Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Fedezõmének


  • Please log in to reply
1748 válasz a témához

#161 Alfiolo

Alfiolo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 54 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 10. - 5:54

Orsi! Nálunk van Koppány csikó most 4 éves eddig egy versenyen volt amit hibátlanul teljesített. Nagyon gyorsan tanulnak sokkal kezelhetõbbek mint az átlag (Például Staffenberg csikó )viszont a Koppány csikók sokkal jobban igénylik a rendszeres lovaglást.Ebbe a heti terepmunkát is értem.De egybe véve nagyon jók a tapasztalataim.

#162 Szélvészcsajszi

Szélvészcsajszi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.112 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 10. - 10:17

sziasztok!Nekem most fog majd születni csikóm Koppánytól...Viszont mostanában beszélgettem valakivel és azt mondtan hogy Koppány soha nem versenyzett és mint javító mén került tenyésztésbe... Errõl tudtok valamit???? igaz ez??

#163 Aletta

Aletta

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 9 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 10. - 13:48

Furioso!Szerintem az "élénk" lovakkal sokszor sokkal jobb eredményeket lehet elérni, ha valaki tudja kezelni õket. Az én lovam is ilyen, lehet, hogy ezért vagyok elfogult, de én imádom az ilyen kihívásokat. Sok sikert a csikóhoz!

#164 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 10. - 17:02

Aletta! Véleményem szerint különbséget kell tenni az élénk vérmérsékletû lovak és az agresszív lovak között. Az élénk vérmérséklet valóban nem hátrány, viszont az agresszív, vagy az alattomos lótól sok jót nem várhatsz. Az agresszív ló a hangulatától függõen igyekszik a saját akaratát érvényre juttatni, s ez nem mindíg szerencsés pillanatban következik be. Az alattomos az megint más kérdés, mert az pl. akkor rúg rád, amikor nem számítasz rá, mert már régen nem csinálta...Az agresszív ló agresszivitásának kezelése szerintem hosszabb, s nagy türelmet igénylõ folyamat. Nagy türelem kell hozzá, hogy a reakciónkkal ne tegyük még agresszívabbá a lovat.

#165 Orsi

Orsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 859 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 10. - 17:31

Szilvi írtam magánüzit neked

#166 Vera16

Vera16

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 13 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 10. - 18:37

Sziasztok!Én egy Lombard nevû mént keresek.A kedvenc pacim apája.Ha tudtok róla valamit írjatok. köszi

#167 Petshu

Petshu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.207 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 10. - 19:16

Már máshova is írtam, de hátha itt tud segíteni nekem valaki.Keresek egy Kurázsi nevû angol telivér fedezõmént. Nem tudom mennyi idõs, de 7 éve még fedezett. Fekete esetleg sötétpej színû.Elõre is köszi minden információt. :cool:

#168 Dodó

Dodó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 639 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 10. - 22:14

Jaj akkor már én is írnék ide.Most jutott eszembe a dolog:Nálunk van egy arab telivér herélt és annak az apját, aki állítólag nagy fedmén volt, a Pap ot keresem.Ha tudtok róla valamit kérlek benneteket írjatok.Olyan 8 éve még fedezett talán, de nem biztos.

#169 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 10. - 22:42

Na, a lovaselet.hu mint olyan megszûnt, úgyhogy másolom a mostani számból (Dodó, ezért jössz egy virtuális kávéval :D ):" Az Aranyági Ménes és a környék populációja az arab telivér mének közül használta még az alábbi mént kitartás - mozgás és teljesítmény javítására a '90-es évek közepén:2397 Pap oxanyja: 349 Poprigunia, 76 Pomeranets utánapja: 182 Pesniar, 121 Nabeg utánPap 1980-ban született az észak-kaukázusi, világhírû tyerszki ménesben. Pap apja, Pesniar 1 000 000 amerikai dollárért került egy amerikai nagyiparos tulajdonába.A mén anyai nagyapját (76 Pomeranets) a trakehneni fajtában ugrógenerátorként használták. Õ maga versenyeredményekkel is rendelkezik: 2 évesen 7-szer futott 5 helyezéssel, 3 évesen 9-szer futott 6 helyezéssel. A mén Pettkó-Szandtner Tibor, a Bábolnai Ménes udvarán elhelyezett emlékmûvének felavatásakor rendezett nemzetközi tenyészszemlén került összehasonlításra fajtatársaival hazánkban. Az értékelés 6 szempontja - megjelenés, fajtajelleg, fej, nyak, törzs, végtagok, lépés, ügetés - közül az utolsó 3-ban nem volt értékelhetõ, ugyanis bal elsõ lábtöve korábban eltörött, rosszul forrt össze, s ez meglátszott állásán, mozgásán- E három szempontból alig kapott pontot. A közönség, a tenyésztõk azonban nagy tapssal értékelték, tenyésztõi szemmel nézve ezt a temperamentumos, sötétpej mént." Kucsora István: "Teljesítményvizsgálat populáció szinten az Aranyági Ménesben" cikkébõl, Lovas Élet 2004. június. Innentõl az Aranyági Ménesben utána felállított kancákról ír. Van róla egy kis kép is.[Az elejét kihagytam] [ Június 10, 2004, 22:48: Az üzenetet átszerkesztette: Zsuzska ]

#170 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 11. - 9:33

Sziasztok. lenne egy kérdésem. és örülnék ha közösen válaszolnátok nekem ;) Szóval csak annyi lenne, hogy ugye a fedmének a hormonok és egyéb tényezõk miatt (kancák) elég..hogyismondjam. Nem mindig lovaglásra alkalmasak :D persze mindig vannak kivételek. de ha valaki felül egy ménre nem fél tõle? mert én ha elkezd rosszalkodni alattam egy ló, félek! jó oké, nem fejrángatásra gondolok hanem valami komolyabbra. szóval nemtom de én tuti bepánikolnék. Ti hogy vagytok ezzel?

#171 Petshu

Petshu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.207 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 11. - 10:07

Szerény véleményem szerint lófüggõ. Én kifejezetten szertek ménen lovagolni, bár igen kevés alaklmam adódik rá. (sajnos...)Az persze természetes, h jobban kell figyelni, mind a földrõl való bánásnál, mind a lovaglásnál. Pont pánikolni nem szabad. Határozottnak kell lenni.Természetesen ez változó, láttam már olyan fiatal mént aki a herélteket megszégyenítû nyugodsággal bírt. És láttam már olyan kancát, amire több gyõzködéssel ülnék fel, mint egy átlag ménre.Ez az én szubjektív véleményem, úgyhogy nem feltétlenül ezt kell alapul venni, csak leírtam. :) [ Június 11, 2004, 10:08: Az üzenetet átszerkesztette: Petshu ]

#172 Dodó

Dodó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 639 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 11. - 11:48

IMÁDLAK Zsuzska!!!! :D Nem gondoltam vona, hogy ilyen hamar teljesül a kívánságom, de nagyon nagyon örülök!!!! :yeah:Nekem nem iagzán tetszik a csõdör...Mondjuk arra kíváncsi lennék milyen és milyen tulajdonságokat örökít.Õ nálunk a fia:[url="http://"http://kep.tar.hu/dodo1987/images/pic3898769.jpg"]Ima[/url] Amúgy mellékesen eladó.Bocsi az offot!!!Zsu mégegyszer köszi!!Igen vendégem vagy a kávéra, igyál csak amennyit akarsz, majd én rendezem. :)

#173 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 11. - 12:50

idézet:
Eredeti szerzõ: Dodó: IMÁDLAK Zsuzska!!!! :D [/QUOTE]Legalább te. :D Ha ennyire örülsz, a kávéról le is mondok, közben kialudtam magam. Posted Image Tötõ Zsó, a ménekrõl többször folytattunk már eszmecserét, pl. [url="http://"http://www.paci.hu/cgi-bin/lovas/paciforum/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=1;t=000651;p=31#1219"]itt[/url] meg [url="http://"http://www.paci.hu/cgi-bin/lovas/paciforum/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=17;t=000014;p=1"]itt[/url]. (Ez a topik nem igazán errõl szól. ;) )Ha rákeresel, lehet, hogy mást is találsz még.

#174 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 11. - 12:59

idézet:
Eredeti szerzõ: Vera16: Sziasztok!Én egy Lombard nevû mént keresek.A kedvenc pacim apája.Ha tudtok róla valamit írjatok. köszi [/QUOTE]Lombard '91-ben távozott az örök vadászmezõkre, rövid magyarhoni fedezése után. "Kölcsönadták" Jugoszláviába fedezni és ott savós patairha-gyulladás lett a veszte.Spermát már úgy tudom nem lehet szerezni tõle, de Enyingen volt, ott talán tudnak felvilágosítást adni.Viszont több utódja fedez. Sarkcsillag, Rangos, Rezgõ, stb. Sokáig állami fedmének voltak, jó ugró vérvonal, de elég problémás lábú az összes Lombard.Az én elõzõ pacim papája is õ volt.

#175 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 11. - 15:31

Zsuzska! bocs. lehet hogy nem errõl szól ez a topic, csak szerettem volna hogyha olyan emberek válaszolnak a kérdésemre akik igenis tudják hogy éppen mennyire veszélyes/átlagos egy mént lovagolni.

#176 Orsi

Orsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 859 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 11. - 15:33

Ha már így bene vagyunk, udnátok nekem még valamit mondani a Koppány csikókról? Vagy magáról Koppányról?Egyébként Ima szerintem nagyon szép ló.

#177 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 11. - 16:38

Tötõ Zsó, azért linkeltem be a két topikot, mert ott megtalálod a kérdésedre a választ... illetve ha van további kérdésed, nem off.

#178 Dodó

Dodó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 639 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 11. - 20:15

Zsuzska, akkor kávézzunk együtt egyszer.És majd akkor meghívlak. :D :ang: Orsi!Igen szépnek szép, de az agyával vannak bajok...Dehát arab.Amúgy egy 16 éves lány lovagolja.Amúgy ismerek egy Koppány apaságú kancát.Orsinak hívják. :yeah: Sárga nem éppen a legkisebb.Tavaly lett belovagolva.Egyik barátnõm lovagolja, én még nem ültem rajta,de ha nagyon kíváncsi vagy egyszer ráülök és elmondom a véleményem. :kir: Amúgy egy halál nyugodt pacc, annak ellenére, hogy 3 éves koráig alig érintkezett az emberekkel.

#179 Dodó

Dodó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 639 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 11. - 21:18

Csikasz!!Nagyon köszönöm!!! :D Te is jöhetsz velünk kávézni. :ang: Kéééérlek nézz utána!!Kérlek, kérlek!Akkor örökítette a hülyeséget. :ang:

#180 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 12. - 18:15

A PAP nevû arab telivér mén Hódmezõvásárhelyen fejezte be földi pályafutását. A Zsuzska által bemásolt esemény után két vásárhelyi lótartó vásárolta meg a mént, az egyikük éppen Kucsora Pista volt. Amikor odakerült a mén, jó darabig nem unatkozott, sok kancát hoztak hozzá fedeztetni. Emellett fagyasztottak is le tõle spermát, valószínû ezek a mostani "friss" csikók mesterséges megtermékenyítés útján "keletkeztek". A ló élete vége felé légzõszervi problémákkal küzdött - nem volt túlzottan koros - , valószínû, hogy a légzõszervi problémák okozták az elhullását is. Bár akkor még átjártam Hódmezõvásárhelyre, errõl a tulajdonosaik nem nagyon beszéltek. 1995-ben, vagy 1996-ban hullott el. A csikóiról: az aranyági ménesben a furiosóban maradtak utána csikók, amikkel versenyeztek, versenyeznek is. Nagy eredményt nem hallottam felõlük, mint pl. a VISBADEN utáni VIGÉC nevû ménrõl, aki a militaryban mutogatta az oroszlánkörmeit (Kardos Lilivel military ifjúsági magyar bajnok volt, más évben pedig második). Az biztos, hogy ahogy modják, a PAP csikók kicsit g.cik voltak (szopós korukban), mert ha tehették, ráfordultak, rárúgtak az emberre. Figyelni kellett rájuk.Csikasz! Cáfolom a mén nehezen kezelhetõségét! Lovagolni nem lehetett a törött és rosszul összeforrt lábtöve miatt, így a lovagolhatóságát nem tudom megítélni, de hogy mint mén nem volt nehezen kezelhetõ, az biztos.Dodó! Nem a kávé miatt írtam! ;) [ Június 12, 2004, 18:22: Az üzenetet átszerkesztette: furioso ]

#181 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 12. - 21:47

héeszembe jutott valami. tud nekem valaki "CORDALMÉ Z"-rõl mondani valamit? azt tudom hogy gyönyörú volt.láttam képeken meg mindende nemtok róla szinte semmit. ha valaki tud írja le nekem! léccilécciléccilécciléccilécci :D

#182 silvanus

silvanus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 484 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 13. - 10:16

Ismeri valaki a Szikrázó I. Ragyogó nevû mént (kisbéri, 25%-ban akhal)? A Pointernet 2002-es ménkatalógusában megtaláltam, akkor Kaposfõn volt Hoppár Tamásnál.

#183 Dodó

Dodó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 639 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 13. - 20:55

Okés furioso, nagyon köszönöm. ;) :D

#184 Szélvészcsajszi

Szélvészcsajszi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.112 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 16. - 20:21

Dodó!! Nemrég hallottam hogy Pap még nyilván van tartva mint jelenleg is fedezõ mén... hogy a lényegre térjek van "raktáron" tõle mélyhûtött sperma..Azt hiszem Bábolnán lehet beszerezni...

#185 Dodó

Dodó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 639 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 16. - 20:24

Szilvia!Köszi szépen neked is, ez egy jó hír volt!! :yeah:

#186 calypsoo

calypsoo

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.080 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 16. - 22:41

Hali!Én szeretnék minél többet megtudni egy ménrõl:2592 Shagya XLVIII-2 rõl.Köszi: Calypsoo

#187 liviakonrád

liviakonrád

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 931 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 16. - 23:22

Sziasztok!Vettem egy csikót összel, (fotót majd talán Dé felrak ha szépen kérem :ang: ) Justboy a papa, egy ismerõsöm egyböl lefikázta, hogy csak a hülyék fedeztetnek Justboyal mert hogy az összes csikójának 8 éves korára megereszkedik a hátulja. Mit tudtok erröl? Egyátalán: tapasztalatok Justboy csikókkal? Az enyém április elsején volt egy éves.

#188 tokio

tokio

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 282 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 17. - 0:01

Justboyrol eleg szelsoseges velemenyeket hallani, van aki szerint az egyik legjobb, van aki szerint orokit tenyleg valami gyengeseget a labszerkezetben. Az viszont tuti hogy tavaly Mezohegyesen a tenyeszversenyen feltunoen sok lonak volt apja Justboy, es ha a lovak eljutottak oda, akkor annyira nem lehetett rossz a labuk :)

#189 liviakonrád

liviakonrád

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 931 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 17. - 0:07

Köszi, erre én is gondoltam de ki tudja. Már csak az kéne.. még egy ócska lábú ló Konrád mellé.. :rolleyes: Viszont a csikó egyenlõre jó vérmérsékletûnek tûnik.

#190

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 20. - 17:10

Itt van líviakonrád kérésére a kép, illetve 2 is, az ádáz vérló Justboy csikóról ;) [url="http://"http://kep.tar.hu/dinuminu2/images/pic5391819.jpg"]Trinity_1[/url] [url="http://"http://kep.tar.hu/dinuminu2/images/pic5391830.jpg"]Trinity_2[/url]

#191 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 20. - 17:17

Tokio! De még nem is voltak nyolcévesek! ;) :D :D Liviakonrád! maga az április elsejei születési dátum sem jó ómen...... :) [ Június 20, 2004, 17:19: Az üzenetet átszerkesztette: furioso ]

#192 liviakonrád

liviakonrád

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 931 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 20. - 21:35

Köszi Dé! :)Furioso! Hát tény hogy furcsa dolgai vannak... Lásd a kisérõkutyás topicban. De ha hinnék ilyesmiben az már baj lenne mert én meg péntek 13án születtem!

#193 liviakonrád

liviakonrád

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 931 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 20. - 22:17

Ez is õ, Trinity a bolond Justboy csikó: Posted Image

#194 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2004 június 21. - 14:16

liviakonrád! Az se rossz!

#195 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 4. - 11:44

idézet:
Eredeti szerzõ: tötõ Zsó: héeszembe jutott valami. tud nekem valaki "CORDALMÉ Z"-rõl mondani valamit? azt tudom hogy gyönyörú volt.láttam képeken meg mindende nemtok róla szinte semmit. ha valaki tud írja le nekem! léccilécciléccilécciléccilécci :D [/QUOTE][url="http://"http://www.pointernet.pds.hu/ujsagok/nlmfo/2003/08/nlm-18.html"]NLM cikk róla [/url]

#196 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 4. - 12:29

ahh ez tök jó. valami ilyesmit szerettem volna megtudni.. köszi zsuzskám! :D :D :D

#197 Dodó

Dodó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 639 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 4. - 14:58

Uhhh :eek: A fiaival lehet fedeztetni??

#198 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 4. - 20:02

az a kár h nagyon kevés kép van róla neten. én mindenhol kerstem már,de alig akadtam használhatóra .. :confused: amúgy az általam eddig látott fedmének közül, nekem a leggyönyörûbb.

#199 Szélvészcsajszi

Szélvészcsajszi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.112 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 17. - 23:05

Sziasztok! Kinéztem egy mént a kancám köv "férjének" Õ Del Mar L tudtok róla valamit???bármi kép info csikóról tulajdonságok stb köszi

#200 roni

roni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.579 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 18. - 9:46

Sziasztok!Szeretném a segítségeteket kérni. Van egy gyönyörû és nagyon jó fejû, nem túl magas (bottal kb. 165cm), kicsit rámásabb, tökéletesen lovagolható, B3-ig versenyzõ, 10éves 50%arab-50%mfv. pej kancám. :kir: Már volt csikója, de hozzám nem régen került. Tavasszal szeretném fedeztetni, mert szeretnék magamnak egy nagyon pöpec kis ugrópacct, amivel A-ban is tudnék indulni majd. :D Viszont tanácstalan vagyok. :confused: Nincs még tapasztalatom ilyen téren. Esetleg tudnátok ajánlani valakit? Le Matin-t és Colonadot néztem, de nem ismerem õket. Szeretném, ha a csikó kicsit magasabb növésû lenne, mint az anyja és a legfontosabb pedig az, hogy könnyen kezelhetõ, ne agresszív természetû legyen. Ha bármit tudnátok ajánlani, légyszi írjatok! Köszi!