Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Kérdezz-felelek


  • Please log in to reply
985 válasz a témához

#121 Borcsa

Borcsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 408 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 1. - 13:44

Buszon büntettek meg, mert nem lyukasztottam. Egyetemrõl mentem csütörtök délután, heringesdi, lyukasztó csak az elsõ ajtónál, hozzáférni lehetetlen. A sofõr már csak a második ajtót nyitja ki, talán ott fel tudnak páran paszírozódni. Érkezünk a végállomáshoz, ellenõrök bekészülve a két ajtónál, nincs menekvés, lyukasztó lezárva. Ez a manõver 6000Ft-omba kerül... :mad: (igen, utólag okos voltam, megkérhettem volna, hogy hátulról elõre adják a jegyemet, és lyukasszák ki... De ez akkor banális ötletnek tûnt, mivel még a kezemet felemelni is nehézkes lett volna) Az ellenõr rendkívül bunkó volt, közölte, menjek az irodába, ha rögtön befizetem 500Ft-al kevesebb. Sovány vigasz. Gondoltam elsírom bánatomat valamelyik fõnöknek. A három fõnök közül, akik elengedhették volna a büntit, egyik sem volt bent. Ez hétköznap negyed 2-kor. A vonatom pedig indult, várni nem tudtam senkire. Mi a ***** tudok csinálni? Ráadásul a szenyók annyira egyértelmûen az egyetemistákra utaztak, hogy nem igaz. Egy heringes buszon. Csütörtök délután. Mi van, ha nem fizetem be? Be tudják hajtani? Nincs jövedelmem. Meg egyébként sincs ennyi pénzem se... Két héten belül jön a felszólítás. Hjajj... Jól kezdõdik az egyetem...

#122 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 1. - 13:51

Indíts polgári pert, ahol tanukkal igazolod, hogy akadályoztatva voltál a lukasztásban. :D

#123 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 1. - 13:56

Legközelebb ne adj nekik igazolványt és hagyd ott õket, rendõr nélkül semmi joguk, nem tartóztathatnak fel.

#124 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.591 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 1. - 14:37

Igénybe vettél egy szolgáltatást. Azzal, hogy felszáltál, elfogadtad az utazási feltételeket (szerzõdést kötöttél) a szolgáltatóval. Ha az utazási igényt a szolgáltatók a jegyeladás alapján mérnék fel, még a kettes ajtón sem tudnál felszálni a harmadik megállótól. Azok az emberek a jegyárbevételbõl élnének, a cég abból fizeti a gázolajat, üzemeltetést, adókat... Nem tudom, mit szólna egy fodrász vagy egy lovagoltatást végzõ, ha csak minden harmadik kuncsaft fizetne, pláne könyvelt bevételként. Ha rendõr akad a közelben, akkor addig bent tarthatnak, míg valaki be nem mutatja a "nálad nem levõ" igazolványod.

#125 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 1. - 15:14

Ez így lenne szép és jó, de õk többet ellopnak, mint én, ha néha bliccelek! Ha rendesen csinálnák, én fizetnék nekik a legszívesebben!

#126 Borcsa

Borcsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 408 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 1. - 15:19

Legközelebb ne adj nekik igazolványt és hagyd ott õket, rendõr nélkül semmi joguk, nem tartóztathatnak fel.

Ehhez én nem vagyok elég...

Igénybe vettél egy szolgáltatást. Azzal, hogy felszáltál, elfogadtad az utazási feltételeket (szerzõdést kötöttél) a szolgáltatóval. Ha az utazási igényt a szolgáltatók a jegyeladás alapján mérnék fel, még a kettes ajtón sem tudnál felszálni a harmadik megállótól. Azok az emberek a jegyárbevételbõl élnének, a cég abból fizeti a gázolajat, üzemeltetést, adókat...
Nem tudom, mit szólna egy fodrász vagy egy lovagoltatást végzõ, ha csak minden harmadik kuncsaft fizetne, pláne könyvelt bevételként.
Ha rendõr akad a közelben, akkor addig bent tarthatnak, míg valaki be nem mutatja a "nálad nem levõ" igazolványod.

Arról nincs valami, hogy biztosítsák a normális feltételeket az utazáshoz, ha eladják nekem a jegyet?

#127 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 1. - 16:24

Legközelebb ne adj nekik igazolványt és hagyd ott őket, rendőr nélkül semmi joguk, nem tartóztathatnak fel.


Ez a dolog nemrég változott, nem tudom pontosan hogyan, de azt hiszem, most már pl. a rendőr kiadhatja az adataidat az ellenőrnek, eddig ez nem volt. De az ellenőrnek továbbra sem vagy köteles igazolni magadat. Valamilyen címszóval fel is tartóztathat, amíg kiér a rendőr, szóval, csak óvatosan.
Vagy le kell ütni mint a sz@rt. :D Engem a múltkor inkább kikerült, nem is kérte a jegyet (pedig volt), a majd 2 méteres testmagasság és az elszánt tekintet tehát sokat segíthet. :D Persze a gyenge diáklányokkal, nyögdíjasokal könnyebb szívózni.


Arról nincs valami, hogy biztosítsák a normális feltételeket az utazáshoz, ha eladják nekem a jegyet?


Nem muszáj felszállnod a buszra, ha nem akarsz, pl. ha túl nagy a tömeg. Mondják ők. Állhatsz ott éjjel 10-ig, ha akarsz egy nem tömött buszt. Balkán, 2010. :)

Szerintem írj egy ajánlott, tértivevényes(!) levelet amiben vázolod a helyzetet, elvileg az ellenőrnek is látnia kellett, hogy akadályoztatva voltál a lyukasztásban, a jegyedet gondolom bemutattad. Biztos adott valami papírt valami számmal, azt másold le, és csatold. Levelezz velük addig, amíg már nem válaszolnak. És minden levelet tegyél el biztos helyre minimum 5 évre. :)
Ja, és ha van a családban ügyvéd, biztos íratnék egy levelet, hogy írásban kérjenek elnézést a bánásmód miatt, különben... :D

#128 The Oldenburgi

The Oldenburgi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.562 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 1. - 18:14

heh, BKV... emlékszem, vizsgám volt, rohantam le a 8-as buszhoz a Márton Áron térre. busz áll a piros lámpánál, ergo nem az utolsó pillanatban pottyantam oda. elindul, én állok a megállóban. buszocska odacsordogál elém, éppen csak megáll, majd mikor már nyúlnék az ajtónyitó gombért, elindul. én pedig csak állok, mint a hülye gyerek a kakinál, és nézek ki a fejembõl. d.u., fényes nappal 17.00. persze, hogy elkéstem, aminek egyéb következményei is lettek, de ezt majd talán máskor... a lyukasztógép pedig maga a pokol. amikor Kossuth térrõl jártam haza metróval, valami hülye megfontolásból mindig csak szakaszjegyet vettem. van kb. 5, ha éppen nem 6 lyukasztógép. ebbõl alapból 3 nem üzemel, 1 pedig huncutkodik, és csak úgy csinál, mintha menne, de hiába tuszakolom bele a jegyet, õ fintorogva kiköpi. marad az az egy. minden reményem benne van, bedugom a jegyet... és igen! gyõzelem. robogok le a metróba, Moszkván leszállok, fent mutatom a jegyem. -álljon meg, kisasszony, ezt a jegyet nem érvényesítették. -na ne, uram, az lehetetlen. rosszat adtam volna? nézem a zsebem, nem, ennek kell lennie. átvizsgálom, elölrõl, hátulról, alulról, felülrõl. csak légypiszok látszik, de az ominózus nyomtatás sehol. ekkor esett le a tantusz, hogy a lyukasztógépbõl kifogyott a tennta. és ilyenkor mi van? cseszhetem. mert visszabumlizhatok, és onnan hogyan tovább? vigyem magammal kézen fogva az ellenõrt, hogy megbizonyosodjon az igazamról? még ki is röhögnek. szóval fizethettem, és inkább megvettem a bérletet. bár ez sem egy leányálom. de így van a legkisebb sansz arra, hogy belém kössenek.

#129 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.591 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 1. - 23:22

A jegykezelõkbõl egy mûszak alatt egy maréknyi aprópénz és egyéb lapos fémdarab került elõ, amitõl azok nem mûködtek. Érmekivonás után sokan ott fizettek 10 és 20 filléressel az utazásért. De ez is hozzá tartozik a "Nagy Magyar Társasjáték"-hoz. Ami mindenkié, az senkié. Természetesen hiba a másik oldalon is van, ott is "mi" ülünk (zsebre dolgozó VOLÁN és MÁV kalauzok...). Nem kérünk jegyet, számlát, mert úgy olcsóbb, összekacsintunk, jól átvertük az Állam Bácsit, pedig az is mi vagyunk.

#130 The Oldenburgi

The Oldenburgi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.562 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 2. - 10:40

értem, de én földhöz ragadt vagyok, nem látok tovább az orromnál (most hazudtam...): ezek a gépek korszerûek, pár évesek lehetnek. hacsak nem toszogatták bele a kivont papír kétszázast... ami akkor még nem is volt kivonva.

#131 SNAKE

SNAKE

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 206 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 2. - 11:24

Oldenburgi írása után nekem olybá tûnik, mintha a bkv direkt szivatná az utasokat. Elvégre a bírságból is összejön egy-két végkielégítés...

#132 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 4. - 9:27

Nem tudja véletlen valaki, hol találok olyan stilizált lóképeket, amik pl a Böckmann futók oldalán vannak?

#133 Hosszúhomlok

Hosszúhomlok

    A multimédium

  • Támogató
  • 1.895 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 4. - 9:40

google: "horse stylized picture" a képkeresõben.

#134 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 4. - 9:43

Szuper vagy! Köszönöm!! :ang:

#135 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 4. - 10:17

Ezzekkel is van egy kalappal horse silhouettes horse siluett

Edited by Pendemonium, 2010 október 4. - 10:23.


#136 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 4. - 11:02

Neked is köszi! :ang:

#137 The Oldenburgi

The Oldenburgi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.562 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 4. - 17:09

a vonaton hogy kell jegyet vásárolni? jön az ellenõr, mondom neki, hogy pl. déliig egy diákot kérek. honnan a fészkes, rossebes, rossz nyavalyából fogja tudni, hogy nem Gyõrtõl fogva zötykölõdök, hanem ténylegesen 2 perccel korábban szálltam fel? sokszor nincs reggel idõm arra, hogy az állomáson vegyek jegyet, így ideálisabb volna, ha utazás közben fizethetnék.

#138 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 4. - 17:31

Ezen én is elgondolkoztam már, de nem szoktak belõle ügyet csinálni, csak adják a jegyet :D

#139 The Oldenburgi

The Oldenburgi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.562 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 4. - 18:36

hmm, akkor lehet, hogy holnap én is belecsapok a lecsóba, és vonatos jegyvásárlást viszek véghez. :) köszi!

#140 froclee

froclee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.663 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 4. - 18:42

Csak óvatosan, mert ha van az állomáson nyitott pénztár, akkor pótdíjas az akció.

#141 The Oldenburgi

The Oldenburgi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.562 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 4. - 19:06

múltkoron kb. 5 percig néztem, amint szép aprólékosan megkeni a vajas kenyerét a faszi a pénztárnál. kopogtam, köszöntem, kézen álltam, de semmi. miután végzett az akcióval, legalább adhatott volna belõle egy harit... :D mindegy, végül is kocsival megyek az állomásig. majd elindulok 5 perccel korábban, hátha libamájasat keneget, mert abba én is beszállok.

#142 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 4. - 19:26

Baszki :kir: :kir: Nálunk hálistennek nem lehet jegyet venni, úgyh nincs ilyen probléma. Meg amúgyis van bkv bérletem :D

#143 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 13. - 17:03

Sziasztok! Fogyasztovedelmi eset. Hatha valaki jartas a temaban. Tavaly elofizettem egy magazint ajandekba noveremnek. Kifizettem csekken, ment is a magazin rendszeresen. Most kaptam levelet, hogy nem fizettem ki. Irtam nekik, hogy de es a csekk masolatat is elkuldtem. Kiderult, hogy ok nem arra gondolnak, hanem nemregiben kuldtek nekem egy levelet, amiben azt irtak, hogy meghosszabbitjak az elofizetest, kiveve ha azt a levelet visszakuldom nekik athuzva. En ilyen levelet nem kaptam, de ettol fuggetlenul szerintetek torvenyes az, hogy automatikusan meghosszabbitjak az elofizetest? Nem inkabb arrol kene nyilatkozni a vevonek, ha ujra elo szeretne fizetni a magazinra? Vagy ez csak beprobalkozas a reszukrol, hatha sokan beveszik es automatice fizetnek? Felhaborito. Szerintem.

#144 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 14. - 13:27

Kacifántos dolgok ezek. Biztos bepróbálkozás, ez egyértelmû. Majd fenyegetõznek behajtással. Esteleg arra hivatkozhatsz, hogy te nem vetted át a hosszabbításról szóló levelüket - feltéve, ha az eredeti szerzõdésben nem volt ez leírva, és a levelet nem ajánlva küldték. Régebben rendeltem gyüjtgetõs füzetecskét, (lovasat :D ) a gyerkõcnek, az elsõ csomaghoz volt ajándék meg album,meg mindenféle. Néhány csomagot átvettünk, kifizettünk, majd lemondtuk (tértivevényes ajánlott levélben!). Csakhogy ezt a cég nem akarta tudomásul venni, tovább küldte a csomagocskákat. Majd elkezdett behajtócéggel fenyegetõzni. Kaptak tõlem egy szép levelet... :gm: Minden ilyen újságküldõs arra játszik, hogy a fenyegetõzéstõl úgyis beijed a jónép és fizet... Az jó kérdés, hogy törvényes-e az az eljárás, hogy rádtukmálja az elõfizetést. Mert szerintem nem az. (De nem én vagyok a törvény. )

#145 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 14. - 13:42

Sziasztok!
Fogyasztovedelmi eset. Hatha valaki jartas a temaban.

Tavaly elofizettem egy magazint ajandekba noveremnek. Kifizettem csekken, ment is a magazin rendszeresen.
Most kaptam levelet, hogy nem fizettem ki. Irtam nekik, hogy de es a csekk masolatat is elkuldtem.
Kiderult, hogy ok nem arra gondolnak, hanem nemregiben kuldtek nekem egy levelet, amiben azt irtak, hogy meghosszabbitjak az elofizetest, kiveve ha azt a levelet visszakuldom nekik athuzva.

En ilyen levelet nem kaptam, de ettol fuggetlenul szerintetek torvenyes az, hogy automatikusan meghosszabbitjak az elofizetest? Nem inkabb arrol kene nyilatkozni a vevonek, ha ujra elo szeretne fizetni a magazinra?
Vagy ez csak beprobalkozas a reszukrol, hatha sokan beveszik es automatice fizetnek?

Felhaborito. Szerintem.


Kérd el tõlük az ajánlott levél sorszámát. Azzal meg tudod kérdezni a postán, hol veszett el, és mehetnek oda reklamálni. Jó eséllyel nem ajánlottan küldték, úgyhogy bukták a dolgot..
Engem ugyanígy szívatott meg az egon biztosító autóbiztosítással. Automatikusan nem hosszabbították meg a banknál az átutalási megbízást, aztán meg figyelmeztetõ levelet küldtek csekkel, amit befizettem. A következõ levél viszont nem ért ide, és így frankón megszüntették a biztosítást. Még jó, hogy a másik levél megjött, így tudtam meg, hogy már nincs kötelezõm a kocsin.. Rájuk kellett volna verni, de inkább újrakötöttem.. A rendõrt úgyse érdekelné..

#146 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 14. - 16:24

Rakerdeztem a Fogyasztovedok Magyarorszagi Egyesuletenel es ezt a valaszt kaptam: "Természetesen amely feltétel a fogyasztóra nézve fizetési kötelezettséget teremt, az nem hosszabbítható meg hallgatólagos beleegyezéssel (kevés kivétel van), ha pedig ezt tartalmazza a cég ÁSZF-je, akkor az tisztességtelen. Azt javaslom, írásbeli, tértivevényes levélben szólítsa fel õket, hogy legyenek szívesek a számlát sztornózni, illetve írja le, hogy nem kívánja a továbbiakban járatni a magazint. Ha az ÁSZF (általános szerzõdési feltétel vagy üzletszabályzat) olyat talál, hogy elég a fogyasztó hallgatólagos beleegyezése, akkor pedig ezt kérem írásban jelentse be a Gazdasági Versenyhivatalhoz!" Szoval csak siman kocsogok. Egyebkent nem ajanlottan adtak fel, mert asszem kaptam toluk levelet, csak bontatlanul kidobtam. :D Azt gondoltam vmi reklam.

#147 Széphajnal

Széphajnal

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.862 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 20. - 7:25

Sziasztok!
Mozilla-Firefox böngészõm van,és vhogy eltüntettem a menüsorát,tehát sem a könyvjelzõt,sem az elõre-vissza nyilakat stb...nem látom,ezáltal használni sem tudom.A kezdõoldalon már mindenhova klikkeltem jobb ill.bal egérgombbal is,de sehol nem találtam a visszaállításához lehetõséget.
Segítsen légyszi valaki!



#148 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.321 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 20. - 8:17

Szia Széphajnal! Elvileg (nálam így kell), ha fent az Eszközök, Súgó mellett kattintasz jobb klikket akkor kihozza: Menüsor Böngészõ eszköztár . . . Ott a Böngészõ eszköztárra kell kattintani és akkor bepipálja és kihozza. Remélem nálad is így kell :)

#149 Széphajnal

Széphajnal

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.862 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 20. - 8:30

Ez a baj,hogy nincs ilyen,vagyis nem találom,eltûnt,és nem tudom "visszahozni".
Nincs a kis házikó sem,amivel újabb keresést tudok kezdeni.Ki kell lépnem,és újra be,majd beírni a keresendõ oldalt :confused: tiszta frász.



#150 Daraby

Daraby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 460 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 20. - 8:52

Esetleg ez segít?

#151 Széphajnal

Széphajnal

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.862 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 20. - 9:17

Esetleg ez segít?


Igen!Az alt bill.megnyomásos bejött!
Köszi,örök hálám üldözni fog :yeah:

#152 Daraby

Daraby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 460 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 20. - 9:29

Örülök. :)

#153 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 20. - 23:03

Az újabb típusú Internet Explorerek (7es, 8as, ilyesmi) hol tartják az "elõzmények" menüt??? Ahol a böngészõ legutóbbi megnyitása ELÕTTI elõzmények is megnézhetõk?... (Részemrõl Firefoxot használok, a kollégák viszont idõnként IE segédletével találnak mindenféle oldalakat amire aztán nem találnak vissza, holott fontos lenne...)

#154 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 26. - 19:31

Mint tudjuk, a macskának 7 élete van. Feribácsinak valjon mennyi lehet? :gm:

#155 Topy Baba

Topy Baba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 11. - 15:53

A problémám a következõ, a kertünk ami jelenleg az agility pályám is úgy néz ki mint egy szántóföld, hála egy vagy több vakondnak. Valakinek van tuti ötlete hogy lehetne elûzni innen? 1,5 óráig lapátoltam a vakon túrásokat a furik púposan van alig tudom már arrébb tolni és még a kert negyede nincs kész :mad: :rolleyes:

#156 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 12. - 14:49

Épp tegnap hoztam haza a könyvtárból a Stresszmentes kertészkedés című könyvet. Alapból a vakond védett állat, ezért sem csapdázni, sem irtani nem lehet. idézem a könyvet: "A legjobb módszer a hívatlan vendégek távol tartására, ha minél többet használjuk a gyepet. Az állandó rázkódást, és járás vagy játék közben keletkező zajokat a vakondok nem kedveli, ezért nyugodtabb vidéket keres magának. Egy másik lehetőség az élőcsapdák kihelyezése. Ehhez először szabasítsuk ki egy friss túrás alatt a járatot, és közvetlenül a földhalom alá toljuk be a csapdát. Vigyázat, okvetelnül vislejünk védőkesztyűt. A befogott állatokat aztán valahol a szabad természetben szabadon engedhetjük. " És mégegy jó tanács a könyvből: "nagyon hatásos a vadászösztönnel megáldott háziállat. A kertben bóklászó kutyák és macskák harcba szállnak a rágcsálókkal és elkergetik őket."

Edited by zsebi0202, 2011 január 12. - 14:49.


#157 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 12. - 14:55

Szeretnék egy német újságot megrendelni. A honlapon ki is töltöttem értelem szerûen a megrendelést. Kaptam egy igazoló mailt. Ha esetleg lenne olyan kedves valaki, és segítene nekem megfejteni, hogy pontosan hogyan kérik a fizetést, akkor azt nagyon megköszönném. :ang: Magánban el tudom küldeni, hogy pontosan mirõl lenne szó. Elõre is köszönöm.

#158 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.321 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 12. - 15:42

- A vakondokokhoz Ne nevessetek ki, elõször is! Rémlik régrõl valami hangvilla szerû dologról: A földbe szúrni a ? mit is ? talán egy jó hosszú ágú jó acélból való vasvillát. Meglazítani, hogy legyen kis helye, aztán idõnként valami vassal ráütni. :eek: Hogy attól a rezgéstõl (hang? föld?) világgá mennek.

#159 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 12. - 16:27

Sörösüveget is szoktak a földbe (a járatába) ásni úgy, hogy a szája a szél irányába álljon.

#160 Topy Baba

Topy Baba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 12. - 17:08

Épp tegnap hoztam haza a könyvtárból a Stresszmentes kertészkedés címû könyvet. Alapból a vakond védett állat, ezért sem csapdázni, sem irtani nem lehet.
idézem a könyvet:
"A legjobb módszer a hívatlan vendégek távol tartására, ha minél többet használjuk a gyepet. Az állandó rázkódást, és járás vagy játék közben keletkezõ zajokat a vakondok nem kedveli, ezért nyugodtabb vidéket keres magának. Egy másik lehetõség az élõcsapdák kihelyezése. Ehhez elõször szabasítsuk ki egy friss túrás alatt a járatot, és közvetlenül a földhalom alá toljuk be a csapdát. Vigyázat, okvetelnül vislejünk védõkesztyût. A befogott állatokat aztán valahol a szabad természetben szabadon engedhetjük. "
És mégegy jó tanács a könyvbõl: "nagyon hatásos a vadászösztönnel megáldott háziállat. A kertben bóklászó kutyák és macskák harcba szállnak a rágcsálókkal és elkergetik õket."


Ez a kert rész nekünk külön van ide a kutyák nem mehetnek felügyelet nélkül mert a kerítések nem 100%osak
és ezt csak alkalmanként használjuk 7végéken szoktunk agilityzni és néha hétköznap délután, így nincs nagy mozgás ott.
Bántani én nem akarom õket csak annyit szeretnék hogy használható legyen a pálya.
jelenleg így néz ki: Posted Image
ha összeszedem a túrásokat a helyükön sár marad, ami csúszik tapad stb így ha sikerül összeszedni az összeset végre akkor is dagonya lesz a kertben..

régebben anya virágos kertjégen, a sörösüveget próbáltuk semmi hatása nem volt, az élve elfogó csapdába egyszer se volt vakond most napelemes vakond riasztón gondolkozunk. Valaki próbálta már?