Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Börzsöny


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
800 válasz a témához

#121 sasanz

sasanz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 90 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 16. - 20:58

Sziasztok!Anikó, helyes kis ló ez az Indián, úgy látom, kötélhúzásban komoly ambíciói vannak! :D Szombaton Gyönggyel kettesben jártuk be a Király-rétet és környékét. Lépni nem nagyon akart, hát mentünk egy lendületeset, mondhatni zúzósat. Miután bejöttem, tudtam csak meg, hogy aznap kezdett sárlani, ami Szakáll megfogalmazása szerint koncentrálóképességét nem feltétlenül javítja. LETTI!A törökmezõi túrát a november 1-jei hosszú hétvégén lehetne megejteni. Jó neked?

#122 LETTI

LETTI

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 616 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 18. - 20:29

Anikó! Nagyon ari, és nagyon szép a póni ! :kocc: Sasanz! Örülök, hogy ilyen jókat mentek Gyönggyel! A törökmezei túrára is vele jösz?

#123 G.Anikó

G.Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 19. - 20:49

Köszi!Jókat nevettünk, hogy hogy elhúzza Jocit a póni :D - - - utána elárultuk neki, hooogy majd kényelmesebb lesz zablával :gm: :gm: de most még nincs ilyen picike itthon!!! :gm: Szerintem így állatbarátabb! Egyenlõ esélyek . . . :gm:

#124 sasanz

sasanz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 90 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 20. - 8:28

Anikó! Nagyon ari, és nagyon szép a póni ! :kocc: Sasanz! Örülök, hogy ilyen jókat mentek Gyönggyel! A törökmezei túrára is vele jösz?

Hozzászólás megtekintése

Nem tudom, egyedül jobban dolgozik, emlékszel, hogy mennyit tudtunk beszélgetni a nógrádi túrán.

#125 LETTI

LETTI

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 616 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 20. - 18:53

Anikó! Nagyon ari, és nagyon szép a póni ! :kocc: Sasanz! Örülök, hogy ilyen jókat mentek Gyönggyel! A törökmezei túrára is vele jösz?

Hozzászólás megtekintése

Nem tudom, egyedül jobban dolgozik, emlékszel, hogy mennyit tudtunk beszélgetni a nógrádi túrán.

Hozzászólás megtekintése

Nem baj, majd robogok én is mellettetek, és tudunk beszélgetni!

#126 LETTI

LETTI

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 616 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 20. - 18:57

Köszi!Jókat nevettünk, hogy hogy elhúzza Jocit a póni  :D  - - - utána elárultuk neki, hooogy majd kényelmesebb lesz zablával  :gm:  :gm:  de most még nincs ilyen picike itthon!!!  :gm: Szerintem így állatbarátabb! Egyenlõ esélyek . . .  :gm:

Hozzászólás megtekintése

Legalább volt egy kis mûsor, megküzdöttek ki az erõsebb. :kir:

#127 Cavalcante

Cavalcante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 211 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 25. - 19:21

Mi van fiatalok,semmi mocorgás,lovizás,élmények? Ilyen szép idõben? :confused:

#128 G.Anikó

G.Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 27. - 11:29

Hétköznap nincs pacizás :( A múlt hétvégén meg olyan ramaty idõ volt, hogy csak álltunk két órát az istállóban és simogattunk - tisztogattunk. De legalább lószagot éreztünk! :D Vasárnap akkora sár volt, hogy még léptetni sem volt kedvem, úgyhogy megint csak simi- tisztogatás-lószag.Remélem a hosszú hétvégén jó idõ lesz és bepótoljuk.Cavalcante, jártál valahol a hétvégén lovagolni? Bár Te hétközben is kijársz (jó neked - irigykedõ szmájli )

#129 LETTI

LETTI

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 616 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 28. - 16:30

Sziasztok!Én ma voltam egy ragyogó terepen!Hárman voltunk Királyréten, kb. 2 órát mentünk, és nagyon klassz volt! Az erdõ ezer színben pompázott, az idõ is annyira szép volt! :kir:

#130 LETTI

LETTI

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 616 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 28. - 16:41

Õsz a Börzsönyben:Napfelkelte(csak kicsit sötét lett a kép)CsipkebokorTájképTájképJuharfaTájképTájképTájképTájképGalagonyaÕszi színekben pompázó fákÕszi kikericsTájképTájkép

#131 G.Anikó

G.Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 28. - 19:15

Nagyon irigyellek Letti!És szépek a képek. Jó lesz most néhány nap itthon, remélem nem fog esni az esõ.Mentek Ti is a hétvégén?

#132 LETTI

LETTI

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 616 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 29. - 18:37

És szépek a képek.

Hozzászólás megtekintése

KÖSZI!Jó lesz az idõ, majd meglátod! Ma is olyan kellemes idõ volt!Mi majd hétfõn megyünk egy nagy csapattal Törökmezõre túrázni. Sasanzék is ott lesznek. :kocc: És Ti voltatok ma lovagolni?

Edited by LETTI, 2005 október 29. - 18:37.


#133 G.Anikó

G.Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 30. - 19:49

Elég sok idõ telt el az utolsó beszámolóm óta. Azóta Ella gyönyörûen vágtázik Kiskedvesen (a pónin) karámban. Cseppet sem fél, tök laza. http://kep.tar.hu/ga...3188/16853930#2Tegnap Kriszta barátnõmmel kettesben terepen voltunk. Úgy kb. másfél-két órára csupán, mert lovacskámon eléggé idegbajos tüneteket tapasztaltam. Csutakolás és nyergelés alatt idegesen nyerített, toporzékolt. Most választották el a csikójától, nem akartam három órára elvonni az istállótól. Viszont így, hogy ideges volt, gyönyörûen dinamikusan jött, nem kellett vágtába sem nógatni, de mindig meg lehetett fogni. Elöl mentem vele, nagyon figyelt mindenfelé. Körülöttünk zörgött az avar az erdõben, jöttek-mentek az állatok. Oldalazás, fejkapkodás, fülhegyezés stb. Vissza úton Kriszta jött elöl, nehogy Nádja beinduljon vágtában a csikójához. Nem is lett semmi baj, szép, nyugodt tempót lovagoltunk.Amikor visszaértünk, hát sehol a lányom. Se Laci, se Kriszta és a lovak is eltûntek. A távozó vendég közölte: -Kimentek terepre. :eek: Nem mondom, hogy türelmesen vártam ki a visszatértüket. Be voltam tojva, na. Szóval tegnap megtörtént Ella élete elsõ igazi terepe: ráadásul vágtáztak is. Úgy ragyogott utána a pofikája, hogy öröm volt nézni. Nyoma sem volt a reggeli köhögésnek. Így ma már együtt voltunk terepen: nyolcan mentünk egy bõ kétórásat és Ella is jöhetett velünk. Döbbenetes, hogy amíg a nagy lovak könnyedén átmennek egy pocsolyán, ez mekkora akadályt jelent egy póninak! Volt, ahol majdnem a hasáig bemerült a vízbe. Ahol az én lovam kicsit belelépett a gödörbe, ott Kiskedves alig látszott ki. Nagyon jó egyensúlyérzék kell egy gyereknek, hogy az ilyen mozgásokat, gödörbõl kiugrásokat kiülje. Most már értem, miért hangsúlyozta ki mindenki, hogy amíg nem ül egy kisgyerek biztonsággal minden jármódban, ne menjen terepre. (Fõleg hegyvidéken ) Teljesen igaz. Sokat vágtáztunk és ügettünk, igazi kirándulás volt. Bár Ilka megint hozta a formáját, akkorákat bakolt, hogy na. Szerencsémre most nem én ültem rajta. Viszont pont mögötte jöttünk, elgondolkodtató, hogy miket kellett kiállnom a múltkori lovaglásomon. Nem értem, mostanáig nem bakolt. Szeptember végén kezdte ezt a viselkedést, azóta ilyen. Azon is csodálkoztam, hogy a póni nem maradt le a vágták alatt. Szépen tartotta a sort és a távolságot, még a réten is. Ügyesek a kicsik, na!

#134 Cavalcante

Cavalcante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 211 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 1. - 21:21

Gratulálok Ella elsõ terepéhez! A képek is nagyon jók.Remélem mindenki kihasználta ezt a gyönyörû õszi ajándék idõt.Én is felfedezõ utakra jártam Szálival,a velencei tó körûl. Sajnos csak kettesben,de remélem ez változni fog.A bánki házat téliesítettük,így hétvégeken is tudok menni Sukoróra. Lovas Üdv :guny:

#135 G.Anikó

G.Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 11. - 20:20

Sehol senki napok óta. . . Mindenki lovagol? :D Megfigyeltem, hogy akkor szoktatok sokat írni, ha esik az esõ.Jön valaki az Apassionatara? Mi megyünk, 112 szektor. Szóljatok, ha jöttök, találkozhatnánk!Holnap jön egy csoport (állítólag 10-12 lovas) Vácra a komppal, megyünk együtt Naszálykerülõ túrára. Egész nap lovon! ! :yeah:

#136 sasanz

sasanz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 90 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 11. - 22:25

Sziasztok!Már az elején szeretném leszögezni, hogy nem azért írok, mert esik vagy esni fog!(egyben remélem, hogy senki nem fog esni)és ezzel frappáns átkötéssel rá is térek a két héttel ezelõtti Törökmezõ-túrára.Délelõtt négyen indultunk lóháton Királyrétrõl (Benedek fiam autóval jött, de nem õ vezetett, lévén, hogy még csak 6 éves, meg azért is, mert komoly fegyverarzenált hozott magával, ami csak zavarta volna a vezetésben). Kóspallag alatt találkoztunk LETTIékkel. Odáig csak szolídan vágtázgattunk, Sziszi is csak szolídan bakolgatott alattam, úgy tûnt, most nem lesz három hetes gondolkodási idõm arra, hogy mit is kellett volna csinálnom, hogy ne essek róla. Minden mögöttem jövõnek felhívtam a figyelmét arra, hogy fél szemmel a földet nézzék, s ha ott sasanzt látnak lehetõség szerint igyekezzenek kikerülni, de nem került rá sor. Nem is kerülhetett, mert onanntól kezdve, hogy a Toronyalja horgásztónál kereszteztük a kóspallagi utat, LETTI apukája vezetett Rezgõvel, s a traffipax tanúsága szerint úgy 150-160 km/h körül beragadt náluk a tempomat. Egyszóval nyomták rendesen végig. Móni elmondása szerint - külön köszönet neki e helyrõl is, hogy nem kevés önfeláldozásról téve tanúbizonyságot vállalta Benedek és fegyvertára fuvarozását - a Törökmezõre vezetõ út mellet ránk várva, a mintegy 2 másodperces ásványtani megfigyelést követõen felnézett, s a feléjük dübörgõ Rezgõ elõl könnyed mozdulattal emelte fél méterrel odébb kapucnijánál fogva a fiamat, aki így zavartalanul folytathatta geodéziai stúdiumát. A kõzetek tanulmányozása jelentéktelen szerepet kapott még a túra során, mivel Krisztám lova, Gyöngy, meg volt gyõzõdve arról, hogy az elõtte haladó Úrilány hátulsó patáin számára fontos nyomelemeket és vitaminokat tartalmazó kõsó található. Úrilány -a név kötelez- neveltetésébõl adódó udvariassággal kínálgatta is Gyöngyöt, amint az elég közel ért hozzá. Célba érve némely lovak hiányos zoológiai ismeretekbõl kifolyólag nyugtalankodni kezdtek, mivel a békésen legelészõ birkák támadásától tartottak. Aztán, mikor a Brehm-bõl felolvastam nekik a hasított patájúak vegetarianizmusáról szóló részt, megnyugodtak és legelni kezdtek. A turistaháznál mi is pótoltuk a szervezetünk számára nélkülözhetetlen nyomelemeket, ásványi anygokat ,etc. egy remek babgulyás formájában. A társaság egybehangzó véleménye szerint ennél jobbat még nem ettünk. (ja, egyesek mohósága odáig terjedt, hogy még a hátuk is babgulyásos lett) A bõséges ebéd megtette hatását, mert a visszaúton igen szolídan haladtunk. Letti apukájának arra is lehetõsége nyílott, hogy az uszkve 2 km-re lévõ apró fehér pöttyrõl (állítólag ló) eldöntse, hogy most csak áll, most felénk, most délkeleti irányba néz, most legel, most majdnem megevett egy négylevelû lóherét, de nem, inkább háromlevelû volt csak. (Otthon meg is beszéltük, hogy abból a távolságból mi csak a víztornyot tudtuk határozottan megkülönböztetni egyéb tereptárgyaktól.) Szóval különösebb esemény nélkül értünk be Szokolyára, ahonnan már csak lépésben mentünk Királyrétig. Krisztámban azért a legvégén feltámadt a versenyszellem, és Gyönggyel kicsit elõrement, de aztán már tényleg nem volt semmi. Ha csak azt nem számítom, hogy a lovarda elõtti kis füvesen majdnem leheveredtem, mert Sziszi halálra rémült egy szétszakadt nájlonzacskótól. Egyszóval nagyon jól éreztük magunkat ezen az örömlovagláson. Azt meg nem is említem, hogy milyen meleg, baráti légkör uralkodott mindvégig :D

Edited by sasanz, 2005 november 11. - 22:35.


#137 LETTI

LETTI

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 616 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 12. - 16:43

Ezt nagyon jól leírtad sasanz! Annyit nevettem! :D És hogy képekkel is illusztrálva legyen ez a törökmezei túra, ezért most belinkelek egy pár képet. Itt nézhetitek meg azokat.

#138 LETTI

LETTI

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 616 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 12. - 16:44

Anikó! Milyen volt a Naszály-túra?

#139 G.Anikó

G.Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 12. - 19:59

Sziasztok! Nagyon jók a képek és Sasanz, igazán klasz nap lehetett! :) Letti, nagyon jó volt a mai nap, írok is (majd) róla, de bocsi nem most. Nem értem, hogy miért nem csinálta meg valaki a házimunkát, amíg mi lovagoltunk??? :mad: :mad:

#140 sasanz

sasanz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 90 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 14. - 9:40

Sziasztok!Anikó, láttunk benneteket, legalábbis csak ti lehettetek. Szombaton mentünk kocsival Királyrétre és éppen a 2/a-ról mentünk le a 12-es felé a körforgalomhoz, ti akkor ereszkedtetek le a domboldalról, a cementgyárral szemközti oldalon. LETTI, jók lettek a képeid. Én is feltettem My Webpage.

#141 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 15. - 13:13

Szia G. Anikó!Örülök, hogy megismerkedtünk, még ha csak röviden is.Klasszak a lovak, a kislányod nagyon édes! Indián is egy gyönyörûség.A hely is szép.Olvastam a honlapjukon, hogy költöznek majd.A képtáradat is megnéztem és szembeötlött valami:Krisztával beszélve azt mondta, hogy az utolsó boxban lévõ két ló, azok hidegvérû csikók és 6 hónaposak. Neked vannak róluk képeid, de 2004-es dátummal és ugyanúgy néznek ki...akkor most milyenek azok?

#142 G.Anikó

G.Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 17. - 19:46

Sziasztok!Anikó, láttunk benneteket, legalábbis csak ti lehettetek. Szombaton mentünk kocsival Királyrétre és éppen a 2/a-ról mentünk le a 12-es felé a körforgalomhoz, ti akkor ereszkedtetek le a domboldalról, a cementgyárral szemközti oldalon.

Ugye milyen jól néz ki vagy 20 lovas együtt?? :D

#143 G.Anikó

G.Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 17. - 19:51

Szia G. Anikó!Örülök, hogy megismerkedtünk, még ha csak röviden is.Klasszak a lovak, a kislányod nagyon édes! Indián is egy gyönyörûség.A hely is szép.Olvastam a honlapjukon, hogy költöznek majd.A képtáradat is megnéztem és szembeötlött valami:Krisztával beszélve azt mondta, hogy az utolsó boxban lévõ két ló, azok hidegvérû csikók és 6 hónaposak. Neked vannak róluk képeid, de 2004-es dátummal és ugyanúgy néznek ki...akkor most milyenek azok?

Hozzászólás megtekintése

Nagyon örültem, hogy eljöttetek. Klassz dolog ennyien együtt lovagolni, jövõre már mi is akarunk menni mindenfelé, ha Ella és Indián összeszoknak.A képeimen a dátum nem mérvadó. Ha sokáig nincs elem benne, 2004-re lenullázódik. De mindig elfelejtem beállítani. Szóval a képek most készültek, 2005 októberében.

#144 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 17. - 20:56

Értem.Viziharkállyal már beszéltem egy másik fórumon (csak annyit tudok róla, hogy a túrán õ is fotózott és hímnemû), hogy tavasszal jöttök!! :kocc: Remélem így is lesz! ;)

#145 G.Anikó

G.Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 17. - 21:05

Hétvégi Naszálykerülõ túraLaci telefonált szerdán, hogy szombaton lesz egy egész napos Naszálykerülõ túra, ráadásul beugrunk Vácra tízegynéhány lovas elé. Egész héten alig vártam. Csupán annyi volt a gáz, hogy ördögborda lányom szemrehányó pillantásait kellett kerülnöm, mert vérig volt sértve, hogy visszaminõsítettem a nagyihoz. Mostanában nem volt nagytúra, a kétórásra meg jöhetett velünk a Krisztáék póniján, szóval elszokott a mellõzéstõl.Kb. fél tizenegykor el is indultunk heten, hogy a csapat elé menjünk. Katalináról a rövidebbik úton mentünk Vácra, Sejce felé. A Sejce utáni úton még nem is jártam. Klassz homokos volt a talaj, szántó mellett, semmi sár, viszonylag sík terep, jókat vágtáztunk. Ahogy odaértünk a megbeszélt helyre valahol Vác mögött, a másik csapat is épp akkor érkezett. Gyönyörû lovakon jöttek, csak ámultam és bámultam. Mentünk tovább Kosd felé. Sokat léptettünk és elég lassan haladtunk, mert a lovaknak szokniuk kellett egymást. Aztán a Naszály hegyen is léptettünk sokat, mert a vendég lovak inkább a sík terephez vannak szokva, elég nekik a séta is a sok emelkedõn. Gyönyörû volt a hegy, szép õszi lombok, kellemes idõ és 20 ló. A hegy után kiértünk a gyadai rétre, itt már vágtázgattunk is. Szokatlan volt, hogy a boly elején haladok. Megszoktam, hogy mindig a végén megyek: régebben Nádjám nem volt épp jó kondiban, mindig lemaradtunk. Mára már nem maradunk le, napról napra virgoncabb, viszont megszoktam, hogy a csapat végén megyek: csendes megfigyelõ. Emiatt nagyon zavart, hogy 15 ló dübörög vágtában a nyomomban. A rét vége felé inkább visszafogtam Nádját, ami mondjuk rizikós volt, mert meg is ijedhetett volna a sok idegen lótól, de érdekes módon egy rossz mozdulata nem volt. Azon is csodálkoztam, hogy vágta közben vissza tudtam fogni. Úgyhogy a rét végére a hátramaradtam és az erdõben szépen ’elfoglaltuk’ a hátulról a harmadik helyet és ehhez ragaszkodtunk is a végéig. Nagyon jól elbeszélgettem a két lánnyal ott hátul, jó volt a hangulat. Nagy pocsolyák a kitaposott kocsinyomokban, itt-ott megcsúszott egy lovacska, oda kellett figyelni. Minden probléma és nagyobb esemény nélkül elérkeztünk Katalinára. A vendégek lenyergeltek és elmentek a szállásukra, én elmentem Elláért, hogy este még lovagolhasson.Vasárnap már 11-kor indultunk, hogy visszakísérjük a vendégeket Vác mögé. Most is a rövidebb úton mentünk. Mivel most csak egy maximum kétórás utat terveztünk, Ella is jöhetett Kiskedvessel, Krisztáék pónijával. Elöl ment Kriszta, mögötte Ella, utána én és mögöttem Zsuzsi, utána pedig a vendégek. Néhány méter megtétele után hallok egy mély és csodálkozó férfihangot: - Jól látok, csak nem rózsaszín pálcsa van a kislány kezében?Szóval itt lebuktunk. Ellának rózsaszín a pálcája. Nem gáz, jól megy a rózsaszín mellényéhez. A rózsaszín izzasztóról sikerült lebeszélnem a lovas boltban, de hát a pálca az maradt. Ez van. :D Odafelé nem vágtáztunk, csak ügettünk. Visszafelé sokat ügettünk, és még többet vágtáztunk. Zsuzsi Bogárral jött, egy 12 éves fekete kancával. Már odafelé is hallottam, hogy néha morog, de nem kérdeztem az okát. Visszafelé csak fokozódott, nagyon szidta szegény jószágot. Nagyon nem volt kibékülve vele, igaz, Bogár valóban tudatlan. 12 éves koráig egy kertben élt, néha ráültettek egy-két gyereket és sétáltatták õket, még ritkábban pedig kocsiba fogták. Viszont rendkívül jóindulatú és kiegyensúlyozott, itt pedig majd megtanulja a többit Mókás lovacska, mert minden megállásnál hátranéz a lovasára: - Minden rendben van? – és néz pislogva a boci szemeivel. Egy fél óra múlva Zsuzsit meg tudtuk gyõzni, hogy Bogár nem szemét, csak butus még, ezután helyreállt a béke és Zsuzsi is elkezdte türelmesen tanítgatni Bogárkát. Visszafelé nagyon örültem, hogy a hosszú vágtaszakasz elõtt legalább 20-30 méterre vissza tudtam fogni Nádját. Kíváncsi voltam, hogy mennyire engedi magát elszakítani a csapattól. Pompásan reagált, nem kellett harcolnom a visszafogásával, hamar megértette és szót fogadott. Csak akkor indult el ügetésben majd váltott vágtába, amikor jeleztem neki. Már megint csodálatos volt a hétvége, elejétõl végéig lovazással tele.

Edited by G.Anikó, 2005 november 17. - 21:08.


#146 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 17. - 21:22

Az én beszámolóm ittKépek alul, a pkn fotóalbumban, Ilusta névnél.

#147 G.Anikó

G.Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 17. - 22:08

Köszi a linket Ilusta! Nagyon jó a beszámoló. :kocc:

#148 LETTI

LETTI

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 616 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 18. - 15:49

Sziasztok!Sasanz! Jók a képeid!Anikó, Ilusta! Nagyon jó volt a beszámolóitokat olvasni, és klasszak a képek!Mi meg jövõre a szigetre, meg a Pilisbe szeretnénk menni túrázgatni egy nagy csapattal, csak hogy a mi lovaink is hogy fogják bírni majd a kompot azt nem tudom.? :confused:

#149 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 18. - 20:24

Letti!Ha van egy ló köztük aki felmegy, a többi általában simán utánuk.Pilisben merrefelé gondoltátok?

#150 LETTI

LETTI

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 616 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 19. - 14:30

Gondoltunk arra, hogy elmennénk Dobogókõre, meg arra a Kerektó-Búbánatvölgy felé. No meg még hogyha ott vagyunk azon az oldalon akkor fel kéne menni a visegrádi várhoz is. Meg ott felétek a szigeten is ellovagolgatnánk egy kicsit. Király lenne a mi börzsönyi agyagos talajunk után olyan jó kis homokos talajon vágtázgatni. :kir:

#151 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 19. - 18:42

A Visegrádi várhoz az utat nem tudom, csak a mellette lévõ hegyhez, pontosabban a bob-pályához.Itt a talaj köves szinte az egész úton.A szigeten viszont tényleg jó homokos..

#152 LETTI

LETTI

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 616 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 19. - 19:35

Akkor lehet, hogy azt a köves utat mellõzni kellene.Viszont a szigeten milyen jókat lehetne vágtázni... Ez már megmozgatta a fantáziámat!

#153 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 19. - 19:44

Bizony, jókat! És fõképp elég hosszan! :D Néhány területet, csak vágtapályának hívok. Tatárra, ilyen helyeken edzettem a lovam. :) Te is Katalin-pusztán vagy?

#154 LETTI

LETTI

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 616 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 20. - 14:59

Nem, mi Szokolyán vagyunk(Váctól 20 km-re). De ismerjük mi is a Laciékat. Ja olvastam az írásaitokban, hogy költöznek? És hova?Itt is nagyon klasszakat lehet lovagolni, mert csodálatos a környék: a hegyek, a rétek, és nagyon sok féle tereplehetõségünk van.Csak ugye itt más a talaj.Egyszer már volt lehetõségem homokos terepen lovagolni. Vácrátóton voltunk tavasszal tájékozódási tereplovagló versenyen. Olyan klassz volt ott a sík, homokos talajon vágtázni, és a mi hegyi terephez szokott lovaink olyan könnyedén mentek! Csak úgy elõztük ki sorba a többi csapatot, akik elõttünk indultak el.:) Meg is nyertük akkor a versenyt! :kir:

#155 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 21. - 8:58

Igen, a sivatagi lovak kondija hiába jó a síkon, a hegyiek azért erõsebbek. Mi isazok voltunk, míg a hegyekbe jártunk... :dev: A honlapjukon van rajta, hogy költöznek, azt hiszem térkép is van mellékelve.itt

#156 LETTI

LETTI

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 616 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 24. - 6:53

Köszi! Akkor nem is mennek olyan messzire, csak Vácra költöznek.

#157 sasanz

sasanz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 90 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 8. - 9:04

Sziasztok!Mit csináltok mostanában? Senkinek nincs új lovas élménye, amit megosztana a többiekkel?sasanz

#158 LETTI

LETTI

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 616 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 8. - 18:14

Sziasztok!Most a napokban annyi esõ esett, hogy a homokos pályánk is úszott, és még ott sem nagyon tudtunk lovagolni, na meg a tereplovaglást is mellõztük.A múlt héten viszont lovagolgattam. A múlt hét keddi edzésen a 3 éves csikónkon, és Minettán lovagoltam.Múlt hét szerdán pedig terepen voltunk kint ketten Mineta gazdájával Évával(sasanz ismeri).Én mentem elõl Rezgõvel, nagyon teli volt. Csak úgy sietett meg fújtatott. Felmentünk egy közeli nagy dombra, majd be az erdõbe. Akkor még ilyen havas-latyakos talaj volt. Ügettünk egy kicsit, majd megint léptünk. Ekkor Rezgõ valamit észrevett, bemenekült a fák közé, majd hazafelé vette az irányt. Amikor lenyugodott, akkor a másik ló mögé álltunk be, és úgy mentünk tovább, sõt nemcsak mentünk, volt amikor szánkóztunk is, mert nagyon csúszott a talaj. Egy nagyobb lejten szegény lovam lábai kicsúsztak maga alól, és egy jó darabig szánkóztunk lefelé. :D Na akkor mentünk tovább, és amikor egy jobb szakaszhoz értünk, akkor elindultunk megint ügetésben. Na ekkor ügetés közben Rezi akkorát ugrott, hogy csak lestem. De szerencsére rajtamaradtam, és mentünk tovább. :cool: Királyrét volt az úticélunk. Amikor odaértünk gondoltuk felmegyünk Szakállékhoz. Ahogy mentünk felfelé az úton ott a hídnál attól a zúgó valamitõl is persze muszály volt mind a 2 lónak megijedni. Beköszöntünk Szakállékhoz, és egy röpke pillantást vetettünk az új istállójukra, majd indultunk hazafelé. Egy darabig az országúton jöttünk vissza, elõrementem Rezgõvel, persze még mindig menõs kedvében volt, nem volt forgalom sem az úton, úgyhogy egy hosszú szakaszon ügettünk. Majd leértünk a rétekre, és hazasétáltunk. Múlt hét csütörtökön az edzésen is Rezgõn lovagoltam. Ekkor is menõs és igen jó kedvében volt a drága, néha úgy rohant az akadályokra, és akkorát ugrott 1-1 akadály felett, hogy csak na. De nagyon szépen dolgozott! :ang: Szombaton pedig a 3 éves csikónkon lovagoltam futószáron. Õ most áll belovaglás alatt. Õ is szépen dolgozott! :ang: sasanz! Hétvégén jöttök ki Királyrétre?Anikó! Szombaton jöttök Verõcére a lovas futárversenyre?

#159 G.Anikó

G.Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 8. - 22:27

Sziasztok!Letti, sajna nem megyünk. Ok: Nádja beteg volt a héten. Köhögött. Attól féltem, hogy kehes, de a doki azt mondta, hogy tutira nem. Szerintetek lehet hinni neki? Bár már az elsõ injekció után megszûnt a köhögése . . . Kapot antibiotikumot, tetanuszt meg a fene tudja mit mert még a lába is meg van vágva, két helyen is és be van dagadva, tök mély vágás !!! :mad: Rejtély, hogy hogyan történhetett, bár meg kell adni, hogy kilógott a karámból és elment terepezni . . . A lába miatt pedig csak lépés ill. kevés ügetés engedélyezett. De állítólag kell mozgatni. Õ a legrosszabb ló az istállóban :gm: a múltkor kitörte a boxának ajtaját és a keresztbe rudat és kilógott éjszakára: széttúrt mindent az udvaron, randalírozott egész éjszaka és megzabált egy csomó frissen tört kukoricát, egész nap attól féltünk, hogy be fog kólikázni. MÁR A HARMADIK HETE NEM ÜLTEM LOVON!!!! Nem is írtam, mert nem akarom terjeszteni a rossz hangulatomat. (a múlt 2hétvégén Ella volt beteg, azért nem lovagoltam, most meg Nádja - nem baj, ezután én leszek - idegbeteg :gm: )

Edited by G.Anikó, 2005 december 8. - 22:28.


#160 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 december 9. - 9:05

Aniko!Gyere át lovazni hozzánk, amíg a lovad rendbejön. Állítólag decemberben Víziharkály is ellátogat ide.Ami a köhögést illeti, lehet egyszerû megfázás is, vagy elkapott valamit.Haramiának is volt, 2 hónapig húztuk, míg meggyógyult...elkapott valami nyavaját az új csikóktól még anno.De azóta kutya baja..meg ugye lovardát is váltottunk. Akkor jöttünk ide.