Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Árak


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
279 válasz a témához

#161 Blanka

Blanka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 156 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 26. - 14:11

az árak nem csak a doki távolságától függenek elsõ sorban, hanem az, hogy mekkora az állat és milyen dózisban kell adni neki nyugtatót.
nekem tavaly 26 e ft volt

Én úgy kérdeztem rá, hogy a kérdésben benne volt a ló kora is.
Egyébként egyénenként változó, hogy a dokik mennyit kérnek.

#162 Guest_Sly_*

Guest_Sly_*
  • Guests

Közzétéve 2007 november 9. - 22:14

Sziasztok! Tudja valaki, hogy mennyibe kerülhet egy sántaság vizsgálat? És hogy az mibõl is áll? Köszi Sly

#163 dorszika

dorszika

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 220 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 9. - 22:34

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy mennyibe kerülhet egy sántaság vizsgálat? És hogy az mibõl is áll?

Köszi

Sly



Szia

Hát a sántaság vizsgálat egy elég öszetett dolog, de ezt gondolom tanult orvos forumozóink is megmondják. Én mint fizetöje ezeknek a vizsgálatoknak tudok neked annyit mondtani, hogy az alap ránézek és hát jéé tényleg sánta olyan 5000.- a már meghajlítom és igy jobban tudom mi a baja 10000.- ezután gyógyszeres kezelés majd ha nem javul ujra hajlítom és most már ki is érzéstelenítem az attol függöen mennyi pontot kell megszúrni olyan 10000- 20000.- között van és utánna jönnek a röntgenek elvileg 5000.-/ darab, vagy az ultrahang, de ez következhet a jéé ez sánta urán is ami olyan 10000-15000.- között van orvostól függöen. Viszont ha megoldható akkor Üllön a klinikán mind ezt 1 helyen és 1 idöben az ár kb 3/4 é ért megkapható. Álltalában nálunk ez szokott a leghatásosabb lenni.
De ez természetesen tényleg orvosa válogatja.
Én kb ilyesmiket fizettem, míg egyszer be nem került a lovam más végett Üllöre és akkor hamár ott volt sikerült kideríteni miért is sánta a drágám, és elkezdeni orvosolni.

Dóri

#164 laan

laan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 279 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 3. - 9:07

Egy kicsit le vagyok forrázva az idei széna árától. Jó év volt az idén van széna bőven, de az ára ott van mint tavaly, amikor alig volt valami. nesze neked paraszt gazdálkodj okosan. Ezt eredményezi a gázolaj brutál ára. :(

Edited by laan, 2008 június 3. - 9:07.


#165 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 3. - 10:04

Egy kicsit le vagyok forrázva az idei széna árától.
Jó év volt az idén van széna bõven, de az ára ott van mint tavaly, amikor alig volt valami.
nesze neked paraszt gazdálkodj okosan. Ezt eredményezi a gázolaj brutál ára. :(

Mennyi az ami leforrázott?

#166 laan

laan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 279 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 3. - 11:06

nagy körbálás széna 6500+szállítás lucerna nagy kb 8000+szállítás

#167 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 4. - 11:21

hát igen az eladó nem hülye, pontosan tudja hogy mivel ami tavalyi az vagy már nincs, vagy bûn sz@r, ezért tisztában van vele hogyha normális szénát akarsz akkor meg fogod venni az ideit... :rolleyes:

#168 Guest_Zebrabara_*

Guest_Zebrabara_*
  • Guests

Közzétéve 2008 június 4. - 11:42

A mi környékünkön csodálatosszép az idei elsõ kaszálású széna, és rengeteg is van belõle, ilyen hozam rég volt, mint most. Árat még nem tudok, de kikérdezem az ismerõsöket. Bár, ha igaz az elõrejelzés, miszerint mindenki spájzoljon be esõbõl hétvégéig, mert aztán legközelebb augusztusban látunk csapadékot, akkor nem tudom, nem lesz-e a tavalyi évhez hasonló helyzet a takarmányárak terén...

Edited by Zebrabara, 2008 június 4. - 11:44.


#169 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 4. - 11:54

nagy körbálás széna 6500+szállítás
lucerna nagy kb 8000+szállítás

Szerintem lesz olcsóbban is.
Két hét múlva ismét kaszálják a lucernát.

#170 laan

laan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 279 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 5. - 9:56

Már bent van a széna a helyén hál isten és nagyon jó minőségű. A felrakodó ember 20 percig fikázott, mikor megmondtam az árát és hogy ő 4000-ert tudott volna ugyan ilyet. Azonban amikor elkezdte felpakolni a duplafutós szekérre (22 bála) kicsit betojt, hogy nem fér fel normálisan és a hidraulika is kapaszkodik rendesen. A végén megkérdezte, hogy nem adom-e el neki inkább, mert igaz hogy 4000-ért tud, de fele ekkora és nyugodjak meg, hogy nagyon jól vettem ezt a mennyiséget.

Edited by laan, 2008 június 5. - 9:56.


#171 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 5. - 10:04

5500-ért gyönyörû lucernát vettem, a saját szénánk bérmunka kaszálás-bálázással 1500/ bála jött ki, ez a nagyobbik fajta 160-as körbála.Sajnos nem lesz elég, így vennem is kell majd, de mivel tudom az árát, épp ezért nagyon drágának tartom a 6000/bála árat. A tavalyihoz viszonyítva pedig, közel dupla mennyiségû bála jött le, ugyanakkora területrõl. Mindezeket végigszámolva, gondolva, én ugy gondolom( reménykedem), hogy jócskán megy még lefelé a takarmány ára, egyenlõre azonban még mindenki kivár.(gondolok itt az eladókra)A tavalyi horror árakat sem az idõjárás, sem a gázolaj ára nem igazolja az idén.

#172 Erzsibaba

Erzsibaba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 78 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 8. - 21:53

Khm. Próbáljunk itt az áraknál maradni, ha lehet... :)

És az "ezt én is meg tudom csinálni, sokkal olcsóbban" gondolatokat lehetõleg gondolat formájában kéne meghagyni. Állatorvosi tevékenységet az adott területen érvényes mûködési engedéllyel rendelkezõ állatorvos végezhet; ha bárki más teszi, az a szabálysértési törvény hatálya alá tartozik. Ahogy a lopott szoftverek közvetítgetését is igyekszünk távoltartani ettõl a fórumtól; a kuruzslásra való felbujtás is hasonló kategóriába esik.


Tudom,hogy ezer éves a hozzászólás,de mégis...Elég csak kimenni a Kincsem Parkba,ott szinte minden idomár állatorvosnak(sõt még gyógy-és patkolókovácsnak) is érzi magát egy személyben :gm:
Csakhogy sajnos ennek meg is van általában az eredménye :(
De persze ennek is megvan az oka,mivel ott a legtöbb tulajt csak a költséghatékonyság érdekli,minnél többet nyerjen a ló,és minnél kevesebbet keljen költeni rá.Ha meg nem nem jön be az idomár kuruzslása,na bumm,akkor megy a vágóba,vagy jobb esetben eladjuk hobbizni...De ott aztán nem fognak tízezreket költeni az állatorvosra csakazért mert biceg egy kicsit a ló.Az idomár befájdalomcsillapítózza azt versenyzik úgy,amíg tud.
Persze tisztelet kivételnek,mert olyan is van ám!

#173 packa

packa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.825 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 9. - 7:19

a saját szénánk bérmunka kaszálás-bálázással 1500/ bála jött ki, ez a nagyobbik fajta 160-as körbála.

Az jó. Mekkora területrõl? Nálam 3200/db lett a vége.

#174 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 9. - 10:18

2ha,46 bála 68e-t fizettem.Ebbõl a hálós bálázás volt 900/db a többi a kaszálás, rendsodrás munkadíj.

#175 Guest_Zebrabara_*

Guest_Zebrabara_*
  • Guests

Közzétéve 2008 június 9. - 10:26

2ha,46 bála 68e-t fizettem.Ebbõl a hálós bálázás volt 900/db a többi a kaszálás, rendsodrás munkadíj.


Az szép hozam! Hektáronként 10-12 bála már jó.

#176 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 9. - 10:42

Bérelt terület, így pontos méretet nem tudok, de a bérletet, és a bérmunkát is 2 ha után fizetem.Aki kaszálja, õ számolta így, azt mondta, ez kicsit több, mint 2 ha.De ha ennyire kiugró a szám, akkor alkalomadtán megmérem. :)Bár velünk szemben szintén 2ha-t kaszáltak, azt egész más, és ott papiron is 2 ha van, ott is majdnem 50 bála lett.

#177 Guest_Helga_*

Guest_Helga_*
  • Guests

Közzétéve 2008 július 4. - 15:07

Borsodban átlag 5-7eFt/körbála. Persze, nagy körbála, no de nem mindegy hány kg van benne. Mi konkrétan 1000Ft-ért csinálunk egy nagy körbálát. Ismerõsöm 7000-ért adott egy 520kg-os bálát. Fognak még az árak lejjebb kúszni. :)

#178 Encõkeanyuja

Encõkeanyuja

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 246 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 4. - 15:13

Mi 4500-ért vettünk nagyon szép fûszénát Ráckevén... Szerintem ez jó ár. :)

#179 Dél-Alföldi

Dél-Alföldi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 608 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 15. - 8:32

Idei zab áráról tudtok már valamit? Nekem ajánlottak 4000.Ft/q áron kicsit soknak tartom.

#180 milagn422

milagn422

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 410 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 15. - 10:09

Hát én még többet is láttam a neten irkálva. Amugy mennyi zabot eszik meg egy ló egy honap alatt?

#181 Guest_Zebrabara_*

Guest_Zebrabara_*
  • Guests

Közzétéve 2008 július 15. - 10:16

Amugy mennyi zabot eszik meg egy ló egy honap alatt?


Rossz a kérdés. Nálunk az egyik nulla kg-t, a másik 60-at. Mégis az elõbbin akar szétrepedni a bõr.
Milyen korú-fajtájú-testfelépítésû-nemû-satöbbijû ló, milyen munkában, meg ilyenek.

#182 Sztimcsi

Sztimcsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 260 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 15. - 11:04

Sziasztok! Tudom hogy szó volt rólla nem is olyan rég de Üllõn mennyiért csinálnak egy komplett sántaság vizsgálatot? Ilyenkor mind a két elsõ lábát vizsgálják vagy csak azt amelyikre sántikál? Vizsgálat elött le kell vetetnem a vasat a paciról? (Rtg milyatt kérdezem) Köszi

#183 mehecske

mehecske

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 25 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 17. - 12:01

nagy körbálás széna 6500+szállítás
lucerna nagy kb 8000+szállítás


szia, nekem van 4200Ftért lucernám, ha érdekel ;))
gyõrben
üdv,
mehecske

#184 Dél-Alföldi

Dél-Alföldi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 608 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 19. - 19:41

Ma kaptam ajánlatot zabra 3700.Ft/g áron, na ez már kezd jó lenni. Felénk panaszkodnak a termelõk, hogy nagyon megy lefele a takarmány gabonák ára, mert rengeteg van belõle és állat állomány pedig alig van.

#185 Mennor

Mennor

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 8 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 8. - 8:42

sziasztok! tudnátok segíteni abban, hogy összességében kb. mennyibe kerül egy ló tartása havi szinten? Itt gondolok a bértartásra, etetésre, tanulásra, egészségügyi ellátásra, patkoltatásra és gondolom egy csomó dologról még nem is tudok. Persze tisztában vagyok azzal, hogy tág keretek között mozog az összeg, mégis szeretném legalább nagyságrendileg belõni, mivel elképzelésem sincs, hogy mit jelenthet anyagilag egy saját paci.

#186 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 8. - 9:18

Attól függ, mit szeretnél.

Bértartás
25.000 Ft-tól (olcsó, általában Pesttõl távolabb esõ helyeken) 50.000 Ft-ig (közép-felsõkategóriás ár, ennél van ám magasabb is) mindenfélét találhatsz.
Fontos, hogy hol szeretnéd tartani (Budapest és környéke, Gyõr, Székesfehérvár, mettomén :) ), és hogy milyen elvárásaid vannak (legyen fedeles, karámos vagy legelõs napközbeni tartás, legyen akadálypark, ilyesmik).

Tartáson kívüli költségek
Évente egyszer-kétszer vannak oltások. A beadott szer(ek) árának függvényében alkalmanként 4-10.000 Ft a körülbelüli költség.

Nagykönyv szerint hathetente kell körmöltetni a lovat (ez a talaj minõségétõl és a ló adottságatól függõen lehet több vagy kevesebb idõ). A sima körmölés általában kijön 4-6.000 Ft-ból, kovácsa válogatja (ezen nagyonnem érdemes spórolni, egy rossz körmölés hónapokig tartó lábproblémákat okozhat!)
Ha patkolni is kell a lovad, hozzájön a patkó (ha szerencséd van, csak két lábra kell, ha nem, mind a négyre; ez a pata minõségétõl, a tervezett használattól és a talaj minõségétõl függ) és a patkolás ára is - ebben nem vagyok otthon, szerencsére nincs rá szükségünk.

Féreghajtásra is szükség van évi kétszer legalább, a költség szintén a választott szer árától függ. 4-10.000 Ft általában beköti. Érdemes a kettõbõl egyszer legalább egy nagyobb spektrumú (így drágább) szert választani.

Ha jó egészségû, jó lábú lovad van, és szerencsétek is, akkor nem jönnek be olyan plusz költségek, mint egy esetleges lesántulás, kisebb-nagyobb betegségek kezelése. Az állatorvosoknak szabott tarifatáblájuk van, de a legegyszerûbb eset is belekerül minimum 5.000 Ft-ba - és akkor tényleg mákod volt, mert nem többe.

Oktatás
A legolcsóbban akkor jössz ki, ha olyan helyen tartod a lovad, ahol van oktatás is.
Ezzel kapcsolatban el kell döntened, hogy mit akarsz tanulni, és mi azzal a célod ("csak" jobb lovas akarsz lenni, netán versenyeznél, ilyesmik). Ha ez megvan, akkor keresned kell egy oktatót, akiben megbízol, elfogadod az utasításait, aki megfelelõ képzettséggel rendelkezik, és valóban azt tanítja neked és a lovadnak, amire szükségetek van.
Ha helyben van az illetõ, alkalmanként 2.000 - 5.000 Ft egy alsó-középkategóriás árnak számít saját lóval. Heti három edzés az ideális, ahol valóban jól haladhattok, ezen kívül érdemes beiktatni egy-két terepes alkalmat is a hétbe.
Egy-két alkalommal is el lehet lébecolni, de lassú lesz a haladás, inkább csak korrekcióra alkalmas egy ilyen ütemû képzés.
Ha az edzõ nincs helyben, két választásod van: te mész hozzá, vagy õ jön hozzátok. Elõbbi esetben lószállító bérlés (legalább 5.000 Ft / nap, és akkor még szerezned kell húzásra alkalmas autót is, a benzinköltség is téged fog terhelni), utóbbi esetben is valószínûleg hozzá kell járulnod az utazás költségeihez.


Hirtelenjében ennyi jutott eszembe, amit kihagytam, bizonyára hozzáírják a többiek. :)

Összefoglalva elmondható, hogy nem a ló megvétele kerül sokba, hanem a fenntartása.

#187 Mennor

Mennor

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 8 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 8. - 9:57

köszönöm Maugly, ezek szerint ha jól kalkulálok, bértartásban oktatással együtt több mint 100.000-be kerül havonta egy paci. Egy kicsit rémisztõ, de gondolom azt mondjátok megéri.

#188 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 8. - 10:16

Rosszul kalkulálsz. ;) A bértartás a fix kiadásod minden hónapban. Az összes többi változó, beeső kiadás. Tessen figyelmesen elolvasni, mindhez odaírtam, milyen időközönként van rá szükség. (Ha száz lenne havonta, nem lenne lovam!) Jahh, hogy figyelmesebb olvasást kérek, oszt közben nem veszem észre az "oktatással együtt" kitételt... :D Hát, ez is cél- és edző-függő. Nézz utána, mire lenne lehetőséged a környéketeken, és mennyiért - mást mutatnak a pontos értékek. :)

Edited by maugly, 2008 október 8. - 10:18.


#189 Mennor

Mennor

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 8 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 8. - 10:40

Számoltam az oktatást, ráadásul natural horsemanship-es oktatást szeretnék, így nem is a 2000-essel számoltam. Sajnos a környékünkön (kis körzeten belül) nem is ismerek ilyen oktatót, így valószínüleg az utazási költségeim is jelentõsek lesznek. Köszi az infókat, még nagyon az elején tartok a lótartással kapcsolatos kiokosodásnak, minden tanács jól jön!

#190 Pajkos

Pajkos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 264 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 8. - 11:32

Szia Mennor Hozzáfûznivalóm maugly remek kis beszámolójához csak a patkolás, nekünk ugyanis muszáj, nálunk 6000-ért csinálják, de ez persze lehet több is, akár 10.000, persze csak az elsõ két lábra. A horsemanship-es alapdolgokat te is meg tudod csinálni a lovaddal a Pat Parelli "7 játék" - ával, ami a honlapomon is fent van, melynek címe: barsony.mlap.hu . Én is alkalmazom a mai napig.

#191 Mennor

Mennor

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 8 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 8. - 11:55

Szia Pajkos! Köszönöm az infókat, megnéztem a honlapodat is, Bársony igazán szép teremtés! Pat Parelli-t már olvastam, viszont annyira kezdõ vagyok, hogy még szükségem van egy oktató felügyeletére. Jelenleg járok 'mgy' kurzusokra és táborokba, de csak ottani lovakkal tudok dolgozni. Ha lesz saját lovam, talán így már könnyebb lesz az összeszokás, nem leszek teljesen amatõr, persze profi sem. :)

#192 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 8. - 13:49

Jó utat választottál (elõre átgondolni, hogy hosszú távon képes vagy-é tartani is a lovat, finanszírozni az okosodást, ráadásul jársz képzésekre). Csak így tovább! :)

#193 Sztimcsi

Sztimcsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 260 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 8. - 20:14

Szia! Még + költségként hozzáadhatod az évente legalább 1x fogellátást. Ha idõsebb lovad van jó ha 2x nézeted meg a lovat. Fogreszelés kb.25 000 ft. + még veni szoktam neki nasit álltalában répát de ez köldségben elenyészõ. 800-1000 ft veszek 30kg.

#194 Pajkos

Pajkos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 264 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 8. - 22:41

Szia Pajkos!

Köszönöm az infókat, megnéztem a honlapodat is, Bársony igazán szép teremtés!
Pat Parelli-t már olvastam, viszont annyira kezdõ vagyok, hogy még szükségem van egy oktató felügyeletére. Jelenleg járok 'mgy' kurzusokra és táborokba, de csak ottani lovakkal tudok dolgozni. Ha lesz saját lovam, talán így már könnyebb lesz az összeszokás, nem leszek teljesen amatõr, persze profi sem. :)


Szívesen, és köszönöm Bársony nevében is a bókot. :)
Én még nem is tudtam a "7 játék" - ról, amikor el kezdtem azt alkalmazni (tudat alatt tudtam sztem, hogy mit kell tennem). Engem is foglalkoztat a "suttogás" téma, nagyon is. És az eredmény látható a kapcsolatunkon is Bársonnyal.
Felelõsségteljes magatartásnak tartom, hogy ennyire felkészülsz saját ló tartására, sokan nem tudják mibe vágnak bele, aztán meg a ló látja kárát. Sajnos én sem tudtam voltam mindennel tisztában mikor bevállaltam Bársonyt, de nem bántam meg, elõtte apukám látta el a lovainkat, de Bársony csak az én felelõsségem volt. De belerázódtam, és mindent megtettem azért, hogy õ ne szenvedjen hiányt semmiben. Most nagyon jó helyen van. :yeah:
Kitartás, mert a lótartás az egyik legnehezebb dolog mellett a LEGSZEBB dolog is a világon. :)

#195 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 9. - 6:58

Szia!

Még + költségként hozzáadhatod az évente legalább 1x fogellátást.
Ha idõsebb lovad van jó ha 2x nézeted meg a lovat.
Fogreszelés kb.25 000 ft.


Ez szerintem nem így van. Nem minden lónak kell a fogait reszelni, fõleg fiatal korában. Az öreg lovaknak is csak akkor, ha rendellenesen kopik. A 25000 Ft pedig "enyhe" túlzás. 10000-ben bõven megáll. Itt nálunk Zalában legalábbis.

#196 hubertus

hubertus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.809 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 9. - 7:58

Sajnos GY-M-S megyében is 25 körül van, legalábbis én ennyit fizettem kb. egy éve. Számolnod kell még a szükséges felszerelések - kötõfék, nyereg, kantár, izzasztó, stb.- árával is, ami jobb esetben csak az "induláskor" jelent nagyobb költséget, de ez függ az igényeidtõl, illetve a vásárolt cuccok minõségétõl is. ;)

#197 Mennor

Mennor

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 8 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 9. - 10:11

Köszönöm mindenkinek a biztatást és a tanácsokat, igyekszem mindent fejben tartani! Itt is igaz, hogy minél többet megtudok, annál inkább sejtem, hogy még nagyon sok mindent nem tudok a lótartásról. Nyugtassatok meg, hogy bele lehet rázódni!! :) Ne nevessetek ki, de mi az az izzasztó és miért van szükség rá? A másik kérdésem, hogy a megfelelõ fogkopást étrenddel, valamilyen kajával nem lehet befolyásolni, mint a kutyáknál? 3. A bértartás költségében általában benne van az etetés költsége is és ugye azt nem nekem kell kitalálni, hogy mikor mit egyen a paci? Pajkos! Nekem is nagyon tetszik a NH szellemisége, bár az is igaz, hogy én rögtön ezzel ismerkedtem meg, nincs összehasonlítási alapom más módszerekkel. Régebben nagyon naívan azt gondoltam, hogy a lovakat azért tartják, hogy lovagoljanak rajtuk és fogalmam sem volt, hogy érzelmileg mennyit jelenthet már az is, hogy csak együtt vagyunk, kommunikálunk és építjük a kapcsolatunkat (egyébként még nem is ültem lóháton). Ez nagyon-nagyon szép élmény!

#198 dorszika

dorszika

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 220 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 9. - 12:19

Szia Az izzasztó más néven alátét a nyereg álá való mintegy védve a nyerget a ló izzadságátol és nem utolsó sorban a lovat a nyeregtõl. Én nem akarlak elkeseríteni, nagyon szép és jo dolog az NH, de szerintem addig ne vegyél lovat mig nem tanultál meg lovagolni, mert az hogy szereted a a lónak baromi kevés, neki elég nagy szüksége van a mozgásra amit hiába, de a karámban a többiekkel nem teljesít 100 % ig tehát hiába szereteh és hiába NH a második héten a szeretetével együtt átgázol rajtad és otthagy NH-pelni egyedül. Szerintem azok a lovak amikkel ti gyakorolgattok rendszeres mozgatás áldozatati ezért hajlandóak kedvesek és segítõkészek lenni. Az én lovam egy tündér ,de ha tele a segge hiába tündér elötör rajta a futási vágy és máris másképp reagáll a jelzésekre. Tehát mielött lovat vennél, tartanál ajánlom, hogy tanulj meg lovagolni neked is a leendö lovadnak is jobb lesz. Ez egy vélemény, amit vagy elitélsz vagy megfontolsz. Majd a többiek is kifejtik a véleményüket a még nem is ületem lovon miatt. Egyébként mindenbe bele lehet tanulni, a legszebb egyben a legembertpróbálobb dolog a lótartás szerintem, ha lelkiismeretesen akarod csinálni. Pont olyan mintha lenne egy 2,5-3 éves gyereked, 20 jobb esetben 30 évig.

#199 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 9. - 12:30

Mindenképp próbáld ki a lovaglás-részét is a témának vásárlás előtt. :) Nekem annak idején azt mondták, hogy ha csak heti egyszer akarok lovagolni, akkor ne vegyek saját lovat, mert az nagyon kevés mozgás a lónak. Persze a tartáskörülményektől is függ, de a legelérhetőbb a boxos-karámos tartáskombináció, ahol valóban szükség van heti két-három alkalom a mozgatásra. Lehet földről is mozgatni, sok a lehetőség, adott a futószár, a cavaletti, a játék.. Úgy gondolom, elengedhetetlen része a dolognak a lovaglás. Szóval nyeregbe! :)

Edited by maugly, 2008 október 9. - 13:14.


#200 Mennor

Mennor

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 8 hozzászólás

Közzétéve 2008 október 9. - 12:32

Szia Dorszika! Eszemben nincs elítélni a véleményed, sõt... ebbõl is látszik, hogy van mit tanulnom, mielõtt belevágok! Köszi és át fogom gondolni, amit írtál!