Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Arab Telivér


  • Please log in to reply
2230 válasz a témához

#2161 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 22. - 21:11

Valószínû, hogy a kerítéslábnak szaladt neki az éjjel. Egész jól viseli, ahhoz képest, hogy Ciza többször is lelép mellõle a legelõre, nyugodtan elszénázik bent. Váll részen, ahol az ütést kapta elég durván be van dagadva, de már közlekedik a beállóban.

#2162 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 22. - 21:26

Jobbulást neki! :ang:

#2163 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 24. - 21:09

Posted Image

#2164 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 24. - 21:20

Boldog Karácsonyt Mindenkinek!

#2165 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 24. - 21:24

Boldog Karácsonyt Nektek is! Lovazzatok jó sokat az ünnepek között.

#2166 vki8

vki8

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 26 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 28. - 12:26

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni! a Bábolnai ménesben fedezõ Hamad B és a Nadeem B nevû ménekrõl nincs-e valakinek képe illetve valami info? Elõre is köszönöm!

Edited by vki8, 2012 december 28. - 12:27.


#2167 hajnalstar

hajnalstar

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 259 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 30. - 9:30

IDE IS KITESZEM, TI TÖBBET TUDTOK ERRÕL NEKEM MONDANI : Sziasztok! szeretnék tanácsot kérni hogy a biotint leszámítva milyen készitmények lennének még amik a patanövekedést segítik. éb biotinból is milyen fajta lenne a mi jó és bevált. annyi féle van..... frown.gif még sosem kellett ilyet használnom, de most a kovácsom 4 lábra akarja vasaltatni az arab lovamat... én ha van más lehetõség semmiképpen nem szeretném. annyi a baja a lovam patájának hogy a hátsó paták nagyon hamar kopnak, már majdnem a talpán jár ( a kovács mondta így. nem is tud onnan sosem elszedni semmit) csak akkor tetetnék patkót ha muszály, de elõtte kipróbálnék mást. nem szívesen patkoltatok fõleg egy arab lovat. elõre is köszi a válaszokat!

#2168 nokedli

nokedli

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 15 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 1. - 10:18

Ezekkel a képekkel kívánok nektek boldog Új Évet!

Posted Image

Posted Image

#2169 Attila

Attila

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 40 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 2. - 19:40

Szia !Szép ,Mihók Csabától vetted ?

Edited by Attila, 2013 január 2. - 19:40.


#2170 nokedli

nokedli

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 15 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 4. - 13:16

Szia !Szép ,Mihók Csabától vetted ?


Szia! Köszi! Igen.

#2171 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 4. - 16:48

Nokedli! Nagyon szép képek. A másodikon meg mitõl olyan szégyenlõs? :D Ha jól emlékszem, nagyon hasonló képet láthattunk már valakitõl egy sárgáról. Igaz, Chyki? :D

#2172 Attila

Attila

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 40 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 4. - 17:25

Szia! Köszi! Igen.

Szia! A testvérével volt a lánya 2 versenyen .

#2173 nokedli

nokedli

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 15 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 4. - 19:08

Igen, tudom, tartom velük a kapcsolatot. Figyeltem az Orchidea eredményeit, fõleg a Fekete Párduccal, aki a az én lovam egy évvel idõsebb testvére ugyanattól az apától és anyától. Mackó! Épp vadásztak a völgyben és a durrogtatástól a lovak fel-le rohangáltak. A képet pont azelõtt csináltam, hogy áttörtek a villanypásztoron.. :eek:

#2174 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 5. - 21:32

Ilyesmire gondolsz? :D

Ma voltunk kint "pályán", éreztem, hogy feszül, menne, igy nyerget, kantárt le, játéééék... Utána szépen dolgozott :)

Nokedli, vannak további tervek is vele? Távlovaglás, vagy csak hobbi/szerelem?
A villanypásztoros történetet gond nélkül megúsztátok? Nálunk Attayr már hozzászokott, volt reptér és lõtér mellett is tartva... :gm:

Edited by chyki, 2013 január 5. - 21:38.


#2175 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 6. - 16:07

A reptér izgalmas lehet. Tavaly nyáron az egyik szomszéd úgy gondolta, hogy megnézi a falut sárkányrepülõvel. Isten bizony azt hittem a háztetõt is leviszi. Az istálló mögött emelkedett fel, hát a lovak nem kicsit lesték, hogy mi ez. Elsõre azt hittem a fejünkre esik. Kezdem sejteni, hogy milyen lehet a halálfélelem. :rolleyes: Másnap éppen szidni készültem az illetõt, amikor benyögték, hogy a szomszéd volt. :gm:

#2176 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 6. - 18:36

Hihi, az izgalmas lehetett :D Mondjuk szerintem ha nagyon közel repkedve valami, akkor azért õk is tudnának parádézni miatta.... Mondjuk a tüzijátékot azt édes ahogy nézik, kimerevednek és csodálattal lesik. Idén a durrogtatástól csak a csikó riadt meg, amikor mögöttünk az utcán rájöttek hogyha a beton árokelem elé dobják sokkal nagyobbat durran... :cool: Ott kellett lenni vele, de már megszoktam hogy nekem a szilveszter nem a buliról szól. :)

#2177 nokedli

nokedli

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 15 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 6. - 22:30

Még jó, hogy mi messze vagyunk a "civilizációtól"! Persze azért néha jól jönne egy-két repülõ a szoktatáshoz.. Szerencsére gond nélkül megúsztuk a "barmoljuk-szét-a-villanypásztort-akciót", mert pont ott voltam velük, és a vezérkanca - akivel már régebbóta dolgozom együtt - távirányítással mûködik. :gm: Mackó, Aida meggyógyult? Chyki, inkább az utóbbi, hobbi/álomló kategória. Legjobban túrázni szeretek, de a saját lovaimat próbálom komplexen képezni, ugyanúgy akad idomítás, mint ahogy kisebb ugrások, meg körkarámos bolondozás. :) A Jé azért is speciális, mert egyenesen a legelõrõl került hozzám, a legelején kezdhettünk mindent. Nem mondom, hogy nem próbálnám ki magunkat egyszer akár egy távlovas versenyen, de nem a helyezés reményében tenném, hanem, hogy közelebb kerüljünk egymáshoz.

#2178 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 7. - 19:30

Voltunk mi is amatõrként távlovas versenyen, nagyon élveztük minden pillanatát :)

#2179 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 7. - 20:09

Nokedli! Biztos sikerül egy versenyre is eljutni. Igaz, hogy kutya kapcsán, de egy tenyésztõ ismerõs egyszerûen képtelen volt elhinni, hogy mi "csak" a jó hangulatért, társaságért jártunk kiállításra. :rolleyes: Magam készítettem fel a kutyákat, szóval amikor a szõre minõségét nézte a bíró, akkor az én munkámat látta és nem a kozmetikusét... Amiket hallani lehet a távlovasokról, biztosan jó "kis" társaság lehet. :) Köszönöm kérdésed! Aida javul. Mióta ránézett a doki, azóta jobban. :D Kellett a lelkemnek a megerõsítés, hogy szebbnek lássam.

#2180 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 7. - 23:01

Nagyon jó fejek a távlovasok, én tavaly tettem le a vizsgát, lovat is vettem, de nem bírta a hátam a lovat és a tempót! Most visszakerült egy igen kényelmes lovam, ami nem utolsó sorban nagyon jó menõkés, így idén kipróbáljuk remélem magunkat!

#2181 nokedli

nokedli

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 15 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 9. - 9:10

Voltam párszor nézõként távlovas versenyen és úgy tûnt, hogy nagyon jó a hangulat. Ha van is ilyen titkos vágyam (amire most fény derült) :ang: akkor is tuti, hogy még nem idén kerül rá sor. Esetleg jövõre.. Chyki, biztosan raktál fel képeket akkoriban.. Kaphatunk esetleg egy kis emlékeztetõt?

#2182 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 9. - 22:10

Kaphatunk esetleg egy kis emlékeztetõt?

De jó lenne! Olyan szép napsütéseset, zöld fûvel, 40 fokkal! :yeah:

#2183 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 9. - 23:39

Sajni valami gond van a cd-dvd olvasóval a gépen igy távlovasat nem tudok, pedig anno volt pár képem.
De a Pécs-Kecskemét túráról van egy egész albumom... és elég régi is... :D
http://pecs-kecskeme...i.fotoalbum.hu/

#2184 nokedli

nokedli

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 15 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 10. - 12:15

Sajni valami gond van a cd-dvd olvasóval a gépen igy távlovasat nem tudok, pedig anno volt pár képem.
De a Pécs-Kecskemét túráról van egy egész albumom... és elég régi is... :D
http://pecs-kecskeme...i.fotoalbum.hu/


Fú, köszönjük szépen! Szerintem megmelengetted a szívünket ebben a zimankóban (mikor lesz már tavasz???). Nagyon menõn néz ki Atis a weszkóban! Egyszer én is felpróbáltam a Jére egyet, - csak, hogy szokja a súlyt, meg, hogy ne mindig ugyanaz a nyereg kerüljön rá - de az enyém nem a lightos, arabos kiadás volt és eltakarta szegény kis párát:

Posted Image

Pécs-Kecskemét? Ez nagyon jól hangzik, biztos rengeteg élménnyel gazdagodtatok! 160 km körül van, nem? Hány nap alatt csináltátok meg? Hol mentetek át a Dunán? Nálam is tervben van idén kora nyárra egy nagyobb túra (sátrazós, nomád jellegû) a Vértesbe, de még sok a kérdõjel benne.

#2185 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 10. - 20:33

Több volt az... :dev: :gm: Élmény, kaland (fõleg) is akadt bõven, szerintem azóta is ama csillagos augusztusi ég alatti beszélgetésekbõl és élményekbõl meritek erõt. :) Az M9-es hidon mentünk át, bár nem az volt tervben :gm: , tulajdonképp semmi sem úgy alakult ahogy tervben volt, de pont igy volt jó... ha jól rémlik olyan 5 napos túra volt. Nyeregben jobban szeretem az angolt, de túrázni a túranyergek vagy western nyergek a legjobbak szerintem, de Atis is elveszik alattuk :)

Edited by chyki, 2013 január 10. - 20:37.


#2186 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 10. - 22:03

Jó kirándulás lehetett! :)
Nekünk Mike nyergünk van, a hátsó rész lekerekített, így azért barátságosabban mutat.
Posted Image

#2187 hajnalstar

hajnalstar

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 259 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 17. - 20:22

Sziasztok! nálunk a bakonyban térdig érõ hó van!!! :) felétek? ezt kihasználjuk majd szombaton egy jókis havas terepre, gyönyörü a táj. ma megmozgattam kicsit, mertmár régen ment, de teljesen kultúráltan viselkedett mint mindig :) ja, patkó nem lessz, ujra beszéltem a tulajjal, mostmár nem akarja hátra megpatkolni mert mindig szétszed valamit a boxon és rugdossa a deszkákat, meg állitolag cseszteti a többi lovat is és nem akarja már megpatkolni ezért...... hm.... érdekes az indok is, de az is hogy amikor kinn vagyok mindig egy szende kis angyal..... :ang: reggelente mikor etetés van meg mielõtt kiengedik plusz az elsõ fél óra, mikor kiengedi a gõzt :dev: én délutánra mindig már egy nyugis lovat találok ha megyek hozzá

Edited by hajnalstar, 2013 január 17. - 20:23.


#2188 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 18. - 12:12

Felénk csak az esõ esik... Amikor amellett döntesz hogy patkóval vagy nélküle a ló érdekeit tartsd szem elõtt, ne másét. :)

Edited by chyki, 2013 január 18. - 12:13.


#2189 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 18. - 23:16

Nálunk meg nyakig ér a hó. Ma jó kis széllel még izgalmasabb volt. :D Hajnalstar! Érdekes egy figura lehet a tulaj.

#2190 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 19. - 6:51

Hátra patkolni kizárólag magában tartott lovat szabad, úgy hasítja a patkó a húst mint a kés, ha valakit megrúg!

#2191 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 22. - 17:17

Kicsit foltos, kicsit szakadt, de az enyém! :D

Aida

#2192 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 22. - 19:05

Mackó - aranyos vagy!

#2193 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 23. - 22:02

Mackó :D :yeah: Ezek szerint javulgat már :)

#2194 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 24. - 11:57

Javul szerencsére. A szügye felé a szélén kb 1centi mélyen nagyon nehezen akar összetapadni, ott ugye folyton mozgásban van. A vállánál már teljesen összeforrt. Leválasztottuk a legelõt, így csak az istálló elõtti kisebb karámban vannak, de már muszáj volt kiengedni. Kiugrálta magát aztán most nyugi van. Már kezdett igen nyugtalan lenni a beállóban, és mielõtt rájön, hogy ki tudna jönni, inkább nappalra szabadságot kap.

#2195 Attila

Attila

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 40 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 26. - 21:37

Aida még fogatos korában !http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg[/img]

#2196 Attila

Attila

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 40 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 26. - 21:47

Sziasztok Csikasz ezt neked.http://kepfeltoltes.hu/130126/183_www.kepfeltoltes.hu_.jpg,http://kepfeltoltes.hu/130126/181_www.kepfeltoltes.hu_.jpg,http://kepfeltoltes.hu/130126/295422_494681883882522_1808241113_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

#2197 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 27. - 7:33

Köszönöm! Nagyon örülök, hogy ilyen jó helye van!

#2198 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 27. - 17:07

Köszönjük! :) Az idõt is küldhetnéd mellé! :D Poló, 30fok... ej, de kellene már! :D

#2199 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 23. - 16:42

Van úgy hogy végül nehéz de szükséges és jó döntést kell meghoznunk. Az elmúlt idõszakban nem sok idõ jutott lovaimra, gyakorlatilag magamra maradtam velük, mire elláttam õket, sötét is van, este is van.. hosszú volt nekem ez a tél, elfáradtam. Közben találtam egy lovardát ahol elkezdtem lovagolni- nem a saját lovaimon... igy lovagoltam egy helyen és lovakat tartottam otthon. Végül sok egyéb változás mellett, úgy döntöttem hogy ez nem jó igy sem nekik, sem nekem. Zserbó lovam 4 éves, tavaly év vége felé keveset lovagoltam, szeretnék vele tovább haladni, õ egy környékeli lovardába kerül, ahol minden adott ahhoz, hogy munka után is tudjam érdemben lovagolni (edzõ, pálya, fedeles...), Attayrnak pedig meg akartam keresni az álomgazdit, aki nap mint nap kimegy hozzá, szereti és van ideje terepezni, menni, menni és menni. Eladni nem akartam, mert szeretném olykor látni és tudni hogy jól van, ez mindennél fontosabb, így az örökbeadás mellett döntöttem. Ma volt kint ismerkedni és úgy érzem jól sikerült. Ha minden jól megy márciustól kényelmes hobbilovassá avanzsálok, Attayr pedig új gazdihoz költözik. :ang:

#2200 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 23. - 17:34

Chyki! Nagyon nehéz döntés! Sajnálom, mert csak olvasva is Téged a fórumon, annyira összetartoztok. Kívánom a legjobbakat Attayrnak, amolyan tökéletes 2. álomgazdát. Zserbóval van esetleg valamilyen terved, vagy pedig komolyabban szeretnéd "csak" belovagolni?

Edited by Mackó, 2013 február 23. - 17:34.