Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Kígyók


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
8 válasz a témához

#1 ImRe

ImRe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.250 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 10. - 14:22

Lassan utoler a lovam. Szoval kezd aktualissa valni a kerdes, hogy hogyan lehet a mergeskigyok ellen vedekezni lovaglas kozben. A helybeliek azzal riogatnak, hogy mar vesztettek lovat kigyomarasbol adodoan. Terepre pedig vagy nem mennek, vagy nem hagyjak el a beton(kemenyre jart) utat. Tud valaki valami kiprobalt modszert, hogy hogy lehet a lovat vedeni kigyomarastol? Hogy vedekeznek azok, akiknek olyan helyen kell elni/dolgozni lohaton, ahol komolyabb mergeskigyok is vannak?

#2 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 10. - 15:36

vigyél magaddal egy mongúzt. :D

#3 Guest_Zebrabara_*

Guest_Zebrabara_*
  • Guests

Közzétéve 2007 január 11. - 8:52

Szerintem ha erdõben közlekedsz, nem tudod elkerülni a kígyókat, ha nekik is éppen arra van dolguk :).Bár, tudtommal ha alszanak, akkor bebújnak mindenféle kövek alá, úgyhogy max. egy kiéhezett, vadászó kígyóval találkozhatsz, amelyik szemet vet (meg utána magát is ráveti) a lovadra... :D Viccet félretéve, szerintem ha befáslizod a lábait (nem a kígyóét...), akkor egy esetleges marás ereje nem ér be a lóállatig.

#4 laan

laan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 279 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 11. - 11:29

vágtázz az erdõben!!! hátha a lebegõ fázisban haladsz el a kígyó elõtttalán észre sem veszi.lehet, hogy hajnalban vagy hidegben kell lovagolni, mert akkor lassúak és csak a napra melegednek fel.

#5 Guest_Regina_*

Guest_Regina_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 29. - 17:08

Kígyók jó érzékû állatok, nem keresik a bajt, jobban félnek mint mi tõlük.Ahogy a ló lába dobog a földön azok a rezgéséket a kígyók megérzik és mire oda értek tutira eltünnek.

#6 Guest_Olguspaci_*

Guest_Olguspaci_*
  • Guests

Közzétéve 2008 január 7. - 18:03

szerintem ne a délelötti órákban...ugyanis akkor a kígyók gyakrabban jönnek ki az utakra(napfény miatt) és ijedõsebbek is...keress kísérõt...a kígyó félõs állat.ha csak lépésben mész terepen,akkor mehet melletted valaki,aki egy bottal zavarja az avart...tuti,h nem fog rádtámadni a kígyó(és a kísérõdre se),mert inkább elmenekül.azt tudni kell a kígyókról,hogy ok nékül nem mar.ha az útjába kerülsz,kikerül.csak akkor mar,ha sarokba szorítod.nyáron érdemesebb terepre menned,ugyanis ilyenkor még éberebbek,és kerülik a veszélyforrásokat.ha a ló véletlenül rálép,akkor elõször figyelmeztetõ hangot ad ki,majd többszöri "figyelmeztetés"után marja meg a "támadót".deh ha ez is bekövetkezik,akkor sem kell nagyon megilyedned...ugyanis ilyenkor nem történik tényleges marás...nem juttat be méreganyagot(aztis csak végsõ esetben)tehát ha van fásli a pacid lábán,nem annyira veszélyes...a mérgének toxicitása is igen alacsony.a kígyómarás ritkán halálos(utoljára M.o-on 2001-ben történt).viszont bénulást,bénultságot(max 1 év a felépülés)okozhat. tünetei a mérgezésnek: -azonnali erõs fájdalom -gyengeség -ritkán vérhólyagok -sebek,melyek 24 órán belül az egész végtagot beborítják -megduzzadt végtagok -rendkívül ritkán nekrózis. M.o. -on 2 fajta kígyó él a keresztes vipera a Zemplénben fordul meg nagyobb számban,ott lehet óvatosabbnak lenni.(amúgy...megmondom õszintén,jópárszor járom arra az erdõket,ésmég 1szer sem találkoztam viperával) egy pár ismertetõ,h tudd,ha vele találkozol: max 1m hoszú,vaskos testû. nevét a hátán végigfutó mintáról kapta.a tarkóján jellegzetes X vagy Y alakú minta található. a rákosi vipera egy nagyon védett faj...különlegessége,hogy elõfordulási helye csak Magyarországon található.elõfordulása :Kiskunság,Duna Tisza köze.alapszíne szürkés,vagy sárgás barna.meglehetõsen kicsi fajta(legnagyobb mért egyed 71 cm)Októbertõl Áprilisig "téli álmot alszik".mérge az erõs szervezetû emberekre ártalmatlan.rövidek a méregfogai,és a mérge is nagyon kis mennyiségben jut be a célszemélybe:D.halálos marás nem történt még,csípése a darázscsípésre hasonlít,esetleges allergiás tüneteket,rosszullétet,szédülést eredményezhet. uh...najó:D legépeltem az ujjaim :yeah: remélem megnyugtattalak...képek illesztenék be,de béna vagyok:D

Edited by Olguspaci, 2008 január 7. - 21:52.


#7 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 14. - 10:20

Az én kérdésem(lehet tájékozatlan vagyok): hol élnem Mo.-on igazán mérges kígyók?

#8 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 14. - 10:24

A legsûrûbb populációk állatkertekben és magántenyésztõknél találhatóak meg, de ha belenézel a fölötted lévõ hozzászólásba, ott is van pár tipp. Igazán mérges kígyó? Ez tetszik. :kv:

#9 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2008 január 14. - 10:51

Jaj,hát izéé..pont ezt az egyet ugrottam át..(pirul)Köszi :kv: :D