Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Nem lát a lovam!!!!!!:(((


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
16 válasz a témához

#1 candycukor

candycukor

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 4 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 28. - 21:03

Legyen szives segítsen aki tud!! Fél éve a lovam szeme elkezdett romlani, és azóta nemnagyon lát, fõleg szürkületeben, de most már akadályokat sem, és igy állandóan botlik!! Mégegyszer, aki bármilyen gyógymódot tud az próbálja leírni!!! Elõre is köszi!!!

#2 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 28. - 21:34

Állatorvos?Ezt csak Õ tudná, hogy mitõl lett és mi lesz a vége..van-e gyógymód...

#3 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 28. - 21:47

Ilusta!Mielõtt rászaladsz ilyen kérdésekre ajánlom, hogy nézd meg a kérdezõ adatait. Bár konkrét dolgokat nem tudunk meg mostanában onnan de mégis elgondolkoztat majd, hogy érdemes e válaszolni! :D Cukorcukor!Érezd itthon magad a fórumon.Egy professzornak igenis helye van köztünk. :confused:

#4 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 28. - 21:57

:D :D Ezer bocsánat!Tényleg nem néztem meg...De! Így utólag megnézve, azért mert érdeklõdési kör állatok, foglalkozás professzor, attól még lehet a teológia professzora akár! :D Ha egy állatorvos professzor kér segítséget, az már komoly dolog!

#5 ando

ando

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 180 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 28. - 22:11

A vitamin? A hiány okozhat szürkületi vakságot...

#6 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 1. - 11:08

idézet:
Eredeti szerzõ: Ilusta: :D :D Ezer bocsánat!Tényleg nem néztem meg...De! Így utólag megnézve, azért mert érdeklõdési kör állatok, foglalkozás professzor, attól még lehet a teológia professzora akár! :D Ha egy állatorvos professzor kér segítséget, az már komoly dolog![/QUOTE]Amúgy ez nekem gyanús....Beírni foglalkozásként bármit lehet, egy professzor általában kongresszusokra jár, ahol külföldi kollégákkal ismerkedhet meg és nem az interneten kér segítséget egy farkasvaksághoz hasonló orvosi problémára.

#7 Afi

Afi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 438 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 1. - 11:21

Igen?Gyógymodok??Én ismertem egy iszonyú aranyos és jó képességü pacit,akinek szintél nagyon romlott a szeme.Kipróbáltak rajta egy új gyógyszert,inekciózták.Az eredmény:a paci megvakult teljesen az egyik szemére,majd lassan a másikra is....Egy szuper ló tönkremenése volt ez... :( redface.gif :(

#8 mandula

mandula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 445 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 3. - 16:27

És mi van, ha a lovát hívják professzornak, csak olyan mezõ nem volt az adatlapon?Egyébként alaposan ránk fér 1 professzor, sok mindent szeretnék tudni, de azért tényleg jó lenne tudni, milyen tudományágban kérdezõsködjek! :D

#9 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 3. - 21:56

candycukor!Már megbocsáss, de ilyesmit kérdezni egy fórumon valóban botorság. Hívj azonnal állatorvost!

#10 Appaloosa

Appaloosa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 4. - 13:50

Már volt nála állatorvos. Hümmögött, azt mondta, a portól gyullad be mindig a szeme, adott cseppeket, elmúlt, visszatért. Mostmár addig jutott szegény pacc, hogy nem használ igazán a csepp. Azt is mondták, hogy allergiás a lucernára. Aztán kiderült, hogy nem. Nem is farkasvak, mert a múltkor a saját szememmel láttam, ahogy a délutáni napsütésben a lépõiskola minden egyes rúdjában el akart esni. Õ egy tapasztalt, középkorú ló, gyönyörû fakó, egy tizhónapos szépséges csõdör mamája, tavaly ilyenkor még simán ugrotta az akadályokat. Candy csak gondolta, hogy esetleg nektek lesz valami ötletetek, mert az orvos szerint csak operálni lehetne, nem három forintért. Bocs, hogy beleszóltam, de Candyvel és a lovával mi is minden hétvégén együtt lovagolunk, és tényleg sajnálom õket, mert egy éve még semmi baja nem volt a paccnak.Appaloosa

#11 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 4. - 13:58

idézet:
Eredeti szerzõ: sheriff:candycukor!Már megbocsáss, de ilyesmit kérdezni egy fórumon valóban botorság. Hívj azonnal állatorvost![/QUOTE]Appaloosa!Nem figyeltél!ÁLLATORVOST! :confused:

#12 Appaloosa

Appaloosa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 4. - 14:06

Mindezeket egy állatorvos mondta. Gondolod, hogy minden tiszteletem az övé? :mad: Az infóim egyébként nem tõle, hanem Candytõl és a lovászoktól származnak, akik kezelték a lovat, tehát lehet mondani, hogy másodkézbõl valók. Amiben biztos vagyok, az ennyi: a ló nem lát. Posted Image

#13 Pallasz

Pallasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 4. - 20:05

A voltizslovunknak is ez volt a baja havivaksággal/farkasvaksággal indult aztán teljesen megvakult az egyik szemére szegény... :(

#14

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 4. - 21:08

De hát rengeteg olyan lóról hallani, amelyik megvakult és utána is tudtak vele dolgozni, jó, persze, végtelenül óvatosan, és nem is ugrásra gondoltam... De ha megtanul annyira bízni az emberben, és jobban figyelni, akkor van remény... Én semmiképpen sem adnám fel, bár konkrét ötlettel nem tudok segíteni, sajnálom, de szurkolok, nagyon!!! Posted Image

#15 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 4. - 22:53

appaloosa:lefordítom, amit RC írt neked. egy JÓ állatorvost.

#16 Afi

Afi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 438 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 4. - 23:04

Igen,egész más a két dolog,h állatorvos és jó állatorvos...Aki nem érti annyira a dolgát,az gyakran tehet rosszabbat,mint jót. redface.gif

#17 Appaloosa

Appaloosa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2003 március 5. - 11:14

Köszi, unicorn, így már értem... ;) Szegény lónak a társadalmi kapcsolatai is rámentek, most két növendékkel van egy karámban, akik nem bántják. Remélem, meggyógyul valamikor. Appaloosa