Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

A díjugratás technikája


  • Please log in to reply
3434 válasz a témához

#121 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 6. - 10:40

Szerintem itt Bazs nem arról beszélt, hogyan kell elérni a támaszkodást, hanem arról, mit is kéne elérni. Nem?

#122 Bazs

Bazs

    Vérnyúl

  • Fórumtag
  • 673 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 6. - 11:52

Apple! Nem vagyok veled nagyon elégedetlen. Nem is szemrehányásnak szántam, amit írtam. Szerintem mindkettõnknek az a célja, hogy megtanulj lovagolni, nem? Posted Image Piaffe! Ebbe megint bele tudsz majd kötni. Ezt ha jól emlékszem, Apple-nak írtam, amikor azt kérdezte, mi a támaszkodás. Ezért azt írtam le, amit neki el kell érni, azon a szinten, ahol most tart. Miért magyaráztam volna azt, hogyan kell szárra állítani és összeszedni a lovat? Nem tudja megcsinálni. Majd ha eljut oda, hogy meg tudja, hidd, el, meg fogja tanulni azt is. De jelen pillanatban még nem tudja, nincs is rá szüksége. Lehet, hogy te ezt a szárkontaktust szintén nem hívod támaszkodásnak, de én fenntartom, hogy Apple-nak, a mostani lovastudásával ez bõven elég. És amíg ezt meg nem tanulja, miért tanítsak, magyarázzak neki egy magasabb szintû dolgot?

#123 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 6. - 13:45

Igen, már megint kötözködök, de ezzel nem vagyok egyedül.Õz! Igen, Bazs arról írt, amit el kell érni, de én is arról beszélek. Sehol nem esett szó a támaszkodás elérésének mikéntjérõl (egyébként miért is nem?). Tehát nem értelek és szerintem alaptalanul kötöttél belém.

#124 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 6. - 15:51

idézet:
Eredeti szerzõ: Bazs:Apple! Nem vagyok veled nagyon elégedetlen. Nem is szemrehányásnak szántam, amit írtam. Szerintem mindkettõnknek az a célja, hogy megtanulj lovagolni, nem? Posted Image [/QUOTE]Igenigen :D ;)

#125 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 7. - 10:33

Piaffe! Szerintem nem kötöttem beléd, nem értem miért kapod fel a vizet :( Pont azért mert egy büdös konkrét szó nem esett arról, hogy' is kell támaszkodtatni a lovat; nem következhet - legalábbis nekem nem következik, persze lehet hogy csak azért mert mostanában éppen zsiráf-szerû állatkákon van "szerencsém" lovagolni - hogy a helyes szármértéktõl rögvest támaszkodni is fog a ló(vagyis nem feszül bele; nem bólogat; ha kicsit engedek, keresgél lefelé...).

#126 Afi

Afi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 438 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 7. - 21:40

Tényleg, még nem is láttam soha veszkóst olyan zserkóban ugratni :rolleyes: ...Van képetek ilyesmiröl? Tök kiváncsi lennék ;)

#127 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 21. - 19:29

Nyah, hogy legyen egy kis ON is...Bazs! Azt szeretném megkérdezni, -igen igen, tudom, hogy még messze vagyok ettõl, de kíváncsi vagyok Posted Image - hogy amikor valaki oda jut, hogy szõrén ugrat meg egy akadályt, akkor az illetõ -hülyén teszem fel a kérdést, de talán érted, mire gondolok- hogy marad fenn a lovon? Úgy értem, szorít a lábával, vagy "csak" egyensúlyoz? és amikor földet ér lóval mindennel együtt, akkor mit tezs annak az érdekében, hogy szintén fenn maradjon a lovon?Lehet, ezt a kérdést csak azért teszem fel, mert csak most kóstolgatom a szõrén lovaglást, de azért van ez a topik, hogy kérdezzünk ;) üdv: kíváncsiepöl Posted Image

#128 Bazs

Bazs

    Vérnyúl

  • Fórumtag
  • 673 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 21. - 19:40

Szorít is, és egyensúlyoz is. Maga a mozdulat ugyanaz, mintha nyeregben ugratnál, tehát elõször ezt kell atombiztosan elsajátítani ahhoz, hogy majd szõrén is menjen. Nem érdemes, nem is tudsz akkorát könnyíteni szõrén az ugrás fölött, mintha beletámaszkodnál a kengyelbe, elég, ha arra figyelsz, hogy a felsõtested menjen a lóval.

#129 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 21. - 19:47

Aham. Hát, most már tudom. Egyelõre a vágtához gyûjtöm a bátorságot, szal ez még egy nagyon korai kérdés volt, de köszi :D Posted Image

#130 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 21. - 19:53

idézet:
Eredeti szerzõ: Bazs:Szorít is, és egyensúlyoz is. Maga a mozdulat ugyanaz, mintha nyeregben ugratnál, tehát elõször ezt kell atombiztosan elsajátítani ahhoz, hogy majd szõrén is menjen. Nem érdemes, nem is tudsz akkorát könnyíteni szõrén az ugrás fölött, mintha beletámaszkodnál a kengyelbe, elég, ha arra figyelsz, hogy a felsõtested menjen a lóval.[/QUOTE]Kipróbálhatom? :D Posted Image

#131 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 21. - 19:56

Szólj, mikor, oitt leszek egy fényképezõgéppel, meg kamerával, oszt beküldöm a csííízbe :D tongue.gif :D Posted Image Ja! és vegyél fel kobakot tongue.gif hjajj, dejó is a testvéri szeretet... Posted Image

#132 Orsi

Orsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 859 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 21. - 19:57

A szõrén való lovaglásról a következõ jut eszembe:még a Tatterban, egy egyesületben lovagoltam, amikor egy lány megmutatta nekem, hogyan tud szõrén úgy vágtázni, hogy kiemelkedik, vagyis a két alsó lábszárát úgy odateszi a ló oldalához, hogy kiemelkedik a hátából, eljön a feneke.Csak néztem, azt mondta, hogy sokat kell próbálni és sikerül. ;) A támaszkodásról pedig az a véleményem, hogy ez alapkövetelmény egy olyan lovasnak aki versenyezni szeretne.Engem Gyula bácsi két éven keresztül, amíg nem tudtam levinni szárra a lovat, naponta elmondta, hogy ez az elsõ lépés, a száronlét.A ló csak akkor tudja használni a hátát ha száron van, például ugrás felett.A száronlét megtanulása iszonyatosan nehéz, ez technika.Vannak olyan feladatok, aminek a gyakorlásával a száronlét elérhetõ.Amíg nem lovagoltam Gyula bácsinál én sem tudtam, hogy hogyan kell ezt elérni.Egyébként minden tiszteletem Piaffe-é, hogy ezért így kiáll, mert IGAZA VAN!! ;)

#133 sarolta

sarolta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 593 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 21. - 20:12

Orsi!Te melyik egyesületben lovagoltál a Tatiban?Irj magánüzit!Üdv:Vanda

#134 Petshu

Petshu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.207 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 21. - 20:15

De azé mi is láthatjuk azokat a képeket ugyi epöl? :D

#135 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 21. - 20:19

idézet:
Eredeti szerzõ: Petshu:De azé mi is láthatjuk azokat a képeket ugyi epöl? :D [/QUOTE]Hááát, attól függ, hogy melyik fél fizet többet :D

#136 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 21. - 20:34

cöcöcö..Elõbb Bazsnak szóljatok :D

#137 Petshu

Petshu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.207 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 21. - 20:35

Mennyi?( 1-2 ilyen kép minden pénzt megér! :D )

#138 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 21. - 20:37

idézet:
Eredeti szerzõ: Zsubaba:cöcöcö..Elõbb Bazsnak szóljatok :D [/QUOTE]mirõl?

#139 Orsi

Orsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 859 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 21. - 20:45

Szia Sarolta!A Tattiban elõször a Fülöpi Karcsiéknál kezdtem, az ÁSE-ben, aztán kirugott, mert rájöttem, hogy semmit nem ér. ( Gyula bácsi azt mondta, hál Istennek. Mindig azt mondta, hogy "attól félek egyszer meghal valaki a pályán" )Aztán az egyetemisták között lovagoltam: Bartha Laci bácsinál, én akkor még nem jártam egyetemre, de azért befogadtak. Ez az ASE másik fele.Szóval ketté van bontva még a mai napig is.Te hol lovagolsz? Zsámbékon?

#140 Orsi

Orsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 859 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 21. - 20:47

Ja persze mostmár nem a Tattiban lovagolok. ;)

#141 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 21. - 20:47

idézet:
Eredeti szerzõ: Orsi:A szõrén való lovaglásról a következõ jut eszembe:még a Tatterban, egy egyesületben lovagoltam, amikor egy lány megmutatta nekem, hogyan tud szõrén úgy vágtázni, hogy kiemelkedik, vagyis a két alsó lábszárát úgy odateszi a ló oldalához, hogy kiemelkedik a hátából, eljön a feneke.Csak néztem, azt mondta, hogy sokat kell próbálni és sikerül. ;) [/QUOTE]Mosnemazé, de ez egy olyan alapfeladat (kétpontos ülés), amit (még jóval a támaszkodás elõtt) tudnia kéne minden lovasnak, nyeregben, kengyel nélkül, ugyanis pont az a lényege, hogy ne a kengyelbe támaszkodj bele. Mi is nagyon sokat csináltuk Ilinél a bérloviban. Ha pedig meg tudod csinálni jól nyeregben, kengyellel, akkor kengyel nélkül is tudnod kell, innen pedig már csak egy hajszál a szõrén.De lehet, hogy tévedek. :confused:

#142 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 21. - 21:08

idézet:
Eredeti szerzõ: Apple:
idézet:
Eredeti szerzõ: Zsubaba:cöcöcö..Elõbb Bazsnak szóljatok :D [/QUOTE]mirõl?
[/QUOTE]Hát hogy csinálhatom -e egyáltalánmeg hogy hogyan kellmeg hogy megengedi-e, hogy lefényképezzétek a lovát :D

#143 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 21. - 21:12

idézet:
Eredeti szerzõ: Zsuzska:Mosnemazé, de ez egy olyan alapfeladat (kétpontos ülés), amit (még jóval a támaszkodás elõtt) tudnia kéne minden lovasnak, nyeregben, kengyel nélkül, ugyanis pont az a lényege, hogy ne a kengyelbe támaszkodj bele. Mi is nagyon sokat csináltuk Ilinél a bérloviban. Ha pedig meg tudod csinálni jól nyeregben, kengyellel, akkor kengyel nélkül is tudnod kell, innen pedig már csak egy hajszál a szõrén.De lehet, hogy tévedek. :confused: [/QUOTE]Dede!Igazad van.Csak mondjuk elég nehéz folyamatosan úgy maradni, mert egyrészt meg kell találni az egyensúlyt, meg erõnek is kell lennie a combban. Ha nem tudod másképp erõsíteni a combod, akkor kengyel nélkül könnyûügethetsz, az is erõsít. És ha azt sokat csináltad, meg jól meg, akkor a ló nyakára támaszkodva próbálhatod a kétpontost Posted Image

#144 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 21. - 21:32

Szerintem ha egyszer ráéreztél, hogy kell, bármeddig úgy tudsz maradni. Posted Image Ili nagyon sokat könnyûügettetett minket kengyel nélkül, minden órán volt ilyen feladat. Szerintem ez nagyon fontos a helyes ülés elsajátításához. Egyszer egy egész órát mentem kengyel nélkül, mert mikor felszálltam, elszakadt ez egyik kengyelszíj, de végigcsináltam az ügetést a többiekkel, könnyûügetésben! Nemhiába, akkor már jópár hónapja lovagoltam nála, volt idejük megerõsödni a megfelelõ izmaimnak. A végén viszont annyira elfáradtam, hogy a ló egy váratlan lépésétõl lecsúsztam. :D Persze elvileg el se kéne fáradni tõle... a sok terepezés és no tanulás után már is nehéz volt újra megcsinálni. :(

#145 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 21. - 21:36

JÓ, de én nyomi vagyok, nekem nem megy. Posted Image Mindig így néztük a Pilhált Posted Image , amikor elborult az agye, felszállt a lóra, megmutatta, mi az a vágtaRövidgatyó, klumpa. Kengyel nélkül.Tanvágta... az még nekem is megy kengyel nélkül, de a vadász, az már problémásabb lenne sztem... szóval csak ámultunk és bámultunk... pedig bizots nem nagy cucc, csak rá kell jönni, meg meg kell edzõdni Posted Image

#146 Petshu

Petshu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.207 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 21. - 22:17

Én nem igazán értek hozzá, de sztem azért nehezebb ugrás fölött megtartani az egyensúlyodat, mint ügetésben. Posted Image (kengyel nélkül)És azért nagy klönbség van a kengyel nélküli lovaglás és a szõrén lovaglás között. Kengyel nélkül ott van még a nyereg ami azért nagyobb biztonságot nyújt, mintha nincs alattad semmi.Kivéve persze a ló! :D Posted Image

#147 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 21. - 22:38

Én sem azt írtam, hogy ugyanolyan szõrén, mint kengyel nélkül nyeregben, de aki úgy meg tudja csinálni, az szõrén is meg fogja tudni, szerintem. Én meg tudom, pedig Zsubaba szavaival élve ha valaki nyomi, az én vagyok, szal te se aggódj druszám, biztos menni fog! :D

#148 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 21. - 22:41

idézet:
Eredeti szerzõ: Petshu:Én nem igazán értek hozzá, de sztem azért nehezebb ugrás fölött megtartani az egyensúlyodat, mint ügetésben. Posted Image (kengyel nélkül)[/QUOTE]Ja és ezt nem értem, ki vitatta? Valahol lemaradtam már megint. :(

#149 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 22. - 12:02

idézet:
Eredeti szerzõ: Orsi:Egyébként minden tiszteletem Piaffe-é, hogy ezért így kiáll, mert IGAZA VAN!! ;) [/QUOTE]Jajj, köszi! Jól esett, mert végre nem vagyok egyedül a véleményemmel. Posted Image

#150 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 22. - 15:00

idézet:
Eredeti szerzõ: Zsuzska:Én sem azt írtam, hogy ugyanolyan szõrén, mint kengyel nélkül nyeregben, de aki úgy meg tudja csinálni, az szõrén is meg fogja tudni, szerintem. Én meg tudom, pedig Zsubaba szavaival élve ha valaki nyomi, az én vagyok, szal te se aggódj druszám, biztos menni fog! :D [/QUOTE]Kedves Druszám! Te nem vagy nyomi, te tudsz legalább lovagolni, de mint már sokadszorra kiderült, én nem tudok... neked ennyivel is jobb, ennyivel is elõrébb vagy! :rolleyes: Múltkor járóiskola felett kikönnyítettem szõrén, mert akkora tempóval mentünk, hogy azt hittem, hogy lependerülök róla. Tehát 4-5-6 lépést (amennyit a 4 járóiskolának szánt rúd fölött lépett, annyit kikönnyítve ültem...) és nem nagyon erõltettem meg magam. Mondjuk az is más, ha csúszik a térded az izzadt lovon. Még majd könnyûügetni kell szõrén, az is jó dolog ;) :cool:

#151 sarolta

sarolta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 593 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 22. - 16:40

Szia Orsi!Én is a Karcsinál kezdtem,de hasonló okokból eljöttem onnan.Aztán volt egy két év,amikor ide oda verõdte,aztán két évet tanitottam Vörösváron lovaglást,most Zsámbékon vagyok a Szent Györgyben,itt tartom a lovam,és itt van edzõm is...és ez az edzõ oktat is+!!!! :D Posted Image Te most hol lovagolsz?sarolta

#152 Lear

Lear

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 677 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 22. - 22:03

Szia SaroltaTe melyik vörösvári lovardában voltál? Én is megfordultam ott a VIP istállóban, még amikor a Horkai Gábor is ott volt, mi csináltuk a nyári gyerektáborokot.

#153 sarolta

sarolta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 593 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 23. - 13:55

Szia Lear!Én a VIP fölött volt egy magán tanya,ott voltak lovak,azokon tanitottam 2évig.Sajnos nem tudom,ki az a Horkai G.,mert a VIP-esekkel nem nagyon tartottunk kapcsolatot...Te most hol lovagolsz?

#154 Orsi

Orsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 859 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 23. - 14:12

Szia Sarolta!Én is lovagoltam 2 évig Vörösváron a VIP-nél.Most jöttem el nemrég Basaharcról, és most Tápiószecsõn lovagolok. Díjlovagolok és ugratok is egyszerre. Vörösvárról azért jöttem el mert nem találtam megfelelõ edzõt, pedig imádom azt a helyet!! :D Te melyi tanyán oktatsz?

#155 Petshu

Petshu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.207 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 23. - 16:19

Nem azé, h kötekedhessek ( ááááá nem :D ) de sztem annak, h ki hol lovagol nincs sok köze a díjugratás technikájához. Ezeknek a témáknak a megvitatására szolgál a magánüzik küldésének lehetõsége és az ismerkedés topic is. tongue.gif

#156 sarolta

sarolta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 593 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 23. - 18:29

Szia Orsi!Ez a csúnya Petschu elküldött minket magánüzibe... Posted Image Oda válaszoltam is...Lehet,hogy Huxnak tanul? Posted Image

#157 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 23. - 19:58

idézet:
Eredeti szerzõ: sarolta:Szia Orsi!Ez a csúnya Petschu elküldött minket magánüzibe... Posted Image Oda válaszoltam is...Lehet,hogy Huxnak tanul? Posted Image [/QUOTE]Mé', nincs igaza?

#158 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 23. - 20:01

Nana!

#159 Afi

Afi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 438 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 24. - 20:55

Epöl! Jut szembe,én most kezdtem el szörén ugratni, hát nem semmi meló, az tuti,és ha urás után kicsit kevesebbet szoritok a térdeimmel, mint kellene, akkor igen durva landolás van ott a ló marján :D A támaszkodásról annyit,hogy egy paci,nevezetesen Bolero,régebben versenyeztek vele sokat,jo kis magasságokat,lehet,hogy késöbb én fogok.Dijlovagoli nagyon szépen lehet vele,mindenfélét csinálni,pl hátulja körüli fordulat,eleje körüli,ugrásváltás mind megy,fejét szépne beadja.Ugrásban is ügyes,csak éppen a hátát szinte egyáltalán nem használja!és mégis olyan tehetsége van,hogy a 80-100cm-t is minden probléma nélkül oldja meg.A háta nélkül...Hát,nagyobbat még nem ugrottak vele azóta,hogy ebbe a lovardába került,majd kiderül,hogy az hogy megy neki.Hogyan lehetne rávenni arra,hogy a hátát is használja egy a flegma kisördög? :rolleyes:

#160 Petshu

Petshu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.207 hozzászólás

Közzétéve 2002 november 29. - 9:39

Posted Image Õ jól ugrik?