Ugrás a tartalmakhoz


Kurultáj


  • Please log in to reply
396 válasz a témához

#161 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 11. - 10:34

Bösztörpuszta?

#162 Szalakóta

Szalakóta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 283 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 11. - 10:44

Hasonló színvonal, ugyanaz a közönség.

#163 Kiki

Kiki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 636 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 11. - 14:25

valaki felvilágosítani,hogy az egyból miért lett két rendezvény?

#164 DOLCE

DOLCE

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 164 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 12. - 8:37

De jó színe van! És azok a zebracsíkok! :ang:

Azért jöhet beszámoló, ömlengõs is. ;)


A lovat Csibinek hívják, a lovasát pedig Eördögh Andrásnak.

#165 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 12. - 13:24

valaki felvilágosítani,hogy az egyból miért lett két rendezvény?


Két külön rendezvény volt ez eredetileg is.
2008-ban volt Kurultáj. Akkor ott az a döntés született, hogy két év múlva nagy Kurultáj lesz.
2009-ben Magyarok Országos Gyúlése és vására volt, de ezt sokan csak kurultájként nevezték. Innen van egy pici félreértés

Én azt a tájékoztatást kaptam, hogy azért lett két rendezvény az idén mert:

1. Tavaly bösztörpusztán kb. 250 ezer ember volt az idén nem kevesebb mint 600 ezer látogatót várnak.
Ekkora tömeg nem fér el Bugacon.
2. A Maqyarok szövetsége civil szervezõdés sok településen léteznek csoportjai, nagyon sok rendezvényt vásárt elõadást, kiállitást, egyebet szerveznek a tagok. A kurultáj nem vállal fel ilyen dolgokat.
3. Azok az emberek akik annak idelyén együtt szerveték 2008-ban a kurultájt, nem mindenben értenek egyet.

A fentieket idéztem.

Véleményem szerint, nem volt meg a közös akarat, hogy egy rendezvény keretében rendezzenekmeg mindent. Kár, mert lehetett volna,. Sok ismerõsõmnek nem fõtt volna a feje melyikre-hova menjen. Azokról nem beszélve akik nem értik a történéseket és ezért távol maradnak.Nem olyan régiek(és erõsek) ezek a szervezõdések, hogy a széthúzás luxusát megengedhetnék maguknak.

Edited by RIDERMAN, 2010 augusztus 12. - 13:27.


#166 melodia91

melodia91

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 454 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 12. - 16:29

Két külön rendezvény volt ez eredetileg is.
2008-ban volt Kurultáj. Akkor ott az a döntés született, hogy két év múlva nagy Kurultáj lesz.
2009-ben Magyarok Országos Gyúlése és vására volt, de ezt sokan csak kurultájként nevezték. Innen van egy pici félreértés

Én azt a tájékoztatást kaptam, hogy azért lett két rendezvény az idén mert:

1. Tavaly bösztörpusztán kb. 250 ezer ember volt az idén nem kevesebb mint 600 ezer látogatót várnak.
Ekkora tömeg nem fér el Bugacon.
2. A Maqyarok szövetsége civil szervezõdés sok településen léteznek csoportjai, nagyon sok rendezvényt vásárt elõadást, kiállitást, egyebet szerveznek a tagok. A kurultáj nem vállal fel ilyen dolgokat.
3. Azok az emberek akik annak idelyén együtt szerveték 2008-ban a kurultájt, nem mindenben értenek egyet.

A fentieket idéztem.

Véleményem szerint, nem volt meg a közös akarat, hogy egy rendezvény keretében rendezzenekmeg mindent. Kár, mert lehetett volna,. Sok ismerõsõmnek nem fõtt volna a feje melyikre-hova menjen. Azokról nem beszélve akik nem értik a történéseket és ezért távol maradnak.Nem olyan régiek(és erõsek) ezek a szervezõdések, hogy a széthúzás luxusát megengedhetnék maguknak.


Hozzáfûzném még, h 2008-ban azok szervezték együtt a Kurultájt, akik most külön-külön a 2 rendezvényt, a fent vázolt okok miatt.
Mi eddig minden évben ott voltunk, az idei Kurultáj szerintem a fasorban sem volt a 2 évvel ezelõttihez képest szervezettségben, résztvevõk számában/színvonalában és legfõképp!!! kulturális tartalom tekintetében. Mindemellett pl olyan valakiknek, akik most voltak elõször, a vasárnap még így is felemelõ és nagyszerû volt. Kiváncsi leszek most hétvégén Bösztörpusztára.

#167 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 12. - 18:33

Csak egyik részrõl azért szervezték külön, mert másik részrõl levédették a hátuk mögött és ezzel kizárták a közös rendezés lehetõségét............................

#168 KisbérisDíjlovas

KisbérisDíjlovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.507 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 12. - 20:17

oké,benne vagyok :D



Mertem remélni . :gm:

#169 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 12. - 20:47

Hozzáfûzném még, h 2008-ban azok szervezték együtt a Kurultájt, akik most külön-külön a 2 rendezvényt, a fent vázolt okok miatt.
Mi eddig minden évben ott voltunk, az idei Kurultáj szerintem a fasorban sem volt a 2 évvel ezelõttihez képest szervezettségben, résztvevõk számában/színvonalában és legfõképp!!! kulturális tartalom tekintetében. Mindemellett pl olyan valakiknek, akik most voltak elõször, a vasárnap még így is felemelõ és nagyszerû volt. Kiváncsi leszek most hétvégén Bösztörpusztára.


Kiváncsi vagyok én is és hát persze szomorú is............. Lásd fentebb

#170 Kiki

Kiki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 636 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 12. - 20:55

köszi a tájékoztatást ! :P

#171 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 15. - 8:24

és a ló András "Kunfakó" tenyésztése (nagyon kedves kis lovak , értelmesek és szivósak) gyorsan veszik a Bala-Sa képzést... én csak tudom :) ;)


Most hallok másodszor a Kunfakóról. Elõször tegnap Bösztörpusztán. Többet is tudsz a fajtáról?

#172 melodia91

melodia91

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 454 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 15. - 8:36

Ha megkeresed Eördögh Andrást - akár ma Bösztörön személyesen - biztosan szívesen ad tájékoztatást, vagy MOGY után is, ha meglátogatod. :) Egyébként mit szóltok Bösztörpusztához? Sztem tanultak a tavalyi problémákból, kijavították, és ami továbbra is hatalmas erénye a rendezvénynek, az a fegyelem, nyomonkövethetõség, szervezettség. Tegnap egyszerûen beláthatalan mennyiségû ember volt, mégis minden frappánsan ment és nem volt zsufoltság-érzete az embernek. Sokkal jobb lett a lovas táborhely kalakítása és a helyszín is évrõl évre épül-szépül. Szóval nekem amekkora csalódás volt Bugac, annyira pozitív volt Bösztör. :yeah:

#173 Janó

Janó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.069 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 16. - 18:45

Ha megkeresed Eördögh Andrást - akár ma Bösztörön személyesen - biztosan szívesen ad tájékoztatást, vagy MOGY után is, ha meglátogatod. :)

Egyébként mit szóltok Bösztörpusztához? Sztem tanultak a tavalyi problémákból, kijavították, és ami továbbra is hatalmas erénye a rendezvénynek, az a fegyelem, nyomonkövethetõség, szervezettség. Tegnap egyszerûen beláthatalan mennyiségû ember volt, mégis minden frappánsan ment és nem volt zsufoltság-érzete az embernek. Sokkal jobb lett a lovas táborhely kalakítása és a helyszín is évrõl évre épül-szépül. Szóval nekem amekkora csalódás volt Bugac, annyira pozitív volt Bösztör. :yeah:




A szervezés akkor milyen lehetett eddig!!! :hu: :eek:
Én 4 órát voltam ott cirka,ám ezidõ alatt a mentõ 4,késõbb még 3 kanyart csinált a tábor és a kecskeméti kórház közott.Természetesen nem üresen:Fej és gerinc sérûltekkel volt tele!....(mindezt 7 órán belül)

A sok lehetséges ok közül biztos a következõ:a lovak,illetve a lovasok minden akadály nélkûl közlekedhettek ott,ahol az emberek(a jónép)tartozkodtak,sétáltak,nézelõdtek.Szinte törvényszerüek voltak a balesetek,amik nem is várattak magukra túl sokáig. :(

#174 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 16. - 19:26

Veled kell egyetértenem. Nagy csalódás volt nekem Bösztörpuszta. Én sem voltam sokáig, szintén 4-5 órát, ezalatt 3 ló szabadult el, olyan helyen ahol a karámoktól fél méterre sátraztak csecsemõkkel!!!!! Egy lovas majdnem elsodort gyerekestõl, utána is léptek rászólni. Hulla részegek kóvályogtak, maguk, lovakkal és lovakon. Sorolhatnám. Sorban álltunk a kézmosónál, és az egyik önkéntes perceken keresztül alázott mindenki elõtt egy fiatal, 20 év körüli fiút, többször felhozva, hogy nem motoros találkozón van. Semmi nem utalt a fiú ruháján arra, hogy motorozna, nem volt ittas, normálisan volt öltözve, annyi volt a bûne, hogy úgy zárta el a lajta csapját, hogy csepegett. Személy szerint utálom, ha elmebeteg felnõttek kihasználva,hogy nincs a gyerek szülõje, ki megvédené a közelben, alázzák. Kiálltam a sorból, mondtam a fiúnak, menjél el nyugodtan, keresd meg a társaidat, nem vagy ezt köteles eltûrni. A férfinak meg azt, hogy nem kell ilyen munkára jelentkezni, ha beteg az elméje. Másik. 17 órára meg volt hirdetve dobolás az egyik sátorba. Többen vártunk, nem tudtuk mi van. Megkérdezem a hölgyet, a kitûzõje alapján programkordinátor féle, mire közli velem, itt ez és ez tart elõadást, itt dobolás nem lesz, legfeljebb kinn, az elõadást nem lehet zavarni. Mindezt lekezelõen, gúnyosan. Négy 3-10 évesig gyerekkel kerestem a kánikulában az elõadást, ide-oda küldtek, senki nem tudta hova lett elhelyezve a dobolás, végül tanácsolták, keressem a dobszót, ott van az elõadás. Szóval, én ott, szégyeltem, hogy magyar vagyok. Igazi zsibvásáros, igénytelen, részeges, fejetlen, balesetveszélyes, lekezelõ....nem folytatom.

#175 Janó

Janó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.069 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 17. - 6:19

Nem gondolom,hogy azt szégyelni kellene,hogy Magyarok vagyunk!Minden nemzet hordoz valami nyûgöt magával,mi is. Bár nem úgy ébredek minden reggel,hogy büszkeség dobog bennem a Magyar mivoltom miatt,ám ezt soha nem felejtem el,és (többek között)ehhez tartom magam. A kulturált viselkedés hozzánk kötödik,(személyekhez)és mi vagyunk a felelõsek érte.S ez a sok "mi" adja a nemzetet. :)

#176 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 18. - 8:29

Tavaly nagyon jó tapasztalataim voltak, az idén nem tudtam menni.Sajnálattal olvastam a negatív dolgokat, de talán általánosságban nem volt ennyire rossz a helyzet, vagy igen? Én is úgy vélem az igényesség, a tartás és a kulturált viselkedés az egyén "dolga" ez ha "tömeges" akor nagyon jó. Igaz viszont a mondás is" a rothadt almák mellé rengeteg egészséges szép almát teheszt, mégis ahogy az idõ telik egyre több fog pusztulni"

#177 Szuzy

Szuzy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 255 hozzászólás

Közzétéve 2010 augusztus 18. - 13:36

http://www.youtube.c...feature=related

Én idén voltam elõször, nagy élmény volt számomra. A programok tetszettek, bár szervezés terén még van mit javítani!! Volt rossz tapasztalat is bõven pl. a fent említettek, de úgy gondolom jövõre is ott leszek!!! :)

Edited by Szuzy, 2010 augusztus 18. - 13:37.


#178 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 5. - 16:40

Olvasom: ÕSÖK NAPJA HELYSZÍN A 2010-es Nagy Kurultaj, a Magyar Törzsi Gyûlés minden idõk legnagyobb hagyományõrzõ rendezvénye volt. Százötvenezren nézték a bugaci pusztán a 14 rokon nép küldötteinek bemutatkozását. A Kurultaj szervezõi, a Magyar-Turán Alapítvány, Bugac önkormányzata és a Turán Szövetségben együttmûködõ hagyományõrzõk közösen szervezik az elsõ Kárpát-medencei Õsök Napját. Az esemény 2011. július 29-31 –e között, Bugacon, a Kurultaj helyszínén kerül megrendezésre. Kisebb léptékû, jobban belátható küzdõtéren, sokkal nagyobb nézõtérrel, egy színpaddal, egy elõadósátorral és egy táncházzal. A rendezvényre a belépés díjtalan. A versenyeken nevezési díj nincsen. Jurtával a táborozás ingyenes. Minden magyar testvérünket szeretettel várjuk. A PROGRAM 29. péntek hagyományõrzõk és kézmûvesek érkezése, kézmûves bemutatók és vásár gyakorlás az íjászverseny pályáján a lovas programok fõpróbája bemutatók a Honfoglalás-kori táborban, fegyverkovácsolás, bronzöntés tudományos ismeretterjesztõ elõadás: Mátéffy Attila turkológus népzenei mûsor és táncház 30. szombat 09.00 Ló szabadidomítás bemutató 09.30 Kurul dobosok elõadása 10.30 Íjászverseny a különleges íjász akadálypályán Közben az elõadósátorban 12.00 – 15.00 között tudományos elõadások (Megyesi Pál, Pap Gábor, Bíró András Zsolt) 14.30 Kurul dobosok elõadása 15.30 Felvonulás, Kárpát-medencei hagyományõrzõk seregszemléje, ünnepi beszédek: Lezsák Sándor a magyar Országgyûlés alelnöke, fõvédnök, Tokovics Tamás az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark igazgatója, Javor Gancsev az onogur-hun hagyományõrzõk vezetõje (Bulgária), Bíró András Zsolt, a Magyar-Turán Alapítvány kuratóriumának elnöke 16.30 Lovasíjász bemutató (Kassai lovasíjász iskola) 17.10 BAGATUR bolgár hagyományõrzõ csapat bemutatója 18.00 Lovasharc és lovasíjász bemutató (Kelemen Zsolt) 18.30 Lovasversenyek közép- és hosszú táv 20.00 Eredményhirdetések 20.30 Az Õsök emlékezete – Szertûz a magyar õsvallás hagyományai szerint. 31. vasárnap 09.00 Hagyományos magyar harcmûvészeti bemutató (Felföldi Baranta) 09.30 Lovas kaszkadõr bemutató 10.00 BAGATUR bolgár hagyományõrzõ csapat bemutatója 10.30 Lovasverseny (pusztai vágta – gyorsasági verseny) 11.30 Lovasharc és lovasíjász bemutató (Kelemen Zsolt) 12.00 Táltos dobolás 12.30 Köp gar (buszkasi – nomád lovas harci játék) és lovasbirkózás 14.00 Hagyományos nomád küzdõsport versenyek és bemutatók (övbirkózás, turan) 16.00 Õseink lova (turáni és magyar lófajták bemutatója) 16.30 Eredményhirdetések 17.00 Lovasíjász bemutató (Kassai lovasíjász iskola) 18.00 Az Õsök emlékezete – Kárpát medencei összmagyar megemlékezés õseinkrõl és sorsfordító tetteikrõl 20.00 Üzenet a múltból – zenés emlékezés (Muzsikás együttes)

#179 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.321 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 1. - 23:01

- Kérem, nehogy bántásnak vegye bárki!!!
Én mint nagy elismerést értelmezem :ang:
http://index.hu/belf...yozte_morickat/

#180 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 2. - 7:11

ahol a flaszteren felnõtt budapesti liberális értelmiség pár nyári napon át úgy érezhette, hogy falun van és borzongató találkozásokat élhet át olyan emberekkel, akik már voltak táncházban.

:kir:
Amúgy meg a cikkbõl kitûnik, hogy érdemes félretenni az ilyen rendezvényekkel kapcsolatos elõítéletet, illetve alkalmazni némi toleranciát mások másféle meggyõzõdésével kapcsolatban.
Én 2009-ben voltam az összevont rendezvényen, és jól éreztem magam. Szombaton hihetetlen tömeg volt, a rendezvény mégis meg tudta õrizni a méltóságát, szemét- és részegember mentességét, nem engedték be a Gárdát, volt pár furi elõadás, de engem nem zavar, ha hallok az enyémmel ellentétes véleményeket, szóval aki nyitott, annak érdemes elmenni.

#181 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 2. - 8:42

Olvasom a vasárnapi programban "Õseink lovai bemutató". Milyen lovak lesznek? :D :dev:

#182 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 2. - 8:47

Hát elég zörgõs csontú csontszínûek kicsit hiányos alkattal. :dev: Szerintem :)

Edited by tipara, 2011 augusztus 2. - 8:48.


#183 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 2. - 8:49

Gonosz... :dev:

#184 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 2. - 9:13

most látom, hogy már volt...

#185 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 2. - 11:52

A cikket is elolvastátok? N.C. - ugyan nem ismerlek, de egyre szinpatikusabb vagy! Köszönöm a cikket. Az hiszem ennél õszintébben talán le sem lehetet volna írni, nagyon tetszik a rendezvény légköre. Bármilyen céllal is íródott nekem felkeltette az érdeklõdésemet, meg is fogom nézni magamnak jövõre közelrõl a rendezvényt. köp gar - egy fantsztikus játék, de nekem nem lenne hozzá bátórságom :) . Õseink lovai - hát ezen meg csak vitatkozzatok :) , de én tudom a tutit :D

#186 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 2. - 12:20

A cikket is elolvastátok?

Nem, csak úgy látatlanban írtam róla, meg copy-paste-teltem csukott szemmel... :rolleyes:

#187 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 2. - 15:33

köp gar - egy fantsztikus játék, de nekem nem lenne hozzá bátórságom :) .


Nagy királyság egyébként, szolid változatban játszottunk olyat, döglött állat nem volt benne, csak szalmával kitömött pulóver, meg remek fél-hidegvérû sodrilovakon ültünk, szóval a sebességtõl se kellett meghalni, de jó buli volt. Fõleg amikor bokánrúgott egy másik ló. :D

#188 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 2. - 20:58

Bocs Ori fegyelmetlen voltam :) .

#189 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 3. - 6:20

:ang:

#190 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.321 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 3. - 21:41

http://galeria.index...mp;image_size=m
- A képek jók, a szöveget meg legföjjebb nem olvassuk...

#191 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 4. - 8:37

Senki nem volt ott és nem csinált képeket???? Az a nehény nagyon kevéskének bizonyúlt, de kedvcsinálónak megfelel.

#192 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.321 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 13. - 23:12

http://port.hu/vanna...mp;i_topic_id=1

#193 Nogajijasz

Nogajijasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 374 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 19. - 22:40

Hát elég zörgõs csontú csontszínûek kicsit hiányos alkattal. :dev:
Szerintem :)



Szia!

Nem értem mirõl beszélsz?A kutyások fele annyit se fikázzák az agarat mint a lovasok az achalt.
Én nem hallom a csontjaikat zörögni,lehet hogy hangosan beszélek mellettük.Sok lónak (fríz,andalúz stb.)olyan hiányos lenne az alkata 20-30 kilóméter után,hogy le kellene velük állni,nehogy elvigyenek az állatvédõk! :DD :kir:

üdv!

#194 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 20. - 11:13

:eek: Õseink lováról volt szó, gondoltam elõkapartak egyet a föld alól. :cool: Köze nem volt a hozzászólásomnak az ahalhoz. Nem is tartom egyébként õseink lovának, hozzáteszem a hucult sem, de egy más kérdés, más vita, máshol. :) :ang: ( off: egyébként csípem az agarakat, az ahallal sincs különösebb bajom, viszont a túlsztárolásukkal már néha szokott lenni, de ez is más tészta, hisz mindenkinek a sajátja a legkedvesebb.)

#195 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 27. - 21:24

Kérem aki volt szervezõ a Kurultájon legyen oly kedves írja meg pü-ben is jó, hogy milyen feladatok, mivel jár stb. mert nem tudom eldönteni jelentkezzem e. Elõre is köszönöm. :)

#196 NICSEVÓ

NICSEVÓ

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 24 hozzászólás

Közzétéve 2012 június 6. - 20:37

Akit esetleg érdekel.A 2012 es Kurultájon résztvevõknek. A rendezvénytõl 6 km-re 2 fõ részére szállást és 2,3 lóelhelyezését biztositani tudom,az udvaron sátorozási lehetõség is van. Térítést csak a lovak elhelyezésért kérek.Részletekrõl magánban.

#197 Celtica

Celtica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 10. - 13:42

Hello! Megy vki idén Csongrád megyébõl, Szeged környékérõl? :)

#198 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.321 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 9. - 21:16

- A cikk hangvétele persze vitatható, de legalább beszámol:
http://index.hu/belf..._a_parlamentet/

#199 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 10. - 6:12

- A cikk hangvétele persze vitatható, de legalább beszámol:
http://index.hu/belf..._a_parlamentet/

Nesze neked Európa.....

#200 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.321 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 10. - 7:09

- Én viszont tényleg liberális vagyok: nem véleményezem a megjegyzésed.