Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Tenyészpatkány - Miért olyan aranyosak?


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
213 válasz a témához

#121 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2011 február 15. - 13:13

Ez olyan csikorgatás amire gondolsz, mintha ropogtatnának is vmit mellé nem? Mert akkor olyan örömtelien jeleznek azt tudom. :) Mikor rajtam játszik a "nagyobbik" akkor mindig ad ki ilyen hangot.

#122 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2011 február 17. - 19:26

Igen, olyasmi hangot ad ki nagy ritkán.

#123 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2011 február 19. - 0:25

Szerintem, azaz legalábbis a szituációkból ítélve az olyan kis barátkozós hang. :)

#124 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 2. - 0:18

Egy kis video róluk. Semmi extra, csak úgy szaladgáltak, mert nagytakarítás volt a "házikójukban"! :)
Néha odajöttek, megnézték meg vagyok -e. :D


Most hallgatom, ezer bocsi azokért a hangokért. Biztos közben ufok figyeltek. :dev: Vagy nem tudom mi lehet az! :D

Edited by Merénylõ, 2011 március 2. - 0:33.


#125 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 2. - 14:40

Nagyon aranyosak! :kir: (Irigykedem.)

#126 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 2. - 15:12

(Irigykedem.)

Akkor ez népbetegség :kir:
Fürödni szoktatok? A Borziék imádták (bár nekik egyszerû volt utána gyorsan megszáradni :ang: ) :yeah: . Tudsz tölteni langyos vizet a zuhanytálcába/mosdókagylóba/kádba és elméletben nem félnek a víztõl, valami eszméletlen ahogy úszkálnak :kir:

#127 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 2. - 22:56

Nagyon rettegnek a víztõl. De néha muszáj meg lubickolnom õket meg a farkincáikat, mert a pisi az nagyon látszik a fehér bundájukon, meg büdös is. :)
Szóval próbáltam már óvatosan, de majd a szobába fogok vmi ilyesmi megoldást! :
Hátha jobban megkedvelik. Igazából elvannak kényeztetve. Ennyi féle fajta finomságot, meg változatos étrendet ritkán kapnak rágcsáló félék sztem, mint ezek a kis Makik! :dev:

#128 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 2. - 23:07

Na, ez a koszos bunda, ez teljesen új információ. Eddig eszembe sem jutott, hogy ilyen is megtörténhet :kir:

#129 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 2. - 23:10

Jajj, hát ezek nagyon aranyosak! :D Nem gondoltam volna, hogy búvárkodni is tudnak! :eek: Az egeremet szoktam nagy hõségben megfürdetni lavórban. Õk is jól úsznak. Elsõ egeremet a kerti tóba is kivittem úszni. Tetszett neki. VérVernon asszem nem is fiú, hanem lány, közben leesett. Házisárkány. Már 3 teljes hétig kibírta harapás nélkül! Fejlõdik azért. Ma reggel mondjuk megharapott, de lehet én voltam hülye, mert elõbb kellett volna kiszedni a kakit tõle, és aztán enni adni neki. Gondolom védelmezte az eledelt... 5 féle zacsiból szórok neki kaját, meg kap gyümölcsöt is, sajtot, nasit stb. Szóval õ is elég jól el van kényeztetve, már nem is sovány. :)

#130 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 2. - 23:15

Hihi. Pucér patikkal könnyû nem gondolni erre. :dev: De ezeknek még fehér is a nagyrésze! A bundájuk még nem is annyira, de a farkuk már néha sárgul... :rolleyes: Jaj hát akkor a VérVernon (kedves leány név akkor... :D ) is meg kap minden finomat. :) De nem baj az. Azon gondolkoztam, hogy nem e lehetne vmi orra pöcköléssel jelezni, hogy ne harapjon mert neki is kellemetlen lesz?! Anno a két hörcsögömet így szoktattam le róla. 4 évig (elég sokáig) voltak velem minden harapdálás meg rosszindulat nélkül. :) Azok viszont fürödtek! Szerették. De nem tudom, hogy a patik minek vélnék ezt... Lehet még jobban ráförmedne?

Edited by Merénylõ, 2011 március 2. - 23:16.


#131 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 2. - 23:20

Most ha megharap, akkor kap orrbapöcit. A múltkori elég hatásos volt, hogy 3 hétig nyugi volt. Meg ha simogatom, mindig mondom neki, hogy "nemharap! nemharap!"... :D

#132 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 2. - 23:23

:D :D Az csak jó, ha nyugisan beszélsz hozzá. :) Észre vettem, hogy nagyon értik a hangszínt... Ha fennhangon' "visítok" akkor tudják, h menekülni kell mert rosszat tettek. :gm: De ha nyugisan beszélek le ülök vhova, tudják hogy lehet jönni mert lesz simi meg finomság. A nagyot megtanítottam vállra mászni, fincsi parizerrel. ;) Azóta, ha oda teszem a kezem akkor felmászik! 10 percembe sem telt! Nagyon okosak!

#133 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 2. - 23:25

Én meg szárított banánnal arra, hogy felmásszon a rácshoz, ahol mindig nyugton tûri a simogatást. :D

#134 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 2. - 23:27

Ilyen banáncsipsszel? És két kézzel fogja mikor eszi? :ang: Jajj, nagyon szeretnék megint paticseket!!

#135 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 2. - 23:28

Ismerõsömnek ilyenek mint az enyéim most született 11. :gm: Ha gondolod! :D

#136 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 2. - 23:28

Igen, úgy-úgy. :D

#137 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 2. - 23:33

A világon az egyik legjópofább dolog, amikor két kézzel fogják a banánkarikát és jobbról-balra ,,soronként" rágják. Olyan átszellemült arcuk van közben :ang: 11? Hûha, ez most a harmadik hely, ahonnan kaphatnék. Igazából még nagy kérdést, hogy csupaszt, vagy prémeset és egyet, vagy kettõ szeretnék e... Meg az igazság az, hogy azóta még mindig nem találkoztam egyel sem, nem tudom milyen lenne

#138 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 2. - 23:36

De itt az állatkereskedésben is mindig van ilyen. Abból az alomból ahonnan nekem ez a két lány tesó. Már mint ugyan azoktól a szülõktõl, mindig új alom. :) 800 pengõõér' adnak itt egy ilyen fekete fehér csuklyás patit. Szerintem ha már újra vennél, mindenképpen párban! :)

#139 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 5. - 17:51

A szabaduló mûvészeim új ketreckét igényeltek... "Kirágnak" a vagyonomból! :dev:
De berendeztem nekik ezt is. Persze, hogy úri módon fogadták. :gm:
Na meg a kényelem. :rolleyes:

Edited by Merénylõ, 2011 március 5. - 17:52.


#140 Kukucska

Kukucska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 47 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 5. - 21:37

Csatlakozom én is ide, bár most sajna pont egy veszteségen vagyok túl. Bonifác patkányom, az elsõ, titokban megvett, hüllõkiállítás-származék, 3 év után...elpusztult :(
Kompót alpatkány, így egyedül maradt, ami láthatóan zavarja.
Nézegettem már társat neki, viszont nem tudom, hogy felnõttet (Kompót jelenleg 1 éves) vagy esetleg kölyök társat keressek hozzá. Õ fél évesen került Bonifác mellé és remekül megvoltak (legalábbis Boni sosem volt agresszív vele). Ha valaki tudna tanácsokat adni, azt elõre is nagyon köszönöm!

Bonifác (2008 - 2011):
Posted Image

Kompót:
Posted Image

#141 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 6. - 0:35

Ó, sajnálom. :( Kompót hím, ha jól látom! Mindenképpen azonos nemû legyen szerintem a következõ társ. De még vmi növendék. Lehet, hogy kicsit alárendelt lesz a késõbbiekben is hogy fiatal kerül oda a felnõtthöz, de biztosan nagy viszályharc nem lesz. :) Legalábbis szerintem!

Edited by Merénylõ, 2011 március 6. - 0:54.


#142 Kukucska

Kukucska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 47 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 6. - 21:53

Köszönöm! Akkor valószínû bepróbálunk megint egy fiatalabb rateszt :) Ha minden jól megy, akkor két héten belül meg is lesz a kiszemeltem és akkor hozok is róla képeket :yeah:

#143 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 8. - 17:26

Sok sikert! Ha van lehetõséged, akkor próbáld meg megismertetni õket vmi válaszfallal elõször. Meg ne a ketrecben, hanem esetleg ott ahol a felnõtt patid se olyan magabiztos! Nehogy a terület viszály legyen. Vagy ilyesmi... :) Szerintem.

#144 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 12. - 16:53

Mióta megvan az új lakhely, minden luxussal :gm:, azóta a "kicsi" teljesen felbátorodott. Már meg se tudom õket különböztetni, csak a hátukon lévõ mintáról, hogy melyik melyik. :) Sokat nõttek, de szerintem ennél nagyobbra már nem fognak. Szóval a kicsi is úgy viselkedik már mint a tesója. Oda jön, rám mászik és még öröm pisit is kapok. :dev:

Edited by Merénylõ, 2011 március 12. - 16:53.


#145 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 12. - 20:46

Dejó! Aranyosak lehetnek. :ang: Vernon az ilyen egy lépést elõre, kettõt hátra típus. Most teljesen magába van fordulva, elbújik ha meg akarom simogatni. A kaját elfogadja a kezembõl, de semmi több kommunikációra nem hajlandó. :( Bezzeg a kisegerem az követeli a macerálást, imádja ha simogatom. :)

#146 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 12. - 23:04

Szerinted elfogadna maga mellett egy kezesebb példányt? Azért én látom ezen a kettõn, hogy a nagy jön, keres. A kicsi magától sose csinált volna ilyet! Megy a nagy után és utánozza. Lehet most azért fordult be, mert már egyedül érzi magát. Szerintem némi "csiripelés" után elfogadna egy nem túl fiatal lakótársat és lehet látná a másiktól hogy nem fél tõled, meg nem harapdál, õ se csinálná egy idõ után.

Edited by Merénylõ, 2011 március 12. - 23:10.


#147 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 12. - 23:56

Nem tudom. Én félnék bármilyen élõ állatot mellé tenni. Egy belógatott papírzsepire is ugrik mint egy pitbull és marcangolja. :gm: (A macskámat is félteném tõle.) Az egereknél az vált be, hogy megfogom és simogatom. Aztán rájönnek, hogy az jó. Csak hát, ez egy kicsit veszélyesebb terep. Vernonkának piszok hatalmas szája és fogai vannak. :D Éjjel 2-3 körül szokott játékos kedvében lenni. Lehet akkor kellene többet foglalkoznom vele. Olyankor érdeklõdõbb.

#148 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 13. - 0:05

Hm. Hát azért hátha meg tudná magát védeni a másik. Vagy nem... :gm: Igen este aktívabbak, de én általában nap közben engedem ki õket.

Edited by Merénylõ, 2011 március 13. - 0:05.


#149 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 14. - 19:02

Na, most vagy 5 percig simogattam a patkányomat, még a hasát is megvakarásztam, és túléltem. :yeah: De nem mertem megfogni. Ahoz még bátorságot kell gyûjtenem. :o

#150 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 14. - 20:45

:ang: Ezek meg széthurcolták a szennyes ruháimat... :gm: De vessek magamra, hogy nem mostam ma! :dev: Most már nem kell kergetni a kicsit sem, örülök h "teljesen" kezesek lettek. Neked meg kitartást!!! Türelem játék. ;)

#151 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 7. - 6:42

Tüsszög az egyik kislány, nem vészesen csak ha bent van a ketrecben. Már vettem nekik C-vitamin cseppet, amit az itatóba kell csepegtetni, de nem sok hatása van azon kívül hogy nagyon ragacsosat pisilnek. :gm: Szóval mit tehetnék még érte? :) Több zöldséget, gyümit is kapnak nem tudom mit lehetne még... Nincsenek huzatos helyen.

#152 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 7. - 13:13

Nekünk adtak annak idején vitaminos, aminosavas (jól emlékszek??) cseppeket, porokat, amiket joghurtba keverve ettek a lányok. Nagyon érdekes volt, mert ált tülekedtek a kajáért, de az ilyen ,,gyógyszeres" dolgoknál mindig az épp aktuális beteget noszogatta az egészséges és addig nem is nyalt bel, amíg a másik bírt enni belõle :ang: . Aztán lehet totális véletlen is, de mindig olyan volt mintha tudnák, hogy erre most szüksége van. Doki mit mond? El is felejtettem eddig írni: VAN PATKÁNYOM!! SAJÁT!!! A nyergesben lakik és a kengyelemet már megrágta, sõt valamelyik este láttam a nyergemen ücsörögni :kir: , aztán persze kereket oldott... Szerintem tudta, mennyire szeretnék megint egy ilyen okos rágcsálót és néha küld majd jelet, hogy velünk van :kir:

#153 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 7. - 18:29

Itt az új helyen is a nyereg javításra szorul, nem tudsz vkit a közelben? :dev: Itt is járnak patkányok, megrágták a 180ezer forintos díjlovas nyerget... :gm: A kis huncutok! Felrántószíjat kellene javítani. Amúgy itteni dokik nem foglalkoznak ilyesmivel... :( És nem is nagyon érdekli õket, csak kutya, ló, macska meg stb. Hörcsögeimmel se foglalkozott, hiába vittem el régen.

Edited by Merénylõ, 2011 április 7. - 18:29.


#154 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 7. - 18:43

:confused: Hát mibõl diplomázott, csak öt kiló feletti állatból? Nekem anno még azt is mondták, hogy ha x ideig nem javul, akkor megmûtik, meg ezt a bõr alá szurit senki nem problémázott beadni. De hacsak nincs nagy vész, szerintem a kányok hipp-hopp gyógyulnak. Szóval hajrá neki! Ó, akkor nektek is van nyergeslakótok :kir: ! Felrántószíjat cserélni... Hú, valamikor nagyon rég küldtünk egy nyerget valahova, de nem rémlik az sem hogy melyiket, hát még hogy hova :rolleyes: De Bubán Zsolti álomszép pónikantárt csinált nekem setire, az tuti, hogy felrántószíjjal foglalkozik e azt nem tudom. Rajta kívül nem tudok bõröst a környéken

#155 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 7. - 18:46

Most írtam neki faceboooookon... :gm: :) Remélem kapok választ! Én is rá emlékeztem, anno mi is küldtünk dolgokat javításra. Hát ezek nagyon érdekes orvosok. :rolleyes: Ti a klinikára vittétek? Meg azért azt ne felejtsd el, hogy ezek alig nyomnak fél kilót szerintem, ugyanis kisebb testûek mint a tieid voltak. :) Kis pici csuklyás patik. :D

#156 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 7. - 18:56

Ide a nyiregyi állatkórházba. Nem is az, hogy melyik a kisebb, de miért nem foglalkozik vele :confused: Itt nálunk hála az égnek, mindenre kitalálnak valamit, még a teknõcöket is hordtam szurira, ha baj volt :kir: Akkor ugyanarra gondoltunk :)

#157 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 7. - 19:01

Igen- igen. :) Hát ezek ilyenek, amikor eltört a pici orra az elõzõnek, akkor felhívtam az állatkórházat és mondták, hogy sajnos ilyen kicsi csontot nem tudnak mûteni/helyrehozni... :( Végigtelefonáltam Szabolcs megyét. De semmi. De most már itt van nekem ez a két szép kislány. :)

#158 Kukucska

Kukucska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 47 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 12. - 16:50

Hosszas várakozás és legfõképp önhibámból elkövetett tétlenség (nameg az osztályozó vizsgám okozta tanuló órák...) miatt csak most jött el a pillanat, hogy bõvülhetett a kis család kettõ ifjú patkányúrfival.
Metil (az egyszínû) egyenlõre a kíváncsi, pörgõs és gyorsan megijedõs:
Posted Image
Etil (a csuklyás) pedig megfontolt, némileg lassabb felfogású, de "nagy" tesó:
Posted Image
És az új fiúkáknak, új lakhely is kijár, a hétvégén készült el a spórolós 4 szintes patkányrezidenca, ahol a tervek szerint majd Kompóttal kiegészülve fognak garázdálkodni. Egyenlõre hagyom, had szokják a helyet (és engem :dev: ) aztán a jövõ héten, ha kicsit megnyugodtak meglesz az elsõ Kompótos élményük is és remélem a legjobbakat :yeah:
Posted Image Posted Image

#159 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 12. - 17:07

Gratula az új szerzeményekhez! :ang:

#160 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 12. - 20:23

Iiistenem a kis csöppségek! :) Vigyázz rájuk és sok sikert az ismertetéshez! ;)