Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Szabolcsi és Szabolcs környéki lovardák


  • Please log in to reply
5472 válasz a témához

#5361 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 4. - 9:56

Köszi a hajrákat :ang: Köbö úgy izgulok, mintha vizsgázni mennék :D Van vki netközelben, aki összefoglalná a lényegét annak amit mondani akarok? Nehogy kihagyjak vmi fontosat :rolleyes: ... Szóval olyat szeretnénk, mint amit Zulejkáék, meg a Csömör kupa volt, csak díjlovis, ugrós, meg ügyességis résszel is? És nem zárkózunk el attól, hogy hivatalos bíró bíróskodjon, de nem ragaszkodunk az eredményhirdetéshez, ha az már versennyé minõsítené- amit ugye nem tudunk szervezni. Jól írom? Valaki írjon *, bepánikoltam :kv: *légyszi jav: egy légyszi kimaradt :)

Edited by Lótuszvirág, 2010 március 4. - 9:58.


#5362 dallam98

dallam98

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 185 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 4. - 10:17

IGEN IGEN!! jól írtad támogatunk ezerrel és még mindig akarjuk!!!

#5363 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 4. - 10:34

köszi :) kieg: Azért ezt még hozzáteszem: ,,Külföldön, tõlünk nyugatabbra a kisebb helyi versenyek arról szólnak, hogy délelõtt a 80-90 centin (meg az egyméteren, egytízen) 100-150 induló van, akik a bázisa az ugrósportnak. Aki akar és képes az természetesen fejlõdjön, induljon mindig nagyobb számokban majd, de nem válik senki sem ellenséggé, sem feleslegessé, ha megragad az amatõr számokban. Ugyanolyan megbecsült, fontos része az ugrósportnak, mint a nagy versenyzõk. Csak bele kell gondolni, az amatõrök a tömeg, mi tartjuk el a rengeteg kovácsot, állatorvost, edzõt, bértartóhelyeket, stb, stb, stb. Cserébe kapja lovassporttól a lehetõséget, hogy hétvégente felpakolja a lovát elgurul a kiválasztott helyszínre, ahol megfelelõ körülményeket biztosítanak ahhoz, hogy kicsit õ is díjugratónak érezze magát és a maga szintjén versenyezzen. smile.gif Most ez pont az ugrósdira vonatkozott, de nyilván így van minden szakágnál" A forradalmas topikba írtam, de az ugrósban is értettek velem egyet, szóval... Gondolom nem Laci bácsi a döntéshozó semmiben sem, de hátha tudná közvetíteni az illetékesek felé.. Igazából a libakergetõket kellene vhogy hivatalossá tenni és mindenki számára elérhetõvé Ötlet, vélemény, mondhatom?

#5364 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 4. - 14:00

naszóval a kérdéseink válaszai: - ha x helyen szervezünk valamit, ami nem verseny, mert nincs eredményhirdetés-díjazás, azzal nincs semmi baj, be sem kell sehol jelenteni, hajrá - de ide ,,hivatalos" bírót hívni, aki akár csak szóban értékel, az Laci bácsi szerint nem praktikus, mert késõbb õ járhat rosszul, mert mégiscsak versennyé teszi a jelenléte az örömlovaglást (ugye minek õ oda, ha nem verseny), de ezt majd adott személyre kell bízni, h vállalja-e - hivatalossá tenni azt, amit szeretnénk, az kb lehetetlen, mert horribilis költségei vannak egy versenynek (iroda, bírók, pályaépítõ, mentõ, mindennel együtt egy napra közel 1M...) - viszont azt meg el kell fogadni, hogy van egy versenyrendszer, aki nem Póni Klub korú, annak ebbe kell beleférni, ugye a ,,piciknek" ott a PK. A felnõtteknek meg pont az van, ami mindig is volt - ami nekem újdonság volt, az az, hogy ha tényleg vagyunk páran, akkor fel tudjuk venni a kapcsolatot a versenyrendezõvel és mondhatjuk, hogy vagyunk ennyien, akik mennénk ha rendezne C0-t (mert az is 80cm és nem is kellene onnantól stresszelni semmin, mert nyilván minden feltétel adott a lovacskázásra, mivel amúgy is versenyt rendez) még csodálkozott is, hogy ha mindannyiunknak van rajtengedély vizsgája, akkor miért akarunk B1nél kisebb pályán menni. Itt viszont ugye kötelezettség a licenc, ha nem világvége befizetni, akkor akár szállításban össze is tudunk fogni, egy kamiont bérelni és megosztani a költséget, az jóval olcsóbb, mint ha mindenki futót, meg kocsit keres, még egyszerûbb is :) - verseny viszont idén csak Mszalka (egynapos B-s) és Nyh (egy minõsítõ, meg majd még vmi) lesz - fedelesben alapból lenne mindig kicsi szám, csak figyelni kell, hogy mikor mi van - rákérdeztem, hogy ha ügyességi versenyrõl van szó, akkor mi a helyzet, de erre meg végképp nincs senki felkészülve, hogy mi lesz ilyenkor, mert gyerekeknek ügyességi a Gyeposz, de hogy felnõttek miért akarnának szlalomozni, meg hordót kerülni :confused: , szóval ez még nem kialakult dolog, ugye ez nem is lehet fekete verseny, mert hivatalos fajtája nincs - elvileg ettõl az évtõl lép ez életbe, de jó annak aki eddig kibuliversenyzte magát :D - ilyenre, mint a Csömör Kupa volt, úgy néz ki már nem lesz lehetõség... Ennyi Biztos van amit kihagytam, kérdezzetek gyorsan, mert hamar felejtek :D

#5365 zulejka

zulejka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.066 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 4. - 14:28

Én csak a szankcionálást nem értem. Nálunk csak ay innovások versenyeznek libakergetõn, de nem hiszem, hogy belehalnak, ha mától nem jöhetnek, mert veszélyben a karrierjük. A többiekenek meg tökmindegy. Mit tud csinálni velük a lovasszövetség?

Edited by zulejka, 2010 március 4. - 14:31.


#5366 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 4. - 14:36

Az ésszerû nyilván az lenne, ha felismernék az igényt a kisebb versenyekre. De ehhez meg az kell, hogy valaki majd odaálljon, hogy DE mi itt vagyunk és ezt szeretnénk. Most nekem úgy tûnik, hogy nincs kommunikáció a lovasszövvel (akár C0, akár más néven, akár még kisebb bármelyik Bs versenynapba beleférne) én spec egy nagyon fura pillantást kaptam, hogy miért kellene még kisebb számban indulnunk :D , de ez egy olyasmi, ami a mi régiónkban soha sem volt. Nálatok, meg BP körül már szinte kultúrája van, lehet onnan fog valami ésszerû kompromisszum elindulni :)

Edited by Lótuszvirág, 2010 március 4. - 14:39.


#5367 zulejka

zulejka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.066 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 4. - 14:41

Szerencsére az én lovaskarrierem nem került veszélybe :D Lehet, hogy az lenne a legjobb ha csinálnánk egz Országos Libakergetõ Szövetséget a lovasszövetség alá, évente kapnának valamennyi lét, aztán csöndben maradnak. Licencek helyett pedig regdíj, ami mondjuk 1-2 ezer forint egy alkalommal, plusz a nevezések. Nálunk kb. 50 versenyzõ van. Nálatok se öt lesz ha beindul, ezt tovább lehet küldeni a loviszövetséghez, tuti tetszene nekik és csönd is lenne. jav: német nyelvû a klaviatúra, nem mindig sikerül egyöttmûködni

Edited by zulejka, 2010 március 4. - 14:43.


#5368 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 4. - 14:46

Figyu, ebben tuti igazad van. Én támogatom :) !! Csak szép formásan kell megfogalmazni és valakinek fel kell vállalnia, hogy az élére áll, még ha nem is feltétlen külön szöv lenne. Spec abból az évi 1-2 versenybõl nekünk se lenne nagy katasztrófa, ha el lennénk tiltva ,,feketeversenyzés miatt" (én pláne hajlamos vagyok nyár elején összetörni magam, aztán csak elmélet-lovagolni, szóval én sem vagyok mérvadó) , de csak lesz valahogy jobb megoldás

#5369 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 4. - 14:48

Szerintem nekünk ez a lényeg: "ha x helyen szervezünk valamit, ami nem verseny, mert nincs eredményhirdetés-díjazás, azzal nincs semmi baj, be sem kell sehol jelenteni, hajrá" Szerintem senki nem gondolta, hogy felnõttek akarnának szlalomozni. :D Ez az ügyességis dolog úgyis csak akkor aktuális, ha van vagy 5-6 gyerek.

#5370 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 4. - 14:53

Igen, mivel mi nem vagyunk szalag/kupa centrikusak, ezzel zöld utat kaptunk mindenre :D . De hosszú távon csak szebb lenne, ha Zulejkának lenne igaz és indulna vmi kezdeményezés... Bár az tény, hogy nem tõlünk fog elindulni, mert én azért most még nem vagyok biztos benne, hogy leszünk ötnél többen... De legyünk, én leszek, a lelkesedés nem fogy :kir: ! Csak egyelõre Falábú, Franke, Edit (+2 tanítvány), meg én vagyunk, ha csak egy is kiesik vmiért....

#5371 zulejka

zulejka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.066 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 4. - 14:54

Lehet, hogy kicsinyes vagyok, de tõlem mindig megkérdezték az osztálytársaim, hogy milyen volt a verseny, HANYADIK lettél. A részvétel a fontos válasz ciki :D A vicces az, hogy normális esetben ezek úgy sem derülnek ki, mert kvázi háziversenyek, kisbarátokkal. Aztán jöhet a feljelentõsdi. Nem tudom, milyen jófejek a hivatalos versenyzõk, edzõk, pályaépítõk, de biztos jó hecc lehet jelentgetni a feketézõket.

#5372 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 4. - 15:01

Szerintem nekik meg köbö mindegy, hogy ki mit csinál, hamarabb fog rosszul esni annak a rendezõnek, aki hónapok alatt kilincseli össze a pénzt egy hivatalos versenyre, hogy más 0 Ft önköltségen megoldja. Vagy most nagyon naiv vagyok :confused: (még csak nem is a részvétel, a lényeg hanem a lovacskázás :D )

#5373 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 8. - 11:56

Hahó! Úgy néz ki hétvégén megyünk Várkonyi Andihoz lómenhelyt látogatni, esetleg ha lenne valakinek küldendõje, az be tudja adni hozzánk és eljuttatjuk a címzettnek :)

#5374 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 2. - 18:26

Franke! Ori üzeni, hogy szeretett volna integetni dehát.. khm.....túl sötét volt. :dev:

Edited by Shába, 2010 április 2. - 18:26.


#5375 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 2. - 18:44

"Kicsi falu, ott születtem én,
nincs ott világ, nincs ott lámpafény."

Biztos jó a hangulat. :gm:


#5376 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 6. - 10:01

Franke! Ori üzeni, hogy szeretett volna integetni dehát.. khm.....túl sötét volt. :dev:


Mondd meg neki, hogy nem az E.on-nál dolgozom, úgyhogy nem tehettem semmit az ügy érdekében.
Amúgy is hiába integetett volna, mert én bizony nem ott voltam.:D

#5377 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 6. - 10:09

MOndjuk nem te voltál az egyetlen, aki távolmaradásával tüntetett, talán sejtettetek valami? :confused: Próbáltuk magunkat szórakoztatni, minden témába vágó nótát elfújtunk, de a meccsnek jobban örültünk volna. Ha már kivettük a szabit, megvettük a jegyet, útiköltség, vizes sör, egyéb kiadások. Majd lejátszák valami lehetetlen hétköznapi idõpontban, nehogymár a hazain a vendégek legyenek a hangosabbak. ÁÁÁÁ. Pedig úgy készültünk.

#5378 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 6. - 11:34

MOndjuk nem te voltál az egyetlen, aki távolmaradásával tüntetett, talán sejtettetek valami? :confused:
Próbáltuk magunkat szórakoztatni, minden témába vágó nótát elfújtunk, de a meccsnek jobban örültünk volna. Ha már kivettük a szabit, megvettük a jegyet, útiköltség, vizes sör, egyéb kiadások.
Majd lejátszák valami lehetetlen hétköznapi idõpontban, nehogymár a hazain a vendégek legyenek a hangosabbak. ÁÁÁÁ. Pedig úgy készültünk.


Szerintem igen, sokan sejtettek valamit....mármint ha van is meccs, fölösleges megnézni.

#5379 pistabá

pistabá

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 19. - 13:53

Lovak bértartását vállalom,boksz,karám és akadálypálya. 20000Ft / ló / hó. Kisvárda környékén. Tel: 06706131214 e-mail: toth_istvan1964@citromail.hu

#5380 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 22. - 14:18

Lovak bértartását vállalom,boksz,karám és akadálypálya. 20000Ft / ló / hó. Kisvárda környékén.
Tel: 06706131214
e-mail: toth_istvan1964@citromail.hu


Ebbe a 20asba kaja is van?
(vagy csak a boksz,karám és akadálypálya :D )

Elég korrekt ár amúgy, én ha arrafelé laknék megnézném... :rolleyes:

#5381 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 11. - 10:04

Mekkora fórumélet van errefelé. :D :D

#5382 falabu

falabu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 35 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 12. - 22:17

csak vigyázz, fel ne lendítsd ebben a kellemes idõben :)

#5383 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 16. - 7:34

"pezsgõ élet" - így mondják ezt... :dev: Amúgy meg van nekünk egy stílusos kezdõ lovasunk :D , aki a hétvégén elsõ versenyét nyerte, gratulálunk! (Az eredmény értékét mindenképp növeli, hogy azt nem az õ sárga hannoverijével érte el :yeah: :dev: )

#5384 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 16. - 11:08

Gonosz Franke. :) Nincs pénzem a saját lovamra, indulni... Bocsi. 2. versenyem. :D

#5385 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 16. - 12:00

Gonosz Franke. :) Nincs pénzem a saját lovamra, indulni... Bocsi.

2. versenyem. :D


Úgy értem elsõ, amit jegyeznek vhol... :D

#5386 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 16. - 18:45

A hajdúböszörményi is hivatalos volt. :) Csak ott nem voltunk benne az elsõ 6-ban. Meg stílusban ott jó pontokat kaptunk, csak volt 4 hibapontunk. Szóval 2. :gm:

#5387 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 17. - 7:36

A hajdúböszörményi is hivatalos volt. :) Csak ott nem voltunk benne az elsõ 6-ban. Meg stílusban ott jó pontokat kaptunk, csak volt 4 hibapontunk.
Szóval 2. :gm:


Én azt írtam, hogy "elsõ versenyét nyerte", (magyarul elõször lett elsõ egy versenyen :cool: ), és ez igaz, mivel Böszörményben nem nyertél, szóval én jól írtam, csak Te nem érted. :D

#5388 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 17. - 18:24

Nyertem már és az is hivatalos volt. :) Tudtommal a Póni Klub Szövetség által rendezett versenyek is hivatalosak. :kir:

#5389 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 18. - 7:32

Nyertem már és az is hivatalos volt. :)
Tudtommal a Póni Klub Szövetség által rendezett versenyek is hivatalosak. :kir:


És biztos az oviban is nyertél legalább 1 rajzversenyt. :D

#5390 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 18. - 11:44

Én úgy gondolom, hogy az 1 méter, mindenhol 1 méter. :) Nem csak a Lovasszövetséges versenyeken... :rolleyes: De ha már így mondod ott megbuktam gyurmázásból!

#5391 ficak

ficak

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 48 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 25. - 18:14

Sziasztok! Debrecenbõl írok egy lóval kapcsolatban. Tudnátok valami infót adni errõl a lóról?! Elõre is köszönöm! Írhatok magánban is vagy a ficak16@freemail.hu-ra.... :cool: :) Itt a link:http://lovasok.hu/eladolovak/index.php?page=hirdreszletek&hid=54874&lapszam=1&rendstr=felvdescs&fromfo=

#5392 katyca

katyca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 127 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 6. - 10:32

Sziasztok!

Szeretném felhívni a figyelmeteket egy rendezvényre! Immár 6. alkalommal rendezzük meg Karcagon a Kun Hagyományok napját. A rendezvényre a látogatók mellett versenyzõket is szeretettel várunk lovas ügyességi, lovas bírkózás, köböre bajnokság, talpas íjász verseny programszámokra, emellett magyar fajta kutyákat (pumi,mudi,puli, komondor, kuvasz, vizsla) is szeretettel várunk, hiszen tenyészszemle is lesz!
Mindenkit szeretettel várunk, ha van ideje, kedve, és lehetõsége látogasson el augusztus 21-én Karcagra!

A rendezvény plakátja itt található: http://lovasok.hu/index.php?i=47348

Üdvözlettel: Lajtos Katalin
Pusztai Róka Nomád Hagyományõrzõ Egyesület
www.pusztairoka.5mp.eu

#5393 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 10. - 18:38

Franke, vigyünk zseblámpát? :dev: Amúgy köszi a vendéglátást elõre is, ígérem, nem fogok tirpákozni. :ang:

Nem hiányzott egy pesti út, másnap hajnalban nyergelnem kell a Virágkarneválra.

#5394 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 30. - 9:59

Franke, vigyünk zseblámpát? :dev: Amúgy köszi a vendéglátást elõre is, ígérem, nem fogok tirpákozni. :ang:

Nem hiányzott egy pesti út, másnap hajnalban nyergelnem kell a Virágkarneválra.


Kolléga, ezeket nyugodtan küldheted magánban is, mert itt senkit nem érdekel.
(Mondjuk engem se nagyon :D )

#5395 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 30. - 12:07

Hát ez nagyon vagány! :D

http://www.lovasok.hu/blog/?p=1834

"A képzés során magas szintû elméleti és gyakorlati ismeretekre tehet szert a lovas szakmában." :dev: :D :D

Edited by Franke, 2010 augusztus 30. - 12:08.


#5396 Csinibaba

Csinibaba

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 19 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 5. - 9:42

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Miskolc mellett lakom egy faluban, ahol van egy lovunk. Úgy tûnik,hogy a közeljövõben haza kell költöznöm Nyíregyházára, és a lovat semmiképpen nem szeretném ott hagyni a férjemnek. Az esetet nagy mértékben bonyolítja, hogy jelenleg 29 hetes terhes vagyok, tehát a következõ pár hónapban, amíg újra nem fogok tudni dolgozni nem nagyon lesz lehetõségem itthon a ló bértartási költségeit fizetni. Ha valaki tud esetleg olyan helyet, ahol pár hónapig kifizethetõ költségek mellett jó körülmények között eléldegélhetne a lovacskám, nagyon kérem, segítsen! A ló egyébként egészséges, szocializált, más lovakkal jól megvan, eddig nagy legelõn egy 3 oldalról fedett beállóban lakott, az egész éves takarmányát (széna,zab) már beszereztem, bár a szénát nem tudom van-e értelme onnan elszállítani. A segítséget elõre is köszönöm.

#5397 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 7. - 22:18

Hát ez nagyon vagány! :D

http://www.lovasok.hu/blog/?p=1834

"A képzés során magas szintû elméleti és gyakorlati ismeretekre tehet szert a lovas szakmában." :dev: :D :D



Istenem... ettõl agyf***t tudok kapni... :rolleyes: Már elnézést! :dev:

#5398 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 8. - 7:33

Istenem... ettõl agyf***t tudok kapni... :rolleyes: Már elnézést! :dev:


agyféltekét? :eek: :D

#5399 pistabá

pistabá

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 16 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 10. - 14:47

LOVASOK FIGYELEM!!! :D Ha van lovad,de nem tudod hol tartani, Kisvárda mellett Nyírlövõn szívesen tartom lovadat! :) Rendelkezésre áll: boksz,karám,legelõ és ugrópálya. Tel: 06706131214

#5400 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 13. - 13:18

agyféltekét? :eek: :D


Mindenképpen! :dev: