Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Fényképezõk


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
1936 válasz a témához

#41 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 2. - 14:49

Hány éves ez a géptípus? Nem lehet, hogy sok neki az 1 Giga? Esetleg az agyában 1 bittel kevesebb van neki?

#42 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 2. - 14:51

Nemtom. Eddig nem panaszkodtak rá...

#43 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 2. - 14:51

A gép tudja kezelni az 1G-s kártyát?Hahh (meg)elõzés!

Edited by Fec, 2006 január 2. - 14:52.


#44 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 2. - 14:53

A leggagyibb CF kártyát igénylõ gép is el tudja kezelni a fat fájlrendszer felsõ határát jelentõ kétgigás kártyát is. Ha a gép ismeri esetleg a FAT32-t, akkor az ennél nagyobbak is vígan mennek benne.

#45 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 2. - 14:56

Hm. A régebbiek (2-3 év) is?

#46 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 2. - 14:59

Elméletben igen.

#47 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 2. - 16:24

Sajnos a memória kártyáknak is megvan az élettartama. Nem bírnak ki végtelen számú írást. :( Keresgéltem a neten. A SanDisk 1 millió óra MTBF-et (átlagos idõ két meghibásodás között) ad a közönséges CF kártyákra. Ez 114 év folyamatos használat. Tehát ez elvileg nem lehet. :)Ha tényleg mindenhol elõjön a hiba, akkor meg kell próbálni garanciálisan cseréltetni. A SanDisk 5 évet ad minden termékére!

#48 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 2. - 16:41

A leggagyibb CF kártyát igénylõ gép is el tudja kezelni a fat fájlrendszer felsõ határát jelentõ kétgigás kártyát is. Ha a gép ismeri esetleg a FAT32-t, akkor az ennél nagyobbak is vígan mennek benne.

Hozzászólás megtekintése

Lehet, de a Canon G2-es Index fórumban annak idején 512-est se mertek venni, csak úgy, ha a boltban belepróbálták, azért gondoltam.

#49 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 2. - 18:31

Vannak gépek amik bizonyos tipúsú kártyákkal nem mûködnek problémamentesen/inkompatibilisek, de ez nem függ össze a méretükkel.

#50 StG

StG

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.686 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 2. - 18:59

Meg kell olvasni a kamera weboldalát, ott elvileg közzéteszik az ilyesfajta híreket... Egyébként vmelyik Pentax gépnek volt olyan nyavajája, hogy nehezen kezelte a >1GB kártyákat, de ezt ez firmware frissítéssel megoldották...

#51 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 2. - 19:33

Minden esetben érdemes belepróbálni a kártyát, megformázni, párszor tízet kattintani vele visszanézegetni, hogy tuti jól lekezeli-e, de a flash formátumok között a cf az egyik legkevésbé problémás memóriafajta - az integrált vezérlõ miatt a méret inkompatilitás nem nagyon jellemzõk rá.

#52 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 2. - 20:23

Én is utánnanéztem, elvileg nem lehet oka a hibázásnak a kapacitás.Marad a keresztbe próba, (gépek x kártyák). Beleszólhat, ha pl valamelyik érintkezés bizonytalan. Kis méreteltérés, koszolódás is elõidézheti.

#53 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 3. - 12:37

harmadrészt mert ki tudja, hogy mi jön (vagy mi jöhet a jövõben) át a számítógépbõl (akárcsak áramingadozás formájában is), az meg kinek hiányzik... Nem tudom, ez utóbbinak van-e reális alapja, de inkább vagyok paranoiás e tekintetben...

Hozzászólás megtekintése

Én egy ilyen áramingadozás esetén nem csak a fotógépet meg a kártyát félteném... Sajnos nálunk gyakori ez a jelenség meg a pillanatnyi áramkimaradás, amitõl a képeket is félteném áttöltés közben, így részemrõl (és mivel sokféle helyzetben hatásos lehet) ajánlom szünetmentes táp használatát. Aranyat érhet.Viszont ha már fényképezõs téma, akkor megosztanám veletek megrökönyödésemet, amit karácsony elõtt kellett elszenvednem.Épp az egyik (általatok közkedvelt :D ) elektronikai áruházban nézelõdtem nemkissé avval a szándékkal, hogy kézbevegyek pár régóta nézegetett gépet. A három kiszemeltem, amikrõl addig csak olvastam, de tetszettek a Samsung Pro 815, a Lumix FX 30 és a Sony Dsc-R1. (Sajnos a negyediket amirõl edig csak jót hallottam elfelejtettem megnézni, ez a Fuji 9500)A Samsungból és a Lumixból a gépek bekapcsolása nélkül is (erre sajna nemvolt lehetõség) gyorsan kiábrándultam. A fogásuk valahogy nem sikerült szerintem az igazira. A Lumixot pl egy általában fotózáskor szerintem gyakorta elõforduló mozdulat közben majdnem kiejtettem a kezembõl, és amúgyis mindkét gépnél voltak olyan funkciók, amiknél le kelett venni a gépet a témáról, hogyátállíthassak valamit, s így már fujhattam volna az egészet éles helyzetben... na mindegy azért még egyszer majd ki is próbálom õket, hátha úgy már jobban tetszenének.A Sony viszont nagyon tetszett, nagyon szemeznék vele ha lenne pénzem rá. Egyedül az lepett meg, hogy az LCD-je lefele nem fordítható, de ez legye a legnagyobb baja... Esetleg van avlakinek evvel a géppel már személyes tapasztalata? (A márkaboltban széttárták a kezüket és egy kérdésemre se tudtak normális választ adni, pedig volt lyan is, amire elég lett volna a gyártói infó...)A másik. Ezen gondolkozom azóta, hogy a Samsungot a kezembe vettem:Az ugyebár a tele állásában erõsen elõredugja a szemét. Ileynkor nem okozhat hosszú távon komolyabb gondot, ha porosodik és utána visszahúzzuk és így (hisz egy nap alatt sok állásban kellhet) ide-ode szépen beledolgozzuk a port a gépbe? (tudom nem túl szakszerû ez a megfogalmazás, de most nem sikerült jobban)

#54 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 3. - 21:39

Sajnos a memória kártyáknak is megvan az élettartama. Nem bírnak ki végtelen számú írást. :( Keresgéltem a neten. A SanDisk 1 millió óra MTBF-et (átlagos idõ két meghibásodás között) ad a közönséges CF kártyákra. Ez 114 év folyamatos használat. Tehát ez elvileg nem lehet. :)Ha tényleg mindenhol elõjön a hiba, akkor meg kell próbálni garanciálisan cseréltetni. A SanDisk 5 évet ad minden termékére!

Hozzászólás megtekintése

Ezekkel az a gond, hogy FAT rendszerük van. Szóval mindig újraírja a FAT táblát, ahogy rákerül egy kép, vagy törlök egyet. A FAT helye viszont ugyanott van a kártyán, tehát ugyanazokat a biteket írja át folyamatosan. A flash memóriák celláit meg ugye nem lehet végtelenszer újraírni, megvan itt is, hogy hány ciklust bírnak. És ha a FAT megsérül, akkor szopás van. Ha meg az adatterületen van hibás rész, akkor más a helyzet. Ezzel nincs tapasztalatom, de szerintem lehet itt is bad sectort csinálni, nem? És akkor onnantól fogva nem fogja használni a hibás részt.

#55 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 4. - 10:56

A másik. Ezen gondolkozom azóta, hogy a Samsungot a kezembe vettem:Az ugyebár a tele állásában erõsen elõredugja a szemét. Ileynkor nem okozhat hosszú távon komolyabb gondot, ha porosodik és utána visszahúzzuk és így (hisz egy nap alatt sok állásban kellhet) ide-ode szépen beledolgozzuk a port a gépbe? (tudom nem túl szakszerû ez a megfogalmazás, de most nem sikerült jobban)

Hozzászólás megtekintése

Nem tudom, lehetséges-e, de ha igen, akkor megéri venni egy adaptergyûrût. Olyan, ami az én fui s5500-amon van. Védi az optikát, és nem telepszik rá az obi oldalára a por,kosz. :)

#56 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 4. - 15:16

Apple! És az teljes hosszában védi oldalt? Mert a Samsungnak azért egy kb 10 centire elõremászik. És azért mondom, hogy gáznak tartom. :( De ha ez így védi, akkor tényleg jónak tûnik. :)

#57 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 4. - 15:28

Az enyémet védi... Mert az adaptergyûrû hosszabb az obinál, így a gyûrû és az obi vége között még így is van 3-4 cm

#58 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 4. - 15:35

Ezek az adapterek arra valók, hogy az optika elé szûrõt vagy tele és nagylátószögû elõtétlencsét tégy, melynek értelemszerûn nem szabad a gépet a mûködésében akadályoznia, leghoszabbra kitolt optika esetén is el kell látniuk a feladatokat. Ez tulajdonképpen konverziós csõszerûség, aminek egyik menete vagy bajonettje a gép optikájába vagy mellette a vázba kapaszkodik, a másik, általában nagyobb átmérõjû menetbe csavarhatók az elõtétlencsék vagy szûrõk. Elméletben pormentesen zárnak.

#59 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 4. - 18:02

Sziasztok!Szeretnék fényképezõt venni és most néztük egyet.Ez egy Olympus.A leírásban ez van róla: D 535 ZOOM: 4x-es digitális zoom-1.5"LCD kijelzõ-12"MB-os belsõmemória-Négy expozíció-vezérlési program (Portré,önarckép,éjszakai felvétel,tájkép) Filmfelvétel-PictBridge támogatás-Szuper makró felvétel 2 cm-rõl.Az eredeti ára:49.990,de most akciósan csak 26.756.-Most lenne jó akkor megvenni,de nemtudom,h milyen képet csinál esteleg ismeri-e valaki?Mit gondoltok jó gépek?Kérlek segítsetek,fontos lenne! :)Elõre is köszönöm!Hasu

#60 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 4. - 18:25

Az ár ígéretes, de a hasonló paraméterekkel rendelkezõ Canon A 410-es 30k környékén van edigitalban, és pl olcsó sd kártyával bõvíthetõ, míg az olympus xd-vel. Szerintem megéri 4k különbözetet, memóriakártya vásárlásakor ez az elõnye elveszik az olympusnak.

#61 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 4. - 19:16

Ezek az adapterek arra valók, hogy az optika elé szûrõt vagy tele és nagylátószögû elõtétlencsét tégy, melynek értelemszerûn nem szabad a gépet a mûködésében akadályoznia, leghoszabbra kitolt optika esetén is el kell látniuk a feladatokat. Ez tulajdonképpen konverziós csõszerûség, aminek egyik menete vagy bajonettje a gép optikájába vagy mellette a vázba kapaszkodik, a másik, általában nagyobb átmérõjû menetbe csavarhatók az elõtétlencsék vagy szûrõk. Elméletben pormentesen zárnak.

Hozzászólás megtekintése

No de kedves LeO! Akkor, ha van elõl rajtuk valami, szûrõ vagy lencse, akkor zárnak csak, nem?

#62 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 4. - 19:17

No de kedves LeO! Akkor, ha van elõl rajtuk valami, szûrõ vagy lencse, akkor zárnak csak, nem?

Hozzászólás megtekintése

De csak elöl. :P

#63 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 4. - 20:10

Akkor megnyugodtam. :)

#64 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 4. - 21:22

HasuArról nem is beszélve, hogy kicsivel többért már optikai zoomot is kaphatsz, ami még többet dob rajta.

#65 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 5. - 4:41

Az olympuson is van optikai zoom a leírása szerint...

#66 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 5. - 11:23

Hasu nem írta, én meg nem néztem utána külön.Egyébként nem sikerült megtalálni az olympus.hu-n. :) Ez valami régi, kifutott darab lehet. Valszeg ezért is adják ennyiért.

#67 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 5. - 16:04

Köszönöm a válaszokat,de akkor milyet kéne néznem?Tényleg nem értek hozzá :o és mindenképp jót szeretnék.Az ár se verje a csillagos eget,mindenképp olcsóbb kéne.De tanácstalan vagyok :o Ezért is fordultam hozzátok :) Remélem tudtok segíteni.Akkor ezt nem is nézem meg,és nem is veszem meg,apu mondta,h a Ti válaszaitok sokat nyomnak a latba így rátok bízzuk magunkat :)Köszi mégegyszer :)

Edited by Hasufel, 2006 január 5. - 16:23.


#68 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 5. - 16:24

Köszi HH!Mindjárt rákeresek a neten.Mondjuk én úgy hallottam nemjó gépek,és h nem jó képeket csinál,de remélem ez nem így van,bár gondolom akkor nem ajánlottad volna :D-lese tagadhatnám,h szõke vagyok :D

#69 mano83

mano83

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.510 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 5. - 16:30

Köszi HH!Mindjárt rákeresek a neten.Mondjuk én úgy hallottam nemjó gépek,és h nem jó képeket csinál,de remélem ez nem így van,bár gondolom akkor nem ajánlottad volna :D-lese tagadhatnám,h szõke vagyok :D

Hozzászólás megtekintése

Cáfolom.. 410est vettem a múlt héten (nem saját használatra.. :D ), nagyon szép színei vannak és jók a képek..

Edited by mano83, 2006 január 5. - 16:31.


#70 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 5. - 16:40

A410A520Nemtudom, a másodiknál nem mutatnak képet,h milyet csinál.Biztos jobb,még apuval kell egyeztetnem,hátha kipótolja nekem :)Egyébként én nem ezekrõl a Canon gépekrõl beszéltem,hanem úgy általában.Pl a powershot A300

#71 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 5. - 17:37

Köszike ;)

#72 mano83

mano83

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.510 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 5. - 18:55

Én Powershot A100al kezdtem, aztán jött az A200 és végül az A300.. (Utána Sony F 828, de ezt most mellékes) Csak jót tudok mondani a képeirõl.. Egy gyenge pontja volt mindnek. Ahol az elemet kell berakni eltörött a kis bizgentyû kb 1 év után, mindnél. Szerencsére a 410nél már máshogy van megoldva a dolog, így nem fog eltörni az elemtartó bizgentyû.. Fémre cserélték a mûanyagot..

#73 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 6. - 13:57

Ismerõsöm digigépekkel foglalkozik. Tõle kérdeztem, hogy apukámnak mit ajánlana. Igényesebb "családfotózás"-ra, utazásokhoz, stb. Ami automata beállítások mellett is megbízhatóan szép képet csinál. A Canon A520-at ajánlotta, szerinte az a legmegfelelõbb erre. Én meg elhittem. :) Tapasztalatom még nincs, de remélem, hamarosan meglesz a ketyere.

#74 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 6. - 14:52

Apáméknak a510-est vettem a nyáron, szeretik, és jó képeket csinálnak vele, annak ellenére, hogy nem veszik észre hogy nem automata módban van a módtárcsa, hanem mondjuk AV-ben. ;) Elég hálás kis masina, nagy kijelzõ a hátulján ami mellett megmaradt az optikai keresõ, ultrakompakt mérete mellett egész jó rajzú és felbontású optika 4x-es optikai zoommal. Érdemes mellé venni 4-6 AA elemet, mert a korábbi verziókkal ellentétben ez elég gyorsan merül (mivel ebbe kettesével kell belerakosgatni a korábbiakban négy volt), és egy legalább 256M-s sd kártyát (512 ajánlott).Ja 510 és 520 között emlékeim szerint az a difi, hogy 520 4mpixeles ccd-t kapott az 510 meg 3,2-eset, egyébként azonosak.

#75 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 6. - 17:24

Örni, ha még megvannak az m42-es cuccaid érdemes ezt elolvasnod. :)

#76 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 6. - 17:27

Köszi, ez érdekes!

#77 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 9. - 15:32

Újra visszatértem.Még mindíg olyan gondal küzködök,h nem tudom milyen gépet vegyek.Tetszik a canon és jó árban is van.csak egy baj van vele,h nemtud hangot felvenni,ha videózik és nekem pl kéne.Most lehet,hülyének néztek,de így van :)Néztünk,még hp-t(most is az van),fujit,olympust meg kodakot.Ezek közül a canon és a hp az ami tetszik, a hp tudom milyen amit néztem egyik barátomnak is az van,és szerintem nem rosz, canonom még nem volt és az is tetszik,csak hangot nem vesz fel :(A fujinak meg kicsi az optikája szerintem,és amõgysme nagyon tetszik.Úgyhogy nemtudom.Apa bement az egyik ismerõséhez akinek számítástechnikai boltja van és vannak fényképezõk is,de azt mondták,h a hp ugyanolyan rosz mint volt mert h az nem csak fényképezõket gyárt.(bár szerintem sok van így h nem csak azt gyárt)Én megvagyok a mienkell elégedve,nincsen neki semmi baja és a képei is gyönyörûek,makrózni is lehet vele,egyedül a videó felvétel hiányzik róla...Úgyhogy valami olyan kéne ami legalább 4 megapixeles,és 3-4X-es optikai zoomja van,videófelvételt hanggal tud felvenni és makrózni is tud.No meg szép képe legyen.Remélem nem írtam el semmit,és értitek az egészet :DKöszi mégegyszer és bocsánat,h itt nyaggatlak benneteket. :o

#78 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 9. - 15:36

Miért létfontosságú a hang? A video amúgy sem ér semmit, vagy igen? NEkem még nem tetszett sose, amit én videoztam fényképezõgéppel.

#79 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 9. - 15:36

egy fényképezõgépnek miért kell videóznia? pocsék felvételeket csinálnak. pláne, hogy hangot is szeretnél hozzá. tök fölösleges.

#80 Hasufel

Hasufel

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.023 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 9. - 15:39

Pl a hpnak szép a videója-annak amit néztem,élõben láttam-és hang meg azért mert nincs kamerám és néha nem árt..Jó akkor vegyük azt h nem kell,h legyen hangja,akkor Ti mit mondtok milyen lenne a legjobb?