Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Suttogás


  • Please log in to reply
6142 válasz a témához

#4961 entiti2

entiti2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 48 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 19. - 16:09

A komolyságról még annyit, hogy szvsz a topic cím -suttogás- inkább pejorativ érzelmû, divatfogalom, semmiképp sem komoly meghatározás. Természetesen elfogadjuk, mert rövid, tömör.
Igen tudom , mindenki tudja hogy mirõl van szó, de mégis , gyermetegen hangzik. Persze a PR értékét elismerem. :kv: mindenkit csókolok :cool: :gm: :)


#4962 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 19. - 19:17

[b]A komolyságról még annyit, hogy szvsz a topic cím -suttogás- inkább pejorativ érzelmû, divatfogalom, semmiképp sem komoly meghatározás.


Pedig kohászok közt egész jól hangzik. De télleg.

#4963 Csapos

Csapos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.544 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 19. - 21:49

Szerintem entiti szívatja itt a népet. :D



Szerintem klón.

Vagy Glûn. :D

#4964 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 20. - 9:30

?


Mindenkitõl én kérek elnézést.

Mindenkit meg lehet érteni, a fórum (paci.hu) témához hûen mint egy csorda ( ménes ) az új jövevényeket( most pl. engem) b @ szogatni szokás. bármit is kérdezzek vagy mondjak. :) és ez igy van rendjén, megtudom érteni. Mindenkinek respect aki régebben van itt mint én, mert biztos sokkal jobban tud mindent.

viszont figyuzzatok ,, aki b @ szogat az OFF nak számit mert suttognotok kéne :kir: :ang:

QS melyik h.sz.-em volt komolytalan?

'' A logika mint egy törékeny kis csónak sodródik az érzelmek háborgó hullámzó tengerén ''



Ki b@szogatott itt teged? :confused:
Lassuk csak... ezt muszaly ertelmeznem :ang:
A semmibol elobukkansz, anelkul hogy barki is tudna ki vagy, en plane nem ismerlek, s megkerdezted, johetsz-e hozzam egy honapra.
Udvariasan valaszoltam, majd ujra udvariasan valaszoltam , s irtam, menjunk egyutt Csikaszekhoz, mert megyek hozzajuk (azota ketszer is voltam (!!) s akkor megismernelek, ki szeretne hozzank jonni .
Irtad, nem vagy itthon.
rendben, semi gond, ez van.
Majd a kovetkezo hsz-edidet olvasd vissza... ;)

#4965 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 20. - 9:43

Szerintem klón.

Vagy Glûn. :D



Ot nem tudom ki, de Angyalordog .. az a "Valaki"..
ezert nem birja ki sosem, barmi is legyen az uj neve..
Az Ego csonakja sokmindent nem visel el , magat su(ll)eszti ;)

Edited by QuarterSister, 2010 december 20. - 9:45.


#4966 entiti2

entiti2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 48 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 20. - 19:59

Kedves QS

Elnézést, az érzelmeim rabja vagyok. Tényleg udvariasan válaszoltál. Annak nagyon örülök, hogy figyelmeztettél hogy a fekázás az gáz, meg sok a repjegy, ez nagyon kedves Tõled. Az a kép él bennem hogy az USA ban nagyon várják az ilyen és hasonló önkénteseket, és akkor jött hogy hoppá vizum meg stb... biztos hogy várják csak egy kicsit megszûrve, ezért ezt el is vetettem és mondtam, hogy majd 1x vmikor turistaként ellátogatok, mert biztos izgi, és akkor, ott ez a téma le is záródott... :cool:

Aztán ráébredtem, hogy a M.O.-i lovas helyzetre talán 1 kicsit jobban ráférne az önkéntes dolog, itt is lehet segiteni, valami ilyesmit fogok csinálni. :ang:

Az alázat dolgában is van hova fejlõdnöm, köszönöm, hogy rávilágitottatok.

Még 1x bocsánat, hogy megzavartam a topicot, nem vagyok klón, ez az 1 nevem van. Lehet hogy glûn az vagyok bár az nemtom micsoda. :)

most egy kicsit ON

Vannak ugye a komoly world class dijugrató meg dijlovas versenyzõk , nekik szerintetek milyen "lelki'/'szellemi" kapcsolatuk van a lovukkal? bizalom meg stb...

üdv mindenkinek
:kocc: :kv:

#4967 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 20. - 20:24

- pl ez sem semmi, már láttam élõben bölényt, nem volt ilyen "édi".


Csikasz, ezt is elfelejtettuk :( :ang:

#4968 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 20. - 20:31


Vannak ugye a komoly world class dijugrató meg dijlovas versenyzők , nekik szerintetek milyen "lelki'/'szellemi" kapcsolatuk van a lovukkal? bizalom meg stb...

üdv mindenkinek
:kocc: :kv:


Meg tudom ezt neked mondani, semmilyenben. Az ír 'válogatott'-ról tudtam ezt-azt, amikor kint dolgoztam, pár nagydíjas lovat nullára tettek.. Aztán az ilyen ügyek miatt kilépett Jessica Kürten, és kimentettek pár lovat is, volt amelyik 3 lábára sánta lett, addig ütötték a kedves sportemberek. (díjugratásban szokás volt, hogy szétverik a lábak elejét, hogy biztos magasra emelje az akadály felett)
Mindenesetre Jessicát felkarolta a Castleforbes, és azóta elég jól szerepel, és ami fontosabb, nem használnak erőszakos módszereket, már amennyire tudom.. A megmentett lovak meg ott élik nyugdíjas napjaikat Írországban, esznek, isznak, köszönik jól vannak. (én meg azért tudom ezt, mert ott dolgoztam)

#4969 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 20. - 20:33

Kedves QS

Elnézést, az érzelmeim rabja vagyok. Tényleg udvariasan válaszoltál. Annak nagyon örülök, hogy figyelmeztettél hogy a fekázás az gáz, meg sok a repjegy, ez nagyon kedves Tõled. Az a kép él bennem hogy az USA ban nagyon várják az ilyen és hasonló önkénteseket, és akkor jött hogy hoppá vizum meg stb... biztos hogy várják csak egy kicsit megszûrve, ezért ezt el is vetettem és mondtam, hogy majd 1x vmikor turistaként ellátogatok, mert biztos izgi, és akkor, ott ez a téma le is záródott... :cool:

Aztán ráébredtem, hogy a M.O.-i lovas helyzetre talán 1 kicsit jobban ráférne az önkéntes dolog, itt is lehet segiteni, valami ilyesmit fogok csinálni. :ang:

Az alázat dolgában is van hova fejlõdnöm, köszönöm, hogy rávilágitottatok.

Még 1x bocsánat, hogy megzavartam a topicot, nem vagyok klón, ez az 1 nevem van. Lehet hogy glûn az vagyok bár az nemtom micsoda. :)

most egy kicsit ON

Vannak ugye a komoly world class dijugrató meg dijlovas versenyzõk , nekik szerintetek milyen "lelki'/'szellemi" kapcsolatuk van a lovukkal? bizalom meg stb...

üdv mindenkinek
:kocc: :kv:



Hat az USA-ban mar nem igazan varjak az onkenteseket, legalabbis nem EU-bol..
Szigorubbak mint a mexikoiakkal..
Hosszu ezt taglalni, de sajnos ez van . :(

ON: Magyarorszagon nem tudom mi a helyzet, de sok neves amcsi es tobb ausztral NHS trener foglalkozik dijugratokkal , dijlovasokkal.
A youtubon talalsz sok videot roluk ;)


Meg tudom ezt neked mondani, semmilyenben. Az ír 'válogatott'-ról tudtam ezt-azt, amikor kint dolgoztam, pár nagydíjas lovat nullára tettek.. Aztán az ilyen ügyek miatt kilépett Jessica Kürten, és kimentettek pár lovat is, volt amelyik 3 lábára sánta lett, addig ütötték a kedves sportemberek. (díjugratásban szokás volt, hogy szétverik a lábak elejét, hogy biztos magasra emelje az akadály felett)
Mindenesetre Jessicát felkarolta a Castleforbes, és azóta elég jól szerepel, és ami fontosabb, nem használnak erõszakos módszereket, már amennyire tudom.. A megmentett lovak meg ott élik nyugdíjas napjaikat Írországban, esznek, isznak, köszönik jól vannak. (én meg azért tudom ezt, mert ott dolgoztam)


:huh:
Cav, tudom ez megint off lesz, de Te ezt hogyan kezelted magadban es kifele?
Kerdesem komoly :gm: nem poenra venni :D

#4970 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 20. - 20:49

Aztán az ilyen ügyek miatt kilépett Jessica Kürten, és kimentettek pár lovat is, volt amelyik 3 lábára sánta lett, addig ütötték a kedves sportemberek. (díjugratásban szokás volt, hogy szétverik a lábak elejét, hogy biztos magasra emelje az akadály felett)

Ez itthon is bevett szokás.

#4971 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 20. - 20:54

Mármint felétek?

#4972 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 20. - 21:03

Meg tudom ezt neked mondani, semmilyenben. Az ír 'válogatott'-ról tudtam ezt-azt, amikor kint dolgoztam, pár nagydíjas lovat nullára tettek.. Aztán az ilyen ügyek miatt kilépett Jessica Kürten, és kimentettek pár lovat is, volt amelyik 3 lábára sánta lett, addig ütötték a kedves sportemberek. (díjugratásban szokás volt, hogy szétverik a lábak elejét, hogy biztos magasra emelje az akadály felett)
Mindenesetre Jessicát felkarolta a Castleforbes, és azóta elég jól szerepel, és ami fontosabb, nem használnak erõszakos módszereket, már amennyire tudom.. A megmentett lovak meg ott élik nyugdíjas napjaikat Írországban, esznek, isznak, köszönik jól vannak. (én meg azért tudom ezt, mert ott dolgoztam)


QS!


Isten hozott nálam Öcsém ez a Való Világ!- by Ganxsta Döglégy Zolee

Na kb. ezt így lehet kezelni.

( vagy van másik,amit Kevin Costner mondott a Hullámtörõkben ( The Guardian): Megpróbálok olyan gyorsan és erõsen messzire úszni ahogy csak tudok...na pl. ez az én módszerem! Bár nem engem kérdeztél. :rolleyes: )


Mármint felétek?



Szerte az országban látni ilyeneket...hiába na! Lovasnemzet a magyar!

#4973 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 20. - 21:05

Én meg a magyar díjugrató csapattagokat ismerem, és bizton merem állítani, hogy komoly bárolás, a lovak leamortizálása itthon nem játszik, a lovasok vigyáznak a nagy értékû lovaikra. De ez ebben a topikban asszem nagyon off...

#4974 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 20. - 21:08

QS!
Isten hozott nálam Öcsém ez a Való Világ!- by Ganxsta Döglégy Zolee

Na kb. ezt így lehet kezelni.

( vagy van másik,amit Kevin Costner mondott a Hullámtörõkben ( The Guardian): Megpróbálok olyan gyorsan és erõsen messzire úszni ahogy csak tudok...na pl. ez az én módszerem! Bár nem engem kérdeztél. :rolleyes: )
Szerte az országban látni ilyeneket...hiába na! Lovasnemzet a magyar!



Ok.
De emberek kulonbozoek , ettol szines a Vilag ;)

ui: Filly, igaz :ang: bekuss :gm:

Edited by QuarterSister, 2010 december 20. - 21:10.


#4975 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 20. - 21:08

Én meg a magyar díjugrató csapattagokat ismerem, és bizton merem állítani, hogy komoly bárolás, a lovak leamortizálása itthon nem játszik, a lovasok vigyáznak a nagy értékû lovaikra. De ez ebben a topikban asszem nagyon off...



Off.

Természetesen vannak kivételek. Mostanában valszeg túl sok ilyen és hasonlóba futottam bele. Bocs az általánosításért! :ang:

#4976 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 20. - 21:10

Landgraf, azért emeltem ki, hogy a magyar válogatott, mert ezen a szinten már elég kevés ló van ahhoz, hogy ilyen dolgokkal tönkretegyék õket...

#4977 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 20. - 21:21

A lóápolóik nélkül nem tudom mire mennének a lovasok a nagy versenyeken..... :) Meg persze a kisebbeken is.

Edited by Saby, 2010 december 20. - 21:22.


#4978 vezer

vezer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.615 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 20. - 21:25

Hát azon a szinten nem is tesznek csúnya dolgokat,mert van tudás,ész hozzá.Na de kisebb versenyeken,ahol hiányos a tudás 1méterre, de el kell indulni 120-on,hát ott csak a verés használ.Ha tudás nincs. :mad: Sem tudás,sem tisztelet,sem alázat a loval szemben.TISZTELET A KIVÉTELNEK,akik nagyon elenyészõ számban vannak.Bocsi a belefoázásért meg a sok off-ért.

#4979 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 20. - 21:27

Én ismerek olyan nagypályás lovast, aki a sánta lovát saját maga sétáltatta 2 héten keresztül napi 3x... (Amit a tévében látni, az eléggé kicsiny jéghegy csupán. Mindenre van példa, meg az ellenkezõjére is. De általánosítani nem annyira szerencsés. Egy olyan stresszhelyzetben, amit a lovak is pontosan éreznek, tudnak, nem éppen a simike, puszika a legjellemzõbb a lovas részérõl. De ezt a témát asszem áttehetnénk másik topikba. Bár túl sok ember véleményére nem vagyok kíváncsi, mivel aki nem ezen a szinten van, az maximum csak messzirõl szagolhatja a témát :gm: :dev: :P :D)

#4980 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 21. - 0:44


Cav, tudom ez megint off lesz, de Te ezt hogyan kezelted magadban es kifele?
Kerdesem komoly :gm: nem poenra venni :D


Miért, úgy ismersz, mint aki elkomolytalankodja a dolgokat? :D
Amikor én ott voltam, ez a téma már lecsengett, csak ott volt az egyik ló, és mesélték, hogy mi volt vele, és hogy került oda. És persze nehogy elmondjam bárkinek is, mert nem kell a botrány. :)
Keressetek rá google-ban, "Lismore Clover". Nem is tudtam, hogy milyen lovat kergetek a karámban elszidva az összes felmenõit. Állandóan leszaggatta magáról a takarót, és (érthetõ okokból) nem engedett embert a közelébe.
Egyébként õk ott üngyümbüngyümöznek, viszont 4-5 hónapig a sárban cuppognak a lovak, majd behozzák õket boxba, és egy hét múlva már 1,20-on mennek edzésként. Aztán meg tologatják az injekciókat a lovak hátába, meg satöbbi. Na EZ volt amit nehezen viseltem, és ilyesmik miatt jöttem haza, pedig azért mentem, hátha tanulok valamit. Inkább nekik kellett volna valami edzéstervet tanulni, meg fokozatosságot.

Itthonról is tudnék neveket mondani, de minek? Nézõként is láttam már véresre sarkantyúzott lovat a pályán, de van sok jó példa is, és reméljük, lassan elkopnak a barmok a színrõl. (csak az a baj, hogy adott IQ alatt csak az erõszakot látják megoldásnak, ezen meg nem lehet segíteni, csak a 'kimûvelt emberfõk sokaságával'. )

#4981 QuarterSister

QuarterSister

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.449 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 21. - 7:00

Miért, úgy ismersz, mint aki elkomolytalankodja a dolgokat? :D
Mondjam? :D


Amikor én ott voltam, ez a téma már lecsengett, csak ott volt az egyik ló, és mesélték, hogy mi volt vele, és hogy került oda. És persze nehogy elmondjam bárkinek is, mert nem kell a botrány. :)
Keressetek rá google-ban, "Lismore Clover". Nem is tudtam, hogy milyen lovat kergetek a karámban elszidva az összes felmenõit. Állandóan leszaggatta magáról a takarót, és (érthetõ okokból) nem engedett embert a közelébe.
Egyébként õk ott üngyümbüngyümöznek, viszont 4-5 hónapig a sárban cuppognak a lovak, majd behozzák õket boxba, és egy hét múlva már 1,20-on mennek edzésként. Aztán meg tologatják az injekciókat a lovak hátába, meg satöbbi. Na EZ volt amit nehezen viseltem, és ilyesmik miatt jöttem haza, pedig azért mentem, hátha tanulok valamit. Inkább nekik kellett volna valami edzéstervet tanulni, meg fokozatosságot.
Hat, Irorszagi lovaseletbol csak a Connemara lovakat ismerem, :gm: (a kulturajukat annal inkabb, imadom oket ) mert volt nalunk nem egy belovaglason, es huuuuu de nagyon jo az a fajta (Filly, az a 4 eves setet pej kanca is az volt)
No enyit tok az Ir loeletrul :gm:
Koszonom a valaszod (s lass csodat, no poen :rolleyes: :D


Itthonról is tudnék neveket mondani, de minek? Nézõként is láttam már véresre sarkantyúzott lovat a pályán, de van sok jó példa is, és reméljük, lassan elkopnak a barmok a színrõl. (csak az a baj, hogy adott IQ alatt csak az erõszakot látják megoldásnak, ezen meg nem lehet segíteni, csak a 'kimûvelt emberfõk sokaságával'. )
Me nem mondasz neveket? nem hianyzik a sardobalas? van itt eleg ? :gm:
Ez a veresre sarkantyuzas a halalom.. tesztaszaggatast a konyhaban kellene gyakorolni.. sporolas szempontjabol is jobb ...
mindenkinek.. :kv:
...




#4982 balhes

balhes

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 11 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 25. - 13:27

üdv! én sajna nem nagyon mozgok külföldi lovas berkekben,de itthon még egy-két éve is hallottam egyes emberektõl azt a bizonyos"ha ágaskodik a ló,fejbevágjuk és vízzel leöntjük,hogy azt higgye a vére az"-módszert....el nem tom képzelni,hogy lehet ekkora(lógyilkos) baromságokhoz ragaszkodni a mai napig :huh: :huh:

#4983 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 25. - 20:42

Pl az ugatós kutyának nagyon használ, néhány fröcs után elég neki szólni, hogy elég, csend amire tanítod! Ja és semmi baja nem lesz, csak nem ugat egész éjjel a semmiért!

#4984 Hosszúhomlok

Hosszúhomlok

    A multimédium

  • Támogató
  • 1.895 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 25. - 20:46

Részeg dajdajozósnak is használ téli éjszakán. :) Megzúdítod, még káromkodik pár percig, aztán a nyakába fagy a víz és elhallgat. :)

#4985 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 25. - 21:24

Különben sokkal jobb módszer simán leönteni vízzel ( de a jól fejbeverem helytelen, de akár egy legyintés belefér) mint ha jól megvernéd pálcával. A lovat fájdalom nem, csak kellemetlen érzés éri, és pár alkalom után rájön hogy nem az a megfelelõ menekülési útvonal. A kérdés azonban hogy miért ágaskodik vajon a ló??

Edited by chyki, 2010 december 25. - 21:24.


#4986 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 25. - 23:53

Különben sokkal jobb módszer simán leönteni vízzel ( de a jól fejbeverem helytelen, de akár egy legyintés belefér) mint ha jól megvernéd pálcával. A lovat fájdalom nem, csak kellemetlen érzés éri, és pár alkalom után rájön hogy nem az a megfelelõ menekülési útvonal. A kérdés azonban hogy miért ágaskodik vajon a ló??


Ez érdekel! Valóban milyen okokból ágaskodnak?
Én tapasztaltam utolsó lehetõség ként, illetve kizárólag póniknál elsõre.

#4987 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 26. - 10:59

Elvileg ha a lónak van más lehetõsége menekülni, akkor elõre vagy hátra menekül, kiugrik oldalra, ágaskodni akkor ágaskodik ha csak felfelé lát lehetõséget menekülni a nyomásból. Pl. erõsebb kéznél ha hátra nem tud menekülni a csizmától, elõre a zablától nem tud kitörni akkor esetleg felágaskodik. Aztán ez rossz szokássá válhat. De vezetõszáron is ugyanez lehet a helyzet mert sem elõre nem tud kitörni pl. az álló vezetõtõl, hátrafelé a vezetõszár húzásától és menekülni akar. Ezért két módon lehet megpróbálni leszoktatni elõrehajtással teret adva a lónak, illetve a felfelé út lezárásától pszichésen vagy pl. a látás lezárásával, vagy vízzel, fejbesuhintással (ami véletlenül sem azonos a jól megcsapkodommal) csak érezze a ló hogy arra is zárt, ám nem árt más utat adni neki, ergo ránevelni a helyes viselkedésre. Amikor Atist nagy nehezen (nem akart rám ágaskodni) megtanítottam a fel vezényszóra és kézjelre felágaskodni utána persze jó móka lett pl. pocsolya elõtt párszor eljátszotta, mivel hátra nem mehetett (csizma) sem oldalra (zabla) elõl meg ott volt a félelmetes pocsolya ergo akkor fel. No utána pár alkalommal ahogy õ felvágta az elejét máris nekiálltam kisköröket csinálni, egész sokáig. Utána szívesebben ment elõre, semmint ágaskodjon, mert az jóval melósabb volt. Azóta sem csinálja a fel!-t ha nem muszáj... ... mondjuk Atisnál én mutattam meg a felfelé utat, egy olyan lónál aki pánikból ágaskodik feltétlenül elõre kell hajtani és véletlen sem fogni bele a szárba, mert felborul.

Edited by chyki, 2010 december 26. - 11:04.


#4988 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 26. - 11:03

Nagyon kedves barátom mondta! A lóban levõ feszültségnek valahol ki kell jönni, ez általában a lábaira koncentrálódik, ágaskodik, bakkol és kirug, vagy elõre vág! Ágaskodás okai lehetnek pszhihés (genetikai, félelem) lehetnek emberi, túl dúrva elõre hajtás és közben a szár merev rövid megfogása, hova menjen ha nem felfele, egészségügyi: hátfájás, csipõfájdalom stb, mechanikai : nyergelés, nyereg, zabla, stb rossz feltétele, betétele, élessége, nyomása... Amennyiben minden problémát ki tudunk zárni, akkor marad az idegrendszeri probléma, ami még mindíg lehet szervi vagy betegség miatti feji fájdalom, légzacskó gyülladás, fûlgyulladás stb.

#4989 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 26. - 11:06

pl. Azért mert megtudja egyszerre, mindkét oldali összehúzódás, a nyaki feszítõ izmokat. Ezért lehet a megoldás az ágaskodás ellen,hogy "lecsavarod" oldalra a fejét.... Egyébiránt meg: játékból,erõfitogtatásból,tiltakozásképpen és még a bánattudjamiért ágaskodnak.

#4990 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 26. - 11:38

pl. Azért mert megtudja egyszerre, mindkét oldali összehúzódás, a nyaki feszítõ izmokat. Ezért lehet a megoldás az ágaskodás ellen,hogy "lecsavarod" oldalra a fejét....
Egyébiránt meg: játékból,erõfitogtatásból,tiltakozásképpen és még a bánattudjamiért ágaskodnak.


A "lecsavarod"-ot úgy értsem, kizárólag földrõl gondolkodom, hogy elkapom az orrát, az álla altt felnyúlva az ellenkezõ oldalra, és így elcsavarom?
A kis shetit meg a fülénél fogva? :dev: (ezzel a füldologgal nem próbálkoznék, mert sztem ebbõl könnyen lehet fülféltés, aztán kantározási problémák, de lehet nem..., nem tudom).

Akkor, ha ilyen segítõkészek vagytok, és köszönöm a válaszokat. Szóval Ékszeremmel meggyûlt a bajom.
Egy éve vettem, és igazából körmölésen kívül nem volt foglalkozva vele. Az utóbbi idõben. Mikor megvettem úgy tettem el ,- karámban csikóskodni, növögetni-, hogy pucolható, vezethetõ, lábait adó kis kanca volt. Most a havazás elõtt kiszedtük a karámból, mondom felkészítgetem így télen a tavaszi munkára, áprilisban tölti a 3-ik életévét. Ami meglepetés ért! Pucolásnál a hasa aljánál, lábainál, máshol nem szabályosan sikított, mint mikor a csõdör elkapja. A lábai felvételénél próbált lefeküdni, mivel ezt nem engedtem, késõbb csípni, rúgni. Ja, nem is felvételrõl volt szó, csupán végig simításról. 20 perc elteltével sem jutottunk semmire, egyre vadabb lett, így ráhagytam. Egyébként nagyon érdeklõdõ, okos, elsõ alkalommal csatlakozott. Nem tudom, hogy az utolsó körmölésnél történhetett e valami, nem voltam itthon, Tonyó szerint semmi nem volt, simán körmölték, ha mégis az hagyhat ilyen nyomot?
A férjem szerint sárlott, én nem láttam jeleit, azóta nem volt idõm foglalkozni vele, hogy most mi a helyzet.
Érdekelne tapasztalat ilyen lóval, ha ez a viselkedés tartós lesz nála, megoldás. Valamint felmerült bennem, hogy "csiklandós" lehet. Ezt egyszer egy kupectõl hallottam, és most érdekel, hogyan lehet ezt megfogalmazni tudományosan, már mint, mit jelent az, hogy "csiklandós", gondolom idegterheltség lehet. Mivel jár, pl. amelyik ló csikllandós, azzal más baj is szokott lenni, stb.? Az is felmerült bennem, -õ egy Ramadan apaságú sportpóni-, hogy lehet nehezen kezelhetõ, de nagyon jó versenyló?

#4991 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 26. - 11:49

Foglalkoztam Ramadan apaságú pónifélvérekkel, anya arabxpóni, teljes testvérekkel, mindkettõ igen érzékeny, de határozott lovaglás mellett kezelhetõek, nem kifejezetten gyerek lovak, de felnõtt mellett gyerek is el tudta õket lovagolni. Az egyik kifejezetten fejféltõs, ideges természet, a másik nyugodtabb, de érzékenyebb egy félvérnél. Sok foglalkozás, rendszeres munka jó hatással van rájuk. A csikóm is hasféltõs, csiklandós, eleinte rögtön odacsapta a hasához a lábát, ahogy odatettem a kezem, mostmár csak a farkát mozdítja meg, ebbõl látom hogy nem szereti, de már eltûri. Fél évembe is telt mire apró léptekkel idáig eljutottam. Egyfelõl letisztáztuk a rangsort, másfelõl ha rúgott a hasához, elléptettem, megforgattam, újra megsimogattam lassan lefelé haladva, majd simogatás, fülvakarás, pozitív élmények. Hogy a kezem kíméljem egy seprüvel simogattam a hasát (mûkézzel nem vagyok ellátva ergo amit a paraszt talál otthon), mivel attól nem fél, mégsem a kezemen csattant a patája. Mondjuk egy póninál ez nem a legjobb ötlet. Nagyon valószínû esetedben a sárlás, akkor megváltozhat a kancák viselkedése, érdemes volna megpróbálkozni vele újra, ha nem sárlik, de a folyamatos foglalkozás ezen is sokat alakít. Napi ritmust érdemes kialakítani, ha megszokja hogy pl. minden este lepucolod, akkor nem éri õt váratlanul, beilleszkedik a kis életébe ez a mozzanat is.

Edited by chyki, 2010 december 26. - 11:52.


#4992 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 26. - 11:50

Egy nagyon kedves ismerõsöm mondta (:dev:), aki ráadásul profi lovas produkciók összeállításában, bemutatásában, hogy trükköket tanítani a lónak, különösen az ágaskodást és fektetést, csak akkor érdemes, ha utána tényleg rendszeresen használjuk is ezt a tudását, különben simán felhasználja "ellenünk". A lovak ugyanúgy tudnak csiklandósok lenni, mint az emberek. Én például nagyon csiklandós vagyok, ezért megértem a csiklandós lovakat (és a csiklandós részeiket gyorsabban, határozottabban, rövidebb ideig pucolom). Persze néha kancáknál elõfordulhat hogy idegbõl csiklandósak.

#4993 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 26. - 15:35

macskánál is bevált!

a lányom ezzel idomította be (injekciós fecskendõ!) a házi macs-t

(miért, a macskád is ugatott?
Örülj, hogy idegen nyelvet tanul. :D )

#4994 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 26. - 18:49

Néhány fontos részlet tisztázásra szorul. NINCS macskám, kutyám, semmilyen HÁZI állatom, nem élek csak döglött és konyhailag földolgozott élõlényekkel

Ez kész. :D :D :D

bocsi.

#4995 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 26. - 23:42

a döglött mire használható? (gondoltam nem ásom ezután el, ha pénzt lehet belõle csinálni) bocsi :D

#4996 chyki

chyki

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.686 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 27. - 0:41

Nagyanyám mindig mondta tanuljak meg fõzni, bakker, megint milyen tudományból maradtam ki!!! ...nem mellesleg a csirke vágás mûvészetére is ki akart okítani, ám ezen a vágányon is kisiklottam. Hogy nem lettem én háziasszony (sem)...

Edited by chyki, 2010 december 27. - 0:44.


#4997 Csapos

Csapos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.544 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 27. - 7:49

ezt a topikot is sikerült szétcseszni....

#4998 melodia91

melodia91

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 454 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 27. - 10:10

Most miért, a csirkét is jobb suttogva vágni, hátha akkor nem kapálódzik annyit.... ;)

#4999 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 27. - 17:54

Beírhatnám ide, a VF-be, a Bala-Sa tropicba, az MGY topicba: mikor láthatok egy magas szintû naturális horseman oktatást? Magas szint alatt értem az igazán magasat. Alapozót és újrakezdõt mindig láthatok, de hol a többi*? Nincs rá igény?
*Valamelyik guru emlékeim szerint vagy 10 szintet definiált, de most nem találom a neten, melyik.


Bõvebben?

Szerintem ott kezdõdne a vita, hogy ki a magasszintû.
A magaszintû kurzuson pontosan mit csinálnának a lovakkal?
Úgy tudom a legmagasabb szint az, ha szerszám nélkül, terepen, ellovagolja a tanuló a lovát, egyébként a lova leköveti a mozgását, majdnem akármirõl legyen szó, nyílván mi egy lótól elvárható. Oda küldi ahova akarja.
De a versenyzõknél mi a magasszint, vagy kinek szólna ez a hétvége?
Vagy problémás lovakról? Az már nem lovas, hanem oktató téma, lehet nem óhajtanak rengeteg kis horsemanust kinevelni.
Ha az elsõrõl van szó, tartanak ilyen kurzusokat, mgy biztosan, a tanulóit elnézve Tamás is.
Tovább gondoltam! Egy-két napos suttogó fesztivál. Lehetne minden, külföldi tréner, elõadó, hazaiak, bemutatók, lóval munkák, vitaest, egyszerre akár több helyszínen...pl. a Kurultájhoz hasonlóan, ez a suttogók mekkája lenne.


Hát én mondjuk errõl beszéltem: There are 10 Levels that lead to the mastery of natural horsemanship...

Egyébként okos módon már Parelli sem beszél részleteiben többrõl, mint négyrõl. :D


No, ez volt az emlékeztetõ, sorrendbe szedve, amiben most Kátyus kérdése a lényeg.
Akkor hiába kerestem az egyszer kinyomtatott lapokat, Parelli meg xxx módon alaposan megváltoztatta a honlapját, semmi nincs rajta, ami számítana. De 2004-ben a honlap még az emberiség javára szolgált, nyílt tudástárként, irányvonalként, akármi. Most megtaláltam az akkori lapokat (most mást nem találok, de a keresés hasznos volt :gm: :D ). Mirõl is beszéltem?
Akkor Parelli ezt a 10 szintet definiálta:
1. Partnership
2. harmony
3. Refinement
4. Versatility
5. Unity
6. True Unity
7-9. Mastering True Unity
10. Ultimate Unity
A 4. szinthez van az írva kommentárként, hogy az az, ami a profi lovasnak kell - és mellesleg kell hozzá legalább 3 év.
Másfelõl a Flair&Finesse címû cikkben ír a 3. szint utáni dolgokról (gyarló agyammal arra következtetek, ez akkor kb. a negyedik szint :gm: ), értekezik az összeszedettségrõl, és megemlíti azt, ahol ez a többi tanult dologgal együtt hasznos lehet: piaffe-ot, nyújtásokat, föld feletti iskolát, hordó- és cölöpkerülést, spint, ugratást, a marháskodás figuráit, stb.
Megint másfelõl a 4. szint feladatai külön felvannak sorolva, ahol is (legtöbbje nyereg és szerszám nélkül) ütemváltoztatások, jármód átmenetek, irányváltoztatás, vágtából állj átmenet, ugratás, ugrásváltás, hátramenet (csak üléssel), úszás, Cavaletti, cölöpkerülés ugrásváltásokkal, ellenvágta, lovaspóló, spin, oldalzás, meg ilyenek.

No, ezért voltam kivi arra, hogy mit tud mutatni pld. egy 8. szintes?

Mert, bocs Moli és többiek, futóba beküldést már láttam eleget. És ha most majd több elõadó küldi be futóba a lovait, akkor már talán túl sokat is. De ez csak az én véleményem. :gm: :D :dev:

Edited by Ernest, 2010 december 27. - 17:57.


#5000 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 27. - 18:43

Ezt azért te is beláthatod, hogy nem igaz. A "suttogásnak" az a lényege, hogy a lovad teljes mértékben elfogadjon téged fõnöknek és nyugodtan, minden zokszó nélkül, már-már örömmel teljesítse a kéréseidet. Bármilyen lovon, bármilyen szerszámmal pont bármilyen lovastudással lehet ülni. Ez nem kunszt.