Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Nyeregtörés!!!!


  • Please log in to reply
500 válasz a témához

#441 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 24. - 8:59

Oh ezer bocsánat!!! :) Ez a sok "egyforma" név! :D De tudjátok be nekem, hogy nyaralok (véégre :D ) úgyhogy kicsit megült az agyam... Bocsánat messi! :) :ang:

#442 Mesiii

Mesiii

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 12 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 24. - 20:50

Sziasztok! Köszi a segítséget,mindenképp átnézetem a nyerget.Szerintem nyeregcsere lesz belõle.:):( Valaki tud olyan nyeregkészítõt,aki kifejezetten a ló méretei alapján készíti a nyerget?(Gyõr közelében valahol) Igen,a kép csak illusztráció:) Köszi,még egyszer is:)

#443 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2010 július 26. - 20:48

Barth Róbert

#444 szandikah

szandikah

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 112 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 21. - 15:43

sziasztok azt szeretném megkérdezni, hogy ti a szivacs vagy a zselé mellett álltok? ki mit gondol a két marvédõrõl? :) am most nekem is sikerült feltörni a marját, mindkét oldalt..de már javuló félben van, neugranormont kentem rá és heti 2-3szor rakok rá nyerget, a többi napon futószár vagy szõrén + 1nap pihenõ :) ksözi

#445 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 21. - 16:19

sziasztok
azt szeretném megkérdezni, hogy ti a szivacs vagy a zselé mellett álltok?

ksözi


Inkább nyeregcsere. :cool:

#446 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 23. - 11:01

teljes gyógyulásig egyátalán nem kellene nyergelni! és zselé

#447 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 23. - 12:15

Amíg vissza nem szõrösödik addig ne nyergeld. Ami nekem bevált ( és a csoda-zseléktõl valamint mindenféle alátéten túl és marvédõkig már mindent kipróbáltam) az a vastag gyapjú nyeregalátét amit a sima nyeregalátét alá teszek. Ez ugyanis felszívja az izzadságot, puha, rugalmas és elosztja a terhelést is.
Nekem ilyenem van: http://www.beniker.hu/ az angol típus.

#448 pacifan96

pacifan96

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 856 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 18. - 9:20

Sziasztok! lenne egy kérdésem..Kedvenc lovamnak még régebben feltörte a nyereg a marját.Azóta begyógyult de utána lett rajta egy kb.: 3-4 centi magas púp. Keményes a tapintása lehet mozgatni is de érzékeny neki...Tehetetlenül állok mert nem tudom hogy a pihentetésen kívül hogy lehetne eltüntetni.Két három hónapot is pihent,nemvolt rá nyergelve de semmi változás.Próbáltuk kenegetni valami büdös mentolos krémmel,a neve nem jut eszembe de semmi...van valami ötletetek hogy lehetne eltüntetni? Elõre is köszi a válaszokat :)

#449 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 18. - 13:51

Amíg vissza nem szõrösödik addig ne nyergeld. Ami nekem bevált ( és a csoda-zseléktõl valamint mindenféle alátéten túl és marvédõkig már mindent kipróbáltam) az a vastag gyapjú nyeregalátét amit a sima nyeregalátét alá teszek. Ez ugyanis felszívja az izzadságot, puha, rugalmas és elosztja a terhelést is.
Nekem ilyenem van: http://www.beniker.hu/ az angol típus.


Csak ajánlani tudom, nekem ugyan weckós van, de nagyon megvagyok vele elégedve, azóta Haramia csúnya foltjai a minimálisra csökkentek és nyeregcsere sem volt.

#450 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 14. - 19:50

Ezek szerint bevált Nektek is, örülök. :)

#451 Kiki

Kiki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 636 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 17. - 11:33

sziasztok!Nekem egy olyan kérdésem lenne,hogy van egy kanca akivel dolgozok,westernbe lovagolták eddig,soha nem volt heveder törése,megkaptam futószáras oktató lónak,és az angol nyereg hevedere feltörte,lett neki "egy dumó"utána egy "ráncos gyûrõdés",ami úgy nézett ki,hogy kifog fakadni,de végül még se,aztán a ló kényszer pihenõre ment,ezalatt lement a duzzanat is,,,teljesen elmúlt,most meg munkába fogtuk elsõ héten csak westernbe volt lovagolva és már attól is elkezdett bedagadni neki a heveder helye,az angol nyereg után pedig fel se lehetett szerelni,aztán 2 nap alatt lement neki a dumcs,,,elöszõr zsinóros heveder volt rajta,aztán a gumis angol,most meg a zsinóros heveder védõvel,,,esetleg tudtok segíteni,hogy mit tegyek rá?vagy vele?hogy ne törjön fel,,,Köszi elõre is ui:ló 2-3 naponta megy,egyedül péntek szombat vasárnap van megterhelve most az õsszel,de akkor is napi szinten max 5 órát,,,néha még annyit se,,,

#452 egyember

egyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 21. - 15:46

,,esetleg tudtok segíteni,hogy mit tegyek rá?" patracot :kir:

#453 jász

jász

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 833 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 21. - 20:13

Amíg vissza nem szõrösödik addig ne nyergeld. Ami nekem bevált ( és a csoda-zseléktõl valamint mindenféle alátéten túl és marvédõkig már mindent kipróbáltam) az a vastag gyapjú nyeregalátét amit a sima nyeregalátét alá teszek. Ez ugyanis felszívja az izzadságot, puha, rugalmas és elosztja a terhelést is.
Nekem ilyenem van: http://www.beniker.hu/ az angol típus.

Véleményem szerint /több féle nemez izzasztó ismeretében/, én ezen készítõt tartom ajánlhatónak.
:)
http://nemez.gportal...php?pg=34597645

#454 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 22. - 11:21

Csatlakozom. Olcsóbb, szebb (bár ez szubjektív), egyedibb, ráadásul fórumos. Készít izzasztót westernnyereg alá is.

#455 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 22. - 12:06

Én a mostani nyeregalátétek alá szoktam tenni, nem magában. Már jóval korábban kerestem nála ilyesmit, anno nem készített még, illetve az akkori technikával inkább lebeszélt róla, most pedig majd lesz egy tõle is, véletlenül láttam meg, amikor megnéztem az új honlapját, hogy készít hasonlót õ is már.
http://nemez.gportal...php?pg=34597490
Kiváncsian várom majd a nemezelt alátétet, eredetileg is ilyen volt az elképzelésem.
Ettõl független nagyon meg vagyok elégedve a Benikeressel és érzékeny hátú / bõrû lónak nagyon jónak találom, évek óta szenvedtem azzal, hogy nagy melegben könnyen kidörzsölõdött a háta, szerintem szép is, de tény, az ára elég húzós, nekem a tisztítása macerás, mert a kefét nagyon nem bírja, muszáj mosni (és nem egyszerûen szárad meg).

Edited by chyki, 2011 november 22. - 12:28.


#456 Kiki

Kiki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 636 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 27. - 22:09

patraccal az gond,hogy a kezdõknek nem túl jó ötlet XD köszi a tippeket:) bár hozzá teszem,hogy nem a háta tört fel ha nem a hasaalja,de most hétvégén érdekes mondom,dolgozott angolban meg westernben is és semmi baja nem lett,,,,,,

#457 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 27. - 22:30

Kiszoktátok "húzni" a bõrét az elsõ láb felemelésével? Talán az is okozhatja, ha nem. Most egyébként is vastagabb a bundájuk rásegítés nélkül esetleg nem tud igazodni.

#458 Kiki

Kiki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 636 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 27. - 23:11

igen kiszoktuk :),de remélem ez egy átmeneti állapot volt,,,most nem mutatott semmit,még meg se dagadt neki,pedig pont neki van a legnagyobb bundája télen,,,,

#459 LLotti

LLotti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.028 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 27. - 23:44

Nálunk az ívelt bõr kidörzsölte, pedig jófajta haveder volt, így vettem neki egy ilyet (http://www.nagylovas...gid=272&id=8622) és ez teljesen bevált, visszaszõrösödött a kidörzsölt rész is.

#460 Rontó

Rontó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 632 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 29. - 10:20

Na én is pont ezt akartam ajánlani! Ismerek egy "örök töréses" lovat, mindennel próbálkozták és végül ez vált be, ettõl még egyszer se volt feltörve. Viszont ha a dudor nagy (kb mint egy tengerimalac), akkor az nem törés, hanem heveder nyomás, egyértelmû, hogy túl volt húzva. Mondjuk ha futószáras ló, akkor gondolom értetek hozzá és olyat felesleges is leírni, hogy fokozatosan kell neki meghúzni ahogy enged...

#461 Kiki

Kiki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 636 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 29. - 11:46

oksa,köszi az ajánlást majd kipróbáljuk :) érdekes ,mert akkora nem volt csak két oldalt két kicsi(még a pingpong labdányit se érte el),de akkor lehetséges,hogy az volt az oka,,, (eddig úgy csináltam,sose húztam meg teljesen,fõleg mert heveder iszonyos is a ló már :S)

#462 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 2. - 8:44

Van valakinek valami ötlete arra, hogy egy marnyomás (feltörve nincs de megnyomta a nyereg) gyógyulását hogyan lehet gyorsítani?



#463 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 2. - 9:11

Sehogyan, csak pihentetéssel és nulla nyergeléssel. Krémezni lehet fenilbutasollal, meg voltarennen. Utána pedig érdemes zselés nyeregalátétet, vagy más nyerget használni. Szerencsés vagy ha nem lesz ott fehér a szõr.

Olvaslak titeket és mély döbbenettel veszem ezt a rengeteg feltör lovat. 17 éve lovazok, cc 12 éve aktívan, napi szinten többet is( más, más nyeregben stílusban), idegent is ha kell. Heti rendszerességgel megyek 30-40 km távot, de nyáron akár 150 is...egy lovam sem szokott feltörni. Kizárólag, akkor tapasztaltam némi szörmenti hiányosságot, fõként az új lovaknál, akik hozzám érkeztek, s rég voltak nyergelve, vagy soha sem, ha a heveder nem volt meghúzva, vagy kopott volt. Vagy olyan esetben, ha a nyereg nem passzolt a lóra. Ezek az esetek nekem max 1-2 napi nem nyergelést jelentettek, azóta sincs egynek sem baja.

Ami még volt nálam az a hosszú távok esetén a gombásodás, nedves, meleg idõben...ezek is rendbe jöttek ( eddig 3 ló volt erre érzékeny) de a ször ott fehér marad, hol kisebb, hol nagyobb foltban. Volt olyan akinek teljesen elmúlt nehány év alatt.


Pukli a maron ami érzékeny az MARSIPOLY ami nem fakadt ki, tessék állatorvost hívni, aki szakszerûen feltárja, ha nem tud kiürülni soha nem fog meggyógyulni. Amennyiben kinyitják, nagyon gyorsan, akár véglegesen is rendbe hozható!

Javaslatom mindíg nyeregben, hevederben és annak felhelyezésében keressétek a hibát, vagy a pucolásban. Szívesen segítenék hogyan kell helyesen nyerget választani a lóra, de ugye ezt távoktatásban nem lehet. Zselét csak érzékeny hátú csikóra használok, ami most kezd hozzászokni a lovas súlyához.

HA kell addig próbálgatom a nyergeket míg megfelelõt nem találok az adott lóra, tudom ez sok pénz, de az is, hogy nem tudod használni a lovadat!

Akit érdekel elmondom hogyan kell nyerget választani a lóra ( nyeregkészítést tanultam, nem csak kitaláltam a dolgot) .

#464 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 2. - 9:26

Ne tudd meg Csikasz, milyen dühös vagyok. Nincs is olyan hangulatjel. Tegnap elvitték - vezetôvel! - az egyik isteni lovunkat túrára. Órákig sétáltak hazafelé, mert a terepvezetô lova topogott. Amikor hazaértek, az istenlovon a nyereg 20 cm-rel volt hátracsúszva! újranyergeltem, de amikor feltettem a nyerget, 10 cm-t rogyasztott a ló, ahogy hozzáért a nyereg. :( Ha végigtapogatjuk, nyomkodjuk nem jelez fájdalmat, ennek ellenére szerintem faszán felnyomták. :( A nyereg jó lett volna, csak éppen b*sztak átnyergelni.

#465 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 2. - 20:20

OOOOOhhh, ezt nagyon sajnálom, biztos megnyomták, ha rogyaszt :( . Kend be neki valami gyulladáscsökkentõvel, ha nem puklizódik fel holnapra, akkor elég a kánforos hûtõzselé rá néhány napig....szegény jószág.

#466 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 3. - 12:53

Tegnap este is végignyomkodtam, nem egyértelmû a dolog, duzzanat egyáltalán nincs. Majd megpróbálok nyerget tenni rá, hogy arra mit lép.

#467 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 19. - 12:49

Sziasztok! Az én lovamnak egyre magasabb a marja, így egyre jobban kell figyelni nála,nehogy feltörjön. (nem én töröm fel,sajnos nem csak én nyergelem,és nem is csak a helytelen nyergelés lehet a gond, de lassan már a mostani nyergét is "kinövi"). Mivel nem értek a westernhez cseppet sem, ezért a kérdésem az lenne, hogy segítség lehet-e a lónak,hátkímélõbb-e neki,ha western nyerget kap? Nem divatból vagy hóbortból,ez nem számít, csak keresném,hogy mi a számára legkényelmesebb megoldás? 15éves, érzékeny hátú iskolaló...

#468 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 19. - 18:14

Mivel nem értek a westernhez cseppet sem, ezért a kérdésem az lenne, hogy segítség lehet-e a lónak,hátkímélõbb-e neki,ha western nyerget kap?



Szia!

Bár nem vagyok nagy szakértõ, de klasszikusan a western lovaglásra használatos lovak jellemzõen pl. quarter fajtájúak, és leginkább alacsony marral bírnak, a nyergek többsége is ehez igazodik. Szerintem pont nem jó megoldás egy magas marú lónak, mert ugyan lehet kapni vékonyabb magasabb marúra weszkónyerget, de annál célravezetõbb lenne szerintem egy magas marú lovakra való angol nyereg jól kivágott (hátraszabott) markamrával. Vagy bock-nyereg, amelyek többsége elég jó magasra emelt kápával rendelkezik.

#469 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 20. - 9:00

Szia!

Bár nem vagyok nagy szakértõ, de klasszikusan a western lovaglásra használatos lovak jellemzõen pl. quarter fajtájúak, és leginkább alacsony marral bírnak, a nyergek többsége is ehez igazodik. Szerintem pont nem jó megoldás egy magas marú lónak, mert ugyan lehet kapni vékonyabb magasabb marúra weszkónyerget, de annál célravezetõbb lenne szerintem egy magas marú lovakra való angol nyereg jól kivágott (hátraszabott) markamrával. Vagy bock-nyereg, amelyek többsége elég jó magasra emelt kápával rendelkezik.



Köszönöm szépen!

#470 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 20. - 20:54

A quarterek nem alacsony marúak! Vannak egyedek amelyeknek szélesebb a válla mint bármelyik félvérnek, de mindnek van jó erõs marja, sõt nekem mindkettõnek igen magas ia! A két ló totál más test felépítésû. Az egyik egy maci, a másik inkább egy angol telivér. Western nyeregben is van fél quarter, semi quarter, full quarter, extra size quarter....és araber!

A western nyereg maga egyébként nem azonos a bock nyereg fel felfekvésével mint azt sokan hiszik, totál más a két talp, ha akarod csinálok neked képeket is! A western nyereg kialakítása, pont a hosszú, állandó mozgásban, hírtelen irányváltásokhoz is stabilan ültetõ munkához van kialakítva. Követi a ló vállát, a hátát és a teljes hátizmon ossza el a súlyt. A legjobban egy jó magyar favázas, ill íjász nyereghez hasonlít lecsupaszított western nyeregváz. Viszont az magyar favázas nyergek bár lovaknak ( ha az adott lóra van készítve) kényelmesek, sok embernek kényelmetlenek a farbõr vékonysága miatt. Én pl képtelen vagyok benne ülni, pedig magamnak is készítettem egyet annó.

A lengõtalpas bock nyereg, pl a inkább egy túranyeregre hasonlít mint felfekvésben, mint ültetésben! Egyenes talpak, amik nem minden lónak kényelmesek, ültetésileg pedig inkább magyar nyereg.

A stabil talpas, pedig inkább egy izlandi túranyereghez hasonlít. Ami ugyan szélesen fekszik fel, de vállban nem ad szabadságot a lónak, csak ha pont jó a méret, a lovasnak pedig olyan mint egy fotel!

Ja egyébként nyeregkészítést tanulta, csináltam is....

https://www.google.h...s...366&bih=631 ---- momentán itt egy sem mar nélküli!

#471 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 21. - 6:48

A quarterek nem alacsony marúak! Vannak egyedek amelyeknek szélesebb a válla mint bármelyik félvérnek, de mindnek van jó erõs marja, sõt nekem mindkettõnek igen magas ia! A két ló totál más test felépítésû. Az egyik egy maci, a másik inkább egy angol telivér. Western nyeregben is van fél quarter, semi quarter, full quarter, extra size quarter....és araber!

A western nyereg maga egyébként nem azonos a bock nyereg fel felfekvésével mint azt sokan hiszik, totál más a két talp, ha akarod csinálok neked képeket is! A western nyereg kialakítása, pont a hosszú, állandó mozgásban, hírtelen irányváltásokhoz is stabilan ültetõ munkához van kialakítva. Követi a ló vállát, a hátát és a teljes hátizmon ossza el a súlyt. A legjobban egy jó magyar favázas, ill íjász nyereghez hasonlít lecsupaszított western nyeregváz. Viszont az magyar favázas nyergek bár lovaknak ( ha az adott lóra van készítve) kényelmesek, sok embernek kényelmetlenek a farbõr vékonysága miatt. Én pl képtelen vagyok benne ülni, pedig magamnak is készítettem egyet annó.

A lengõtalpas bock nyereg, pl a inkább egy túranyeregre hasonlít mint felfekvésben, mint ültetésben! Egyenes talpak, amik nem minden lónak kényelmesek, ültetésileg pedig inkább magyar nyereg.

A stabil talpas, pedig inkább egy izlandi túranyereghez hasonlít. Ami ugyan szélesen fekszik fel, de vállban nem ad szabadságot a lónak, csak ha pont jó a méret, a lovasnak pedig olyan mint egy fotel!

Ja egyébként nyeregkészítést tanulta, csináltam is....

https://www.google.h...s...366&bih=631 ---- momentán itt egy sem mar nélküli!


Hú,köszönöm:) A "fogy a válla" igaz lehet,férne még rá izom is, husi is most,hogy több a lovas..

#472 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 21. - 7:27

Csikasz! Elképzeltem a Zsoci által bemutatott lovat, ahoz képest a quarteroknak nem hinném, hogy olyan magas marja lenne. Egy képen sem láttam még extrém magas marút... A lengõtalpas bock-nyereg régi változata olyan, amit leírtál, egyenes talpúak. Csak azóta már fejlõdött a technika jócskán. Szóval a lengõtalpas bock-nyergek mai változatainak a talpa meghajlított elõl, mint egy sítalp. Vagy ha Berth-nál csináltat az ember, úgy tekeri a talpat, ahogy a ló háta megkívánja. ;) Nekem is mindkettõ hajlított talpakkal rendelkezik. ;)

#473 Hosszúhomlok

Hosszúhomlok

    A multimédium

  • Támogató
  • 1.895 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 21. - 8:38

A qh erõteljes izomzatához kell a tapadás, a kifejezett mar, de ezt maga a dús izomzat segít nehezebben meglátni.

#474 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 21. - 12:50

A bock nyereg, a mai szóhasználatban a katonai, régi típust testesíti meg. Az új mai változatia valóban csavart talpúak, vagy lóra készülnek - ja és 200-500.000Ft ba bírnak kerülni! Sok cég csinál ilyet, csak ép kipróbálni nem tudod a lóra, mert a hazai lovasboltokban erre nincs lehetõség. Egyébként nekem már akkor volt ilyen amikor még csak a távlovasok használták és nem lett divat a podium, ja az is van egy eladó idehaza :)

#475 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 21. - 16:18

Nem minden billenõtalpas bocknyeregnek egyenes a talpa. Tulajdonképpen csak két típus ilyen: a 99M. és a 35/47M., viszont ez utóbbiból van a legtöbb, mert ez az utolsó típus, amit a határõrség még nem régen is használt. A jó hír az, hogy ez egy orvosolható probléma. Én mindig megívelem a talpat ha határõr nyerget javítok.
A western nyergek nagy felületûek, de többnyire elég közel vannak a gerinchez. Széles- erõshátú lovaknál ez nem probléma, de sovány, kiálló gerincû lovaknál leérhet a nyereg, és nem is feltétlenül a marnál hanem a hátsó kápa alatt, ami általában kifejezetten lapos ezeknél a nyergeknél.
Szerintem a podium nem annyira a bocknyergek utódja, inkább egy lecsupaszított, könnyített western nyeregre hasonlít a váza. Az ülés formája és kialakítása is a westernre hasonlít.
Azt hiszem, hogy ilyen gyenge kondiban lévõ lóra elõbb és olcsóbban találni megfelelõ bocknyerget mint westernt. No persze ehhez egy bocknyereg-kompatibilis lovas is kell :D Billenõtalpasakat nehéz mostanában beszerezni, de német típust (az közelebb van a megszokott angolhoz) mindig kapni az ebay-en. Most is van fenn három:
http://www.ebay.de/i...=item3a81492219
Ez nem szép, de használható.
http://www.ebay.de/i...=item5d3f16a715
Ez remek állapotban van, csak a felrántót kell cserélni.
http://www.ebay.de/i...=item1e7aef93d3
Ez meg gyûjtõi állapotú, mondjuk olyan áron is fog elkelni...

#476 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 21. - 20:10

A podiumot félre értetted, én csak azt írtam hogy régebben Prestige trekker, csak nem írtam ki a nevét ( ez picit hasonlít a merev talpas bockra) nyergekkel versenyeztek, aztán végre ide is ide ért a podium, s ma mindenki azt akar. Abban igazad van hogy totál olyan mint egy weskó váza, legalább olyan jó is, 30 év garancia van rá.

#477 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 21. - 20:30

Köszönöm a segítségeket! :)

#478 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 21. - 20:45

Ja értem. A Prestige trekker tényleg bocknyereg és jó is. Csak hát az ára...

#479 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 22. - 8:57

Viszont egy életre szól és nagyon kényelmes!

#480 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 22. - 11:50

kár a mûanyagvázért,nekem az kicsit illúzióromboló...