Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lófajta tanfolyam kezdõknek


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
433 válasz a témához

#81 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 28. - 12:01

Barefoot: :D :D

#82 calypsoo

calypsoo

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.080 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 28. - 20:38

én csak a másodikra tippelnék... talán Morgan... ?

#83 Bazs81

Bazs81

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 258 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 1. - 22:24

Az elsõ képen látható ló akhal, a második pedig musztáng.Meggyes koma, Filly és Calypsoo (a morgan járt a legközelebb a musztánghoz) egy-egy félmegfejtéssel rendelkeznek, Barefoot szintén közel járt, ezért ez határeset, elfogadom :D Úgyhogy most nem adom ki az 1. helyezettnek járó díjat. De mindannyian egy piros hangszórót nyertetek Posted Image (nem fejenként, összesen Posted Image ) BPs: most írta meg a helyes választ Neduddki is. Jutalmul neki is jár a hangszóróból. [ 01 Március 2002, 22:00: Az üzenetet átszerkesztette: Bazs81 ]

#84 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 5. - 19:51

Az, hogy õ ki, még továbbra is fenn áll kérdésként.Pláne, hogy nem is hiszem, hogy tényleg az, aminek találtam. Azaz nagyon nem annak látom, mint amilyen kategóriában indult.Szóval szerintetek õ ki? (ja, és miért?) Posted Image

#85 Playng

Playng

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 74 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 5. - 20:09

Szerintem ez egy nóniusz, legalább is a feje alapján biztos van benn nóniusz-vér. A "hátsó fele" alapján viszont valami félvér is lehet, talán kisbéri. Vagy magyar félvér?? Nemtudom eldönteni. De én inkább nóniuszra tippelek.

#86 Angi

Angi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.074 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 5. - 20:18

A feje alapján kisbéri is lehetne, de kicsinek találom a füleit. És mi az a combján? Sütés? Ha igen, akkor ezek kilõve ;) A nóniuszok olyan horgassabb orruak, nem?? Akiket Én láttam azok voltak. [ 05 Március 2002, 19:22: Az üzenetet átszerkesztette: Angi ]

#87 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 5. - 20:39

A feje szerintem kissé hidegvérûs (/-is?), és ha a combján az tényleg sütés, akkor valami deutsches Pferd kell, hogy legyen. Posted Image Ez a fejével meg testalkatával is stimmelne. De hogy melyik, passz. Posted Image

#88 Angi

Angi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.074 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 5. - 20:43

Lipicait már láttam ilyen deres kinézetben.. Nem lehet, hogy az??

#89 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 6. - 19:14

A feje, színe és a kerek hátsója alapján még andalúz is lehetne.....csak az a folt a combján mi a fene? (de lehet, hogy megint hülyeséget beszélek??? :D )

#90 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 6. - 23:49

Az andalúzokat is combra sütik, de andalúznak azért ez elég gyenge eresztés lenne. Kb. annyira mint a hannoveri amit belinkeltem :D

#91 Cirmos

Cirmos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 188 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 7. - 0:35

Sziasztok!Hogy tenyleg meg tufja valaki kulonboztetni a magyar lofajtakat jobban meg kell ismernie oket. Nagy segitsegul szolgalt nekem amikor egy fajta torteneti hattererol olvastam. Szerintem az arab, angol teliver, lipicai, hucul lovakat jol fel lehet ismerni. A magyar fajtakat kicsit nehezebb. Nezuk csak: NONIUSZ. Hogy is meznek ki. Altalaban a noniusz lovak feketek, zomok eros csontozatu nagyobb termetu lovak. Ez az un nagynoniusz. Van egy masik valtozata a kisnoniusz ami sokkal finomabb testalkatu s lalacsonyabb mint a nagy noniusz. Ebbol en lattam tobb fele szint is.pl hortobagyi noniusz az nagyban pej.Kisberi, furioso North starhat ezekbol a lovakbol sokat kell latni, hogy az ember elsore megallapitsa, hogy melyik fajta. Hasznos ha ismerjuk, a fajtaban hasznalt meneket s csaladokat, s probalni a csaladokat alakjuk alapjan azonositani. Ez nem konnyu, de idovel szerintem nindenki be tudja a ,ovakat saccolni. Gidran:Minden Gidran sarga de nem minden sarga lo Gidran! tartja a mondas, ami igaz.Hat a fajta leirasa eleg vegyes, javareszt hataslovak, de vannak tajfajta jelelgek is bennuk.Ami poen, hogy en lattam egy tortenelmi leirast A Radautzi menesrol , s ott lattam 2 szurke Gidrant. Ez a miatt volt, mert az anya egy shagya kanca volt. 1902-ben szuletett ez a lo. Sajna ezt a konyvet meg nem talatam meg nagyarul , csak nemetul.Nekem annak idejen sokta segitett az, hogy megtanultam, hogy az orszag mely teruleten milyen lofajta tenyeszto teruletek vannak. S nem art egy-ket tenyesszemlere is elmenni, s nezelodni. roviden ennyi

#92 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 7. - 11:55

Nos. Tehát [url="http://"http://www.pferdeboerse-eichenhof.com/cgi-bin/arab.pl?Bajazzo"]õ az a képen[/url] :confused:

#93 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 7. - 12:02

Úristen... :D

#94 Angi

Angi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.074 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 7. - 18:19

Naneeee...Naja, ennyit a rohadt nagy tudományról :D Mint a legelején is mondtam szerintem ezt így nem is lehet megtanulni. Még tankönyvekbõl sem. Alapjellemzõket ellehet olvasni, de szerintem a fajták felismeréséhez, kérjünk származási lapot :D :D Cirmos!Klassz a leírásod, de tippet nem láttam.. ;) [ 07 Március 2002, 17:27: Az üzenetet átszerkesztette: Angi ]

#95 Bazs81

Bazs81

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 258 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 7. - 20:31

Még szerencse, hogy herélt Posted Image

#96 Cirmos

Cirmos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 188 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 8. - 5:50

En ugy latom van benne gy kis arab ver ebben a loban. A fej a egy kisse durvanak tunik nekem. A paca nem tunik tul magasnak. Ezert gondolom, hogy valahol a pedigreben van egy ksi arab. A laballas s a felso vonal is arra utal. Az en tippen kisberi herelt. De van itt a farmon egy lo ami anglo-shagya s nagyon hasonlo testfelepitesu mint ez a herelt a kepen. Ez a ketto tippem van

#97 Haflingi

Haflingi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 717 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 8. - 12:49

Hát ez a ló elsõ látásra annyira arab, mint amennyire valódi a valuta, amit az arabok váltanak a Váci utcában... :D :D :D

#98 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 8. - 13:37

Na jó, örömmel látom, hogy nem csak engem ért meglepetésként az eredmény :D Cirmos, a tippedet nem vehetem figyelembe, mert a link megadása után érkezett ;) (Meg különben is, na nehogymá' vki eltalálja, vagy legalábbis az irányzéka jó legyen, de ezt az okot nem vallom be ;) )Angi, tudom hogy nem lehet így megismerni, és kitanulni a lófajták felismerésének csínját-bínját, de azért törekedni lehet rá ;) Modern könyv, amit most használok Posted Image Unicorn, mi legyen a képes-mindenfélés kurzussal? Mikor indul? ;)

#99 Haflingi

Haflingi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 717 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 8. - 14:29

Én ezt a dolgot csak nem értem még mindig......Nem lehet, hogy ezt a szegény állatot (arabot) egy kupectól vették, aki aztán olyan papírt adott mellé, ami tetszett, meg házilag be is sütötte?Nem értem, nem értem...

#100 Neduddki

Neduddki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.889 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 8. - 16:32

Akkor most én is kerestem két képet, gondolkozzatok! ;) Posted Image Posted Image

#101 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 8. - 20:21

az elsõ képen egy welsh mountaint tippelnék.a második is vmi pony, de h meik... egy ágaskodó póninak nem sokat lehet megmondani az alakjáról. vagy nincs igazam? beteszek ide neked egy kisbéri és egy oldenburgi ágaskodó mént és különböztesd meg...ja, csak jelzem: van kisbéri félvéres egérpadom, bibibííííííí (utazás 2002-rõl van, ha még akad kint, kevés volt).

#102 Neduddki

Neduddki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.889 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 8. - 20:37

Sorry, akkor az ágaskodó pacit visszavonom a versenybõl, és akkor itt egy [url="http://"http://www.sulphurs.com/gallery102.jpg"]másik kép[/url] ugyanabból a fajtából.[A képet én alakítottam át linnké. Kérlek ne tegyetek be 600 pixelnél szélesebb képeket, tönkreteszik az oldal formázását. Köszi. --Hux] [ 10 Március 2002, 21:30: Az üzenetet átszerkesztette: Huxley ]

#103 calypsoo

calypsoo

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.080 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 8. - 23:00

2. paci : luzitano v. andalúz

#104 Bazs81

Bazs81

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 258 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 9. - 22:01

Inkább lusitano, mint andalúz.Esetleg musztáng? Posted Image [ 09 Március 2002, 21:08: Az üzenetet átszerkesztette: Bazs81 ]

#105 Neduddki

Neduddki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.889 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 9. - 23:54

Posted Image Én azt honnan tudjam? Posted Image

#106 Neduddki

Neduddki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.889 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 9. - 23:55

És az elsõ paci?

#107 Bazs81

Bazs81

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 258 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 10. - 16:51

Whels A vagy BVagy connemara.

#108 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 10. - 16:56

az elsõ kép alapján én valami beltenyésztett fjordra tippeltem volna, mert úgy tünt, hogy a sörénye mintha, de a második kép után errõl letettem. A szürke szerintem welsh...

#109 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 10. - 17:55

Posted Image[/QB][/QUOTE]Erre a képre valahogy hívjátok fel Sheriff figyelmét – könyörgöm! :D :D :D :D :D

#110 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 10. - 18:37

Ha sárga lenne, kisbérinek néztem volna. Bár annál azért jobban mutat! Posted Image

#111 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 10. - 18:54

Neduddki,van meg egy ötletem arra a fakószerü izémicsodára, a fjord-tippem után mindenmindegy alapon: paso?

#112 Neduddki

Neduddki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.889 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 10. - 19:02

Hétfõn estefelé eredményt hírdetek, mert aki a munkahelyérõl netezik, még nem biztos hogy látta a képeket. Amúgy Bazsnál az igazság... (mármint ami a második képet illeti) [ 10 Március 2002, 18:03: Az üzenetet átszerkesztette: Neduddki ]

#113 Angi

Angi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.074 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 10. - 20:11

Nekem formára az elsõ képre Shetlandi ugrik be.De zavar mellette a bácsika magassága. Vagy egy törpe a bácsi, vagy a ló nõtt kivételesen magasra. :D :D

#114 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 10. - 20:28

Ha az a bácsi (aki egyébként szerintem néni) nincs torzítva, meg a ló sem, akkor még mielõtt megkapom a záptojásgránátokat, bemondom az arabot, majd elrohanok ezerrel.

#115 Angi

Angi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.074 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 10. - 20:55

Most kicsit Off-olok.Következõ fajta kérdés, a képen az ember bácsi vagy néni?? :D Posted Image Egyébként a képpel szerintem sem stimmel minden, ha csak az árnyékokat nézem.. fura.. [ 10 Március 2002, 19:58: Az üzenetet átszerkesztette: Angi ]

#116 Bazs81

Bazs81

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 258 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 11. - 16:29

Szerintem néni!Mi lesz, ha mindhárom tippem jó? :D

#117 Neduddki

Neduddki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.889 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 11. - 22:00

Akkor a megoldások:1 paci:[url="http://"http://www.valleyfarm.demon.co.uk/riding/breedsoc.html"]Camargue-i[/url] 2.paci: [url="http://"http://www.sulphurs.com/gallery01.htm"]Musztáng[/url]Az, hogy a képen az emberke milyen nemû... Hát, passz.Hux! Bocs, de nem megy még nekem ez a képberakás, és nem tudtam, hogy nagy lesz, de bíztam benne, hogy majd megjavítod amit elszúrtam. Mégegyszer köszi!

#118 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 11. - 22:31

Naa! Pont ezt akartam mondani!!! :D

#119 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 12. - 16:44

Egy kicsit off leszek, de (nekem) ez is érdekes kérdéskör.Szerintetek mit akar mondani most ez a paci? Posted Image

#120 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2002 március 12. - 16:49

"Mmmmmmmmmmmennyei ez a kancaszag!"