Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lovasíjászat


  • Please log in to reply
965 válasz a témához

#161 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 28. - 10:41

Hát nagyon sajnálom, de nem tudtam elmenni.... ( az istállóba kellet boxokat építenem, erre ráment az egész hétvége, de ez most fontos és halaszthatatlan volt) Annak viszont nagyon örülök, hogy jól érezted magad Posted Image A lev_listán természetesen megrendeltem a felvételt, amihez viszont lehet csak rajtad keresztül jutok. Remélem jön a jó idõ, és vendégül láthatlak egy lovaglásra és az elõadást is kiértékelhetjük.

#162 Ortadon

Ortadon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 175 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 1. - 14:04

Artin!Ha meglesz a video, akkor szólj, mert engem is érdekelne 1 csöppet.Köszi!

#163 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 3. - 18:22

Artin!Akor most kapcsolatba vagy a B_Mónival? - azt olvastam csak valamikor jövõhéten lesz DVD.

#164 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 3. - 18:40

Jelenleg még nem vagyok kapcsolatban. Mivel azt mondta hogy kb 1-2 hét, így majd jövõ héten valamikor. Bár lehet hogy csak 15 után lesz részemrõl.És mivel a nevekkel és a névmemóriával hadilábon állok, így jó is hogy írod a nevét.Te beszéltél azóta vele? Hátha többet tudsz mint én!

#165 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 4. - 11:47

Nekem is ez az infóm, hogy 1-2 hetet várni kell.Hallotattam lesz valami verseny a hétvégén a Magyarok Házában.Tud errõl valaki többet?

#166 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 5. - 2:35

Íjászverseny, termi. Állítólag jó buli lesz. A fõdíj egy íj. Volt róla szó az elõadás után is, mikor beszélgettünk a többiekkel. Azt hiszem három távról lesz lövés, több körben több célra, de most késõ van ahhoz, hogy pontosan felidézzem, a mikor, hol, hogyant. Lehet hogy érdemes lenne elmenni, de vagy két hónapja nem lõttem rendesen, és beégetni nem akarom magam...

#167 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 7. - 22:10

Már nem is emlékszem mikor mikor feszítettem ideget....A fenébe a rossz idõvel, jöjjön a tavasz.Hol lehet fütyülõs vesszõt venni???

#168 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 7. - 22:28

Néha van a Tüzes Íjászban Pesten. Asszem 1000 ft/db. Ritkán van, mi is több mint fél évet vártunk rá, de mikor megjött félreraktak nekünk. (csak szólni felejtettek el, így porosodott ott vagy egy hónapot) Ott érdemes érdeklõdni.

#169 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 10. - 9:35

Ma hallottam, hogy az utazás kiállításon fellépnek a szittya lovasíjászok is.Na semmi változatosság?

#170 Mate

Mate

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 7 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 12. - 20:17

idézet:
Eredeti szerzõ: Artin: A "Tûzlovas" esetében pedig feltenném a kérdést Maténak, hogy ennek van-e jöze a 2003-as Sóskúti esti bemutatóhoz?! [/QUOTE]Szia Artin!A Tüzlovas bemutatóban palacsintasütö és koronglövészet, valamint tüzugratás szerepel majd.Ehhez hasonló bemutatókat csináltunk Sóskúton is, nappal. Az esti Tüzvarázs showban nem volt lovasíjászat, csak fáklyák és tüzugratás.

#171 Süti

Süti

    Csikó

  • Fórumtag
  • 26 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 15. - 15:07

Na lovasíjászok itt a tavasz! Posted Image Kezdõthet a lóról való lovasíjászkodás!Aztán pedig a tavaszi verseny.Mindenkinek sok sikert kívánok a versenyzéshez Posted Image , már ha indul!

#172 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 16. - 9:58

Lehet már tudni a verseny idõpontokat?

#173 smoft

smoft

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.811 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 16. - 21:40

Valamicske infót szeretnék kérni a vácdukai Turul Népe Nap Fiai Lovasíjász Körrõl - tudtok segíteni?Érdekel a (lovas)íjászkodás, de eddig még sehol nem tudtam tanulni, gyakorolni, kérdezni, bénázni - valahol el kell kezdeni... :rolleyes: És végre már magammal is kéne kezdeni valamit. Csak elindulni nehéz.Hol kezdtétek az íjászkodást, mióta versenyeztek?

#174 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 17. - 10:04

Gondolom a webcímüket ismered, onnan elég sok info beszerezhetõ....gyakoroloni, kérdezni, bénázni...a hogyanról túl sok információ nem igazán hangzott el, de többen vagyunk akik most kezdik, nagyon bízom benne, hogy tudjuk egymást segíteni.

#175 Süti

Süti

    Csikó

  • Fórumtag
  • 26 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 17. - 11:24

[url="http://"http://www.lovasijasz-varga.com!Ez"]www.lovasijasz-varga.com!Ez[/url] a komárnói lovasijasz törzs veblapja.A tavaszi varseny nálunk máj.7.-én lesz.

#176 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 17. - 15:05

Bocs Süti, a link így helyes: [url="http://"http://www.lovasijasz-varga.com"]Komarnoi törzs[/url] Az elõbb panaszkodtam, és tessék itt van egy weblap, õszinte érthetõ információkkal.Ez viheti elõre a lovasíjászatot, ha nem találgatódzunk hanem felvállaljuk, bemutatjuk és leírjuk dolgainkat. Posted Image

#177 smoft

smoft

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.811 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 17. - 15:22

Ismerem a honlapot, persze - pont ezért jöttem ide kérdezni tongue.gif Mert hogy van nyereg, meg fakengyel; állítanak jurtát; bemutatóznak, stb., az oké. Más nagyon nem derül ki.Ha minden igaz - és meggyógyulok addig -, akkor egy-két hét múlva meglátogatom õket, és talán elkezdek tanulni :rolleyes: , addig meg olvasok.Ezen az elõbbi honlapon nagyon megtetszett valami - abszolut rám illik: "A rítusok, szertartások katalizátorként mûködnek az Istennel való találkozásban, vagy teszik lehetõvé az átmenetet egyik tudatállapotból a másikba, lehetõséget adva az elmélyülésre belsõ világunkban és megmozdítani a hétköznapi, "ülve rohanó" társadalom elõtt rejtett tartalékait."Nagyon jó - ez az ülve rohanó nagyon tetszik! Posted Image Posted Image Egyébként milyen konkrét rítusok és szertartások vannak?Ti mindannyian foglalkoztok hagyományõrzéssel is, vagy csak sportíjászattal, sport-lovasíjászattal? [ Március 17, 2005, 14:54: Az üzenetet átszerkesztette: smoft ]

#178 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 17. - 22:26

Az egyes rítusokról valamelyest lehet képet kapni a Kassai könyvbõl, bár én õszintén szólva kételkedem, hogy ezek azonosak a régi szokásokkal, rítusokkal (ezekre én is kíváncsi lennék). Minden esetre közük van egymáshoz így érdemes utánuknézni.Smoft! A Turul Népe Nap Fiai Lovasíjász Körrõl érdeklõdj Kozifru-nál! Ha jól tévedek õ fog tudni segíteni! Posted Image

#179 smoft

smoft

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.811 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 17. - 22:46

Köszi Artin, megkeresem ;) Egyébként ezeken a rítusokon milyen isten(eke)t hívnak az íjászok? Egyelõre nem vagyok igazán képben az õsi vallást illetõen - a mostani is elég kemény dió -, de kíváncsi vagyok rá, érdekel.Milyen a magyar nyereg? Láttam képeket, nézegettem mindenfelõl, de még kíváncsi lennék pár dologra (mivel használat közben még sosem láttam ilyet) - miben hasonló és miben különbözik a többi nyeregfajtától? (nem az alakjára gondolok tongue.gif ) A fa kengyel milyen tartós? Én félnék, hogy kettétörik alattam :D

#180 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 17. - 23:08

A fakengyelt én személy szerint nem értem. Mármint hogy nem értem miért van ennek keletje manapság. Vas meg különféle ötvözetek már régóta vannak, így már õseink is használták õket.Régebben volt már próbálkozás annak összeszedésére, ami a témával kapcsolatos, de eléggé kudarcba fuladt sajna. Azért pár érdekesség megtalálható benne.[url="http://"http://www.paci.hu/cgi-bin/lovas/paciforum/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=1;t=000905;p=1"]http://www.paci.hu/cgi-bin/lovas/paciforum...=1;t=000905;p=1[/url]

#181 smoft

smoft

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.811 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 17. - 23:18

Köszi, azt hiszem adtál elég olvasnivalót holnap délelõttre - úgyis itthon tengõdöm betegen :rolleyes: ;) Én is azért kérdeztem a fakengyelt, mert nem értem, miért jó. Legalább nem vagyok egyedül ;) Mondjuk azt megérteném, hogy furán néznének egy hagyományõrzõre biztonsági, gumibetétes kengyellel a nyergén - de ugyebár nem csak ilyen kengyel készülhet fémbõl. Én nem bíznék egy fakarikában (már bocsánat Posted Image ) ... [ Március 17, 2005, 22:20: Az üzenetet átszerkesztette: smoft ]

#182 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 18. - 0:16

A western nyergeknél a fakengyel állítólag a hõszigetelés miatt volt, mert télen jobb abban taposni, mint a fémben.Egyébként egy rétegelt lemezbõl készült kengyel igen erõs tud lenni.

#183 Süti

Süti

    Csikó

  • Fórumtag
  • 26 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 18. - 12:27

smoft ez egy hagyományõrzõ csapat.Persze lovasíjászatot tanulunk,de nem csak fizikai hanem szellemi úton is(koncentrálló képesség). Mindenkit szeretettel várunk aki ismerkedni szeretne ezekkel a dolgpkkal. Posted Image

#184 Süti

Süti

    Csikó

  • Fórumtag
  • 26 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 18. - 12:28

Ezt a koncentrálló képességet csak példának írtam.

#185 amigo

amigo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 986 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 18. - 12:29

idézet:
Eredeti szerzõ: realcowboy: A western nyergeknél a fakengyel állítólag a hõszigetelés miatt volt,[/QUOTE]Rc!A fazabláról tudsz valamit?? Posted Image

#186 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 18. - 12:32

idézet:
Eredeti szerzõ: amigo:A fazabláról tudsz valamit?? Posted Image [/QUOTE]Tudod jól, hogy a fazabla az én találmányom fakezû lovasoknak. Akkó miért kérded? :D

#187 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 18. - 12:36

Akkor a fakengyel, a falábúaké? :D

#188 smoft

smoft

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.811 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 18. - 12:41

Süti, köszi ;) Igaz, messze vagytok, de majd így virtuálisan tanulok, meg ismeretet bõvítek - és koncentrálok (rám fér...) Posted Image

#189 fepanni

fepanni

    Csikó

  • Fórumtag
  • 44 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 19. - 9:38

Sziasztok, nem tud valaki ajánlani nekem olcsó, (lehet használt is)jó állapotban lévõ ijat?

#190 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 19. - 14:44

Mit jelent az olcsó? Van ahol már 20 alatt kapsz kis méretû (de felnõtt) íjat újonnan. Ja és mindezt nem rossz minõségben.Valaki érdeklõdött már a Gazdagrétieknél a felvétel iránt? Netalán megszerezte már valaki?

#191 smoft

smoft

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.811 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 19. - 19:32

Artin, ezek az ösvények kis országunk mely részén vannak? [url="http://"http://kep.tar.hu/artin/27640663/4829334#2"]1[/url] [url="http://"http://kep.tar.hu/artin/27640663/4829336#2"]2[/url] [url="http://"http://kep.tar.hu/artin/27640663/4829340#2"]3[/url] [url="http://"http://kep.tar.hu/artin/27640663/4829341#2"]4[/url] Hihetetlen jók, egyszer életemben muszáj lesz megnéznem a saját két szememmel is, gyönyörû! Posted Image

#192 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 19. - 20:46

A DVD-k elkészültek, de annyira jó idõ van, hogy amikor csak tehetem a tanyán vagyok.Artin nem bánnám, ha nekem is te szereznéd be a DVD-t, cserébe vendégül látnálak valamelyik hétvégén.Sõt csatlakozhat hozzád más is a fórumról.Program íjászkodás ill. lovasíjászkodás (próba :D )Na, hogy hangzik?

#193 smoft

smoft

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.811 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 19. - 22:12

Lámpás, Neked hol van a tanyád? Mióta lovagolsz és milyen "módszerrel/stílusban" tanultál?Milyen íjakat és nyilakat használtok?

#194 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 19. - 22:36

Smoft! Azok az ösvények Csömörön vannak egy kis erdõben. Sajna mostanság nehézkes oda eljutnunk néhány út felásása miatt. :( Hát ha muszály, hát muszály. ;) Részemrõl én Grózer íjat használok, ami mára már elég lestrapált, de még mindig versenyképes nálam. Szívesen veszem kézbe bármikor. Vesszõket vegyesen használok célszerint. Kassai-féle versenyhez alut, minden máshoz fát. A tollazást magam szeretem végezni, lehetõleg 4 tollasra.Lámpás! Jó, akkor írok nekik, vagy valahogy elérem õket, amint megtalálom itthon valahol a papírt, amin az elérhetõségek vannak, és valamikor elmegyek értük. Végülis hozzám nincsenek túl messze.A többi nagyon jól hangzik! Benne vagyok! Posted Image

#195 smoft

smoft

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.811 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 19. - 23:03

Milyen a Grózer-íj? Milyen tollat használsz? (bocs, hogy ennyit kérdezek, de jelenlegi tudásom valahol a nulla környékén leledzik ;) )

#196 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 19. - 23:14

Egyszerû gyári madártollat, amit minden íjászboltban tartanak. Csak nem szeretem mindig az elsõ nap után újraragasztani, így inkább magam teszem fel rögtön. Meg így legalább némileg azt a tévhitet is érzi az ember, hogy maga készítette. Nomeg boltban szerintem drágább is a 4 tollas, márha éppen van.Az íj ugyancsak egy egyszerû magyar 40#-os. 4 éve gyûröm. Lovasíjászatra egyébként kicsit böszme, dehát ez van. Arra legszívesebben vennék (e mellé) egy Grózer török laminált 35#-ost. Csak nincs rá pénzem (35000).

#197 smoft

smoft

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.811 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 19. - 23:25

Egyelõre még félkínai, de egyszer úgyis megértem ;) Megyek is vissza olvasni, olvasni, olvasni...

#198 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 21. - 10:18

idézet:
Neked hol van a tanyád? Mióta lovagolsz és milyen "módszerrel/stílusban" tanultál? [/QUOTE]A tanyánk Úrhidán van (Szfvártól 8 km), most lesz 2 éve hogy lovagolok.Elmentem elõször egy western lovasiskolába majd egy angol stílusban oktató iskolába, szerencsém volt mind a két helyen nagyon jó oktatót fogtam ki. ( az elején csak ez a fontos!!!)Még nem nõttem fel, hogy stílust válasszak ami közel áll hozzám az a Eastern -erre sokan azt mondják, hogy ilyen nincs is...Milyen íjakat és nyilakat használtok?Kassai - medve, van fa és AL vesszõnk
idézet:
A többi nagyon jól hangzik! Benne vagyok! [/QUOTE]Szóval arról van szó, hogy van két lovasíjászatra egyáltalán nem felkészített lovam, de már voltak némi próbálkozások.Az idõpont március 25 vagy 27 ! (tessék választani).A program megpróbáljuk a helyi edzéstervet és annak módszertanát kidolgozni, és próbálunk nagyon okosakat mondani egymásnak.A Bp. felõl jövõket az Artin szedi össze, Én itt helyben próbálom mozgósítani az embereket.

#199 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 21. - 14:16

idézet:
Eredeti szerzõ: Lámpás: Artin!Akor most kapcsolatba vagy a B_Mónival? - azt olvastam csak valamikor jövõhéten lesz DVD. [/QUOTE]Na most bajban vagyok. Nem tudsz nekem véletlenül egy elérhetõséget mondani? Elõvettem az összes papírt, amit elhoztam tõlük, de elérhetõség egyiken sincs... Nincs egy hozzá vezetõ email-cím véletlen a birtokodban? Ha nincs akkor az sem baj, mert elméletben van egy egyéb forrásból való telefonszám, csak nem tudom jó-e. Majd kipróbálom (bár írásban jobban szeretek ilyet intézni).márc 25 nekem biztos nem jó, mert aznap kezdõdik az edzési idõszak, ha az idõjárás is úgy akarja. Azon mindenképp ott szeretnék lenni. A 27 meg most derült ki, hogy nem jó. Családi program.Sajnálom, részemrõl ez akkor most storno. :( [ Március 21, 2005, 18:17: Az üzenetet átszerkesztette: Artin ]

#200 Kozifru

Kozifru

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.455 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 21. - 20:58

Smoft itt vagyok!Mondjad mi érdekel? Szívesen válaszolok.