Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Szamarak és öszvérek


  • Please log in to reply
893 válasz a témához

#121 Guest_Gyöngyi_*

Guest_Gyöngyi_*
  • Guests

Közzétéve 2006 szeptember 13. - 10:38

Mint már említettem, a Móki (csacsikislánybaba) a lovunk társa, de ugyanez fordítva nem igaz. Abszolút közönyösséggel jön ki reggel a karámból (kivül adok neki abrakot, hogy a ló ne egye el elõle), míg a Filu (a LOVAM) teljesen megõrül odabenn. Aztán föl-alá sétálgat, legelget a kertben, és a füle botját sem mozdítja a lónyerítésre. Ha Filut kiengedem, vágtázik hozzá, mármint a ló, majd miután helyreállt a rend, békésen eleszegetnek egymás mellett. Viszont ha nem mehet ki a pacc, akkor órákig megy a hiszti (persze mindez csak a Filu részérõl). Visszatenni csak akkor tudom Mókit a karámba, ha elfáradt, vagy szomjas. Egyébként teljesen szabadon van, még a kertkaput sem kell már becsukni, nem megy el. Illetve, ha ki is megy legelészni, visszajön. Mindig ott van, ahol mi is. Ha az udvaron vagyunk, akkor ott, ha bejövünk, akkor beáll a teraszra.Egyik ismerõsünknek nemrég vettünk nászajándékba egy csõdi fél éves csacsit. A lagzi után elmentek nászútra, és a rokonok etették az állat állományt náluk. Mire hazaértek a csacsi átment házõrzõbe. Az emberevõ kaukázusi kutyájuk lett a pótmamája Gazsinak. Ha megy hozzájuk valaki, a kutya örjöngve rohan a kapuhoz, a csacsi meg ordítva utána. :D Együtt alszanak, együtt esznek, persze nem ugyanazt. Csak az a baj, hogy így nem igazán emberszeretõ (csak eltûrõ) a Gazsi.

#122 Guest_csemete_*

Guest_csemete_*
  • Guests

Közzétéve 2006 szeptember 13. - 20:21

Sziasztok!Holnap jön el a nagy nap.Már az autó mögött a futó, reggel párnázom körbe, hogy nehogy összekarcolja magát, és uccu... pontosabban elõször a fiúkat visszük oviba és suliba, a pici lány pedig jön velünk csacsiért.Mit szokás megnézni vásárláskor, ha nem akarok annak látszani ami tulajdonképpen vagyok ebben a témában?

#123 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 13. - 20:29

Mint már említettem, a Móki (csacsikislánybaba) a lovunk társa, de ugyanez fordítva nem igaz.

Na nálunk ez pont fordítva igaz :DZsanett imádja a lovakat, mindenhova megy utánuk, azok meg egyszerûen nem veszik "lószámba" :D Néha odaáll, kurkászni egy kicsit, de a lovak a Szamóca kivételével rá se bagóznak szegényre, mint ha ott se lenne. A Szamóca viszont szívesen vakargat/kurkászik vele - sõt eteéskor is a Szamóca mellett a "helye" (õ maga választotta)

Mit szokás megnézni vásárláskor, ha nem akarok annak látszani ami tulajdonképpen vagyok ebben a témában?

Kéz és lábtörést :kocc: Illik megnézni a fogát, hogy annyi idõs-e mint amennyinek mondják, a lábait, meg azt, hogy nem sántít-e, és azt, hogy hogyan viselkedik :)

#124 Guest_csemete_*

Guest_csemete_*
  • Guests

Közzétéve 2006 szeptember 14. - 5:40

Na nálunk ez pont fordítva igaz :DZsanett imádja a lovakat, mindenhova megy utánuk, azok meg egyszerûen nem veszik "lószámba" :D Néha odaáll, kurkászni egy kicsit, de a lovak a Szamóca kivételével rá se bagóznak szegényre, mint ha ott se lenne. A Szamóca viszont szívesen vakargat/kurkászik vele - sõt eteéskor is a Szamóca mellett a "helye" (õ maga választotta)Kéz és lábtörést :kocc: Illik megnézni a fogát, hogy annyi idõs-e mint amennyinek mondják, a lábait, meg azt, hogy nem sántít-e, és azt, hogy hogyan viselkedik :)

Igyexxxem. :rolleyes: java script:emoticon(':rolleyes:', 'smid_21'):rolleyes:

#125 arikan

arikan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 287 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 14. - 6:45

Gyurmanó!Nálunk úgy vannak, hogy van nekik egy (hasonló nagyságú telken) egy kb 12 m2-es karámka. Ez viszonylag szélvédett, mert maga a telek is szélvédett helyen van. A hidegrõl annyit, hogy mi a Bakonyból vettük a kicsit, és ott igen hidegek vannak télen. Sõt... Szóval ezek mindent eltûrnek. És a szó legelismerõbb formájában. Nálunk úgy van, hogy gyakorlatilag be van fedve az egész karám, de csak tetõ van fölötte. Egy 4 m2-es terület 3 oldalról zárt, a többi felett csak tetõ van. Azt gondolom azonban, hogyha nem feded be a karámot, nem fognak belepusztulni. Szerintem kezdetnek elég egy egyszerûbb szerkezet esõ ellen, és ha késõbb szeretnél téglaépületet, egy egyszerûbb változat megteszi.MÉg mielõtt azt hinnétek, hogy ilyen lelketlen vagyok a szamarakkal, és a lovaink meg biztos ezüstvödörbõl kapják a roppantott-áztatott zabot, ... nos nem így van. Nekik spéci szelesebb helyük, mert a falu határában vannak, és csak tetõ van a többség feje fölött. (mivel azonban huculok, így is dõzsölnek)Az egyik karámban ilyen van, és ez szeintrem a csacsinak is mindenképpen megfelelA bokrokat nem eszi. Csak a finom virágúakat, a szépeket, és a kedvencedet. Ugyanez igaz az egynyári virágokra is. Nálunk ha ki vannak engedve, ált. az szokott lenni a bezárásuk oka, hogy elkezdik lelegelni a virágokat. Nyargalásznak azért, ha van rá lehetõségük, de gondolj bele, bizonyos ultraigényes sport-verseny-szép-túltenyésztett lovak a napjuk 90%-át egy boxban töltik. Ha jók, dolgoznak egy kicsit, és vissza a boxba. Így a szamárnak egy szava sem lehet egy akkora területen. Én azt gondolom ,hogy kijön annyiból a tartása. Az ellátásáról: attól függ, mire használod. Nálunk nem esznek zabot, és az idõsebb tiszta háj. A kicsi még nem, de szerintem õ sem marad nádszálvékony. Persze ha használod õket napi 10 órát, és 500 kilós kocsit kell húznia naphosszat, kell neki az abrak, de ha nem használod túl sokat, vagy naponta csak keveset (kb fél-egy) óra, szerintem elég neki a széna. Ezt azért nehéz megítélni, mert minden helyzet más. Látni kell. ha fogy a csacsi, vagy kedvetlen, nincs ereje, érdemes neki egy kis zabot is adagolni, de ha vidám jó kedélyû, és bírja a megterhelést, nem kell neki több kaja. Tudod, ez évszakonként is változik.[Segítségül: Én azt tanultam, hogy egy jó kondiban levõ lónak (val. a szamárra is igaz) nem látod a bordáit, de ki tudod tapintani õket. ]Sajnos elképzelhetõ, hogy ha a lovat kiútálták, akkor a csacsinak sem fognak örülni...De drukkolunk.Arikan

#126 arikan

arikan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 287 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 14. - 7:04

Nálunk úgy ordítanak, hogy felhergeik magukat, mintha heves, és egyre hangosodó asztmarohamuk lenne, és utána helyzettõl függõen (hogy ott vagyunk az orruk elõtt, és csak "fenyegetõnek", vagy a házban vagyunk, és szeretetéhesek, vagy oooltári nagy szerecsétlenség történt (ilyenre egyszer volt példa))szóval helyzettõl függõen ordítanak egy alig hallható levegõs valamit (utána ált. fel is pipálnak), vagy normálisan ordítanak, vagy akkorát szólnak, hogy az egész faluban hallják az emberek (ilyenre csak néha van precedens...)SZóval az ominózus eset, amikor teljesen kiborult a bili, akkor volt, amikor Budát kivittük Füles mellõl (akkor még nem volt Katica). Szóval kivezettük az egyik heréltet a többi lóhoz. Igaziból nem értem, hogy mire volt ez a nagy hiszti, mert nem õ volt az elsõ ló, akit elvittünk mellõle, és nem is szerette Budát, de eljesen kiakadt. Még azt sem értem, miért akadt ki? Buda egy kis terrorista volt vele szemben, mert ha meg akart mukkanni a hölgyemény (ordítani készült), egybõl rendre utasította (finoman oldlba harapta). Folyton szadizta, nem hagyta enni, meg ilyenek. És erre amikor kivittük a lovat a kertbõl, elkezdett ordítani. (állítólag annyira kiakadt, hogy fel-alá rohangált a karámban, meg ágaskodott, )és folyamatosan a világ legelkeseredettebb hangján ordított.A lovat nem nagyon izgatta, de még 4 utcával arrébb is hallottuk a szamár kiabálását. A kicsi meg eleinte nem tudott ordítni. Odaállt velünk szembe, felhergelte magát, és valami levegõs távoli kislánysikoly jött csak ki a száján. Mára egyélszen belejött, és egész jó a hangja, de még mindíg nem olyan érces, és frissen csengõ, :) mint Füles.A Csõdörszamár, akivel egy ideig egy táborban laktam, egyészem más eset. Csongrád kb 75 cm magas volt, de elég macsónak érezte magát, hogy befedezze az éppen sárló Shire fajtájó hölgyeményt (185 cm-nél kezdõdik a marmagasságuk). Édi volt. Csak a Kancának nem tetszett, és akkorákat rúgott bele, hogy többször átrepült a másik karámba a hõs szerelmes szamár a rúgástól.Végül senki sem akarta, hogy valami baja legyen Csongrádnak, és kikerült a karámból, a karám mellé. Ettõl kezdve szinte folyamatosan ordított, de neki nem kellett magát hergelnie, egybõl ment a táborfelébresztõ ordítás...

#127 Guest_csemete_*

Guest_csemete_*
  • Guests

Közzétéve 2006 szeptember 14. - 14:25

Megérkezett Sárika. :)

#128 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 14. - 15:34

Megérkezett Sárika. :)

Kép?

#129 Guest_csemete_*

Guest_csemete_*
  • Guests

Közzétéve 2006 szeptember 14. - 19:06

Nem tudom föltenni. Nem vagyok túl tájékozott a dologban.Nem tudom mi az az URL.

#130 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 14. - 19:34

Itt találsz segítséget :) Várjuk a képeket!

#131 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 14. - 19:49

Nálunk egy nagy általam futóistállónak csúfolt istálló van, 3 és fél oldallal (tehát van egy zártabb része is), ajtó nélkül, a 3 lónak és Zsanettnak :) Elférnek bent mind a négyen is, kényelmesen, de igazából csak a csacsi használja :D a lovak nem nagyon mennek be (csak nagy viharban)

#132 Guest_csemete_*

Guest_csemete_*
  • Guests

Közzétéve 2006 szeptember 14. - 20:03

Próbálkozom

#133 Guest_csemete_*

Guest_csemete_*
  • Guests

Közzétéve 2006 szeptember 15. - 5:47

Azt hiszem, így menni fog.A pici lányom próbálta ki elõször, kényelmes-e a háta. Posted Image Posted Image Úgy láttam, szívesen viszi a zabot :)

#134 Strucckanca

Strucckanca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 83 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 16. - 7:35

Szép a SÁrika! :ang: :yeah:

#135 Guest_csemete_*

Guest_csemete_*
  • Guests

Közzétéve 2006 szeptember 16. - 18:22

Lehet, hogy hülye kérdés, de mikortól várható, hogy ordít? Eddig még nem tette. Minden nap vazatgatam egy kicsit, ma már eljött velem egy ösvényen is. Eddig, ha ilyet látott egy lépést sem ment tovább. Amikor megyek, mindig úgy csinál, mintha meg akarna rúgni vagy harapni, de nem rúg ki, csak próbál a hátuljával fordulni felém, és kapkodja a lábát, de amikor sétálunk egy kicsit, akkor már nincs ilyen gond. Selytettem, hogy nem lesz ez szerelem elsõ látásra, de majd kialakul.Bocsánat! Természetesen vezetgetem, és nem vazatgatam. :)

#136 Guest_Gyurmanó_*

Guest_Gyurmanó_*
  • Guests

Közzétéve 2006 szeptember 19. - 14:29

Nagyon köszi a segítségedet Arikan!Biztos sokat fogok még kérdezgetni, de láttam, hogy könyv is jelent meg a szamár-tartásról...Sikerült találnom egy helyet, ahol van szamár és meg is néztem õket a 7végén... :kir: nagyon jópofák voltak.Ma ad választ a muki, mert én a legfiatalabbat választottam volna,de még nem döntötte el, hogy õt eladja-e.Van egy kicsit idõsebb szami, aki elsõ látásra belém szeretett, mert bármit mondtam, odanyomta az orrát az államhoz és mereven a szemembe nézett :gm: õ tavalyi szami... számít az vmit, hogy idén született szamár vagy 1-2 éves???ugyanúgy megtaníthatom neki, hogy mit nem szabad? ugyanúgy megszokja a vizslát, aki majd körülötte lesz?Jah õk egyébként parlagi szamarak, így elég kistestûek... elég neki a mindenlében kanál magyar vizsla társosága vagy keressek neki egy ló havert?Elég a szamárnak csak a széna kaja? meg persze répa, alma stb?Sajnos nálunk elég sok a városból kiköltözött "steril környezetet szeretnék" ember... õgyhogy már kiderítettem, hogy le lehet szórni valami porral a szami kakit és akkor nem büdi... remélem nem fog reggeltõl estig kiabálni :dev: Bocs, hogy zsibbasztalak majd titeket, de szerintem sok butaságot fogok még kérdezni :rolleyes:

#137 arikan

arikan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 287 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 19. - 18:44

Azért van (részben) ez az oldal, hogy kérdezzünk.Tudod úgy van ez a szamárral is, hogy nem csak egy éves korában lehet rászoktatni a dolgokra. Persze minél elõbb kezded el, annál könnyebb, de hamar tanulnak ezek a jószágok, és szerintem a tavalyi szami is jól szocializálható. Fõleg, ha olyan helyrõl jön, hogy elõtte is törõdtek vele, és nem fél az embertõl, hanem kedveli (ez a te esetedben úgy látszik, fennáll).Arról még nem olvastam adatot, hogy a szamaraknál hogy van ez a tanítást illetõen, de a lovaknál 3-5 éves kor között tanulnak talán a legkönnyebben (persze a díjlovas magasiskola az más tészta). Szóval a fiatal felnõtt kor a legfogékonyabb idõszak, ha munkára tanítod, mert akkor már elég nagy, hogy terhelhetõ legyen, de még elég fiatal, hogy eredményesen, könnyen lehessen tanítani. [persze volt olyan már olyan lóval dolgom, akit 16 évesen tanítottam be, mert addig csak szülnie kellett, és nem volt vele sem gond]talán annyit számít, hogy tavalyi, hogy elõbb tudod majd munkára használni, ha majd szeretnéd. A vizsláról annyit, hogy szerintem nem lehet vele gond. Ha nagyon nem illenek össze, a csacsi max oldalba rúgja egy-kétszer, amibe nem nagyon hal bele a kuty, és utána elkerüli a karámot. A kutya nem hiszem, hogy bántaná, mert a vizslák nem errõl híresek... Én azt gondolom azonban, hogy nem lesz baj.A trágya- szagtól nem kell annyira tartani, mert a rendszeres takarítással nem olyan büdi, mint mondjuk egy ápolatlan hajléktalan a 7-esen...Van egy sajátos szaga, mert mindennek van szaga, de szerintem bõven az elviselhetõ kategórián belül marad (sõt szerintem kellemes illat, ha nincs ammónia-szag)A társaságról annyit, hogy ha teheted, inkább vegyél neki legalább még egy szamarat, de ha nem megy, egy kecske, vagy birka is megteszi. Elég neki a széna, plusz a nyalánkságok, amit minden gazdi ad úgyis. De ha nem hiszed el, gondolj bele, hol élnek szamarak. Görögországban, ahol csak sziklák vannak. ott sem a gazdag réteg állata feltétlenül. És õk nem biztos, hogy tudnak zabocskát adni leolajba áztatva...

#138 Guest_csemete_*

Guest_csemete_*
  • Guests

Közzétéve 2006 szeptember 20. - 19:54

No, ma már kiabált egy kicsit. Azt hittem, ez zavaróbb lesz. Lehet, hogy csak rosszabbra számítottam, de ez teljesen elviselhetõ. :)

#139 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 20. - 19:57

:DLesz az még rosszabb is :dev: :gm: (enegm sem zavar különben, sõt szerintem aranyos amikor Zsanett kiabál - kivétel, ha hajnali 5-kor teszi...)

#140 Guest_csemete_*

Guest_csemete_*
  • Guests

Közzétéve 2006 szeptember 21. - 18:40

Mi még nem egyhelyen lakunk(1-2 hétig), de akik mellette laknak, azt mondják, hogy tisztelettudóan üdvözöl mindenkit, egyébként csendben van. Ha megyek ki, akkor hegyezi a fülét egyet kiabál, (üdvözlõleg), aztán várja a répát, vagy az almát. És nagyon aranyos. A fiaim, rendszeresen üldögélnek rajta, valamelyik nap, már a nagyobbik fiam irányítgatta a szárral segítség nélkül. :hu:

#141 Guest_Gyurmanó_*

Guest_Gyurmanó_*
  • Guests

Közzétéve 2006 október 3. - 11:44

sziasztok!Összejött a szamár-ügyem. :yeah: Ismerõsön keresztül találtam vkit, aki tart szamarakat, és kiválasztottam egy 6 hónapos szamit.cuki :gm: pénteken jön ill elhozomveszek dolgokat, hogy tudjam tisztítani a szõrét (kefe stb)lesz szénájalesz répa, almamirõl kell még gondoskodnom???neki kell foglalkozni a patájával??mennyire kényes a szamár... kólika vagy ilyesmi??adjatok tanácsot légyszi!!!pl. ilyen idõa állatot milyen idõközönként kell etetni naponta stbelõre is nagyon köszi

#142 Andi81

Andi81

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 134 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 3. - 12:17

Gratulálok a kiscsacsihoz!Én nem adok a szamaraknak abrakot, mivel nem dolgoznak, csak egész nap legelnek. Reggel meg este kapnak rétiszénát, vagy lucernaszénát. (azt csak keveset és fokozatosan rászoktatva!)A patáját körmözni kell, nem árt kikaparni sem, de van mikor én sokáig nem teszem, és semmi bajuk nem lesz.Nálunk még nem volt kólika, de mondom nincs abrak, van sok legelõ.Az hogy hányszor adsz neki enni, attól is függ van-e legelõ, vagy csak egy udvar, akkor azért nem árt ha van elõtte széna, hogy szálazgathasson!Ha bármi konkrét kérdésed van még szólj!Sok boldogságot a csacsival, és persze fényképeket kérünk :D

#143 Guest_Gyurmanó_*

Guest_Gyurmanó_*
  • Guests

Közzétéve 2006 október 3. - 14:36

megpróbálok feltenni képet :o)sok kérdés van persze, csak folyamatosan jutnak eszembe és ezért több lépcsõs lesz a dolog :gm: bocsakkor is csak szénát adjak neki enni, ha gyerek szami ? (6 hónapos)meg persze gyümölcsöt ...répát és almát esetleg körtét... vagy még mást is adjak?víz állandóan legyen elõtte?egy magyar vizsla lesz a barátja... remélem elég lesz neki... egyelõre nem gondoltam, hogy kecske vagy ló lesz... Csináltunk neki a mini istálóhoz egy pici karámot... de lehetõség szerint szeretném gyakran kiengedni a kertbe... remélem rá lehet nevelni, hogy ne a fákat és bokrokat egye, hanem a füvet :( Régóta nagyon szeretnék egy szamit, most hogy közeleg a nagy nap, kicsit tartok a szomszédoktól... nem tudom mennyit fog kiabálni... ilyen szempontból a szomszédokat sem ismerem, nem tudom mi a tûréshatáruk... de a kiabálás mennyisége gondolom -mint minden állatnál - egyedi.nehéz elválasztani az anyukájától? mennyi idõs korukig szopnak a szamarak?

#144 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 3. - 19:22

6 hónaposan már elválszthatóa csacsi. Ha jó minõségû a széna akkor elég neki, télen, ha nagyon hideg lesz adhatsz egy kis abrakot is. Víz állandóan legyen elõtte, ha megoldható, ha nem akkor naponta többször meg kell kínálni.

#145 Andi81

Andi81

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 134 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 4. - 9:22

Én is csak akkor adok nekik egy kis zabot, ha nagyon hideg van.Nálunk addig szopik amíg a mamája engedi:) És egyévesen is megkíván esténként egy kis tejet a drága :D Persze fél évesen, ahogy már írták, simán elválasztható.A faevésrõl és bokorevésrõl nem tudom, hogy sikerül-e leszoktatni, mert az mindig sokkal finomabb mint a fû :dev: Sok sikert!

#146 arikan

arikan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 287 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 7. - 16:55

nálunk télen sem kapnak abrakot. Sõt még lucernát sem. Így is híznak. Amúgy kb úgy van a szopás, mint a lovaknál, azaz amíg az anyja hagya, szopik a csikó, s ha az anyja nincs újra befedezve, ez még sokáig tarthat. De ekkor már nincs semmi a kanca tejében, szóval valójában nincs rá szüksége a csikónak.

#147 Guest_Gyurmanó_*

Guest_Gyurmanó_*
  • Guests

Közzétéve 2006 október 9. - 12:20

sziasztok!!!képzeljétek, elhoztuk pénteken a szamit :yeah: mindenki ijesztgetett, hogy mennyire fog sírni az anyja után, de egy hangja sem voltLáthatóan még persze szoktalanok neki az új körülmények, de semmi extra...hiányzik neki azt hiszem az anyukája, mert mindig megy mindenki után és mindenkit bököd a fejével. Nagyon barátságos :D Sokat van kinnt a kertben, eddig nem próbálkozott bokor, és fa rágással, egész nap füvezik :D A karám kb 12-15 nm-esre sikerült + az istáló 6nm-e, azt hiszem be lesz zárva éjszakára és ha nem vagyunk otthon... ez kicsi hely neki szerintetek?Eleinte nagyon félt a kutyától,kutya teljesen el van foglalva az új jövevénnyel és már láthatóan a szamit sem zavarja... vagy csak beletörõdött, hogy lesz egy gyagya, "minden lében kanál" magyar vizslája, mindenesetre a kutyát azóta nem tudom kicsábítani a szamitól, ma este is ketten aludtak az istálóban (ahol eddig lakott a szami, ott csak egy fedél volt, úgyhogy nem csukom be éjszakára az istáló ajtót)Jah és én sokkal borzalmasabb ordítozásra számítottam... eddig nem produkált hangosabb kiabálást, mint egy kutyaugatás. Azt hittem akkora hangja lesz, hogy összeszaladnak a szomszédok :dev: répát nem akar enni, almát is csak keveset (3 nap alatt 2-3 db) Azt hiszem eddig nem evett ilyesmit, nem tudom, hogy megszereti-e vagy sem.Megpróbálok képet feltenni, de valahogy eddig nem sikerült.Jah és nagyon cuki a szami :kir:

#148 arikan

arikan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 287 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 9. - 18:10

Hát igen-igenSzerintem elég neki ekkora "boksz", nem lesz lelkibeteg, ha ilyen nagy helye van. Ügyi vagy, hogy fokozatosan szoktatod a fedett helyiséghez..A répát-almát pik-pakk megszereti, sõt ha rendszeresen adod nekik, elõbb-utóbb követelni fogja, mint az õ jussa, amiõl nem hajlandó lemondani, MERT NEKI AZ JÁR!!!Naja.De kicsinek se a ló, se a szamár nem nagyon tud répát enni....

#149 Strucckanca

Strucckanca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 83 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 9. - 20:06

Gratulálok a Babához :ang: Csak várd ki a végét lesz még annak olyan hangja h leszakad az ég is.... :gm: Az enyém sem kap abrakot (télen sem) és igy is jó kondiban van. Igénytelen állatok kaja szempontbol, de nagyon szeretet igényes, bújós kis dögök.

#150 Guest_Gyurmanó_*

Guest_Gyurmanó_*
  • Guests

Közzétéve 2006 október 12. - 9:43

Sziasztok!Itt van Szami két képe (végre).Posted ImagePosted Image

#151 hubertus

hubertus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.809 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 12. - 9:53

De aranyos!! :) Olyan mint egy plüss játékszami! :ang: Igen helyes állatka! Gratulálok hozzá!

#152 Andi81

Andi81

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 134 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 12. - 10:05

Nagyon aranyos plüsscsacsi :D Hogy áll a barátságuk a vizslával?

#153 Guest_Gyurmanó_*

Guest_Gyurmanó_*
  • Guests

Közzétéve 2006 október 12. - 10:20

Azóta a kutyát nem tudom kikönyörögni a karámból :) Állandóan Szamival van.Tegnap elõtt este már a kutya tálját a karámba kellett tennem,mert õ este 8-9 körül kap enni, (kb akkor szoktam bezárni Szamit a karámba) és ha nincs körülötte a szamár, akkor egyedül már enni sem eszik :gm: Az alvásról már nem is beszélek... múlt péntek óta be sem dugta az orrát a saját házába.Sejtettem, hogy a kutyával nem lesz baj, nem fog agressziózni, de azt nem gondoltam, hogy már el sem mozdul Szami mellõl. :yeah: Nagyon vicces szimbiózis alakult már ki ez alatt a néhány nap alatt köztük.Ha a kutya idétlen és pörög- Szamit egy idõ után ez idegesíti- akkor finoman hátba csípi a kutyát,olyankor újra egy kicsit nyugi van :ang: Azt sem gondoltam volna, hogy a szamár ennyire szociális.Ha a kert túlsó felén is van éppen, akkor is odarohan hozzánk, ha kijövünk a házból.Minden léptünket követi (ez amiatt lehet, hogy hiányzik a mamája!?)Nagyon örülök, hogy végre van egy szamaram, nagyon tündéri állat :ang:

#154 Andi81

Andi81

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 134 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 12. - 11:01

Szerintem nem azért követ, mert hiányzik a mamája. Nekem három van, õk is követnek pedig az egyik az anyja a másik kettõnek. Mondjuk engem azért követnek, mert megszokták, hogy mindig kapnak valami finomat, vagy legalább egy kis simogatást :)

#155 Guest_Gyurmanó_*

Guest_Gyurmanó_*
  • Guests

Közzétéve 2006 október 12. - 13:23

Akkor lehet, hogy tényleg csak a simizés van a dologban:)nem bírom megállni, hogy ne tapizzam :)

#156 arikan

arikan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 287 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 12. - 17:44

Nem csodálom!Nagyon ari lehet!Tök édi lehet a vizslával. Csak vigyázz, nehogy elkezdjen kutyakéánt viselkedni, és ordibálás közepette futkározni a kerítés mellett a kutyával, amikor az a járókelõket/postást riogatja... Lóban már láttam ilyet..Amúgy jó szórakozást a csacsihoz!

#157 Guest_Gyurmanó_*

Guest_Gyurmanó_*
  • Guests

Közzétéve 2006 október 13. - 20:12

Nem tudom, hogy milyen lesz késõbb Szami, de szerintem azt nem fogom tudni elkerülni/megakadályozni, hogy kutyának képzelje magát.Nagyon szépen köszi nektek a sok tanácsot... szamár-tartásos könyvet sehol sem találtam ill a neten sem volt semmi használható.Szóval köszönöm, nagyon sokat segítettetek. Írom majd az újonnan felmerülõ kérdéseimet:)

#158 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 16. - 20:51

Zsanett és gazdája sétálnak :)(szigorú szülõi felügyelet mellett :P)

#159 Guest_vickie_*

Guest_vickie_*
  • Guests

Közzétéve 2006 október 18. - 12:51

Ajjj! Mostmár én is akarok szamarat! Egy lovat sajnos nem tehetünk meg magunknak anyagilag, de egy szamarat talán igen! :( De anyukám nem is akar hallani róla! "majd a saját pénzembõl! :nem: " úgyhogy egyenlõre nem tudok mit csinálni! otthon nem tarthatnám, mert pici a kertünk, és a külvárosban lakunk! :( bértartásban meg gondolom drága, meg nem hiszem hogy befogadnának egy szamarat! :( Marad az, hogy gyüjtögetem a pénzem, és majd talán ha "kirepülök a családi fészekbõl", tarthatok csacsit! sok sikert mindenkinek, és legyetek boldogok! (ha én nem is lehetek) :hupp:

#160 Strucckanca

Strucckanca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 83 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 19. - 13:18

Ne szomorkodj ;) Drukkolunk :)