Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Mozgásszervi problémák


  • Please log in to reply
339 válasz a témához

#121 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 26. - 16:14

Ez ejtõernyõs volt...

Nah... az meg a másik nem javallott sport gerincproblémákkal. :dev: :gm: A harmadik a lovaglás...

#122 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 26. - 17:23

Nem vicceltem, ez komoly volt. Eléggé megijedt mindenki, a srácnak szívbeteges papírjai voltak, csak elõtte nem óhajtották elolvasni. Csak jelenteném, hogy van a nagyon sok sumák, és van, kinek valódi betegsége van. Volt egy srác Taszáron, ugyancsak 1972-ben, krumplipucolás közben mesélte el, miközben dõlt a szemébõl valami gennyes mézga, hogy kiment a szemorvoshoz, aki azt mondta neki, ne haragudjon, ma nem foglalkozom senkivel, ma halt meg az édesanyám. Jöjöjn tegnap, holnap, bármikor az életben, de ma nem. Na, többet nem engedték ki, merthogy ez sumákol. Bár két hét múlva megnyugodva láttam egy k* nagy kötéssel a szemén. Tudod, én az a fajta vagyok, ki ellát odáig, hogy ha mással történik igazságtalanság, az neki sem jó. :)

#123 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2008 április 26. - 17:27

Nyoma nem volt igazságtalanságnak, csak gondoltál valamit a tények ismerete nélkül és beírtál valamit.

#124 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 26. - 17:52

Megjegyzem símán elõfordul katonáéknál ez a fajta macsó nagyképûsködés, amit ezek szerint komolyan mesélt el Ernest...

Mert a katonának nem lehet baja, biztos csak szimulál. Én is hallottam egy pár ilyet (felderítõknél), bár közel sem ilyen súlyosat.

Nem vicceltem, ez komoly volt. Eléggé megijedt mindenki, a srácnak szívbeteges papírjai voltak, csak elõtte nem óhajtották elolvasni.

Lehet, hogy csak nem tudták... :gm:

Edited by Bokorugró, 2008 április 26. - 17:54.


#125 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 26. - 17:53

Nem ildomos olyanokon mosolyogni, akiknek még nem jártál a cipõjében... (lásd túlsúly és/vagy olyan gerinc, ízületi problémák, amivel orvosilag sem javallott a futkározás) :P
Én mondjuk ha javallott lenne számomra a futás, akkor se tenném, mer' úúúútálom... :dev:

Jó akkor nem mosolygok, de azt azért elmondom, hogy a lustaság elõbb volt mint ezek a problémák. ;)
Mondhatnám a lustaság következményei.
Ha úúútálod az más. ;)

#126 rugósbicska

rugósbicska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.695 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 26. - 17:53

Héha, fiúk, csak mert: "A harmadik sör után minden férfi a katonaélményeirõl beszél", külön témát érdemelne a dolog. :D
Engem nagyon érdekel! :D


#127 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 26. - 17:56

Jó akkor nem mosolygok, de azt azért elmondom, hogy a lustaság elõbb volt mint ezek a problémák. ;)

Inkább mosolyogj mégis! :) :) :) :P

#128 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 26. - 18:00

Héha, fiúk, csak mert: "A harmadik sör után minden férfi a katonaélményeirõl beszél", külön témát érdemelne a dolog. :D
Engem nagyon érdekel! :D

Pedig az sokkal érdekesebb amikor a nõk beszélnek (egymás között) a katonaélményeikrõl.... :D

A seregben sok sumák volt, de bengás nem nagyon. Nem kellettek.

Inkább mosolyogj mégis! :) :) :) :P

Csak nem talált? :dev: :D

#129 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 26. - 18:17

Nem, de jobban szeretem ha mosolyogsz, mintha kötözködöl. :dev: Egyébként nem állítom, hogy sosem vagyok lusta. Most például rohadt lusta vagyok, de nevelõ célzattal egy órácskát tornáztam. Közben vicsorgattam a kis fogaimat, mint a dögleni vágyó oroszlán, amikor piszkálják. :gm: :o

Edited by Bokorugró, 2008 április 26. - 18:23.


#130 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 26. - 18:27

A párom is szokott tornászni. Én annyit látok belõle, hogy "megágyaz" magának a "földön" (padlófûtés) és onnan nézi a tévét. Õ váltig állítja, hogy mozogni is szokott, csak én mindig épp a pihenõidõben nyitok be.... :confused: :confused: :D

#131 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 26. - 19:05

Nyoma nem volt igazságtalanságnak, csak gondoltál valamit a tények ismerete nélkül és beírtál valamit.

Akkor 1:1. :D

#132 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2008 április 26. - 19:20

Ha neked így jó és ettõl megnyugszol. Ja.

#133 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 26. - 19:56

Ez azért nem olyan egyszerû, hogy a futás kikészítené a térdet meg az izületeket, ez mindenkinél másként mûködik. Úgy tudom, az számít fõleg, hogy aki azért fiatalon sportolgatott, sokat mozgott, vagy fizikai munkát végzett, annak erõsebb lett a csontrendszere. Mondjuk attól még az izületekkel lehet gondja, nekem speciel nincsen. Sokat futottam aszfalton annak idején, akkor még nem törõdve azzal sem, hogy vastagabb talpú ruganyos cipõm legyen, sima tisza dorkóban nyomtuk és ennek ellenére soha nem fájt a térdem. Most sem fáj, egyik izületem sem, a múltkor a derekam kezdett fájni amikor oldalra hajlítgattam magam felülések közben. Errefelé amúgy sem lehetne máshol futni, mert vagy a városban aszfalton, vagy kimegy az ember a határba és begyûjt a fenekébe pár kuvasz kutya harapást, bár mondjuk kétségkívül intenzív sport lehet kutyák elõl futni, de inkább az aszfalt.

#134 rugósbicska

rugósbicska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.695 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 26. - 19:57

Jó neked.

#135 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 26. - 20:10

Jó akkor nem mosolygok, de azt azért elmondom, hogy a lustaság elõbb volt mint ezek a problémák. ;)
Mondhatnám a lustaság következményei.
Ha úúútálod az más. ;)


Nem szívesen vitatkoznék packával, de néha nem a lustaság, hanem éppen a mozgás következménye a probléma, ami miatt aztán nem javallott mozogni. Nekem semmi bajom nem lenne, ha nem történtek volna az edzéseken maradandó sérülések, meg eleve, ha az adott edzéseket nem folytattam volna tizenéveken keresztül lankadatlan lelkesedéssel. A térdem éppen a heti 6-8 edzésnek "köszönheti", hogy már nem tudok lazán átugrani egy patakot, mert egy hétköznapi lépésnél is képes, és összecsuklik alattam. Az meg egyenesen ciki, hogy a széken ülve úgy nyújtogatom a lábam, mint egy 70 éves, mert fáj a térdem. Engem a fájdalmak kevésbé zavarnak, mint az, hogy nem tudom már ezt meg azt megcsinálni, meg hogy lassan leépülök annyira, hogy a nagymamám háromszor gyorsabban felkel a fotelbõl, mint én.
Mondjuk az, hogy nem javallott a mozgás, nem jelenti azt, hogy az ember fogja magát, és nem mozog, nem csinálja azt, amit szeret, de tilos. Elõbb-utóbb úgyis ugyanott köt ki az is, aki betartja az orvosi utasításokat, mint aki nem. Azt a kis idõt meg minek csesszük el?

#136 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 26. - 20:15

Jó neked.


Úgy tudom, a futással nagyjából egyenértékû még az ugrókötelezés.
Ott többnyire a lábfej ujjpárnáin ugrál az ember, izületeket szerintem rendesen kímélheti, amikor nagyon zord idõ van, ezzel szoktam helyettesíteni a futást.

Nem szívesen vitatkoznék packával...


Mit sportoltál, hogy ilyen következménye lett?


Márminthogy térdileg, nem packavitatkozásilag.

#137 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 26. - 20:18

...vagy a városban aszfalton, vagy kimegy az ember a határba és begyûjt a fenekébe pár kuvasz kutya harapást, bár mondjuk kétségkívül intenzív sport lehet kutyák elõl futni, de inkább az aszfalt.

A kutyatávirányító kuvaszra nem jó?
Bár elképzelem, amimt a kuvasz megesz, majd vigyorogva kiveszi a munkavédelmi füldugót... :gm:

#138 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 26. - 20:23

Ilyen szempontból nekem szerencsém volt, pedig 8 éven keresztül versenyeztem és jártam egy héten 9-11 edzésre. Szvsz két dolognak köszönhetem hogy akár most, a versenyformából kikerülvén is képes vagyok aktívan mozogni, az egyik az amúgyis vastag csontozatom a másik a a három sportág folyamatos "rotálódása". Amibõl az egyik az úszás volt..

#139 rugósbicska

rugósbicska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.695 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 26. - 20:27

Ilyen szempontból nekem szerencsém volt, pedig 8 éven keresztül versenyeztem és jártam egy héten 9-11 edzésre. Szvsz két dolognak köszönhetem hogy akár most, a versenyformából kikerülvén is képes vagyok aktívan mozogni, az egyik az amúgyis vastag csontozatom a másik a a három sportág folyamatos "rotálódása". Amibõl az egyik az úszás volt..


Tényleg szerencsés.
Néhány év tenisz után gallyra ment a könyököm, rendszeres bokszedzéstõl a csuklóm és a vállam szart be, a lovaglástól a bokám, most futok és a térdem döglõdik.
:D

#140 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 26. - 20:58

A kutyatávirányító kuvaszra nem jó?
Bár elképzelem, amimt a kuvasz megesz, majd vigyorogva kiveszi a munkavédelmi füldugót... :gm:


Ne is mond, volt három kuvasz kutyánk, alapjában véve jó fejek azok, csak kevés a humorérzékük.
Nem az a játszásiból ráülök lovagolni fajta. Az hagyján, hogy idõnként engem is megharapott, de rászokott arra, hogy ha haladt a járdán egy biciklis (földút volt ezért mindig a járdán mentek), akkor megvárta, míg fél utcafronton elhaladt a bringás, majd hátulról nekifutásból rohant utána a kerítésen belül, és pont egyszerre ért a szomszéd kerítéséhez amire fel tudott támaszkodni, és ahogy nagy vicsorogva felugrott a kerítésre, a biciklisek közül idõnként egy-egy (fõleg a betintázottak) ijedtükben félrerántották a kormányt, és néha megfejelték a fa villanykarót.

Nade elkanyarodtunk(tam) a topiktémától.

#141 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 27. - 9:42

Összefoglaló a gerincbetegségekrõl

Gerinc stabilizáló gyógytorna

#142 hintaló

hintaló

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 232 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 28. - 10:42

egyénre szabott gyógytorna ingyenes állapotfelméréssel nem olcsó, de lehet egészségpénztári kártyával fizetni

Lovas problémákra pedig embernek és lónak is segítõ csontkovács Kulcsár Gábor, 6000 Ft/alkalom (õt már más is ajánlotta)

#143 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 28. - 11:13

A pokolba, kár volt beszélni róla...

#144 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 28. - 11:30

Csak nem úgy maradtál? :eek:

#145 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 28. - 11:31

Nyilall, vagy hasogat? :)

#146 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 28. - 11:33

Annyira már sosem rossz, hogy ne tudjak elmenni egy pálinkáért a kisboltba. :) De estére eldõl, marad-e, vagy elmúlik. Kicsiben van, hogy elmúlik magától, mint rendes lumbi.

#147 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 28. - 12:43

Boltitól még jobban megfájdul, jóféle házit kell kell inni, jó mély, lendületes nagy kortyban, hogy végighaladjon belülrõl a gerincen, és lemossa azt. ;)

#148 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 29. - 15:10

Vettem a páromnak egy kimondottan ülõlabdát a szülinapjára. :) remélem fogja használni. Ha összejön, beszámolok a fejleményekrõl, ha lesznek.... :rolleyes:

#149 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 29. - 15:30

Reméljük, nem szédülõs típus. :) A labda, hát igen, gondoltatok rá, hogy a labdán ülés esetleg több izomtónust kíván, mint a szék? És hogy ez jó-e? A mai világban inkább szabadulni akarnak a szakértõk a feszességtõl. Másfelõl meg az izommunka fogyást jelent, az meg szintén ideális. :)

#150 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 29. - 15:32

Ennek pici lábai vannak, hogy ne guruljon el :)

#151 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 29. - 16:53

Reméljük, nem szédülõs típus. :)

A labda, hát igen, gondoltatok rá, hogy a labdán ülés esetleg több izomtónust kíván, mint a szék? És hogy ez jó-e? A mai világban inkább szabadulni akarnak a szakértõk a feszességtõl.
Másfelõl meg az izommunka fogyást jelent, az meg szintén ideális. :)


Mondasz valamit, tényleg, mivel gömb alakú, ezért minden oldalra kell dolgozni, hogy rajta maradjon az ember.

#152 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 29. - 17:10

Pont az izomtónus nélküli punnyadás tesz be a gerincnek, ha jól tudom.

#153 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 29. - 17:30

Ja, a régi nóta, vagy edzetlen vagy, vagy túlerõltetett. Igazából állandó tónusra az embernek nincsen szüksége. Tónusra akkor van szüksége, mikor szüksége van tónusra, és akkor nem is jó, ha nincs. De a tónus eleve anyagcserenehézséget okoz. Visszahat az idegrendszer állapotára, mint ahogy az idegrendszer a tónusra. A tónus az a harc ideje. Állandó harc: ez Pavlov döglött kutyája, ki nem mentesítette a stressz alól az állatot. Csontot izommal pótolni, mint a gerinctornások egy része hangoztatja, az elég sz* egy alku. Aki próbált már meg 45 fokos szögben elõredõlt felsõtesttel tölteni egy napot, az igazolhatja. Ide nem tartozván öreg nénik, az más tésztovics. Természetgyógyászok, és fõleg a gerinccel kapcsolatban a macskát szokták emlegetni példaképpen. Alszik, nyújtózik, rövideket menekül vagy üldöz, hajlékony. Ideális.Mondjuk én a nyers madarat nem szeretem.

#154 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 29. - 17:39

A és B között az út persze elég hosszú bír lenni :ang:

#155 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 29. - 17:43

Mármint az elsõ mondat? Nem. Csak e kettõ körül válogathatsz az Életben.

#156 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 29. - 17:45

Nem. De most nincs idõm kifejteni. (Patikába megyek :D)

#157 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 29. - 17:45

Ellenem nincs orvosság. :D

#158 Bokorugró

Bokorugró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.786 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 29. - 22:48

Csontot izommal pótolni, mint a gerinctornások egy része hangoztatja, az elég sz* egy alku.

sz*, vagy nem sz*, ha nincs elég tartás a csontokban, akkor kénytelen vagy izomból tartani magad... Különben összeroppansz. :rolleyes:


Ellenem nincs orvosság. :D

Ezt felesleges is volt megjegyezned Örni! :dev: :gm:

#159 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 30. - 20:39

Mondjuk az, hogy nem javallott a mozgás, nem jelenti azt, hogy az ember fogja magát, és nem mozog, nem csinálja azt, amit szeret, de tilos. Elõbb-utóbb úgyis ugyanott köt ki az is, aki betartja az orvosi utasításokat, mint aki nem. Azt a kis idõt meg minek csesszük el?


Reprajt!

Ha szeretnél konzultálni másik dokival magánban tudok adni egy telefonszámot. A doki mufurc, kedélyesen elröhögcsél rajtad, de ha mûtétrõl van szó maximalista a beteg javára. Érdemes.

Nekem mûtét (gerincsérv 4-5) után olyan volt mintha egy merev lap lenne azon a szakaszon, ez csak nagyon lassan múlt el, ha hanyagolom a tornát hamar elõjön.
A körzetinél: kb 1x éve volt lumbágóm, körzeti reuma doki javaslata, lógjak, de elfelejtett figyelmeztetni, hogy évek múlva akár sérv is lehet belõle. Amikor elkezdõdött (fájt a fenekem az egyik oldalon, majd szépen elindult lefelé a fajdalom, mintha izomláz lenne), körzeti reuma doki: ülõizom gyulladás, gyógyszer+szuri+fizioterápia+röntgen-oldalról, na ez az ami semmit nem mutat meg (bár hozzáértõ/odafigyelõ doki simán az elmondottak alapján mondta a diagnózis - jóval késõbb) = csak egyre romlott. A legeslegbosszantóbb az egészben az volt, hogy nekünk kellett kitalálni, hogy mi lehet a bajom és milyen szakorvoshoz kellene mégis fordulnom. Legszívesebben visszamennék és ráborítanám az asztalt, talán megspórolt vona egy mûtétet nekem, ha odafigyel.
Ja az általam ajánlott doki második mondata (kérdése) az volt, hogy mivel szeretnék foglalkozni pár év múlva (most ülök - lehet kipróbálom a labdát, nálunk nem okozna problémát).
Nos milyen munkák vannak ami nem ülõ-álló-fizikai?

#160 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2008 április 30. - 21:25

Nos milyen munkák vannak ami nem ülõ-álló-fizikai?

Jól értem, hogy te konkrétan a fekvõ munkákról érdeklõdsz? :dev: Elég széles a piac. :D :dev: