Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Barock pinto


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
259 válasz a témához

#121 malackalacka

malackalacka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 53 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 24. - 20:19

Lehet hogy butaságot kérdezek, de egy "rendes" barock pinto-nak milyen papírjai vannak? Az szerepel a fajtánál hogy barock pinto? És most nem magyar útlevélre gondolok, mert itt biztos nem csinálnak nekik ilyet. :eek: roni! nagyon eltûntél, csak nem? :ang: Vilma, te is eltûntél, pedig vártam a meséidet a szépségekrõl :(

Edited by malackalacka, 2010 április 24. - 20:20.


#122 roni

roni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.579 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 25. - 22:01

Szia! :) Nem, még mindig nincs csikócska, de már tényleg csak napok kérdése reméljük. :ang: Hollandiában csinálják a papírokat, már megküldték a fedjegyet, ha megszületik a csikó, megkapja a chipet, elküldjük a számát, õk pedig küldik az útlevelet. Nem tudom, hogy milyen lesz, ha megkapjuk, akkor megmutatom. ;)

#123 roni

roni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.579 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 30. - 9:37

Sziasztok! Tegnap este 22:15-kor megszületett Árnyék csikója. :ang: Kanca, gyönyörű, egészséges, csak a foltok úgy tűnik lemaradtak valahol félúton. ;) A jobb hátulja pici kesely, nagy csillag a homlokán, egyelőre úgy néz ki, hogy ennyi. Talán a popóján van egy kis fehérség, azt a sötétben nem láttuk jól, villanyt meg nem akartunk kapcsolni, hogy ne zavarjuk őket, majd mindjárt megyünk ki és megvizsgáljuk alaposabban. :ang: Árnyék nagyon könnyen ellett, megéreztem, hogy mennem kell, mert a kocsiban néztünk filmet és egyszer csak a film közepén tudtam, hogy rá kell most néznem. Jól éreztem, akkor már folyt a magzatvíz, mire kimentem a fejlámpáért (kb.1 perc volt) már feküdt és kint volt a Manóka két pici lába. Segítettem Nekik egy kicsit, de ezzel együtt kb. 5 perc volt az ellés. Utána Árnyék még pihengetett, addig áttörölgettük a babókát szalmával, utána mikor Árnyék fölkelt, végignyalogatta, csipkedte a picit, aki 1 órán belül már állt azokon a hosszú, pók lábain. :ang: A cicit nehezen sikerült megtalálnia, de végül rájött, hogy hol keresse és onnantól csak nyelte a tejcit ahogy csak bírta. :) Árnyék nagyon óvatos, látszik, hogy vigyáz, hova lép, úgyhogy úgy néz ki, hogy minden rendben lesz. :) Kicsit hazajöttünk aludni, aztán megyünk vissza a kis családhoz. :) Csináltam éjszaka néhány képet, nem minőségiek, csak emléknek, majd ma lefotózom rendesen a babót és hozok este képeket. :)

Edited by roni, 2010 április 30. - 9:39.


#124 qvatro25

qvatro25

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 359 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 30. - 10:48

Gratulálok a kis jövevényhez!!!! :kocc: Kívánok jó egészséget a maminak és a picinek!!!! Várjuk a képeket!!

#125 hubertus

hubertus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.809 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 30. - 10:54

Roni, gratulálok, minden jót mamának és csikónak egyaránt! :yeah: :ang:

#126 Kispaci

Kispaci

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.078 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 30. - 13:37

Gratulálok a picihez! :) :ang: :yeah:

#127 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 30. - 16:56

RONI!! Gratuálok!!!!!!!! :yeah: :kocc:

#128 roni

roni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.579 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 30. - 20:33

Köszönöm Lányok, aranyosak vagytok! :) Képzeljétek, átvert minket tegnap a kisleány, mert ma a világosba egyértelmûvé vált, hogy nem fekete a lelkem. :ang: Majd mindjárt felpakolom a képeket, azokon is látszik már valamennyire - bár élõben sokkal inkább, a képek kicsit csalnak - hogy ezüst színe van a picinek, sok helyen egészen világos (ott lesznek a foltok). :) T. Bálinttal beszéltem, mert ugye Õ intézte a spermát és azt mondta, hogy ún. ezüst pintó lesz akkor. Gondolom, hogy ez valami szürkés, halványabb foltozottságot jelent. Vagy nem tudom, mindenesetre elég különleges a színe. :) Egyébként nagyon jól vannak mind a ketten, Árnyék nagyon óvatos vele, kiválasztott egy sarkot a bokszban és mindig oda tereli be a csikót, amikor a pici le akar feküdni. Így tudja, hogy hova nem szabad lépnie. :ang: Annyira megható. :) Ma délután, amikor már nem tûzött annyira a nap, tettünk egy kb. 50m-es sétát, elmentünk lemosni Árnyék lábát, mert nagyon melege volt. A baba is ott téblábolt körülöttünk, úgyhogy Õ is kapott a nedûbõl, nem volt ellene kifogása. :) Nagyon sok képet csináltam, mindjárt töltögetem õket és teszek fel. :)

#129 malackalacka

malackalacka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 53 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 30. - 21:18

GRATULÁLOK! Képeket várom türelmetlenül :D :ang: A másik willem csikó is szürkén foltos, megtaláltam név alapján a gazdiját a facebookon és rengeteg kép van fenn a kicsirõl. Létezik olyan hoghy fekete lesz a szürkébõl (ezüstös színbõl)?

#130 roni

roni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.579 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 30. - 21:27

Már töltögetem õket ezerrel, még kb. 10 perc türelmet kérek. :) Jujj, nagyon szívesen megnézném azt a picit, légyszi linkelj egyet vagy a gazdi nevét áruld el (jöhet magánban is). :)

#131 roni

roni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.579 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 30. - 21:49

Na, feltöltöttem a termést, jó nézelődést. ;)

Fél percesen :)
Ma reggel, még nagyon álmoskás volt :)
Anyával :ang:
Pici csacsim
Bámulós
Szürke popó
Aranyos
Még mindig villogsz, Anya? :)
Itt látszik a színe :)
Szopizós

A képtárban van még néhány kép, ott is nézegethettek. ;) Aztán majd folytatom a sort, nagyon kíváncsi vagyok, hogy végül milyen színű lesz. :) Ja, és név kérdésében még nem sikerült döntenünk.. Ötleteket megköszönnék. Mama: Titske Hilde fan Hearresyl, Papa: Willem van Nassau ;)

Edited by roni, 2010 április 30. - 22:14.


#132 vilma

vilma

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 53 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 1. - 7:21

roni itt is gratulálok gyönyörü csikó,érdekes szine lett.Hát nagyon kiváncsi vagyok rá milyen lesz a szine.

#133 malackalacka

malackalacka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 53 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 1. - 8:38

Már töltögetem õket ezerrel, még kb. 10 perc türelmet kérek. :) Jujj, nagyon szívesen megnézném azt a picit, légyszi linkelj egyet vagy a gazdi nevét áruld el (jöhet magánban is). :)


Béna vagyok, nem tudom magánban küldeni, de talán nem haragszik meg érte senki ha ide teszem be:
http://www.facebook....p;id=1075716425
Most néztem a képeidet, szerintem nagyon jó lesz ha ilyen szine marad a kicsinek. Névben nem vagyok nagy, puccosat szeretnél? :D

#134 Gerjén

Gerjén

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 1 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 1. - 9:52

Sziasztok! Roni, hihhetetlenül zabálnivaló a kiscsaj!! :ang: A 'bámulós' kép az meg csúcs :yeah: nagyon várom már a személyes találkozót! :) A neve legyen: Wilma van Ográf :P :P :kir:

#135 roni

roni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.579 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 1. - 23:35

Köszi Lányok, aranyosak vagytok! :) Tyû, az a másik Willem csikó igazán különlegesre sikerült, extra azokkal a kis csóka szemeivel. ;) Köszönöm a linket, malackalacka! ;) Hát, név ügyben ha nem is puccosat, de azért valami különleges és külföldi hangzásút szeretnék, de úgy, hogy valami aranyos becenév is kerekedhessen belõle. :D Nincs is sok igényem, ugye? :kv: Fruzsi, köszi a név ötleteket, megfontolom! :D Ma is kimentem megnézni a kis családocskát, már kb. 20 perces kirándulást tettünk a lovarda udvarán. Megint mostunk patát (a picilánynak is), Árnyék legelt, addig a kicsi ugrált a vezetõszár végén, ágaskodott és bakolt, rugdosta az anyját, nagyon kis virgonc a lelkem. :) Képek készültek, majd mutatom õket. :) Egyébként még világosabb lett mára. :) A végére szürke lesz teljesen. :D

#136 roni

roni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.579 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 2. - 22:56

Képecskék tegnapról:

Legelõs :)
Csukott szemmel pisilõs :D
Aranyos
Anyával
Csak a színe miatt
Itt a lábának a színe is látszik :)
Pótanyával :D

#137 Sybelle

Sybelle

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 435 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 3. - 9:27

Roni, itt is elmondanám, hogy gyönyörû csikó!

Felvetem itt is a név ötletemet, hogy a frízfanok is hozzászólhassanak :): szerint ha nem is lesz foltos, de tök ezüst lesz a kölök, az is elég gyönyörüséges! Egy ezüs színû ló :yeah: Lehet, hogy valami ezzel kapcsoilatos nevet adnék neki... Gyorsan meg is nézegettem az MTA SZTAKI Magyar-Holland szótárában az ezüsttel kapcsolatos jelntéseket ;) van Zilver-re, vagy verzilverd (ezüstözött)-re végzõdhetne ;) Esetleg Zilverglans, ami ezüstös fényt jelent... Szerintem ezek egészen jó nevek, ha a holland õsöket vesszük. Persze ha nézni kell a papa mama neveit, akkor annyira nem. :P

#138 roni

roni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.579 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 3. - 12:52

Köszi Vera, nagyon aranyos vagy! :ang: Igen, így ezüstön is nagyon szép szerintem a babó, tök különleges. :) Aztán majd meglátjuk, hogy milyen lesz a végére. :) Tyû, ezek az ezüstös nevek nagyon szépek, tetszenek. Egyébként én is gondoltam ilyesmire, csak én angolul a Silvert ízlelgettem. :)

#139 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 3. - 13:01

Gratula hozzá nagyon szép!!!

Tegnap született, igaz nem fríz a picike hanem criollo - arab félvér . http://hosszuhomlok....shgomboc_70.htm - ez a pici valószinûleg szürke lesz!

#140 malackalacka

malackalacka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 53 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 3. - 14:26

A csikozása is megmarad? Mert akkor tényleg nagyon jól fog kinézni, mint a whiskas macskák színe :D Megtartjátok a kislányt? Én nem tudnék megválni tõle. Meg hát a késõbbiekben tutin hallanánk róla és nézegethetnénk is. :)

#141 Sybelle

Sybelle

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 435 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 3. - 14:41

Köszi Vera, nagyon aranyos vagy! :ang: Igen, így ezüstön is nagyon szép szerintem a babó, tök különleges. :) Aztán majd meglátjuk, hogy milyen lesz a végére. :) Tyû, ezek az ezüstös nevek nagyon szépek, tetszenek. Egyébként én is gondoltam ilyesmire, csak én angolul a Silvert ízlelgettem. :)


Silver van Zielver :kir: Amúgy nem is rossz! ;) Csak gondoltam maradjunk legalább ennyiben hûek a származásához, ha már kezdõbetûben nem :P Én ám amúgy ám mennék Õtet megszorongatni! :ang: Ilyen pici lovat még nem is fogdostam :)

#142 roni

roni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.579 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 3. - 16:10

Csikasz, köszönjük! :ang: Nagyon szépséges a Ti csikótok is, gratula Hozzá! :ang: Malackalacka! Hát, ha összejönnek azok a terveink, amikért most dolgozunk, akkor megmarad a kislány. :ang: Úgyhogy nagyon szorítsatok nekünk kérlek, aztán ha már biztos lesz, nem titkolózom tovább. :) Addig babonából nem írom le. ;) Elképzelésem sincs, hogy milyen lesz a végére a színe, majd meglátjuk. Napról napra változik egyelõre és ilyen színû csikót nem láttam még szõrt váltani. :D A képekben nem lesz hiány, az tuti. :) Vera! Jóóóó! :D Még a végén keresztanya leszel? ;) Hát gyere! :) Magánban megdumáljuk, hogy mikor, nem vagyunk messze egymástól. :)

#143 Kispaci

Kispaci

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.078 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 3. - 20:15

Nagyon izgalmas, nagyon kíváncsi vagyok milyen színe lesz :) Képeket, folyamatosan ;)

#144 Sybelle

Sybelle

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 435 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 3. - 21:59

Csikasz, köszönjük! :ang: Nagyon szépséges a Ti csikótok is, gratula Hozzá! :ang:

Malackalacka! Hát, ha összejönnek azok a terveink, amikért most dolgozunk, akkor megmarad a kislány. :ang: Úgyhogy nagyon szorítsatok nekünk kérlek, aztán ha már biztos lesz, nem titkolózom tovább. :) Addig babonából nem írom le. ;) Elképzelésem sincs, hogy milyen lesz a végére a színe, majd meglátjuk. Napról napra változik egyelõre és ilyen színû csikót nem láttam még szõrt váltani. :D A képekben nem lesz hiány, az tuti. :)

Vera! Jóóóó! :D Még a végén keresztanya leszel? ;) Hát gyere! :) Magánban megdumáljuk, hogy mikor, nem vagyunk messze egymástól. :)


Igeeeeeeen, keresztanyu meg majd jól megszorongatja a babót!!!!! :D

#145 roni

roni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.579 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 4. - 10:34

Ma is megyünk babázni nemsokára, majd csinálok megint sok-sok képet és este mutatom. ;) Vera! :ang: Gyereeeee!!!! :D

#146 roni

roni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.579 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 5. - 7:23

Hoztam 2 kis videót a tegnapi napról, amikor elõször voltak kint a legelõn Árnyékék. :)

Villanypásztoron átesõs
Ennek a 2. fele érdekesebb, akkor indul be igazán a kicsi. :D

A minõségért bocsi, csak a gagyibb telefonom volt kéznél.. :D

#147 malackalacka

malackalacka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 53 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 8. - 5:55

Roni! Nagyon aranyos a videón :ang: Hány cm magas? Van már neve? :D Vilma! Miért tûntél el? Nem mesélsz? Nincs több kép a gyönyörûségeidrõl? Nálatok nincsenek most csikók?

#148 vilma

vilma

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 53 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 8. - 9:38

Roni! Nagyon aranyos a videón :ang: Hány cm magas? Van már neve? :D
Vilma! Miért tûntél el? Nem mesélsz? Nincs több kép a gyönyörûségeidrõl? Nálatok nincsenek most csikók?

Szia nem tüntem el csak kint vagyunk sokat a tanyán és nagyon késõn érünk haza.De van kis csikó 1hetes legközelebb meg októberben lesz.Én még mindig nem tanultam meg feltõlteni Roni tette fel a képeket.

#149 roni

roni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.579 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 9. - 20:02

Nos, akkor kíváncsiságotoknak eleget téve: :)

Vilma kiscsikója 2 órás korában
Mamival
Nagyon édes a kiscsávó :)
Cuki :D

Nemsokára hozok én is 1-2 frisset a babóról, csak most rengeteg a dolog, próbálok ezer dolgot egyszerre csinálni... :kv: :D

#150 Sybelle

Sybelle

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 435 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 12. - 9:17

Nos, akkor kíváncsiságotoknak eleget téve: :)

Vilma kiscsikója 2 órás korában
Mamival
Nagyon édes a kiscsávó :)
Cuki :D

Nemsokára hozok én is 1-2 frisset a babóról, csak most rengeteg a dolog, próbálok ezer dolgot egyszerre csinálni... :kv: :D


Hol vannak a keresztjányom képei? :kir: Egyáltalán van már neve a kis patásnak? :ang:

#151 roni

roni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.579 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 12. - 9:37

Jönnek-jönnek, csak nem kicsit el vagyunk havazva... :kv: Most melóban vagyok, így nem tudom feltenni õket (mert a gépemen vannak), de megígérem, hogy hamarosan prezentálom õket. :D Bár lehet, hogy hamarabb jöttök Ti látogatóba! ;) :dev: Nem, még mindig nincs neve... A Te javaslatod, a Zilver az tetszik, meg akkor becézhetem Zizinek, amilyen kis rosszcsont béka. :D Lehet, hogy ez lesz a befutó.. Tényleg ideje lenne már egy név, holnap lesz 2 hetes már... :kv:

#152 Sybelle

Sybelle

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 435 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 12. - 12:10

Jönnek-jönnek, csak nem kicsit el vagyunk havazva... :kv: Most melóban vagyok, így nem tudom feltenni õket (mert a gépemen vannak), de megígérem, hogy hamarosan prezentálom õket. :D Bár lehet, hogy hamarabb jöttök Ti látogatóba! ;) :dev: Nem, még mindig nincs neve... A Te javaslatod, a Zilver az tetszik, meg akkor becézhetem Zizinek, amilyen kis rosszcsont béka. :D Lehet, hogy ez lesz a befutó.. Tényleg ideje lenne már egy név, holnap lesz 2 hetes már... :kv:


Szerintem is dögös név a Zilver, pláne, ha szép kis kanca lesz. Buknak majd rá a mének! :kir: A Zizi pedig nagyon édes :)

Valszeg mi is megpróbálkozunk újra a csikó projekttel, de ez már a kisbéri fv ropikba tartozik :)

#153 roni

roni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.579 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 12. - 12:12

Na, akkor tényleg a Keresztanyja vagy, jó? ;) :ang: És akkor Zilver és kész. :D :kv: Akkor hajrá-hajrá Sárának, küldöm az :ang: -okat, hogy összejöjjön a poronty! ;)

Edited by roni, 2010 május 12. - 12:13.


#154 Sybelle

Sybelle

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 435 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 12. - 12:45

yeeeeeee! Keresztanya vaaaaaagyok, kerszetanya vaaaagyok! :kir: Ajánlom a gebusnak, hogy idén összejöjjön és ha lehet minél gyorsabban :P

#155 roni

roni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.579 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 12. - 12:52

:D :yeah:

#156 malackalacka

malackalacka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 53 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 14. - 12:47

Képek a kiscsajról???????????????????? Olyan kiváncsi vagyok, hogy milyen a színe. :D

#157 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 25. - 10:39

Posted Image

Posted Image


Még képek. ;)

#158 Kispaci

Kispaci

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.078 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 25. - 19:12

Hogy repül az idõ.. :eek:

#159 roni

roni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.579 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 26. - 21:52

Nagyon szép a Kislány... :ang: ;)

#160 malackalacka

malackalacka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 53 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 8. - 17:12

Roni???