őket. :cool:Megtörtént, Dé, áthoztam a párbeszédet ide-Ilusta voltam-

Edited by Dé, 2006 október 12. - 21:18.


#51 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 17. - 9:09

Húha, itt aztán még takarítás is volt! :D A vasárnapi kutyasulink most viszonylag eseménytelenül zajlott. A stréber csajom zokszó nélkül csinálta a feladatokat, bár kicsit unottnak tûnt, nem volt olyan aktív, mint rendesen.Tegnap viszont meglett a magyarázat rá. Babesia. Szerencsére még a legeleje, szinte tünet sem volt (se láz, se sötét pisi), de mivel furcsának találtam és az elmúlt pár napban 3 kullancsot is kiszedtem belõle elmentünk dokihoz. Úgyhogy most kapja a szurikat pár alkalommal. Azt még nem tudom suliba mehetünk-e hétvégén. :(

#52 Fakó

Fakó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 354 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 17. - 10:58

Ha valaki haladó szellemû kutyasulit keres akkor ajánlanám a miénket: Népszigeti kutyasuliA kiképzésrõl csak annyit, hogy a kutyákkal való bánásmódot és a tanítást Monthy Robertstõl vett alapokból fejlesztették ki.A kutyákat pozitív megerõsítéssel és ösztönkezeléssel oktatják a legmagasabb szintig. Nincs fojtó nyakõrv, nincs szöges, nincs kiabálás.A foglalkozások során még csak hozzájuk sem kell érni mégis bármilyen feladatot képesek vagyunk megtanítani nekik. Ráadásul nem semmi látvány amint a rotweiler, az argentin dog, a kaukázusi, a kanáriszigeteki és a ridgeback, mind kan, együtt jön-megy a pályán és a legkisebb összezördülés sincs köztük. Angana kutyám aki egy rhodéziai (vagyis nehéz eset fegyelem és kiképzés terén) másfél éves korára már engedelmes 3-as vizsgát tett és most készül elsõ örzõ-védõ vizsgájára.Járunk még nyomkövetésre, szagazonosításra, agilityre és ebathlonra is. Egyik sem zárja ki a másikat.Nekem nagyon bejött a suli és csak ajánlani tudom mindenkinek!

#53

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 18. - 6:35

Lombik, jobbulást a drágának :( Most mi is kihagytunk 1 hetet, mert Burkus meg lesántult kb az összes lábára - a nagy növés most hozta elõ negatív hatásait, úgyhogy bele is belement pár szuri (vitaminok, ilyenek), de elvileg a héten már fittipaldinak kell lennie ismét, remélem, csütörtökön, de ha nem, vasárnap eljutok már én is vele.Fakó, ez szép, csak sajnos kicsit messze van ;)Egyébként azért én azt hiszem, h a legtöbb suliban ma már, ha nem is Monty-t nyomatják, de szögesrõl és kiabálásról nincsen szó. Pl nálunk sincsen. Fojtó sem muszáj, de én mondjuk nem mindig tudom megtartani a kutyámat saját magamnak okozott fájdalom nélkül :D, így könnyebbséget jelent.* Az egy soros fojtó különben sem egy kutyakínzó eszköz, ez kb. olyan téveszme, mint lovaknál a feszítõ... Ha jól használod, semmi gond vele, segítséget is jelent, ha rosszul, akkor mindegyik káros és rossz...*A másik meg, h nekem spec (ez egyéni, másnak más az elképzelése nyilván) nem célom innentõl kezdve mindenhova fojtóval járatni a kutyát, ahogy az elõzõ kutyámat is pár alkalommal vittem ki fojtóval, amíg megtanulta, hogy ne rántson el (fizikumomnál fogva egyszerûen nem mindig voltam képes csípõbõl megtartani egy benga nj-t), aztán elhagytuk. Burkusnál sem akarom rajta hagyni, viszont sokkal barátibbnak tartom ezzel járatni egy ideig, mint hogy egymást rángassuk. És, hogy magamat ismételjem, az egy soros az nem egy nagy kaland, egyébként meg pont az a lényege, hogy ha jól csinálja, nincs "nyomás" (hogy suttogósdit idézzek :dev:).

Edited by Dé, 2006 október 18. - 6:41.


#54 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 18. - 9:11

Köszönjük. Egyenlõre csak romlott a helyzet. Bár a Babesiának már gondolom annyi az Imizol szuritól (szerencsére), de sajna begyulladt vagy mit csinált a helye, ahova kapta, így Kloé reggel óta 3 lábon közlekedik és szörnyen elhagyja magát. Így van egy utunk este megint a dokihoz. Gondolom ezzel a hétvégi sulinak lõttek. Sajnálom mert utána két hétig verseny van és nem lesz foglalkozás.Nálunk is abszolút kutyabarát a képzés. Fojtót csak azok használnak, akik nem bírják megtartani a hatalmas kuttyokat. Nekik a kiképzõk egyenként megmutatják a fojtó helyes használatát és minden feladat tanításának a jutalmazás az alapja. Vagy jutalom falat vagy labda, ezt kutyája válogatja ki minek örül jobban.Még nem láttam, hogy akár egyetlen kutyát is tettleg büntettek volna.A Népszigeti suli szimpi, de nekünk is messze van és az érdi sulinak az árai barátságosabbak kicsit. :o

#55 Fakó

Fakó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 354 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 18. - 10:52

Lombik jobbulást a kutyinak!Remélem hamar rendbejön szegényke :( Nekem szerencsém van a sulival. Itt van tõlünk 10 percre. De azt hiszem ha a város másik végén laknék akkor is ide hordanám.Nekem nagyon meggyõzõek az eredményeik. Sok helyen megfordulnak a népszigetis kutyák, más iskolák rendezvényein, bemutatókon stb. és mindenhol meggyõzõdöm róla, hogy nagyon mûködik amit kitaláltak.Ezzel most nem azt akarom mondani, hogy a többi hely rossz, csak azt, hogy nekem ez lett a tuti és mindenkinek ajánlom.

#56 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 18. - 11:02

Köszi, én is remélem, hogy összeszedi magát a kiscsaj. Fura a kis hiperaktív törpe-juhászt ilyen elesettnek látni. :( Suli ügyben mindenki abban hisz, ami a legjobban bejött neki, ez természetes. De a Népszigetinek amúgy is jó híre van, ez tény!Annak idején Doriszékkal a Nagyicceibe jártunk, nekem az volt a number one. Most, hogy elköltöztünk (meg õk is úgy hallottam) kerestünk közelebbit és tetszett, így leragadtunk. Ráadásul ugyanaz a lány oktatja a haladókat, aki régen a Nagyicceiben is. Jól egymásra csodálkoztunk elsõ alkalommal. :D

#57 Fakó

Fakó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 354 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 18. - 11:39

Na igen, kicsi világ a kutyásoké :D

#58

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 18. - 16:53

Nekem szerencsém van a sulival. Itt van tõlünk 10 percre. De azt hiszem ha a város másik végén laknék akkor is ide hordanám.

Autóval még esetleg, de anélkül... :rolleyes: De a dícséret nyilván nem alaptalan ;) (meg végülis kijönnek õk házhoz is, csak hát ugye... :cool:)

Fura a kis hiperaktív törpe-juhászt ilyen elesettnek látni. :(

Jobbulást Kloénak mégegyszer! :ang:Hát ja, én is kb ezt éreztem, gondoltam, mikor most Bukrus elõadta ugyanezt (csak egyszerre minimum 2 lábra), de ugye nem szuri miatt, hanem a "nagykamasz-kór" miatt. Az addigi kis gõzgép egyszercsak lekókadó fülekkel kezdett tiblábolni az udvaron, nagy bociszemeket meresztve. Ott már baj van ;) De ne sokszor kelljen ilyesmit látnunk náluk!

#59 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 20. - 10:03

Mi mostmár biztos kihagyjuk a kutyasulit. Kloé már jól van, a kedélye és a lába is, de a vizeletében még fehérje van (amit nem igazán értek, mert a Babesiának nem egyenes következménye rémképeim szerint a fehérje ürítés) és a doki azt mondta, hogy pihenjen. Így most 3 hét szünet, mert a következõ két hétvégén verseny van és nincs foglalkozás! :( A többi sulisnak jó munkát! Okosodjatok! :)

#60

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 21. - 7:02

Néha belefér egy kis õszi szünet :)Mi sem megyünk a héten, mert bár már szintén jól van a dög, de a hétvégére még pihenõ van elõírva. Ha már nagyon jól lesz, és semmit nem látok a lábán, elisezm fél órára sétálni, de suliba még mi sem megyünk, mert az minden, csak nem pihenés ;)Jobbulást Kloénak továbbra is. :) (nehéz dolog egy kutyának azt mondani, hogy pihenjen :kv:)

#61 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 21. - 12:19

Az biztos, hogy Kloénak érdekes elképzelése van a pihenésrõl. Pörög egész nap, ide-oda megy, hurcol labdát, faágat, cipõt. Aztán kidõl 10 percre, majd folytatja ahol abbahagyta. :D A suliban is a helybenmaradás a legnehezebb feladat. Mostmár képben van, hogy nem változtathatja meg a testhelyzetét, de folyamatosan ficereg közben. :D

#62 Topy Baba

Topy Baba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 21. - 13:17

Én is jártam/járok kutyasuliba Zénával mondjuk nekem nem igazán tetszik az a suli ahova járok.. Jobban szeretnék agilityzni mint körbekörbe sétálgatni a pályán amit a kutya is és én is nagyon unok(az alapokat már tudja).. õrzõ-védõzni meg egyáltalán nem akarok, és ott ezt túlzottan erõltetik.. de sajnos itt a környéken nincs más kutyaiskola ami jobb lenne :(

#63 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 21. - 16:43

Az agility alapja is az engedelmes képzés. De mivel azt írod, hogy azt már tudja...És ha beszélnél a kiképzõkkel, hogy te nem örzõvédõzni szeretnél Zénával? Lehet, hogy tudnak segíteni vagy ajánlani másik iskolát, nem?

#64 Topy Baba

Topy Baba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 21. - 21:07

Pont ez a gond hogy nem.. :(

#65

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 26. - 19:55

Na, betegszabi után ma ismét voltunk... Két hét kihagyás után nem vártam tõle sok jót, ehhez képest nagyon okosan viselkedett, de persze a pofáját azt jártatta eleget :gm: De csinálta a dolgokat szépen, és elég szépen türtõztette is magát, ahhoz képest, h minkét szomszédunk nálunk is kezdõbb, szeleburdibb, kajlább kutya volt, de nem vitték magukkal Burkust a hüleségbe, és ez tök jó. :)Kedden végl nem mentünk, mert épp mikor az indulás elõtt elvittem egy fél órára sétálni, csak úgy, akkor elkezdett esni az esõ... Egy kis sétára a fák között tökéletes volt, de sulizni már kevésbé... Viszont olyan büszke lehettem rá, h nem is vágytam utána suliba vele, ezt úgyse tudta volna überelni; elsõízben találkoztunk õzekkel az erdõben. Elõttünk és mellettünk futottak el megriadva tõlünk, cikázva a fák között és át az úton, a közvetlen közelünkben. És én rászültam szép szóval a kutyámra, és nem iramodott utánuk, csak figyelte õket! A hívásomra odajött mellém, bár 2X is visszfordult út közben, hogy megnézze a zaj forrását, de nem akart visszafordulni és utánuk eredni. És mikor így kivártuk, hogy eltûnjenek, a nyomukon sem rohant el az erdõbe. Teljesen jól viselkedett. Úgyhogy nagy volt a pozitív megerõsítés a részemrõl :D Remélem, hogy a kezdeti meghökkenésen túl az okos feje is okozta ezt a jó viselkedést, és késõbb sem lesz vele olyan gondom, hogy elrohanjon a vadak után, sem, ha gyalog vagyok, sem, ha lóval... Nagyon büszke voltam rá. :)

#66 Fakó

Fakó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 354 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 27. - 13:06

Sziasztok!Új családtaggal bõvült a kis falkánk. Nara szombaton érkezett és vasárnap már volt is oviban. :D Nagyon szuperül viselkedett. Egészen más természet mint Anga volt ilyen idõsen.Már egy hete klikkerezünk vele és megtanult ülni is. Szombaton nyomkövetni megyünk mindkét kuttyal.Az ilyesmit nem lehet elég korán kezdeni :kir:

#67

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 27. - 19:23

De aranyos :ang: Sok örömet hozzá is, és ügyesek legyetek :)

#68 Guest_vickie_*

Guest_vickie_*
  • Guests

Közzétéve 2007 január 7. - 18:30

sziasztok! Budapesten, a xx.kerületben van egy nagyon jó kutyasuli. A kutyát nem verik, de fegyelmezik, tanácsokat adnak, megtanítják az engedelmességre, örzõ védõ, és agility is van. vizsgákat is lehet tenni. Nem bántalmazással, hanem jutalom falattal, és persze folytóval(a nélkül nem lehet) képzik a kutyát. Az én kutyámat úgy képzeljétek el, mint az olyan kutyákat, akiket lehetetlen kiképezni, borzasztó engedetlen kis hiperaktív, és most, póráz nélkül a lábamnál sétál, mindenkit szeret, de jó házörzõ, rengeteget tud, és nem olyan, hogy ha nincs nálam kaja, akkor lesz*r! most fogom lerakni vele a bh vizsgát, ha mond ez valamit. érdemes járatni a kutyut suliba, mert ott szakember foglalkozik vele, aki tapasztalt és ért a kutyákhoz! :D www.zenitkutya.mindenkilapja.hu

#69 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 7. - 18:34

sziasztok! Budapesten, a xx.kerületben van egy nagyon jó kutyasuli. A kutyát nem verik,

Még jó! :rolleyes:

#70

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 14. - 19:06

Hát igen... :DAzzal mondjuk nem értek egyet, h fojtó nélkül kutyát képezni nem lehet. Amelyiket anélkül is lehet, arra nem kell. Amelyikre kell, arra meg kell. Pl az enyémen is az van engedelmesen, mert ő is a nagyon aktív kategória. De korátn sincs mindegyik kutyánál szükség rá.No, két hónapos kényszerű hanyagolás után (embersuli...) ma visszatértünk Burkussal a tanulás illatos mezejére.Nem tudtam, mire számítsak, azaz meg voltam győződve, hogy csupa rosszra :D Hiszen Burkus amúgy is lelkes, a nagy viszontlátás öröme, gondoltam, majd extra energiákat fog kihozni belőle. Vártam egy totál dekoncentrált engedelmességi órára, egy magányosan eltöltött szünetre (nehogy gáz legyen a zabszemes seggűvel :dev:), és egy jól sikerülő őrző-védőre... Na, utóbbi gondolatom nem is volt hibás. Egyébiránt minden fordítva történt :DAnyámék még mikor én pici voltam, jártak sokat suliba az akkori nj szukánkkal és az elég komolyan befejelt az engedelmestől egy hosszabb idő után. Ezért, meg Burkuson is azt láttam, amióta járunk, hogy ilyen téren nem tesz rosszat, ha kicsi szünetet kap, és kihagy egy kicsit. Így nem sokall be. De azt nem gondoltam, hogy 2 hónap is lehet még jó hatással!.. :rolleyes: De Burkus ma olyan jól dolgozott, mintha éppenséggel ezalatt az idő alatt extrán rágyúrtunk volna a témára hanyagolás helyett; a végére ugyan elunta, és megint kezdett pofázni, de nem hisztizett, csak mondogatta időnként a magáét, ettől függetlneül lehetett vele szépen dolgozni. Ráadásul ma pont olyan gyakorlatokra volt kiélezve a téma, ami más kutyákkal való kontaktusról szól; párokat alkottunk, és úgy ültettük-fektettük egymással szembe, egymás mellé a kutyákat, szorosan, és ugye a feladat az volt, hogy ne piszkálja a másikat, meg ugye a szokásos végigmegy egy kutya és a többi maradjon nyugton, stb... Burkus tök normálisan viselkedett. Aztán helyben maradásos gyakorlatok is voltak persze, amiken úgy feküdt, mint a csuda, eszébe nem jutott felkelni, pedig vagy 10 percre is otthagytuk a kutyákat és "vegyültünk" egymás között gazdik, és körülötte volt is kutya, aki felkelt, de ő meg se moccant. :ang: Szóval csak ámultam, bámultam, olyan ügyes volt. Főleg, hogy homlokegyenest az ellenkezőjét vártam volna ennyi kihagyás után.Szünetben pedig néhány ottani ismerős jól "legorombított", hogy nehogymár ne engedjem el, mikor mondtam, h inkább most nem, mert rég nem voltunk, meg már kezdi az erőpróbálgatást, nehogy gond legyen. Igazuk volt, tudom is, mikor mondták, h abból több baj lesz, ha nem hagyom szocializálódni. Mondjuk a cél nem is az volt, csak ma nem akartam egyből levenni róla a kontrollt, amilyen lüke... De ezek jófej kutyások, mondták, hogy ha valami van, majd szétszedjük őket :dev: De persze nem volt semmi, a staffordshire-rel és a rotival úgy játszottak, mint a legjobb haverok... Majd az őrző-védőn az általam is várt jó formáját hozta, meg is lett dícsérve. Efelől nem volt kétségem :DÚgyhogy hurrá, remélem, most már nem jön közbe jóideig semmi, és maradunk a "pályán".És ti többiek? Lombik, Kloéval mizujs?[na, ma sem tudom leírni a kutyám nevét 5X egymás után normálisan :gm:]

Edited by Dé, 2007 január 14. - 20:45.


#71 vgigi

vgigi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.746 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 14. - 19:52

Hú, olyan jól leírtad, hogy szinte én is átéltem, Dé! Hiányzik ez nekem, na...!

#72

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 14. - 20:21

Hát, elhiszem, és ti is hiányoztok :) Ha a dolgaid úgy engedik, akkor gyertek :ang:(off: hát én meg a régiós beszámolódat éltem át fullon, fõleg - így mégsem olyan off - a kutyás részeket :D)

#73 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 17. - 10:57

Húú helló! Kicsit lemaradtam....Nekünk most kényszerpihi van egy ideje. Karácsony elõtt költözködés miatt hagytuk kia sulit, ünnepek alatt nem mentünk, most meg tüzel Kloé. De azt hiszem jövõ hétvégétõl mehetünk újra, ha minden igaz.Kíváncsi leszek õ, hogy áll majd a felejtéssel! :)

#74 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 17. - 12:12

Nem teljesen témába vág, de nem is off:Próbáltam a közelünkben kutyaiskolát találni. Interneten hosszas keresgélés után sem találtam számomra megfelelõen közeli helyszínt, csak egy nagyjából elfogadható kompromisszumosat. Gondoltam, hátha mégis van egy a környéken, csak nem tudok róla. Valamikor volt egy Ócsán, hát felhívtam az ócsai önkormányzatot, mit tudnak a dologról.Röviden és tömören: semmit. Valaki valahol Dabas felé látott valami ilyenszerût az út mellett....Hát jó, hívom a dabasi önkormányzatot.Porta: ó, hát ilyenrõl niiincs itt információ.Miért, kérdem én, nincs semmilyen bejelentési kötelezettsége az önkormányzat felé egy ilyen szolgáltatónak?Detéényleg, kapcsolja a mûködési engedélyek kiadásáért felelõs osztályt.Felveszi egy hölgy, elmondom neki, mi a gondom.Mondjak TEÁOR-kódot, anélkül nem tud segíteni.Nem mûködtetni akarok, hanem keresek egy mûködõt.Dehát õ szolgáltatásokkal nem foglalkozik.Akkor ki foglalkozik velük, tud adni valami elérhetõséget?Neeem, ezekkel nem foglalkozik senki.Mégis, van valami ötlete?Háát, most hogy mondom, talán telephely engedélyt kell rá kérni (telefonszám), meg lehet, hogy az állategészségügyiseknek is szólni kell róla (telefonszám).Megköszönöm, hívom a telephelyeseket.Szerencsém van, szól a vonal túlvégén egy máris szimpatikus férfihang, Ócsán most nyílt egy. Nemrég zárták le a telephely engedélyezést, de mivel lezárták, nem tud adni elérhetõséget. Van Hernádon is, ha az jó. De az ócsairól tudnia kell az állategészségügyiseknek is (másik telefonszám, mint a mûködési engedélyes hölgytõl), vagy akár a helyi állatorvosoknak is.Megköszönöm, azzal lelkesen tárcsázom legkedvesebb ócsai állatorvosom.Nincs tudomása kutyaiskoláról Ócsán. De van egy ismerõse, aki pár éve akart csinálni egyet, vagy az övé, vagy tud róla (telefonszám).Megköszönöm, tárcsázok.Nem tud róla. Akart csinálni, de végül mégsem. Mostanában (és egyébként régóta ám) kutyákat tenyészt.Kíváncsi vagyok, így korrekt tájékoztatást kapok a keze alatt lévõ ónémetjuhász-állományról. Szívecskés pupilláim kialakulásának kezdetén elköszönök, és tárcsázom az elsõre kapott állategészségügyis számot.SAJNOS nincs ilyen információ a rendszerükben. Vagy lehet, hogy van, de a fiatal hölgy nem találja. Nemrég kezdett, és nincs is tisztában vele, hogy hozzájuk tartozhat-e ilyen jellegû infó. De elkéri a számom, és visszahívást ígér (tegnap délután, egyenlõre még nem történt meg az ominózus hívás) arra az esetre, ha megtudna valamit.Megköszönöm a segítségét, és tárcsázom a másodjára kapott számot.Dabasi önkormányzat, porta. Nincs is náluk állategészségügy. Sem hasonló. Azért megnézi a listáján. De tényleg nincs.Megköszönöm a segítséget, majd hirtelen felindulásból tárcsázom az ócsai önkormányzatot, megint. Hiszen ha Ócsán van, akkor talán az õ telephelyesük vagy bárakárkijük csak tud segíteni..élbõl állategészségüggyel foglalkozó kollégát kérek.Mindjárt adják. Pár perc után beleszól egy enyhén fáradt-unott hölgy. Elmondom neki, arányaiban röviden, hogy miért zaklatom õket másodjára is a problémámmal.De nincs Ócsán ilyen. És õ egyébként nem is állategészségügyes.Akkor adna valakit, aki az?Olyan náluk nincs is.Ki foglalkozhat a témával Ócsán?Senki, a központ foglalkozik vele.Õket már hívtam, és nem tudtak segíteni. Van valami ötlete, merre próbálkozzam tovább? Mûködési engedély, telephely engedély, bármilyen osztály, ahol lehet információ egy mûjködõ kutyaiskoláról?Nincs. És nincs Ócsán kutyaiskola. Ha lenne, az õ telephelyesüktõl kértek volna engedélyt, nem a dabasitól, tehát Dabason kell legyen. Valaki valahol Dabas felé látott valami ilyenszerût az út mellett....Megköszöntem a segítségét, majd feladtam.Valamelyik nap megyek majd pár kilómétert Dabas felé, hátha meglátom az út mellett azt az olyanszerût. :D

#75

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 19. - 16:55

Lombik: hát akkor úgy látszik ez a kényszerpihenők időszaka... :) Majd mesélj, ha visszatértetek, mik voltak a reakciók :DMi voltunk tegnap este (tök vicces egy szá reflektor fényénél gyakorlatozni, mndjuk jó nagy reflektor, úgyhogy láttunk mindent... ez nekem új volt, mióta korán sötétedik, valahogy nem voltam a hétköznapi, délutáni "órákon" :(), nagyon elégedett voltam, lényegében egyetlen hibát vétett Burkus, ma nem volt annyira fekvemaradós kedvében,e gy idő után mindig megunta, és odajött hozzám. :) Úgyhogy aztán inkább nem vegyültem, hanem külön, de távol álltam tőle, és úgy már nagyon szépen maradt a helyén. Ja, és tök csendben volt :DSzünetben összeengedtük egy 2 éves nj szukával, jól elvoltak, és közben dumáltam a gazdival, aki megnyugtatott, hogy neki az előző nj-je 3 éves koráig tök hülye volt :gm: Háddejó! ;) A mostani szuka is még kis komolytalan, játékos, mint Burkus, úgyhogy jól megértették egymást. Érdekes viszont, hogy Blökim 2 éves kora körül már full komoly, felnőtt kutya volt - gondolom az utcai élet viszontagságai miatt nemigen volt gyerekszobája, ott meg kell komolyodni.maugly, hát ez gyönyörű... :oKieg: vasárnap van már, csak elbüszkélkedem, hogy ma először ráengedtük Burkust a karra, és állati ügyes volt :ang: Meg kicsit le is izzasztott, ugyanis helybenmaradásnál úgy 10 perc után megunta, és elkezdett kokettálni a mellette fekvő kutyával, aki egy nagydarab nem annyira kedves kan, és egyszercsak odakúszott hozzá a kutyám, és rámászott a hátára... :gm: Hát egyből csend lett, mindenki nézett nagy aggódó szemekkel, de szerencsére a másik kutya, bár nem örült, de kibírta azt a pár másodpercet betámadás nélkül, Burkus meg azonnal otthagyta, mikor szóltam neki. Izgi volt :D

Edited by Dé, 2007 január 21. - 11:20.


#76 Guest_Seabiscuit_*

Guest_Seabiscuit_*
  • Guests

Közzétéve 2007 február 19. - 17:48

valaki nem tud egy kutyasulit Kecskeméten,ami nem olyan drága?Kaukázusinak.Alapképzés.

#77 chestnut

chestnut

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.357 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 20. - 8:34

A Parasztfõiskola mellett, Tréning suli (asszem az a neve). Az árakat nem tudom, de ott vannak kint elérhetõségek 1 táblán. Ha jól tudom, szombaton vanna, meg vasárnap délután. Délelõtt az agilitysek bitorolják. Sok sikert!

#78 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 20. - 14:40

Vasárnap vannak csak az agilityesek.Kedden este vannak a munkakutyások,új trénerrel.Nagyon jó kis csoport-bnõm odaviszi az ebét-sok nagy testû kutyával.De ezt Kétszersült neked már mondtam is.Csikai Gyulát nem ajánlom,a Kasza Alex meg nemtudom h jelenleg hol mûködik.

#79 chestnut

chestnut

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.357 hozzászólás

Közzétéve 2007 február 20. - 16:10

Óóóóóó, az Öreg Gyula bácsi! Szinte az összes "régi" kutyás nála kezdte. Úgy tudom, Alex meg Attila külön váltak. Régen a Mária Kápolnánál tevékenykedtek. Egyéni kiképzõt tudok még ajánlani, aki bérkiképez, de nem tudom, h vállal-e kiképzést is, mármint a gazdival együtt.

#80 Guest_vickie_*

Guest_vickie_*
  • Guests

Közzétéve 2007 február 25. - 18:18

Még jó! :rolleyes:

jó, csak azért mondtam, mert van olyan hely, ahol tényleg verik! :( :rolleyes: